Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499832/43 Témák: 19727 Tagok: 113679 Legújabb tag: Herczegh_Gerzson Online: (48/32
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 136 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Digitális földfelszíni rádióadások vétele (DRM, DAB+)

(üzenet: 3400, Sat)
 

Kardos Attila



Tagság: 2002-10-22 00:00:00
Tagszám: #375
Hozzászólások: 11882
3375. Elküldve: 2026-04-16 16:31:06,

Digitális földfelszíni rádióadások vétele (DRM, DAB+)

[26.]

Hát... Gondolom nem ez a legfontosabb feladat... De azt gondolom, hogy előbb utóbb igen. Nem tudom mi fog megmaradni közszolgálati tv/rádiókból, de azt gondolom minden közszolgálati cuccnak fent a helye. (Pl, tv-k esetében az M3-nak, rádióknál a Szakcsi és a Csukásnak is, ha marad.)

-----------------------------------------
TV műsor: több, mint 170 csatorna műsora a musor.tv-n
Kiváló dolgozó
Kardos Attila adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


chucky



Tagság: 2003-09-09 17:54:16
Tagszám: #6516
Hozzászólások: 5497
3374. Elküldve: 2026-04-16 16:15:47,

Digitális földfelszíni rádióadások vétele (DRM, DAB+)

[27.]

Mit gondoltok, lesz DAB hazánkban? Most, hogy talán a politikai akadályai elmúlni látszanak?

muholdvetel.blogspot.com
KU: Nagykecske (75E-37W), 110 Bozsér 1W
C/KU: dyras 175 prím(72E-27,5W), Titanium C138 LNB
Ustym 4K Pro
[válaszok erre: #3378 #3379 #3380]
Kiváló dolgozó
chucky adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


chucky



Tagság: 2003-09-09 17:54:16
Tagszám: #6516
Hozzászólások: 5497
3373. Elküldve: 2026-04-06 17:29:05,

Digitális földfelszíni rádióadások vétele (DRM, DAB+)

[28.]

Volt szerencsém Ausztriában járni a hétvégén (életemben először). Egész Karintiáig, Klagenfurtig mentünk. Nagyon jól meg van csinálva a DAB hálózat. Az alagutak kivételével egész úton meg sem nyekkent, remekül szólt. A választék pedig parádés. De a szlovén és olasz DAB csomagok is elő-elő jöttek.

muholdvetel.blogspot.com
KU: Nagykecske (75E-37W), 110 Bozsér 1W
C/KU: dyras 175 prím(72E-27,5W), Titanium C138 LNB
Ustym 4K Pro
Kiváló dolgozó
chucky adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hopper



Tagság: 2006-11-18 15:02:22
Tagszám: #37406
Hozzászólások: 3877
3372. Elküldve: 2026-04-01 22:15:57,

Digitális földfelszíni rádióadások vétele (DRM, DAB+)

[29.]

Elnézést, figyelmetlenségem miatt csak most válaszolok.
Azt írtad eleinte, hogy a Kenwoodok nem veszik a DAB-ot, ezért következtettem logikával, hogy a tápjuk nem ad ki feszt az antenna melegpontjára, tehát egy belső bizti elszállt, mert egy olyan antennára kötötted rá, ami rövidre zárta.
Utóbb azt írtad, hogy a gyári antennával veszi a jelet.
Ez azt jelenti, hogy ad ki tápot, tehát nem a rádió ment tönkre, hanem az erősítős splitter.
Ahogy látható, ez a splitter nem az antennavezetéken kéri és kapja a tápot, hanem a piros biztis szereléken.
Amikor rádugtad a Kenwoodra, az rögtön kiküldte a 12 Voltot, ami az illesztő melegpontra kötött tekercsét leégette, mert nem itt várta a tápot.
[előzmény: (3359) peterzee, 2026-02-15 18:32:55]
Kiváló dolgozó
hopper adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


satbucimaci



Tagság: 2014-07-24 10:11:07
Tagszám: #130374
Hozzászólások: 1018
3371. Elküldve: 2026-03-29 22:25:49,

Digitális földfelszíni rádióadások vétele (DRM, DAB+)

[30.]

Üdv

lehet nem ide kellene ,de megosztom ha nem gond .
4 óra kinlodás után csak össze jött a 10E DAB Salisbury vétele. Mellékelek egy pici videot.

https://data.hu/get/14867982/Video_260329221802.mp4
Kiváló dolgozó
satbucimaci adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
3370. Elküldve: 2026-03-18 20:04:26,

Digitális földfelszíni rádióadások vétele (DRM, DAB+)

[31.]

https://www.youtube.com/watch?v=lz-lVE8G0nY

Két olyan 200 km feletti állomás van, amelyet folyamatosan veszek. A Semmeringről az 5C és 5D a 4 x 15 elemes Cesky-féle antennákból épített rendszerrel és a Brno/Kojal, ahonnan a 7C stabil vétel a 2 x 27 elemes párossal.
Ezt hamarosan négyes rendszerré egészítem ki, így reményeim szerint a 7A is stabillá válik - ami jelenleg csak reggel és este vehető.
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


hopper



Tagság: 2006-11-18 15:02:22
Tagszám: #37406
Hozzászólások: 3877
3369. Elküldve: 2026-03-07 21:53:21,

Digitális földfelszíni rádióadások vétele (DRM, DAB+)

[32.]

Már 2021 óta kínlódnak az ATV-nél, de nem sikerül rendesen összehozni az SDG-vel, RDS probléma, sípolás, DAB bug.
https://www.opena.tv/viewtopic.php?t=56926
Ezért jó, hogy több csapat csinál képeket.
Másban meg az ATV jobb,
[előzmény: (3368) chucky, 2026-03-07 21:27:48]
Kiváló dolgozó
hopper adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


chucky



Tagság: 2003-09-09 17:54:16
Tagszám: #6516
Hozzászólások: 5497
3368. Elküldve: 2026-03-07 21:27:48,

Digitális földfelszíni rádióadások vétele (DRM, DAB+)

[33.]

Valóban! OpenATV alatt nem ment a DAB. Pli alatt viszont hasít

SDG.png

muholdvetel.blogspot.com
KU: Nagykecske (75E-37W), 110 Bozsér 1W
C/KU: dyras 175 prím(72E-27,5W), Titanium C138 LNB
Ustym 4K Pro
[válaszok erre: #3369] [előzmény: (3367) hopper, 2026-03-07 12:47:48]
Kiváló dolgozó
chucky adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hopper



Tagság: 2006-11-18 15:02:22
Tagszám: #37406
Hozzászólások: 3877
3367. Elküldve: 2026-03-07 12:47:48,

Digitális földfelszíni rádióadások vétele (DRM, DAB+)

[34.]

Kedves Feci!
Azért ajánlottam a PLI-t, mert az ATV nem megbízhatóan kapcsolódik, és nem megy vele, csak az FM.
Az se semmi, mert SDR-ben az FM alul van repizve.
Ha a Menü gombot megnyomod, három almenü nyílik, és a beállítás-nál lehet erősítést, sávszélt állítami.
SDR inf. lekérdezi a sticket, ahogy az 5. képen látod.
Ez a progi sokkal öregebb, mint az RSP 1B, de lehet még a polcodon valami ócsó stick a régi T vételek idejéből.
[válaszok erre: #3368] [előzmény: (3364) feci01, 2026-03-07 11:30:31]
Kiváló dolgozó
hopper adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


chucky



Tagság: 2003-09-09 17:54:16
Tagszám: #6516
Hozzászólások: 5497
3366. Elküldve: 2026-03-07 12:16:50,

Digitális földfelszíni rádióadások vétele (DRM, DAB+)

[35.]

RTL-SDR v3 szépen megy!
Köszi a tippet!

muholdvetel.blogspot.com
KU: Nagykecske (75E-37W), 110 Bozsér 1W
C/KU: dyras 175 prím(72E-27,5W), Titanium C138 LNB
Ustym 4K Pro
[előzmény: (3363) hopper, 2026-03-07 10:12:28]
Kiváló dolgozó
chucky adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Kisföldeki



Tagság: 2009-11-10 19:58:47
Tagszám: #79599
Hozzászólások: 4277
3365. Elküldve: 2026-03-07 11:39:41,

Digitális földfelszíni rádióadások vétele (DRM, DAB+)

[36.]

Köszönöm!
Alcor USB stickkel tökéletesen működik!

screenshot-20260307114323Aktiv.jpg

Beltérik: Medi@link ML 6500S2T2C/CryptoBox 800UHD/Ustym 4K Pro Twin S2X/GT Media V7 Pro/GT Media V8 UHD. Fejek:Inverto ULTRA Single Universal HGLN/Inverto HOME Pro Twin. Tányérok: 1 darab Kiskecskeméti/1 darab Bozsér (100cm)
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2026-03-07 11:44:54]
[előzmény: (3363) hopper, 2026-03-07 10:12:28]
Kiváló dolgozó
Kisföldeki adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


feci01



Tagság: 2007-11-24 19:01:13
Tagszám: #52104
Hozzászólások: 1677
3364. Elküldve: 2026-03-07 11:30:31,

Digitális földfelszíni rádióadások vétele (DRM, DAB+)

[37.]

Nagyon jónak tűnik de nagyon nem értem haragba vagyok a enigmával is meg minden mással.
Ha jól értelmezem akkor a rtl sdr vevőt csatlakoztatom usb n keresztül egy enigmás vevőhöz pl. ustym nálam az van van rajta open atv ebben megtalálom ezt a SDG rádió plugint telepítem ha tudom.
Meg RSP 1B vel működik az sem biztos.
Köszi azért a tippet.
[válaszok erre: #3367] [előzmény: (3363) hopper, 2026-03-07 10:12:28]
Kiváló dolgozó
feci01 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hopper



Tagság: 2006-11-18 15:02:22
Tagszám: #37406
Hozzászólások: 3877
3363. Elküldve: 2026-03-07 10:12:28,

Digitális földfelszíni rádióadások vétele (DRM, DAB+)

[38.]

Enigma2 vevőkre készült SDR plugin, aminek a fejlesztését a kovid megszakította. Az ext. pluginek között található. SDG Radio a neve.
Meglepően jól kezeli a legtöbb sticket.
PLI-képeken a DAB+ is működik.
FM-en a sávszélesség is állítható.
screenshot-20260307094729.jpg

screenshot-20260307095019.jpg

screenshot-20260307095043.jpg

screenshot-20260307095107.jpg

screenshot-20260307095156.jpg

screenshot-20260307095543.jpg



hopper
[válaszok erre: #3364 #3365 #3366]
Kiváló dolgozó
hopper adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


EnJoe



Tagság: 2004-10-20 08:27:53
Tagszám: #13293
Hozzászólások: 1938
3362. Elküldve: 2026-02-15 19:33:10,

Digitális földfelszíni rádióadások vétele (DRM, DAB+)

[39.]

Antenna és antenna között hatalmas különbségek lehetnek, Győrben a DAB+ vétel kizárólag 60km-nél messzebb lévő adókról lehetséges, így könnyen lehet, hogy az adott "cucc" annyival gyengébb, hogy már nincs vétel. Szakemberként azt mondom, mérni kell, így az interneten keresztül én is csak okoskodni tudok...



[előzmény: (3361) peterzee, 2026-02-15 18:52:11]
Kiváló dolgozó
EnJoe adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


peterzee



Tagság: 2013-07-15 08:51:54
Tagszám: #128253
Hozzászólások: 260
3361. Elküldve: 2026-02-15 18:52:11,

Digitális földfelszíni rádióadások vétele (DRM, DAB+)

[40.]

Skodában a gyári rádió mint etalonként nézem mivel abba van DAB tuner és tökéletesen veszi az osztrák és szlovák dab rádiókat.
A Kenwood cuccokat egy másik autóba haszánlom. Illetve az egyik kenwood egy régebbi amivel vettem a kocsit de már ez is tud DAB+ viszont ezt cseréltem egy újra ami DMX9720XDS mert ez tud android auto-t.

Szóval ezzel szeretném használni.

Az lehet probléma hogy a splitter is kap 12V-t és a rádióból jön 12V?
De ettől még nem értem a gyári DAB antennával mért veszi a jelet.

DM900UHD
[válaszok erre: #3362] [előzmény: (3360) EnJoe, 2026-02-15 18:43:11]
Haladó
peterzee adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


EnJoe



Tagság: 2004-10-20 08:27:53
Tagszám: #13293
Hozzászólások: 1938
3360. Elküldve: 2026-02-15 18:43:11,

Digitális földfelszíni rádióadások vétele (DRM, DAB+)

[41.]

Csak pár kérdés, elolvastad a használati útmutatókat? - miben (autó típus) próbálgatod a Kenwood fejegységeket? - Skodakban aktív antenna van - tápellátása egyedi. A Kenwood gyár antenna - CX-DAB1 - is aktív, a fejegységen be kell kapcsolni a tápellátást - 12VDC - alapból ON. Amúgy egy ilyen szélvédőn belüli antenna alapból gyengébb, mint egy külső + hátsó üvegfűtéssel kombinált integrált egység - ha jól tudom, a Skodakban ilyen van...

Amúgy Győrben már nincs DAB+ lefedettség, így lehet csak a Kenwood tuner érzékenységével van probléma, a Skodakban kimondottan jó érzékenységű rádió van, könnyen megeshet egy gyengébb tuneren már nincs vétel...

Sok tényezős a problémád, manapság egy ilyen fejegység cseréhez autóvillamossági tudás szűkséges...
[válaszok erre: #3361] [előzmény: (3356) peterzee, 2026-02-15 10:19:53]
Kiváló dolgozó
EnJoe adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


peterzee



Tagság: 2013-07-15 08:51:54
Tagszám: #128253
Hozzászólások: 260
3359. Elküldve: 2026-02-15 18:32:55,

Digitális földfelszíni rádióadások vétele (DRM, DAB+)

[42.]

Hát nem tudom mitől menne tönkre a táp?
Egy ilyen splittert használtam mert ez volt a kocsiba.
https://www.aliexpress.com/item/1005005581013817.html?spm=a2g0o.order_list.order_list_main.105.69891802sqLQeQ
Ennek sajét tápja van.

Utána próbáltam a gyárit.

Mi ez USB 5V eszköz? hova kell kötni?

DM900UHD
[válaszok erre: #3372] [előzmény: (3358) hopper, 2026-02-15 11:37:21]
Haladó
peterzee adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hopper



Tagság: 2006-11-18 15:02:22
Tagszám: #37406
Hozzászólások: 3877
3358. Elküldve: 2026-02-15 11:37:21,

Digitális földfelszíni rádióadások vétele (DRM, DAB+)

[43.]

A gyári DAB antenna valószínű erősítős.
Ha előtte másikat dugtál az antenna bemenetre, az lesöntölhette a kiadott feszültséget, és a táp elhalálozott.
Ha nem akarod javíttatni, adj rá az USB-ről 5V-ot egy kis tekercsen keresztül!
Egy ilyen egység nagyon drága, de ha így működik, érdemes javíttatni, mert csak egy biztosítékot kell átforrasztani, de a szétszerelés is húzós lehet.
[válaszok erre: #3359] [előzmény: (3356) peterzee, 2026-02-15 10:19:53]
Kiváló dolgozó
hopper adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gomey



Tagság: 2009-06-07 12:13:38
Tagszám: #75148
Hozzászólások: 5215
3357. Elküldve: 2026-02-15 11:28:40,

Digitális földfelszíni rádióadások vétele (DRM, DAB+)

[44.]

Gyenge a tuner. Nálam pl.rálátással szlovákokra sz@rt se fog. Amíg ment a hazai, azt természetesen hozta.
[előzmény: (3356) peterzee, 2026-02-15 10:19:53]
Kiváló dolgozó
gomey adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


peterzee



Tagság: 2013-07-15 08:51:54
Tagszám: #128253
Hozzászólások: 260
3356. Elküldve: 2026-02-15 10:19:53,

Digitális földfelszíni rádióadások vétele (DRM, DAB+)

[45.]

Sziasztok,
Ugyan nem PC vagy asztali DAB vevő.
Van kettő darab Kenwood autós egyik Kenwood DMX9720XDS a másik egy régebbi fejegységem. Illetve egy Skoda Octavia 4 gyári DAB rádióval.
Győrben lakom.
A Skoda több osztrák és szlovák DAB adót fog viszont a két Kenwood semmint.
Kipróbáltam már a Kenwoodhoz 3 féle DAB antennát köztük a gyárit is amit külön lehet megvenni.
Egyikkel sem talál semmit egyik Kenwood sem.

Nincs valami ötletetek mi lehet a baj?
Köszi
Peti

DM900UHD
[válaszok erre: #3357 #3358 #3360] [előzmény: (3355) feci01, 2026-02-13 21:41:49]
Haladó
peterzee adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


feci01



Tagság: 2007-11-24 19:01:13
Tagszám: #52104
Hozzászólások: 1677
3355. Elküldve: 2026-02-13 21:41:49,

Digitális földfelszíni rádióadások vétele (DRM, DAB+)

[46.]

Megjelent az AbracaDABra 3.99.0 (4.0.0 béta 1) verziója.
Vadonatúj felhasználói felülettel és Android-támogatás.
https://github.com/KejPi/AbracaDABra/releases/tag/v3.99.0
https://www.rundfunkforum.de/viewtopic.php?f=11&t=60938&start=1365
viber-k-p-2026-02-13-21-16-24-176.jpg
viber-k-p-2026-02-13-21-17-39-195.jpg
viber-k-p-2026-02-13-21-18-29-895.jpg
viber-k-p-2026-02-13-21-19-36-205.jpg
viber-k-p-2026-02-13-21-22-54-293.jpg
viber-k-p-2026-02-13-21-24-22-783.jpg
viber-k-p-2026-02-13-21-27-21-781.jpg
[válaszok erre: #3356]
Kiváló dolgozó
feci01 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Melba



Tagság: 2004-12-30 09:50:56
Tagszám: #14732
Hozzászólások: 755
3354. Elküldve: 2026-02-05 16:24:37,

Digitális földfelszíni rádióadások vétele (DRM, DAB+)

[47.]

igen ahogy mondod :) Az analóg FM is ebben a sorrendben vehető

--< LG 82UN85003LA TV, Mutant 4K HD51, VU+ UNO, 100cm Gibertini forgatóval, földi: ATX91 Yagi, Triax FM3, ALCAD AM-356 közösitő erősitő+ALCAD AL-105 táp, vételi hely Mór Fejér megye
[előzmény: (3352) Leíratkozott felhasználó, 2026-01-30 17:15:20]
Törzstag
Melba adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Csúcsamatőr



Tagság: 2010-12-21 11:58:42
Tagszám: #90784
Hozzászólások: 218
3353. Elküldve: 2026-01-30 23:15:29,

Digitális földfelszíni rádióadások vétele (DRM, DAB+)

[48.]

Autóban utolsó emlékeim szerint az M7-en nagyjából Nagykanizsa környékéig volt viszonylag stabil vételem.
[előzmény: (3350) Leíratkozott felhasználó, 2026-01-30 12:14:54]
Haladó
Csúcsamatőr adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
3352. Elküldve: 2026-01-30 17:15:20,

Digitális földfelszíni rádióadások vétele (DRM, DAB+)

[49.]

Gondolom Graz a legerősebb, majd Semmering és talán Bécs a bronzérmes nálad.
[válaszok erre: #3354] [előzmény: (3351) Melba, 2026-01-30 14:41:04]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Melba



Tagság: 2004-12-30 09:50:56
Tagszám: #14732
Hozzászólások: 755
3351. Elküldve: 2026-01-30 14:41:04,

Digitális földfelszíni rádióadások vétele (DRM, DAB+)

[50.]

kocsiba M1 es en hallgatva az osztrák NRJ rádiót, stabilan szól kb. a kisbéri lehajtóig (kijárat a 13 as út felé)

Móron otthon sima régi 4 elemes vhf (kab-hegy M1) yagival jönnek stabilan, patron dab+fm erősítővel, elég magasan lakom, jó a kilátás nyugat felé, antennák a ház tetőn szabadban árbocón. Osztrák földi tv sima erősítős lepkével is tökéletes, persze ahol nincs freki ütközés.

--< LG 82UN85003LA TV, Mutant 4K HD51, VU+ UNO, 100cm Gibertini forgatóval, földi: ATX91 Yagi, Triax FM3, ALCAD AM-356 közösitő erősitő+ALCAD AL-105 táp, vételi hely Mór Fejér megye
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2026-01-30 14:47:05]
[válaszok erre: #3352] [előzmény: (3350) Leíratkozott felhasználó, 2026-01-30 12:14:54]
Törzstag
Melba adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Digitális földfelszíni rádióadások vétele (DRM, DAB+)

(üzenet: 3400, Sat)
 
    / 136 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.011193037033081 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail