Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455466/2 Témák: 18953 Tagok: 112634 Legújabb tag: Valenbrun Online: (63/2
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 59 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Egészségügy, kozmetika

(üzenet: 1459, Brit pásztorkutyák)
 
 9. Deedo    adatlap 2007-01-08 10:17:41 válasz erre előzmény (8)
És az Advantix beválik? Merthogy én azt hallottam róla (állatorvostól), hogy a gyakorlatban csak két hétig véd (és garanciát is csak ennyi időre adnak rá a gyártók).

 8. Briliáns    adatlap 2007-01-08 09:25:30 válasz erre
Sajna nem működik a válasz gomb...
mindegy!
Örülök, hogy ez a téma előkerült.
A kullancsoktól én is rettegek, és ezért nem is merem vinni sétálni Sunnyt a környékre, csak akkor amikor nagyon hideg van...Annyit nem ér. Sétálunk mi máshol, olyan helyen, ahol nincs kullancs.
(Van egy valóban szuper kutyafuttató a városban, és ma is oda megyünk)

A védelemről pedig annyit, hogy nekem is Duowin vált be legjobban, de hónapok óta nem lehet beszereznia környéken. Így legutóbb Advantixet vettem, mert a Frontline nem jó nekünk.
Ja és kipróbáltam valamit a Hérytől is, de az annyit ért, hogy....szóval semmit, és nem csak én mondtam ezt!

ÚJ!!!! Sherborne Collie & Sheltie Kennel
 7. LuckyLuke    adatlap 2007-01-07 22:02:33 válasz erre
én pár hónapja keptamegy levelet németországból, és bár elküldtem forditásra, azóta se ért ide, pedig gyanitom, hogy abban az Ivermectinre kapnánk megoldást colliesok.

(ha olvassa az érdekelt, forditsa már le kérem szépen)

Lucky-Luke Collie Sheltie Kennel
 6. Deedo    adatlap 2007-01-07 21:48:22 válasz erre előzmény (5)
Ha jól emlékszem, az Ivermectinre gondolsz, amibe sajnos bele is halt jó néhány collie.

De például kullancs ellen az előző colliemnak prímán használt a Frontline, Dythrinek viszont abszolúte nem, nála a Duowin válik be második éve. Ugyanakkor a környék összes vizslása szuperul megvan a Frontline-nal.

Azt ugye tudod, hogy az Imizol viszont tönkreteszi a májat ? Ne használd túl gyakran ...
 5. clio    adatlap 2007-01-07 21:42:35 válasz erre előzmény (4)
gyűlölöm ez a kórt mert itt a környíékünkön nagyon fertőzöttek a kullancsok .. van olyan fertőzés hogy szinte láz nélkül végez a kutyával nekem egy 8 hetes kis colliem járt így egy ismerősömnek pedig a Yorkshire terrierje.

igen van egy gyógyszer amit nem szabad a collieknak adni mert elpusztulnak tőle de sajnos nem jut az eszembe..

Imizolt viszont szoktam beadni nekik akkor is ha nincs ba,j bár ezt eddig csak 2 x tettem meg a legkritikusabb időszak október novenber
most hogy új sétahelyünk van egy óriási több hektáros barackos ami egyébbként magán terület itt nem volt csak egy kullancs fertőzés Szegény Lola lett lázas kullanxcsot azonban nem találtunk benne . egy hónapig véd a beadott imizol tudomásom szerint.. sajnos már pont elmúlt a hatása..

Rineweld Collies
 4. Deedo    adatlap 2007-01-07 21:20:45 válasz erre előzmény (3)
Logikus, hogy az ember elsőként az orvoshoz megy, nem is arra gondoltam, hogy egymás kuttyait doktoroljuk... De például hasznos lehet megosztani a tapasztalatokat. Engem például roppant idegesít, hogyha ellentétes véleményeket hallok valamiről egyazon rendelőben dolgozó két dokitól.
Itt van például az ominózus babéziózis. Ugyebár az ember mindenütt olvashatja, hogy 7-21 nap a lappangási idő. A doki, aki az előző kutyusomat kezelte, meg a mostanit is ő oltotta be, fejcsóválva felvilágosított, hogy bizony nem ritkán 2-3 hét múlva jelentkeznek a tünetek. Ettől én szörnyülködtem: ez ugyanis ennyi ideig non-stop idegeskedést jelent nekem.
Legutóbb a meleg novemberi időben megélénkülő kullancspopuláció egy tagja meglátogatta a drágámat és egy hétre rá gyanúsan nyugis, visszavonuló lett. Rohantam az orvoshoz. Aki épp rendelt, az is ismerte a kisasszonyt, félévesen kezelte bélfertőzéssel. Ő közölte, hogy mivel már eltelt egy hét, és komolyabb tüneteket nem észlelek, nem valószínű, hogy babéziózis lenne (persze, azért ellenőriztük egy vérvétellel).
Utólag már tudom, hogy csak tüzelni készült a kis drágám...
Mindenesetre azóta is idegesít, hogy a két dokinak ilyen jelentősen eltérő meggyőződése volt a lappangási idő tekintetében.
 3. Yoyó    adatlap 2007-01-07 21:05:29 válasz erre előzmény (2)
Természetesen jó ötlet vélemény cserére..de én részemről az orovosi eseteknél előkapom a doki bácsit inkább..az gyorsabb. icon25.gif és sokszor nem mindegy.a többi téma jöhet! icon23.gif

THE SOUTH'S STAR SHELTIE KENNEL
 2. Mystic    adatlap 2007-01-07 20:58:57 válasz erre előzmény (1)
icon50.gif Szia!
De képviseltette magát mindkét téma csak az általános topicban vagy a fajtán belül..
De jó lesz így is. A felvilágosítás jó, reméljük a bajra, problémára meg nem sok igény lesz...ne legyen beteg senki.. icon25.gif
Egy dajkakutyust meg küldhettek nekem például.. icon21.gif

http://mysticmoonlight.uw.hu
 1. Deedo    adatlap 2007-01-07 20:43:59 válasz erre
Úgy tűnik, egy igen fontos téma eddig nemigen képviseltette magát a fórumon. Ez pedig alapvető a kutyusaink jóléte szempontjából: hogy ápoltak és egészségesek legyenek (szerintem a kettő összefügg).
Sajnos, a babéziózisnak szomorú aktualitása van, noha legnagyobb megdöbbenésemre nem egy különben gondos, nem is első kutyás gazdi még csak nem is hallott eddig erről a betegségről.

Arról is jó tudni, hogy milyen bajok jellemzőek a fajtáinkra, fiatalon vagy éppen idős korukban,
vagy mondjuk milyen betegségre való hajlamok fordulnak elő családra jellemzően.

Szintén fontos téma kutyáink gyógykezelése, mert egyes fajtáknak (mint a collie) sajnos árthat az a gyógyszer, ami más fajtájú kutyát meggyógyít. Vagy éppen ellenkezőleg, nem hat az a, mondjuk kullancsellenes szer, ami egy másik fajtánál remekül beválik.

Arra is jó lenne ez a topic, hogy ha valakinek egészségügyi segítségre van szüksége a kutyája számára, például vért kellene kapnia a kutyusnak, vagy mondjuk szoptatós dadát keres stb., azt itt közzétegye.

Végezetül kozmetikai tippek, trükkök megosztására...

Hát, várom a hozzászólókat...
(Kívánva, hogy sose legyen komoly baja a kis drágáinknak... )
(TÉMANYITÓ)
 

Egészségügy, kozmetika

(üzenet: 1459, Brit pásztorkutyák)
 
    / 59 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.0056619644165039 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail