Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455083/31 Témák: 18952 Tagok: 112613 Legújabb tag: Gerard Thornton Online: (95/3
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 1 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

... az ilyen bíró jó. Szerintem.

(üzenet: 19, Brit pásztorkutyák)
 
 19. Doszka    adatlap 2009-05-19 18:39:00 válasz erre
Én csak mint néző tudok hozzászólni. Én azt nem szeretem h odamegyek mint néző és baromira nem vágom h most melyik osztálynál tartunk meg ilyenek, meghogy nem halljuk a bírálatot még akkorsem ha kb. 2 méterre vagyok a bírótól mert a legtöbb csak a ringtitkárnak esetleg a gazdiknak "súgja". Pedig sztem mi látogatók is kiváncsiak lennénk rá
Életem legjobb kiállítása az volt mikor a volt MEOE elnök bírált és hangosan beszélt, sőt a közönségnek. Hát engem órákig nem tudtak elszakítani onnan végignéztem az összes kutyát.
Nem kell hogy a közönségnek beszéljen különösen, csak eröltesse már meg magát h legalább ha 2-3 méterre állok tőle hagy halljam én is mert érdekel icon21.gif

Doszka
Képtáram
Brit fajtamentés
 18. Moren    adatlap 2009-05-19 14:03:06 válasz erre
Na ide is be kukk meg hozzá szól! Az a bíró jó szerintem aki nem elsősorban a felvezetőt hanem a kutyát bírálja ha értitek mire gondolok. icon23.gif icon23.gif


Képtáram

Rineweld collies
 17. Lili05    adatlap 2006-11-25 16:51:57 válasz erre előzmény (16)
köszönöm icon70.gif

http://www.sheltie.try.hu/
 16. Yoyó    adatlap 2006-11-25 11:59:06 válasz erre előzmény (15)
icon50.gif Mikor bemégy a kutyával a ringbe, a bíró nem tudja, neked ez az első kiállításod. Egyértelműen a kutya adottságait, és viselkedését fogja nézni, és azt, hogyan vezeted fel. Ha "nem úgy" viselkedik egy kuytus a ringben, ahogyan kellene, és fiatal osztályba van nevezve, előfordul, hogy rákérdez a bíró, első kiálítás-e? És, ha csak a kutya viselkedésével van kis gond, azt ilyenkor kicsit tolerálják. De nem mindekire jellemző...És abszolut helyzet föggő is. Ne legyél ideges, senkit nem ettek még meg bírálat közben! icon21.gif és, az idegességedet a kutya is átveszi, tehát csak rosszabb lesz..Nyugi!! icon32.gif

THE SOUTH'S STAR SHELTIE KENNEL
 15. Lili05    adatlap 2006-11-25 11:02:44 válasz erre
icon50.gif
Szerintetek szigorú bírót fugunk kapni akkor ha például még csak ez lesz az első kiállításunk?
Ilyenkor hogy szokott bírálni a bíró?
Figyelembe szokta ezeket a dolgokat venni?
Vagy ugyanúgy bírálja mintha már azelőtt is járt volna kiállításra?
köszi icon21.gif

http://www.sheltie.try.hu/
 14. László Krisztina    adatlap 2005-07-15 09:07:14 válasz erre előzmény (13)
icon32.gif
 13. harangzug    adatlap 2005-07-15 09:00:26 válasz erre előzmény (12)
OK. változtatni fogok a továbbiakban
 12. László Krisztina    adatlap 2005-07-15 08:13:06 válasz erre előzmény (10)
icon53.gif igyekszem értelmezni, jó értelemben icon53.gif

(bár talán jobb volna nem nevesíteni bírókat... biztos ami biztos. Nem volna jó senkit személy szerint kibeszélni, csak általánosságban név nélkül)
 11. Feebee    adatlap 2005-07-14 19:19:35 válasz erre előzmény (7)
icon70.gif icon70.gif [color=blue][/color]i volt ő..én is hozzá akarok menni icon20.gif bár nálunk nincs baj a dresszúrával... icon32.gif

Small Swan Shelties & Aussies-úúúújjj !
 10. harangzug    adatlap 2005-07-14 19:15:50 válasz erre
mi még nem voltunk sok kiállításon/4 kiállítás ,8bírálat/ de rossz emlékeink nincsenek. túrkevén még két kis pamacs. a szabónak annyira tetszettek...maj megette őket. aki ott volt látta. együtt rendezték a bébi és kölyök BIS-t. a bíró a ginát ajánlötta a BIS-be. a mi tapasztalatlanságunkból fakadt,hogy amikor a hangos bemondó kérte a nagyon igéreteseket. ringbe,mi bevittük mind a kettőt. és tudjátok meg,hogy a Lady lett Res.BIS.ráadásúl a bírálati lapon rajta van, hogy kiváló felvezetés. szilvásváradi cacibon azt mondta a bíró.hogy felvezetés területén kérjek segítséget tapasztalt felvezetőktől.ekkor jöttünk rá, hogy a két kutyát nem szabad egy osztályban indítani.
Pápán a Prenner arra volt kíváncsi, hogy milyen is lehet ez a kutya ,ha formában van.nem tudom,hogy a krisztikét ez vígasztalja-e,de én úgy láttam, ha a blondi nem érdemelte meg a K I-et,akkor nem kellett volna kiadni a hpj-t. és tényleg nem vigasztalni akarom.
b.gyarmat maga volt a siralomház. a lady nem .hogy nem mutatta magát, hanem,mintha ott sem lett volna. a papp judit mégis megadta a hpj-t.
úgy látom-mint erről már valaki említést tett-, hogy azért adják meg olykor a jobb minősítéseket, hogy a kiállítások nagyobb részvétellel legyenek megrendezve.
 9. harangzug    adatlap 2005-07-14 17:39:37 válasz erre előzmény (8)
úgy látom megint kettesben. icon70.gif icon70.gif icon79.gif icon80.gif
 8. LuckyLuke    adatlap 2005-07-14 16:51:47 válasz erre előzmény (7)
icon70.gif icon70.gif icon32.gif

Lucky-Luke Collie Sheltie Kennel
 7. Sophye    adatlap 2005-07-14 16:49:25 válasz erre előzmény (6)
Az első eset velem történt meg, amikor is azt mondta a bíró, hogy a sheltiet nem szabad feszes pórázzal vezetni, valamint a kutyát nem szabad kényszeríteni semmire! Úgyis úgy fog megállni ahogy neki a legjobb. Erre a kutya leült!! Mire a bíró: Nem megmondtam? Eredmény: HPJ, hibátlan bírálattal.
 6. LuckyLuke    adatlap 2005-07-14 13:56:52 válasz erre
nem saját történet, és őszintén szólva elfelejtettem ki mesélte.

Sheltie birálaton a kiállító nem tudta a kutyáját megállítani, hiába küszködött vele. A bíró egy idő múlva mondta neki, "hagyja, ez egy sheltie, ha ő nem akar megállni, akkor nincs mit tenni." És nam adott ezért rosszabb minősitést a kutyának.

Másik -hasonló- tapasztalat, mint néző láttam, a kutya (sheltie) nem akart megállni. De a bírónak nagyon tetszett. Próbálta mind a 2 gazdi beállítani, nem sikerült nekik, a bíró megunta, kivette a gazdik kezéből a kutyát és ő próbálkozott vele. Perzse mindezt nevetve. Végül odaadta a kutyának a címet.

Lucky-Luke Collie Sheltie Kennel
 5. Mystic    adatlap 2005-07-14 12:17:00 válasz erre előzmény (3)
Hát akkor majd negatív tapasztalatokat tudnak mondani az illetékesek. Sajnos idén volt ilyen nem egy... de azért nem ez a jellemző. Nagyon sok olyan bíróval akadtam össze aki nem hordta fenn az orrát és lehet nem nyertünk de mégis jó volt, hogy mosolyogva bírálta a kutyát. Így nem azt érezte a kiállító, hogy na sz..r a kutyája hanem azt hogy jó a kutya de a mai napon volt egy jobb.

http://mysticmoonlight.uw.hu
 4. Kylla    adatlap 2005-07-14 12:00:51 válasz erre
Én majd arra leszek kiváncsi, hogy mikor októberben saját kutyámmal megyek először kiállításra, mit fog művelni, és mit fog erre a bíró reagálni icon53.gif
 3. BBC    adatlap 2005-07-14 11:53:58 válasz erre
Jó a téma icon32.gif Kíváncsi vagyok majd a történetekre icon25.gif

Nekem is vannak jó és rossz tapasztalataim. Nagyon tetszett az egyik kiállításon a bíró úr hozzáállása amikor a kutyám őrült módon elkezdett csóválni, szinte az egész kutya ringott, mondtam a bírónak, hát izé, nagyon örül és erre azt mondta, az jó, egy beardinek ilyennek kell lenni. Ez annyira szimpatikus volt ... icon78.gif

Blanka

Black Cooper Bearded Collie Kennel
 2. Kylla    adatlap 2005-07-14 11:31:14 válasz erre
Nagyon jó téma! Mivel én eddig nem sokszor kiállítottam kutyát, inkább csak nézőként voltam jelen a kiállításokon, ezért olyan sokat nem tudok a témával kapcsolatban írni, de szerencsére pozitív tapasztalataim bőségesen vannak. Persze negatív is van.. Pl. nagyon nagyon jó érzés volt, mikor először vezettem fel kutyát, a bíró a bírálat után odajött hozzám, és elmondta, hogy látszik hogy először csináltam ilyet, de ne izguljak, ügyesek voltunk, és csak így tovább! És itt van amit írtál Kriszta, hogy mégha nem is nyertünk, de egy jó hangulatú kiállításon vehettünk részt, ahol a bíró egyenrangú félként kezelt minket, így könnyebb volt ottlenni mint kezdő icon22.gif
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2005-07-14 11:32:43]
 1. László Krisztina    adatlap 2005-07-14 10:17:53 válasz erre
valamivel több mint 10 éve járunk kiállításokra, voltam már legtöbbször nézelődő, valamennyiszer írnok/ringtitkár és még annyiszor kiállító, eddig 6 országban.

így már sokféle bírót láthattam én is :)) úgyhogy szerintem beszéljük ki őket úgy általánosságban ;)

pl amivel én kezdeném: amit alapvetően és leginkább elvárok egy bírótól (legfőképp ha írnok vagy kiállító vagyok) hogy legyen kedves!!! Szeretettel nyúljon a kutyámhoz, és legyen elfogadható viselkedése az emberrel szemben.

negatív eseteim: amikor a bíró szabályosan sértve érezte magát, hogy én ezt a kutyát őhozzá neveztem... aztán olyan undorral nyúl a kutyámhoz, mintha köze se lenne a kutyákhoz... velem meg lekezelő, és fölényes (megjegyzem amikor írnok voltam mellette, akkor is az volt...) ???

másik amikor a bíró úgy megszorongatta a kutyám pofáját (miközben hátul tapogatta, addig lefogta a fejét nehogy harapjon...) hogy recsegtek a fogai Blondinak... még jó hogy amikor elengedte, akkor nem harapott bele...

a jó példák: az egyik igen neves és idős angol bíró nagyon aranyosan megszeretgette a kutyámat (Blondi élvezte nagyon ;)) ) a másik - szintén angol bíró- megpuszilta a Blondi orrát bírálat közben :)) néztem egyet...

azért többség a jó legalábbis elfogadható példa, amit eddig tapasztaltam... azt a néhányat meg el kell kerülni ;) ha lehet.
(TÉMANYITÓ)
 

... az ilyen bíró jó. Szerintem.

(üzenet: 19, Brit pásztorkutyák)
 
    / 1 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.0082798004150391 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail