Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455260/19 Témák: 18953 Tagok: 112622 Legújabb tag: gyulak1979 Online: (68/1
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 3 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Zeneszerzők

(üzenet: 73, Filmzene)
 

Bíró Zsolt



Tagság: 2003-07-24 22:01:27
Tagszám: #5875
Hozzászólások: 5240
23. Elküldve: 2006-11-09 09:08:12,

Zeneszerzők

[51.]


November 8-án elhunyt Basil Poledouris, a Conan a barbár, a Robotzsaru, a Vadászat a Vörös Októberre, és megannyi más film kiváló komponistája. Nyugodjék békében!
[válaszok erre: #24]
Kiváló dolgozó
Bíró Zsolt adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bíró Zsolt



Tagság: 2003-07-24 22:01:27
Tagszám: #5875
Hozzászólások: 5240
22. Elküldve: 2006-10-21 06:19:43,

Zeneszerzők

[52.]

Hát igen. 1492-vel nem lenne semmi probléma, csak a kereskedelmi rádiók olyan szinten lejáratták már a főtéma napi legalább egyszeri le játszásával...

Blade Runnerben is van egy, a Heat Armeniájához fogható bosszantó darab (Demis Roussos vokáljával), bár még mindig a blade-es áll nyerésre a hallgathatóságot tekintve.:)
[előzmény: (21) OSTZoli, 2006-10-19 15:45:06]
Kiváló dolgozó
Bíró Zsolt adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


OSTZoli
21. Elküldve: 2006-10-19 15:45:06,

Zeneszerzők

[53.]

Zsolt és Attila!

Akkor azért nagyrészt úgy látom egyetértónk. Vangelis 1492-ője valóban csodás atmoszférával rendelkezik, én is imádom. Blade Runner is jó munka, de inkább csak a legjellegzetesebb track-eket hallgatom nagyrészt.

E.G. két Batman-éből engem a B & R irritál, pedig az is hasonlít a BF-re, de valahogy mégis.
[válaszok erre: #22] [előzmény: (20) Bíró Zsolt, 2006-10-18 23:07:22]
  


Bíró Zsolt



Tagság: 2003-07-24 22:01:27
Tagszám: #5875
Hozzászólások: 5240
20. Elküldve: 2006-10-18 23:07:22,

Zeneszerzők

[54.]

Igaz, remek művész EG, csak elég sűrűn tűrőképesség-tesztelő zenékkel áll elő. Collinsban tényleg szép a Funeral, emlékszem film alatt is tetszett, A3 valóban érdekes, minden zenéje nem jutott eszembe. :)
Final Fantasyt viszont akkor feladtam, amikor az első felében valahol dudáló kamionokat és tülkölő vonatokat vetett be a kedves szerző. :D
A God Moving alap minden változatban, de az egész album egy jó kis válogatás - persze nem számítva azt a bizonyos tracket....

Az Alexandert pont én értékeltem alul az írások közt. :) Hát nem tudom, szerintem elég korszerűtlen a hangzása, több tétele nem is illik a korba, bár kétségkívül rendelkezik egy kiváló témával, amit viszont nem használt ki Stone.
[válaszok erre: #21] [előzmény: (17) OSTZoli, 2006-10-18 12:37:02]
Kiváló dolgozó
Bíró Zsolt adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tihanyi Attila



Tagság: 2006-06-11 20:42:44
Tagszám: #31582
Hozzászólások: 33
19. Elküldve: 2006-10-18 22:44:05,

Zeneszerzők

[55.]

jogos, az alien3 goldenthal egyik legjobbja szerintem, még akkor is, ha csak 6 pontot adtam rá végül. az adagio minden idők egyik legcsodálatosabb filmzenei tétele, s nálam ezzel az egy művével örökre beírta magát goldenthal az emlékezetembe.

michael collins az ír/skót (már nem tudom, melyik) beütés miatt annyira nem ragadott meg, batman kifejezetten irritált.

akárcsak vangelis 'alexander'-je. seholsincs az 1492 gyönyörű atmoszférájától (nem a juventus-slágerre gondolok természetesen), vagy a blade runner sötét varázsától.
[előzmény: (17) OSTZoli, 2006-10-18 12:37:02]
Zöldfülű
Tihanyi Attila adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


OSTZoli
18. Elküldve: 2006-10-18 12:39:38,

Zeneszerzők

[56.]

Ja, és szerintem Vangelis-től az Alexander is egy nagyon alulértékelt lemez, 1-2 tracktól eltekintve tökéletes. (Mondjuk nekem Stone filmje is tetszett viszonylag, még ha iszonyat messze is van pl. egy JFK-től.)
  


OSTZoli
17. Elküldve: 2006-10-18 12:37:02,

Zeneszerzők

[57.]

Nagyrészt egyetértek veled Zsolt, kivétel talán Elliot Goldenthal-ügyben nem:
Szerintem azért remek művész, én az általad említettek mellet kiemelném még az Alien3-at, Michael Collins-t (Funeral/Coda egy csoda), sőt én még a Batman Forever-ben meg a Final Fantasy -The Spirits Within-ben is láttam fantáziát. icon75.gif

Ha eddig nem hallottad, a Michael Collinst és az Alien 3-at mindenképp pótold, mert szerintem E.G. legjobbjai. Az Alien 3 zenei munkálatairól nagyon sokat megtudhatsz a bővített változat 2. DVD-jéről, tényleg nagyon készült erre E.G. és szerintem meg is lett az eredménye. Pl. Agnes Dei, Adagio, The First Attack, stb...

Ami pedig a Heat-ot illeti, tényleg szép munka, de az album és (a film) csúcspontját jelentő God Moving Over The Face Of The Waters c. track Moby-nak köszönhető, E.G. csak kicsit áthangszerelte és bővítette azt. (Szerintem ez a szám minden idők egyik legjobbja, ha nem a legjobbja. Nem a Moby-féle éredeti verzió, hanem az áthangszerelt, filmes változat.)
[válaszok erre: #19 #20] [előzmény: (16) Bíró Zsolt, 2006-10-18 09:58:58]
  


Bíró Zsolt



Tagság: 2003-07-24 22:01:27
Tagszám: #5875
Hozzászólások: 5240
16. Elküldve: 2006-10-18 09:58:58,

Zeneszerzők

[58.]

Abban a többség egyetért, hogy JNH neve a Shyamalan-filmek stáblistájában már jó előre garancia a minőségre. Nekem is ezek a zenéi tetszettek leginkább. Kivéve a Hatodik érzéké, mert az közel sem tartozik a legtöbbet hallgatott score-jai közé nálam, bár meg kéne hallgatnom lassan megint.

A horneres Schindler-"feldolgozásra" azért érdekelne a magyarázat, ahogy pölö A leggyorsabb Indiannél is (furcsa idézet az Amerikai szépségből), hiszen mindkettő esetében eléggé ismert zenékről van szó, tehát ha egy zeneszerző követi kollégái munkásságát (ez a legutóbb és legdurvábban legdurvábban LoDuca mester bermuda háromszöges Triangle-jében bizonyosodtt be, ami a Batman Begins és a Bourne-zenék ötvözeteként hatott - bár kétségkívül fogyasztható muzsika), akkor tisztában kell legyen azzal, hogy emlékeztethet másokat is rá. Lopásnak durva lenne (meg Horner azért nincs is ilyenre rászorulva), véletlennek meg túl nagy véletlen.

A Frida díjazása az az a bosszantó kategória, mint mondjuk az Alul semmi zenéjéé, vagy a Moulin Roge GG-ja - egyértelműen a betétdalok zavarták meg az ítészeket, ami felveti azért hozzáértésük megkérdőjelezését.

Én magam mondjuk csak akkor adnék Goldenthalnak díjat, ha csöndben van. :) Na jó, a Titus, a Heat és a SWAT jól sikerültek, de ezzel ki is merült EG-gyűjteményem.

HG-W-től a Hearts valójában Heaven, de így sem rossz. :D

A Passió lemeze már a film előtt megvolt, kár, hogy a legjob tétele sztem nem hangzott a filmben, pedig egész végig a Bearing the Crosst vártam.
Az Alexandernél ugyanez a helyzet: a cd csúcspontjai (Titans vagy Dream of Babylon) érzésem szerint a stáblista alatt csendültek fel először, pedig a filmben nagyot ütött volna.

Én ugyan 10 pontot adtam a Neverlandre, viszont a The Village-nek szurkoltam. Olyan nagyon azért nem - ismerve az Oscar-átadásokat.

Drahonheart, hát igen - filmzenerajongásom kezdetének legjobb zenéje, tervezek is róla írni valamikor. Howard Shore Nobody's Foolja mellett a másik olyan zene, amit másnap megvettem. :)
[válaszok erre: #17] [előzmény: (13) Okeanos, 2006-10-14 00:35:16]
Kiváló dolgozó
Bíró Zsolt adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bíró Zsolt



Tagság: 2003-07-24 22:01:27
Tagszám: #5875
Hozzászólások: 5240
15. Elküldve: 2006-10-18 09:29:38,

Zeneszerzők

[59.]

Köszi, igyekszünk, illetve igen, mi is bízunk benne! :)

[előzmény: (13) Okeanos, 2006-10-14 00:35:16]
Kiváló dolgozó
Bíró Zsolt adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


banana



Tagság: 2006-10-14 02:03:18
Tagszám: #35898
Hozzászólások: 222
14. Elküldve: 2006-10-14 02:04:23,

Zeneszerzők

[60.]

Sziasztok!

Én is nagy fimzene rajongó vagyok. Nekem a nagy kedvencem John Williams, de rajta kívül még szeretem Zimmer, Elfman, Howard, Goldsmith műveit leginkább. De számtalan alkotó van akiktől van olyan score amely tetszik. Nagyon tetszik az oldal, a kritikákat, leírásokat csak nyomassátok icon28.gif Remélem idővel még jobban gyarapodik majd a fórumozni vágyó filmzenebarátok köre icon75.gif

banana
Haladó
banana adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Okeanos



Tagság: 2006-01-30 15:39:35
Tagszám: #26417
Hozzászólások: 655
13. Elküldve: 2006-10-14 00:35:16,

Zeneszerzők

[61.]

James Newton Howard szintén ott van az általam nagyraértékeltek között, de ezen három zeneszerzőn érzem a leginkább, hogy nem hiányzik semmi a műveikből, egyet-egyet kivéve. James Newton Howard -tól a Falu, nagyon tetszett, de a Peter Pan, amiről nagyon keveset hallani, még inkább. Egy baj volt vele, hogy minden olyan témát, ami ledefektelte az embert, hamar abba hagyott, Elfman, Williams és Zimmer nem tenne ilyet, sokkal nyomatékosabban, erősebben vezetné és bonyolítaná a témát, erre jó példa a Terminal, (Tale of V.N.) , Zimmer (Lion King) vagy Elfman (Edward Scissorhands) amelyet szintén nem értem miért nem díjjaztak. James Horner egyébként nem önismétlő. Nem akarok nagyzolni, de nagyon keveset értek a zongorázáshoz és maszekben zenéket szerzek, vannak pillanatok amikor egyszerűen az a dallam illik oda és kész. Nem akarom magam Hoernerhez hasonlítani, nem azért mondom, csak én ezt a visszacsengést, nem érzem önismtélésnek. Szokták mondani, olyan mint a... pl. az Enemy at the Gates-nél, hogy a Schinlder listájából jön át az egyik téma, de nem, Hornernél ez olyan érzést kelt, mint a háború füstjét, ködként felszívó nap, arcunkba való, optimista ragyogása. Remélem nem túl hippis. Williamsnél lassabb, amolyan szívbeégetett sírfelirat, amely maga fájdalmas múlt. Hornernél egy sokkal optimistább, bízakodóbb hangzásba megy át ez, a dallam. Nem hinném, hogy Horner erre volt szorulva, ez jött ki, ez illett oda, ebben, bár nem tudhatom, biztos vagyok. Ezzel akarta ezt kifejezni, ezzel akarta megadni a háború bízakodásának légkörét. Persze én csak egy vagyok a millióból, azt érzek és gondolok, amit akarok. Mondok pár alkotást, amelyet nem díjjaztak méltóan. Igaz az Oscar egy több féle hátsó szándék, felületes döntés és hozzánemértes végeredménye, (Persze nem mindig, csak néha) de azért ma az egyetlen olyan rangos díj, amely a Score-t jutalmazza. Nagyon ritkán van olyan, hogy azt mondom, ez nem érdemelte meg, az jobban megérdemelte volna, én valójában a szerzőket sajnálom, hisz műveiket azért becsülik le, mert esetleg nem meleg cowboyokról, vagy ugrándozós Tigris és Sárkányhoz készítették:
-Alan Menken: Notre-Dame-i toronyőr.
-Danny Elfman: The Corpse Bride, Edward Scissorhands, Nightmare Before Christmas, Dolores Claiborne,
- John Williams: Harry Potter I, III, War of the Worlds, Revenge of the Sith, valamint az I. és II. részek. Savng Private Ryan, Jurrasic Park,
- James Horner: Braveheart, The Land Before Times, Willow,
- Michael Nymann: THe Piano,
- Debbie Wiseman: Wilde,
- David Arnold: Stargate,
- Elliot Goldenthal: Interjú a vámpírral. (Hol van ehhez a Frida?)
- Hans Zimmer: The Last Samurai, Gladiator, The Prince of Egypt, (A lessz ez még így se, miért volt jobb?)
- HGWilliams: Kingdom of the Hearts,
- Howard Shore: The Silence of the Lambs,
- Jerry Goldsmith: 13th Warroir
- John Debney: Passio ( Ez talán a legfájóbb, ez volt a legjobb abban az évben, A Finding Neverland, nagyon gyönyörű, de Passio Score, együtt élt a film minden percével.)
- Philip Glass: Truman Show, (ott Ed Harris és Jim Carrey is részesülhetett volna elismerésben, ám akkor volt a Titanic és ugye minnél fényesebb, annál ékesebb)
- Trevor Jones: Merlin,
- Vangelis: (Alexander) Megjegyzem, a CD-re biztos fért volna még, bár ha valaki látta a Magyarhonban kiadott Nagy Sándor Dvd-t, annak extrái, a szinkron mindent elárul a hanyagságról. Ez a film és a zenéje többet érdemelt volna.
- Randy Edelman: Dragon Heart,
- Maurice Jarre: Názáreti Jézus,
de még rengeteget lehetne mondani, hisz sokakat nem volt képes a szakma, kellő képen jutalmazni.

[válaszok erre: #15 #16]
Törzstag
Okeanos adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gregson
12. Elküldve: 2006-10-13 16:00:58,

Zeneszerzők

[62.]

"Én egyedül Hornertől nem tudom vmiért rossz néven venni az önismétlést"

én thomas newmannel vagyok így, leszámítva a szerintem átlagon alulira sikerült 'jarhead'-et.
[előzmény: (8) Bíró Zsolt, 2006-10-11 08:57:59]
  


gregson
11. Elküldve: 2006-10-13 15:59:55,

Zeneszerzők

[63.]

"Én úgy gondolom, hogy ma John Williams, Hans Zimmer és Danny Elfman a legnagyobb nevek ebben a szakmában hisz az ő munkáikat éri a legkevesebb kritika a legnagyobb dícséret mellett."

meglep, hogy james newton howard nevét kihagytad ebből a felsorolásból, mert például zimmert sokkal-sokkal több negatív kritika éri mostanában, mint dícséret, jnh-ra pedig rossz szavunk elég régen hangzott el.
[előzmény: (6) Okeanos, 2006-10-10 23:16:24]
  


Bíró Zsolt



Tagság: 2003-07-24 22:01:27
Tagszám: #5875
Hozzászólások: 5240
10. Elküldve: 2006-10-11 09:26:34,

Zeneszerzők

[64.]

Látom, neked nagy szívfájdalmad a Brokeback díjazása. :)
Mondjuk tény, hogy a filmzenerajongók többsége így lehet vele...

Én írtam a Da Vinci-kritikát, és igyekeztem körbejárni a témát. Kiemelném belőle, hogy nekem nem az a bajom, hogy (érdemei elismerése mellett) a Zimmer név sok nevet foglal magába, hanem az, hogy nem tudom, mi az, amit ő írt egy-egy tételből. :)

Debbie Wiseman ügyéhez hasonló sok van, én például Mancina mágikus The Reckoningját fájlaltam, vagy legutóbb Yared score-ját a Hölgyválaszhoz.

Nyman sikoltó hegedűitől kiráz a hideg, de van pár zenéje, amit kedvelek a The Pianón kívül: The Claim, Wonderland, Gattaca.

A hazai helyzetet jól látod. Nálunk a filmzenékről nem írnak a filmkritikák, de érdekes, hogy a Sorstalanságnál mindegyik újságíró megemlítette, hogy milyen dagályos, pátoszos stb. Vélhetőleg itt is lehetett rúgni (a szerintem amúgy nézhető közepes) filmen.
Egy olvasó hiányolta nálunk a magyar filmzenéket. Pedig van néhány: arányosan annyi, amennyire foglalkoztatja a magyar filmeseket a filmzene. Én az Egy szoknya, egy nadrág betétdalairól annyira nem akarnék írni...
(Azért ezen a téren még lesz bővülés.)

NG-S sztem mindenféleképpen igényesebb zenét fog csinálni a magyar filmekénél, bár ez elég kétes dicséret. De figyeld meg, hogy Dobó Katán túl a második biztos lealázásban az ő zenéje fog részesülni. Ne legyen igazam.
Egyszerűen szokatlan az újságíróknak, hogy van zenéje egy magyar filmnek, emiatt tűnik fel csak nekik - és hát akkor már az is kap a hidegből.
[előzmény: (6) Okeanos, 2006-10-10 23:16:24]
Kiváló dolgozó
Bíró Zsolt adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bíró Zsolt



Tagság: 2003-07-24 22:01:27
Tagszám: #5875
Hozzászólások: 5240
9. Elküldve: 2006-10-11 09:08:44,

Zeneszerzők

[65.]

Az állatfarm tehenei vélhetőleg mindenféle értelemben magukkal sorolták. :)
Ez volt elvileg az utolsó hagyományos rajzfilm a Disneytől (leszámítva az ázsiai gyerekekkel megrajzoltatott micimackós, liloésstich-es stb. , csak dvd-re szánt olcsó folytatásokat), és lehet, hogy rá is egy "elavult" szerzőként tekintenek már.
[előzmény: (7) Okeanos, 2006-10-10 23:24:02]
Kiváló dolgozó
Bíró Zsolt adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bíró Zsolt



Tagság: 2003-07-24 22:01:27
Tagszám: #5875
Hozzászólások: 5240
8. Elküldve: 2006-10-11 08:57:59,

Zeneszerzők

[66.]

Szép, összetett lista. VIszont Warbecket, Silvestrit, Serrát, Goldenthalt akár eltűntnek is lehetne nyilvánítani. :)

Én egyedül Hornertől nem tudom vmiért rossz néven venni az önismétlést. Akadt azért egy-két figyelemreméltó megmozdulása is, amitől próbált elszakadni a korábbiaktól: The Forgetten, The Chumscrubber, House of Sand and Fog, Beyond Borders, The Missing, Iris és még talán a The New Worldöt is ide sorolnám.
[válaszok erre: #12] [előzmény: (5) OSTZoli, 2006-10-10 08:28:36]
Kiváló dolgozó
Bíró Zsolt adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Okeanos



Tagság: 2006-01-30 15:39:35
Tagszám: #26417
Hozzászólások: 655
7. Elküldve: 2006-10-10 23:24:02,

Zeneszerzők

[67.]

Hova tűnt Alan Menken? Azóta, hogy a farm ahol élünkhöz, vagyis az állatfarmhoz, icon20.gif írt zenét, azóta nem hallani felőle. A Christmas Carollt se lehet megszerezni sehol. Mi lett vele? Páratlan tehetségű ember és nem ad hangot magáról. Bárcsak azt csinálná amit azelött...
[válaszok erre: #9]
Törzstag
Okeanos adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Okeanos



Tagság: 2006-01-30 15:39:35
Tagszám: #26417
Hozzászólások: 655
6. Elküldve: 2006-10-10 23:16:24,

Zeneszerzők

[68.]

A Da Vinci - kódnál írtátok, hogy mennyire rossz, hogy Zimmer ennyi háttérben ügyködő segéderőt alkalmaz. Nagyon ötletesnek tartottam, ahogy ő a cégét megszervezte, mert a piacon tényleg ő a legerősebb ma. A nagy munkák jó része tényleg hozzá fut be, szegény John Williams, ha ő is így akarja, mert nem akarok önző lenni, de azt kívánom éljen még ezer évig, de ha ő meghal, akkor tényleg Hans Zimmer cége marad az uralkodó a piacon. Én úgy gondolom, hogy ma John Williams, Hans Zimmer és Danny Elfman a legnagyobb nevek ebben a szakmában hisz az ő munkáikat éri a legkevesebb kritika a legnagyobb dícséret mellett. John Williams Münchenének a főtémája már többet ért mint az egész Brokeback Mountan úgy ahogy van, persze azt is hallgatom, nagyon tetszik a when angel up the sky vagy melyik szám, de azért kérem...na mindegy, nektek mi a véleményetek arról, hogy Debbie Wiseman Wilde -hoz írt művét sehol nem lehet megszerezni, díjjat nem kapott és teljesen el lett felejtve, érdekes, mert ehhez hasonló Michael Nymann The Piano-ja, amelyet, hogy még csak Oscarra sem jelöltek? Miért van ez? Hova tünnek ezek az emberek és a műveik? Ha valaki meghallgatja a The Piano utolsó tételét, a Dreams of Journey -t, nem rázza ki a hideg, nem érez valamit, mondjuk azt, hogy a tökéletesség fültanúja volt? Tudom, hogy a szerzőknek ez számít, hogy ezt elérték, hisz ezt ők is érezték, amikor megalkották lépésről lépésre, kottázgatva a művet, de azért a szakmai elismerés is számít. Amerikában van pár művész, akik azért vannak ott mert oda sodorta őket az élet, vagy mert ott születtek, de mit tehetnek ha a legrangosabb Score-t jutalmazó díjjat egy country-s számokkal és egy cseppetsem maradandónak érezhető témával tűzdelt mű, a Brokeback Mountan kapja, 2006-ban. Szerintem John úgy meglepődött mint a Brokeback Mountan szerzője. És még valami, sok minden nem működik ebben az országban, de, hogy még egy valamire való score-t se szerezzenek a magyarok. Nagyon örültem mikor a Napfény ízéhez Maurice Jarre-t, a Sorstalansághoz Ennio Morricone-t szerződtették, persze Ennio maistrot ezért a művéért a nagy magyar szakértő filmkritikusok jól lealázták, és kíváncsi vagyok Nick Glennie-Smith mit alkotott a Szabadság Szerelemhez. Ezt csak azok érthetik, akik jártasak ebben a modern művészeti ágban, hisz a Score az, mármint, hogy mekkora megtiszteltetés, hogy egy olyan ember szerez zenét egy magyar filmhez, aki legutóbb a Da Vinci Code-ban segédkezett.Ám ő nem is ezért nagy arc, hanem a tehetségéért. Büszke vagyok Andy-re amiért dolgozott az ügyön, de mikor lesz az, hogy technikailag és oktatást tekintve, olyan szerzők állnak majd készen a nagy munkákra, mint akik külföldön is képesek ugyanerre. A válasz egyszerű, soha. Anglia nincs messze, ott működik a dolog, talán túl idealista vagyok, utópiát vonok M.O. fölé. A titok nyitja, kevés filmet készítenek itthon, kevés zeneszerzőt oktatnak, félelmetesen magas követelményekkel. Szerintem ez máshol nem így van!
Jó az oldal!
[válaszok erre: #10 #11]
Törzstag
Okeanos adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


OSTZoli
5. Elküldve: 2006-10-10 08:28:36,

Zeneszerzők

[69.]

Az én legfőbb kedvenceim:

- Hans Zimmer
- James Horner (1998 előtti időkből, azóta már nem annyira, mióta önismétel zavaró módon.)
- Elliot Goldenthal
- Thomas Newman
- Michael Kamen
- Gabriel Yared
- John Powell
- Patrick Doyle
- John Williams

de rajtuk kívül még néha nagyon szeretem őket is:
- Stephen Warbeck
- Danny Elfman
- Harry Gregson Williams
- Steve Jablonsky
- Marc Mancia
- Rachel Portman
- Eric Serra
- Jerry Goldsmith
- John Debney
- Graeme Revell
- Angelo Badalamenti
- Alan Silvestri
[válaszok erre: #8]
  


Bíró Zsolt.



Tagság: 2006-06-10 22:17:30
Tagszám: #31548
Hozzászólások: 6
4. Elküldve: 2006-10-08 13:44:49,

Zeneszerzők

[70.]

Nagyon jó a felvetésed. Amúgy arra hivatkoznának az illetékesek, hogy csak 25 évvel a halála után lehet elnevezni vkiről utcát.
Azért a helyzet rímel arra, hogy tudjuk, a magyar filmek zenéire is mekkora figyelmet szentelnek az alkotók.
[előzmény: (3) Okeanos, 2006-10-08 00:14:24]
Zöldfülű
Bíró Zsolt. adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Okeanos



Tagság: 2006-01-30 15:39:35
Tagszám: #26417
Hozzászólások: 655
3. Elküldve: 2006-10-08 00:14:24,

Zeneszerzők

[71.]

Szerintem példátlan és egyébként jellemző is erre az országra, hogy Rózsa Miklósról még talán egy utca sincs elnevezve. Őt tartom a modern magyar zeneszerzés legnagyobb alakjának. Kedvelem Bartókot meg Kodályt, de miért van az, hogy büszkélkedhetünk egy ilyen emberrel, mint Rózsa Miklós és még se tesszük?
[válaszok erre: #4]
Törzstag
Okeanos adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bandito



Tagság: 2006-05-12 20:58:53
Tagszám: #30514
Hozzászólások: 1
2. Elküldve: 2006-06-11 09:07:22,

Zeneszerzők

[72.]

Akkor íme egy új tehetség:
http://www.youtube.com/watch?v=5pYJL3sWJ6I&

Egy John Ottman TV- interjú.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2006-06-11 09:39:52]
[előzmény: (1) Kulics László, 2006-06-10 20:21:59]
Zöldfülű
Bandito adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Kulics László



Tagság: 2006-04-05 22:30:38
Tagszám: #29321
Hozzászólások: 3107
1. Elküldve: 2006-06-10 20:21:59,

Zeneszerzők

[73.]

Az "aranykor" komponistáitól az új tehetségekig.
[válaszok erre: #2] (TÉMANYITÓ)
Kiváló dolgozó
Kulics László adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Zeneszerzők

(üzenet: 73, Filmzene)
 
    / 3 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.0086419582366943 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail