Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455366/18 Témák: 18953 Tagok: 112629 Legújabb tag: Evech Online: (119/1
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 1059 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Filmzenék

(üzenet: 26468, Filmzene)
 

Bíró Zsolt



Tagság: 2003-07-24 22:01:27
Tagszám: #5875
Hozzászólások: 5240
1879. Elküldve: 2007-06-28 01:13:30,

Filmzenék

[24601.]

"Én írtam zenéről nem szólhattok egy szót sem:) Igaz nem lehetett észre venni az utóbbi napokban höhö "

Gondoltam is rá, hogy kitörlöm a francba, annyira nem illett a többi hozzászólás közé. :D
[előzmény: (1873) Németh Tamás, 2007-06-27 22:36:32]
Kiváló dolgozó
Bíró Zsolt adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bíró Zsolt



Tagság: 2003-07-24 22:01:27
Tagszám: #5875
Hozzászólások: 5240
1878. Elküldve: 2007-06-28 01:11:58,

Filmzenék

[24602.]

"amikor azt mondta a kisfiúra hajtó tanárnő,"
Tekintve, hogy ez egy mesefilm, annyira nem nevezném ezt kifejezetten hajtásnak, bár értem, mire gondolsz. :)
[válaszok erre: #1880] [előzmény: (1875) Okeanos, 2007-06-27 23:55:51]
Kiváló dolgozó
Bíró Zsolt adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Okeanos



Tagság: 2006-01-30 15:39:35
Tagszám: #26417
Hozzászólások: 655
1877. Elküldve: 2007-06-28 00:35:18,

Filmzenék

[24603.]

Én már várom az Aladdint és Little Mermaid-et! Minden új kritikátokat elszoktam olvasni, ha ismerem a művet, ha nem. E két említett remekmű végre bővítit a Menken listát. Kíváncsi vagyok, hogyan értékeled majd a dalokat, különösen a Poor Unfortunate Souls, az Under the sea és legfőképpen a kedvencem a Part of your world-et. icon77.gif icon77.gif icon77.gif icon77.gif icon77.gif icon77.gif icon77.gif icon77.gif icon77.gif icon77.gif icon77.gif icon77.gif icon77.gif
[válaszok erre: #1881]
Törzstag
Okeanos adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


tihanyiattila



Tagság: 2007-03-31 18:17:03
Tagszám: #43426
Hozzászólások: 1953
1876. Elküldve: 2007-06-28 00:20:20,

Filmzenék

[24604.]

tulajdonképpen én is érzelgős ember vagyok, és bármennyire nehéz a látványos hatalmi törekvéseim miatt bárkinek is elképzelni, de egész pontosan tudom definiálni, melyik zene pontosan mit jelent nekem. tudom nagyon jó, hogy ha felidegesítenek, akkor leginkább a 'road to chicago', a 'ready for the big ride, bubba', a 'one flower dies', a the hitcher 'end titles'-e, a 'this shall too pass', a 'confluence' vagy a 'did he leave a note' a legmegfelelőbb választás, hogy a zakatoló lelkemet megnyugtassam vele. ami a leginkább zavar ebben az egész kialakult helyzetben, hogy magyarázkodásra szorulok, s az fel sem merült az utóbbi időben, hogy az újonnan felvetett ötleteken vajon mi magunk nem rágódtunk-e eleget három-négy éven keresztül? hogy vajon én lehetek-e rossz passzban, összecsúszhatnak-e a dolgaim olyan módon, hogy több mint egy hónap kimaradjon kritikaírás nélkül (az utolsó kettőt nagyjából egy napon, május 11én írtam meg)? hogy hamár nem tudok hetente legalább egy írást összehozni, akkor miért kellene azon aggódnom, hogy egy igen komoly kutatómunkával járó témakörre egyáltalán nem marad időm, s hamár végre időt szakítok rá, hogy egy írás megszülessen, akkor lehetőleg egy olyat válasszak, amihez elég négy-öt óra, mert többre épp nem futja.

ezek olyan apróságok, amelyek nekem saját magamnak szarul esnek, mert azt jelenti, hogy valamit nem csinálok jól, ha az idei a harmadik olyan évem, amikor az újévi fogadalmamat, miszerint egy héten egy írásom lesz, megint nem tudom teljesíteni, és egyáltalán nem azért, mert éjjelnappal vedelek a haverokkal, pókerezek napszámba, mindenféle számítógépes játékokkal és őrült sorozathegyek bámulásával töltöm minden percem (azért ezeket hoztam fel, mert ezek mind előfordulnak, csak épp kb ugyanolyan ritkán, mint ahogy a kritikaírás). sosem gondoltam volna, hogy magyarázkodnom kell valamiért, amit szívvel-lélekkel csinálok, s amiért már eleve mi magunk heten is rengeteget küzdöttünk. szerintetek a jelenlegi kialakult struktúra így pattant ki a fejünkből? a hét szerkesztő mindenben tökéletesen egyetértett? el sem tudjátok képzelni, hogy többéves barátságok miként fordulhatnak akár hetekig is tartó mosolyszünetté csak azért, mert valamiben nem értett a két fél egyet. s előfordult ilyen, sőt, a mai napig olykor-olykor vannak összezördülések. minden egyes olyan pontot, ami itt felvetődött, legalább ezerszer átbeszéltünk magunk is, összegyűjtöttük az összes érvet pro és kontra, most pedig úgy érzem magam, mint valami vizsgálóbizottság előtt, hogy megmagyarázzam a munkám minőségét. egy olyan munkáét, ami egyáltalán nem kötelező, amely így is egyedülállónak számít, amelyért magyar kultúrális körökben eddig csak vagy megmosolyogtatóan gyerekes vállveregetéseket, vagy egész egyszerű leszarást kaptunk válaszként, s amit a felturbózott életem egyre kevesebb szabadidejében próbálok lehetőleg a legjobban csinálni.

nem tehetek róla, hogy nem szerettem bele a két mostanában sokszor emlegetett alapműbe. ahhoz, hogy ezekről a zenékről kellő odafigyeléssel valaha írni tudjak, legalább kétszer látnom kéne a filmeket, s az albumokat minimum ötször-hatszor végighallgatni egymás után, hogy a legjobb részeket kiemelhessem. ehhez nincs két napom, s leírhatnám a számos okát, hogy miért nincs, de azzal úgysem mentem fel magam, ráadásul már eleve kényelmetlenül érzem magam, hogy egyáltalán erről beszélek.

tavaly áprilisban nyúltam utoljára a "hellraiser chronicles"-írásomhoz, amit már akkor legalább fél éve tologattam. nekem például ez számít alapműnek, és mégsem tudok másfél éve megfelelő körülmények között nekiülni, hogy végre befejezzem. pont azért, hogy bebizonyítsam: a horrorzene nem egyenlő a sajtreszeléssel. ez sem megy, emiatt épp eléggé érzem szarul magam, de azt gondoltam egészen mostanáig, hogy talán nem hajt a határidő, nem ostoroznak a főszerkesztők a lapzártával, s ráérek akkor elkészülni vele, amikor úgy érzem, hogy megfelelő minőségűre sikerült az írás, hogy teljesen körbejártam a témát, és el tudom hitetni az olvasóval, hogy azt a két albumot muszáj meghallgatnia.

amiért mégis picit nyugodt vagyok, az az, hogy munkámból adódóan pár napon belül egy legalább egy hónapos szabadságra jövök, s ezalatt viszonylag sok írással szeretnék végezni. az iménti napok hozzászólásaiból (s az augusztusi koncert végett) úgy gondoltam, hogy leginkább John Williams munkáira összpontosítok majd, és mivel Okeanos említette Menkent, az általam kedvelt "Aladdin" és "The Little Mermaid" is valószínűleg elkészül (ezzel egyszerre próbálok majd eleget tenni az olvasói igényeknek, s azon célomnak, hogy a polcomon lévő zenékről írjak). nyugtatólag valószínűleg Thomas Newmantől és Mark Ishamtől lesznek írások, de mindenképpen ismerős és valamilyen formában hiánypótló alkotásokat szeretnék ismertetni. ezeket a terveket eddig mindig megtartottam magamnak, mert a legegyszerűbb dolog magamtól elnézést kérni, ha az ígéreteimet nem tudom teljesíteni. most vehetjük publikus ígéreteknek, hátha így a nagyobb felelősség kevesebb egyéb elfoglaltságot enged majd, és tényleg végre az oldalra tudok majd összpontosítani (arról nem is beszélve, hogy talán elárulhatok egy kulisszatitkot, de talán most már él a legújabb interjúnk, melyet Deborah Lurieval készítettünk, s ami rengeteg háttérmunkát jelentett, tekintve, hogy egy számunkra igen komoly újítást sikerült eszközölnünk, s négy tételt sikerült hozzácsatolnunk a beszélgetéshez, így ez lesz az első olyan interjú, ahol van bárki számára elérhető zenei háttér is).

na mindegy, most már megint regényt írtam, de szeretném, ha inkább visszatérnénk az eredeti kerékvágásba, és beszélgetnénk a filmzenékről és zeneszerzőkről, s nem pedig arról, hogy én milyen hatalmi játékot játszom, mennyire szarom le az olvasóimat, miközben zenei képesítés hiányában írom a hozzánemértéstől hangos zeneszerzők minden rögzített vackát. lehet itt túlérzékenységről beszélni, s el lehet kezdeni foglalkozni azzal, hogy ki kinek nyal be. nekem is lehet szar napom, szar hetem, szar hónapom, nem vagyok köteles megmagyarázni, hogy mit miért NEM teszek meg.

és ha a fene fenét eszik is, a következő írásom Elmer Bernstein "The Magnificent Seven"-je lesz. előre elnézést kérek.

[ezen novella alatt szinte pont végigpörgött a "The Interpreter", egy nevenincs szánalomgyáras zeneszerző alig értékelhető műve]
Kiváló dolgozó
tihanyiattila adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Okeanos



Tagság: 2006-01-30 15:39:35
Tagszám: #26417
Hozzászólások: 655
1875. Elküldve: 2007-06-27 23:55:51,

Filmzenék

[24605.]

Most kalózkodom az Attack of the Clones expanded-et, már nem sok kell neki icon53.gif
Részemről tökéletes az új trilógia, röviden elmondom miért is. Sok hasonlóan star wars fanatikus barátommal beszéltem, sokak véleményét hallottam és teljesen eltudom fogadni az érveket, ez merőben más mint a régi.Ma mondhatjuk azt, hogy a legmodernebb technikával készült, hisz azt mindig az ILM gyártja és birtokolja, valamint a filmjeivel promotálja. A régi star wars 77-ben a legmodernebb technikával készült, ahogy a mai is a legmodernebbel. Ha megpróbálnak valami, ma már kissé vicces 77-es design-t abba belebuktak volna. Igaz 97-ben felújították a régit és ma a 6 filmet azért kevés kontrasztal tudod megnézni, passzolnak egymáshoz. Lucas túl van azon, hogy milliónyi rajongó igényeit szolgálja, nem is tudná. Ő a maga mecénása, nem támaszkodik a készítésben a stúdiókra, a forgalmazásban igen. Ugye a gyártó a Lucasfilm, a forgalmazó a FOX és az Intercom, ha másképp van cáfoljatok. Nem tehette meg, hogy rizikózik. Soha nem éreztem azt, hogy a régi trilógia mintájára kellene az újjat elkészíteni. A köztársaság egy mesevilág, amiben egyre kevésbé hittek a résztvevői. A mesevilág a diktatúrává szegényedik. A színészeket nagyon jónak tartom benne, el kell mélyülni abban, amit a film sugall. Sokan mondják, túl gyorsan áll át Anakin, ne feledjük, hogy a megvilágosodás egy pillanat alatt történik, mégis egy lassú folyamat. Lucas mesterien figyelmeztet a demokrácia csapdájára, ahol Grievous (Bin Laden) a kamu üldöznivaló, aki végett retteghet a nép, aki több hatalmat és fegyvert ad a védelemre, ahol az üzőtt vad miatt feléghet az erdő és közben elvesznek a demokratikus elvek. A SW III a mai valóság, a Népszabadság Bushoz hasonlította Palpatine-t anno. A másik pedig a félelem, amely megteremti a félelem tárgyát. Padmé azért halt meg, mert Anakin félt, hogy megfog halni, és a félelme miatt, mint megelőző cselekedetek által idézte elő azt a helyzetet, amiben meghalt Padmé és ő maga is. Rengeteg apró figyelmeztetés van ezekben és sokan leakadnak Jar Jar-nál, aki annyira nekem sem jött be, de ez van, sose tudhatják, hogy sül el, nekem Dobby tetszett nagyon a Harry Potterből. Lucas azt mondta amit Lecter, ott van minden csak észre kell venni. Talán lehetett volna egy fokkal komolyabbra, egy kicsit drámaibbra, de ez a gyerekek filme, nekik készül a sok kacat és minden egyéb. Órákat tudnék erről beszélni de nem fogok. A sorozat állítólag már készül SW klubos infók szerint, a 3. trilógiát én sem szeretném. Nem akarom, hogy valami elcseszett animációs film legyen, hisz a régi szereplők már lassan kiesnek a lehetőségből. Az Indiana Jones IV lehet, hogy főpróba, miként működik a dolog, de a SW saga így teljes, ez Anakin és a galaxis meséje. Nem hinném, hogy azzal, hogy "valami birodalmi egység túlélte valami nagyratörő császár fiával" jót tenne a sokaknak már így is lerombolt mítosszal. Nekem ez még belefért, a zene pedig nekem telitalálat. Azt sajnáltam, hogy a CD-re az I.résznél nem normálisan tették fel a számokat. A SWIII nyugodtan jelölhették volna oscarra, ez van. Kapják be icon31.gif
Most néztem meg a Híd Terabithiában-t. Zigmannal lehet, hogy még találkozunk. Aranyos film, viszont ezt meg én csináltam volna drámaibbra. Jó volt, tartottam tőle, de nekem tetszett. Egy rész viszont közhely volt, amikor azt mondta a kisfiúra hajtó tanárnő, hogy Leonardo da Vinci is egy füzettel kezdte, igen baszdki és 1000 IQ-val!!!! icon41.gif
[válaszok erre: #1878 #1889]
Törzstag
Okeanos adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Németh Tamás
1874. Elküldve: 2007-06-27 22:41:02,

Filmzenék

[24606.]

Basszus de gáz ez a hangulatjel!!! A tököm sem akart ilyen puszizós szar oda rakni a mondat végére. Csak smile-t kell érteni alatta.
[előzmény: (1873) Németh Tamás, 2007-06-27 22:36:32]
  


Németh Tamás
1873. Elküldve: 2007-06-27 22:36:32,

Filmzenék

[24607.]

Boldog szülinapot innen a hidegből Laci:)

Örülök hogy higgadtan írt a srác végre és nem méregből. Sajnálom a magán életi problémáit (ezek mindenkinek vannak) különösen ha nőkről van szó...Férfiak lévén más semmi nem tud minket annyira földhöz vágni mint ők:S

Én írtam zenéről nem szólhattok egy szót sem:) Igaz nem lehetett észre venni az utóbbi napokban höhö icon21.gif

A Hyperspace-es téma tényleg kiemelkedő a trilógia zenéi között, viszont nekem pl a Klónok támadása zenéje 1-2 tételtől el tekintve komplett csalódás volt. Annál még a Baljós árnyak is jobban sikerült pedig az sem tökéletes. A Flag Parade-on kívül én még az Activate The Droids-ot emelném ki. A Szitek bosszúja szerencsére már hozta amit el vártam JW-től nekem a Battle of Heroes és a főtéma tetszik a legjobban. Én még nem hallottam abból a részből semmilyen bővített kiadást lehet hogy akkor még találnék jobbakat. Én SW zenéjével úgy vagyok hogy ha hallom a akkor meg kell néznem a filmet mert úgy érzem muszáj. Fordítva nyilván nem működik ennyire a dolog. icon70.gif

Én nem régen olvastam az SG.hu-n hogy mégsem lesz SW sorozat sem film nem lesz több. Részemről teljesen meg értem G. Lucas-t ha nem akar újabb rész készítésébe bele vágni. Persze örülök hogy meg csinálták az előzmény trilógiát de már az is szükségtelen volt nem beszélve arról hogy még szar is lett. A Baljós árnyakból egyedül a fénykard párbajt említeném ami tényleg ott volt a többi felejthető vol. A Klónok támadása számomra a legmélyebb pont, a szerelmi főtémától (a zenére gondolok) el tekintve számomra Obi-Wan nyomozása és Boba Fett-el vívott harca maradt emlékezetes. Amikor az arénában Boba Fett meg pörgeti a pisztolyát mint valami western hős azt hittem leesek a székről annyira gáz volt az a rész. A Szitek bosszújában már nem csalódtam végre minden a helyén volt és talán ez az egy rész amiben valami színészi játékot is láthatott a nagyérdemű. A zenéről sem lehetett semmi negatívumot írni jó lett.

Csak úgy poénból aki nem látta a Shop-Stop második részét az nézze meg és jókat fog röhögni az SW, LOTR párhuzamon illetve vitán a filmben:) Nekem a mai napig tetszik hogy azon vitáztak (a figurák a filmben) hogy ki lőtt előbb...Han vagy Greedo icon53.gif
[válaszok erre: #1874 #1879] [előzmény: (1872) Kulics László, 2007-06-27 21:55:24]
  


Kulics László



Tagság: 2006-04-05 22:30:38
Tagszám: #29321
Hozzászólások: 3107
1872. Elküldve: 2007-06-27 21:55:24,

Filmzenék

[24608.]

thank's jw.fan!
[válaszok erre: #1873] [előzmény: (1871) jw.fan, 2007-06-27 21:43:28]
Kiváló dolgozó
Kulics László adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


jw.fan



Tagság: 2007-04-24 21:46:06
Tagszám: #44281
Hozzászólások: 122
1871. Elküldve: 2007-06-27 21:43:28,

Filmzenék

[24609.]

Happy Birthday Leslie :):):)
[válaszok erre: #1872]
Haladó
jw.fan adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Kulics László



Tagság: 2006-04-05 22:30:38
Tagszám: #29321
Hozzászólások: 3107
1870. Elküldve: 2007-06-27 21:35:58,

Filmzenék

[24610.]

Köszönöm szépen!
[előzmény: (1869) Halmai_Gabor, 2007-06-27 20:20:10]
Kiváló dolgozó
Kulics László adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Halmai_Gabor



Tagság: 2007-01-25 17:40:07
Tagszám: #40581
Hozzászólások: 2529
1869. Elküldve: 2007-06-27 20:20:10,

Filmzenék

[24611.]

http://www.soundtrack.net/features/article/?id=237

John Ottman interjú

És Laci, boldog nevesnapot!
[válaszok erre: #1870]
Kiváló dolgozó
Halmai_Gabor adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Kulics László



Tagság: 2006-04-05 22:30:38
Tagszám: #29321
Hozzászólások: 3107
1868. Elküldve: 2007-06-27 18:53:03,

Filmzenék

[24612.]

Nagyon szépen köszönöm!

Továbbá örülök, hogy visszatértél, és elsikkadt a dolog egy bizonyos mértékig. icon32.gif
[előzmény: (1845) brooks, 2007-06-27 12:35:06]
Kiváló dolgozó
Kulics László adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Okeanos



Tagság: 2006-01-30 15:39:35
Tagszám: #26417
Hozzászólások: 655
1867. Elküldve: 2007-06-27 18:45:59,

Filmzenék

[24613.]

Ezek a kis fejek kisámíthatatlanok! Múltkor is írtam valamelyikünkről valamit, aztán a hányós fej lett kirakva, ami innen a választási lehetőségek közül egy sárgás békafej.
[előzmény: (1866) Okeanos, 2007-06-27 18:39:13]
Törzstag
Okeanos adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Okeanos



Tagság: 2006-01-30 15:39:35
Tagszám: #26417
Hozzászólások: 655
1866. Elküldve: 2007-06-27 18:39:13,

Filmzenék

[24614.]

Ez jó hír, nehéz volt kiválasztani őket! Engem meg egyre inkább érdekel ez a prágai balhé icon29.gif
[válaszok erre: #1867] [előzmény: (1860) Halmai_Gabor, 2007-06-27 15:39:12]
Törzstag
Okeanos adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


jw.fan



Tagság: 2007-04-24 21:46:06
Tagszám: #44281
Hozzászólások: 122
1865. Elküldve: 2007-06-27 17:32:04,

Filmzenék

[24615.]

Valóban itt az ideje, hogy a fórum légköre ismét a régi legyen, és ne a fikázásról, nyavajgásról szóljon, hanem a ZENÉ-ről. Úgyhogy hajrá! icon28.gif
Haladó
jw.fan adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bíró Zsolt



Tagság: 2003-07-24 22:01:27
Tagszám: #5875
Hozzászólások: 5240
1864. Elküldve: 2007-06-27 17:28:58,

Filmzenék

[24616.]

Vicc nélkül: egy alanmenken.hu-t lazán létrehozhatnál. Simán beraknánk főoldalra hírnek. Még a fejlécét is megtervezem, ha kell, ingyen és bérmentve. icon2.gif
[előzmény: (1859) Okeanos, 2007-06-27 15:25:17]
Kiváló dolgozó
Bíró Zsolt adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bíró Zsolt



Tagság: 2003-07-24 22:01:27
Tagszám: #5875
Hozzászólások: 5240
1863. Elküldve: 2007-06-27 16:48:48,

Filmzenék

[24617.]

Ezt a másodikat azért írtam, mert az első túl rövid lett. :)
[előzmény: (1862) Bíró Zsolt, 2007-06-27 16:48:13]
Kiváló dolgozó
Bíró Zsolt adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bíró Zsolt



Tagság: 2003-07-24 22:01:27
Tagszám: #5875
Hozzászólások: 5240
1862. Elküldve: 2007-06-27 16:48:13,

Filmzenék

[24618.]

Az új kritikás topik esetleges nyitásának hírét különben sem fogadta kitörő öröm (vagy legalább vmi bólogatás), pedig az is egy lehetőség lenne, aminél be lehetne bizonyítani, hogy simán hoztok legalább olyan szintet, mint a mi írásaink, vagy azoknál jobbakat is. Ott az összes Menken-műről lehetne akár leírást készíteni, és mivel a fórumot valószínűleg nemcsak az ide be is írók olvassák, hanem sokan mások is, ezáltal fel lehetne hívni a figyelmet olyan kedvenc művekre, melyre mi nem fordítunk kellő figyelmet. Oké, hogy nem 800-an látnák, de sokáig bennünket is csak mi magunk olvastuk. icon21.gif

Tudom, hogy nem ugyanaz, mintha az oldalon jelenne meg egy írás, de köztes megoldásnak megfelelő lenne, de ehhez az kellene, ha nem csak mindig tőlünk lenne elvárva kompromisszumkészség, hanem el lenne fogadva az is, amit próbálunk nyújtani.
[válaszok erre: #1863]
Kiváló dolgozó
Bíró Zsolt adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bíró Zsolt



Tagság: 2003-07-24 22:01:27
Tagszám: #5875
Hozzászólások: 5240
1861. Elküldve: 2007-06-27 16:36:20,

Filmzenék

[24619.]

Hát Menken nem a legnépszerűbb köztünk, tény. De gondolj csak a Jamshied Sharifi-rajongókra! icon21.gif

Ha egy-két valaki ír "kintről", akinek megy is, akkor majd más is, és minden olvasó akar, nem feltétlenül a fórumozók közül, aki esetleg kevésbé vágja a témát, csak ezt ő nem tudja magáról. Aztán jönnek azok a viták, hogy "na és ő?",
a végén meg lesz az oldalnak 50 külső munkatársa, hogy ne bántsunk meg senkit, akinek mondjuk a fele érti a témát. Jelenleg ennyien vagyunk és maradunk is, ismeritek a véleményünket, ízlésünket, nem hiányzik senkinek sem, hogy felhíguljunk, vagy átmenjünk Mozinetbe (aminek különben minden filmkritikáját elolvasom, csak a példa kedvéért hoztam fel), ahol naponta más írja a kritikákat egy kis bázistól eltekintve, és emiatt van olyan írás, ami hatalmas tudásról árulkodik, és van olyan hosszúságú cikk, aminél még a mi írásaink filmes része is hosszabb.
Ennyien szerkesztjük az oldalt, még az elején egyeztetett stílusban, ami kinek mennyire tetszik vagy nem tetszik, de egyelőre nincs tervben, hogy bővülnénk, ahogy azt századjára írom le.

Nem szeretnék sem én, sem más a (tényleges) bíró szerepében tetszelegni, hogy melyik az a külsős írás, amelyik belepasszol az oldal szellemiségébe, melyik nem, és ki az, aki még a neve leírására sem képes hibátlanul, és beleőszülünk, miközben kijavítjuk a helyesírási hibáit, mert mindenki írását át kell nézni, az enyémet is. Őszintén szólva a tökömnek sincs kedve más írása felett ítéletet mondani, és plusz külön sértődéseket és haragokat bezsebelni, miután valaki foglalkozik egy zenei ismertetővel órákat-napokat, mi meg lazán visszaküldjük, hogy ez ide kevés. Ismételten akinek nem inge, ez senki itteninek nem szólt. Plusz ott van az, hogy mennyi plusz meló lenne azzal, ha felpörögne az oldal napi öt írással, azt valakinek fel is kell tennie, ami szintén nem két perc, azt meg azért, hogy mindenki kotorászik az oldal anyagai között, és felrakja majd a saját írását, mégsem fogjuk bevezetni.

Innentől kezdve viszont már inkább a kritikák írására koncentrálnék, ezek a napi viták olyan kérdésekről, melyekre tudjátok a választ, mert már éppen csak a főoldalra nem raktuk fel őket, teljesen elzsibbasztanak. Nem az oldalról magáról kellene szólnia ilyen mértékben a fórumnak, hanem a filmzenékről, mostanában meg másról sem szól, erre elég lett volna a mailes elérhetőségünk, nem kéne fórum. Ha bármi változik, szólni fogunk, de addig felesleges körbe-körbe mászkálnunk. Sajnálom, ha ezzel bárkit elkedvetlenítettem, de legyen végre befejezve az oldal szerkesztésének taglalása. Ilyen, így kell utálni, vagy szeretni. A ti indokaitokat sem kell leírni sokadjára, értettük először is, de ti meg értsétek meg a mi indokainkat.
Akkor ezt a témát is lezártam. Tudom, hogy nem úgy tűnik, de nekem is van munkám, és ez a sok írogatásom mind-mind a kritikaírástól vette el az időt. Az oldal ilyen, így néz ki és még egy darabig ilyen is marad. Pont. Innentől kezdve szerkesztőbővítő témában sincs már mit mondanom.
[előzmény: (1859) Okeanos, 2007-06-27 15:25:17]
Kiváló dolgozó
Bíró Zsolt adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Halmai_Gabor



Tagság: 2007-01-25 17:40:07
Tagszám: #40581
Hozzászólások: 2529
1860. Elküldve: 2007-06-27 15:39:12,

Filmzenék

[24620.]

Okeanos, jó ötlet volt hogy kiírtad tegnap a kedvenc számaidat a Star Warsból...kezdem én is jobban megkedvelni őket. icon32.gif
[válaszok erre: #1866] [előzmény: (1859) Okeanos, 2007-06-27 15:25:17]
Kiváló dolgozó
Halmai_Gabor adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Okeanos



Tagság: 2006-01-30 15:39:35
Tagszám: #26417
Hozzászólások: 655
1859. Elküldve: 2007-06-27 15:25:17,

Filmzenék

[24621.]

Én nem haragszom Brooksra, nekem is sokszor összejönnek a dolgok és legszívesebben a házat is lebontanám magam körül. Megértem Brookst, neki is igaza van abban, hogy kellettek volna ezek az írások. Igaz mi csak fórumozók vagyunk, de valahol ezt az oldalt az itt aktívan megjelenő 10 ember is magáénak érzi. Ki ebben jártasabb, ki abban. Vannak akiknek nincsenek annyira írói ambíciói. Szerintem neki az jelentette a végszót, hogy ez sem működik, pedig mi lenne ha mondjuk egyikünk írna egy tökéletes SW/1 kritikát és feltennétek, azzal több lenne az oldal. Ha jól belegondoltok, nem vagytok annyian, hogy minden filmzene képviselhesse magát és megtudna titeket fogni annyira a SW, vagy LOTR, hogy igen csak terjedelmes hossza miatt írjatok róla, már megtettétek volna. Nekem is ez volt az ezzel kapcsolatos utolsó bejegyzésem, a zen úgy tartja, erőltetve semmi sem működik. Ha könnyedén lazán nem fog meg titeket SW,LOTR annyira, hogy írjatok róla (még) akkor nem is kell valami kényszer dolgozat. Képzeljétek csak el, ha valaki Menkenre kíváncsi, idejön és látja a Beauty and the Beast-et és a Home on the Range-t és a legtöbb oscar-díjjas, vagy jelölt művét csak címben látja, és biztos vagyok benne, hogy Menkenről sosem fogtok írni, vagyis gondolom. Nem tudom milyen lesz a feltálalása ennek a "mi írtuk" kritikáknak, de olyan művek esetében, amikről nektek sosem lesz kedvetek írni, belevonhattatok volna részmunkatársként az írásba, egy éve elég bizonyítékot adtunk hozzáértésünkről. Tudom ez nehéz, mert számtalan bökkenő van, mi van ha valaki ad egy írást és itt ott béna, hogy mondjátok meg, hogy nem stimmel stb, én részemről nem sértődnék meg. Az ország egész történelme során azért bukott meg, mert képtelen volt a fontos kérdésekben összefogni. Ez nem közhely, így volt. Ez jelenleg hazánk egyetlen, valamire is való filmzene oldala és ha nekünk ez fontos, akkor legyen a legjobb. A döntés rajtatok áll, én akkor sem haragszok meg, remélem a többiekkel egyetemben, ha nem lesz lehetőség részt venni ebben az egészben. Sokszor gondoltam rá, létrehoznék én is egy ilyen oldalt, de a sok macera nem kell, engem jobban lekötnek az apró munkák.
A Hyperspace-ben QQQQQQRRRRRRVVVVVVVAAAAAA nagyot reszelnek a LSO ezen felelősei. Itt mondtam, ezért zseni JW, hogy belefűzi C3PO és R2 kissé arabos, vagy zsidós motívumot, az olykor felbukkanó Vader motívumot, a zene egy pillanatra sem hal be, amikor leesik Luke és elsőre Benhez szól aztán Leiához, gyönyörű. A másik meg amikor szintén az V. rész eleje közepe felé az aszteroida mezőbe üldözik őket, remekmű, most megint ráhangolódtam a SW zenékre, lehet, hogy a balhé miatt, nem tudom miért de nyáron általában mindig előjön ez a szerencsére már 2 trilógia. Hamarosan állítólag tv sorozat is lesz, annak a zenéjéről sem írtok? icon34.gif
Azt nem Williams szerzi icon34.gif
Csak vicceltem!
[válaszok erre: #1860 #1861 #1864]
Törzstag
Okeanos adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bíró Zsolt



Tagság: 2003-07-24 22:01:27
Tagszám: #5875
Hozzászólások: 5240
1858. Elküldve: 2007-06-27 15:19:16,

Filmzenék

[24622.]

Hát viszont azzal, hogy belerúgott reggel a szekrénybe, nem igazán lehetett volna megindokolni azt, hogy mintha Dr. Jekyll és Mr. Brooks írta volna a hozzászólásait, így végül is érthető. :)
[előzmény: (1857) Halmai_Gabor, 2007-06-27 15:16:03]
Kiváló dolgozó
Bíró Zsolt adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Halmai_Gabor



Tagság: 2007-01-25 17:40:07
Tagszám: #40581
Hozzászólások: 2529
1857. Elküldve: 2007-06-27 15:16:03,

Filmzenék

[24623.]

Nem kamura értettem hogy érdekes. Csak sztem kicsit erős egy nyilvános fórumon így kitárulkozni érzelmileg.
[válaszok erre: #1858] [előzmény: (1855) Bíró Zsolt, 2007-06-27 15:13:48]
Kiváló dolgozó
Halmai_Gabor adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Halmai_Gabor



Tagság: 2007-01-25 17:40:07
Tagszám: #40581
Hozzászólások: 2529
1856. Elküldve: 2007-06-27 15:14:08,

Filmzenék

[24624.]

Atesz, már marhára várom a leendő irományodat. weheheheheh icon34.gif
Bennem már megfogalmazódtak bizonyos mondatok és itt röhögök magamban.:)

Egyébként hogy ne sarkítsak annyira, vannak az albumon jól sikerült trackek pl: Crimson Tide kórusos része elég jó, amit szintivel játszottak vissza mert másképp nem tudták azok is jók, DE EZ MARHA KEVÉS. A szamuráj ultragáz, a Batman jégenharcolós része meg már olyan magaslatokba röpíti a szar fogalmát hogy szinte le sem esik, a karib 1 suite-ját tegnap már sikerült rommá alázzam, a the kraken meg...izé...nah....értitek.:) Jaaa, és a Szikla.....JÉZUSOM.:D
[előzmény: (1843) tihanyiattila, 2007-06-27 11:14:09]
Kiváló dolgozó
Halmai_Gabor adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bíró Zsolt



Tagság: 2003-07-24 22:01:27
Tagszám: #5875
Hozzászólások: 5240
1855. Elküldve: 2007-06-27 15:13:48,

Filmzenék

[24625.]

Na jól van, elég, tovább ne nyaljál már. icon20.gif
Hát igen, azért írtam, hogy ÉN szívesen elfelejtem, de lesz itt Brooksnak még tennivalója, igaz, mindenki hibázott már. Nem hinném, hogy kamuzott volna a zaklatottsága indoklásában, de gondolom te se erre utaltál.
[válaszok erre: #1857] [előzmény: (1854) Halmai_Gabor, 2007-06-27 15:07:05]
Kiváló dolgozó
Bíró Zsolt adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Filmzenék

(üzenet: 26468, Filmzene)
 
    / 1059 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.010226964950562 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail