Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455107/17 Témák: 18952 Tagok: 112615 Legújabb tag: AndreLor Online: (57/1
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 3 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Cruft's 2009 (collie rough)

(üzenet: 71, Brit pásztorkutyák)
 
 71. clio    adatlap 2009-04-07 21:41:01 válasz erre előzmény (69)
Köszönjük a beszámolót. icon32.gif





Rineweld Collies
 70. Briliáns    adatlap 2009-04-03 23:10:51 válasz erre előzmény (69)
Köszönjük a részletes beszámolót Léna! icon32.gif icon70.gif
Nekem nagyon tetszik! icon32.gif icon70.gif

ÚJ!!!! Sherborne Collie & Sheltie Kennel
 69. Balázsovits Elena    adatlap 2009-04-02 22:05:56 válasz erre
Egy kisbeszámoló Cruftsról itt http://www.nyitramenti.hu/articles/crufts2009/hun.htm
el lehet ólvasni. icon79.gif

Balázsovits Elena (Nyitramenti collies and shelties)
 68. Rubin Rose    adatlap 2009-03-31 22:15:25 válasz erre
MAGYAR COLLIE PORTÁL ÉS ADATBÁZIS

http://collieportal.uw.hu

[email protected]

____________________________________________
Ancsa

RUBIN ROSE kennel - Shelties & Goldens - Last upate: 06/12/2011l
 67. Moren    adatlap 2009-03-29 18:41:27 válasz erre előzmény (66)
Szupi videók! Tanulságosak!

icon23.gif icon23.gif icon23.gif icon32.gif icon32.gif icon32.gif icon22.gif icon22.gif icon22.gif

Képtáram

Rineweld collies
 66. DRAGON GOLD    adatlap 2009-03-29 17:09:55 válasz erre
icon50.gif
szeretnék hozzájárulni a vasárnapi pihenésetekhez, így Zsigil jóvoltából icon70.gif a Cruft's-os videók

http://www.indavideo.hu/video/Crufts_2009_Part_1

http://www.indavideo.hu/video/Crufts_2009_Part_2

http://www.indavideo.hu/video/Crufts_2009_Part_3


és egy kis minden más is egybe icon25.gif

http://www.indavideo.hu/video/Anglia_2009_marcius___vegyes

Dragon Gold Collie Kennel
www.dragongold.hu
 65. Ellabella    adatlap 2009-03-26 21:55:13 válasz erre előzmény (64)
Nagyon szupi képek. icon22.gif icon22.gif

Czinder Móni
 64. DRAGON GOLD    adatlap 2009-03-25 10:47:54 válasz erre
elkezdtem feltölteni a képeket a neten a fotoalbumomba, eddig kb 100 képe van fönt, de igyekszem haladni vele.. icon43.gif
azért van fönt már néhány szuper jó kép, pl ezek is:

Szonja a Cruft's után:

Anglia_2009_1343re_142656.jpg

vagy Brigi és Csipke at the top of the Word...vihar előtt.. icon22.gif
(minden szín eredeti!!! a tenger,az ég...hát gyönyörű volt..)

Anglia_2009_1664re_142753.jpg

Dragon Gold Collie Kennel
www.dragongold.hu
 63. KKriszta    adatlap 2009-03-23 08:51:16 válasz erre előzmény (61)
szerintem a különböző hibák megítélésénél figyelembe kellene venni,hogy az adott (szerintünk) probléma mennyiben befolyásolja a kutya életminőségét.CEA esetében a vakságot valószínűleg meg sem éri a kutya.Vannak enyhébb változatok is .Arra viszont mindenképpen figyelni kellene,hogy 2 szembeteg kutyát ne rakjanak össze.DP talán nem okoz akkora gondot a collienál legalábbis nem életminőségben.Látom ezeket a show nj-ket és némelyiket már tolókocsin kéne tolni mégis mentes.
Viszont kimondottan rossz csípőjű collie ,sheltie szinte röpül.Van mentes társa aki nem.Egy P foghiéytól még nem hal éhen.De egy bizonyos számtól már torzulás.
 62. Deedo    adatlap 2009-03-22 18:00:18 válasz erre előzmény (60)
Ne haragudj, de ha valamin van mit javítani, azon van mit javítani, és nem az az etalon, hogy xy országban mi a helyzet, hanem amilyennek lennie kéne. Ld. standard. Plusz azért ha az ember látott már életében párszáz colliet mozogni, azért feltűnnek neki a gondok, még ha nem is ezzel foglalkozik nap mint nap.

Nem állítottam egy szóval se, hogy máshol nincs gond icon18.gif És azt se, hogy nincsenek szépen mozgó kutyáink. Vannak olyanok is icon21.gif
 61. Moren    adatlap 2009-03-21 21:08:06 válasz erre előzmény (59)
Na jó amiket leírtál elgondolkodtató, persze nincsen tökéletes kutya kivéve az enyém... icon34.gif icon34.gif icon34.gif icon23.gif icon23.gif na jó csak viccöltem... szóval nehéz ügy természetesen ha " csak " foghiányról van szó és nagyobb hibái nincsenek izé szóval nehéz ügy, bár én úgy hallottam egyes országokban elfogadják a foghiányt max nem biztos hogy nyer vele a kutya , kiállítást .
Az is igaz ha egy kutya nem nyeri halomra magát attól még lehet nagyon jó ... Én mondjuk ha tenyésztenék de nem teszem bizonyos okokból kikérném tapasztalt tenyésztő szakmai véleményét
az állomány javítása érdekében .
Fontosak a bizonyos szűrések is .. bizony bizony.... nehéz helyzetben vannak azok a tenyésztők is persze akik szűkös anyagi háttérrel rendelkeznek... icon78.gif icon79.gif icon70.gif

( bocsi a topik témájától való eltérés miatt) icon78.gif

Képtáram

Rineweld collies
 60. Szabinaa    adatlap 2009-03-21 20:04:22 válasz erre előzmény (59)
A külföldi collie állományt milyen szinten láttad mozgásilag, hogy ilyen határozottan kijelentetted hogy a magyar kutyáknak a mozgásán van mit javítani? Persze van ilyen mozgású és olyan mozgású is köztük, de szerintem még mindig jobb az itthoni állomány egy igen magas szinttel, mint ami mondjuk a környező országokban (pl. az osztrákoknál icon27.gif ) megfigyelhető icon36.gif szerintem a magyar állomány igenis kimagasló icon32.gif

na de már tényleg nagyon elkanyarodtunk a témától, úgyhogy Léna mostmár jöhetne majd a következő adag kép icon28.gif icon70.gif

{ Castle's Queen Rough Collies }
 59. Deedo    adatlap 2009-03-21 18:32:25 válasz erre előzmény (58)
Most ezen a ponton feltennék egy kérdést. Persze nem csak neked, de most így jött ki a lépés.
Tegyük fel, van egy többé-kevésbé korrekt (azért többé-kevésbé, mert a tökéletesen korrekt ugye vágyálom) anatómiájú, jó mozgású kutyád, akinek történetesen van egy foghiánya. Mivel vesztünk többet: ha a test-mozgás (vagy egyéb jó tulajdonság) miatt bent tartjuk a tenyésztésben, vagy ha pusztán a foghiány miatt kizárjuk? icon23.gif
Lehet sorolni az elképzelhető példákat. Persze szép dolog azt mondani, hogy a foghiányt úgy ahogy van zárjuk ki. De akkor zárjuk ki azt is, akinél bármi szembetegség, DP, satöbbi felmerül. És így tovább...
És ez történik????

Nem véletlen hoztam fel mondjuk a mozgást, mert azon például igencsak van mit javítania a magyar állománynak. Persze, hogy ez mennyiben öröklött (anatómia) és mennyiben tartás következménye (pl. kevés mozgás), azt ugye nem lehet általánosítani, de tény, hogy elég gyatra mozgásokat lehet látni. Na most a kutyának nem lesz ugye semmi baja a P hiánytól? És ezzel szemben pl. a laza szalagoktól-ízületektől???

Nna, csak ki kellett böknöm, lehet zúdítani rám a követ. icon17.gif icon21.gif
 58. Moren    adatlap 2009-03-21 16:09:12 válasz erre előzmény (56)
Nem száműzni kell hanem ki kell ill. bele se kell vonni a tenyésztésbe! icon23.gif icon23.gif icon23.gif icon23.gif

Képtáram

Rineweld collies
 57. KKriszta    adatlap 2009-03-21 08:34:03 válasz erre előzmény (43)
Szia Léna!

Talán tényleg nem ezt a topikot kellene ezekre a témákra használni,de ha már itt indult el ennek is jó helyet adni.
Szerintem sem megbántani kell másokat és igen,helyet kell adni annak,hogy az ilyen valós vagy vélt sérelmeket megbeszélhessük.Mindenkinek helye van a kutyázásban.Mindenkinek megvan a maga típusa.Én nem várom el senkitől,hogy tetszenek neki a kutyáim,de a belefektetett munka és áldozat tiszteletre méltó.Adjuk ezt meg mindenkinek és segítsük,bíztassuk egymást.

MM Kriszta
 56. KKriszta    adatlap 2009-03-21 08:28:06 válasz erre előzmény (52)
Én tudok olyan InterCh.sheltiet akinek csak 5 I foga volt alul .Nem volt rés és senki nem vette észre akiknél ki volt állítva.Lehet,hogy akkor még nem volt itthon annyi sheltie ,de azért ez elég durva.
Én nem igazán foglalkozom a P1,2 hiánnyal bár mondom ezt úgy,hogy nincs foghiányos kutyám,de nem hiszem,hogy száműznék ezért egy kutyát is.
 55. Moren    adatlap 2009-03-20 20:15:40 válasz erre előzmény (54)
Első mondat az lett volna kénytelen vagyok igazat adni! icon78.gif icon79.gif

Képtáram

Rineweld collies
 54. Moren    adatlap 2009-03-20 19:22:43 válasz erre előzmény (52)
Tudom nem nekem kérted a válaszom, de kénytelen vagyok igazat mondani neked !
Mert nekem is volt egy szukám aki foghíjas volt és arra gondoltam nem kell tőle kicsi mert foghíjas volt tehát nem kéne a Magyar collie tenyésztés tányérjába beleszarni....bocsi ... icon26.gif
kedves tenyésztők .. oda kéne a hibákra figyelni ... icon23.gif icon23.gif

Szóval igazad van teljes mértékben !

Képtáram

Rineweld collies
 53. zsigil    adatlap 2009-03-20 14:41:04 válasz erre előzmény (51)
.
(nem tudok hozzászólást törölni mert bénavagyok, csak rossz helyre írtam) icon20.gif

Rossz idő nincs, csak lusta kutyás.
 52. DRAGON GOLD    adatlap 2009-03-20 14:15:17 válasz erre előzmény (46)
reggel sietnem kellett, erre nem maradt már időm de szeretnék kérdezni
Stella Blue egy dologra válaszolj nekem légyszíves.
nyilván mindenki elfogult a saját kutyájával szemben, neki az a világ legszebb, legaranyosabb, stb. kutyája.. mindegy, hogy az a kutya 100x világgyőztes vagy éppen semmiféle kiállításon se volt, ez akkor is így van. ok.
ez így is van rendjén.
de miért kell tenyésztésbe vonni egy olyan kutyát, aminek te magad által is jól tudott foghiánya van, amit aztán még tovább is örökít? és még ezen genetikai hiba ugye vonzza magával a többit is..?? miért nem csücsül az ilyen kutya gazdi szeme fénye otthon vagy éppen ha neked úgy tetszik kiállításokon, de miért kell vele tenyészteni? ez olyan jó? vagy miért szórjuk tele az országot megint hibás kutyákkal amikor már épp kezdünk kilábalni belőle? ha tenyészteni akarsz miért nem veszel egy olyan kutyát amivel nem okozol kárt a végre kialakult magyar minőségnek?

hidd el, nem bántásként mondom, de a magyar colliek zöme mostanra elért egy nagyon jó színvonalra de a fajta érdeke továbbra is megkívánja azt a szelekciót, hogy ezt a minőséget tartani tudjuk ehhez viszont az kell hogy csak a megfelelő kutyákat vonjuk tenyésztésbe.
lehet attól még nagyon szép a kutya (sőt neked biztosan az is), de kölykök minek tőle?


Dragon Gold Collie Kennel
www.dragongold.hu
 51. ADRIA    adatlap 2009-03-20 14:01:31 válasz erre
Mar gratulaltam a kiallitasi topicban, de most it is szeretnek. Tehat gratula mindenkinek!
A videokat meglehet jelenteni mas forumon is?


smisel življenja je ležati na plaži
http://www.diamond-collies.com/
[email protected]
 50. DRAGON GOLD    adatlap 2009-03-20 08:00:38 válasz erre előzmény (40)
a Cruft'son már ügyesebbek voltunk, a kan cc összevetést igyekeztem végig videózni, majd megnézed icon25.gif
(vagy a teljes anyagot át is viszem mert már dvd-re ki van írva mert ide csak vágottan tesszük majd fel)

szerintem Ranger tök jól mutatott és jól is ment icon32.gif

Dragon Gold Collie Kennel
www.dragongold.hu
 49. DRAGON GOLD    adatlap 2009-03-20 07:57:14 válasz erre előzmény (40)
yearling szukban az első 4 kutya amit kivett az összevetésben az 3 merle és egy tri volt..azután ment még 2 kört majd kivette a Moet-et (aki sable) és vele megnyerette az osztályt.
de nincs ezzel bajom, ilyen bíró, ez a típus tetszett neki. ennyi.
csak tényleg úgy tűnt néha, hogy "mindegy milyen de merle vagy, akkor gyere összevetésre"

Dragon Gold Collie Kennel
www.dragongold.hu
 48. DRAGON GOLD    adatlap 2009-03-20 07:49:33 válasz erre
icon50.gif
van itt egy kis video rész megint, ezúttal a british clubról, ahol összesen 260 collie volt nevezve, Szonjáék 11-en voltak a novice osztályban, 2ok lettünk, az osztályt Aaronwell Alma Cogan nyerte.

ha valahol nem látszanak a startszámok de érdekel titeket ki az a kutya, írjatok nyugodtan be tudom azonosítani. icon33.gif

sajnos a video eleme hamar megadta magát.. icon26.gif

http://www.indavideo.hu/video/British_Collie_Club_2009_marcius

Moncsa

Dragon Gold Collie Kennel
www.dragongold.hu
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2009-03-20 08:05:11]
 47. Chanel    adatlap 2009-03-19 23:35:24 válasz erre
Gratulálok a szép magyar eredményekhez!!! icon28.gif icon28.gif

CHANEL
Born To Be collie kennel
 

Cruft's 2009 (collie rough)

(üzenet: 71, Brit pásztorkutyák)
 
    / 3 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.0095710754394531 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail