Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Keres :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 

Ön is hirdessen itt! Részletekért klikk: ide! Összes banner! :: Saját banner! 
 Hozzászólások: 9210807/66 Témák: 17461 Tagok: 108467 Legújabb tag: csepany28 Online: (89/12
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
Weboldal
Képtár

/ 3326 
Lista: 
Kép:
Smile:

[SZERVEZETEK] "Állat és Ember" Állatvédő Egyesület (üzenet: 83138, Kutya)

83184. ppa  |   Válasz erre2018-10-11 19:45:05 [1.] 
Önkénteseket keresünk!

Egyesületünk is részt vesz az AsiaCenter-ben (Budapest) vasárnap megrendezésre kerülő 3. Asia gasztro fesztiválon.
Standunkhoz keresünk állatbarát, vidám önkénteseket kis csapatunkba.

Feladat: kellékek szállítása, az esemény alatt kutyusaink mentorálása, standunkhoz látogató érdeklődők, kutyabarátok tájékoztatása, szórólapozás....

Jelentkezni:
melinda.beszterczan@gmail.com-on

(a kép illusztráció-az esemény oldaláról)
 83183. ppa  |   Válasz erre2018-10-11 19:43:57 [2.] 

83182. ppa  |   Válasz erre2018-10-11 19:43:01 [3.] 
Az egy dolog, hogy Juditot szeretjük és együttérzünk vele. Részvétünk, a veszteségéért!
Minden gazdinak eljön sajnos egyszer ez a pillanat. És valahogy így kell. Érte, vele. Olvassátok el, bármilyen rossz is. <3

Ez az utolsó, amikor Max haláláról fogok nektek írni. Ezentúl csak az életéről beszélünk, de van pár dolog, amit megtanultam most, és szeretném, ha ti is tudnátok.

1. Erre nem lehet felkészülni! Hiába tudod, hogy tizenéves a kutyád, és bámikor bekövetkezhet, és gondolatban már talán mindent el is terveztél, hogyan búcsúztok el, mikor azt mondják: MOST, az olyan váratlanul és hirtelen ér, hogy mindent, amit valaha gondoltál, elfelejtesz. És könyörögsz, hogy ez ne történjen meg veletek.

2. Egyetlen nap is megváltoztatja az életed. Szombaton még labdázott. Vasárnap azt mondta az orvos, itt a vége.

3. Senki nem fogja helyetted meghozni a döntést. Még ha meg is mondják, hogy mennyi esélye van, nem döntik el helyetted, hogy meddig mész el, hogy meddig reménykedsz a csodában, hogy meddig teszed őt ki a szenvedésnek, fájdalomnak. Egyedül vagy ebben.

4. Ilyenkor te nem számítasz. Azt mondtam, bezárom a lakás ajtaját, és úgy csinálok, mintha ez egy álom lenne, hogy ne történjen meg...de nincs menekvés. Ha te nem mondod, hogy ennyi volt, a Sors mondja majd, és az nem mindig méltóságteljes.

5. A remény kegyetlenebb, mint a döntést meghozni.

6. Napsütéses parki séta közben telefonon arról beszélni, hogy mi legyen a testével, milyen legyen az urna, és mit akarok a hamvakkal...megfizethetetlen.

7. Kezdj el spórolni. Mert nem fogsz a számlákon aggódni, mikor az életéért küzdesz. És nem fog érdekelni, mennyibe kerül a halál, ha már ott tartotok. (És sokba.)

8. Látszik a szemében. És neked észre kell venned. Maxon látszott, hogy ne gyötörjem. Nem kell infúzió, nem kell több szuri. Menni akart. És láttam. És el kellett fogadnom.

9. Miben hibáztam? Ezt fogod kérdezni. Hol rontottam el? Jó gazda voltam-e? Mit tehettem volna? Ezek lesznek a fejedben. Pedig ekkora hatalmunk nincs. Ők döntik el, meddig maradnak velünk, bármit is teszünk.

10. Mindenki megérdemli a szép halált. És van szép halál.

11. Ne hagyd magára. Ez nem rólad szól. Nem arról, hogy neked mennyire fáj, hanem arról, hogy ő mindig ott volt veled, és neked is ott kell lenned vele. Végig.

12. A halál ugyanolyan csoda, mint az élet. Nagyon hálás vagyok, mert Max olyan szépen futott el, gyönyörű pillanat volt, szeretetteljes, békés, megnyugvást adott.

13. A teste már nem ő. Aki/ami ott marad, már nem ő. Ahogy éreztem az utolsó szívdobbanását, tudtam, hogy ez már nem ő. Ő már nyulakat nyalogat valahol.

+1. A porból lettünk, porrá leszünk...meg az isa pur es homu vogymuk egy rohadt nagy kamu. Ne legyen illúziótok, nem hamut kapsz vissza, hanem hamvakat, csontdarabokat. Nehéz. És zörög. És bőgni fogsz.

Sokkal erősebb vagy, mint gondolod. Mert a szeretet erős, és mikor eljön a pillanat, mindenre képes leszel, hogy ne fájjon neki tovább.
Neked viszont fájni fog. Örökké. Hullámokban. Néha mosolyogsz, hogy élt. Máskor darabjaidra hullasz, és nem tudod, hogyan tovább.
De, amikor kutyát vittünk haza, ezt is vállaltuk vele. És nem félnünk kell a halált, hanem elfogadnunk. Mert tényleg ugyanolyan csoda, mint az élet. Valaminek a kezdete. Max megtanított nekem mindent, amit kellett, és most megnyugodva elmehetett. Majd újjászületik egy kis babapocakos kutyaként, hogy valami másik béna kétlábúból neveljen jó gazdát.

Nekem pedig jönni fog egyszer egy új gyerek, hogy olyat tanítson, amit csak ő tud.

Addig pedig várok. És ünneplem a kiskutyám fantasztikus életét.

-Judit-
 83181. ppa  |   Válasz erre2018-10-11 19:41:48 [4.] 
Nagyon kedves ajándékot kaptunk tegnap. A XIV. Ker Zuglói Dózsa György út Napköziotthonos Óvoda óvodásainak szülei emlékeztek meg a család nélkül élő állatokról az állatok világnapja alkalmából. Renget minden,0 és csupa hasznos dolog volt a hatalmas szatyrokban.
Külön köszönjük, hogy a MINŐSÉG irányába mentek (bár a mennyiség is hatalmas volt). Legyengült szervezetű állatoknál ugyanis a felerősítésük csak minőségi tápok, és egyéb élelmiszer segítségével lehetséges. Nagyon köszönjük, és a vének rögtön megropogtatták a biorágicsákat (Cooper meg lopott volna tőlük doszt)

83180. ppa  |   Válasz erre2018-10-11 19:40:39 [5.] 

83179. ppa  |   Válasz erre2018-10-11 19:39:42 [6.] 

83178. ppa  |   Válasz erre2018-10-11 19:38:42 [7.] 
Exek: sajnos néha - törvényszerűen - ilyen híreink is vannak: Bogáta 2015-ben gazdisodott, előbb, mint a kölyke, Madox. Kriszti (a gazdi) mellett Boginak olyan élete volt, amilyenről álmodni sem mert azelőtt. Kirándult, nyaralt, utazott, kutyasulikba járt, kanapén aludt, és folyamatosan hódolt a kedvenc szenvedélyének, a labdázásnak. Bogi sajnos daganatos lett, méghozzá lymphomás, amiből sajnos elég kevés az esély a gyógyulásra. Szeptemberben még együtt kirándultam velük, - látszólag - semmi baja nem volt, úgy tűnt, a kezelés hatásos, de sajnos ez a betegség kiszámíthatatlan, és most erősebb volt. A gazdi három hete elengedte őt, hogy méltósággal mehessen az örök vadászmezőkre :( Nyugodj békében, Bogáta!

83177. ppa  |   Válasz erre2018-10-11 19:37:27 [8.] 

83176. ppa  |   Válasz erre2018-10-11 19:36:17 [9.] 
Yorkie Fajtamentés napja.
Köszönjük mindenkinek aki velünk volt!
A legtöbb együtt tornázó kutya rekordja‼️

83175. ppa  |   Válasz erre2018-10-11 19:34:45 [10.] 
Rekordkísérlet 🐶
https://www.facebook.com/AllatesEmber/videos/698780833831959/
https://www.facebook.com/Ebugatta/videos/2044799282246127/
 83174. ppa  |   Válasz erre2018-10-11 19:33:10 [11.] 
Köszönjük mindenkinek a részvételt!

Nektek hála egy csodás napot tölthettünk el, és nem mellesleg sikeresen megdöntöttünk egy REKORDOT! 😍

Összeszedtünk néhány képet, amik a nap folyamán készültek, hogy Ti is emlékezhessetek rá.

A többi kép is elérhető lesz hamarosan!

83173. ppa  |   Válasz erre2018-10-11 19:31:44 [12.] 
Yorkie Fajtamentés: Emlékeztek még, hogy került hozzánk Ropi? MEGUNTÁK. A külseje és egészségi állapota is ennek megfelelő volt. Szája olyan szinte lelakva, hogy a legyek kerengtek körülötte folyamatosan. Szeme kilyukadva.
Egyetlen foga sem maradt. Ő Ropi Most.12 éves.Új életet kénytelen kezdeni.
De szerintem ő ennek az új életnek már örül. És örülhet is :) :) :)

83172. ppa  |   Válasz erre2018-10-11 19:24:00 [13.] 
Egy kis összefoglaló a tegnapi napról. Igaz az egész egyesület a holnapi "Yorkie Nap' lázban ég, de azért tegnap Évivel (Kamilla lánya) még lenyomtunk egy Ifjúsági napot is Újpalotán a Kikötő Ifjúsági Közösségi szigeten is. Szerencsére csodás idő volt és a kezdeti döcögős indulás után nagyon sokan jöttek el a rendezvényre. Volt Kincskereső-ebkereső játék, tesztkitöltés, az Állatvédő Liga mentőautójának bemutatója, és Némedi Edina remek előadása az állatvédelemről. Sikerünket mi sem bizonyítja jobban, hogy a tervezett befejezést kb egy órával eltoltuk, akkora volt az érdeklődés.
Köszönjük a Kikötőnek a helyszínt, A ligásoknak és Edinának a részvételt, és részemről külön köszönet Évinek , hogy olyan sikerrel állta az érdeklődők rohamát.
Bergendi Zsuzsanna

Ebkereső-kincskereső játékunk leírása, mely nagy sikert aratott. A végső megfejtés egy kutyafajta neve volt. Szerintetek mi lehetett?

www.katalap.extra.hu
http://pastelpearlwhippet.5mp.eu/web.php?a=pastelpearlwhippet&o=gosvg_iIOf
 83171. ppa  |   Válasz erre2018-10-11 15:47:26 [14.] 
Atlasz Péterné Ágitól és családjától kaptunk egy "kevés plüsst". Ezt úgy kell elképzelni, hogy a négy doboz kb. 2 m magas. Éppen ezért - mert mint tudjuk, a szervezetek utálják egymást - megosztjuk a mátészalkai menhellyel, a kínai kopasz fajtamentéssel és a foxi fajtamentéssel!
Ági! NAGYON KÖSZÖNJÜK NEKTEK!
Megkérem a többieket, hogy ők is küldjenek majd videót a kutyagyerekek öröméről :)
 83170. ppa  |   Válasz erre2018-10-11 15:46:55 [15.] 
úgy tűnik, szeretik :) :) :) (főzve a csőben sült karfiol az egyik kedvencük)
https://www.facebook.com/AllatesEmber/videos/2108832016113305/
 83169. ppa  |   Válasz erre2018-10-11 15:46:12 [16.] 

A lopás tényét és a zsákmány biztonságos helyre szállítását térfigyelő kamera is rögzítette
https://www.facebook.com/AllatesEmber/videos/251237652408362/
 83168. ppa  |   Válasz erre2018-10-11 15:45:30 [17.] 
Olvastam valahol mostanában a facebookon, hogy a kutyák KIZÁRÓLAG húsevők lennének. És hogy túlélik-e a vegyes étrendet. Hááááát.... ők itt ezek szerint őket nem tájékoztatták kizárólagos húsevői mivoltukról u.i. két pofára eszik a nyers karfiolt, sárgarépát, almát és paprikát (valamiért az elviselhetetetlenül erős a kedvencük. Jelentem, nem ostorral lettek odaverve, ám rendkívül kitartóan dolgoztak, hogy ellophassák, nem éppen az éhezés okán eszik a zőccséget (ld kondi) és valamennyien élnek. Kaki szép. De azt nem mutatnám meg, csak ha szükséges :)

83167. ppa  |   Válasz erre2018-10-11 15:44:03 [18.] 
Az élet véletlenül sem lehet egyszerű. Az első kötés nélküli éjszaka szétbabrálta a műtött fülét és kiszakadt a friss seb. Így ma sebet kellett tisztítani, összekapcsolni megint és a porc egy részét kivágni.
Mami hősiesen viselt mindent.
Most félszörnyetegi státuszban nyomatja (nem piros/kék/zöld a feje, na de ismét gallért kapott. Gallérja másnak is van. Na de ekkora???
 83166. ppa  |   Válasz erre2018-10-11 15:43:18 [19.] 
Yorkie Fajtamentés: JOBBULÁST!!! Aste Nielsen:
"Szia Kata! Sajnos nem tudunk menni vasárnap a Yorki napra, Szöszinek bélgyulladása van, elképzelni nem tudom, mitől. Tegnapelőtt az állatkórházban töltöttük az éjszakát, de hála istennek meglett a hatása, jobban van. Kapott injekciót meg gyógyszereket, meg szigorú (tényleg, semmi nasi, majd beledöglünk azokba a szemekbe, titokban eszik a család...) rizs-főtt csirke diéta van és ma reggel már nagyon boldogan láttam egy egész jó kakit az udvaron, majdnem sírtam örömömben. Fájt a pocakja is nagyon. Szóval így nem merem / akarom kimozdítani otthonról, csak az utcában sétálgatunk, mert sokat pihen."

83165. ppa  |   Válasz erre2018-10-11 15:42:31 [20.] 
Yorkie Fajtamentés: Szegény Nyurga újabb fogának mondott búcsút tegnap. És ez is félbe volt törve, mint szeptember 10-én és hatalmas tályogot képzett. Kisdiónyi duzzanat volt az arcocskáján. Így tegnap Nyurga kisebb műtéten esett át, kiműtötték a használhatatlanná - és instabillá vált - fogat, és alaposan kitakarították a fogágyat
 83164. ppa  |   Válasz erre2018-10-11 15:41:58 [21.] 
Szépen gyógyul Tisza nyaka! Nagyon köszönjük Éduának, hogy elhordja a kötözésekre. Nagyon szép kutyus lesz ebből a Tisza-gyerekből!!!!!
 83163. ppa  |   Válasz erre2018-10-11 15:41:25 [22.] 
Bruce mellett (miatt?) a többi gyerekről sem feledkezünk meg.
Bruce hálópajtikat kap esténként hogy stimulálják ők meg szeretnek elvonulni kicsit, tehát élvezik:
Bruce-nak új tudománya van: stabilan tud állni a két hátsó lábán ha valaminek támaszkodik. Pl. a rácson fel tud úgy mászni hogy mindig egy kockával feljebb és megtartja magát. Eszik, mint a hómaró. Még gyorsan fárad.

83162. ppa  |   Válasz erre2018-10-11 15:40:39 [23.] 
Talán emlékeztek: augusztusban mi voltunk a Deményista Mentor Klub támogatottjai. Ebben a hónapban nagyon kedves barátunkat, a Foxi Fajtamentést érte a szerencse és megtiszteltetés, hogy egy hónapig az ő munkájukra fókuszálnak és segítik. Heniék nagyon megérdemlik, nehéz fajta az övék, és támogatottságuk nagyon-nagyon kicsi.
Kérlek, tekintsetek bele kicsit a tevékenységükbe, és ha úgy érzitek, megérdemlik, legyetek Ti is Dementorok. Mi hallatlanul hálásak vagyunk és igen nagy bajban - egyszerre két szívféreg- és egyéb műtétek - segítettek.A Foxi Fajtamentésnek is komoly támogatottságot kívánunk!

https://www.facebook.com/dementorklub/
 83161. ppa  |   Válasz erre2018-10-11 15:40:13 [24.] 
·
Topika gazdis képek érkeztek. Szerintem nem szükséges kommentár részemről. Okos, ügyes, igazi lakáskutya, és rettenetesen cuki ❤️

83160. ppa  |   Válasz erre2018-10-11 15:39:14 [25.] 
Yorkie Fajtamentés: ex-Bentleykénk - aki magába zuhant:
"Szia Kata mama. Képzeld mondtam faternak hogy jó lenne már valami hasznosat is tanulni. Úgyhogy ma azt mondta gyere fiam beiratkozunk az iskolába. Ott meg azt mondták sajnos nem fog menni mert már túl okos vagyok nem tudnak már mit tanítani nekem,le vagyok törve "😞

[SZERVEZETEK] "Állat és Ember" Állatvédő Egyesület (üzenet: 83138, Kutya)

/ 3326 
Lista: 
Kép:
Smile:

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.014196872711182 másodperc alatt generálódott.

Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Médiaajánlat  |   Segítség Partner oldalak
  Netboard Bt. © 2001-2013. E-mail