Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455294/10 Témák: 18953 Tagok: 112626 Legújabb tag: nfeco22 Online: (79/1
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 1 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Gondolatok a pápa haláláról

(üzenet: 18, Vallás, filozófia)
 

lélektan



Tagság: 2009-08-11 22:48:20
Tagszám: #76834
Hozzászólások: 22
19. Elküldve: 2009-09-10 22:21:47,

Gondolatok a pápa haláláról

[1.]

Nem vagyok agymosott távol áljon tőlem és az is hogy téged megítéljelek mert minden embert csak is Isten itélhet meg mert mi nem vagyunk arra méltók hogy bármelyik ember társunkat megítéljük! Minden ember követ el bünt nincs tökéletes ember ez igy van! Senki sem tökéletes csak is az Isten! Bevallom sajnos igen én is követek el bünt, bünöket! De akkor sem vagyok se kevesebb se több más embernél és ha azt gondoltad hogy én azért irogatok ide mert azt hiszem magamról hogy én tökéletes vagyok akkor tévedsz! Senki sem fedhetetlen! És nem vagyok fanatikus mert elfogadom ha valakinek más a véleménye de attól én is elmondhatom az enyémet! De én sem hurrogtalak le igy mint te engem de nem haragszom mert nincs mire! Szereted az embereket kiosztani de legalább azokkal tedd akik tényleg megérdemlik nem mondom hogy én nem érdemlem meg valamikor mert én is tévedhetek és akkor azt el is ismerem, akkor engem is le szoktak szólni és tűröm mert tudom hibáztam! De tényleg nem vagyok fanatikus nagyon sok olyan ismerősöm és barátom van mint te és még sem esünk egymásnak mert tiszteljük egymás hitét, de még is elbeszélgetünk róla pedig nem értünk egyet de akkor sem ócsároljuk egymást ahogy te teszed nagyon sok emberrel!

Az Úr áldjon!

Ezernyi érv szólhat az melett hogy ne válaszd Istent de még több szól az melett hogy még is !!! :)
[előzmény: (18) BRG, 2009-09-07 09:01:45]
Zöldfülű
lélektan adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


BRG



Tagság: 2007-11-08 15:29:20
Tagszám: #51447
Hozzászólások: 252
18. Elküldve: 2009-09-07 09:01:45,

Gondolatok a pápa haláláról

[2.]

De komolyan....
Alap dolgokat félre magyarázol, sőt...mrá, ha magyarázatnak lehet nevezni ezt az "isten megáld téged" szöveget. Nem Istennel van a baj, hanem azzal, ill azokkal, akik mögé bújnak és úgy követnek el bűnöket, meg persze a hozzád hasonlókkal, akik a nagy igehírdetésben egy épkézlább mondatot nem tudnak kieszközölni magukból, az önálló gondolkodásról nem is beszélve.
Ha már ennyire fanatikusan hírdeted az igét, akkor legalább Isten felé fordulnál és őt keresnéd, nem pedig a maszlagot darálnád, mint egy agymosott.

^^ Vásárolj IAMS tápot, gratis jár vele halálra kínzott kutyatetem is.

Mki szereti az állatokat, de miért hívják az egyiket Kedvencnek, a másikat Vacsorának? ^^
[válaszok erre: #19] [előzmény: (17) lélektan, 2009-09-03 20:45:38]
Haladó
BRG adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


lélektan



Tagság: 2009-08-11 22:48:20
Tagszám: #76834
Hozzászólások: 22
17. Elküldve: 2009-09-03 20:45:38,

Gondolatok a pápa haláláról

[3.]

De igen is tudnál csak más az hogy vki nem tud vagy nem akar! Szóval majd számot adsz erröl is az Istennek ne aggodj....

Isten áldjon és világosítsa meg az elmédet és mutassa meg neked mit akar a te életedben!

Ezernyi érv szólhat az melett hogy ne válaszd Istent de még több szól az melett hogy még is !!! :)
[válaszok erre: #18] [előzmény: (16) BRG, 2009-09-03 07:55:51]
Zöldfülű
lélektan adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


BRG



Tagság: 2007-11-08 15:29:20
Tagszám: #51447
Hozzászólások: 252
16. Elküldve: 2009-09-03 07:55:51,

Gondolatok a pápa haláláról

[4.]

Egy jóságos és igazságos Isten azt kéri, h ölj....miközben, azt parancsolaj: NE ÖLJ!
Szted rendben van ez így? És igen, ez ostobaság. Egy ugyanazon dolgot kétféleképpen magyarázni nem lehet!
"nem erőszakkal ölte le az állatokat, aki áldozott"...hát hogyan? Mondá neki, h halj és meghalt? Ostobaság! Gondolkozz már mielőtt ostobaságot írsz!
És igen, nem hiszek a bibliában, mert az egy mismásolt maszlag, amit az aktuális rendi felosztottság és érdek diktált, amit úgy értelmeznek és magyaráznak, h az éppen megfeleljen a kor kívánságainak!
Ha te ennyire nem látsz át a tényeken, illetve ennyire ostobán magyarázol félre vmit, ami a te elved is, akkor nem tudok más szóval illetni.

^^ Vásárolj IAMS tápot, gratis jár vele halálra kínzott kutyatetem is.

Mki szereti az állatokat, de miért hívják az egyiket Kedvencnek, a másikat Vacsorának? ^^
[válaszok erre: #17] [előzmény: (15) lélektan, 2009-09-02 22:16:14]
Haladó
BRG adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   

lélektan



Tagság: 2009-08-11 22:48:20
Tagszám: #76834
Hozzászólások: 22
15. Elküldve: 2009-09-02 22:16:14,

Gondolatok a pápa haláláról

[5.]

És igen is parancsolta Isten hogy vágjuk le az állatokat és együk meg ! Vagy is pontosabban azt parancsolta hogy : " Azután megáldá Isten Noét és az ő fiait, és azt mondá nékik: Azaporodjatok és sokasodjatok, töltsétek be a földet. És féljen és rettegjen tőletek a földnek minden állatja az égnek minden madara: minden a mi nyüzsög a földön, és tengernek minden hala kezetejbe adatott. Minden mozgó állat, amely él legyen nektek eledelül amint a zöld füvet, nektek adtam mindazokat. " Mozes I. könyve 9, 1-3

Ezernyi érv szólhat az melett hogy ne válaszd Istent de még több szól az melett hogy még is !!! :)
[válaszok erre: #16] [előzmény: (12) BRG, 2009-09-02 08:35:46]
Zöldfülű
lélektan adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


lélektan



Tagság: 2009-08-11 22:48:20
Tagszám: #76834
Hozzászólások: 22
14. Elküldve: 2009-09-02 22:06:30,

Gondolatok a pápa haláláról

[6.]

Az hogy te nem hiszel a Mozes könyveiben az azt jelenti hogy az egész bibliában nem hiszel! De az a te gondod nem a másé! Neked ez a vélményed nekem meg más attól hogy két ember különbözik nem kezdi egyböl ütlegelni egymást legalább is szereintem mert nagyon nagy butaság lenne! És Isten nem az állatok véres leölése miatt kérte az áldozatot és egyálltalán nem irja a Biblia hogy erőszakkal ölte meg az állatokat az az ember aki áldozatot mutatott be Istennek!!!

Ezernyi érv szólhat az melett hogy ne válaszd Istent de még több szól az melett hogy még is !!! :)
[előzmény: (12) BRG, 2009-09-02 08:35:46]
Zöldfülű
lélektan adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


lélektan



Tagság: 2009-08-11 22:48:20
Tagszám: #76834
Hozzászólások: 22
13. Elküldve: 2009-09-02 22:03:57,

Gondolatok a pápa haláláról

[7.]

Figyelj vedd vissza a fogalmazásaid hevét te balga ember mert én sem illetelek ilyen beszéddel téged és nem aláztalak meg azzal hogy minden féle jelzővel illetném a hiteted és egy magadat!

Ezernyi érv szólhat az melett hogy ne válaszd Istent de még több szól az melett hogy még is !!! :)
[előzmény: (12) BRG, 2009-09-02 08:35:46]
Zöldfülű
lélektan adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


BRG



Tagság: 2007-11-08 15:29:20
Tagszám: #51447
Hozzászólások: 252
12. Elküldve: 2009-09-02 08:35:46,

Gondolatok a pápa haláláról

[8.]

Isten ezt parancsolta? Mikor és hol? És legfőképpen miért?
Ha Isten szereti az élőt, amit alkotott, ebbe ugyebár beletartoznak az állatok is, növények is...és Isten azt parancsolta, h ne ölj, ami ugye vonatkozik minden élőre, akkor hogyan egyezteted össze az állatok leölését, azzal, h ne ölj? Más: Isten a tiszta és jóságos...egy tiszta és jóságos lény kér tőled olyat, h kínhalálra ítélj egy élőt, egy élőt melyet ő teremtett? És végezetül: Isten azt is mondá, h: Ne adjatok nekem aldozatot, ne öljetek értem, én nem ezt kértem...sőt még az égőáldozat szagát is utálom!
Nos?
Isten a minden, az örökkévaló, a jóságos, aki minden élőt ugyanúgy szeret: szted hol tesz különbséget az egyetemes szeretetben az állat és ember között?
Végezetül: ha a kereszténységben is áldozni kell, akkor Isten semmivel sem különb, mint a woodu és egyéb a kereszténység által lebecsmérelt, üldözött vallás, melynek alapja a véres áldozat.
Annyira ostoba vagy, h nem látsz át a tényeken, amit a pap mond az úgy van...amit Mózes könyvei mondanak az úgy van...Mózes egy barbár volt, aki csak Isten színében tetszelgett és ezzel támasztotta alá saját bűneit. Ha szted elfogadható ez a blamaság, h azért vannak az állatok, h fogyasszuk őket: akkor reálisan alá van támasztva, h szabadon öljünk, vagyis az ölés nem bűn, ergo ölhetünk állatot, de mivel Isten szerint minden élő egyforma, így ölhetünk embert is.

^^ Vásárolj IAMS tápot, gratis jár vele halálra kínzott kutyatetem is.

Mki szereti az állatokat, de miért hívják az egyiket Kedvencnek, a másikat Vacsorának? ^^
[válaszok erre: #13 #14 #15] [előzmény: (10) lélektan, 2009-08-28 11:12:22]
Haladó
BRG adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


juhély



Tagság: 2004-01-02 11:15:48
Tagszám: #7942
Hozzászólások: 980
11. Elküldve: 2009-08-28 13:33:52,

Gondolatok a pápa haláláról

[9.]

icon32.gif icon2.gif
[előzmény: (10) lélektan, 2009-08-28 11:12:22]
Törzstag
juhély adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


lélektan



Tagság: 2009-08-11 22:48:20
Tagszám: #76834
Hozzászólások: 22
10. Elküldve: 2009-08-28 11:12:22,

Gondolatok a pápa haláláról

[10.]

Semmi mást nem kell ide olvasni és tanulni csak is az igét és tudod attól hogy te azt hiszed hogy ha vki más hisz mint te vagy mást gondol a dolgokról akkor már szemellenző van rajta! Butaság !!!! És ez a ne ölj ne gyilkolj ebbe igazad van olyan szinten hogy a mai világban teljesen mást jelent mert sok ember ölt már ugy hogy nem az ő hibájából de az ember még is meghalt de aki saját sötnéséből kifolyólag megöli a másikat nah az már bün! De Isten erre érti meg aztán az égő áldozat azért nem megölés mert Isten azt parancsolta nekünk hogy uralkodjunk a föld állatain és fogyasszuk azt! Sztem vigyzsgáld meg magad és nézd azt hogy te életeden nem lehet e az hogy rajtad van a szemellenződ! :) És sztem olvasd el az ószövetséget a Mózes 5 könyvét és nézd meg mért volt állatáldozat! Azt másképp hálaáldozatnak is hivták akkor de ma már nem kell és miért mert Jézus volt az áldozat már mint a kereszten a mi bűneinkért halt meg! Bármit is gondolhatsz és bármit is irhatsz az Isten igéje örök és nem tudja senki se megváltoztatni, bármit gondolhanak róla az emberek Isten egyetlen Isten és ö kinyilvánítja az embernek az igét és el is tudja neki magyarázni nem kell itt okoskodni !!!!!!! :)
[válaszok erre: #11 #12] [előzmény: (9) BRG, 2009-08-25 11:43:14]
Zöldfülű
lélektan adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


BRG



Tagság: 2007-11-08 15:29:20
Tagszám: #51447
Hozzászólások: 252
9. Elküldve: 2009-08-25 11:43:14,

Gondolatok a pápa haláláról

[11.]

Kicsikét felszínesen vizslatod, vagy nem látod a dolgok lényegét. A bibliának régen nem egyetlen célja és mondanivalója: a jövendölések...akkor már felhozhatjuk Nostredamust, akár a kereszténység előtti törzsi szertartásokat,melyek alkalmával a varázsló megjövendölte a háború kimenetelét, a jövő évi termést csontok segítségéval.
Anno igen, az apostoloknak átadta a tanításokat, de aztán az ószövetség és legfőképpen az újszövetség nem az Isteni igét tartalmazza, hanem a kor meghatározóembereinek,burzsoá részének, papságának, mintegy megerősítését. A papok mindig úgy írták és értelmezték a bibliát, h az alátámassza az ő és nemzetségük bűneit,legyen mivel takargatni az elkövetett szörnyűségeket. Éppen, ahogyan az evangélium, luther egyháza stbstbstb. Hol mondott olyat Isten, h állatáldozatokat kér? A törvény a "ne ölj". Nem pedig a később átvett ne gyilkolj. Az ölj és a gyilkolj szó között pedig, aki nem tud különbséget tenni, annak vmi nagy baj van az értelmi képességeivel, a szentimentalizmusával.
Vagy, had idézzek egyet:
"Ez a nép, csak ajkával tisztel engem,szíve azonban távol van tőlem. De hiába tisztelnek engem, ha olyan tanításokat tanítanak,amelyek emberek parancsolataié."
Vagy például, a reformáció ideje allatt három püspök készített egy dokiumentációt III. Július pápának,melyben a következő volt olvasható:
"Valóban,az apostoli tanításnak még az árnyéka sem maradt meg egyházainkban...más tanítást, mást diszcíplinát vezettünk be."
A bibliával és Istennel takaróztak a történelem folyamán is: lásd, keresztesháborúk, inkvizíció, prtestáns üldözés stbstbstnb. Valóban ezt nyilatkoztatta ki Isten?
Szóval mielőtt terjeszted itt az agymosott igédet kicsit vedd le a szemellenzőt és nézz körül, vagy, amennyiben nincs szemellenző csupán a tájékozottságod ilyen felszínes, akkor olvass, tanulj.

^^ Vásárolj IAMS tápot, gratis jár vele halálra kínzott kutyatetem is.

Mki szereti az állatokat, de miért hívják az egyiket Kedvencnek, a másikat Vacsorának? ^^
[válaszok erre: #10] [előzmény: (8) lélektan, 2009-08-24 13:50:47]
Haladó
BRG adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


lélektan



Tagság: 2009-08-11 22:48:20
Tagszám: #76834
Hozzászólások: 22
8. Elküldve: 2009-08-24 13:50:47,

Gondolatok a pápa haláláról

[12.]

Tévedsz a Bibliát Isten alkotta emberi kézzel ! Most komolyan nézd meg miket irtak le benne és beteljesedett sztem még te is megfogsz nagyon lepödni ha meglátod azokat a dolgokat amit Isten elöre elmondott az apostolainak !

Ezernyi érv szólhat az melett hogy ne válaszd Istent de még több szól az melett hogy még is !!! :)
[válaszok erre: #9] [előzmény: (7) BRG, 2009-08-24 13:31:46]
Zöldfülű
lélektan adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


BRG



Tagság: 2007-11-08 15:29:20
Tagszám: #51447
Hozzászólások: 252
7. Elküldve: 2009-08-24 13:31:46,

Gondolatok a pápa haláláról

[13.]

Isten parancsolatai és a biblia két külön dolog....a bibliát az egyházi szerv alkotta a saját létének bizonyítására, a saját erkölcsi ganéságuk biztos támaszának. Az egyház, mint szerv egy túldefiniált semmi, egy ugyanolyan bürokrata, ingyenélő társadalmi réteg, mint a középkorban nemesi réteg. Meghalt a pápa...ennyi. Tesznek a helyébe egy másikat, aki az adott irányvonalaknak megfelelően mozog, vagy netán megfelelően mozgatható.

^^ Vásárolj IAMS tápot, gratis jár vele halálra kínzott kutyatetem is.

Mki szereti az állatokat, de miért hívják az egyiket Kedvencnek, a másikat Vacsorának? ^^
[válaszok erre: #8] [előzmény: (6) lélektan, 2009-08-23 23:58:32]
Haladó
BRG adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


lélektan



Tagság: 2009-08-11 22:48:20
Tagszám: #76834
Hozzászólások: 22
6. Elküldve: 2009-08-23 23:58:32,

Gondolatok a pápa haláláról

[14.]

A pápa is ember volt nem volt nálunk jobb se rosszabb se több se kevesebb.... Sajnálom nagyon hogy meghalt de mint öreg urat sajnálom! Nem attol fog vki a mennybe jutni mert pápa volt vagy vmilyen vallási vezető hanem azért mert meg lessz itélve hogy milyen életet élt és mit cselekedet az élet könyve szerint élt vagy nem, betartotta Isten parancsolatait vagy nem! (biblia)

Ezernyi érv szólhat az melett hogy ne válaszd Istent de még több szól az melett hogy még is !!! :)
[válaszok erre: #7]
Zöldfülű
lélektan adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   

kérdező-figyelő



Tagság: 2005-11-20 16:49:40
Tagszám: #23931
Hozzászólások: 20
4. Elküldve: 2006-04-27 10:23:19,

Gondolatok a pápa haláláról

[15.]

nem csak eszembe jutott, hanem ott voltam a megemlékező Szentmisén a Bazilikában, Budapesten.
[előzmény: (3) San Benedetto, 2006-04-05 09:37:50]
Zöldfülű
kérdező-figyelő adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


San Benedetto



Tagság: 2005-03-16 12:26:34
Tagszám: #16763
Hozzászólások: 4
3. Elküldve: 2006-04-05 09:37:50,

Gondolatok a pápa haláláról

[16.]

Eltelt ám egy év ! Vasárnap volt egy éve ! Eszetekbe jutott ?
[válaszok erre: #4] [előzmény: (2) kérdező-figyelő, 2005-11-28 10:57:55]
Zöldfülű
San Benedetto adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kérdező-figyelő



Tagság: 2005-11-20 16:49:40
Tagszám: #23931
Hozzászólások: 20
2. Elküldve: 2005-11-28 10:57:55,

Gondolatok a pápa haláláról

[17.]

Megjelent egy könyv - átlépni a halál küszöbén - amely 5 fiatalnak a páps temetésével kapcsolatos élményeit írja meg a szerző
ajánlom figyelmetekbe
[válaszok erre: #3]
Zöldfülű
kérdező-figyelő adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   

Ritter Teodor
1. Elküldve: 2005-04-07 11:50:41,

Gondolatok a pápa haláláról

[18.]

Gondolatok a pápa haláláról

Az egyik napilapban olvastam a következő hírt: "II. János Pál már látja és érinti az Urat [...] Krisztus ezen az estén vagy éjszakán tágra nyitja a mennyek kapuit a pápa elött.". A hír olvasása során önkéntelenül is összeszorult a torkom és nedvessé vált a szemem. Rögtön utána pedig megdöbbentem. Hiszen én nem hiszek a Katolikus Egyház tanításában. Ha van egyáltalán valamilyen vallás, amit követek, az az antropozófia, mely szerint a pápa és az őt szentnek tekintők inkább a purgatóriumba (jegyzet a) mint a mennyországba kerülnek. De ha a kultúrantropológia és a szociobiológia materialista tanításait követem, akkor sem fogadhatom el a pápa mennybemenetelét. Miért nyilallt belém mégis a fájdalom? Azért, amiért a sok millió másik emberbe is, akik azonban nem elég őszinték ahoz, hogy érzelmeik eredetével szembenézzenek. žk a fájdalmukat talán az Isten iránti szeretettel és a pápa iránt ebből következő együttérzésükkel magyarázzák. Holott a valóság más.
A szenvedővel való együttérzés feltétele a szenvedővel való azonosulás, melyre ebben az esetben a pápa sikerei késztetik az embereket. Nem az elfogulatlanul felmért etikai sikerei (jegyzet b), nem is kizárólag a vagyona vagy a rangja, hanem a fenséges díszletei és az átlagosnál tágabb tapasztalati és cselekvési köre. Annyi helyen járt és annyiféle emberrel találkozott, annyi minden történt körülötte és annyira sok minden indult ki a tömegek felé tőle, hogyan is ne tekintene utána sóhajtva az, akit a sorsa egy üzemcsarnokba vagy egy hivatalba kényszerít (jegyzet c)? A rabok sem vonzódnak olyan fájdalommal az átlagos helyzetben lévők életformájához (jegyzet d), amilyen fájdalommal az átlagos helyzetben lévők vonzódnak a pápa életformájához, s ez az életforma különbség egyrészt megmagyarázza miért éreznek együtt a pápával sokan, másrészt az általa, de nem az együttérzésen keresztül eredményezett fájdalmat sokan össze is tévesztik az együttérzés fájdalmával (jegyzet e).
Az újsághír egy a pápa különleges életformája által lehetővé tett sors végéről számolt be, amivel már önmagában is ki tudta váltani mindkét fájdalmat. Az ilyen irányú hatását azonban alighanem megsokszorozta az, hogy a mennyország felé utazásról beszélt. Ez ugyanis kihangsúlyozta a pápa életformájának előkelő és misztikus díszleteit, legfőképen pedig szimbólumot képzett a pápa földi mennyországban való utazására (jegyzet f).

Jegyzetek

a. A pápa a Steiner által jezsuitizmusnak nevezett irányzat központi szereplője. A steineri értelemben vett jezsuitizmus megjelenik minden olyan törekvésben, amely a spirituális kutatás szabadságát szabadosságnak bélyegzi és az egyetlen lehetséges beavatási útnak a megadott dogmák követését tekinti. Ennek az irányzatnak a képviselői Steiner szerint sokat szenvednek haláluk után, akárcsak azok, akik saját véleményüket a közvélemény vak követése által építik fel. A pápa halálával kapcsolatban azokra várhat a közvélemény követése miatt szenvedés, akik a propagandának és a tömegnek engedelmeskedve minősítik őt szentnek. Maga a szenvedés pedig Steiner szerint (az egyelőre ritka kivételeken kívül) nem az örök pokolban megy végbe (ha ugyan a Steiner által nyolcadik szférának nevezett területen még létezik a szenvedés), hanem az inkarnációk közötti megtisztulás során (a purgatóriumban).

b. Sokan vannak, akik a pápát etikailag sikeres embernek tekintik. De hányan ismerik közülük személyesen is őt? Vagy hányan olvasták akárcsak a könyveit? A hivatalos szereplései önmagukban nem mutatják a szeretet és a bölcsesség különlegesen magas mértékét, a többség pedig nem a szeretetének és a bölcsességének felmérésére használható információk alapján hoz ítéletet róla, hanem részint a vagyona és a rangja alapján, részint pedig az ezekből következő életformája alapján. Egy egészséges társadalomban a gazdasági (vagyon különbségek szerinti) és a politikai (rang különbségek szerinti) hierarchia a kulturális (etikai különbségek szerinti) hierarchiát követné, s akkor a vagyon és a rang mértéke valóban tájékoztatást adna az etikai szintről. Aki azonban ma a kulturális hierarchia és a gazdasági - politikai hierarchia közötti analógiából indul ki, az általában még csak nem is téved, hanem a vagyon és a rang tekintélye által vagy az azokból következő életforma által félrevezetve hazudik. Nem is szólva arról, hogy a többség ha minden szükséges információ rendelkezésére állna, azok hibás feldolgozása folytán akkor sem lenne alkalmas a pápa etikai szintjét megfelelően felmérni. Ahoz túlságosan hiányos lenne emberismerete.

c. Pontosan számba véve mi vonzza az átlagos életformában lévőket a pápa életformája felé a következőket találhatjuk:

- a pápa a figyelem központjában van
- a pápa nagy tömegre hat
- a pápa sokféle környezetben megfordul
- a pápát előkelő és misztikus díszletek veszik körül

d. A rabok egy olyan szabadságot veszítettek el, ami a többség számára természetes, s ezért utána álmodozni egyet jelent a megalázóan alacsony gazdasági (vagyonbeli) és politikai (rangbeli) státusz illetve az abból következő megalázóan beszűkült életforma beismerésével. Ráadásul a kinti életformát nemcsak hogy személyes tapasztalatból ismerik, hanem többségükben számíthatnak újbóli megszerzésére is. A pápa életformája vagy egy ahoz hasonló életforma azonban annyira ritka, hogy a tökéletes elérhetetlensége mellett még némi előkelőség tudatot is ad, ha valaki túltekint korlátozott szerepén és bele kívánkozik.

e. A pápával való együttérzésük esetében a pápa életformája miatt azonosulnak a pápával. Az azonosulás során magukat a pápa szerepébe képzelik, s a pápa - önmaguk halálát nagy mértékben éppen a pápa - önmaguk életformájának vége miatt sajnálják. (Ugyan a pápa életformája miatt azonosultak a pápával, de a pápa - önmaguk halálát sajnálhatják más miatt is. Mondjuk azok miatt a biológiai szenvedések miatt, amelyeken minden hasonló betegségben haldoklónak keresztül kell mennie.) Könnyű ezzel összetéveszteni azt, amikor a pápa életformájának nem pápa - önmaguk számára való elérhetetlensége miatt éreznek fájdalmat.

f. Nem érdektelen elmondani, hogy a hozzám közel lévő templom miséin többségükben öreg emberek vesznek részt, a pápa halálával kapcsolatos szertartáson azonban főként fiatalok voltak jelen. Tehát azok, akiknek expanzív szemlélete a jövő felé tekint, s ahoz legalábbis elég idő áll rendelkezésükre, hogy titokban egy a pápáéhoz hasonló sorsot reméljenek maguknak.

Ritter Teodor, 2005.4.5.
(TÉMANYITÓ)
  
 

Gondolatok a pápa haláláról

(üzenet: 18, Vallás, filozófia)
 
    / 1 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.012294054031372 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail