Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455092/2 Témák: 18952 Tagok: 112615 Legújabb tag: AndreLor Online: (51/1
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 6 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Laktóz intolerancia

(üzenet: 135, Egészség)
 

magashegyi.harcos



Tagság: 2004-07-19 10:33:18
Tagszám: #11550
Hozzászólások: 6933
10. Elküldve: 2005-12-04 13:11:42,

Laktóz intolerancia

[126.]

Én nembírom megenni azokat. És megfizetni sem egyszerű. Mondjuk a laktózmentes Magic Milk-től is megy a hasam ésmég drága is.

A szójatej nagyon jó palacsintához, de egyébként fogyaszthatatlanul sz.r....szerintem. És drága is.

A betegségek sokba kerülnek icon73.gif



Borsod Dogsport -olcsokutya -magashegyi.harcos adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:
  


Adlez



Tagság: 2005-10-03 10:38:03
Tagszám: #22492
Hozzászólások: 451
9. Elküldve: 2005-12-02 15:15:03,

Laktóz intolerancia

[127.]

icon21.gif , lehet találok benne nekem valót.

Neked van esetleg valamilyen tapasztalatod a rágótablettákkal kapcsolatban? 1x 2x írattam fel ilyen tablettákat, de csak akkor használt mikor csak ismerkedtem azzal a gyógyszerrel. Pedig nem tejre vagy tejtermékre vettem be, hanem mikor a cukrommal rosszul voltam és olyan csokit ettem amibe laktóz van. Aztán sajnos nem éreztem a rágótab. hatását.

A másik ilyent problémám, nem tudom Te hogy vagy vele, de én nem kifejezetten vagyok jól a laktózmentes tejtermékektől. Kifejezetten rosszul van a hasam, ha pl. főzelékben eszem.

Kellemes hétvégét, szia icon50.gif

*Álmodj, amit csak akarsz, menj, ahova szeretnél, légy az, aki szeretnél, mert csak egy életed van, s csak egy lehetőséged, hogy olyan dolgokat csinálj, amit szeretnél!* - Paulo Coelho
[válaszok erre: #10] [előzmény: (8) magashegyi.harcos, 2005-11-30 17:13:59]
Törzstag
Adlez adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


magashegyi.harcos



Tagság: 2004-07-19 10:33:18
Tagszám: #11550
Hozzászólások: 6933
8. Elküldve: 2005-11-30 17:13:59,

Laktóz intolerancia

[128.]

Pedig találtam nagyon jó recepteket még régebben. Majd megkeresem és felrakom. icon21.gif

Borsod Dogsport -olcsokutya -magashegyi.harcos adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:
  


Adlez



Tagság: 2005-10-03 10:38:03
Tagszám: #22492
Hozzászólások: 451
7. Elküldve: 2005-11-30 12:33:57,

Laktóz intolerancia

[129.]

icon50.gif Köszönöm, látod ez eszembe sem jutott. icon37.gif , pedig hallottam már a Tortafalóról. Fel is hívom majd őket.


Sajnos receptel nem szolgálhatok. Tejc. nincs, aztán mire a három nyavaját összerakom... Szóval nem is csinálok semmiféle nyalánkságot icon26.gif


*Álmodj, amit csak akarsz, menj, ahova szeretnél, légy az, aki szeretnél, mert csak egy életed van, s csak egy lehetőséged, hogy olyan dolgokat csinálj, amit szeretnél!* - Paulo Coelho
[válaszok erre: #8] [előzmény: (6) magashegyi.harcos, 2005-11-30 11:34:08]
Törzstag
Adlez adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


magashegyi.harcos



Tagság: 2004-07-19 10:33:18
Tagszám: #11550
Hozzászólások: 6933
6. Elküldve: 2005-11-30 11:34:08,

Laktóz intolerancia

[130.]

Hát ez nem egy egyszerű kérdés.

A cukorbetegségről nem tudok túl sokat, a legtöbb édesítő viszont tény, hogy laktózzal készül.

Az a baj, hogy nem nagyon gondolnak azokra, akik halmozottan meg vannak áldva ilyen nyavajákkal icon26.gif

Van egy oldal, ahol édességeket ajánlanak. Az van írva, hogy diabetikus és tejérzékenyek is fogyaszthatják, nézd meg: http://www.tortafalo.hu/html/termekeink.htm

A cukorbetegek fruktózt sem használhatnak? Vagy nádmelaszt?



Borsod Dogsport -olcsokutya -magashegyi.harcos adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:
  


Adlez



Tagság: 2005-10-03 10:38:03
Tagszám: #22492
Hozzászólások: 451
5. Elküldve: 2005-11-30 10:15:46,

Laktóz intolerancia

[131.]

icon50.gif

Hűha, de örülök ennek az oldalnak!

Nem tudom tudnál e segíteni. Az én helyzetem egy kicsit bonyolultabb, mivel cukros is és cöliákos is vagyok. No, de az a lényeg, hogy olyan édesítőszert keresek, ami laktózmentes icon28.gif ! Idáig a Süssinát használtam, de attól félek kivonták a foragolból, mert szinte alig kapni. Az összes édesítőszerben van valamilyen adalék ami tiltólistán van. Vagy valamilyen sűrítőanyag, vagy a laktóz. Szóval ebben kérném ki a véleményed, Te ismersz -e laktózmentes édesítőket.

Vagy ha esetleg más is erre jár, tudna-e esetleg tippet adni.


Köszönöm előre is! icon79.gif Üdv, Kriszta icon50.gif

*Álmodj, amit csak akarsz, menj, ahova szeretnél, légy az, aki szeretnél, mert csak egy életed van, s csak egy lehetőséged, hogy olyan dolgokat csinálj, amit szeretnél!* - Paulo Coelho
[válaszok erre: #6 #24] [előzmény: (4) magashegyi.harcos, 2005-11-29 17:02:42]
Törzstag
Adlez adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


magashegyi.harcos



Tagság: 2004-07-19 10:33:18
Tagszám: #11550
Hozzászólások: 6933
4. Elküldve: 2005-11-29 17:02:42,

Laktóz intolerancia

[132.]

Végül egy tuti recept és mára tényleg befejeztem:

Csokis golyók

Tojásmentes (tejérzékenyeknek)


Hozzávalók: 25 dkg darált, tejmentes keksz (albert, háztartási), 10 mérce alfaré, 5 dkg étcsokoládé, vagy tortabevonó, porcukor, szükség szerint víz.

Elkészítés: A darált kekszet és a feloldott alfarét (5 mércéhez 50 ml vizet használjunk fel). A reszelt csokoládét belekeverjük, és annyi vizet adunk hozzá, hogy könnyen forralható masszát kapjunk. Kis golyókat gyúrunk, és a tetejüket (ha a diéta engedi), darált mandulával, vagy mogyoróval szórjuk meg, esetleg kókuszreszelékben meghempergetjük.



Borsod Dogsport -olcsokutya -magashegyi.harcos adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:
  


magashegyi.harcos



Tagság: 2004-07-19 10:33:18
Tagszám: #11550
Hozzászólások: 6933
3. Elküldve: 2005-11-29 17:00:31,

Laktóz intolerancia

[133.]

2. cikk:
Méhes Zsolt:

Azt hiszem érdemes lenne tisztázni, hogy mit érthetünk tej-allergia alatt. .

1. Tejcukor (Laktóz) érzékenység
A tejcukor lebontását az emésztés során a béta-galaktozidáz enzim végzi. Sajnos sokakban már születésüktől fogva (Egyes népcsoportoknál közel 100%-osan), másoknál felnőttkorban már nem működik kellő hatékonysággal ez az enzimrendszer. Bizony a felnőtt lakosság közel fele, még ha nem is tud róla, küszködik ezzel a problémával. Szerencsére a tünetek általában csak abban nyilvánulnak meg, hogy az illetőt "meghajtja" a tej.
A laktózt igen sok mikroba tudja bontani. Így a fermentált tejtermékek (aludtej, kefir, joghurt, túró, sajt, stb.) laktóztartalma már jelentéktelen.
Ha valaki laktóz-intoleranciája ellenére is ragaszkodna a tejiváshoz, már lehet kapni laktóz-mentes tejet is. (Csak bírja megfizetni :< )
2. Tejfehérje (kazein) érzékenység.
Ez sajnos genetikailag kódolt adottság. A fogyasztás ilyenkor súlyos állapotokhoz is vezethet. Minden nemű tejtermék kerülendő.
Alternatív megoldás lehet pl. a szójatej, aminek a receptjét nemrég láthattuk a csatornán.




Borsod Dogsport -olcsokutya -magashegyi.harcos adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:
  


magashegyi.harcos



Tagság: 2004-07-19 10:33:18
Tagszám: #11550
Hozzászólások: 6933
2. Elküldve: 2005-11-29 16:58:32,

Laktóz intolerancia

[134.]

Először is itt egy cikk tájékoztatásul:

A tejcukor érzékenység étrendi kezelése Tejcukor érzékenység

A betegség oka

A táplálékkal felvett tejcukrot a bélnyálkahártya enzimei (a laktáz-1 és a laktáz-2) hasítják. A tejcukorbontó enzim hiánya vagy csökkent aktivitása eseten a tejcukor hasítása és felszívódása elmarad, S bontatlanul kertül a vékonybél alsóbb szakaszába. Itt a tejcukor egyrészt ozmotikus hatása révén vizet szív magához, s a béltartalmat növelve vizes hasmenést okoz, másrészt baktériumos erjedésnek indul, aminek következtében savanyú bomlástermékek és gázok szaporodnak fel. A savanyú béltartalom fokozza a perisztaltikát (bélmozgást) és a hasmenést, a keletkező gázok pedig hasi görcsöket és puffadást okoznak.
A tejcukor-intolerancia diagnózisának felállítása a kilégzési H2-teszt, a vékonybélminta enzimaktivitásának a mérése, a tejcukorterhelés és a klinikai tünetek egybevetése alapján történik. A tejcukor-érzékenység kezelése abból áll, hogy a tejcukrot elvonjuk a táplálékokból.
Enzimpótlás: Galantase (fogyasztás előtt 50 oC-nal nem melegebb tejhez deciliterenként egy lesimított mokkáskanál Galantase-t keverünk).
Tejcukormentes gyógytápszerek adása.
Laktózmentes bébiételek fogyasztása (Kecskeméti Konzervgyár tejmentes készítményei)
Laktózszegény (laktózmentes) tejkészítmények alkalmazása (Dela Milk, Magicmilk)
A savanyú tejtermékekben mindig van kevés (3~%) tejcukor, ám a legtöbb beteg ezt jól tűri.
Ugyanez vonatkozik a tejsavat tattalmazó margarinokra, pl. a RAMA margarinra) is, mert a tejcukortartalma 1 %-nál kisebb. A savanyú tejtermékek és a tejes margarinok fogyasztása a beteg egyéni érzékenységének függvénye: az orvos a vizsgálati eredmények alapján engedélyezi vagy törli az étrendből.
Szigorú laktózmentes diéta esetén a LIGA és más laktózmentes margarinok (lásd. táblázat) fogyasztása javasolt. Tejföl helyett laktózmentes tápszert, túró helyett TOFU-t (szójatúró) ehet a beteg. A sajtok közül például a trappista laktózmentes. A húskészítmények is tartalmazhatnak adalékanyagként tejcukrot: a PICK Szeged Rt. termékei garantáltan laktózmentesek.
Az édesipari termékek közül a tejbevonattal készültek nem fogyaszthatók. Mindig figyeljünk a csomagoláson feltüntetett összetételre, és problémáinkat jelezzük a gondozó orvosnak és a dietetikusnak.

dr. Barna Mária, gyermekgyógyász


Borsod Dogsport -olcsokutya -magashegyi.harcos adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:
  


magashegyi.harcos



Tagság: 2004-07-19 10:33:18
Tagszám: #11550
Hozzászólások: 6933
1. Elküldve: 2005-11-29 16:49:58,

Laktóz intolerancia

[135.]

Sziasztok!

Nem találtam sehol hasonló témát.

Nem csak azokat várom ide, akik ezzel élnek, hanem azokat is, akik jó tejmentes receptelet ismernek ....
....mert mi is szeretjük ám a hasunkat:)46 icon21.gif

Borsod Dogsport -olcsokutya -magashegyi.harcos adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:
  
 

Laktóz intolerancia

(üzenet: 135, Egészség)
 
    / 6 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.0082252025604248 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail