Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Keres :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 

Ön is hirdessen itt! Részletekért klikk: ide! Összes banner! :: Saját banner! 
 Hozzászólások: 8787391/218 Témák: 16569 Tagok: 103929 Legújabb tag: rsodon Online: (135/32
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 1328 
Lista: 
Kép:
Smile:

[KUTYAFAJTÁK] Kaukázusi juhászkutya (üzenet: 33181, Kutya)

33211. B.Pista  |   Válasz erre2014-10-20 08:16:02 [26.] 
Ez a hang dolog érdekes. de minek a kattogás. egy sz egy fütty is simán megteszi. Lehet én maradi vagyok. De én a galambjaimat egy füttyentéssel behívom , és jönnek mint az örültek be a helyükre

"Ha meghalok ne kérdezd, hogy miért hideg a lábam"
[válaszok erre: #33212] [előzmény: (33210) tothgabor100, 2014-10-19 21:12:26]
 33210. tothgabor100  |   Válasz erre2014-10-19 21:12:26 [27.] 
Attól tartok ezek után elkezded tanítani a kutyáidat klikkerrel, tudod ül, fekszik, pacsit ad, stb. Olyan édi lenne.
[válaszok erre: #33211] [előzmény: (33208) B.Pista, 2014-10-19 13:35:24]
 33209. tothgabor100  |   Válasz erre2014-10-19 21:07:47 [28.] 
Néhány videó a szóban forgó tanítási módszerekről, ha már beszélgetünk róla.
http://www.youtube.com/watch?v=tuX1NPNTYXQ

http://www.youtube.com/watch?v=ux4aUEWl7jk

http://www.youtube.com/watch?v=NDhdShn9RwA

http://www.youtube.com/watch?v=TpGYvCqr_P8

Ezek gyakorlati jelentősége nulla, max. egyes laikus gazdik hülyítésére és pénztárcájuk vékonyítására szolgálnak. Illetve néhány kutyás szórakozás, pl. agility, dog dancing, filmes jelenetek, betanítását könnyítik. Talán a cirkuszi mutatványok tanításában is használják egyes gyakorlatok kezdeti tanítására. Csak érdekességként megjegyzem, az ember már év ezredek óta használ hangot és jutalom falatot pozitív megerősítésre állatok tanításánál. A kutyák esetében is természetesen. Ebben a szisztémában amiről beszélünk gyakorlatilag semmilyen használati területen nem alkalmazzák, sem pásztor kutyák, sem őrző-védők, sem vadász ebek, de még kábítószer, robbanószer kereső, vagy szag azonosító kutyák munkája során sem. Csak példaként a videón szereplő két argentin dog arra lett kitenyésztve hogy pumára, jaguárra, vaddisznóra vadásszon, attól hogy bohócot csinálnak belőle csak szánalmas árnyéka lesz fajtájának. De ha csak őrző-védő kutyaként funkcionál akkor sincs erre szüksége. Természetesen akinek nincs módja az ebet karakterének megfelelően foglalkoztatni, tartani, annak nyilván jobb elfoglaltság, mint kocsmában italozni, drogozni stb.
[válaszok erre: #33214 #33216 #33232]
 33208. B.Pista  |   Válasz erre2014-10-19 13:35:24 [29.] 
A harmadik pont szerintem úgy ahogy van hülyeség. Bocs de ez az én véleményem.

[válaszok erre: #33210 #33231] [előzmény: (33206) Marcipici, 2014-10-19 09:08:39]
 33207. picivivi  |   Válasz erre2014-10-19 13:11:29 [30.] 
en pl vallom, h osszessegeben a pozitiv megerosites (klikkerrel vagy nelkule) plussz osztonkezeles egyuttesen az egyik legjobb tanitasi modszer. illetve elsodlegesen ugye rendezni a ,,viszonyokat". az elkovetkezo eletunk folyaman legyen akarhany kutyank egeszen biztos, h ezek alapjan fognank bele a nevelesebe. mollinal is igy tettuk, klikkerrel, illetve jutalomfalattal gyonyoruen volt tanithato....egeszen addig, amig ki nem leptunk a kapun. onnantol kezdve nem erdekelte a jutalomfalat rettenetesen sokaig. mikor tukros tanfolyamra mentunk, ott eleg hosszas merlegeles utan jutottunk el odaig (az oktatoval kozosen) , h nala lehet, h erdemesebb az otthoni pozitiv megerositeses modszer mellett a regebbi, kemenyvonalas iskolat felkeresni. egyebkent nagyban mulik szerintem az oktaton is, h kepes-e ezt felmerni, vagy kimondani. az a suli ahova jartunk bevalt mollinal. nem a kutya megtoreserol szolt, ugyanakkor a fenti modszertol elteroen, ahol mondjuk nem engedtek lenyomni a kutya feneket, itt nem volt konyorges. de nem volt egyaltalan olyan,amit nem tudott vna bevenni a gyomrunk. szigorubb nevelesi modszer volt ezt elismerem, de nem ertelmetlenul szigoru.a srac (oktato) rendorkutyakat kepzett es szerintem megtalalta minden kutyanal a helyes vonalat. az egyetlen gond talan annyi volt, h egy ora 3 oras volt, ami szerintem hosszu ido a koncentracio fenntartasara. viszont el lehetett menni hamarabb is. ez altalaban ugy nezett ki, h a kajos, a kuvaszos es a pihe leptek le. a belga juhasszal, njvel stb meg maradtak. volt orzo-vedo foglalkozas is, amit mi szandekosan nem szerettunk vna. ezt is abszolut megertettek, nem kotottek az ebet a karohoz,h marpedig de. ugyh osszessegebenmollinal bevalt. no persze enellett itthon ezerrel jutalomfalatoztunk, mert itt erdekelte. es persze kajanal nyomattuk a japan vacsit. ott vtak ugyebar oruletei, de ma mar ez sincs. mostanra pedig mar egy jo ideje erdekli a jutalomfalat barhol vagyunk (klikker nelkul) es igy mar kozremukodo kutyussa valt. ami modszer pedig totalis kudarc volt (mert ugye probalgatni kell, h mi valik be) az a kanna. eleve nem volt nekem sose szimpi, de kannas baratunk mondta probaljuk ki. akkor volt a kannaval a szajban szaladgalas, jot rohoges ugyh o igazabol "keverek" kutya kepzesi szempontbol. tomival viszont megbeszeltuk, h ettol fuggetlenul a leendo csoppel itt fogunk inditani a II Keruleti uj tukros suliban, hatha o nem lesz annyira agyament, mint hon szeretett jelenlegi csaladtagunk
[előzmény: (33206) Marcipici, 2014-10-19 09:08:39]
 33206. Marcipici  |   Válasz erre2014-10-19 09:08:39 [31.] 
Azt hiszem kevesen vannak igazán tisztában a tükör módszerrel. A klikkelgetést lehet kiröhögni, lebecsülni, de a kutyát sok mindenre könnyebben, kevesebb kényszerrel lehet megtanítani. Ugyanakkor az senki nem mondja, hogy a klikkerrel mindent meg lehet oldani. Van ösztönkezelés... sőt a tükrös módszer mellett is, ha egy kutya problémás, azt nem csak csoportban oktatják utyuriputyuri módszerrel, hanem külön is, elsősorban a gazdát tanítva, hogy kezelje a kutyáját.

Idézet a tükör.hu oldalról"A módszer leírása
„Nem az a cél, hogy minden kutyát egységesen tökéletesre neveljünk, hanem hogy mi emberek tudatosan alakítsuk ki kapcsolatunkat kutyánkkal és értsük meg őt, hogy mi miért történik.”

A természetben élő embernek, a pásztornak, vagy az indiánnak nem kellett bajlódnia kutyájával. Nehéz elképzelni hogy Winnetou kergeti a kutyáját a Mohás szikla körül, vagy az öreg Bandi bácsi ordítozik a terelőkutyájával, mert az nem jön vissza. Vajon, hogy lehetséges ez és mi változott azóta…?

A Tükörmódszer a Népszigeti Kutyaiskolán született, sok éves kutatás eredményeként. Nevét onnan kapta, hogy értékei alapján a kutya, mint egy tükör, megmutatja, hogy milyen gazdák is vagyunk, és miben kell még fejlődnünk. Csak ezeket a visszatükröződéseket fel kell tudjuk ismerni.

A Tükörmódszer hármas tagolásával lépésről-lépésre egyszerűvé és átláthatóvá igyekszik tenni az ember és a kutya kapcsolatát. Három nagyobb részből áll:

1.) Viszonyunk rendezése ösztönkezelési technikák segítségével– ez a témakör leginkább az iskola saját kutatásain alapszik és fantasztikus eredményeket értünk el ezen a téren. Az ösztönkezelés segítségével megismerhetjük a kutya lényét, ösztönvilágát, megérthetjük miből alakulnak ki együttélésünk problémái, és megtudhatjuk, hogyan kell kezeljük azokat. Lényegében a gazdik megtanulják, hogyan alakítsák ki a kapcsolatukat a kutyával, hogyan lehet a kutya saját nyelvén lekommunikálni, hogy kinek hol a helye és hogy tudunk azzá a vezetővé válni, akit a kutya keres bennünk, akinek anno ősei átadták az irányítást.

2.) Tanítás – sokféle módszer létezik, a ma ismert leghatékonyabb a klikkerképzés, melyet iskolánk elsők között sajátított el Magyarországon és nagy szerepet vállalt a terjesztésében. Az iskola gondozásában jelent meg az első magyar nyelvű klikkeres könyv is. A klikkerképzés mellőz minden erőszakot és kényszert a tanítás során, és az ösztönkezeléssel remekül kiegészítik egymást. Így a közös munka élmény kutya és ember számára egyaránt, nagyban javítja a kutya-gazda kapcsolat minőségét, a két lény közötti kommunikációt, segítségével a kutya tanulási képessége oly mértékben megnő, hogy bármit megtaníthatunk kutyánknak, az átlagosnál nem nagyobb energia-befektetéssel.

3.) Életmód – arról szól, hogyan őrizhetjük meg kutyánk egészségét, miként biztosíthatunk neki kiegyensúlyozott, teljes életet. Ide tartozik az etetési és sétáltatási szokásoktól kezdve, a kutya foglalkoztatásáig minden. A városba kerülő, energiáktól duzzadó kutyák ma már többnyire nem látnak el hasznos feladatokat, „csak” társnak akarjuk őket. A bennük rejlő képességeket, ösztönöket, energiákat, nem tudják leadni, és azok belül keringve megbetegíthetik az állatot. Ezért van az, hogy ma kutyáink sokkal könnyebben betegszenek meg, mint régebben. A megoldás a megfelelő életmód biztosítása, ahol kutyánkat fizikailag, szellemileg és ösztöneit tekintve is megdolgoztatjuk, legyen ez egy nagy séta az erődben, úsztatás, valamilyen kutyás sport, vagy felkészülés egy vizsgára, versenyre, stb"

Edina
"Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik." Mahatma Gandhi
Album
[válaszok erre: #33207 #33208]
 33205. tothgabor100  |   Válasz erre2014-10-17 21:44:21 [32.] 
Ha megvan a tel. száma, vagy egyéb elérhetősége, add meg pü.ben, tervezek egy 4-6 fős csapatot, de itt a környéken nem lelkesednek érte a fiuk.
[előzmény: (33203) ftibi, 2014-10-17 20:22:59]
 33204. picivivi  |   Válasz erre2014-10-17 21:18:19 [33.] 
hát akkor szerintem bele fog majd jönni a dologba idővel. a pásztorkutyák általában más képzési módszert igényelnek, mint ezek a fajták, úgyhogy erre majd rájön ő is.
[előzmény: (33203) ftibi, 2014-10-17 20:22:59]
 33203. ftibi  |   Válasz erre2014-10-17 20:22:59 [34.] 
Nem amatőr volt a csávó, mutogatott képeket, a kutyáiról, meg a kiképzésekről, de kauja még nem volt. Valóban nem sportkutyás képzést csinálnak a haverjaival, hanem fogatnak rendesen. Jobbára pit típusú, német juhász, dobermann kutyákat láttam a képeken.

---
" A kutyák nem a teljes életünk,
de ők teszik teljessé az életünk!"
[válaszok erre: #33204 #33205] [előzmény: (33201) picivivi, 2014-10-17 20:15:24]
 33202. ftibi  |   Válasz erre2014-10-17 20:15:50 [35.] 

---
[előzmény: (33200) picivivi, 2014-10-17 20:10:10]
 33201. picivivi  |   Válasz erre2014-10-17 20:15:24 [36.] 
oh vizuális vagyok. elképzeltem a szitut, ahogyan közben klikkelgetsz Guido-nak. haha. jól jött a szájkosár. én azzal sem merném Guidot elvinni egy körre, jobban tette volna emberünk ha ő sem vállalja túl magát megkímélte volna magát a csalódástól...és az emlékezetkieséstől
[válaszok erre: #33203] [előzmény: (33199) ftibi, 2014-10-17 19:25:08]
 33200. picivivi  |   Válasz erre2014-10-17 20:10:10 [37.] 
hát igen nagyon nem való mindenkinek. mondjuk azért egy felnőtt kutyával (főleg ha kau, IGAZI kau vérmérséklettel....no és ha még Guido is) egy idegennek nagyon nincs könnyű dolga. a kölyökkel remélhetőleg megbirkózik majd vagy ha azzal sem, akkor csak a mellény volt az emberünkön nagy...de nagyon nagy az viszont becsülendő és tisztelendő, hogy voltak, akiket lebeszéltél róla. nem sokan teszik ezt meg de jobb ha neked van több eszed, mert ha már eleve úgy érezted a dolgot, akkor valószínűleg jött volna kis idő elteltével a telefon, hogy a fejükre nőtt a kutya. nagyon sokakat megtéveszt az, hogy kicsinek aranyosak, szépek, gombócok meg "jaaaajjjjjdecukik". illetve az emberek általában túl sokat képzelnek magukról. a hajógyárin már komolyan mondom minden második gazdi önjelölt kutyakiképző ,,én kutyakiképző vagyok, én is, én is" ezt hallani úton útfélen. ennyi kutyakiképzővel Dunát lehetne rekeszteni, amennyi ott van. de egyiknek sincsen igazán kemény fajtája. engem csoporttársam nevettetett múltkor nagyon meg. tetszik neki Molli és állandóan jön az ,,ilyen nekem kell" típusú kijelentésekkel, amit már eleve rühellek. na mindegy. múltkor kérdezte, hogy mennyirecvolt nehéz vele ezt elérni, hogy olyan amilyen. én pedig csak röviden is tömören annyit feleltem, hogy ,,nem volt könnyű". erre a lány (a hosszű műkörmeit megcsillantva) elmesélte nekem, hogy neki én nem tudok újat mondani, mert neki neki terriere van és ő aztán igazán tudja, hogy milyen egy kemény terrier. ekkor megkérdeztem tőle, hogy milyen terriert tart otthon. mikor kijelentette, hogy west hihgland white terrier és már egy éves és most megtanult ülni, akkor az üdítőmet kb felköptem a falra (kár volt közben innom), majd közöltem vele, hogy már értem, akkor egészen biztos, hogy való neki egy pásztorkutya. persze mondtam ezt cinikusan, amit szintén nem értett...majd megveregettem a vállát, mondtam neki, hogy szerintem tanítsa meg még lefeküdni a kutyát, utána vállalkozzon a következőre, majd magára hagytam a gondolataival
[válaszok erre: #33202] [előzmény: (33199) ftibi, 2014-10-17 19:25:08]
 33199. ftibi  |   Válasz erre2014-10-17 19:25:08 [38.] 
Tegnap volt nálam egy ember kiskutyát venni.
Megtetszett neki Guido a dömsödi videón és úgy jött, hogy megveszi azt is. Állítólag 25 éves kiképző múltja van.
Négy órán keresztül próbált vele ismerkedni. Kimentünk az utcára szájkosárral. Nyugodtan sétálgattunk, semmi gond. Átvette a pórázt, a kutya észrevette, visszanézett. Az ember térde odaért Guidohoz, az nekiesett a 110 kg-os "karatékának", aki 25 éve kutyát képez és nekivágta úgy a falhoz, hogy azt hittem úgy kell fellocsolni A szájkosár jó szolgálatot tett! Ma felhívott hogy hogy is történt, mert semmire nem emlékszik.
Úgy jött ide, hogy nem volt még olyan kemény kutya, ami kifogott rajta
Kiskutyát vitte, Guido maradt
Lehet ha ismerte volna Guido a klikkert, akkor is hiába csettegtem volna
Nagyon sok ember nincs tisztában ezeknek az erejével. Ennél az alomnál is volt két olyan vevőjelöltem, akit lebeszéltem a fajtáról.

---
[válaszok erre: #33200 #33201] [előzmény: (33196) picivivi, 2014-10-17 18:42:08]
 33198. picivivi  |   Válasz erre2014-10-17 19:03:40 [39.] 
szerinten o maga ert a kutyakhoz nagyon is, hazarozott. jutalmaz, de azert nem utyuluputyulu....helyen kezeli a szitukat. az egy gond, h o mar nem igen tart orat. illetve az, h nem minden ember jellemebol fakad az,h erre o maga is kepes legyen. bizonyos szinten tanulhato, de nagyon kemeny kutyanal torhet konnyen a bicska
[előzmény: (33196) picivivi, 2014-10-17 18:42:08]
 33197. picivivi  |   Válasz erre2014-10-17 18:48:46 [40.] 
meheszfold nem? nem egy lepkefing joszag tetszik. azt tudtam, h koromnak most kauja van, de nem tudom miert, de nekem vhogy kan volt beleegve a memoriamba. mi meg regen mikor beszelgettunk vele, meg nem volt meg a kutya.
[előzmény: (33194) ftibi, 2014-10-17 17:11:47]
 33196. picivivi  |   Válasz erre2014-10-17 18:42:08 [41.] 
nekem is vannak a modszerrel ketes erzelmeim, megpedig pontosan azert, mert nem minden esetben alkalmazhato (mint ahogyan ezt most o is kimondta) muszaj az adott fajtahoz, illetve az adott kutya szemelyisegehez (fajtatol fuggetlenul) a megfelelo tanitasi modszert megtalalni. onmagaban 1 modszer bizonyos kutyaknal (altalaban a konnyebb kutyaknal) bevalhat, de az esetek nagy tobbsegeben nem elegendo. nalunk is jo volt a kliggelgetes, pozitiv megerosites amig meg kellett tanulni ulni meg fekudni. de amikor a kutya pl kajanal kimutatta a foga feherjet, akkor bizony arra a reakciora nem lehet pozitiv megerositeses modszerrel valaszolni. eppen ezert kell otvozni a dolgokat es adott szituban helyesen reagalni. mint ahogyan a gyerekre morgasnal o sem klikkelgetett a kutyanak meg persze az embernek kell nemi onkritika is ahhoz, h megvan-e benne az, h helyesen kezelje a dolgokat, vagy inkabb ne nyuljon bele egy huzosabb fajtaba.......na eeeeez az, ami altalaban nincsmeg az emberekben. aztan ha a kutya vmi miatt nem hozza a fajtajelleget, es meg a gyenge kezu gazdi kezeben is barany marad akkor nem lesz baj, ha hozza, akkor meg abbol lehet a videoban is emlitett gond ha nem birnak vele .
[válaszok erre: #33198 #33199] [előzmény: (33195) B.Pista, 2014-10-17 17:25:43]
 33195. B.Pista  |   Válasz erre2014-10-17 17:25:43 [42.] 
A Makarenkói dolog az tetszett nekem. Nem a szívem csücske a manus, meg az egész tükrös dolog. de ez a megjegyzése tényleg nagyon igaz. Mert az emberek lassan elmennek a nyalakodás az igazi kutya felé.

[válaszok erre: #33196] [előzmény: (33193) picivivi, 2014-10-17 16:30:14]
 33194. ftibi  |   Válasz erre2014-10-17 17:11:47 [43.] 
A kutya is jó családból származik!

---
[válaszok erre: #33197] [előzmény: (33193) picivivi, 2014-10-17 16:30:14]
 33193. picivivi  |   Válasz erre2014-10-17 16:30:14 [44.] 
http://tv2.hu/musoraink/mokka/160479_elaltathatjak_a_kislanyt_megtamado_kutyat.html

jo, h olyan ember nyilatkozik, aki nem rogton a kutyat skatulyazza be ...csak azert, mert az"harci kutya" . es szimpi az is, amikor nem egy nemet juhasszal paradezik egy kikepzo, hnem megmutatja, h egy kemeny vagy nehezebben kepezheto kutyaval is el lehet erni azt, h ne jelentsen masokra veszelyt. az atyai pofon bevallasa is szimpatikus volt, mert ezt a nagy nevu iskolak kepviseloi nem igen merik kijelenteni, foleg nem a mediaban. de bizony van az a helyzet, ahol a pozitiv megerosites helyett oda kell lepni. ja es a kutya is tetszik
[válaszok erre: #33194 #33195]
 33192. Csicsóka  |   Válasz erre2014-10-17 16:01:00 [45.] 
Van kisugárzása! De miért nevetsz azon, hogy tetszik Neked ?
[előzmény: (33191) ftibi, 2014-10-15 14:22:26]
 33191. ftibi  |   Válasz erre2014-10-15 14:22:26 [46.] 
Csak mert nagyon tetszik

---
[válaszok erre: #33192]
 33190. picivivi  |   Válasz erre2014-10-15 10:13:07 [47.] 
egyebkent fura ez. mert pl pihenel egyaltalan nem zavar a ful. de mas is a fuluk, mint a kaunak. meg a fejforma is total mas. (amugy egyszer egy mentett pihenel talalkoztam barbar modon levagott fulle....olyan volt, mint akinek lefureszeltek es ossze volt neki trancsirozva) de kaunal annak ellenere nem tudom megszokni, h igazabol csak fules kauk vannak a kornyezetemben de meg a kaut valahogy jobban benyelem, nem ugy a dobi, nemet dog. most talalkoztam egy fules, farkas dobi lannyal, a viz kivert szegenytol. de meg molli se volt kepes komolyan venni. a dobi lany ugy fole allt, probalt dominalni....molli meg re se bagozott, cammogott tovabb asitozva, mint akinek hat halottja van, vagy mindjart elalszik. allitom, hha ezt egy kupiros kutya csinalta vna komolyan vette vna na jo...valojaban meg en sem ertettem, h miert nezi ennyire semmibe....ezert tudtam csak a fullel magyarazni
[előzmény: (33183) ftibi, 2014-10-15 05:57:06]
 33189. picivivi  |   Válasz erre2014-10-15 09:52:05 [48.] 
en is "hanytam" mar egyszer igy le valakit....akit amugy abszolut pozitiv dologban szandekoztam reszesiteni a technika ordoge neha csuf trefat uz
[előzmény: (33187) Csicsóka, 2014-10-15 08:40:10]
 33188. picivivi  |   Válasz erre2014-10-15 09:49:27 [49.] 
megertelek. de ettol eltekintve tenyleg szep a pottom. igy keprol is eros kiskutyanak tunik, .latszik,h stabil, eros oszlopokon all, jo kiallasu, szep feju.. .ha termeszetre is hozza majd az edesapjat, akkor jobb ha a betorok kerelmezik a munkanelkuli segelyt kivancsi vagyok mive cseperedik
[előzmény: (33183) ftibi, 2014-10-15 05:57:06]
 33187. Csicsóka  |   Válasz erre2014-10-15 08:40:10 [50.] 
Bocsánat, melléütöttem azt a hülye jelet.
Ez lett volna:
[válaszok erre: #33189] [előzmény: (33186) Csicsóka, 2014-10-15 08:37:41]
 [KUTYAFAJTÁK] Kaukázusi juhászkutya (üzenet: 33181, Kutya)

/ 1328 
Lista: 
Kép:
Smile:

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.029802799224854 másodperc alatt generálódott.

Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Médiaajánlat  |   Segítség Partner oldalak
  Netboard Bt. © 2001-2013. E-mail