Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Keres :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 

Ön is hirdessen itt! Részletekért klikk: ide! Összes banner! :: Saját banner! 
 Hozzászólások: 9148957/11 Témák: 17327 Tagok: 107833 Legújabb tag: Zsanala96 Online: (69/3
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 995 
Lista: 
Kép:
Smile:

Filmzenék (üzenet: 24855, Filmzene)

24924. Bíró Zsolt  |   Válasz erreTegnap, 11:01:56 [1.] 
Bocsánat, nem gondoltam át.

24923. purple rain  |   Válasz erreTegnap, 08:57:51 [2.] 
John Williamsben nincs muzikális érték, ezt tényleg így érted...?

Egyébként én meghallgattam a JL zenét és meg kell mondjam egyetlen baja van, hogy hulladék a film. Szerintem egy kurva jó film alá rakva ez a zene azért nyomott hagyott volna a DC univerzumban, de hát ezt már sajnálhatjuk... Pedig Elfman nem tartozik a kedvenceim közé ráadásul nagyon nehezen álltam neki mert sok jót nem olvastam a zenéről, de baromi kellemeset csalódtam...
[előzmény: (24921) tihanyiattila, 2017-11-19 22:57:21]
 24922. kmaate  |   Válasz erreTegnap, 07:24:38 [3.] 
hát azért szerintem az Infinity War 1-2-ben már fognak kinyírni Marvel-nél nagy neveket. Lejár némelyiknek a szerződése is, a képregényekben is új arcok vannak, új vezető nevek és logikailag is úgy lenne szép, hogy nem új színész lesz 10 év múlva aki szintén Tony Stark/Vasember meg Amcsikapcsi lesz, hanem letörlik ezek egy részét és már bevezetett nevek vagy még nem ismert karakterek (női Thor, stb) kerülnek elő és a 10 év múlvai Avengers 5-ben már alig vagy egyáltalán nem lesznek mostani szereplők.
(Logan-t nem nyírták ki a legutóbbiba?)
[előzmény: (24919) Bíró Zsolt, 2017-11-19 22:27:10]
 24921. tihanyiattila  |   Válasz erre2017-11-19 22:57:21 [4.] 
közvetlenül a henryjackman-féle kong után tértem át erre a zenére, és csak az első, alig negyven másodperces tételben több hang szólalt meg, mint az előbbi teljes egészében (ja, a hangszerelésről nem is merek szót ejteni). ezzel az elfman-darabbal egyelőre az a bajom, hogy a száz percnyi zene nincs kiválogatva egy egészséges 40-45 perces albumba, és így is tele van már a világ töltelékzenék megjelentetésével (van, aki karriert épít erre, lásd az első mondatban szereplő zeneszerzőt).

és igen, a jelenség nem újkeletű: a filmzenék esetében van john williams, van hans zimmer, van steve jablonsky, van ramin djawadi (főleg ugye a got-széria miatt), és újabban junkie xl. ízlésben pedig nem vitatkozunk, de számomra ezek csak nevükben filmzenék, muzikális értéket szinte egyáltalán nem lelek benne (és élvezetit is csak nagy ritkán, mint ugye tavaly a deepwater horizon. az volt az én albánpékséges, kelttésztás, agyoncukrozott kakaóscsigám).
[válaszok erre: #24923]
 24920. Bíró Zsolt  |   Válasz erre2017-11-19 22:41:01 [5.] 
https://www.youtube.com/watch?v=6FgONIl63Po

Ennek a közepére ráklikkeltem, aztán közel fél órán át ment. Ez 7-nél rosszabb nem lesz szerintem. Az viszont igaz, hogy sok embernek az egyszerűbb filmzenére van igénye, ezért van az, hogy ilyen JXL-eket követelnek, mint hogyha ő bármit is bírna egy szar filmen javítani. Vagy például ezért van az, hogy egy Transformers nyóc bejelentéséről hírt adó cikk alatt az áll, hogy "remélem, Steve Jablonsky is visszatér", mint hogyha bármilyen "sláger" is született volna a teljes Transformers-szériában zeneileg az első rész Arrival to Earthjén kívül. (A tisztesség kedvéért: a Transformers-zenék nálam így néznek ki: az első kettő 6, onnantól mind 7, tehát nem utálom őket.)
 24919. Bíró Zsolt  |   Válasz erre2017-11-19 22:27:10 [6.] 
Én egyébként nem értem, hogy minek ezeket egyáltalán összeereszteni (persze értem: egy Batman kisebb szám - a mozikasszáknál is -, mint Batman ÉS Superman), itt vérzik el az egész koncepció. Egy olyan csapatban, ahol Wonder Woman és Superman ott van, mégis mit keres a többi? Mit csinálnak, amit a másik kettő ne bírna megoldani? Oké, ki lehet találni egy forgatókönyvírónak, hogy mivel vonja ki a film utolsó 15 percéig ezt a kettőt, de hát még egy hülye is tudná, hogy csak egy erőltetett indokkal sikerült, csak ki kell várni, és visszatérnek.

Semmi tét nincs az ilyen filmekben, ha bénán csinálják. Nolannél viszont hiába tudtad, hogy Joker úgysem lesz végleg kiiktatva a 2. rész végén, ott érezted a tétet. Próbálják itt komolyra hangszerelni ezeket a DC-s filmeket, de hát abból nem lesz dráma, ha Superman látszólag meghal, mert legyintesz, hiszen tudod, hogy úgyis visszahozzák. Annyira nem kockáztatnak, hogy még egyetlen film erejéig sem merték halottnak látszattatni (van ilyen szó?), muszáj volt a legvégére a göröngyös mozzanat, nehogy már valaki öngyilkos legyen Superman halála miatt.

Ezekben a képregényfilmekben soha senkit nem mernek végleg kiírni, a "legdurvább" ilyen szerintem az avengerses szélvész csávó halála volt. Csak olyan jelentéktelen hősök hallhatnak meg, mint mondjuk Kismacsman, akinek az a szuperképessége, hogy képes kismacskákat leszedni a fáról és visszajuttatni az idős néniknek. Ugye nincs is jelentősége, hogy ott van-e egyáltalán a szuperhőscsapatban, vagy sem (lásd még ebben a bagázsban tippem szerint Cyborgot), hacsak nem épp kifejezetten kismacskákat kell megmenteni, ami az ő specialitása. De őt TALÁN ki merik írni, mert hát maximum Superman szedi le a "Kismacs halála" alcímű epizód után a cicusokat a fáról.
[válaszok erre: #24922]
 24918. Bíró Zsolt  |   Válasz erre2017-11-19 22:05:04 [7.] 
Az elfmanest nem hallottam még, de emlékeztek, hogy egy időben mi ment? Ez annak egyfajta változata, csak most a nézők, rajongók csinálják a fesztivált. Azaz ha régebben nem tetszett a tesztvetítésen a film a nézőknek, nosza, cseréljük le a zenét, mondá a stúdió, mert biztos ezen múlik csak. Így hirtelen például az An Unfinished Life ugrik be, ahol Young zenéjét lecserélték egy totál hasonlóra (egyben ugyanolyan kellemesre), de sokkal előrébb így sem lettek. Most a sok véres szájú ultra azt hiszi, hogy Elfman zenéje az egyik ok, ami miatt szar lett a lelépő Snyderrel remélt mestermű. A BvS is annyira mestermű volt Snyderrel, Zimmerrel és JXL-lel, hogy azóta is bérelt a helye a klasszikusok között. Már-már a szuperhősfilmek Aranypolgára volt...

Ez a fejpüfölős hasonlat marha találó, tényleg olyan, ráadásul JXL zenéjével nem ez az elfmanes szimfonikus jelleg került volna előtérbe, amit most épp hallok a JL score-jából, mivel a faszinak (mármint az X-esnek) semmi érzéke a szimfonikus zenekarhoz (és baszki, ez oktatja a filmzeneszerzést, előbb talán le kéne tenni valamit a filmzenei asztalra!). X-szel kaptunk volna egy szintetizátoros gagyi hangzást, egy összegányolt katyvaszt. Oké, szar film lett a Dark Tower, de ami az alatt szól, egyenesen egy filmzenei bűntett, ahogy a Deadpoolé is az volt.
[előzmény: (24917) TomPowell, 2017-11-19 18:55:48]
 24917. TomPowell  |   Válasz erre2017-11-19 18:55:48 [8.] 
Nehéz, amikor ez a fajta hozzáállás most már tort (vagy Thort?) ül. Most ugyebár megy a petíció, hogy adják ki a film rendezői változatát Elfman helyett Junnkie XL score-jával. Könyörgöm, akik ezt írják, azok a 300-Mad Max kettősön kívül hallották a Deadpool vagy a Dark Tower "zenéjét"? A kihagyott ziccer kategóriák mellet kellene mutogatni. Junkie barátunk Batman témája is olyan, mintha a Sötét Lovag folyamatosan egy billentyűt püfölne a zongorán egyre hangosabban és azt is Superman fejével. De itt van alább egy Junkie XL irányába elfogult videó, meg egy Elfmanébe a BvS raktári jelenetét újrahangszerelve. Elfogultság nélkül is azt állítom, hogy utóbbi jelenet tucat megoldásával szemben Elfman klasszicizmusát preferálom.

Junkie XL:
https://www.youtube.com/watch?v=RAj59PH3Zmo&t=2s

Danny Elfman:
https://www.youtube.com/watch?v=Ng_NP4bMPd0&t=3s
[válaszok erre: #24918] [előzmény: (24916) LastAirbender, 2017-11-18 19:47:23]
 24916. LastAirbender  |   Válasz erre2017-11-18 19:47:23 [9.] 
Engedd el Tom, emberi gyarlóság ez, jó nagy adag tudatlansággal keverve. De legalább ismernek pár filmzeneszerzőt, ez is valami.
[válaszok erre: #24917] [előzmény: (24914) TomPowell, 2017-11-14 17:57:33]
 24915. purple rain  |   Válasz erre2017-11-14 22:09:30 [10.] 
Ott tényleg elég mélyen van akkor minden :) :) :)
[előzmény: (24914) TomPowell, 2017-11-14 17:57:33]
 24914. TomPowell  |   Válasz erre2017-11-14 17:57:33 [11.] 
Szó sincs erőlködésről. Elfman gyerekkorom óta az egyik kedvencem, de már réges-rég beletörődtem abba, hogy nem fog olyan zenéket csinálni, amikért megszerettem és jól hallhatóan ő is az utóbbi időben pont olyan zenéket csinál, amit nem várnánk el tőle. Ezeket egy-szer-egyszer meghallgatom, konstatálom, hogy korrekt, aztán nagy valószínűséggel utána már csak egy film újranézésükkor találkozom vele. De ez most valahogy folyamatosan játszatja magát velem és rendre fedezem fel az apró kis motívumait, megoldásait, amelyeket majd a film fog nyilvánvalóan letisztázni. Azt továbbra is tartom, hogy messze nem Elfman legjobb munkája, de nyilvánvaló volt, hogy nem olyan megközelítést alkalmaz majd, mint Zimmer, de amikor már nem hogy Zimmert hiányolják, hanem Junkie XL-t emelik éteri magasságokba ennek kapcsán, a falat kaparom.
[válaszok erre: #24915 #24916] [előzmény: (24913) purple rain, 2017-11-14 14:34:51]
 24913. purple rain  |   Válasz erre2017-11-14 14:34:51 [12.] 
Jó de azért azt be kell látnod, hogy a[/i] barátkozom még én is vele meg lassan kiütköznek az értékei[i] kifejezés inkább erőlködést sugall, hogy nem akarod a földbe állítani a zenét ezért megpróbálsz jól hozzáállni... Attól függetlenül faszság amit a zenékről általában írnak, de ebben lehet igazuk...
[válaszok erre: #24914] [előzmény: (24912) TomPowell, 2017-11-13 22:37:26]
 24912. TomPowell  |   Válasz erre2017-11-13 22:37:26 [13.] 
Azért "élvezet" olvasni Elfman Justice League zenéje alatt a kommenteket netszerte. Nem mondom, hogy a szerző legjobbja, még én is barátkozom vele, de egyre inkább kiütköznek az értékei, viszont amikor megindul a Zimmer-Elfman harc, hogy nem illik a filmhez (amit még nem láttak, de ez nem különösebben zavarja őket), az értetlenkedés, hogy minek kellett régi témákat felhasználni, hogy miért nem hagyták legalább Junkie XL-t, mert a BvS-hez is olyan klassz Batman-témát alkotott, vagy hogy Elfman egy tehetségtelen senki, aki akár egy Best of John Williams albumként is kiadhatta volna az egészet, miután az illető szerint felhasznált a Star Warsból, a Jurassic Parkból, a Supermanből és a Reszkessetek, betörők!-ből is (utóbbi történetesen az én posztom alatt, útszéli stílusban), nem tudom, hogy sírjak, vagy nevessek. Értem én, hogy a filmzene rétegműfaj, de már-már bosszantó, hogy mennyire nem képesek egyesek túllátni a Zimmer/Williams/Elfman-féle slágerzenéken.
[válaszok erre: #24913]
 24911. banana  |   Válasz erre2017-11-13 16:53:09 [14.] 
Szerintem ezt csak simán egy néző rögzítette, majd a videón képekkel illusztrálta. Remélem lesz hasonló kiadása, mint a Zimmer Livenak.

A dokuhoz csak angol feliratot találtam még.

Az Idei HZ a Wonder Woman témával egészült ki, úgy emlékszem a Man of Steel helyett volt.

Jó kis lista, én elmennék rá :)
[előzmény: (24909) ASlyB, 2017-11-12 22:56:44]
 24910. ASlyB  |   Válasz erre2017-11-12 23:13:26 [15.] 
Ezzel így elspoilerezek korábbi Marvel filmeket, de a Thor Ragnarok (amit immár én is megnéztem) kapcsán a spoileresnek vélt kérdésem az "Asgard Is A People" track-et érintette. Ennél pedig most szépen ki is bukott, hogy nem tudok angolul :)

Arra gondoltam ugyanis, hogy Asgard egy ember, tehát, mint a Galaxis őrzőiben Ego (nem pedig mint ahogy a szinkronnal kiderül: nép). Emiatt hittem azt, hogy esetleg össze lesz kapcsolva a két világ. Ellenben zeneileg sokkal egyértelműbben meg van jelentetve egy másik, összekapcsolásra váró szuperhős:
www.youtube.com/watch?v=MW7ZfppczlY

A film nekem nem jött be annyira, mint a zene. A történései inkább valók lennének az őrzőkhöz, így viszont maga az aláfestés is :)
A hangulatát tehát jól eltalálták.
[előzmény: (24848) TomPowell, 2017-10-27 04:21:54]
 24909. ASlyB  |   Válasz erre2017-11-12 22:56:44 [16.] 
Kösz szépen! :)
Gyors volt, és majd várjuk a hivatalos (vagy ez is az lenne?), minőségi DVD kiadást.
A 2016-os dokumentumfilmhez van, lesz magyar felirat?

Koncertekről jut eszembe: nekem ugye volt egy Alan Silvestri - Back To The Future Premier koncertlátogatásom Luzern-ben és talán emiatt (de nem tudom, hogy miért is nem vettem számításba most a napokban), viszont másnak sem jutott eszébe ő, mint komponista, aki különálló estként nagyobb nézőszámú érdeklődésre tarthatna számot?

Hans Zimmernek az idei előadásán nem voltam, de egyébként ugyanazzal a repertoárral ment, mint a 2016-os?
Tőle egy következő előadást el tudnék képzelni az alábbiakkal, amik simán helyettesíthetnék az alap összeállítás elképzelését ugyanúgy hellyel-közzel kronológiai sorrendben:

I./1. Black Rain(Man)
www.youtube.com/watch?v=hlWV6DlsouQ
www.youtube.com/watch?v=UmQBByuwtSA

I./2. Days Of Thunder
www.youtube.com/watch?v=ByHuAUwdbe8

I./3. Broken Arrow / The Rock / Backdraft
www.youtube.com/watch?v=F8Ch5jV4vgs
www.youtube.com/watch?v=wppq0da1Bjc
www.youtube.com/watch?v=DSZhqXk5kf8
www.youtube.com/watch?v=_CCqKNnRR4k

I./4. Radio Flyer / Micsoda csapat / Jég veled!
www.youtube.com/watch?v=Dqx9je2X_4A
www.youtube.com/watch?v=umD4X1TBQyg
www.youtube.com/watch?v=-vQ5ckhKqPg

I./5. Peacemaker
www.youtube.com/watch?v=ku2wsesjh7c

I./6. Spirit / Muppet Treasure Island / The Road To El Dorado
www.youtube.com/watch?v=FaRSz4q89P4
www.youtube.com/watch?v=f_55XNzqG0M
www.youtube.com/watch?v=GRgzQvIKynM
www.youtube.com/watch?v=OaQEuJxaSR0
www.youtube.com/watch?v=HH4EcpUnbXY
www.youtube.com/watch?v=y6Qa1BkMNYs

II./1. Kung Fu Panda Trilogy
www.youtube.com/watch?v=JjNIU9L4sDY
www.youtube.com/watch?v=TBZaHlGtXYo
www.youtube.com/watch?v=xvJBn_2BpyU
(www.youtube.com/watch?v=ybzAqhV5mNA)

II/.2. The Last Samurai / Pearl Harbor / Tears Of The Sun
www.youtube.com/watch?v=j7BHQw6egcc
www.youtube.com/watch?v=nA8fIEpbHyU
www.youtube.com/watch?v=F8OSiaHmXQM

II./3. Sherlock Holmes II.
www.youtube.com/watch?v=Ah-KrvcwJkY
www.youtube.com/watch?v=cdwvTOcWLZY
www.youtube.com/watch?v=Rig1RMqOUlY

II./4. Chappie / Inferno
www.youtube.com/watch?v=p1M0pBp35D0
www.youtube.com/watch?v=5X1hoc6iplA
www.youtube.com/watch?v=oMIOr3kHzOk
www.youtube.com/watch?v=CJom7UOgyAw

II./5. Dunkirk
www.youtube.com/watch?v=n1VJ39nVIBk

II./6. Rush
www.youtube.com/watch?v=5O9q0NB2HL0

II./7. The Lone Ranger
www.youtube.com/watch?v=RZIVphczMbY

Ha John Williams nem is jönne már, legalább korunk John Williams-e jöjjön még :) Mert ezt ugye nem lehet megkerülni, hogy most Zimmer az, aki a legtöbb nagy filmnél foglalkoztatva van, és még ha a saját sémáit nem is kifejezetten lépi át, mégis mindig tud új, vagy újszerű jó dallamokat produkálni. Továbbá megvan a maga Spielberg párosa Nolan személyében. Illetve meg lenne a saját Star Wars-a a kalózok aláfestését tekintve, ha annak a szerzői mizériái nem lennének ennyire szembetűnőek szépséghibát eredményezve ezzel.
[válaszok erre: #24911] [előzmény: (24908) banana, 2017-11-12 14:32:07]
 24908. banana  |   Válasz erre2017-11-12 14:32:07 [17.] 
James Newton Howard at Royal Albert Hall - 3 Decades of Music for Hollywood

https://www.youtube.com/watch?v=b3fIbg9J6TU
[válaszok erre: #24909]
 24907. banana  |   Válasz erre2017-11-12 09:11:22 [18.] 
Ha valakit érdekel, már elérhető a Score - A Film Music Documentary 2016 dokufilm.
 24906. Bíró Zsolt  |   Válasz erre2017-11-10 09:14:55 [19.] 
Aranyos ez a régebbi interjúrészlet Tanita Tikarammal. :)

- Az új album első dalának nemcsak a címe Glass Love Train, hanem a dallama is Philip Glass-t idézi. Fontos, inspiráló művész ő számodra?

- A dalt magam írtam, de a háttérdallam annyira emlékeztetett Glass munkáira, hogy végül a nevét becsempésztük a dal címébe. Szeretem Glass műveit, bár nemcsak felhőtlen estékre emlékeztetnek. Fantasztikusnak tartottam, ahogy egy élő előadás erejéig megzenésítette Jean Cocteau némafilmjét, a Szépség és a szörnyeteget. De egyszer elcsíptem egy korai operáját is, az Einstein a tengerpartont, ami majdnem öt órán át tartott. Én tényleg sokat és szívesen áldozok kulturális élményekre, de ez azért kemény volt és még az előadás vége előtt leléptem (nevet).
 24905. TomPowell  |   Válasz erre2017-11-09 20:30:01 [20.] 

Így kétszeri meghallgatás után is bizonyos vagyok benne (igaz már előzetesen is az voltam), hogy Danny Elfman zenéje az Igazság Ligájához nem lesz olyan sláger, mint Zimmer, vagy akár Elfman korábbi hasonló munkái. Egyelőre képek nélkül nem látom, hogy lenne karaktere az egésznek, de azért amikor Zimmer Wonder Woman-, John Williams Superman-, vagy épp Elfman Batman-témája felcsendül, az hideg rázós, de még egy helyütt a Hulk megoldásai is beköszönnek. Érezhető az albumon egyébként, hogy a szerző már réges-rég leszámolt a képregényfilmek világával (és mintha a Burton-moziknál is ez lenne a helyzet) és inkább más utakat keresgélne. Ez inkább rutin munka, de annak egész vállalható, hála a szokásos "elfmanizmusoknak", amelyek a sok egyen szuperhőszene között azért üdítőleg hatnak és a Snyderi dalválogatás is feldobja némileg. Egyelőre olyan 6-7/10 nálam, mert a bónuszszámok, amelyek csak bővített verziók teljesen feleslegesek és csak nyújtják az amúgy sem acélos játékidőt.
 24904. ASlyB  |   Válasz erre2017-11-09 01:20:16 [21.] 
Shore érdeklődésre tarthat számot, viszont talán csak pont amiatt, amit te is írtál, hogy az egyik félidő LOTR lenne. Ebből pedig az következne, hogy ez volna a közönségcsalogató, húzó oldal, és így a többi zene létjogosultságát a nagy többség megkérdőjelezné, vagy akár unná is.
Olyasmi lenne, mintha valaki egy John Williams koncerten csak a Star Wars miatt jelenne meg, és részben a "Bud Spencer" koncert is ilyen volt. Ekként volt reklámozva, és ezért is akadtak olyanok, akik a Movin' Cruisin'-t hiányolták, vagy épp a repertoárból a Sandokan-t kifogásolták.

Azt a tényt nem tudjuk mi sem megkerülni, hogy filmzenekoncertre elsősorban a filmek miatt mennek az emberek, azokat ismerik, azoknak a hangulatát, világát akarják a zenéjük által újra felidézni magukban. Ehhez viszont olyan filmek kellenek (javarészt közönségfilmek), amiket nagy valószínűséggel sokan láttak. A LOTR kétségkívül ilyen, de Howard Shore-t nem igazán lehet máshoz társítani, tehát nincs más igazán nagy volumenű mozija. Giacchino viszont most éppen a legjobb példa azok között, akik szóba kerülhetnek (hiába is vagyok elfogult és hallgatnám John Powell estjét :D) Esetleg az egyedi hangzásvilága miatt Alexandre Desplat, Thomas Newman, vagy egy horror-akció-dráma egyveleggel jelentkező Christopher Young?
[előzmény: (24903) kmaate, 2017-11-08 21:39:54]
 24903. kmaate  |   Válasz erre2017-11-08 21:39:54 [22.] 
Jó, nem akarom tovább ragozni, csak szerintem finomítani kell a hozzáállást és nem támadni azt a viselkedést, ami adott esetben ránk vagy rátok nem jellemző, ellenben nem is zavaró.
Oké, ha a mobilozó belevilágít a szemedbe és olyan a vérmérsékleted szólj neki, ha nem olyan bosszankodj itt, de azzal, hogy mondjuk valaki vég a kapuban állva nézi, vagy elmegy a hatodik taps közben (hogy összekössem a két témát, ha valamit tényleg nem szeretek egyik koncertben sem az a visszatapsos bohóckodás:) azzal tényleg nem hiszem, hogy zavar valakit, ahogy talán a sörivással sem, ha amúgy nem önt le senkit és nem hangoskodik. És tőlem tényleg füllhalgatóval pizsomában feküdhet a két folyosó között hisz azzal aztán tényleg nem zavar és ha neki úgy jó:)
A taps meg megint más tészta, értem, hogy taps nélkül furcsa lenne és senki nem is mondja, hogy ne legyen taps, de aki meg nem érzi magának az ne tapsoljon, mégha ez csak én vagyok az 5000-ből:) Nekem az mindig furcsa volt, oké értem, ha tetszik tapsoljak, de 10 koncertből nem 10 a jó, egy jó koncert 10 számából nem 10 a jó, ettől még mindnél tapsolnak, kizárólag azért mert illik, vagy csordaszellem vagy mert mint itt is furcsának ítélnék, ha nem tapsolnának. Ha tényleg a tetszésnyilvánítás lenne a szerepe akkor lehet magaménak érezném és egyfajta szavazásként, hogy wow az első három szám tényleg tök jó volt a negyedik-ötödik csapnivaló ezrét kihagyja a 40% a tapsot, az ötödiknél kicsit feljön és a vége aztán tényleg állvataps. Mondjuk ennek a non plusz ultrája, aki még a repülőn is tapsol. Értem én meg elfogadom, olyan, mint a sok gratulálok, amit én pl. csak teljesítmény esetén használok, a többség meg akkor is, ha vesz valaki egy albumot ami szép:) És ahogy itt írja is valaki, hogy olyan lenne szerintem a végén a taps, mintha kötelelességből lenne és ez abszolút így van, ha én tapsolnék az csak ebből lenne, ahogy amúgy néha tényleg tapsolok, ha nem egyedül vagyok, vagy nincs tele a kezem kabáttal mint mondjuk most, azon kívül tényleg csak kivételes tetszésnél és attól, hogy amúgy ez kb. egy majdnem tökéletes koncert volt és tetszett, ez tényleg csak az elvárt élmény sok kis kellemes meglepetéssel és egy szimpatikus előadóval, de magamnak nem éreztem, hogy tapsolni kellene, egy tapssal kevesebb meg nem oszt nem szoroz.
De az enyém is csak egy vélemény és senki véleményét nem támadom, csak szerintem legyünk kicsit liberálisak és foglalkozzunk azzal ami jó vagy ami zavaró és nem mások priorításával (amúgy mi volt az utolsó szám, mert elbizonytalanodtam, hogy maradtam-e vég és miért érdemlek tockost:)

Amúgy Giacchino-nak én is örülnék, esetleg egy Shore est sem lenne rossz, amiből az egyik félidő Középföldés zene.
[válaszok erre: #24904]
 24902. banana  |   Válasz erre2017-11-08 14:48:03 [23.] 
A taps, hujjogatás kommunikáció nemcsak az előadókkal de a nézőkkel egyaránt. Már annak is mennyire más üzenete van, ha álló tapsba végződik az előadás. Nekem fura lenne ennek a hiánya. JHN-on jól látszott, mennyire jól esett neki és oldotta valamelyest a pozitív visszacsatolás. Mobilozásnál nálam a pár kép kategória belefér. Vagy aki huzamosabban videózni akar, az legalább próbáljon olyan helyre jegyet venni, ahol senkit nem zavar.
 24901. ASlyB  |   Válasz erre2017-11-08 13:00:36 [24.] 
De érdekes, erre még csak most figyeltem fel (Ready Player One):
Spielberg filmjeihez bármennyire is John Williams muzsikáját akarjuk hallgatni (de már ugye a Kémek hídjánál is mást kellett választania. Akkor Thomas Newman lett a befutó, tetszett is a végeredmény, bár látva, hogy most a következő év elején mozikba kerülő Pentagon titkainak történetéhez újfent Williams komponál, szerintem ugyanúgy illett volna hozzá a korábbi Tom Hanks film is) most azonban itt van a dallamvilág mozgalmasabb megszólaltatásának és az intenzívebb munkának a szükségessége: a "Ready Player One", aminél már érthetőbb, hogy strapálhatóbb zeneszerzőre van szükség, azonban még így is fura, hogy Thomas Newman után még egy újabb komponista került képbe Alan Silvestri személyében.
Erre kíváncsi leszek, jóféle párosítás.
 24900. ASlyB  |   Válasz erre2017-11-08 12:05:32 [25.] 
De ez így most körülbelül azt jelenti, hogy:
Engem az zavar, ha engem zavarnak. Az nem, zavar, ha másokat zavarnak.

Azt pedig értem, hogy mindenkinek a maga prioritása alapján lesz eldöntve, hogy mikor hova megy és mit csinál, viszont ha ez valóban igaz mindenkire, akkor igaz ez azokra is, akiknek az élvez nagyobb prioritást, hogy a koncertet élvezze, tehát nem kell rászólni arra sem, aki rászól arra, akire rá kell szólni :D

Szóval igen, ördögi kör ez. Ezért van az, hogy én soha senkire nem szólok rá attól függetlenül, hogy ugyanúgy bosszant, ha mellettem hangoskodnak (mindegy, hogy mivel és milyen módon). Én csak csendesen tűrök, legfeljebb magamban értetlenkedek, vagy gyáván itt teszem szóvá :D
Viszont ezügyben az is szempont kellene, hogy legyen, amit Zsolti ír. Az emberek nemcsak a maguk élményéért mennek, attól függetlenül, hogy mindenki saját magának fizetett be, és saját maga dönti el, hogy neki személy szerint mi mennyit ér, de a nézőtársak befizetett összegeit is tiszteletben kell tartani, mindenkinek megvan a látogatási célja, hogy milyen élményekkel akar majd távozni az előadásról.

Feared-nek meg köszi a HZ-koncert kiadásának megvásárlási tippjét, be is gyűjtöttem tegnap! Szerintem a tévénézéssel is az lesz, ami a zenehallgatással, hogy jobb lesz, mint ott élőben. Nade majd kiderül... :)
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2017-11-08 12:22:32]
[előzmény: (24897) kmaate, 2017-11-08 07:29:08]
 Filmzenék (üzenet: 24855, Filmzene)

/ 995 
Lista: 
Kép:
Smile:

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.0087008476257324 másodperc alatt generálódott.

Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Médiaajánlat  |   Segítség Partner oldalak
  Netboard Bt. © 2001-2013. E-mail