Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455404/1 Témák: 18953 Tagok: 112632 Legújabb tag: Klop Hann Online: (49/1
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Nyércekről...

(üzenet: 29, Kisragadozókról mindenkinek)
 

D.a.d.d.y.



Tagság: 2008-02-25 19:20:40
Tagszám: #56293
Hozzászólások: 607
4. Elküldve: 2009-03-22 11:35:31,

Nyércekről...

[26.]

Vmiért ezen már nem is csodálkozom icon21.gif

"Vannak akik felül tudnak emelkedni mások hibáin, és vannak akik sosem nőnek fel arra a szintre!"
Powered by Gina & Mardel (nomeg Samu és Joy :)
Daddy.
http://gallery.site.hu/u/D_a_d_d_y/
[előzmény: (3) lupus, 2009-03-20 14:15:31]
Törzstag
D.a.d.d.y. adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


lupus



Tagság: 2006-04-24 19:07:26
Tagszám: #29946
Hozzászólások: 43
3. Elküldve: 2009-03-20 14:15:31,

Nyércekről...

[27.]

Gyönyörű:).

Ha meglesz végre a kertesház projektem, akkor biztosan lesz egy nyércem. Imádom őket, csodálatosak.
Bár nekem a koromfeketék jönnek be leginkább.

"Isten háta mögött találjuk meg a reményt - a mindig megújuló, romlatlan és könyörtelen természetben".
[válaszok erre: #4] [előzmény: (2) D.a.d.d.y., 2009-03-19 11:04:22]
Zöldfülű
lupus adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


D.a.d.d.y.



Tagság: 2008-02-25 19:20:40
Tagszám: #56293
Hozzászólások: 607
2. Elküldve: 2009-03-19 11:04:22,

Nyércekről...

[28.]

Megismerkedésem ezzel a szépséggel 2004 6.-7.hónapjában történt.
Akkor már egy ideje göriket mentettem,és szerencse vagy nem, tudtak rólam páran a városban. Vizeske kihasználva hogy a gazdik elmentek otthonról nekiállt kiszabadítani magát saját szobájából. Ami "sajnos" sikerült is!Kirágta magát az ablakfélfán!!
A helyi állatmentő szervezet egy telefonhívás kapcsán próbálta befogni szegényt. Aki a sok idegen hang és szag, nomeg a felé hálóval közeledő emberek hatására, igen stresszes lett. Persze ez csak az állatmentőknek volt gond, mert Vizes igen gyors és eszes állat volt!Egy nézelödőnek eszébe jutott, hogy az egyik ismerősének az ismerőse, "ért" a vadászgörényekhez. Kaptam is a telefont, hogy a lakóházamtól nem messze már jó 30 perce nem tudnak befogni egy kis albínó vadászgörényt. Gondolták,biztos tudok segíteni! Fogtam a kis táskámat, és elindultam némi élelemmel a zsebemben, hogy segítsek, ha tudok. Ahogy kiértem, láttam amint 3 ember kergetőzik egy fenyőfa aljában, vmi fehér szőrcsomóval. Mivel azt mondták kis albinó görény, arra is készültem, míg meg nem láttam a valóságot. Egy 3.5-4Kg-os görényre alig hasonlító (ámbár gyönyörű), visítozó állatot. Az állatmentők át is adták a terepet, és visszahúzódtak vagy 3métert. Gondolom azért, ha nekiáll szaladni, legyen esélye is icon20.gif .Kb 10perc alatt sikerült megfogni a hisztigépet, bepakolni a táskámba, eloszletni a tömeget, és egyeztetés után elindulni haza!
Otthon ketrecbe téve enni és inni adtam neki, elkezdtem keresgélni a neten, milyen állat is lehet. Aztán rádöbbentem, és a ketrece elé ülve gyönyörködtem benne. Aztán elkeztdek jönni a telefonok, mert kisváros lévén, gyorsan híre ment a dolognak. Csakhát egyetlen egy hölgy volt aki nem a görényét kereste, hanem a Hollandiából hazacsempészett Nyércét. Mint kiderült, Őt kimentették a nyérctelepről, mielött hazaindultak volna.
Eljöttek, hazavitték. Telefonszám csere lévén, elég sokat voltam ezután vendég Náluk, és barátkoztam a nem éppen kezesbárány házikedvencükkel. Hónapokig jártam, és jártam, majd napi rendszerességgel, hogy elérjük a gazdái elfogadását, nomeg az enyémet icon25.gif
3 hónap alatt addig jutottunk el, hogy nem menekült előlünk, és a hátát, néha a fejét hagyta simizni...ha vmi nem tetszett neki, akkor nem csontig harapott, hanem csak karcolt a fogaival. Sajnos rá egy évre valószínüleg a szíve elvitte szegényt!Elképzelhetőnek tartom, hogy az életben mégegy ilyen közeli élményem ezen állatfajjal, nem lesz icon26.gif
Itt van pár kép, hogy gyönyörködhessetek Ti is benne icon22.gif
HPIM2560.JPG
HPIM2790.JPG
HPIM2788.JPG
HPIM2852.JPG
HPIM2783.JPG
HPIM2548.JPG
És végül,bár telefonos kép,mégis az egyik kedvencem
IMAGE_376_.JPG
icon22.gif icon22.gif




"Vannak akik felül tudnak emelkedni mások hibáin, és vannak akik sosem nőnek fel arra a szintre!"
Powered by Gina & Mardel (nomeg Samu és Joy :)
Daddy.
http://gallery.site.hu/u/D_a_d_d_y/
[válaszok erre: #3 #5] [előzmény: (1) D.a.d.d.y., 2009-03-18 23:02:27]
Törzstag
D.a.d.d.y. adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


D.a.d.d.y.



Tagság: 2008-02-25 19:20:40
Tagszám: #56293
Hozzászólások: 607
1. Elküldve: 2009-03-18 23:02:27,

Nyércekről...

[29.]

Itt várjuk mindenki hozzászólását,aki már látott,vagy esetleg fogott is ilyen gyönyörű állatot icon22.gif

"Vannak akik felül tudnak emelkedni mások hibáin, és vannak akik sosem nőnek fel arra a szintre!"
Powered by Gina & Mardel (nomeg Samu és Joy :)
Daddy.
http://gallery.site.hu/u/D_a_d_d_y/
[válaszok erre: #2] (TÉMANYITÓ)
Törzstag
D.a.d.d.y. adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Nyércekről...

(üzenet: 29, Kisragadozókról mindenkinek)
 
    / 2 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.0048329830169678 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail