Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455246/5 Témák: 18953 Tagok: 112621 Legújabb tag: tomeem Online: (73/1
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Bíráld magad...

(üzenet: 44, Brit pásztorkutyák)
 
 19. Kylla    adatlap 2005-05-23 16:37:25 válasz erre előzmény (18)
ami így képről is nagyon szembetűnő az csak a kevés stop, de nem vészes. a többit nyilván élőben kéne megnézni icon32.gif
 18. Cheryl    adatlap 2005-05-23 16:31:58 válasz erre előzmény (16)
rakok fel róla mozgós meg nem túl előnyös állóképet is, hogy lehessen min csámcsogni icon53.gif ja, meg egy fejképet..
cheryl174.jpg
cheryl178.jpg
orchidea42.jpg
 17. clio    adatlap 2005-05-23 16:27:21 válasz erre előzmény (14)
Mennyit próbálgattam fotók alapján berajzolni a csontokat.. volt egy nagyon jó Németjuhászos könyvem hozzá! itt részeletsen le volt rajzolva minden csont.. ilyet jó lenne csinálni collieban is.. én rajzolgattam de csak úgy magamnak ez olyan terület ahol senki sem jelenthetik ki hogy ő már tökletesen tudja..és több szem többet lát!
Jó ötlet a topic mert ez lehetőséget ad a dolgok méklyére látni ..
sokszor vagyunk felületesek! és csak a felszínt nézzük

Rineweld Collies
 16. Cheryl    adatlap 2005-05-23 16:26:30 válasz erre
na jó, nem állom meg, hogy ne rakjam fel a sajátomat icon53.gif
Prince of Sunlight Orchidea
a fotókon 11 ill 16 hónapos (utóbbin vedlés után 2-3 hónappal..)
orchidea45.jpg
orchidea53.jpg

szép formájú feje van, de kevés a stopja, viszont (bár lehet kicsit elfogult vagyok vele...) a szemei nagyon szép vágásúak, a füle jól tűzött és tartott, de talán az átlagnál kicsit nagyobb... a nyaka megfelelően hosszú (amit nem mindig mutat meg, de ha figyel, akkor jól látszik). a test arányos hosszúságú, jó mélységű mellkas. a hátvonala talán enyhén emelkedik (bár ezeken a képeken nem látszik, de hajlamos úgy megállni, hogy az ágyék magasabb a hátnál, e ha jól be van álélítv,a akkor nem) ennek nemtom, mi az oka, vki elmondaná?? a szögellései jók. a csontozata közepes, sztem pont jó (mármint nem túl finom, de nem is túl erős trampli). a farka talán kicsit rövid... a mozgása még alakulóban van, de sokat változott az elmúlt hónpok alatt (mint a feje is, de ezek még úgyis érni fognak sztem 3-4 éves koráig) a szőrzete jó minőségű, legjobb álapotában elég dús, és sztem nagyon szép a színe is icon53.gif - habár a sable nem a kedvencem (na, hát, az ember mégiscsak legyen kicsit elfogult a sajátjaival, de asszem épp elég objektív is vagyok, hogy meglássam a hibáit...) jelleme... tipikus collie icon53.gif mármint ami az idegenekkel való bizalmatlanságot illeti, amúgy nagyon kedves, bújós, beszélős, bolondozós kutya. imád futkározni, de amúgy nagyon kényelmes és lusta is tud lenni icon53.gif

ja, és szeretném, ha ti is leírnátok a véleményeteket, meg hogy esetleg ha vmiben nem túl pontosak a meglátásaim...
 15. Mystic    adatlap 2005-05-23 16:22:44 válasz erre előzmény (14)
Ez is egy nagy igazság az biztos!

http://mysticmoonlight.uw.hu
 14. Cheryl    adatlap 2005-05-23 16:01:25 válasz erre előzmény (9)
na igen, a vonalak tuti hogy segítenék kicsit jobban megérteni az anatómiai problémákat icon25.gif amúgy jó ötlet a topic!!!
egyébként azért kép alapján kicsit nehéz így bírálni, legalábbis aki nem ismeri élőben is az adott kutyát, mert nagyon sok függ a képtől is, hogy mennyire sikerült jól beállítani a kutyát, stb... tehát uarról a kutyáról tuti lehet jó és rossz, előnytelen képet csinálni...
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2005-05-23 16:04:06]
 13. Kylla    adatlap 2005-05-23 14:41:53 válasz erre előzmény (11)
sztem is elmondtál mindent icon32.gif
 12. Mystic    adatlap 2005-05-23 10:13:29 válasz erre előzmény (11)
Nincs hozzáfűzni valóm, Te is elmondtál mindent.. icon53.gif icon53.gif

http://mysticmoonlight.uw.hu
 11. LuckyLuke    adatlap 2005-05-23 09:58:26 válasz erre
Hoztam egy alanyt.
Prince of Sunlight Clear Blue Cleopatra
a fotón kb 2-3 éves.

PrinceOfSunlightClearBlueCleopatra.jpg

Klaszikus fejű szuka, enyhe stoppal. A fülek jól tűzüttek, de kissé künnyűek. Kissé nyitott szemek. Testarányai megfelelőek. Jó szögelések, párhuzamos végtagok, De puha csánk jellemzi. Ez mozgásában is kimutatkozik, Mozgása lendületes, bár öregkorára a csánkja miatt hátul szűk lett, és kissé instabil. Hosszú nyak, jó felső és alsóvonal. Szőre a képen még közepes, szine lehetne kékebb. (Ezeket öregkorára kijavitotta). Csontozata kicsit finomabb, de még jó. Jelleme bizalmatlan, de a gazdi kedvéért mindent, viszont érzékeny, sértődékeny, fimomlelkű.

Lucky-Luke Collie Sheltie Kennel
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2005-05-23 09:59:18]
 10. LuckyLuke    adatlap 2005-05-23 09:11:04 válasz erre előzmény (3)
Tegnap óta ezen agyalok. nem magasabb kicsit a fara a marjánál? legalábbis igy képen ezt érzem icon26.gif
A szögelések icon26.gif lete benne valami amit Clio mond, elöl jók, de hátul meedeknek tünik télleg. A csontokat meghagyom Clionak inkább, ahhoz ő ért icon21.gif

Lucky-Luke Collie Sheltie Kennel
 9. László Krisztina    adatlap 2005-05-23 00:04:44 válasz erre előzmény (8)
icon26.gif szöget ütöttetek a fejembe...
majd reggel áttapogatom Lizát még egyszer.

lehet hogy be kellene nevezni egy olyan kiállításra, ahol jó bíró van, lenne mit elemezni Lizán icon20.gif

lehet hogy van egy olyan jó szögellésű kutyám akiről ezt tíz évig nem is tudtam... icon27.gif icon53.gif

még visszatérek egyéb illusztrációkkal Lizára... próbálom rávarázsolni a vonalakat majd holnap képszerkesztővel a testére, hol lehet kb a lapocka, felkar stb.
most icon74.gif
 8. LuckyLuke    adatlap 2005-05-22 22:08:44 válasz erre előzmény (3)
Szerintem leirtad a kutyát icon21.gif Egyébként jó ötlet ez a topic icon32.gif

Lucky-Luke Collie Sheltie Kennel
 7. clio    adatlap 2005-05-22 22:08:01 válasz erre előzmény (3)
a fotón akár normál első szögei is lehetnek viszont hátul nem értek egyet veled szerintem az alsó lábszár csont nem rövid viszont a combcsont igen talán azért tünik meredeknek
a színét írígylem icon33.gif icon23.gif

Rineweld Collies
 6. Mystic    adatlap 2005-05-22 22:01:18 válasz erre előzmény (3)
A mellső szögellésekkel mi a baj?

http://mysticmoonlight.uw.hu
 5. László Krisztina    adatlap 2005-05-22 21:53:49 válasz erre előzmény (2)
ez sem rossz, jó ötlet,
Lizáról is írhattok :)
 4. clio    adatlap 2005-05-22 21:38:16 válasz erre előzmény (2)
egyet értek!
Szerintem müködni fog.. icon32.gif tanulni pedig mindekinek lehet akár kezdő akár haladó.. icon25.gif

Rineweld Collies
 3. László Krisztina    adatlap 2005-05-22 21:34:20 válasz erre
Tarnavölgyi Alíz
visszatenyésztve 3:4 arányban BkHCH K1 munkavizsgás Bruno z Krivosudra (mint halottnak a csók icon27.gif )

liza_10yrst.jpg

Standard felső határán lévő szuka. Rövid nyaka van (9 hónapos kutyánknak cm-ben hosszabb nyaka van, holott 3 cm-el alacsonyabb...), nem jó szögellések, kicsit hosszú ágyékban(elvileg a far rész és az ágyék résznek kellene lenni uolyan hosszúnak, ha Lizán lemérem akkor majdnem kettőször annyi hossz van ágyékban mint farnál), de párhuzamos erős végtagok, könnyed, hosszú lépésű mozgás(ez hogy jön össze fentiek után csak sejtem... alighanem mert elég hosszú kutya, amellett hogy nem elég jók a szögellései ez korrigál kicsit rajta), mozgása lendületes most 10 éves korában is, mélyfekete szín, arcorri rész nem elég telt, enyhén csapott koponya, mandula alakú de nyitott szemek, álló fül, de jó helyen tűzött. Jó jellem, magabiztos, éppen egy juhászkutyának megfelelő (nem túlzottan barátságos, csak éppen amennyire kell)

[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2005-05-22 21:52:36]
 2. Mystic    adatlap 2005-05-22 21:26:57 válasz erre előzmény (1)
icon50.gif Az ötlet nem rossz de én a részemről ha teszek fel kutyát akkor mások véleményét kérem ki ezzel is építve az önkritikámat és a meglátásomat. Szerintem így csak tanulhatunk egymástól. Ez tényleg jó ötlet!!! icon32.gif

http://mysticmoonlight.uw.hu
 1. László Krisztina    adatlap 2005-05-22 21:20:24 válasz erre
Sziasztok új topik a láthatáron!!

Mingyárt lesz példa, de addig is alapelvek:

csak saját kutyát lehet ide feltenni, egészalakos állófotón, vagy olyan ebet akinek a gazdája belegyezett hogy itt leírást adjanak róla!

amelyik hozzászólás nem ilyen lesz, azt törlöm.

Lehet tanulni ezt azt egy egy leírásból, ezért szerintem lehet haszna ennek a topiknak.

Utána persze szabad rákérdezni erre vagy arra hogy ezt vagy azt miért úgy érti vagy hogy...
fő a diplomatikusság icon23.gif

Hajrá emberek!
(TÉMANYITÓ)
 

Bíráld magad...

(üzenet: 44, Brit pásztorkutyák)
 
    / 2 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.008512020111084 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail