Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Keres :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 

Ön is hirdessen itt! Részletekért klikk: ide! Összes banner! :: Saját banner! 
 Hozzászólások: 9254134/122 Témák: 17540 Tagok: 108890 Legújabb tag: akeladroid Online: (97/13
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
Weblapunk
Galériánk

/ 1761 
Lista: 
Kép:
Smile:

[SZERVEZETEK] Csömöri Állatvédők (üzenet: 44024, Kutya)

44023. rbedina  |   Válasz erre2019-04-04 23:37:32 [26.] 
Szép álmokban gazdag éjszakát mindenkinek :)
Mielőtt viszont mély álomba zuhannátok, esti mese gyanánt olvassátok el mi is történt ma menhelyünkön :)

Morci Marci után ma én Zafír mondom el a híreket :)

A zafír a tisztaság és a hűség égkék köve. Ezt az életérzést tükrözi a zafír viselője. A zafír jó ómen a stabil párkapcsolathoz.:)

Tehát ebből azt a következtetést vonom le, aki engem örökbe fogad tuti jól jár velem és összehozom a családot. Kezdeti félelmemből már oly annyira feloldódtam, hogy kaptam egy pasit is Morci Marci személyében. Bizonyíték hogy a zafír milyen jótékony hatású már Morci Marci nem is morci <3 <3
Videókkal tudom ezt bizonyítani <3

HKCS csütörtöki segítői igazoltan voltak távol :) László Pal van a legtávolabb, de reméljük siet vissza hozzánk, mert már nagyon hiányoljuk :) Gaby Turi-Kováts készül a hétvégi ásványbörzére, ahova gyönyörű dolgokat készített, ha már mi négylábúak nem de ti kétlábúak megtudjátok látogatni és sok szépséget vásárolhattok <3 Krisztina Forró kismamánk pedig autó hiányában nem tudott eljönni hozzánk <3 Eszter Mocsonoky pedig dolgozott <3

Így HKCS-nek a megszokott szuper csapata nélkül kellett boldogulnia :(

Gondozónk egyedüli segítője Era /2/ volt, aki Barbi ismerőse és a gondozói feladatokra jelentkezett. Így HKCS bevezette a menhelyi munka rejtelmeibe :) Megmutatta a kennel takarítás rejtelmes bugyrait és elmondta mit is szoktak gondozóink tevékenykedni. Majd szépen sorban megismerkedtünk Erával mi is, mert HKCS szerint a legfontosabb, hogy mi kedveljük őt és ő jól bánjon velünk , ne féljen egyikőnktől sem és nagyon szeressen minket. Ezért be lett dobva a mély vízbe és miután Majánkkal közelebbi kifutóbeli kapcsolatba került, sorban vihette társaimat sétálni. Joci, Rúfi, Vadi, Plexy, Karak,Lajka, Fixi-Foxi voltak a séta és egyben ismerkedési partnerei :) Ügyesen megoldotta a feladatot és szerintem délutánra jól el is fáradt. Nem hiszem, hogy éjszaka alvási problémái lennének :)

Joci ma kétszer is sétált Erával :) Egyszer reggel és egyszer délután amikor kilátogatott Szöszihez Barbi Halász <3 Így még Joci sétált Erával, Barbink szocializálta Szöszinket :)

Pálma, Paula is jól érzi magát a benti kennelben, egész nap nézelődnek vagy együtt pihennek a műanyag kutya fekhelyben <3

Morci Marci és én nagyon ügyesen használtuk a forgácsot, de kicsit rosszalkodtunk is és szétrágtuk a vizes vödör fülét, persze előtte körültekintően kiöntöttük belőle a vizet :)
Majd megrágtuk a kutyaház szigetelését. :)

Na hát kezdjük magunkat jól érezni, nyílik a kis személyiségünk, ennek tessék nagyon örvendezni :)

Léna és Rami ma gyík kommandózott Cakival meg Zarával :) Egy gyönyörű nagy gyík a belső udvarból próbált átjutni a kenneleken a lovarda felé. Először Lénáék kennelén keresztül próbálkozott, de éppen alvó házaspárunk úgy pattant föl és rohant a gyík után, hogy nem tudtam ők vagy a gyík kapnak előbb infarktust :)

Majd ijedtében gyíkunk berohant Zaráékhoz, ahol szembe találta magát két, Lénáéknál fürgébb, fiatalabb négylábúval. Kis hajkurászás után sikerült hátul kislisszannia a kennelből :) Két kennelünk még percekig nem nagyon tudta feldolgozni mit látott, de jó móka volt :) <3

Zara ma a kifutóban azzal szórakozott, hogy felpattant a Szösziék kennelének támasztott raklap tetejére és onnan szórakoztatta Szöszit meg Jocit. Szerintem alpinistának képzelte magát csak engedély nélkül :)

HKcs ma kiköltöztette Hellát meg Rúfit a kinti nagy kennelbe, mert szerinte most ők viselik legrosszabbul a kennelt. Kint végre lenyugodtak :)

Helyükre pedig a nap végén átkerült Mex meg Xéna. Xénánknál általában lefagy a Windows amikor nem tud vissza menni az eredeti helyére.
Totál értetlenül áll a volt kennel előtt és nem érti miért nem mehet be oda. Pórázon kellett átvezetni új helyére :)

Barbi tegnap főzött holnapra is rizst, és van húsi is. Marianna Nagy hűtőben és a tálalóban megtaláljátok :)

Bocsánat tényleg esti mesére sikeredett a beszámolóm :)

Mindenkinek jó éjszakát kívánok, várom szeretettel a gazdijelölteket <3 😍😘😘🐾🐾

Edina

"Ha a változás szelei fújnak a pesszimista falakat épít, az optimista vitorlát bont!"
 44022. rbedina  |   Válasz erre2019-04-04 23:35:23 [27.] 
Szerda

A mai napon a szokasos csapat vegezte el a teendoket.
Elsonek erkeztem,Szoszikem par perc hezitalas utan futott kifele a kifutoba. Krisztinaval megbeszeltuk,hogy Jocival osszeismertetjuk. Jatszottak szepen,igy ossze is cuccoltak.
Joci kennelebe kerult Marcimorci es Zafirka.
Nagyon cukik egyutt,jo hatassal vannak egymasra.Marci vegre kikerult az egerlukbol,elkezdett jatszani a kennelben fellelheto labda kotel pluss jatekokkal is.😍
PalmaPaulaek bekerultek Zafirka kennelebe,edesen osztoznak a bent levo agyon.
Ennyit valtoztattunk ma.
Szevi szokas szerint sok kutyat setiztetett, Kriszti pedig sokat takizott .❤
Forgatocsoport is jart a menhelyen,a 24.hu stabja az idos kutyak helyzeterol keszit filmet. Termeszetesen ram harult a feladat,hogy okosakat mondjak,es ne nezzek ki hajlektalan-Jozsinak.
Nem tudom,sikerult-e barmelyik is...😎😜
Bekrepalt a gaz zsamoly,segitsegul hivtam a paromat,a Ferit,de nem tudta a helyszinen ellatni a bajat,igy hazavitte ,igyexik mielobb megszerelni.
Hogy fozni tudjak a szorosoknek,attettuk a palackot a tuzhelyre. Felnyitvan a tetejet,egerszarok szazezreivel neztem farkasszemet.Nyami...
De vegul minden megfott.
Mindenki jol van,vidam elegedett,csak neha kellett elovennem legmegatalkodotabb baritonomat ,hogy halljuk a gondolatainkat par percre.
Fixifoxiek,Zara,Joci,Plexi a leghangosabbak,neha alafestesnek beszall Karak koma.
Apropo,talan o az egyetlen,aki nincs a topon,a kajara nem csapott le,(pedig mindig kivetelezett a menuje) es en ugy latom,a szaja kicsit sebes mindket oldalon . Jo lenne egy doktori felulvizsgalat esetleg.
Ennyi a mai nap historiaja.
A resztvevoknek hala es koszonet!😚
Puszipacsi.

Edina

"Ha a változás szelei fújnak a pesszimista falakat épít, az optimista vitorlát bont!"
 44021. rbedina  |   Válasz erre2019-04-04 23:33:38 [28.] 
Hétfő
Jó estét / Jó reggelt minden kedves menhely hírek olvasónak :) Morci Marci vagyok a mai hírhozó :)

Egy hete vagyok a menhely lakója, de HKCS szerint rengeteget fejlődtem. Már nem hörgök morgok és egész bátran mozgok a kifutóban. Finom ebédre szépen be is mentem a helyemre. HKCS sokat gondolkozott Zafír vagy én legyek a beszámoló író kutya, de végül én nyertem meg ezt a becses feladatot.Ő majd legközelebb, végül is én vagyok menhely érkezésben a rangidős, 3 egész nappal hamarabb jöttem :)

Mai nap folyamán Marika, Nikolett Gál, Krisztina Ujfalusi és HKCS voltak akik sertepertéltek körülöttünk ebben a csodálatos időben <3

Éva Olga Tóth sajnos határidős munkái miatt nem tudott velünk lenni, de jövő héten mindent bepótolunk vele :)

Viszont Tévi barátnője Éva, délben megint meglátogatott minket :) Természetesen beült hozzám és szeretgetett végig :) Bocsi, mit csináljak, cuki vagyok és kész <3

HKCS oltári nagy szerencséjére, Niki sétáltatás helyett inkább takarítani szeretett volna, ezért HKCS eltudott menni sétáltatni Krisztával. 😘😍

Elvitték Fixi-Foxi Foxi Maxit egy nagy barangolásra, majd Joci került sorra <3

Kriszta még sétált Vadival, Plexyvel, Karakkal, HKCS pedig Rufival, Lajkával és Ricsivel :)

Lajka, Caki és Zara megkapta az esedékes advocatet :)

Zafír egyre jobban oldódik, reggel nagy boldogan csóválva, ugrálva fogadta a gondozókat :) <3
Beült hozzá Kriszta majd később Niki is, egy kis barátkozásra, szeretgetésre :)

Szöszi is négy lábon pattogva, csaholva fogadta HKCS-t, de mikor később kinyílt a kennel ajtó, hogy mehet a kifutóba nem volt hajlandó elhagyni a biztonságos kennelt :(
Lehet holnap érdemes őt kiengedni elsőnek, amikor még a boldog örömködős állapotában van :)

Paula és Pálma is egyre jobban élvezi a kifutó adta lehetőségeket <3

Nasi végre kilépett a komfortzónájából és hajlandó volt labdázni HKCS-val :) Majd evés után szundikált a kutyaház tetején <3

Marika megfőzte a holnapi ebédet, szerintem tuti mindenki kinyalja majd a tányérját :)

Gondozóink munkájának végeztével, mindenki megkezdte a délutáni sziesztát és elfoglalta helyét, ki itt, ki ott :) Kutyaházban, tetején, trepnin, pléden, forgácsban <3

Kétlábúak pedig haza indultak, mondhatnám, hogy csend honolt a menhelyen, de nem sajnos Fixi- Foxi Foxi Maxi .........Nyiszi nyüszi nyafi Foxit játszott, ezért tőlük zengett a menhely :)

Holnapi gondozóinkat várjuk szeretettel, a maiaknak pedig jó pihenést kívánunk :) <3

Nagy köszönet puszi-pacsi mindenkinek <3 😘😍🥰🐾🐾🤪

Edina

44020. zizegő  |   Válasz erre2019-04-02 21:07:04 [29.] 
Kedd...

Két megszokott csapattársam Judit és Forró Kriszti már előre jelezték, hogy ma sajnos nem tudnak jönni családi elfoglaltságuk miatt a menhelyre.
Mégsem maradtam magamra, mert Andi és Kozma Mariann rögtön bevállalták, hogy beugranak helyettesként, amit ezúton is nagyon köszönök nekik. 💕💕💕

Mariann volt a főfotósunk, így már azóta biztos mindenki látta a mai kutya-híradónkat. 👍
Andi készített Zafírról is fotót (lásd később), mert hófehér tündérkénket, ma sikerült kitessékelni egyelőre pórázon a kifutóba, ahol láthatóan jól érezte magát.

Morcink pedig ma már labdázott is és hívásra azonnal odaszaladt hozzánk egy jó kis pocaksimire. Ahogy Edina is írta, kajával simán vissza lehet hívni a helyére, sőt a labda után is bement a faházba, amikor bedobtuk neki.

Fixit és Foxit Andi vitte ki sétára a menhelyen kívülre, amit nagyon élveztek ők is, meg Andi is. 😜 Holnap nekik is lejárt volna a karanténjuk, de kénytelenek voltunk beköltöztetni őket a belső üres kennelbe, egy új kutya érkezése miatt. Itt úgy néz ki jobban is érzik magukat, mert utána már nem ugattak egyfolytában, mint kint a kőházban.

Az új kutyát egy házaspár találta Mogyoród környékén, felvették az autójukba és Kerepesen (ott laknak) elvitték az állatorvoshoz, de nem volt benne chip. Kb. 5-6 hónap körüli leányzó és valószínűleg szánhúzó fajta, nem kizárt, hogy fajtatiszta.
A megtalálók nem merték hazavinni, mert otthon egy felnőtt staffordshire terrierjük van, így elhozták hozzánk.
A kutya fotóját és videóját már Mariann feltette, így ti is láthatjátok: álomszép, barátságos kölyök, hatalmas tappancsokkal.
Közben benézett hozzánk Balogh Anna, hogy megmutassa nekünk a frissen kozmetikázott Mohát, de végül két kutyával távozott, mert felajánlotta, hogy az újonnan talált kölyköt is elviszi ideiglenesbe magához, addig amíg nem jelentkezik a gazdi, illetve jelentkezés híján nem akarja örökbe fogadni valaki. Köszönjük a segítségét! 😍
Anna szerint a kutyaformáját tekintve a fajtája valószínűleg akita.

A házaspár, akik megtalálták a kölyköt már posztoltak a kutyáról a fészen, de megígérték, hogy nekünk is átküldik, hogy mi is fel tudjuk majd tenni az oldalunkra. Miután átvettük a kutyát, nemsokkal utána visszajöttek és egy 15 kilós Chappi száraz tápot hoztak a menhelynek.

Szöszt sajnos nekünk sem sikerült kivarázsolni a kennelből, pedig csaliként bevetettük nála Karakot, hátha egy másik kutya után kiszalad. Úgy látszik Karak nem a zsánere, mert így sem sikerült kicsalogatni Őnagyságát. Így aztán Mariann ült be hozzá egy kis dédelgetésre, nem kevés kockázott párizsival felszerelkezve.

Andi megvizsgálta Karak száját, mert mostanában romlott az étvágya és sajnos újra sebes, így megint vinni kell majd Laurához, ahogy kérte is, ha megint tapasztaljuk a tüneteket.

A csajoknak köszönhetően Maja, Joci, Fixi és Foxi, Nasi, Lajka, Plexi, Ricsi, Vadóc, Caki és Zara voltak ma sétálni.

Jocinak, mivel elfogyott az Augmentin tabletta, szuszpenzió formájában kell beadni a gyógyszert. Edina kiszámolta, hogy napi 2 x 5 ml (fecskendő a dobozban) + 1 szem Quamatel tabletta. Még van elkészített keverék, de már odaraktuk a következő adagot is, az még természetesen nincs bekeverve.
Piszkének is kell még adni a napi 1 tbl. Quamatelt, azt is kiadagoltuk a gyógyszeres dobozába.

Kutyáink a fentiektől eltekintve jól vannak és nagyon élvezték a szép időt, mind a kifutóban, mind séta közben, mi meg pláne. 😃

Edina nagyon köszönjük a mára elkészítette finom ebédet, bundásaink valóban megnyalták utána a mancsukat. ❤️

"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
 44019. Szabó Éva  |   Válasz erre2019-03-31 21:22:02 [30.] 
szombat 🌸🌸
kivételesen én írok helyette ;)

Kezdem a jó hírekkel 😊😊
👉Páfrány Gaby barátai jóvoltából gazdis így már csak Moha ewok baby keresi az igazit, illetve
👉Eddie gazdijelöltes a 18. kerületbe várják lakásba hogy elvigyük, 2 cica lesz a társasága és egy 12 év körüli fiú, anyuka szinte mindig otthon van ezért bármikor lehet vinni csak előtte telefonáljunk :D

Kutyasulizott ma: Joci, Rúfusz, Hella, Ricsi, Vadóc, Piszke és Kaján, Edina, Anna, Liza, Andi, Patrícia, Marci, jóvoltából. 😊 🐾❤

Nagyon sok sétáltató volt ma :D , Csokiék szerintem 3x vagy 4 szer is sétáltak :D Rami és Léna nem nagyon akar sétálgatni, sajnos a saroknál vissza kellett fordulni velük.
Viszont sétált Zara, Cakkos 2x (mert Día Laura is elvitte egy körre :) ), Báró, Karak, Lajka 2x, Ricsi, Eddie 2x. Paulát és Pálmát Ujfalusi Kriszti és barátai megpróbálték kivinni de vissza fordultak velük a saroknál, még szokniuk és tanulniuk kell a párázón való sétálást.

Gyógyszereket megkapta akinek kellett, az ebéd konzerv, vicces csirkelábak :D, száraz táp és rizs volt, úgy láttam elfogyott :D

FoxiMaxiéknál egyedül kihívás a takarítás már én már nagyon várom h elteljen a karantén idejük. 😁😁😁 de über cukik💕

Nagy Krisztina ma nagy fába vágta a fejszéjét 😊és elkezdte a faágaktól és levelektől mentesíteni a művészbejáró felöli részt, nagyon szépen kitakarított, köszönjük ❤😘 előtte utána képeket csatolom róla 🖼

A táblákat megcsináltam, átírogattam adandó alkalommal bárki más is frissítheti a kutyák nevét ;) (táblafilc a fiókban, a szivacsos felével meg le lehet törölni a kiírást. ;))

Morci velem elég morci volt, nem nagyon tetszett neki mikor kiírtam a táblára a nevét, morgott egyfolytában… majd rájön h semmi értelme :D
Zafír egy tünemény, nekem olyan mint Ceruza fehérben, kell hozzá türelem de szerintem hamar elnyerjük a bizalmát.❤

Virág és Zsuzsi ma korén kezdtek viszont, Virágnak ma egy kicsivel hamarabb el kellett mennie, köszönöm a segítséget Andrea😘 , Patrícia, Sári ❤😊

Képeim - Csömöri Állatvédők - Kutyáink albuma
[előzmény: (44018) Szabó Éva, 2019-03-31 21:20:38]
 44018. Szabó Éva  |   Válasz erre2019-03-31 21:20:38 [31.] 
Vasárnap Erika és Laci Nap!

Megjött a szép idő, egyre több a látogató, ez jellemezte a mai napot is, így a séta nem maradt el a kutyusoknak.
Gábor és Csenge ma is segített és a kislány jó sokat bent volt játszott FoxiMaxival is. Laci Max-szel tett nagy sétát lemozgatásképpen. Maja bácsi pedig pártfogoltjával kelt útra.

Gazdijelölt új nem volt, viszont Eddie elcuccolt új otthonába, kapott azért bilétás nyakörvet, és Sweety/Bogyó gazdi is kiugrott egy örökbefogadásra, mert nem jutottunk el hozzá. Az ő szerződéséről még hiányzik a chipszám és az ivartalanítás dátuma, ezt megírja, mert otthon felejtette az oltási könyvet.

Maradt holnapra rizs és vett ki Erika csirkelábat, azt lehet főzni.

FONTOS közérdekű infó, hogy jövőhét vasárnap 14 órától lesznek Erikáék kint! Éva 14- 17 óra között jöjjenek a látogatók majd.

Bejelentkezett pár fotóval Páfrány/Müzli , aki ahogy mondja a gazdi szerelem volt első látásra és ez azóta is tart a család összes tagjával :) . Ezekkel a fotókkal búcsúztassuk a hetet :)

További szép estét!

[válaszok erre: #44019] [előzmény: (44017) zizegő, 2019-03-29 21:04:16]
 44017. zizegő  |   Válasz erre2019-03-29 21:04:16 [32.] 
Péntek...

A szokásos kettes formációban indultunk Andival ma is, de aztán nagy örömünkre szorgos segítőink érkeztek: Kozma Mariann, Zsófi és Jennifer, akik aztán fáradhatatlanul sétáltatták kutyáinkat egymás után: így Maját, Jocit, Nasit, Piszkét, Bárót, Karakot, Lajkát, Ricsit, Plexit, Vadóckát, Cakit, Zarát, Csokit és Mangót.

Jenni később a tegnap érkezett hófehér Zafírhoz csüccsent be, hogy kicsit oldja félénkségét, de egyelőre a pórázt nem sikerült rátenni és kivinni a kifutóba sétálni. Zafírnak megvan minden oltása, így nem kell karanténban tartani.

Zsófi pedig Morci lelkét ápolgatta. Morci sem karanténos, de egyelőre még rajta sincs nyakörv, így a faházból szemlélte napközben menhely életét. Zsófi "szelídítése" annyira hatásos volt, hogy az etetés utáni dédelgetés közben egyszer csak a hátára feküdt és nagy meglepetésemre megengedte, hogy a pocakját is megsimogassam. 😄 Az étvágya nem az igazi még, de reméljük, hogy előbb-utóbb az is megjön majd.

Mariann kedvencét, Cakit is elvitte sétálni. Szerencsére Caki kezdi ismét élvezni a séta örömeit, igaz néha egy kis jutifalattal kell ösztönözni, hogy tovább ballagjon. 😜

A délelőtt folyamán beugrott hozzánk Edina és Bea is, mivel ők vitték Fixit és Foxit a következő oltásukra a Minivetbe. A két kis foxi karanténja jövő hét csütörtökig tart még.
Edina nem érkezett üres kézzel, mert jól felpakolta a menhelyes autót forgáccsal, ami nagyon jól jött, mert teljesen kifogytunk belőle. Bea pedig a orvos után velünk maradt és besegített nekünk. Bea kiszúrta, hogy Szösz megpróbálja Eddie nyakörvét lerágni, ezért két sípolós játékot adott be nekik, amivel aztán kifáradásig szórakoztatták magukat, meg persze minket is.

A jó hír, hogy Pauláék karanténja lejárt, így a két tacskólányka nagy örömmel vette birtokba a kifutót, egyelőre felügyelet mellett és a kajával simán visszahívhatóak voltak a kenneljükbe. 👍

Két érdeklődő volt kutyára: egy úr, akiről búcsúzáskor kiderült, hogy Edina szomszédja, így a továbbiakban majd ő fog foglalkozni vele, ha valóban komoly lesz a szándéka az örökbe fogadásra. A másik egy házaspár volt, akiknek nemrég ütötte el a kutyáját egy autó, ők Pauláékat nézték meg, de egyelőre még csak tájékozódtak, bár nagyon tetszett nekik mindkettő.

Köszönjük a mai segítséget Zsófinak, Mariannak, Jenninek és Beának + képes beszámolót kutyáinkról. ❤️

Andi és Marianna

"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
[válaszok erre: #44018]
 44016. zizegő  |   Válasz erre2019-03-26 19:33:51 [33.] 
Kedd...

Judittal kezdtük a mai napot, de később csatlakozott hozzánk Forró Kriszti és Andi is. ❤️

Judit fáradhatatlanul sétáltatta kutyáinkat, ami ma nem is volt olyan egyszerű, mert hatalmas teherautók váltották egymást a földúton, a fenti lovarda melletti telekről szállították el sittet folyamatosan.
Juditnak köszönhetően ma sétált Maja, Joci, Karak, Plexi, Ricsi, Vadócka, Csoki és Mangó. Kriszti öreg házaspárunkat Lénát és Ramit, Andi Lajkát, én meg Nasit vittem ki bóklászni.
Így aztán elmondhatjuk, hogy ma mindenkinek jutott egy kis takarítás, mosogatás, az érdeklődőknek kutyamutogatás és jutalomképpen egy kis örömteli kutyasétáltatás is. 😄

Kutyáink ma elég nyugtalanok voltak, kisebb torzsalkodás alakult ki a kenneleken belül Kaján és Kacor, Szösz és Eddie, Xéna és Max, illetve Zara és Cakkos között is. Persze ezek nem voltak komolyak, inkább csak amolyan odakaffantások. Lehet, hogy ahogy minket is, a kutyákat is megzavarta az időjárásváltozás és az újra gőzerővel fújó szél, ami abba maradhatna már végleg. 😁
Persze a séták és a kifutóban való labdázás és rohangászás után lenyugodtak a kedélyek és etetés után már békésen sziesztázott mindenki.

A faházban lévő új kutyánkat Edina tanácsára nem engedtük ki, hanem először rácson keresztül, majd később bemerészkedve próbáltuk szelídíteni. Reggel még morogva fogadott minket ágyacskájában csücsülve, ahova a műanyag vizes vödrét is begyűjtötte magának. A vödör helyett egy lábast raktunk be neki, mert a vödröt az éjszaka folyamán megrágcsálta. Utoljára hagytuk a takarításnál, így amikor bementem hozzá az étellel, már nem morgott és amíg óvatosan felsepertem nála, neki kezdett az evésnek, bár azért fél szemmel figyelte, hogy mit csinálok.
A forgács üres volt, csak a kövön egy helyen találtam pisi nyomot nála. Remélem, holnap már több takarítani való lesz nála. 😜
Később visszamentem és beültem hozzá, hogy lássam mit reagál rá. Csak beszéltem hozzá csendben, amire először tétova farkcsóválással reagált, majd szépen lassan odaoldalgott hozzám és végig szaglászott. Amikor hozzám dőlt, úgy döntöttem, hogy megpróbálkozom egy simogatással, amiből aztán több is lett, mert láthatóan jól esett neki, bár látszik rajta, hogy nem volt elkényeztetve ilyen téren. Nyakörvet nem tettem rá, mert örültem, hogy egyáltalán elfogadott és engedte magát simogatni, első lépésként már ez is biztatónak tűnik.

Nasinak szépen javul a pofácskája, Edina által kiadagolt antibiotikum egyik felét reggel, a másik felét hazainduláskor adtuk oda neki. Piszke szintén megkapta a gyógyszerét.

A konténeresek ma sem jelentkeztek.

Judit, Kriszti, Marianna

44015. T.Éva  |   Válasz erre2019-03-25 21:00:16 [34.] 
Hétfőőőőőő
Barátnőmmel érkeztünk a menhelyre, elég későn, addigra Edina már sok*-sok kennellel végzett. Nikolett Gál és kicsi fia voltak a mai segítségünkre.Sétált velük Eddi majd utána segítettek a takarításban. Nagyon szépen köszönjük.
Edina vitte egy sétára, Vadit, Ricsit és Rufit, addig takarítottam.
Új kutyánk Bogyó, kicsit morgós, félős, de jó kutya lesz belőle. Barátnőm ottlétünk alatt az ajtó előtt állva nyugtatta, jó volt ez a segítségl, mert nem remegett és a szemén látszott, hogy kezd megnyugodni.
Edina a gyógyszer adagolót feltöltötte Nasinak és Piszkének.
Karak uraság is jó sokat volt kint a kifutóban
Maxék 2x futkározhattak
Tudom, hogy Foxi/Maxi érdeke, hogy karanténban vannak még, de annyira sajnáltam őket, de csak szalad már az idő, és lejár a karantén időszak.
Edina a külsőben összeszedte a kulákat.
Feltöltöttem a madáretetőket.
Vásárolni holnap megyek, majd eljuttatom a menhelyre a cuccokat (törlő papir, hypo és mosogatószer.)
.Jó napunk volt megint a kedvenceinkkel.😍😍😍
 44014. zizegő  |   Válasz erre2019-03-19 20:48:34 [35.] 
Kedd...

Judittal kettesben kezdtünk neki a mai napnak. Judit rögtön neki állt a sétáltatásnak, majd később cseréltünk, hogy mindkettőnknek jusson egy kis kikapcsolódás takarítás mellett. 😜

Szerencsére az idő kedvezett nekünk, mert végre nem széllel szemben kellett dolgoznunk és sétáltatnunk.
Sajnos, Kajánék kenneljének tetejéről végül levált az a korhadt fadarab, ami lelógott, így most egy jó nagy rés keletkezett a két oldali palarész illeszkedésénél.

A délelőtt folyamán megérkezett egyszemélyes felmentő seregként Kundra Móni, akinek nagyon megörültünk, mert nagyon jól jött a segítsége. ❤️
Móni a kutyasétáltatás után Lajkával még egy jó nagyot focizott is a kifutóban, hogy egy kicsit felvidítsa. Sajnos, focizsonglőrünk két hét próbaidő után visszakerült a gondozásunkba. Lajka stafírungja között talált pórázt és hámot felakasztottuk a kenneljének a rácsára.

Mai sétálóink: Maja, Joci, Nasi, Lajka, Ricsi, Plexi, Rufi, Vadóc, Caki és Zara volt. Judit bevállalta még Hellát is, de aztán bevallotta, hogy elég alaposan megizzasztotta séta közben ordaslányunk. 😁

A konyhai hűtőből megfőztük a vasárnap kapott adományt, mivel kezdett felengedni, így fejedelmi ebédben volt részük kutyuskáinknak. Üresre is nyalták tányérkájukat, Kacort kivéve, most ő volt soron az étvágytalanságban, végül nyammogva mégis neki állt az evésnek.

Eddie átvette a leghangosabban ugató kutya tisztjét Zarától 😁, csata sorba állítva Szöszt is, így aztán ketten elég fülsiketítően egyfolytában nyomták, bármelyik kutya is volt kint a kifutóban.

Fitoskánk elrabolta Csokink szívét, öregurunk alig akart visszatérni a kenneljébe, olyan szerelembe esett. 🥰 A kapuból bánatosan nézett vissza szíve hölgye felé, látszott rajta, hogy nem igen akaródzik elválni tőle.

A gázpalack kiürült, szerencsénkre pont meg tudtuk főzni rajta a kaját, addig kitartott. A másik palack tele van, de a cserére nem mertünk vállalkozni gyakorlat híján.

Judit visszahozta a kimosott törölközőket, a konyhában hagytuk 2 kiló fekete szotyi társaságában, az etetőket feltöltöttük.

Látogató és érdeklődő nem volt ma, Móninak nagyon köszönjük a segítséget. 😍

Judit és Marianna

44013. T.Éva  |   Válasz erre2019-03-18 23:47:22 [36.] 
Hétfőőőőőő!
Mai csapat résztvevői Paksy Ági, Edina, Telek Andi és én. Mire kiértem a lányok szorgalmasak voltak, mert a külső kennelek már tiszták, kutyák megetetve és a belső udvarban is már szépen haladtak.
Ágika szorgalmasan sétáltatott, majdnem mindenki sétált.
EWOK két kutyababát elvittte Anna magához, ahol a hat kutyababa volt. SzÉvinek Anna telszáma megadva, de a gyógyszeres falra is felirtuk, abban az esetben, ha valaki beleszeret vmelyik szőrmókba, Anna közvetlenül elérhető legyen.
Jó lett volna, ha Foxi és Maxi is mehet ideiglenesbe, mert nagyon sajnálom őket, hogy "szobafogságra, vagy kennelfogságra" vannak itélve, védve őket a megbetegedéstől, történik ez addig amig védetté nem válnak az oltások hatására.
Hűha Edina kit kellene beírnom, hogy kapott Advocat cseppeket, Zara az tuti és talán Plexi? Lényeg, akinek letelt a két hét, megkapta a cseppeket.
Kicsit rövidre sikeredett a beszámolóm, de majd igyekszem.
Gyógyszereket megkapta akinek kellett,
Vizet nem zártuk el, habár nagyon hideg volt ma és fújt nagyon a szél, de azért már minuszok csak nem lesznek!!!!!!!
Jó éjszakát kívánok Nektek!

44012. zizegő  |   Válasz erre2019-03-12 20:59:16 [37.] 
Kedd

9 órakor kezdtünk a menhelyen Judittal, mert Forró Kriszti ma vitte vissza a kis Ninát kontrollra a Minivetbe a lábával, így nem tudott jönni. Szerencsére Nina, a sok-sok baj után úgy néz ki, hogy a gyógyulás útjára lépett és már gazdijelöltje is van.

Edina és Bea gazdihoz vitte Petrát, a kinti kennelbe lévő három kutyus közül az egyik feketét. A képes beszámolót Bea jóvoltából már mindenki láthatta, jó helyre került ez a kutyánk is. ❤️
Edina kiváltotta Léna új gyógyszerét és kiadagolta a gyógyszeres dobozba, illetve felírt mindent a táblára.
Léna és Caki a reggeli gyógyszereket megkapta, az estieket Gács Ági adja be majd.

A délelőtt folyamán három látogatónk volt, egy úr a fiával kutyát sétáltatni és egy másik úr pedig kutyanézőbe jött hozzánk. Csömörön dolgozik, így ajánlották neki a menhelyet és Beával is beszélt telefonon. Nagy testű, felnőtt kutyát keres kertes házba, de a kört jelentősen leszűkítette, hogy három cica is él velük, az öreg kutyájuk ősszel pusztult el. Így végül Xénát javasoltuk neki, mert róla már tudjuk, hogy macska kompatibilis. Tetszett neki Xéna, de azt mondta, hogy nem akar egyedül dönteni, ezért a feleségét is elhozza valamelyik nap magával.

Mai sétálóink Maja, Joci, Nasi, Karak, Ricsi, Níla és a vele egy kennelben lévő társa, Vadóc, Léna, Rami, Csoki és Mangó volt.

Mivel jelenleg három karanténos kennelünk van, ezért Judittal még két vödröt, seprűt, lapátot fertőtlenítettünk ki, hogy mindegyiknek sajátja legyen és ne keveredjen a többivel. Értelemszerűen a kennelek mellett találjátok őket felakasztva, ha a szél is úgy akarja. 😁

A lebegő molinókat ismét megerősítettük, egy-két helyen rögzítettük is a rácshoz, így talán már a helyükön maradnak végre.

A karanténos kutyáink nagyon ki vannak éhezve a szeretetre, a takarításuk és etetésük után bent maradtunk náluk egy kis dédelgetésre. A faházban lévő új blöki is egy tündérgombóc, ahogy Judit mondta: nem szép ugyan, de nagyon aranyos... Rendesen tüzel a kisasszony, össze-vissza pöttyözte a követ, így nála fel is kellett törölni.

A nap végén befejezésül tetőfedésbe kezdtünk Judittal, mert a szalmás tetejét megrongálta a szél. Egy darabon hiányzott a pala a tetőről és mivel nem szerettük volna, hogy az esetleges eső miatt elázzanak a bálák, pótoltuk. Kisebb darabokkal takartuk be, mert egy nagyobbat nem tudtuk volna feltornázni a magasba. Ideiglenesen reméljük ez is kitart majd, de azért nem ártana megmutatni a kenneljavítást végző szakembereknek is, amikor újra jönnek dolgozni.

Judit és Marianna

44011. T.Éva  |   Válasz erre2019-03-11 18:47:37 [38.] 
Hétfői beszámoló Edina Radnainé Béki és Petra kutyus tollából

Szép estét mindenkinek, ma én Petra mondom el a hétfői menhely híreket :)

Ma HKCS segítői Ágnes Paksy, Marika és Éva Olga Tóth voltak :)

Ágika jóvoltából sétált Plexy, Karak, Ricsi, Léna, Rami, Csoki, Mangó és Taku uraság :) <3 Köszönjük Ágika <3

Tévi kivitte Vadit sétálni :)

Én pedig Tévit gyógyítottam különböző technikával :) Volt vállon meditálás, puszi osztás, kézrátétel helyett fejrátételes gyógyítás :) Szerintem tuti hatásos lesz elmehetek terápiás kutyának is <3

Voltak Szabináék barátnőjével és kan kutyusukkal kutya nézőbe. Mivel HKCS-nek be van csípődve, hogy kan mellé nem ad kant, ezért holnap én leszek a szerencsés aki elmegy látogatóba e mellé a helyes 5 éves kan kutyus mellé. Igaz kicsit súly felesleggel rendelkezik a drága, de majd én teszek róla, hogy fitt és fess kutya legyen :)

Mindenki nagyot futott a kifutóban vagy sétált :)

Drága Eddinkre figyelni kell ne legyen kétlábú nélkül a kifutóban, mert az emésztő melletti kerítésnél a kifutóból átbújt és beszorult a két kerítés közé. Úgy kellett HKCS-nek kimenteni onnan <3

Marika megszeretgette Lénát és Ramit <3 Főzött holnapra rizst és egész nap szorgoskodott <3

Új kutyáink is jól vannak, nagyon kedves puszi osztó mind. :)

Mi mind a hárman kaptunk szép nyakörveket ....eddig is szépek voltunk, de most aztán gyönyörűek. :)

Éjszakai széltől reggelre minden szaros vödör máshol tartózkodott, délutánra lejjebb vett a szél amitől mi négylábúak, de gondozóink is nagyon boldogok voltak <3

Ennyi volt a mesém mára, holnap drukkoljatok <3
Jó pihenést, csodás estét mindenkinek <3 😘😘🐾🐾

A képen a következők lehetnek: egy vagy több ember
A képen a következők lehetnek: 1 személy, állás, kutya és túra/szabadtéri
A képen a következők lehetnek: 1 személy, kutya és túra/szabadtéri
A képen a következők lehetnek: 1 személy, kutya és túra/szabadtéri
A képen a következők lehetnek: egy vagy több ember, álló emberek, kutya és túra/szabadtéri
+26
1 hozzászólás31 ember látta
10Csilla Völgyi, Barbi Halász és további 8 ember
Tetszik
További reakciók megjelenítése
Hozzászólás
Éva Olga Tóth Edina és Petra köszönöm a mai napot és a beszámolót is, no meg a fényképeket. Petra egy csodálatos szeretetreméltó kutya. Annyi szeretet van benne, hogy ezer éve kutyázom, de ilyen szuper kutyával még nem találkoztam. Azt sem tudta hogy hízelegjen, t…Tovább
 44010. Szabó Éva  |   Válasz erre2019-03-10 20:24:33 [39.] 
Kutyagolós Hétvégi beszámoló :)

Tegnap Virág ma Erika és Laci voltak megszokott gondozóink.

Szombaton a fő műsor a kutyagoló volt , ezért nem is lett külön beszámoló, ami kimaradt annyi, hogy voltak gazdijelöltek akik 14-re jöttek és várhatóan pénteken délelőtt jönnek újra, Ricsi, a P magas fekete, Nasi és Joci - szóval a hasonló kutyusok tetszettek nekik és ha elhatározásra jutnak addig, akkor kivinnék majd sétálni akivel szeretnének megismerkedni. Fiatal pár, Kerepesről, kertes házban, kinti kutyát szeretnének. Bettit már beírtátok, hogy miután végig kutyagolt gazdijelöltjeivel, szeretnék is ha a héten megkezdené próbaidejét.

Mai napon ment egy előre bejelentkezett csoport és még mások is sétáltatni, így megvolt a kutyagoló levezetése is :) .
A tegnap talált (oldalra kitettem) kiskutyát ma behozták és kézben bevitte Erika a faházba, eközben észrevételezte, hogy rendesen tüzel szegény. Szóval, hogy még bonyolultabb legyen a helyzet egy újabb karanténos tüzelő szukánk van. Jelenleg tartsunk stoppot az oltatlan kutyákkal, mert a külső nagy kennel és mindkét ház karanténos kutyákkal van tele. Megkérdeztem a két terrierre jelentkező hölgyet és nem vállalja a kutyákat csak úgy ha örökbe is fogadhatja őket, mert nem szeretne beléjük szeretni majd visszaadni a gazdájának, mert előkerül. Hát jó lenne nekik egy idi, tegnap az útig kivitte őket Viki és Virág kézben, hogy legalább sétáljanak, de kiderült egyáltalán nem tudnak, nem haladtak velük csak forogtak a pórázon, nem mentek, ennek a fajtának hetekig bezárva biztos nagyon rossz..
Voltak ma is gazdijelöltek és egy Csömöri pár kiválasztotta Nílát :) jönnek még a héten hozzá, utána lehet majd vinni, de mindenképpen szeretnék, füzetben vannak az adatok.
Szabina (Minivetes) hozta el hozzánk barátnőjét kutyus nézőbe, többen is szóba jöhetnek, ezért holnap kijön a saját kutyussal is összepróbálni a kiválasztottakat.
Úgy tűnik továbbra is jönnek a gazdik szerencsére, mert a várólistánkon is van még kutya és bent összesen egy kennel üres, ahova bekerülnek szerdán Zuzmóék.

További szép estét!

[előzmény: (44009) zizegő, 2019-03-08 18:59:20]
 44009. zizegő  |   Válasz erre2019-03-08 18:59:20 [40.] 
Péntek a régi csapattagokkal ❤️

Ma szuper napunk volt Andival, mert Zsófi és Laci mellett Viki és Niki is kijött hozzánk. Így megint együtt volt a régi teljes pénteki csapat, csak Ildi hiányzott közülünk.
Volt egy diáklányunk is Hajdú Róz személyében, aki már máskor is járt nálunk a menhelyen.

Laci Nőnap alkalmából finom karamellás cukorkával köszöntött minket, a többiekét betettük az irodába a párnák tetejére. Laci kéri, hogy mivel nem tud mindenkivel személyesen találkozni, ott megtalálja a részét. 🍭🍡

Ekkora segítség mellett majdnem minden kutyánk volt sétálni: Maja, Joci, Piszke, Báró, Nasi, Karak, Xéna, Max, Níla, Ricsi, Plexi, Rufi, Vadócka, Cakkos, Zara, Csoki és Mangó, no meg a takarítás is sokkal könnyebben ment így.
Andi kihasználva a helyzetet és a kellemes időjárást kifertőtlenítette Niki segítségével az összes kennelt újra.

Ma Morristól vettünk érzékeny búcsút, mivel ő is megkezdte a próbaidejét a gazdiknál, ahova Barbi és Csilla szállította el a délelőtt folyamán. ❤️

A két kis terrier nagyon cukker a kőházban. A karantén miatt nem engedtük ki őket, így Róz (ilyen furcsa neve van 😮) természetesen beöltözve beült hozzájuk játszani, amit nagyon élveztek. Az étvágyuk tökéletes, mindent beflamóztak és nem volt összetűzés sem, szépen cserélgették a helyüket és a táljaikat evés közben. Lefertőtlenítettünk egy seprűt a takarításhoz a karantén miatt és neki támasztottuk a kőház oldalának.

A kinti kennelben lakó hármas is nagyon igényli a törődést, muszáj takarítás közben folyamatosan simogatni őket. Ahogy Krisztina Forró is írta, valóban csökkent az étvágyuk, bár az is lehet, hogy inkább válogatnak, mert a finomabb falatkákat kieszegették a tálból, a rizs, száraz táp pedig maradt az alján. 😜

A gyógyszereket mindenki megkapta. Sajnos elfogyott az összes szalámi, így egy kicsit körülményesebb volt a beadás a delikvenseknek. Jó lenne ilyen esetekre tartalékolni a szalámiból, mert Áginak és nekünk is könnyebb lenne a tablettákat beadni a kutyáknak, mint a konzervvel.

Xénánál és Maxnél nem találtunk semmi rendellenességet kaki téren, Plexinek van megint egy kis hasmenése.

A munkások nem érkeztek meg amíg kinn voltunk, így a megbeszéltek szerint nem lakatoltuk be a nagykaput.

Köszönjük a segítséget Zsófinak, Vikinek, Nikinek, Lacinak! Jó volt újra együtt! ❤️❤️❤️

A holnapi napra kellemes időt és jó kutyagolást kívánunk az összes résztvevőnek!🐕🐩

Andi és Marianna

[válaszok erre: #44010]
 44008. Szabó Éva  |   Válasz erre2019-03-07 20:05:32 [41.] 
Csütörtöki beszámoló:
Mire kiérkeztem a menhelyre, Eszter addigra két kutyust is megsétáltatott, Karakot és Plexit. Pont váltottuk egymást. Bori hozott egy kutyaházat, ami még a menhelyes kocsi csomagterében van. Én kivittem Jocit és Vadócot. A szél is néha feltámadt, nem tudtam megítélni, egyszer melegem volt, egyszer fáztam 🤨 Dona is szerencsére volt kint és megsétáltatta Nílát és Ricsit mert én két kutyasétáltatástól úgy elfáradtam, hogy többre nem jutott erőm 🤪 Mexék kennelében vércseppek voltak és egy véres széklet. Nem árulták el, hogy melyikük produkálta, majd érdemes lenne odafigyelni, hogy lesz-e még ilyen eset náluk az elkövetkező napokban ?
A három szemétdombi díva éppen tüzel. Étvágyuk nem olyan nagy, úgy látszik, nem nagyon éheztek, amíg a szabad ég alatt éltek, bár lehet, hogy csak a tüzelés miatt esznek kevesebbet. Palya Jancsiék hoztak két jack russel fiúcskát, akik nincsenek becsippelve. A kőházban lettek elszállásolva. Edina behordta a sok forgácsot, ami jó nehéz volt, így nagyon elfáradt a nap végére. Sajnos én most félárbócon működöm, így nem tudok annyi mindenben segíteni, mint régebben.
Délután elmentünk Nináért, olyan jól van, hogy ki is adták nekünk, pedig kedden azt mondták, hogy még 4-5 napig biztosan bent fogják tartani. Nagyon eleven, sikerült kikészítenie idegileg a személyzetet is a kis rosszaságnak, szerintem már alig várták, hogy elvigyük 😆 Hazafele jövet Edinát felszentelte a kocsiban egy kis szentelt vízzel, az alsóneműje is elázott. Ezzel köszönte meg neki a sok segítséget, ami által ilyen gyorsan felépült 😅

[előzmény: (44007) Szabó Éva, 2019-03-07 14:19:58]
 44007. Szabó Éva  |   Válasz erre2019-03-07 14:19:58 [42.] 
Ejszakai szreda telorol. Rovid.
Vegre a szokasos dream teammel nyomathattuk. Felemelo volt,az idojarasrol nem beszelve.
Nilat egybeengedtuk Ricsivel,megvolt az osszhang,a kennelben Ricsi morozus lett. Kulonkoltoztek.
Szevi jovoltabol megint sokan setiztek,+ setaltatok is voltak.
Liza Csömöri hozott adomanyt,Bea meghozta Lenikenket a mutetbol. Jol van.❤
Foztem mellcsontot,rizst mindenki maximalis megelegedettsegere.
Harom gracia is jol van,az etvagyuk is hatalmas,viszont csikoska megprobalja mindenki kajajat megszerezni,es ehhez nem fel hasznalni testi erejet. Oda kell figyelni!
Nagyseggudarazsderek Szoszikemhez tobbszor is benyomultam.Egyszeruen imadom!❤💕💖💓💗❣
Olyan kozel a cel,de felek a joviszonyt elrontani.🙄
Krisztinaval a nap vegen meg elszaladtunk forgacsert,plusz gazpalackot is hoztam.
Koszonom barataim a reszvetelt!😚

Puszipacsi!🤘

[válaszok erre: #44008] [előzmény: (44006) zizegő, 2019-03-05 23:18:23]
 44006. zizegő  |   Válasz erre2019-03-05 23:18:23 [43.] 
Kedd a szokásos széllel

A mai napot kettesben Judittal kezdtük és folytattuk is, mert Forró Kriszti ma nem tudott jönni.

A nap folyamán két érdeklődő volt kölykökre, 8-10 hónapos, középtermetű kutyákat kerestek. Az egyik egy idősebb úr volt, aki kacsatojást is hozott ajándékba a kutyáknak. Azért kölyköt keres, mert van egy cicájuk és szeretnék, ha össze tudnák szoktatni őket. Nemrég pusztult el a 12 éves kutyájuk, Kistarcsán élnek, kertes házban.
A másik érdeklődő keverék, középtermetű, fiú kutyát szeretne. Először Betti méretűre gondolt, de aztán mikor Zarát mutattam neki, hátha beleszeret, azt mondta, hogy ilyen méretű kutyus is megfelelne. Ő Rákosszentmihályra vinné, szintén kertes házba, nincs se macskájuk, se másik kutyájuk.

Ajánlottam a most bekerült kutyákat is, de bizonytalanságot láttam rajtuk, ezért megadtam az elérhetőséginket, hogy figyeljék a fészbuk oldalunkat, illetve a honlapunkat, hátha találnak majd maguknak megfelelőt.

Más látogatónk nem volt ma, így Judit ingajáratban sétáltatta "egyke" kutyáinkat, hogy a többiek minél több időt tudjanak a kifutóban tölteni. Azt hiszem Juditnak ma nemcsak a lába, hanem a karja is erősödött 😜, mert elvitte tekeregni Maját, Jocit, Nasit, Karakot, Ricsit, Rufit, Vadócot, Csokit, Mangót és a kis Nílát is. Joci a séta előtt jó nagyot labdázott a kifutóban, ahová pórázzal vittük ki és így nem volt senkivel affér.

Nílát ki kellett vennünk Plexitől, mert Plexi a többiek kifutóba való kiengedésénél többször is elég agresszíven ment rá, főleg a nyakára. Níla fülét-farkát behúzva vinnyogott, így betettük az üres kis kennelbe. Mivel folyamatosan reszketett és a rácsra tapadt, Judit elvitte sétálni, mert kíváncsiak voltunk, hogy kint hogy viselkedik.
Szépen sétált pórázon és vidáman trappolt egész úton, így úgy gondoltuk, hogy egyelőre a menhelyi hangzavar miatt van ennyire betojva. Nagyon ragaszkodik az emberhez, alig lehet kijönni tőle a kennelből. Etetésnél nem ette meg a kajáját, csak riadtan kapkodta a fejét ide-oda. Rájöttünk, hogy a csapkodó molinóktól retteg, mivel a kenneljavítás után csak le lettek engedve, de nincsenek egymáshoz és a rácshoz rögzítve. A viharos szél miatt, hiába szorítottuk le a palákkal, újra és újra kiszabadultak. Így Judittal úgy döntöttünk, hogy éjszakára beköltöztetjük a faházba, mert ott védettebb helyen van, reméljük, hogy ott majd elfogyasztja az ételét is.

Ricsi akrobatikus tornamutatványokat végez a kenneljében, akkorákat ugrik, hogy majdnem eléri a tetejét. Nasi volt ilyen örökbe fogadása előtt, most viszont elég nyugodtan viselkedik, csak néha-néha áll le acsarkodni az udvaron futkosókkal a rácson keresztül.

Cakkos sokkal nyugodtabb lett, amióta a sarki kennelben van, nem kereng, mint régen, nyugodtan szemlélődik a kutyaház tetején fekve. Zara viszont egész nap nyomja, igaz látni nem lehet, csak hallani, a kennel hátsó részéből ugat folyamatosan.

Az új hármas csapat a karanténban nagyon barátságos, egymást taposva tolonganak a simogatásért. A kajánál nem volt morgás, a két fekete folyamatosan cserélgette a tányért, a barna nem közösködött velük. A nagyobbik feketében a nyakánál találtam még egy hatalmas kullancsot, a többiben nem éreztem, de úgy látszik jobb lesz többször átkurkászni őket a biztonság kedvéért. A kedvük jó volt, sőt csapatban ugatták azt a kutyát, amelyik a kenneljükhöz szaladt veszekedni, pl. Maját. Majának úgy látszik tök mindegy, hogy ki van a ebben a kennelben, kiengedésnél első útja odavezet kaffogni. A kennelajtó sarkánál a védőháló elengedett, így az ott lévő lyukon a barna kutyus rendszeresen kidugta a orrát, ezért jobbnak láttuk, ha náluk is tovább használjuk a torlaszt, a baleset elkerülése végett.

Hála Kun Lacinak, aki megszerelte a csapot, hogy a slagot fröcskölés nélkül is tudjuk használni, ma elkezdtük a kennelek fertőtlenítését.

Caki megkapta a gyógyszerét, mindenki a vitaminadagját, Piszke pedig Ági ❤️ által elkészített diétás kajcsiját.

Egérpiszkot és egértetemet ma nem találtunk sehol, így talán hatásosnak tűnik az irtás.

Judit és Marianna

[válaszok erre: #44007]
 44005. Szabó Éva  |   Válasz erre2019-03-05 20:47:56 [44.] 
Kedd a szokásos széllel 🤣

A mai napot kettesben Judittal (Juliska Veszelka) kezdtük és folytattuk is, mert Krisztina Forró ma nem tudott jönni.

A nap folyamán két érdeklődő volt kölykökre, 8-10 hónapos, középtermetű kutyákat kerestek. Az egyik egy idősebb úr volt, aki kacsatojást is hozott ajándékba a kutyáknak, azért kölyköt keres, mert van egy cicájuk és szeretnék, ha össze tudnák szoktatni őket. Nemrég pusztult el a 12 éves kutyájuk, Kistarcsán élnek, kertes házban.
A másik érdeklődő keverék, középtermetű, fiú kutyát szeretne. Először Betti méretűre gondolt, de aztán mikor Zarát mutattam neki, hátha beleszeret, azt mondta, hogy ilyen méretű kutyus is jó megfelelne. Ő Rákosszentmihályra vinné, szintén kertes házba, nincs se macskájuk, se másik kutyájuk.

Ajánlottam a most bekerült kutyákat is, de bizonytalanságot láttam rajtuk, ezért megadtam az elérhetőséginket, hogy figyeljék a fészbuk oldalunkat, illetve a honlapunkat, hátha találnak majd maguknak megfelelőt.

Más látogatónk nem volt ma, így Judit ingajáratban sétáltatta "egyke" kutyáinkat, hogy a többiek minél több időt tudjanak a kifutóban tölteni. Azt hiszem Juditnak ma nemcsak a lába, hanem a karja is erősödött 😜, mert elvitte tekeregni Maját, Jocit, Nasit, Karakot, Ricsit, Rufit, Vadócot, Csokit, Mangót és a kis Nílát is. Jocit a séta előtt jó nagyot labdázott a kifutóban, ahová pórázzal vittük ki és így nem volt senkivel affér.

Nílát ki kellett vennünk Plexitől, mert Plexi a többiek kifutóba való kiengedésénél többször is elég agresszíven ment rá, főleg a nyakára. Níla fülét-farkát behúzva vinnyogott, így betettük az üres kis kennelbe. Mivel folyamatosan reszketett és a rácsra tapadt, Judit elvitte sétálni, mert kíváncsiak voltunk, hogy kint hogy viselkedik.
Szépen sétált pórázon és vidáman trappolt egész úton, így úgy gondoltuk, hogy egyelőre a menhelyi hangzavar miatt van ennyire betojva. Nagyon ragaszkodik az emberhez, alig lehet kijönni tőle a kennelből. Etetésnél nem ette meg a kajáját, csak riadtan kapkodta a fejét ide-oda. Rájöttünk, hogy a csapkodó molinóktól retteg, mivel a kenneljavítás után csak le lettek engedve, de nincsenek egymáshoz és a rácshoz rögzítve. A viharos szél miatt, hiába szorítottuk le a palákkal, újra és újra kiszabadultak. Így Judittal úgy döntöttük, hogy éjszakára beköltöztetjük a faházba, mert ott védettebb helyen van, reméljük, hogy ott majd elfogyasztja az ételét is.

Ricsi akrobatikus tornamutatványokat végez a kenneljében, akkorákat ugrik, hogy majdnem eléri a tetejét. Nasi volt ilyen örökbe fogadása előtt, most viszont elég nyugodtan viselkedik, csak néha-néha áll le acsarkodni az udvaron futkosókkal a rácson keresztül.

Cakkos sokkal nyugodtabb lett, amióta a sarki kennelben van, nem kereng, mint régen, nyugodtan szemlélődik a kutyaház tetején fekve. Zara viszont egész nap nyomja, igaz látni nem lehet, csak hallani, a kennel hátsó részéből ugat folyamatosan.

Az új hármas csapat a karanténban nagyon barátságos, egymást taposva tolonganak a simogatásért. A kajánál nem volt morgás, a két fekete folyamatosan cserélgette a tányért, a barna nem közösködött velük. A nagyobbik feketében a nyakánál találtam még egy hatalmas kullancsot, a többiben nem éreztem, de úgy látszik jobb lesz többször átkurkászni őket a biztonság kedvéért. A kedvük jó volt, sőt csapatban ugatták azt a kutyát, amelyik a kenneljükhöz szaladt veszekedni, pl. Maját. Majának úgy látszik tök mindegy, hogy ki van a ebben a kennelben, kiengedésnél első útja odavezet kaffogni. A kennelajtó sarkánál a védőháló elengedett, így az ott lévő lyukon a barna kutyus rendszeresen kidugta a orrát, ezért jobbnak láttuk, ha náluk is tovább használjuk a torlaszt, a baleset elkerülése végett.

Hála Kun Lacinak, aki megszerelte a csapot, hogy a slagot fröcskölés nélkül is tudjuk használni, ma elkezdtük a kennelek fertőtlenítését.

Caki megkapta a gyógyszerét, mindenki a vitaminadagját, Piszke pedig Gács Ági ❤️ által elkészített diétás kajcsiját.

Egérpiszkot és egértetemet ma nem találtunk sehol, így talán hatásosnak tűnik az irtás.

[előzmény: (44003) zizegő, 2019-03-01 20:16:26]
 44004. rbedina  |   Válasz erre2019-03-04 21:00:49 [45.] 
Kedves Mindenki :)

Ma én, Kacor mondom el, hétfői menhely híreinket :)

Ágika, Krisztina Forró, Bea Váraljai, Éva Olga Tóth, és HKCS alkották a mai csapatot :) <3

Ágika megsétáltatta Karakot, Ricsit,Csokit, Mangót, Lénát, Ramit, majd gyönyörűen kitakarította a tálalóban a szekrényeket <3 Köszönjük szépen <3

Bea elvitte kutyagolni Jocit, Maját majd Vadit és rendet vágott az irodában <3 Köszi Bea <3

Majd egy hatalmasat játszott a kifutóban Mexel és Xénával :) Játékot nem csak társaim élvezték hanem Bea is, mert folyamatos kacagást hallottam a kifutó felől :)
Mondjuk vicces volt ahogy Mex folyamatos lábfürdőt vett az ivóvizes vödörben :)

Piszi megkapta a finom ebédet amit Gács Ági szállított ma menhelyünkre / holnapi adagja a hűtőben / :) <3 Bár csak a szokásos fenék tisztítás és körömvirágos fenék ápolást követően ehette meg :)

Tévire kicsit nem figyeltek és máris kennelt takarított fél kézzel. Nem nagyon tudott a fenekén maradni és csak élvezni a napsütést meg a jó társaságot <3 Mindenesetre így is nagyon örültünk, hogy meglátogatott minket <3

Jocit új helyéről érdemes pórázzal ki vinni a kifutóba, mert Vadinál őrjöng és ez senkinek nem tesz jót, viszont kint nagyot labdázott majd sétált is. Lehet a kifutó ajtó mellől át kell majd tenni egy nyugibb kennelbe, hogy ne fejlődjön vissza :(

Petra, Paula, Pálma nagyon kedvesek és cukik. Sorban állnak a simogatásért. Figyelni kell őket, mert Petrából /nagyobb fekete / 6-7 db kullancsot szedtek ki mielőtt bekerült, a kicsi feketéből ma Bea egy nagyon nagyot :(

Níla és Plexy jó páros. :) Níla is egy szeretet gombóc :) Kis kancsi bandzsi mint Dolphink volt <3

Szolgálati közlemény : Kennel javító szakembereink nem voltak ma. Viszont a szaros konténerünk elszállításra alkalmatos, mert meg telt :)
Petra, Pálma, Paula, Níla Vectra3-mat, Caki advocatet kapott ma. Heti Caki gyógyszer kiosztva, de a 100 mg-os csak jövőhét közepéig lesz elég.

Esetleg bármit elfelejtettem volna egészítsetek ki legyetek oly szívesek :)

Mindenkinek szép estét és jó éjszakát kívánok <3 :)

Edina

44003. zizegő  |   Válasz erre2019-03-01 20:16:26 [46.] 
Péntek, áprilisi bolondos időjárással ☁️💨☀️☔️

Fél kilenckor kezdtünk a menhelyen Andrea Telekkel, de nem sokáig maradtunk magunkban, mert megérkezett Zsófi és Laci segítségnek.

Mayát engedtük ki először az udvarra, persze első útja rögtön Jociékhoz vezetett és megkezdte szokásos ugatós futókörét körülöttük. Én ma vettem észre először, hogy ahol ide-odarohan a kennel körül, már teljesen utat koptatott magának a talajon. Nem lehetett elcsalni onnan, így Zsófi pórázt ragadott és elvitte sétálni, hogy kizökkentsük végre ebből az eszeveszett futkosásából.

Amíg Maya sétált, megérkezett Niki és Marcsi is. Bár a Lányok és Laci is jelezték, hogy nem tudnak sokáig maradni, de kutyuskáinknak ma nagyon jó dolga volt, mert Mayán kívül Lajka, Ricsi, Nasi, Karak, Plexi, Rufi, Vadóc, Léna, Rami, Cakkos, Zara, Csoki és Mangó is voltak sétálni. 😍😍😍

Örömhírünk, hogy Rajzos Alíz ma megkezdte próbaidejét a gazdiknál, ahova Barbi Halász fuvarozta el.
Jocinak csak később tűnt fel, hogy asszonykája eltűnt mellőle, ők igazán jó párost alkottak egymással. Reméljük, előbb-utóbb Jociért is eljön az álomgazdi, megérdemelné már ő is, hogy valaki beleszeressen.

Ma egy kicsit morcosabbak voltak kutyáink, Max Xénával, Morris pedig Hellával torzsalkodott folyamatosan a kennelben. Sőt még báránylelkű Kacorunk is rámordult Kajánra, ami szokatlan volt tőle. A kifutóban ma több idő jutott a benn maradt kutyáknak, hála lelkes kutyasétálóinknak, így aztán etetésre sikerült mindenkinek kirohangászni magából a felgyülemlett feszkót.

Andi délelőtt visszavitte Karakot kontrollra Laurához. Karak állapota nagy mértékben javult, sebei szépen begyógyultak. Egyelőre további kezelést nem igényel, csak akkor kell visszavinni, ha újra tapasztaljuk nála a tüneteket.

Zsófi velünk maradt végig, a sétáltatás után segített az etetésnél, összetakarított az udvaron és visszaszerelte a már kész kennelekre a festés miatt leszedett ismertető táblákat.

Miután kutyuskáink megkezdték ebéd utáni jól megérdemelt sziesztájukat, Andi előbányászta a slagot és neki állt a külső, belső udvar fertőtlenítésének. Sajnos, az új csaptelephez nem illeszkedik a locsolócső régi csatlakozója, így jócskán fröcsköl ki mellette a víz. Jó lenne erre a problémára mielőbbi megoldást találni, mert a jó idő beálltával újra lehetne és kellene is rendszeresen fertőtleníteni, de egyelőre ez így elég nehézkes.

Lajka, Caki és Léna megkapta a gyógyszerét és minden kutyánk megelőzésképpen a vitamin adagját. A vitaminos doboz a gáztűzhely tetejére van kikészítve.

Köszönjük Zsófinak, Marcsinak, Nikinek és Lacinak a mai segítséget! ❤️

Andi és Marianna

[válaszok erre: #44005]
 44002. zizegő  |   Válasz erre2019-03-01 20:13:58 [47.] 

Turi-Kováts Gaby beszámolója:

Csütörtök

Igazi gyönyörű, tavaszi napban volt ma részünk. 9 órakor kezdtük a napot Edinával, Dóra lányommal. Mire kiértünk, Laci már kinyitotta a menhelyet, kiengedte Maját. A karbantartók, is megérkeztek, kezdődött a munka. Edina hatékony szervezésének köszönhetően elképesztő gyorsasággal haladtunk. László Pal, jómagam és Dóri is, sorban vittük a kutyákat sétálni, Edina takarított, etetett, meg tette, amit még tennie kellett.
Délben megérkezett Bea Váraljai, egy 8 hetes, kutyikával, amit a tónál talált egy horgász, szerencsére chip volt benne, így Bea kitartó nyomozása, után sikerült a gazdit megtalálni. Gimnazista lány.
Ez cukorfalat kissé akadályoztatta a munkát, mivel folyamatosan valamelyikünk ölében, karjában szundikált. :) Megbeszélték, hogy a címre kiviszik a kiskutyát (iszonyú cuki, gyönyörű!) és kicsit utánanéznek, hogy került a csömöri tóhoz a 16.kerből ez az apróság...
Kérlek Bea majd írd le kommentbe, mit derítettetek ki.
Mindenki megkapta a szükséges gyógyszerét, a vektrát Joci, Alízka.
Edina, Bea elmentek még örökbe adni Csillit, és Zeuszt. :)

Edinával Misike lemondási, és örökbe adási papírjait előkészítettük. Szombaton megyek Kislétára, elhozom Misikét,
és még aznap indul új gazdájához, Szegedre. Kinti-benti kutya lesz, szerető családban. <3

Ha valamit kihagytam, kérlek egészítsétek ki.

Jó pihenést mindenkinek én a magam részéről jól elfáradtam ma. :)

44001. zizegő  |   Válasz erre2019-03-01 20:12:06 [48.] 
Csilla beszámolója:

Szerdai ☀️

Barbival nyomtuk le a mai napot, Orsival kiegészülve, mivel a szokásos szerdai társalkodónők Kriszti és SzÉva megérdemelt síeléssel töltik éppen az idejüket :)

Kutyusaink általánosságban jól vannak, fontosabb híreink:
- Új párosunk lett Ricsi és Lajka személyében, akikről már láthattatok egy ismerkedési videót. Tulajdonképpen borítékolható volt, hogy ez a két fiú jó haver lesz. Etetésnél beálltam, de kb egyszerre végeztek és nem volt semmi.
- Gazdijelöltek is jöttek és kiválasztották Alízt, aki tulajdonképpen bármikor költözhet próbaidőre, kertes házba, kinti benti kutyaként, bár elsőre inkább kintit akartak, de megmondtuk, hogy Alíz egy családi kutya őt be kell engedni és végülis nem okoz próblémát a dolog mert őt szeretnék :) van apuka - anyuka- kisgyerek és egy nagypapa mindig otthon.
- Körbe vectráztuk a csapatot, aki kimaradt Szöszi, bár döbbenetes mennyire tudja Barbi simogatni, masszírozni, de mégsem akartuk sokkolni és elrontani a jó viszonyt, ezért inkább nem erőszakoskodtunk vele, illetve Joci és Alíz , nekik ki van készítve Edina rakd rájuk légyszi, és írd be az orvosi füzetbe, mert az elmaradt, köszi
- Ricsi sebét megnéztük, mivel nem lett visszavíve azóta sem az orvoshoz, de úgy tűnik szépen összeforrt és egyébként nagyon jól érzi magát

Ennyi jutott eszembe hirtelen - remélem minden lényeges :)
További szép estét kívánok Rufival :)

44000. zizegő  |   Válasz erre2019-02-26 21:14:05 [49.] 
Kedd

Úgy látszik vonzom a szelet, mert a pénteki nap után a kedd is szelesre sikeredett.

Judittal 9-kor érkeztünk a menhelyre és rögtön meg is állapítottuk, hogy túl öltöztünk, mert kellemesen sütött a nap és tavaszias volt az idő. ☀️ A szél feltámadása után, azért már ez az érzésünk elmúlt. 💨

Először Plexit engedtük ki a faházból, hogy kifussa magát az udvaron, majd gyorsan neki ugrottunk Maxék kenneljének kitakarításához és visszarendezéséhez, hogy vissza tudjanak költözni a helyükre. Aztán Széna volt kenneljével tettük ugyanezt, mert oda meg Nasi költözött ideiglenesen és Rufi is eggyel odébb ment, hogy tovább tudják javítani a kenneleket a munkások.

Ma Juditunk volt a szélvész kisasszony, pörgött-forgott, mint a ringlispil. Alaposan fel kellett kötnöm a bugyogómat, hogy követni tudjam a tempóját.😆 Juditnak még arra is volt energiája a végén, hogy lemossa az alsó konyhaszekrények ajtaját, ami valljuk be őszintén már elég szutykos volt.

Később befutott Kriszti is ❤️, akire ma nem is számítottunk, mivel jelenleg ő gondoskodik idimamiként a frissen műtött shar-pei kölyökkutyáról, aminek szilánkosra volt törve az egyik lábacskája. Persze azért nagyon örültünk, hogy kijött hozzánk.

Mai sétálóink: Nasi, Ricsi, Karak, Vadóc, Lajka, Csoki és Mangó volt.

Délutánra véglegesen elkészült Karak, Plexi és Maxék kennelje is, így mindenki visszaköltözhetett az eredeti helyére. Nasi és Rufi is visszacuccolt, mert ugyan náluk még majd lesz munka, de holnap nem jönnek a munkások.

A szerdai csapatnak főztünk rizst, a gyógyszereket beadtuk az illetékeseknek és vízcsapot bebugyoláltuk törölközővel, mert bár melegszik az idő, de biztos, ami biztos.

Szép estét Mindenkinek!

Judit, Kriszti, Marianna

43999. zizegő  |   Válasz erre2019-02-26 21:12:12 [50.] 
Hétfő - rbedina beszámolója:

Sziasztok én Rufi ugatom el nektek röviden mi is történt ma menhelyünkön :)

Sajnos Tévi ma sem tudott meglátogatni minket, mert még lábadozik, és így kényszer pihenőjét tölti.😘😍 Elég veszélyesek vagyunk számára, örömünkben tuti fel löknénk és bal kézzel nem tudna még védekezni sem. Reméljük minél hamarabb meggyógyul és újra köreinkben üdvözölhetjük <3

Marika, Bea Váraljai és HKCS voltak ma szolgálatban :)

9.45 kor megérkeztek mestereink is és szorgoskodtak egész nap :) Már Karak kennelével is végeztek. Plexy a faházban éjszakázik. Mexék mellettem lévő kennelben vannak. Több mint valószínű holnap én, Vadi és Lénáék cuccolunk át majd máshova :)

Reggel megérkezett Karak napközbeni kennelalbérlője Héra is <3 Így öregapónk ma sem árválkodott szerencsére egyedül.

Sétálni ma csak Vadi volt Bea jóvoltából :)

Lénával kapcsolatos dolgokat Bea majd beírja :)

Zsófi kihozott Scotty leendő gazdijaitól adományt, 18 kg rizst és 18 db nagy konzervet, köszönjük szépen <3

Betty a mini kutya házból húzogatta a pofiját és mutogatta a foga fehérjét Szöszinek. Mintha Szöszi el akarná tőle venni azt a szuper helyet. Vicces volt, mert Szöszinek kb. a mellső lába fér be abba a házba :)

Én egy nagyot labdáztam a kifutóban, de természetesen közben folyamatosan szemmel tartottam, hogy valaki tuti nem fogyasztja el közben az ebédemet :)

Marika feltöltötte a madáretetőket !

Vadin kívül mindenki nagyot futkosott, játszott a kifutóban :)

Ennyi fért bele rövid mesémbe, mindenkinek jó éjszakát és jó pihenést :)

[SZERVEZETEK] Csömöri Állatvédők (üzenet: 44024, Kutya)

/ 1761 
Lista: 
Kép:
Smile:

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.019349098205566 másodperc alatt generálódott.

Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Médiaajánlat  |   Segítség Partner oldalak
  Netboard Bt. © 2001-2013. E-mail