Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Keres :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 

Ön is hirdessen itt! Részletekért klikk: ide! Összes banner! :: Saját banner! 
 Hozzászólások: 9183636/36 Témák: 17389 Tagok: 108216 Legújabb tag: csihamark Online: (106/8
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
Weboldal
Képtár

/ 3292 
Lista: 
Kép:
Smile:

[SZERVEZETEK] "Állat és Ember" Állatvédő Egyesület (üzenet: 82295, Kutya)

82341. ppa  |   Válasz erre2018-04-23 09:05:22 [1.] 
Yorkie Fajtamentés: régi nagy kedvenc volt Söjtöri Füfüke. Írt a kis csudakutya :) :)

"Szia Kata Anyu . Bejelentkezem , el kell mondanom , hogy duplájára híztam nagyon csini arany hajú lettem . Bár most diétázom Anya azt mondta nem dagadhatok tovább . Pedig én futok leghamarébb a tálkához, na mindegy majd nézek Rá szépen, hátha meg szán. Képzeld észrevettem azt a nagy hangos színes valamit a falon , és ugatom mert néha benne van egy két négylábú. Nézem, ha kell, ha nem Toby barátommal. Ennyit akartam most elmesèlni , de megyek mert egy rusnya macskát látok ebben a hangos dobozban, fontos dolgom van. Puszi Füfüke 🐾"

82340. ppa  |   Válasz erre2018-04-23 09:04:22 [2.] 
Lizikéről (nálunk: Gizita) is kapom folyamatosan a képeket, de mivel a gazdi Editke, barim, és az egyesület önkéntes segítője is, időnként elfelejtettem feltenni - elnézést! Egy biztos: elmennék mellette z utcán, annyira megváltozott. :) :) :)

82339. ppa  |   Válasz erre2018-04-23 09:03:23 [3.] 
Yorkie Fajtamentés: Vendelkééktől is kaptunk "fiúszakasz" képeket. A szánalmas kóborkutya kinézetün épp a fürdetés nevű kínzás után játszik szánalmas kóborkutyát.

82338. ppa  |   Válasz erre2018-04-23 09:02:18 [4.] 
Gazdis hírek: Step.
Step is nagyjából 1 éve gazdis. Reméljük, hamar elfelejti előző életét annál az embernek nem nagyon mondható lénynél, aki láncra tette, és hagyta, hogy nagytestű (cane corso) kutyái tetszésük szerint tépjék, kínozzák.
Most vetett ágyban, szeretetben.

82337. ppa  |   Válasz erre2018-04-23 09:01:13 [5.] 
"Állat és Ember" Állatvédő Egyesület megosztott egy fényképet.
Tegnap, 8:13 ·
Kedves követők, oldal-látogatók!
Megmutattátok már párszor az erőtöket, most is ezt kérjük. Nincs támogatónk. Cégre vagy elkötelezettebb mecénásra gondolok. Idei adó 1%-unk 3,7M volt, költségünk 10 M. Licittel (már amikor átveszi a licitáló), kitelepülések perselypénzével igyekszünk megoldani a különbséget és bizony, jócskán saját zsebből. Így a tápot, húst is: vesszük. Nagyon nagy segítség lenne, ha ezen a versenyen nyernénk. Mutassátok meg, megint, kérlek, hogy sokak összefogása segíthet! Köszönjük! (Kata)
A KÉPRE KATTINTVA ÉS OTT LIKE-OLVA TUDTOK SZAVAZNI!
https://www.facebook.com/tapfutar.hu/photos/a.10156293340124419.1073741827.243372414418/10156293354539419/?type=3&theater
 82336. ppa  |   Válasz erre2018-04-23 09:00:48 [6.] 

Kitti és Cliff:
"Bejelentkezünk: egy ideig keresett téged, szaladt az ajtóhoz, aztán megnyugodott, bepisilt 😀 elmentunk 5kor is setalni, kutyusokkal szaglászták egymást és mikor hazajottunk már bújt hozzám 😊
Bekapcsolt a házőrzés is, barátnőm megugatta mikor bejott 😀 most fog vacsizni aztán még egyet setalunk 🙂"

82335. ppa  |   Válasz erre2018-04-23 08:59:45 [7.] 
És akkor Kitti és Cliff (aki Fahéj lesz :) )
Szintén egy nagyon jó páros, már csak azért is, mert mindkettőjüknek van humoruk
Cliff angyalföldi fiú lesz Kitti is nagyon érzi a kutyákat, ez a leveléből is látszik majd, amiben beszámolt.
Cliffnek egy kicsit bonyolult volt az örökbeadás ma, hiszen őt hagytuk ott utoljára, és végigasszisztálta így vagy úgy, a két tesó ottmaradását. Meglepődött ugyan Veráékon (hát engem nem ők látogattak), de aztán úgy döntött: jó, ha ennyire akarjátok, hát maradok. Aztán elcipeltük, tovább.
Amikor azonban meglátta Kittit, minden a helyére került :) És szó szerint.Mindhárman pontosan a nekik ideális gazdihoz kerültek. Mintha egymásnak születtek volna.
Cliff hatalmasat alakított, külön "kellemkedést talált ki Kitti számára, majd naaagy komoly képpel az asztalhoz is odaült a Royal Canin Educ-jáért (igen, tudom, ha enni akar az ember, ide kell ülni. Hát ideültem. Jöhet a cucc) Gürrögött, burrogott, dobálta magát. Egyszóval: BOLDOG! Saját külön gazdija van! :) :) :) :)

82334. ppa  |   Válasz erre2018-04-23 08:58:34 [8.] 
Sokszor elkeserítő ez a világ, amikor az ember körülnéz. Sokan mondják: gyűlölöm az embereket - büszkék rá - én csak az állatokat szeretem. Aki így érez, nem gondolom, hogy képes igazán szeretni.
A kutyáknak hála, én nagyon sok barátot kaptam. A gazdikat, akiknek örökbe adtam korábban "éngyerekem".
Érdemes az általánosítások helyett gondolkodni: mind a három mai gazdink írt már nekünk. Van, aki hamarabb, mint időm volt feltenni a képeiket (Cliff és Kitti), mert FONTOS neki a kutya, de FONTOS neki az is, én hogy érzek, mert felfogja, érti: veszteség ért, a JÓÉRT. Hogy annak az állatkának jobb legyen. Odaadtam, mert ez volt a "terv", de mégis, addig hozzám bújt az ágyban. És tartják a szavukat. Nagyon köszönöm mindhármójuknak, és szeressétek jobban egymást, emberek!!!

Vera és a gyerekek:
"Szia,

Elôször is azzal kezdem, hogy Simit imádjuk!!!
Miután elmentetek elindultunk neki hámot és pórázt venni( vettünk is).
Jól viselkedett végig, semmi gond nem volt vele!
Nagyon elfáradt, amikor hazaértünk el is aludt a kanapén fekve Marci és Liza között.
Aztán lementünk a parkba, ott megismerkedett, játszott a többi kutyával, és természetesen begyûjtötte a simiket....
Amíg készült a vacsora addig nagyot játszottunk.
Aztán szépen megvacsorázott, el is pilledt.
Még leviszem ôket egy sétára.
Holnap is jelentkezem majd!
Köszönünk szépen mindent,

Eszter"

82333. ppa  |   Válasz erre2018-04-23 08:57:34 [9.] 
A rajongók a IX. kerületben találkozhatnak majd Simivel. Simi egy nagyon aranyos, hihetetlenül barátságos kutyatársat (Mignon), két profin kutyázó gyerekpajtit (Marci és Liza) és egy anyut (Eszter) kapott. Mindjár bari volt a fél környékkel és osztotta a puszit számolatlanul. Nem engedem soha gyereknek, hogy azonnali hatállyal pórázt kapjon a kezébe. Marcinak is elmontam előre, ám a parkban kipróbáltuk (villamos és egyéb fenevadok közelében:TILOS), de az a helyzet. a gyerek profi kutyás, a testvére pedig nagyon ügyesen segítette (mindig ő kerülte, ne kelljen kezet váltani Marcinak és másikba tenni a pórázt). Így hát pár perc után Simi ruganyosan pattogott, seggét riszálva, majd vágtázott és madarakat kergetett Marcival. Egyértelműen őt nézte ki gazdinak.:) Nekik is sok-sok boldogságot! Érdemes végignézni a képeket mert nagyon szépek, kifejezők!

82332. ppa  |   Válasz erre2018-04-23 08:56:32 [10.] 
Közben drága Piroskánktól már megjöttek az első gazdis-Maszka :) hírek is:
"Kedves Kata!
Köszönöm szépen a bizalmat, az örömöt, a kis Lelket, akit rám bíztál,

nem is lehet az érzéseket szavakkal tükrözni, de köszönöm!

Csatolom a távozásod utáni képeket. Maszka hagyja magát megfogni a lakásban kétszer is sor került rá.

Kicsit lapul, ahogy NÁlad is, de megnyugszik, ha már megfogtam, és boldogan ül az ölemben.

Kicsit tovább is léptünk: megmutattam a párnáját, és elfektettem benne.

Most itt nézegelődik a derekamnál, kényelmesen fekszik a párnáján,

a többi családtag is elpihent a nagy izgalmak után, így most teljes a harmónia.

Pisilő tálcára tettem lepedőt és Maszka megszagolta.

Sikeres és szép napot kívánok Neked, olyan boldogítót, mint amilyen itt a mienk : )
Piroska"

(u.i. és azóta már rendeltetésszerűen használja is GYŐŐŐŐZELEM!
 82331. ppa  |   Válasz erre2018-04-23 08:55:47 [11.] 
Beérett aratásra az idő. Illetve nem mindenkinél és mégis. Az, hogy Maszka ma próbaidős gazdis lett legalább annyira érdeme Piroskának, mint nekem. Hihetetlen türelemmel és elszántsággal harcolt Maszka kegyeiért. És két nagyon jól nevelt, derűs és boldog kutyatárs mellé vitte. Átbeszéltük a dolgot, és mindketten úgy láttuk, ha másra nem, egy hétvégére meg kell próbálnunk, hogy "robbantsunk" vagy átbillen, vagy újra tanácskozunk. Úgy tűnik, átbillent. A tündéri házigyerekek, Sába, az idős vizslalány, és Picike a csivavafiú, örömmel és szeretettel fogadták.

82330. ppa  |   Válasz erre2018-04-23 08:54:34 [12.] 
Mai gazdisunk Princess. Ha valaki, ő megint csak elmondhatja magáról, hogy beletette a kis popsikáját a tutiba. A tesó, Bobi a Futrinkától kerőlt Zsuzsáékhoz. Aranyos, kiegyensúlyozott. Princess egyértelműen hozzájuk kar tartozni. Amikor megátta Zsuzsát a hámmal - a SAJÁT hámjával, amin már nem kell senkivel osztozkodnia - visított a boldogságtól. Ugyanilyen tempóban lohadt le, amikor Zsuzsa ELTÜNT (hát akkor miért hitegetett???), mert ment Bobit kihozni, hogy a barátságot újítsák fel szépen semleges területen. Amikor ismét meglátta Zsuzsát - a tetejében: Bobival - onnantól nem tünt el Princess arcáról a vigyor! Sok-sok boldogságot Neked és új családodnak és hosszű szeretetteli életet!

82329. ppa  |   Válasz erre2018-04-23 08:53:36 [13.] 
És elkezdődött a Nagy Hétvégi Gazdisodás,
A kicsik közül négyen gazdásodnak: Princess (az Illatos úti gyepmesteri telepről) Simi (a Hajdúbszörményi gypemesteri telepről) Cliff (őt leadták) és Maszka (egyenest a disznóólból került hozzánk! Nagyon izgulunk, ahogy a gazdik is!

82328. ppa  |   Válasz erre2018-04-23 08:52:22 [14.] 
Kérjük, segíts telefonhívással vagy SMS küldésével, hogy a következő Karak, Bonifaccio, Kisnyuszi, vagy Duke mindent megkaphasson egészsége helyreállítása, szocializációja és gazdihoz kerülése érdekében, és ezeken túl is minél több bajba jutott állaton segíthessünk! Bizalmadat, felajánlásodat mi is, ők is köszönjük!

82327. ppa  |   Válasz erre2018-04-23 08:51:42 [15.] 

82326. ppa  |   Válasz erre2018-04-23 08:50:56 [16.] 
"Állat és Ember" Állatvédő Egyesület
április 18., 13:06 ·
https://www.nonprofit.hu/h…;/Kiosztottak-a-Civil-Dijakat-2018
 82325. ppa  |   Válasz erre2018-04-23 08:50:27 [17.] 

Luna-Luca gazdis képek méééég:

www.katalap.extra.hu
http://pastelpearlwhippet.5mp.eu/web.php?a=pastelpearlwhippet&o=gosvg_iIOf
 82324. ppa  |   Válasz erre2018-04-23 08:49:04 [18.] 
Shaza után a tesó, Luna, aki most már Luca, és akinek a gazdija annyi képet küldött, hogy alig bírtam válogatni, mert legszívesebben minden nap tennék fel belőlük. :) Azt hiszem (sőt, a képeket látva ez teljesen egyértelmű), hogy Luna-Luca sem szenved hiányt szeretetben, foglalkozásban :)
Kép-dömping, csapó egy:

82323. ppa  |   Válasz erre2018-04-23 08:47:52 [19.] 
április 18., 10:40 ·
Ha adód egy százalékával idén az Állat és Embert választod, azzal esélyt adsz. Esélyt a kutyusoknak az újrakezdésre. Esélyt nekünk, hogy be tudjuk őket fogadni, gondozni, ételt és állatorvost biztosítani nekik.

Ha nem választasz az adód egy százalékáról, úgy az az államhoz kerül.
Segíts egy megosztással, hogy minél több emberhez eljuthasson!

======================

A támogatás módja: Az idei évi adóbevallásig (május 22) a 17SZJA jelű bevallás EGYSZA lapján kell a támogatott adószámát megadni.

Az Állat és Ember adószáma: 18195376-2- 42
Köszönjük!
 82322. ppa  |   Válasz erre2018-04-23 08:47:04 [20.] 

82321. ppa  |   Válasz erre2018-04-23 08:46:27 [21.] 
A mai napi két ex-panziós a két tesó, Shaza és Luna, akik egymástól függetlenül kerültek nagyon hasonló mentalitású gazdikhoz, a képek jelen esetben (is) ékesebben beszélnek minden szónál, szerintem. Írhatnék bármit, de minek? Mindkettejüknél elég hard-core személyi kultusz van. :) Mondtam már, hogy imádom a gazdijainkat?
Először Shaza, akinek a gondolkodóráncai még mindig megvannak, és aki ugyanolyan huncut és cuki, mint régen (ja, és a családi fotó: most mondjátok, hogy nem néznek ki őrült jól együtt?)

82320. ppa  |   Válasz erre2018-04-23 08:44:50 [22.] 
És a hétvégétől tényleg gazdis leszek! 😌

=====================

"Születésem óta velem volt. Ahogy később anyukámtól megtudtam, már az ő anyukájára is Ő vigyázott. Boldogok voltunk együtt, mint egy nagy család.😌😌

Miután anyukám távozott közülünk, ketten maradtunk. Csak Ő és én. De nem kaptam kevesebb szeretetet, sőt.

Teltek múltak a hónapok, évek. Én is felcseperedtem szépen, de rajta is láttam a kor hatását. Anyukám is mesélte, hogy mindig egyenes háttal állt, magasan fölöttünk volt az égben, de hozzánk mindig lehajolt. Már nem volt olyan egyenes, mint egykoron.👵

Valaha nagyokat sétáltunk, a lépései ruganyosak voltak, sose látszott rajta a fáradtság legkisebb jele sem. De egy idő után már rövidültek a séták, egyre nehezebb volt neki.🐕🐕

Én még gyakrabban játszottam és szaladgáltam volna vele, de tudtam, hogy Ő már nem bírná.😔

Valahol mélyen tudtam, hogy az én kölykeimre már nem fog tudni ő vigyázni...😔😞

Aztán egyszer nagyon beteg lett. El is vitték egy hangos autóval. Én otthon maradtam, vártam rá. Az Ő kölyke jött értem. Persze Ő is nagyon kedves volt, de szomorúság csengett a hangjában.😭😭😭

Ő nem vett magához. Azt mondta, hogy sajnálja, de nem teheti. Viszont nem hagyott magamra Ő sem. Keresett nekem egy helyet.

A következő évek viszontagságosak volta. Több család is vigyázott rám, de végül az utcán találtam magam. Azt hittem, hogy végleg ott maradok egyedül, magányosan... 😢

De rám találtak, befogadtak. Most szeretnek, de sokan vagyunk. Élvezem a társaságot, de a legbelül arra vágyom, hogy megint legyen egy családom, olyan mint az első. ”😃😊😊

Nem minden kutyust bántanak és tartanak rossz körülmények között, de így is sokuknak van szükségük segítségre.🐕🐩🐶

Mi az "Állat és Ember" Állatvédő Egyesületnél 92 eleven és szeretni való kutyusról gondoskodunk.

Ha volt már kutyusod, tudhatod, hogy egy-egy eb rengeteg anyagi ráfordítással jár - hát még ennyi. 🙂

Ha adód egy százalékával idén az Állat és Embert választod, azzal esélyt adsz. Esélyt a kutyusoknak az újrakezdésre. Esélyt nekünk, hogy be tudjuk őket fogadni, gondozni, ételt és állatorvost biztosítani nekik.

Ha nem választasz az adód egy százalékáról, úgy az az államhoz kerül.
Segíts egy megosztással, hogy minél több emberhez eljuthasson!

======================

A támogatás módja: Az idei évi adóbevallásig (május 22) a 17SZJA jelű bevallás EGYSZA lapján kell a támogatott adószámát megadni.

Az Állat és Ember adószáma: 18195376-2- 42
Köszönjük!🐶🐕
 82319. ppa  |   Válasz erre2018-04-23 08:43:53 [23.] 
április 17., 11:00 ·
Exek: szintén egy régi, idén négy éve örökbe adott kutyánk, Alex: Veresegyházon volt hajléktalan eb, onnan került hozzánk, és eleinte annyira alulszocializált volt, hogy nekem szent meggyőződésem volt, hogy hónapokat, de lehet, hogy éveket kell foglalkoznunk vele, mire örökbe adható lesz. Aztán jöttek Istvánék, a többi pedig már történelem. :)
Alexka a képek tanúsága szerint is nagyon jól van, komolyan mondom, végignéztem, és elkezdtem irigykedni piszkosul, hogy amíg én dolgozom, rohanok, fáradt vagyok, addig ő eszik-iszik-alszik-sétál-játszik. :D Bár ez utóbbit ritkán teszi, a gazdik szerint, mert amolyan Garfield-típus lett, amit ma megtehetsz, azt holnap is megteheted-alapon. Viszont: én azt gondolom, hogy ha valaki, ő megteheti, mert megérdemli. :) Amilyen előélete volt... a gazdik szerint kb. két év (!) kellett, amíg a félelmei 90%-át elhagyta, de van olyan, amitől a mai napig meg-megijed. És a gazdik mindent az ég világon megtettek. Alexka kijárta a kutyasulit és diplomás eb lett, volt nyaralni is a családdal, ahol szintén jól viselkedett, és "nagyon örülünk, hogy itt van velünk, teljes családtaggá vált". Én azt gondolom, ez a lényeg. <3

82318. ppa  |   Válasz erre2018-04-23 08:42:55 [24.] 
Exek: Jenci, alias Eugene, akinek a gazdival való kapcsolata igazi szerelem első látásra volt, mindkét részről. A gazdinak már képről is nagyon tetszett, Jenci viszont az első látogatás első kettő perce után egyértelművé tette, hogy őt szeretné gazdinak, és pont. Nagy sz..rban lettem volna, ha Adrienn mégsem őt választja, mert Jenő modern Rómeóként viselkedett vele, és hát végül a félelmem alaptalan volt, ők ketten összebútoroztak, illetve hárman, a gazdi párjával, akit eleinte Jenci úgy méregetett, mint aki nem is hiszi el, hogy más is szerepel ebben a kapcsolatban :) , de végül elfogadta, megszerette Gábort is. Nagy szerelem azonban csak egy van az ember kutyája életében, és ez Adrienn maradt, Jenci számára, erről csak egy rövid sztori, ami szerintem nagyon megható: amikor Adriennek el kellett utaznia pár napra, Jenci éhségsztrájkba kezdett. Gábor telefonon konzultált vele, hogy ilyenkor mi a teendő, majd Adrienn "beszélt" telefonon Jencivel, aki a hangja hallatán rögtön megnyugodott. <3 Végül a képek, amik igazából bámiféle szöveg nélkül is ékesen reprezentálják, hogy mennyire nehéz sorsa van azóta, hogy a kennelt kanapéra cserélte :D A fehér kutyus a képen Maci, a gazdi lányának a kutyusa, Jenci "tesója".

82317. ppa  |   Válasz erre2018-04-23 08:41:46 [25.] 

április 16., 18:36 ·
Ma 12.30-kor állatorvosaink erőfeszítései és a kezelések ellenére itthagyott bennünket Füli.
Füli története horrorisztikus. 2018. április 10-én került be - ez a nap pontosan a 11. születésnapja - az Illatos útra, gazdája halála miatt. Ugyanezen a napon hoztuk ki a főorvos kérésére, hogy a kutya rossz állapotban van. Elkezdtük kivizsgálását, gyógyítását, reméltük, bármilyen szomorú és bármilyen vert helyzetben van, 11. születésnapjára a legnagyobb ajándékot adhatjuk neki: a gyógyulást, az életet.
Erre a leleteket látva, egyre kisebbnek tűnt az esély. Bejelentkeztünk már Balogh Doktor Úrhoz is, mert bizony, a mája....., de ezt már nem várta meg. Hozzájárult szívproblémája, a mai frontok, a szomorúság a vesztesége miatt, hogy már mindenhol beteg volt. Valószínűleg a szíve vitte el, pedig már reménykedni kezdtünk.
Sokan szaladtak érted, kiskutya, hogy az illatosról kihozzanak, orvoshoz vigyenek, gyógyszereidet kiváltsák. Etettelek, pedig nem akartál... simogattalak, pedig nem mutattál rá semmi reakciót. Lehet, annyira szeretted, azt, aki már nincs, hogy nem akartál nélküle lenni. 6 napig mindent megtettünk érted, puha ágyat, csendet, nyugalmat, szeretetet kaptál.
Találd meg, akit kerestél, odaát!
Fülikét - ahogy mindenkit mást -boncolásra beküldtük az Állatorvosi Egyetemre majd elhamvasztatjuk.
Kicsi Blinky és drága kicsi Fickó már hazaérkezett :( :(
A kép tegnap készült, mikor aludt

A kiskutya itt még alszik, vasárnap.
Nem vagyok olyan izléstelen, hogy halottan képet tegyek fel róla. Nem volt jól, de remnykedtünk. sajnos, a hasa hatalmas. Pedig nem evett.
 [SZERVEZETEK] "Állat és Ember" Állatvédő Egyesület (üzenet: 82295, Kutya)

/ 3292 
Lista: 
Kép:
Smile:

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.014939785003662 másodperc alatt generálódott.

Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Médiaajánlat  |   Segítség Partner oldalak
  Netboard Bt. © 2001-2013. E-mail