Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455052/0 Témák: 18952 Tagok: 112612 Legújabb tag: Perrin Online: (48/1
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 12 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

A collie karaktere/ milyen legyen...

(üzenet: 285, Brit pásztorkutyák)
 
 10. Kylla    adatlap 2005-07-25 17:48:27 válasz erre előzmény (8)
a labikról ódákat zengenek, hogy mennyire könnyen kezelhetőek, nyugodtak ha kell, de egy skót ezekben sokkal jobban jeleskedik! egy labi akkor nyugodt, ha nagyon jól meg van nevelve, míg egy skót magától is tudja hol a helye, ha épp dolgozik az ember az udvaron nem futkossa körbe, nem próbálja meg magára hívni az ember figyelmét, míg egy labi igen (és hogy ne így tegyen az náluk hatalmas munka). egy jól szocializált skót a legjobb társ icon79.gif
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2005-07-25 17:49:02]
 9. László Krisztina    adatlap 2005-07-25 12:00:26 válasz erre előzmény (8)
hogyan lehet egy kutyáról eldönteni hogy könnyen kezelhető? a gazdi tudja, és egy kívülálló, ha először lát egy kutyát?

pontosan mit értesz könnyen kezelhető alatt?

nekem könnyen kezelhető, ha azt csinálja amit én szeretném hogy csinálja: ha nyugodni kell, akkor lefekszik és alszik/ pihen, ha azt szeretném hogy aktív legyen, akkor a nyugalomból hamar tud váltani... és mindez megy bármilyen helyzetben, vonaton, kiállításon, otthon, juhok mellett...



 8. clio    adatlap 2005-07-24 23:29:18 válasz erre
Ez tényleg egy nagyon jó téma..

Hiszen mit is várunk el a kutyáinktól!

Nekem ez egy sarkallatos téma ..

szerintem!!

SZÁMOMRA a skótjuhász

1. könnyek kezelhető
2. gyors felfogóképességű.
3. finom érzékű, kedves barát
4. társ természetű
5. nem igényli hogy folyton foglalkoztassák ,de ott van ha szükség van rá..
6. büszke és magabiztos , nem kezdeményez harcot de megvédi magát.
7. nem vadászik a kisállatok biztonságban vannak tőle.

Se nem agresszív se nem félős.. nem hiperaktív . és nem melankólikus...
Olyan kutya akit kezdőknek is bátran lehet ajánlani..
Fenséges királyi de nem fennhéjjázó..kedves de nem tolakodó..

szinte minden skótjuhász bűbájos társ..
tetszik amit Lajos is írt ..
szeretem kikérdezni azokat az embereket akiknek előtte más fajtája volt és most Skótja van..

Az tapasztalatom, hogy pozítív meglepetést szoktak okozni..


ez most csak úgy álltalánosságban de jönnek az elvárásaim is.. holnap..


Rineweld Collies
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2005-07-24 23:30:59]
 7. LuckyLuke    adatlap 2005-07-14 18:46:05 válasz erre előzmény (6)
Egy másik történet, hallottam ezt is:

Volt egy collie, aki rettenetessen félt a vihartól, petárdától, a gazda megtanitotta neki, hogy ha megilyed hozzá meneküljön.
Minden viharnál be kellett engedni ez miatt, mert egyébként beugrott/bemászott.
Voltmellette egy jó idegrendszerű másik collie, az nem félt a vihartól, de látta a másik hisztériáját, és gondolkodott. Ha az "hisztizik beengedik, akkor én is hisztizek, hogy beengedjenek" Egy idő után ő is balhézott a vihar miatt, hogy bejuthasson a lakásba.

Késöbb idegbeteg collie elköltözött, okos collie maradt, jött a vihar, balhézott, de nem engedték be. Még egyszer megpróbálta a kvetkező viharnál, megint csak kintmaradt. 3-ik vihar alkalmával már meg se próbálta, tudta, nem veszik be a gazdi a szinészkedést, átlátnak rajta. icon21.gif

Lucky-Luke Collie Sheltie Kennel
 6. harangzug    adatlap 2005-07-14 18:34:52 válasz erre előzmény (5)
avihar nem idgrendszer kérdése.egyszerűen sz.r érzés.
 5. László Krisztina    adatlap 2005-07-14 18:28:41 válasz erre előzmény (4)
... hiába szeretném hogy a félős kutyám ne lihegjen, nyálazzon, és a többi amikor villámlik, ha egyszer ez van, nem jó az idegrendszere???

... mi van ha egy collie fiatalon nem félős, még petárdától sem riad meg, ami pár méterre tőle robban, csarnokban is lehet felvezetni, aztán 5 éves kora után meg rájön a dili, és midnentől retteg???

nekem egy collie semmit nem ér, ha félős, legyen bár Champion is... ez az első kritérium, azt inkább ne is tenyésszék tovább...

ja közben lenyugodtam :))) kicsit elpárolgott a negatívságom, és kész. icon61.gif (a harag osk erőt ad, de rossz tanácsadó, lásd Csillagok Háborúja, Anakin icon33.gif )
 4. harangzug    adatlap 2005-07-14 17:36:05 válasz erre
Azt hiszem ez egy érdekes történet lesz.amikor elterveztük , hogy lesznek kutyusaink,azt azért tettük,hogy kényszerünk legyen nagyokat sétálni.ahogy hozzánk kerültek egyre jobban egymáshoz idomultunk.majd azt vettük észre,hogy ők nem a mi kutyáink,hanem azt hiszem a gyerekeink. talán ezt ők is így érezhetik, mert a két kutyus tisztára olyan karakter,mint a mi két fiunk. és a viselkedésük is egyre "emberibb".ha láttátok azt a képet ahol a cicával együtt alszanak.az is magáért beszél. nem régiben megfialt a cica.csak egyet.mikor már elég erős volt a kis cicaelőhozta és megmutatta a kutyusoknak.azok megszagolgatták,gyöngéden meghenpergették.ezután fogta az anyja és visszavitte a helyére.véleményem szerint , hogy milyen tipusú kutyát szeretnénk...a végeredmény csak rajtunk múlik.mivel az emberi és állati ösztönök találkozni fognak. és ha figyelünk rájuk olyanok lesznek amilynnek szeretnénk.és olyanoknak fogadjuk el őket.

egyébként sziasztok icon50.gif icon50.gif icon50.gif icon50.gif
 3. LuckyLuke    adatlap 2005-07-14 15:15:19 válasz erre
icon32.gif icon32.gif Jó ötlet.

Én a collietól azt várom el, hogy kezelhető, könyedén irányitható kutya legyen.
Én juhászkutyaként kezelem, hisz az is, bár nem kell minden collienak terelni tudni, de ha ránézek el tudjam képzelni egy nyáj mellett.
Ehhez meglegyen mindene: egészsége, anatómiája, és persze a karaktere.

Lucky-Luke Collie Sheltie Kennel
 2. Scottie    adatlap 2005-07-14 14:53:22 válasz erre
A válaszom a fórum nevében foglalt kérdésre röviden: JÓ.

Bővebben az, hogy legyen collie.

Még bóvebben:

Én elsősorban azt várom a kutyámtól, hogy legyen egészséges, ne legyenek a tenyésztésből származó betegségei.
Véleményem szerint a kutyatartók többsége nem kiállítási kutyát akar, janem barátot, társat,
Az, ha szép a kutty és lehet vele kiállításra járni az nekem a torta, az ha nyer is az a hab a tortán,

A Beni előtt két colliem volt és nagyon jól megvoltunk kiállítások nélkül, pedig a másodikkal talán lehetett volna esélyünk.
 1. László Krisztina    adatlap 2005-07-14 09:42:37 válasz erre
...

hát legyen akkor egy új topik, erről szerintem érdemes beszélgetni.

érdekelne engem, hogy ki és mit vár el egy collietól, ha hosszúszőrű ;))

mi az amire képes legyen, mi a fotnos nektek? mi az amit semmi esetben sem tűrnétek el tőle?

egyenlőre ennyi gondolat indítóként, szerintem úgyis lesz még kérdés, ami másban megfogalmazódik, hajrá!
(TÉMANYITÓ)
 

A collie karaktere/ milyen legyen...

(üzenet: 285, Brit pásztorkutyák)
 
    / 12 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.0056829452514648 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail