Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455449/46 Témák: 18953 Tagok: 112632 Legújabb tag: Klop Hann Online: (98/1
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 18 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Terelés

(üzenet: 443, Brit pásztorkutyák)
 
 418. Moren    adatlap 2009-11-01 11:59:55 válasz erre előzmény (417)
DSC_0277_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC_0279_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

SSA48784_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

DSC_0284_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Képtáram

Rineweld collies
 417. Moren    adatlap 2009-10-31 18:52:51 válasz erre előzmény (416)
icon78.gif icon79.gif
Moren birkalesen.

Most küzdök a képekkel!


icon37.gif icon37.gif

Képtáram

Rineweld collies
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2009-10-31 18:58:46]
 416. N.Niki    adatlap 2009-09-21 10:46:59 válasz erre
icon50.gif
Anno ígértem videót Epreském ösztönpróbájáról ,most megmutatom. icon53.gif Életében negyedjére látott birkákat mind a két csajszim.
Kerrym:
http://www.youtube.com/user/Ery85agi#play/uploads/2/-aW1DsP9UiE

Eperke:
http://www.youtube.com/user/Ery85agi#play/uploads/10/TzMj4AakKOM

"Ahogyan a görögök mondják: egy ház nem otthon addig, amíg fecske nem fészkel az eresz alá, ugyanúgy azt tartom, hogy egy ház attól lesz otthon, ha van benne kutya."
 415. N.Niki    adatlap 2009-07-16 15:57:25 válasz erre előzmény (414)
Szerintem csak Rákóczifalván van Romhányi Lacinál. Egyébként nincs messze Kecskeméttől, mi úgy 1óra és 15perc alatt szoktunk oda érni. Gyönyörű hely, és olyan hangulata van. icon22.gif icon28.gif

"Ahogyan a görögök mondják: egy ház nem otthon addig, amíg fecske nem fészkel az eresz alá, ugyanúgy azt tartom, hogy egy ház attól lesz otthon, ha van benne kutya."
 414. black-ynka    adatlap 2009-07-16 13:44:51 válasz erre
icon50.gif
Tiszakécskén és környékén van-e terelési lehetőség??

Anett & Ynka

"A kutya a legállhatatosabb barát - az első, aki üdvözöl, és a legbátrabb, aki védelmez."
 413. 2Bo    adatlap 2009-07-15 23:25:46 válasz erre előzmény (412)
icon4.gif tökjóó

-------------


Szörnyi
 412. N.Niki    adatlap 2009-07-15 06:48:14 válasz erre előzmény (411)
Nem buta a kérdés. icon79.gif
Először volt egy engedelmes rész. Egy háromszög formában kellett bemutatni láb mellett haladást, majd ültetésben vagy fektetésben helyben maradást, behívást és vissza kellett sétálni a bíróhoz szintén láb mellett jött a kutya.
Utána pórázra kellett tenni a kutyát, és úgy megközelíteni a barikat. Ha nem mutatott túlzott agressziót a kutya, akkor elengedték az ebet a pórázról és megnézte a bíró úr,h hogyan reagál a kutya a barikra.
12perc alatt kell teljesíteni a feladatot az engedelmes résszel együtt.
Ha agresszíven neki ront a birkáknak, vagy egyet leválaszt közülük és csak azt kergeti, akkor nem volt sikeres a vizsga.

"Ahogyan a görögök mondják: egy ház nem otthon addig, amíg fecske nem fészkel az eresz alá, ugyanúgy azt tartom, hogy egy ház attól lesz otthon, ha van benne kutya."
 411. 2Bo    adatlap 2009-07-15 00:12:14 válasz erre előzmény (410)
Most egy nagyon butát kérdezek icon21.gif Mit kell csinálni egy ilyen képességvizsgán?

-------------


Szörnyi
 410. N.Niki    adatlap 2009-07-14 13:57:07 válasz erre előzmény (409)
Köszönjük. icon70.gif
Nem rajtam múlt a dolog, hanem a kutya ösztönén,. icon28.gif

"Ahogyan a görögök mondják: egy ház nem otthon addig, amíg fecske nem fészkel az eresz alá, ugyanúgy azt tartom, hogy egy ház attól lesz otthon, ha van benne kutya."
 409. Tristens    adatlap 2009-07-13 16:00:02 válasz erre előzmény (406)
Gratulálok, ügyesek vagytok! icon70.gif icon28.gif
 408. N.Niki    adatlap 2009-07-13 13:10:17 válasz erre előzmény (407)
Köszönjük. icon70.gif
Elvileg videóztak, de nem tudom,h mikor jutok hozzá, vagy milyen lett a minőség. De remélhetőleg egyszer csak befutok vele. icon41.gif

"Ahogyan a görögök mondják: egy ház nem otthon addig, amíg fecske nem fészkel az eresz alá, ugyanúgy azt tartom, hogy egy ház attól lesz otthon, ha van benne kutya."
 407. 2Bo    adatlap 2009-07-12 16:10:17 válasz erre előzmény (406)
Hű de ügyiik vagytok. Gratu icon70.gif
Képek lesznek róla? icon25.gif

-------------


Szörnyi
 406. N.Niki    adatlap 2009-07-12 13:29:11 válasz erre
Jövök dicsekedni. icon21.gif
Eperke tegnap az APKK által megrendezett rákóczifalvi terelőképesség vizsgán sikeresen "átjutott". Azaz sikeres terelőképesség vizsgát tett. icon42.gif
Láttunk néhány collie-t is. De ők nem indultak. Sajnálatomra. Viszont volt egy corgi, aki nagyon ügyes volt. icon32.gif

"Ahogyan a görögök mondják: egy ház nem otthon addig, amíg fecske nem fészkel az eresz alá, ugyanúgy azt tartom, hogy egy ház attól lesz otthon, ha van benne kutya."
 405. Moren    adatlap 2009-06-29 15:07:26 válasz erre előzmény (404)
Nekem ez az irányítás jobban tetszik mint a pórázos megoldás.... icon23.gif icon23.gif icon23.gif

http://www.youtube.com/watch?v=qmBGwZ_hjUg

Képtáram

Rineweld collies
 404. ADRIA    adatlap 2009-06-27 11:54:32 válasz erre
http://www.youtube.com/watch?v=ZfSWJ6xCftw

Gondolyatok ez treles vagy csak jatszas? Meg milyen erdekes modot hasznalnak tanitasra. Szerintem ha nem lenne ez a poraz a kutyam mar tobbszor fere ment voltna, de mert ez van mindha jobban biztonsagosan erzi magat, meg jobban lehet iranyitani.


smisel življenja je ležati na plaži
http://www.diamond-collies.com/
[email protected]
 403. N.Niki    adatlap 2009-06-21 20:17:24 válasz erre
icon50.gif
Hozok nektek Szörnyike videókat. Ma voltunk másodjára terelni a csajokkal, ismét Rákóczifalván. (Nagyon megszerettük a helyet.) icon53.gif
http://www.youtube.com/watch?v=izZ4tS0AYQ8

És még egy, bár ennek baromi rossz a minősége, nem tudom miért. icon72.gif
http://www.youtube.com/watch?v=9OWXhZr-Pg0

"Ahogyan a görögök mondják: egy ház nem otthon addig, amíg fecske nem fészkel az eresz alá, ugyanúgy azt tartom, hogy egy ház attól lesz otthon, ha van benne kutya."
 402. N.Niki    adatlap 2009-06-16 10:09:06 válasz erre
Az Angol Pásztorkutya Klub SPECIÁLIS
(brit pásztorkutyák követelményének megfelelő)
TERELŐVERSENYT és KÉPESSÉGVIZSGÁT rendez.
2008. július 11.-én
RÁKÓCZIFALVÁN
reggel 9 órai kezdettel
Felhívjuk a figyelmet, hogy a nevezési létszám limitált.
A terelőversenyre 30, a képességvizsgára 35 jelentkezőt tudunk fogadni.
A versenyt és a képességvizsgát sötétedésig be kell fejezni, ennek figyelembe- vételével határoztuk meg a fenti keretet. Kérjük megértésüket.
Kérek mindenkit, hogy legyen pontos, mert a képességvizsga, illetve a verseny megkezdése után már nem tudunk jelentkezéseket elfogadni!
A versenyre előre, írásban lehet nevezni a következő címre :
Kökényesi Hajnalka (06-30/2337-126) 8000.Székesfehérvár, Tarnócai u.24/A.
vagy e-mailben: [email protected]
A nevezések beérkezési határideje: július 6.
Nevezési díj: 1500-Ft, a helyszínen kell fizetni.
A létszámot az előre nevezésekkel, a beérkezés sorrendjében kezdjük el feltölteni.
Amennyiben az előre nevezések nem töltik ki teljes egészében a meghatározott keretet a helyszínen is elfogadunk nevezést.
A nevezéshez minden esetben csatolni kell a törzskönyv másolatát.
A helyszínen nevezők a kutya törzskönyvét is hozzák magukkal, mert csak ennek birtokában tudjuk a nevezéseket elfogadni.
Nevezni lehet:
-Terelő képesség vizsgára
Terelő versenyre, a következő osztályokba:
- Amatőr (képesség vizsgával már rendelkező, de teljesen kezdő kutyák számára)
- Kezdő osztály (jól irányítható kutyák részére)
- Haladó osztály (a gyűjtőmunkát már kezdetleges szinten művelő kutyák részére)
- Profi osztály (a gyűjtő munkát profi szinten művelő kutyák számára)
Bíró: Németh Attila
(A bíróváltoztatás jogát fenntartjuk)
Ebéd lehetőség lesz.
A helyszín megközelíthető: (Budapestről)
A 4-es főúton a 102-es kilométernél lévő csomópontnál a 442-es főút felé kell fordulni Martfű irányában. Kb. 9 kilométer múlva lesz Rákóczifalva, ahol a „Tanösvény” táblát kell követni.
A terület bekerítetlen, körbe árnyékot adó fák találhatók. A pálya mellett található közvetlenül a Tisza, ahol lehetőség van kutyát fürdetni, vagy horgászni.
Bővebb információ: Romhányi László: 06-30/7484107

Jó szórakozást és sikeres versenyzést kívánunk!

"Ahogyan a görögök mondják: egy ház nem otthon addig, amíg fecske nem fészkel az eresz alá, ugyanúgy azt tartom, hogy egy ház attól lesz otthon, ha van benne kutya."
 401. ADRIA    adatlap 2009-06-11 12:54:46 válasz erre
Igazad van, ezert kovetkezo even is megyunk. icon32.gif
Milyen nagy szarvuk volt a juhoknak...vou icon27.gif

smisel življenja je ležati na plaži
http://www.diamond-collies.com/
[email protected]
 400. Briliáns    adatlap 2009-06-10 14:38:14 válasz erre előzmény (399)
Igazad van Lea, az utolsó km-en mi is azt mondtuk, hogy mindjárt lesz egy nagy szakadék, itt a világvége és upsz leesünk... icon53.gif icon53.gif
De maga Salföld, mint település engem teljesen elvarázsolt!!!
Mintha kb. 100 éve megállt volna az idő, és mi visszamentünk volna. Sajnálom, hogy nem csináltunk képeket, de ha arra jártok mindenképpen nézzetek körül. Alig egy utca, de elképesztő! Takaros kis házikók, és egy telefonfülkén kívül az egész faluban nem láttam oda nem illő tárgyat.
Egyszerűen gyönyörű! Aki szereti a régi dolgokat, régi épületeket, ne hagyja ki!
Ja és még valami!
Mindenki nagyon nagyon rendes, kedves és közvetlen volt velünk!!
Pedig ismeretlenként estünk be!


ÚJ!!!! Sherborne Collie & Sheltie Kennel
 399. ADRIA    adatlap 2009-06-10 13:29:10 válasz erre
En nem tudtam ezt csinalni, mert keves ft hoztam velem. Ugye penzt meg felvenni azon a teruleten icon26.gif es igazan vissza azon a 3km ... uton es automatust keresni nem volt kedvem.
Ezert merges vagyok, hogy sehol sem irta mennyibe kerul a tereles es mennyibe a viselkedes teszt. Gondolotam korobelol annyi lesz mind nalunk Olaszban szok lenni, 10 EU fejenkent, de nem,10000ft volt ketto kutyara, az duplaja es csak 1000ft maradt icon15.gif Naja, en is vihadtem volna tobbet velem...vagy sokat vagy keveset szokok.
icon15.gif icon15.gif mi is szerettunk voltna viselkedes tesztet csinalni icon15.gif icon26.gif
De elmegyunk kovetkezo even!

smisel življenja je ležati na plaži
http://www.diamond-collies.com/
[email protected]
 398. Deedo    adatlap 2009-06-10 10:33:57 válasz erre előzmény (397)
Pár szó a kendőshöz. Ez a feladat ugyanis nagyon olyan, mint az egyik etológia tanszéki teszt. Ez ugye valami intelligenciafélét mérne, de igaazából inkább azt méri, hogy menyire önálló problémamegoldó a kutty, ill. mennyire vár az embertől segítséget. Vagyis ilyen szempontból a egy karakterteszten nem sook helye van. Tudniillik egy karaktertesztnél pontozni kel, hogy mi a jó, és az nem igaz, hogy egyik vagy másik megoldás jobb. Inkább azt mondanám, hogy a való életben van különbség, mire kell vigyázni egy önálló és egy gazdifüggő kutya esetében.

Arról nem is beszélve, hogy a gazditól való segítségvárás, mivel felnőtt kutyákról van szó, részben tanult viselkedés. Intelligencia szempontjából pláne nem lehet azt mondani, hogy a falatot megszerző kutya okosabb, mert akár az is lehet okosabb, aki jól megtanulta, hogy hasonló esetben a gazdira kell szép szemeket mereszteni icon21.gif icon20.gif .
A kajamegtagadás plusz egy dolog.

Kíváncsi lennék, ezt a tesztet hogy értékelték.
 397. Briliáns    adatlap 2009-06-09 22:00:38 válasz erre előzmény (396)
Úgy legyen:-))

Sajnos még nem voltam a klub (HCSCK) karakterpróbáján, de remélem, hogy idén el tudok menni.
Szóval itt Salföldön volt bátorságteszt, és ügyességi feladatok.
Először volt idegen emberrel találkozás. Egy elég nagy hangú, nagyobb darab hölgy jött oda, nagyon határozott léptekkel, beszélgettünk néhány szót, majd megsimogatta a kutyát
Aztán bejött egy embercsoport akikkel sétáltunk egy kicsit, majd körbezárták a kutyát.
Vizsgálták a az erős illetve szokatlan hangokra mutatott reakciót is.
Így eldobtak a kutya mellé egy kavicsokkal megrakott fémdobozt és figyelték a reakciót. Majd sétálni kellett egy kicsit és közben hirtelen összecsaptak két olyan tárgyat ami nagyon erős hangot adott ki.
Az apportkészséget is nézték. Valamit azt, hogyha húzgálnak előtte egy érdekes tárgyat, hogy reagál rá. (Nálunk ez konkrétan egy rókabőr volt)
Volt néhány ugrálásos feladat is. Távolugrás, karikán átjutás illetve egy nagy táptartó dobozon (vagy vödör...) kellett átugrani.
Ezután jött az egyik kedvencem icon25.gif
Adott volt egy nagy műanyag táptartó vödör aminek a háromnegyed része le volt takarva egy pléddel. Tehát a kutya nem láthatta, hogy mi is az. Az egyik fele nyitott volt(a kutya ezt sem látta), és benne volt egy zsák, amiben fémdobozok voltak. Erre rá volt kötve egy madzag.
A feladat az volt, hogy el kellett sétálni emellett a doboz mellett, és amikor a kutya megy mellette egy segéd megrántja ezt a madzagot, és a zsák kiugrik a ládából.
Volt olyan kutya aki ettől kirohant a világból. Az enyémek szerencsére nem. icon25.gif
Ezután volt egy olyan feladat, hogy le volt verve pár karó, ezekre zászlókat, lufikat tettek, és ezek között kellett szlalomozni. Ja és persze volt a klasszikus esernyőkinyitós feladat is icon23.gif
A másik kedvenc feladatom, ami viszont nem nagyon ment a kuttyaimnak(hozzáteszem nem is baj) az volt, hogy egy ketrecbe be volt téve egy kendő, és a kendőn három picit darab sajt. A feladat, hogy a kutya a mancsával húzza ki a ketrec alatt a kendőt, hogy megszerezze a jutifalatot. Csak ugye az én kutyáim ahhoz vannak szoktatva, hogy nem vesznek fel kaját a földről és, hanem várják, hogy megkapják. Így Pride csak leült a ketrec elé. Ízisz nagy nehezen megszerzett egyet. Princess pedig nagy kérések után végülis a szájával elkapta az egyik jutifalatot.
Ezután be kellett vinni a birkákhoz a kuttyokat. És megnézték hogyan viszonyulnak hozzájuk.
A teszt vége pedig az volt, hogy egy keskeny vályúszerű valamiben tüzet gyújtottak, és azt kellett kerülgetni, illetve nyugisan leültetni mellette a kutyát.

Talán nem hagytam ki semmit.
Mindenesetre érdekes volt. Nekem tetszett, és ráadásul a kuttyaim is nagyon jól szerepeltek icon25.gif icon25.gif


ÚJ!!!! Sherborne Collie & Sheltie Kennel
 396. N.Niki    adatlap 2009-06-09 21:37:17 válasz erre előzmény (394)
Akkor még biztos össze futunk. Vagy terelésen vagy az agility pályán. icon53.gif Illetve mellette. icon25.gif
Igen, érdekelne engem is ez a viselkedés teszt részletesebben. Ez valami olyasmi lehetett, mint amit ősszel szoktak szervezni a britesek? (Bocsi, nem emlékszem,h melyik klub, ki szokta szervezni. icon37.gif )

"Ahogyan a görögök mondják: egy ház nem otthon addig, amíg fecske nem fészkel az eresz alá, ugyanúgy azt tartom, hogy egy ház attól lesz otthon, ha van benne kutya."
 395. Deedo    adatlap 2009-06-09 17:15:59 válasz erre előzmény (394)
Engem érdekel! icon25.gif
 394. Briliáns    adatlap 2009-06-09 15:02:37 válasz erre előzmény (393)
icon50.gif icon70.gif
Nagyon köszönjük!
Szerintem nagyon érdekes volt. Vizsgálták a kutya bátorságát, probléma-megoldó képességét, idegenekkel szembeni reakcióját. Voltak váratlan hanghatások, tűzpróba, stb. Talán hasonló lehetett, mint a klubos karakterpróba. Ha érdekel akkor majd részeltesen leírom, hogy mi volt.

Sajnos biztosan nem megyünk Rákóczifalvára, mert aznap munkakutya versenyen leszünk, egyelőre igaz csak nézőként. icon25.gif
De terelni menni fogunk többször mostmár mindenképen.
Sőt kezdjük az agilityt is! icon25.gif icon25.gif


ÚJ!!!! Sherborne Collie & Sheltie Kennel
 

Terelés

(üzenet: 443, Brit pásztorkutyák)
 
    / 18 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.011224985122681 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail