Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455066/14 Témák: 18952 Tagok: 112613 Legújabb tag: Gerard Thornton Online: (88/1
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 3 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Cruft's 2009 (collie rough)

(üzenet: 71, Brit pásztorkutyák)
 
 46. Stella Blue    adatlap 2009-03-19 19:57:36 válasz erre előzmény (44)
nem nem a tenyésztőm adta...hanem mások... és más blue merle kutyásnak is ugyanezeket mondták...
A kutyám 3 szor volt kiállítva és mindegyik eredménnyel meg voltam elégedve és korrektnek is tartottam az adott helyzetben.
Hogy őszinte legyek a tapasztalataim főleg sheltie ben voltak mert azt töbször álítottam ki az utóbbi időben. Szuper speciál bíró adott nekem k4 et nagy mezőnyben itthon pedig csapta ki a kutyámat egy bíró k2 vel úgy, hogy aznap nem nyert merle egyetlen fajtában sem icon53.gif

de én már ejtettem a témát.
Mint mondom én nagyon nem állítottam ki a saját kutyám collie ban csak azt tudom amit a ring mellett állva láttam...

ja és mindennel egyetértek amit a kutyámról mondtál... hiányzik egy foga és nem elég mandulavágású a szeme...ami kék...nos igen nem sötét...bár mihez képest...mert mondjuk elég sötét kék icon53.gif


Kaleido Star kennel/ÚJ!!!!
A Tanya
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2009-03-19 20:07:17]
 45. Moren    adatlap 2009-03-19 19:10:21 válasz erre előzmény (44)
Na megyek is a verekedős topikba!
icon23.gif icon23.gif icon23.gif icon23.gif icon20.gif icon20.gif icon20.gif icon20.gif

icon34.gif icon70.gif icon50.gif icon50.gif

Képtáram

Rineweld collies
 44. Balázsovits Elena    adatlap 2009-03-19 11:12:30 válasz erre előzmény (30)
"Nem akarom ezt a kérdést húzni-vonni de amikor elkezdtem annó kiállításra járni mindenki első jóstanácsa az volt, hogy kihez ne vigyem a kutyát mert nála merle nagyon ritkán nyer... hát elég hosszú bírói listát kaptam..."

Konkrétan ki adta ezt a tanácsot neked? Tán csak nem a tenyésztő? icon33.gif Gondolom, ha a te blue merle kutyusod nem lenne foghiányos és a szemei mandulavágásúak és sötét színűek lennének, ahogy a standard kéri, akkor a "blue merle színt nem szerető bírók" listája sokkal rövidebb lenne.

"Voltam olyan kiállításon nézőként ahol a szinte álló fülű kiálló könyökű sable nyert szemben a sokkal korrektebb blue val... és több hasonlót is láttam már"

Ennek a "szinte álló fülű" kutyának talán komplett fogazata volt, és korrekt szép feje sötét mandulavágású szemekkel, ezt sajnos nem lehetett elmondani "a sokkal korrektebb blue-ról" és a bíró talán azt gondolta, hogy a fej minősége és genetikai hibáktól való mentessége fontosabb, mint a könyökök. De végül győztes címet a sable sem kapott, talán éppen a túl könnyű fülek miatt.

Végül csatlakozom DRAGON GOLD-hoz -

"szóval ne kezdjük szerintem el ezt a témát így itt vagy nyissatok neki egy másik topikot " icon2.gif

Balázsovits Elena (Nyitramenti collies and shelties)
 43. Balázsovits Elena    adatlap 2009-03-19 11:03:25 válasz erre előzmény (21)
Szia Kriszta! icon70.gif
Először is köszönöm a gratulációt. icon70.gif
Vért nem látok. Szerintem nyugodtan beszélünk. Gondolom, ezért van a fórum.
Nem lehet összehasonlítani a nevezési számokat Anglia és Magyarország között. Túl nagy a különbség a két ország között. Én nem tartom úgy, hogy Magyarországon tragikusan alacsonyak lennének a nevezési számok. A pesti CACIB-on több kutya van, mind mondjuk "Eurázsiá"ban, Oroszországban. Pedig milyen nagy ország? Hány ember és hány kutya? Azt, hogy bizonyos bíróknál előre lehet tudni eredményeket, hát ez mindenhol így van. Most meg tudom mondani, hogy ki lesz jövőre a Cruft győztes kan. Termesztessen a konkrét nevet nem, de Amalie Deep in My Soul utód lesz (fia, vagy unokája). icon33.gif


Balázsovits Elena (Nyitramenti collies and shelties)
 42. Balázsovits Elena    adatlap 2009-03-19 10:57:37 válasz erre előzmény (20)
De annyiszor volt olyan nem csak velem de mással is, hogy csak azért kapott rosszabbat mert merle a kutya. Mert nagyon más oka nem lehetett a bírónak, hisz a merle volt a jobb.

Ezt részletesen ha lehet icon5.gif Én nem ismerek bírót, akinek a szín annyira fontos lenne. Sőt inkább arra vannak példák, hogy a blue merle kutyákat sokkal lazábban bírálják, mind kellene. Legfrissebb példa - mostani Cruft győztes, amikor "elnézték" neki, hogy szigorúan nézve, hibas a színe.


Balázsovits Elena (Nyitramenti collies and shelties)
 41. Balázsovits Elena    adatlap 2009-03-19 10:52:48 válasz erre előzmény (18)
"szerintem jó, hogy merle nyert...nekem mondjuk tetszeik is ez a kutya. Már úgy is elég zavaró, hogy ha őszínték lehetünk a merle szín eléggé háttérbe van szorítva."

A Cruftsról ezt semmiképpen sem lehet mondani, ha megnézzük a statisztikát mondjuk az utolsó 10 évre. 1999-től az ideiig 22 Crufts győztes cím lett kiadva (11 kannak és 11 szukáknak). Ebből 8-szor blue merle, 10-szer sable és 4-szer tricolor kutyák kapták a címet. Úgy, hogy, ha "hátrányról" beszélünk, akkor ez inkább tricolor színre vonatkozik.

Balázsovits Elena (Nyitramenti collies and shelties)
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2009-03-19 10:58:25]
 40. Balázsovits Elena    adatlap 2009-03-19 10:50:15 válasz erre előzmény (17)
"nekem annyira nem tetszett ez a kan, szerintem semmi extra nem volt benne, én semmi olyan különlegeset nem láttam rajta amitől egy ilyen puppy osztályos kutyának kelljen odaadni a cc-t, véleményem szerint voltak ott azért tőle jobb kutyák a magasabb osztályokban akiknek inkább adtam volna.

a szuka bírálatokról sajnos annyit szeretnék elmondani hogy ez a merle mánia néha már felháborító volt..."


Nem láttam ezt a kutyát az összevetésben, bent voltam Rangerrel. De kölyök osztályban ő nagyon jól nézett ki.
Szuka osztályokban a "merle mánia" szerintem nem volt erős. Úgy emlékszem, hogy csak 2 talán 3 osztály győztese volt blue merle. A Szuka bírálat nekem sem nagyon tetszett.


Balázsovits Elena (Nyitramenti collies and shelties)
 39. Balázsovits Elena    adatlap 2009-03-19 10:47:09 válasz erre előzmény (16)
Nem. ezek nem a fények, ilyen a színe. A CC szukának jó színe volt.

Balázsovits Elena (Nyitramenti collies and shelties)
 38. KKriszta    adatlap 2009-03-19 08:39:55 válasz erre
NAGYON ÖRÜLÖK,HOGY MEGINT VAN VALAMI ÉRDEKESEBB TÉMA IS A FÓRUMON ,AMIRŐL TÉNYLEG ESZMÉT LEHET CSERÉLNI.
 37. Yoyó    adatlap 2009-03-19 08:30:31 válasz erre előzmény (35)
...és külön osztályokba sokkal nagyobb esélyük van nyerni is. Káár, hogy olyan messze van. icon23.gif ( Bár merle kutyám meg nincs.. icon21.gif )

THE SOUTH'S STAR SHELTIE KENNEL
 36. Yoyó    adatlap 2009-03-19 08:29:03 válasz erre előzmény (34)
Részemről totál igazat adok neked ez ügyben. icon28.gif

THE SOUTH'S STAR SHELTIE KENNEL
 35. DRAGON GOLD    adatlap 2009-03-19 07:59:56 válasz erre előzmény (31)
ott minden legális icon32.gif az ott monaco és monte carlo icon25.gif
külön szabályaik vannak sok mindenre még, de élvezetes a kiállítás. sok olasz meg francia jár át és nagyon szépen meg vannak csinálva a kutyák

Dragon Gold Collie Kennel
www.dragongold.hu
 34. DRAGON GOLD    adatlap 2009-03-19 07:51:45 válasz erre előzmény (30)
tévedés, nem csak klubbon! azt mondod máshol nem nagyon? ... hm ... mi lenne neked elég nagy? mondjuk egy Világkiállítás megfelel? az elég nagy? icon25.gif
mondjuk Sanza 35 szukából 2003-ban Dortmundban világgyőztes...
de volt már kb 3 évvel ezelőtt Szentendre CAC-on CAC, BOB és BIS, vagy Szombathelyen CAC, CACIB és BOB de h ne csak őt mondjam mindig, az idén Ljubjlanában is mind a 3 (2 cacib és egy klub) kiállításon volt egy gyönyörű olasz merle szuka aki a BOB volt.
vagy Forint Pozsonyban volt kan Európa győztes...
de találok még neked párat, igyekszem majd "elég nagyokat" icon53.gif

lehet merlével is, csak olyan kutya kell hozzá még egyszer mondom.

szerintem egyébént a merle egy olyan szín, ahol elég "nehéz" szépet csinálni, ahogy ránézel azonnal látod pl a fejen h a szinek, a rajzolat milyen és azonnal eldől tetszik e neked/bírónak vagy sem, máris adja h kedves e az arckifejezés és ettől neked/bírónak a fej vagy sem, egy sable színnél szerinem ez elve kedvesebb és barátságosabb. nehéz merlével szerintem. nem csak a fej hanem a test szine és persze a testen a foltok is jók kell legyenek, és én pl ezekkel a füst színekkel nem vagyok kiegyezve végképp. szóval sable-nél ugye ez sincs. és akkor még legyen a szép feje, jó szín stb mellé egy korrekt kutya is testben, mozgásban, stb. szóval nehezebb a merlékkel szerintem. de nem reménytelen icon32.gif

Dragon Gold Collie Kennel
www.dragongold.hu
 33. Deedo    adatlap 2009-03-18 18:13:32 válasz erre előzmény (25)
Ezért lenne a minimum elvárható a karakterteszt. De amilyen érdeklődés van iránta országszerte... icon72.gif

Munka németjuhászok... ez most nem az én véleményem lesz, hanem németjuhászosé, aki tenyészt is. Szerinte a küllem vonalúak semmire se használhatók, a munka vonalúak meg olyan pörgősek, hogy egy átlag gazda mellé, átlag családi kutyának kibírhatatlanok...
 32. Deedo    adatlap 2009-03-18 18:09:05 válasz erre előzmény (24)
Az ilyen primitív fickók saját magukat minősítik. Válaszra sem érdemesek.
 31. Yoyó    adatlap 2009-03-18 17:37:59 válasz erre előzmény (29)
...hogy mik vannak.. icon27.gif És ez a színre szedés "legális"??

THE SOUTH'S STAR SHELTIE KENNEL
 30. Stella Blue    adatlap 2009-03-18 15:25:41 válasz erre előzmény (29)
igen a klubbon tudnak győzni...máshol nem nagyon. Nem akarom ezt a kérdést húzni-vonni de amikor elkezdtem annó kiállításra járni mindenki első jóstanácsa az volt, hogy kihez ne vigyem a kutyát mert nála merle nagyon ritkán nyer... hát elég hosszú bírói listát kaptam...azóta volt bíró ezek közül akinél voltam és egy két kivételek be is jött amit mondtak. Voltam olyan kiállításon nézőként ahol a szinte álló fülű kiálló könyökű sable nyert szemben a sokkal korrektebb blue val... és több hasonlót is láttam már.
Ahhoz, hogy egy blue nyerjen tényleg ultra jónak kell lennie míg ezzel szemben középszerű sable il. tri kutyák is vannak a ringben és jobb eredményekkel végeznek.
Hozzátenném, hogy általánosságokban nem a spec bírókról beszélek mert azok azért ritkán mennek rá a színre...

Kaleido Star kennel/ÚJ!!!!
A Tanya
 29. DRAGON GOLD    adatlap 2009-03-18 15:16:08 válasz erre előzmény (26)
azért nem értek egyet ezzel a "merlék hártányban" dologgal, mert igenis ha szép és korrekt az a merle, akkor igenis tud nyerni méghozzá nagyon komyoly kiállításokat is, nemhiába volt már Sanza is pl BIS is és voltak olyan évek is amikor 3 egymás utáni évben 3 különböző merle volt a klubgyőztes itthon pl. és szépek voltak nagyon mind ... szóval ne kezdjük szerintem el ezt a témát így itt vagy nyissatok neki egy másik topikot, mert szerintem nincs igazatok, ha olyan jók lennének azok a merlék amik ki vannak állítva hát szerintem nyernének. de ezek szerint azokon a kiállításokon ahol ők is ott vannak, vannak tőlük szebb, akár tri akár gold kutyák is és azok azért nyernek. szerintem nem szenvednek hátrányt a hazai merlék de ha gondoljátok, javaslom menjetek el kiállítani pl monacoba, ott total külön osztályként kezelik a merléket. teljesen külön vannak szedve és csak egymással vannak megmérettetve. a sheltie merlék is icon32.gif
Moncsa

Dragon Gold Collie Kennel
www.dragongold.hu
 28. Moren    adatlap 2009-03-17 22:44:20 válasz erre előzmény (15)
Red -merle! icon20.gif icon20.gif icon20.gif icon32.gif

Képtáram

Rineweld collies
 27. Moren    adatlap 2009-03-17 22:40:40 válasz erre előzmény (13)
Örülök, mert blue de a pofija tökre nem jön be hiányzik nekem az előkelőség belőle...
Bár egy kép nem sokat mond....
Mondá egy laikus...... icon78.gif icon79.gif

Képtáram

Rineweld collies
 26. Moren    adatlap 2009-03-17 22:33:32 válasz erre előzmény (20)
Ezt megerősíthetem!!!!
Tapasztaltam sokszor, a blue-szín e fajta " hátrányát" Ami nem nekem hanem, a bírónak volt hátrány... icon78.gif icon79.gif

Képtáram

Rineweld collies
 25. Moren    adatlap 2009-03-17 22:31:29 válasz erre előzmény (21)
Miért van az hogy sokszor olyan kutyák is nyernek melyektől felfordul az ember gyomra és semmi közük a standard-hoz.
Ráadásul lapos kúszásban közlekednek a ringbe vattapamacsok még is idegbetegek összefossák magukat egy leejtett papírzacskótól! Nem képesek csúszós talajon normálisan közlekedni! icon49.gif ( tisztelet az egyre kevesebb kivételnek)
Nekem inkább kutya kell nem egy díszpárna! Most páran utálni fognak ezért de sokan szarnak bele a jó idegrendszerbe!

Sajnos láttam pár kiállítást és sokszor azt gondoltam bár ne láttam volna ...
Szép és jó kutya is egyben lassan már ismeretlen fogalommá válik!

Remélem valami csoda folytán ez változni fog!

Nem véletlenül van nekem is pl: Munkavonalú németjuhászom amit egyetlen kiállításon se látni mert kettévált a küllem és a munka vonal... ha ez lesz a collie-val is sírni fogok! icon16.gif icon16.gif icon16.gif icon70.gif icon70.gif

Mindegy milyen a típusa egy collie-nak ha ha csak szép de a bunda alatt egy nulla....
Elvégre is pásztor kutya vagy mi a fene!


icon26.gif Bocsi ha túl nyers voltam.... icon70.gif

Képtáram

Rineweld collies
 24. Moren    adatlap 2009-03-17 22:19:05 válasz erre előzmény (23)
Most látom hogy egy köcsög állat .f...sz kalap..
Mit írt a videó alá kommentnek! icon35.gif icon35.gif icon35.gif

Képtáram

Rineweld collies
 23. DRAGON GOLD    adatlap 2009-03-17 10:36:14 válasz erre
icon50.gif
na itt van az első videónk, minden így külön lesz majd a további kalandok, kiállítások, stb. icon25.gif

http://www.indavideo.hu/video/Anglia_2009_marcius

zseniális zene is van alatta icon28.gif

Moncsa


Dragon Gold Collie Kennel
www.dragongold.hu
 22. Yoyó    adatlap 2009-03-16 20:08:10 válasz erre előzmény (21)
icon32.gif icon75.gif

THE SOUTH'S STAR SHELTIE KENNEL
 

Cruft's 2009 (collie rough)

(üzenet: 71, Brit pásztorkutyák)
 
    / 3 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.010126829147339 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail