Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455334/50 Témák: 18953 Tagok: 112628 Legújabb tag: Esha121 Online: (89/1
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
10. Mert mint leszáll az eső és a hó az égből, és oda vissza nem tér, hanem megöntözi a földet, és termővé, gyümölcsözővé teszi azt, és magot ád a magvetőnek és kenyeret az éhezőnek: 11. Így lesz az én beszédem, a mely számból kimegy, nem tér hozzám üresen, hanem megcselekszi, a mit akarok, és szerencsés lesz ott, a hová küldöttem. Ézsaiás könyve 55. fejezet
    / 171 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Bibliai versek (Igék) naponta

(üzenet: 4259, Ima kérések)
 

pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
286. Elküldve: 2007-07-15 19:24:34,

Bibliai versek (Igék) naponta

[3976.]

Péld 17,17.

Minden időben szeret, a ki igaz barát, és testvérül születik a nyomorúság idejére.

Juli
Képtáram
Közbenjárás
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
285. Elküldve: 2007-07-14 15:29:51,

Bibliai versek (Igék) naponta

[3977.]

Lukács Evangéliuma 16. fejezet

10. Aki a legkevesebben hűséges, az a sokon is hűséges; aki pedig a legkevesebben hűtlen, az a sokon is hűtlen.

Juli
Képtáram
Közbenjárás
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
284. Elküldve: 2007-07-13 15:45:47,

Bibliai versek (Igék) naponta

[3978.]

János Evangéliuma 14. fejezet

23. Aki szeret engem, az meg fogja tartani a szavaimat - felelt neki Jézus -, Atyám szeretni fogja, elmegyünk majd hozzá, és lakóhelyet készítünk nála.
24. Aki nem szeret engem, az nem tartja meg a beszédemet - a beszédem pedig, amit hallotok, nem az enyém, hanem az Atyáé, aki küldött.
25. Ezeket úgy mondtam el nektek, hogy köztetek éltem -
26. de a Pártfogó, a Szent Szellem, akit az Atya küld majd a nevemben, megtanít titeket mindenre, és eszetekbe juttatja mindazt, amit mondtam nektek.
27. Békességet hagyok itt nektek, az én békességemet adom nektek - nem úgy adom nektek, ahogy a világ adja. Ne nyugtalankodjék és ne legyen gyáva a szívetek!

Juli
Képtáram
Közbenjárás
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
283. Elküldve: 2007-07-12 22:14:37,

Bibliai versek (Igék) naponta

[3979.]

Lukács Evangéliuma 10. fejezet

25. Egyszer felállt egy törvénytudó, s hogy próbára tegye, megkérdezte: - Mester, mit tegyek, hogy örököljem az örök életet? -
26. A Törvényben mi áll? Hogyan értelmezed? - kérdezett vissza Jézus.
27. Az ezt válaszolta: - "Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes erődből és teljes értelmedből", és "embertársadat, mint saját magadat!" -
28. Helyesen feleltél! Tedd ezt, és élni fogsz! - mondta neki Jézus.
29. Az azonban igazolni akarta magát, ezért így válaszolt Jézusnak: - De ki az én embertársam?
30. Jézus erre válaszul ezt mondta: - Lement egy ember Jeruzsálemből Jerikóba, de rablók kezébe került, akik nemcsak kifosztották, hanem meg is verték, majd elmentek, és otthagyták félholtan.
31. Épp arrafelé járt azon az úton egy pap, de amikor meglátta ezt az embert, elment mellette.
32. Ugyancsak arra járt egy lévita is, de mikor meglátta, ő is elment mellette.
33. Aztán ugyanoda tartva arra vetődött egy szamariai is, aki mikor meglátta, megszánta,
34. majd odalépve hozzá bekötözte sebeit, olajat és bort öntve azokra, és saját jószágára felültetve elvitte a fogadóba, ahol gondoskodott róla.
35. Másnap elmenőben elővett két dénárt, és odaadta a fogadósnak ezekkel a szavakkal: "Viselj gondot rá, és ha valamit ezen felül ráköltenél, mikor visszajövök, megadom."
36. Mit gondolsz, a három közül ki volt az embertársa annak, aki a rablók kezébe került? -
37. Aki megkönyörült rajta! - válaszolta a törvénytudó. Jézus erre azt mondta neki: - Menj, és te is hasonlóképpen cselekedj!


Juli
Képtáram
Közbenjárás
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
282. Elküldve: 2007-07-12 00:16:38,

Bibliai versek (Igék) naponta

[3980.]

Lukács Evangéliuma 10. fejezet

17. Mikor pedig a hetven tanítvány visszatért, örömmel újságolták: - Uram, még a démonok is engedelmeskednek nekünk a te nevedben!
18. Ő pedig azt mondta nekik: - Láttam a Sátánt, mint egy villámot lezuhanni az égből!
19. Látjátok, hatalmat adtam nektek, hogy kígyókon és skorpiókon és az ellenség minden erején tapossatok, és semmi se árthasson nektek!
20. De ne annak örüljetek, hogy a szellemek engedelmeskednek nektek, hanem annak örüljetek, hogy a nevetek föl van írva a menynyekben!


Juli
Képtáram
Közbenjárás
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
281. Elküldve: 2007-07-10 12:37:42,

Bibliai versek (Igék) naponta

[3981.]

Lukács Evangéliuma 10. fejezet

1. Ezek után az Úr további hetven tanítványt jelölt ki, és elküldte őket kettesével maga előtt minden városba és helyre, ahová menni szándékozott.
2. Így szólt hozzájuk: - Az aratás nagy, a munkás viszont kevés: kérjétek hát az aratás Urát, hogy küldjön munkásokat aratásába!
3. Menjetek! Látjátok, úgy küldelek el benneteket, mint bárányokat a farkasok közé!
4. Ne vigyetek magatokkal se erszényt, se tarisznyát, se sarut, és útközben senkinek se köszönjetek!
5. Ha pedig bementek egy házba, először ezt mondjátok: "Békesség ennek a háznak!"
6. És ha lakik ott békesség fia, rászáll a ti békességetek, ha pedig nem, akkor visszaszáll rátok.
7. Ugyanabban a házban maradjatok, abból egyetek és igyatok, amijük van: mert méltó a munkás a fizetségére. Ne járjatok házról házra!
8. S ha bementek egy városba, és megvendégelnek titeket, egyétek meg, amit elétek raknak!
9. Gyógyítsátok meg a betegeiket, és mondjátok el nekik: "Közel van már hozzátok az Isten királysága!"
10. Ha pedig bementek egy városba, és ott nem fogadnak be, mikor kiléptek az utcáira, mondjátok ezt:
11. Még a port is letöröljük, amely a ti városotokban lábunkhoz tapadt, de azt tudjátok meg, hogy közel van hozzátok az Isten királysága!
12. Azt mondom nektek: a szodomaiak sorsa elviselhetőbb lesz azon a napon, mint azé a városé!
13. Jaj neked, Korazin, jaj neked, Betszaida! Mert ha Türoszban és Szidónban működtek volna azok az erők, amelyek bennetek, zsákban és hamuban ülve régen megtértek volna!
14. De Türosznak és Szidónnak elviselhetőbb sorsa lesz az ítéletkor, mint nektek!
15. És te, Kafarnaum, talán az égig fogsz fölemeltetni? Az alvilágig fogsz lesüllyedni!
16. Aki titeket hallgat, engem hallgat, s aki titeket elutasít, engem utasít el - de aki engem elutasít, azt utasítja el, aki engem küldött!


Juli
Képtáram
Közbenjárás
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
280. Elküldve: 2007-07-09 13:26:07,

Bibliai versek (Igék) naponta

[3982.]

I. Péter levél 3. fejezet

8. Végezetre mindnyájan legyetek egyértelműek, rokonérzelműek, atyafiszeretők, irgalmasak, kegyesek:
9. Nem fizetvén gonoszszal a gonoszért, avagy szidalommal a szidalomért; sőt ellenkezőleg áldást mondván, tudva, hogy arra hivattatok el, hogy áldást örököljetek,
10. Mert a ki akarja az életet szeretni, jó napokat látni, tiltsa meg nyelvét a gonosztól, és ajkait, hogy ne szóljanak álnokságot:
11. Forduljon el a gonosztól, és cselekedjék jót; keresse a békességet, és kövesse azt.
12. Mert az Úr szemei az igazakon vannak, és az ő fülei azoknak könyörgésein; az Úr orczája pedig a gonoszt cselekvőkön.


Juli
Képtáram
Közbenjárás
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
279. Elküldve: 2007-07-08 18:41:10,

Bibliai versek (Igék) naponta

[3983.]

Lukács Evangéliuma 20. fejezet

41. Ő viszont megkérdezte tőlük: - Hogyan mondják a Krisztusról, hogy Dávid fia?
42. Hiszen maga Dávid mondja a Zsoltárok könyvében: "Így szólt Uramnak az Úr: "Ülj a jobbomra,
43. míg ellenségeidet lábaid zsámolyává teszem!""
44. Tehát Dávid Urának hívja őt: hogy lehet akkor a fia?
45. Tanítványainak pedig az egész nép hallatára azt mondta: -
46. Óvakodjatok az írástudóktól, akik előszeretettel járkálnak hosszú köntösökben, szeretik a köszöntéseket a tereken, az első helyeket a gyülekezetekben és a főhelyeket a fogadásokon;
47. s fölélik az özvegyek házát arra hivatkozva, hogy sokat imádkoznak: ezek még súlyosabb ítéletet kapnak!


Juli
Képtáram
Közbenjárás
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
278. Elküldve: 2007-07-06 12:48:00,

Bibliai versek (Igék) naponta

[3984.]

Lukács Evangéliuma 20. fejezet

27. Jöttek néhányan a szadduceusok közül is - akik azt állítják, hogy nincsen feltámadás -, és megkérdezték tőle: -
28. Mester, Mózes előírta nekünk: "Ha valakinek meghal a fivére, akinek volt felesége, de gyermeke nem, akkor vegye el annak fivére az asszonyt, és nemzzen utódot fivérének!"
29. Volt tehát hét fivér: az első megnősült, de meghalt gyermektelenül.
30. Ekkor a második,
31. majd a harmadik is elvette az asszonyt, és ugyanígy mind a hét, de azok is gyermektelenül haltak meg.
32. Utolsóként aztán meghalt az asszony is.
33. Melyikük felesége lesz hát az asszony a feltámadáskor? Hiszen mind a hétnek felesége volt!
34. Jézus ezt válaszolta nekik: - Ennek a világkorszaknak a fiai nősülnek és férjhez mennek,
35. de akik méltónak bizonyulnak arra, hogy annak a világkorszaknak és a halottak közül való feltámadásnak részesei legyenek, se nem nősülnek, sem férjhez nem mennek,
36. sőt még csak meghalni sem képesek többé, mert angyalszerűvé válnak, és Isten fiai lesznek, mivelhogy a feltámadás fiai.
37. Azt pedig, hogy a halottak feltámadnak, már Mózes is hírül adta a csipkebokornál, mikor az Urat, az Istent Ábrahám Istenének, Izsák Istenének és Jákób Istenének mondta.
38. Márpedig Isten nem a halottak, hanem az élők Istene, mert az Ő számára mindenki él.
39. Néhányan pedig az írástudók közül azt felelték erre: - Jól mondtad, mester!
40. Így aztán senki sem mert többé semmit kérdezni tőle.


Juli
Képtáram
Közbenjárás
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
277. Elküldve: 2007-07-05 13:08:38,

Bibliai versek (Igék) naponta

[3985.]

Lukács Evangéliuma 20.

20. Ezután felbérelt megfigyelőket küldtek ki, akik igaznak tettették magukat, hogy rajtakaphassák beszédében, s így átadhassák a hatóságnak, vagyis a helytartó hivatalának.
21. Megkérdezték tőle: - Mester, tudjuk, hogy helyesen beszélsz és tanítasz, és nem vagy részrehajló, hanem a valósághoz hűen tanítod Isten útját:
22. szabad-e adót fizetnünk a császárnak, vagy sem?
23. Ő azonban átlátott ravaszságukon, és azt mondta nekik: -
24. Mutassatok nekem egy dénárt! Kinek a képe és felirata van rajta? - A császáré! - felelték.
25. Mire ő azt mondta nekik: - Hát akkor adjátok meg a császárnak, ami a császáré, és Istennek, ami Istené!
26. És nem tudtak belekötni abba, amit mondott a nép előtt, hanem válaszán megdöbbenve elhallgattak.


Juli
Képtáram
Közbenjárás
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
276. Elküldve: 2007-07-04 14:38:57,

Bibliai versek (Igék) naponta

[3986.]

Lukács Evangéliuma 20.

1. Történt egy napon, hogy miközben a Templomban tanította a népet, és hirdette az evangéliumot, megjelentek a főpapok és az írástudók a vénekkel,
2. és így szóltak hozzá: - Mondd meg nekünk, milyen hatalommal teszed ezeket, vagy kicsoda az, aki téged erre felhatalmazott? -
3. Én is kérdezek tőletek egy dolgot - felelte nekik. - Mondjátok meg nekem,
4. vajon a János-féle alámerítkezés a mennyből volt, vagy az emberektől?
5. Azok így tanakodtak egymás közt: - Ha azt mondjuk, hogy a mennyből, azt fogja mondani: "Akkor miért nem hittetek neki?"
6. Ha meg azt mondjuk, hogy az emberektől, az egész nép megkövez minket, mert meg vannak győződve róla, hogy János próféta volt.
7. És azt felelték neki, hogy nem tudják, honnét volt.
8. Jézus erre így szólt hozzájuk: - Én sem mondom meg nektek, milyen hatalommal teszem ezeket!
9. Majd a néphez fordulva belefogott ebbe a példázatba: - Egy ember ültetett egy szőlőskertet, és bérbe adta szőlőtermesztőknek, majd hosszú időre elutazott.
10. Mikor eljött az ideje, elküldött egy szolgát a szőlőtermesztőkhöz, hogy adjanak neki a szőlőskert terméséből, ám azok megverték, és üres kézzel küldték vissza.
11. Erre ismét elküldött egy másik szolgát, de azok azt is csúfosan megverték, majd üres kézzel küldték vissza.
12. Megint csak küldött egy harmadikat, de azt is megsebesítették és kiűzték.
13. Ekkor így szólt a szőlőskert gazdája: "Mit tegyek? Elküldöm a szeretett fiamat, talán akkor magukba szállnak!"
14. De amikor meglátták a szőlőtermesztők, egymás közt így tanakodtak: "Ez az örökös! Öljük meg, hogy miénk legyen az örökség!"
15. Majd kiűzték a szőlőskertből, és meggyilkolták. Vajon mit fog velük tenni a szőlőskert gazdája?
16. Eljön, megöli ezeket a szőlőtermesztőket, és a szőlőt másoknak adja! Mikor ezt hallották, azt mondták: - Isten őrizz!
17. Jézus azonban rájuk tekintett, és azt mondta: - Akkor mit jelent az, ami meg van írva: "A kő, amelyet az építők megvetettek, az lett a sarokkő"?
18. Mindenki, aki erre a kőre ráesik, összezúzódik; akire pedig ez a kő esik rá, azt szétmorzsolja!
19. Az írástudók és a főpapok már akkor igyekeztek a kezükbe keríteni őt, mert rájöttek, hogy róluk mondta ezt a példázatot - de féltek a néptől.


Juli
Képtáram
Közbenjárás
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
275. Elküldve: 2007-07-03 09:47:01,

Bibliai versek (Igék) naponta

[3987.]

János Evangéliuma 11. fejezet

1. De volt egy beteg, Lázárnak hívták, Betániából, Máriának és testvérének, Mártának falujából való.
2. Mária volt az, aki megkente az Urat illatos olajjal, és a lábát megtörölte a hajával; az ő testvére, Lázár volt beteg.
3. A nővérek ezért üzentek Jézusnak: "Uram, a barátod megbetegedett!"
4. Amikor Jézus ezt meghallotta, így szólt: - Ez a betegség nem halálos, hanem Isten dicsőségéért van, hogy Isten Fia megdicsőüljön általa.
5. Jézus szerette Mártát, a húgát és Lázárt.
6. Ezért amikor meghallotta, hogy beteg, két napig még ott maradt, ahol volt,
7. de aztán így szólt a tanítványaihoz: - Menjünk el megint Júdeába! -
8. Rabbi! - felelték a tanítványok. - Most akartak megkövezni a júdeaiak, és újra odamész?! -
9. Talán nem tizenkét órából áll egy nap? - válaszolta Jézus. - Aki nappal jár, nem botlik meg, mert látja ennek a világnak a világosságát.
10. Aki viszont éjszaka járkál, megbotlik, mert nincs benne a világosság.
11. Ezeket mondta, majd hozzátette: - Lázár, a barátunk, elaludt, de elmegyek, hogy fölkeltsem. -
12. Urunk, ha elaludt, akkor meggyógyul - felelték neki a tanítványok.
13. De Jézus a haláláról mondta ezt, ők pedig azt gondolták, hogy álomban való alvásról beszél.
14. Akkor aztán Jézus nyíltan megmondta nekik: - Lázár meghalt,
15. és én örülök, hogy nem voltam ott, miattatok, hogy hitre jussatok. De menjünk el hozzá! -
16. Menjünk el mi is, hogy vele együtt haljunk meg! - mondta a többi tanítványnak Tamás, akit Ikernek hívnak.
17. Amikor aztán Jézus megérkezett, Lázár már négy napja volt a sírban.
18. Betánia pedig közel volt Jeruzsálemhez, mintegy tizenöt sztadionnyira,
19. és a júdeaiak közül sokan érkeztek Mártához és Máriához, hogy vigasztalják őket testvérük miatt.
20. Amikor Márta meghallotta, hogy jön Jézus, eléje ment, Mária pedig otthon maradt. -
21. Uram, ha itt lettél volna - mondta Márta Jézusnak -, nem halt volna meg a testvérem!
22. De most is tudom, hogy amit csak kérsz Istentől, meg fogja adni neked Isten. -
23. Feltámad a testvéred! - felelte neki Jézus. -
24. Tudom, hogy feltámad majd a feltámadáskor, az utolsó napon - válaszolt Márta. -
25. Én vagyok a feltámadás és az élet - mondta neki Jézus. - Aki hisz bennem, ha meg is hal, élni fog,
26. és senki, aki él, és hisz bennem, semmiképp nem hal meg örökre. Hiszel ebben? -
27. Igen, Uram - válaszolt az -, én már elhittem, hogy te vagy a Krisztus, az Isten Fia, akinek el kellett jönnie a világba.


Juli
Képtáram
Közbenjárás
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
274. Elküldve: 2007-07-01 21:20:11,

Bibliai versek (Igék) naponta

[3988.]

Hóseás könyve 6. fejezet

6. Mert szeretetet kivánok én és nem áldozatot: az Istennek ismeretét inkább, mintsem égőáldozatokat.

Juli
Képtáram
Közbenjárás
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
273. Elküldve: 2007-06-30 14:36:05,

Bibliai versek (Igék) naponta

[3989.]

A zsidókhoz írt levél 4. fejezet

12Mert Isten igéje élő és ható, élesebb minden kétélű kardnál, és áthatol az elme és a lélek, az ízületek és a velők szétválásáig, és megítéli a szív gondolatait és szándékait. 13Nincsen olyan teremtmény, amely rejtve volna előtte, sőt mindenki mezítelen és fedetlen az ő szeme előtt. Neki kell majd számot adnunk. 14Mivel tehát nagy főpapunk van, aki áthatolt az egeken, Jézus, az Isten Fia, ragaszkodjunk hitvallásunkhoz. 15Mert nem olyan főpapunk van, aki ne tudna megindulni erőtlenségeinken, hanem olyan, aki hozzánk hasonlóan kísértést szenvedett mindenben, kivéve a bűnt. 16Járuljunk tehát bizalommal a kegyelem trónusához, hogy irgalmat nyerjünk, és kegyelmet találjunk, amikor segítségre van szükségünk.

Juli
Képtáram
Közbenjárás
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
272. Elküldve: 2007-06-29 22:49:29,

Bibliai versek (Igék) naponta

[3990.]

Prédikátor könyve 3. fejezet

1. Mindennek rendelt ideje van és ideje van az ég alatt minden akaratnak.
2. Ideje van a születésnek és ideje a meghalásnak; ideje az ültetésnek, ideje annak kiszaggatásának, a mi ültettetett.
3. Ideje van a megölésnek és ideje a meggyógyításnak; ideje a rontásnak és ideje az építésnek.
4. Ideje van a sírásnak és ideje a nevetésnek; ideje a jajgatásnak és ideje a szökdelésnek.
5. Ideje van a kövek elhányásának és ideje a kövek egybegyűjtésének; ideje az ölelgetésnek és ideje az ölelgetéstől való eltávozásnak.
6. Ideje van a keresésnek és ideje a vesztésnek; ideje a megőrzésnek és ideje az eldobásnak.
7. Ideje van a szakgatásnak és ideje a megvarrásnak; ideje a hallgatásnak és ideje a szólásnak.
8. Ideje van a szeretésnek és ideje a gyűlölésnek ideje a hadakozásnak és ideje a békességnek.


Juli
Képtáram
Közbenjárás
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
271. Elküldve: 2007-06-28 19:58:09,

Bibliai versek (Igék) naponta

[3991.]

Prédikátor könyve 3. fejezet

14. Tudom, hogy valamit Isten cselekszik, az lesz örökké, ahhoz nincs mit adni és abból nincs mit elvenni; és az Isten ezt a végre míveli, hogy az ő orczáját rettegjék.
15. A mi most történik, régen megvan, és a mi következik, immár megvolt, és az Isten visszahozza, a mi elmult.


Juli
Képtáram
Közbenjárás
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
270. Elküldve: 2007-06-27 07:42:39,

Bibliai versek (Igék) naponta

[3992.]

Máté Evangéliuma 22. fejezet

1. Jézus pedig ismét példázatokban felelt nekik: -
2. Hasonló a mennyek királysága ahhoz a földi királyhoz, aki menyegzőt rendezett a fiának.
3. Kiküldte hát szolgáit, hogy hívják el a meghívottakat a menyegzőre; de azok nem akartak eljönni.
4. Erre újabb szolgákat küldött ki, és meghagyta nekik: "Mondjátok meg a meghívottaknak: "Látjátok, a legfinomabb ételeket készítettem el nektek, ökreimet és a többi hizlalt jószágomat levágtuk, minden készen áll, gyertek a menyegzőre!""
5. De azok nem törődtek vele, hanem elmentek: az egyik a földjére, a másik az üzletébe;
6. a többiek pedig megragadták a szolgáit, erőszakoskodtak velük, és megölték őket.
7. Erre a király haragra gerjedt, kiküldte katonáit, elpusztította a gyilkosokat, városukat pedig felgyújtatta.
8. Ekkor így szólt a szolgáihoz: "A menyegző készen van, de a meghívottak nem voltak rá méltók.
9. Menjetek ki az útkereszteződésekre, és akiket csak találtok, hívjátok meg a menyegzőre!"
10. A szolgák pedig kimentek az utakra, és mindenkit összegyűjtöttek, akit csak találtak, gonoszokat, jókat egyaránt; és a menyegzői terem megtelt vacsoravendégekkel.


Juli
Képtáram
Közbenjárás
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
269. Elküldve: 2007-06-26 23:14:43,

Bibliai versek (Igék) naponta

[3993.]

Máté Evangéliuma 6. fejezet

19. Ne gyűjtsetek magatoknak kincseket a földön, hol a rozsda és a moly megemészti, és a hol a tolvajok kiássák és ellopják;
20. Hanem gyűjtsetek magatoknak kincseket mennyben, a hol sem a rozsda, sem a moly meg nem emészti, és a hol a tolvajok ki nem ássák, sem el nem lopják.
21. Mert a hol van a ti kincsetek, ott van a ti szívetek is.


Juli
Képtáram
Közbenjárás
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   

pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
268. Elküldve: 2007-06-25 20:35:03,

Bibliai versek (Igék) naponta

[3994.]

Példabeszédek könyve 18. fejezet

21. Mind a halál, mind az élet a nyelv hatalmában van, és a miképen kiki szeret azzal élni, úgy eszi annak gyümölcsét.

Juli
Képtáram
Közbenjárás
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
267. Elküldve: 2007-06-24 17:46:28,

Bibliai versek (Igék) naponta

[3995.]

Jézus születése előtt kb. 700 évvel mondta ezt a próféciát Ézsaiás Jézusról:

Ézsaiás könyve 53. fejezet

1. Ki hitt a mi tanításunknak, és az Úr karja kinek jelentetett meg?
2. Felnőtt, mint egy vesszőszál Ő előtte, és mint gyökér a száraz földből, nem volt néki alakja és ékessége, és néztünk reá, de nem vala ábrázata kivánatos!
3. Útált és az emberektől elhagyott volt, fájdalmak férfia és betegség ismerője! mint a ki elől orczánkat elrejtjük, útált volt; és nem gondoltunk vele.
4. Pedig betegséginket ő viselte, és fájdalmainkat hordozá, és mi azt hittük, hogy ostoroztatik, verettetik és kínoztatik Istentől!
5. És ő megsebesíttetett bűneinkért, megrontatott a mi vétkeinkért, békességünknek büntetése rajta van, és az ő sebeivel gyógyulánk meg.
6. Mindnyájan, mint juhok eltévelyedtünk, kiki az ő útára tértünk; de az Úr mindnyájunk vétkét ő reá veté.
7. Kínoztatott, pedig alázatos volt, és száját nem nyitotta meg, mint bárány, mely mészárszékre vitetik, és mint juh, mely megnémul az őt nyírők előtt; és száját nem nyitotta meg!
8. A fogságból és ítéletből ragadtatott el, és kortársainál ki gondolt arra, hogy kivágatott az élők földéből, hogy népem bűnéért lőn rajta vereség?!
9. És a gonoszok közt adtak sírt néki, és a gazdagok mellé jutott kínos halál után: pedig nem cselekedett hamisságot, és álnokság sem találtatott szájában.
10. És az Úr akarta őt megrontani betegség által; hogyha önlelkét áldozatul adja, magot lát, és napjait meghosszabbítja, és az Úr akarata az ő keze által jó szerencsés lesz.
11. Mert lelke szenvedése folytán látni fog, és megelégszik, ismeretével igaz szolgám sokakat megigazít, és vétkeiket ő viseli.
12. Azért részt osztok néki a nagyokkal, és zsákmányt a hatalmasokkal oszt, mivelhogy életét halálra adta, és a bűnösök közé számláltatott; pedig ő sokak bűnét hordozá, és a bűnösökért imádkozott!

Juli
Képtáram
Közbenjárás
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
266. Elküldve: 2007-06-22 09:06:50,

Bibliai versek (Igék) naponta

[3996.]

Példabeszédek könyve 30. fejezet

5. Az Istennek teljes beszéde igen tiszta, és paizs az ahhoz folyamodóknak.

Juli
Képtáram
Közbenjárás
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
265. Elküldve: 2007-06-19 20:59:54,

Bibliai versek (Igék) naponta

[3997.]

Ézsaiás könyve 40. fejezet

28. Hát nem tudod-é és nem hallottad-é, hogy örökkévaló Isten az Úr, a ki teremté a föld határait? nem fárad és nem lankad el; végére mehetetlen bölcsesége!
29. Erőt ad a megfáradottnak, és az erőtlen erejét megsokasítja.
30. Elfáradnak az ifjak és meglankadnak, megtántorodnak a legkülönbek is;
31. De a kik az Úrban bíznak, erejök megújul, szárnyra kelnek, mint a saskeselyűk, futnak és nem lankadnak meg, járnak és nem fáradnak el!


Juli
Képtáram
Közbenjárás
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
264. Elküldve: 2007-06-18 12:17:12,

Bibliai versek (Igék) naponta

[3998.]

Róma levél 10. fejezet

17. Azért a hit hallásból van, a hallás pedig Isten ígéje által.

Juli
Képtáram
Közbenjárás
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
263. Elküldve: 2007-06-17 20:38:16,

Bibliai versek (Igék) naponta

[3999.]

Zsoltárok könyve 91. fejezet

14. Mivelhogy ragaszkodik hozzám, megszabadítom őt, felmagasztalom őt, mert ismeri az én nevemet!
15. Segítségül hív engem, ezért meghallgatom őt; vele vagyok háborúságában: megmentem és megdicsőítem őt.
16. Hosszú élettel elégítem meg őt, és megmutatom néki az én szabadításomat.


Juli
Képtáram
Közbenjárás
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
262. Elküldve: 2007-06-16 23:33:36,

Bibliai versek (Igék) naponta

[4000.]

Jézus mondta:

János Evangéliuma 6. fejezet

40. Atyám akarata ugyanis az, hogy mindenkinek, aki látja a Fiút, és hisz benne, örök élete legyen, én pedig feltámasszam oket az utolsó napon.

Juli
Képtáram
Közbenjárás
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Bibliai versek (Igék) naponta

(üzenet: 4259, Ima kérések)
 
    / 171 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.012099981307983 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail