Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455564/0 Témák: 18953 Tagok: 112634 Legújabb tag: Valenbrun Online: (107/18
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 110 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

[EGYÉB------------] Nevelési gondok

(üzenet: 2737, Kutya)
 

R-ita



Tagság: 2005-02-09 22:18:09
Tagszám: #15777
Hozzászólások: 961
2738. Elküldve: 2013-10-11 13:55:00,

[EGYÉB------------] Nevelési gondok

[1.]

Sziasztok!

Rehabilitációs lehetőséget keresek egy egyébként esélytelen kutyusnak!
Puspokladanyi_Kira.jpg
Kira a püspökladányi menhelyen van (Hajdú-Bihar megye), kb két éve. Azóta nem barátkozik emberrel, megsimogatni sem lehet, bújkál, retteg. Ennek megvan az oka, feltehetőleg nem világos bőrüek kutyája volt.
Ha ember közelít, így viselkedik: http://gallery.site.hu/d/23261413-1/Kira_Puspokladany.mp4
150 kutya van a menhelyen, nincs idő és kapacitás vele foglalkozni. A menhely vezető Eta elvitte a kutyát az édesanyjához, hogy ott hátha megnyugszik, de ott is kb. 50 kutya van, így a helyzet nem javult, továbbra is fél az embertől.
5 év körüli, közepes testű, igazi kihívás! Kutyákkal jól kijön, kölykökkel is.
A menhely vezető külön kérésére írom, hogy nem lepasszolni szeretné, csak örökbeadhatóvá varázsolni szerencsétlent, mert ez így nem élet. Szerencsés lenne, ha ott helyben tudná valaki vállalni, hogy kijár hozzá és rendszeresen foglalkozik vele, de ha valaki bevállalná, a rehab idejére átadná, utána a gazdisodást intézi ő, vagy közösen. Tehát csak a rehabilitációra kér hozzáértő, türelmes segítséget!
Ha valakinek volna ötlete Etát kellene hívni: +36-20/567-0689

Képeink
Törzstag
R-ita adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Reflex kutyaiskola



Tagság: 2013-03-29 18:31:08
Tagszám: #127548
Hozzászólások: 50
2737. Elküldve: 2013-05-17 09:40:19,

[EGYÉB------------] Nevelési gondok

[2.]

icon50.gif
Reflex_plak_t_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Reflex kutyaiskola
www.kepzettkutya.hu
Zöldfülű
Reflex kutyaiskola adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


benőbéka



Tagság: 2004-05-21 16:25:37
Tagszám: #10578
Hozzászólások: 109
2736. Elküldve: 2012-08-30 17:14:45,

[EGYÉB------------] Nevelési gondok

[3.]

Sziasztok icon50.gif

kunoichi - A lefárasztás tényleg hiányzik neki, igyekszem is többet foglalkozni vele – hely és társaság éppen lenne, az idővel állok hadilábon…
Próbáltam értésére adni, hogy nem díjazom a sünözést, de a hatásban nem vagyok biztos. Ha én is ott vagyok, a legkevésbé sem érdeklődik irántuk (próbáltam a szegény halott és a megmentett élőkkel is), így viszont nem igazán tudom jutalmazni a számomra elfogadható, vagy büntetni a nem elfogadott viselkedését.
Amíg az előző kutyám nem talált rájuk, nem is tudtam, hogy sünök élnek a kertben - tényleg nem utánuk kajtatok éjszakánként icon25.gif Sába szerencsére csak jól megugatta őket, ráadásul ő a lakásban éjszakázott.

Híres - Pille kutyám sajnos egyetlen alkalom kivételével (amikor is a jó gazdi halálra rémülten, pizsamában rohant ki megnézni, mitől ad ki ilyen síron túli hangokat a kutyája) teljes csendben hajtotta végre az összes vadászatot icon15.gif
mi legalábbis semmit nem hallottunk. Lehet, hogy jövőre, „sünvonulás” idején pár éjszakát a kertben kell töltenem.

somaluca - Sünlakhely nincs, csak a szomszédban, nálunk max a komposztba vehetnék be magukat, de ott semmi nyomuk szerencsére.
Ordítás – ld. fent… Ez egy ninja – többnyire. Tettenéréskor mutattam neki, mennyire haragszom, és ezt nem szabad, akkor talán fel is fogta, de ez sajnos csak egyszer fordult elő; a reggel megtalált áldozatok esetében pedig nem tűnt úgy, hogy értené, mi a probléma… A megmentett sünik egyszerűen nem érdekelték, pedig egyikük 2 hétig a pincében élt, míg sikerült eljuttatnom az állatkertbe.
Bolhát szerzett tőlük, de amúgy is aktuális volt a bolhairtó csepp, úgyhogy ezt megoldottam.

Valószínűleg a kint éjszakázás lesz a megoldás, így talán sikerül majd megértetnem vele, hogy meg lehet ugatni, és hasonlók, de nem bánthatja őket.
Nagyon köszönöm a jótanácsokat, remélem, jövőre egy áldozat sem lesz!
icon32.gif
Haladó
benőbéka adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
2735. Elküldve: 2012-08-19 14:13:42,

[EGYÉB------------] Nevelési gondok

[4.]

icon22.gif icon32.gif

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[előzmény: (2734) somaluca, 2012-08-18 23:34:03]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


somaluca



Tagság: 2009-03-16 11:31:03
Tagszám: #71843
Hozzászólások: 2789
2734. Elküldve: 2012-08-18 23:34:03,

[EGYÉB------------] Nevelési gondok

[5.]

És akkor már dicsekszem icon77.gif
ő Luca kutyám, aki a fő sünmentő. Magától, soha nem tanítottam. Ha lát egy sünt ( ha van mindig megtalálja), leül mellé és addig ott nem hagyja, míg meg nem nézem a sünt. Igen sok süngyerek köszönheti neki az életét.
1287241301_16.jpg

kriszta


Isten szeretheti a hülyéket, ha ilyen sokat teremtett belőlük.
[válaszok erre: #2735] [előzmény: (2733) somaluca, 2012-08-18 22:13:57]
Kiváló dolgozó
somaluca adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


somaluca



Tagság: 2009-03-16 11:31:03
Tagszám: #71843
Hozzászólások: 2789
2733. Elküldve: 2012-08-18 22:13:57,

[EGYÉB------------] Nevelési gondok

[6.]

Van. Ilyen is. De ahogy tanult kollégám írja, idézem: a fájdalomtól szinte sikoltozva rágcsálja tovább szerencsétlen állatot " Tehát üvölt. A kutya. És ez ellen lehet, kell és biztos tesz is a gazda. Jól állunk itthon a sünökkel, bár védett állat, de rengeteg pusztul el pl. országúton. Eső után érdemes nagyon figyelni, mert kimásznak a giliszták a nedves aszfaltra, sünbarátunk meg nekiáll vacsizni. Ezekből lesz a lapos sün. Ez benne van a pakliban. De a gyilkolás nincs. Anyám kutyája a macskákat rendezte le, a miértet a mai napig nem tudom. Bízom benne, hogy valahogy sikerül megoldani a problémát. icon50.gif

kriszta


Isten szeretheti a hülyéket, ha ilyen sokat teremtett belőlük.
[válaszok erre: #2734] [előzmény: (2732) nyunyola, 2012-08-18 22:03:35]
Kiváló dolgozó
somaluca adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nyunyola



Tagság: 2003-08-25 14:40:53
Tagszám: #6317
Hozzászólások: 6687
2732. Elküldve: 2012-08-18 22:03:35,

[EGYÉB------------] Nevelési gondok

[7.]

egy cáfolat hirtelen: egy süngyilkos kutyám volt, aki még fiatal korában az anyjától tanulta. nem tudom mennyi idő alatt végzett vele mert soha nem láttam semmit, de nem is hallottam... benti kutya volt, az esti pisire kiengedésnél esett meg általában a dolog (tehát nem aludtam, és be is engedtem 10-15 perc után), a tetemet reggelente találtam meg. tökéletesen kifordította a sünt, vszeg egy mozdulattal, a kutyán karcolás sem esett soha. soha nem kaptam rajta, pedig szeretem a sünöket, szívesen leszoktattam volna. van ilyen.

"This is an environment of welcoming, and you should just get the hell outta here."

You roll the dice you play the game
The weak will fall the strong remain
No pain no gain
[válaszok erre: #2733] [előzmény: (2729) Híres, 2012-08-18 14:20:24]
Kiváló dolgozó
nyunyola adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kunoichi



Tagság: 2010-12-25 10:52:39
Tagszám: #90853
Hozzászólások: 612
2731. Elküldve: 2012-08-18 19:36:41,

[EGYÉB------------] Nevelési gondok

[8.]

icon50.gif
Ebből is látszik, hogy nincs nálunk sünike. Egyszem sünit láttunk Szolnokon a verseny szállásán, arra meg Szöcske nem volt kíváncsi. Olyan "megszagoltam, de ez a tüskés labda egy nagy hülyeség" fejet vágott. icon20.gif

Viszont velem ellentétben te is, és a sünimentő somaluca tényleg rutinosak vagytok, így jó ötleteket írtatok le. (eszembe nem jutott volna, mennyi idő egy sünkivégzés, meg hogy nem ninja üzemmódban teszik)


"A csalogány is rigót játszó verébként kezdte."
[előzmény: (2729) Híres, 2012-08-18 14:20:24]
Törzstag
kunoichi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


somaluca



Tagság: 2009-03-16 11:31:03
Tagszám: #71843
Hozzászólások: 2789
2730. Elküldve: 2012-08-18 15:54:28,

[EGYÉB------------] Nevelési gondok

[9.]

Szia! Én sünöket mentek, erről az oldalról próbálnám megközelíteni. Át kéne (éjjel is) fésülni a kerted, hogy hol tanyázhat sün. Farakás, levélhalom stb. Ha csak átmenősek a kertedben, az a kisebb baj. Ha oda is fészkelt, az a nagyobb. Azt meg kell szüntetni. Véleményem szerint, a süngyilkolás is egy olyan dolog, amit nem akarsz, nem engeded, neveled a kutyád. A módszer a tiéd. Miután nem egy pillanat kivégezni egy sünt, így hallanod kell a kutya ordítátását. Oda kell menni és tenni ellene. Mit csinálsz a tetemmel? Fogod, kidobod? Látja a kutya, hogy csak ennyi? Nem csesztetni akarlak, de ha a kutya igyekszik jó kutya lenni, akkor azt is tudja, hogy rosszat csinál, haragszol rá, következménye lesz a cselekedetének! Remélem sikerül megoldanotok ezt a mindkettőtöknek nehéz problémát. És figyelj arra is, hogy ezek a sünök komoly bolhahordozók, sokszor kullancs van bennük, férgesek. De ez a rész meg már a sünmentésről szól.

kriszta


Isten szeretheti a hülyéket, ha ilyen sokat teremtett belőlük.
[előzmény: (2726) benőbéka, 2012-07-19 11:57:46]
Kiváló dolgozó
somaluca adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
2729. Elküldve: 2012-08-18 14:20:24,

[EGYÉB------------] Nevelési gondok

[10.]

"A dolog hátulütője, hogy ismereteim szerint a süni éjszaka aktív, és leginkább szaglás útján, esetleg hallással, de legkevésbé szemmel vehető észre, te meg nagy valószínűséggel éjjel alszol, ha meg mégsem, tippem szerint akkor sem a kertben szimatolsz éjnek évadján süni után."

A "sünözést" a kutyák elég hangosan csinálják, tehát észre lehet venni. A jó gazdi pedig szépen felkel, álmos szemekkel kitámolyog és értésére adja a kutyának, hogy ez az, amiért haragszik és jó lenne, ha abbahagyná. icon25.gif

Saját példám: néhány át nem aludt éjszakámba telt, hogy a kutyáimat leszoktassam az éjszakai fölösleges ugatásról. Minden egyes alkalommal, amikor ordítani kezdtek, feltápászkodtam és vagy a tornácra kilépve, vagy a hálószoba ablakából kidobtam az előre odakészített zörgős dobozt, ezzel nyilvánítva ki a nemtetszésemet. Most már alig-alig ugatnak éjszaka, tényleg csak akkor, ha nagyon muszáj.

Ha sünöznének, ugyanígy tennék. icon78.gif

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[válaszok erre: #2731 #2732] [előzmény: (2728) kunoichi, 2012-08-17 21:48:34]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kunoichi



Tagság: 2010-12-25 10:52:39
Tagszám: #90853
Hozzászólások: 612
2728. Elküldve: 2012-08-17 21:48:34,

[EGYÉB------------] Nevelési gondok

[11.]

Szia!

Csak tippelni tudok így látatlanban, hogy mi lehet a megoldás.
Kint az udvaron, bár messze sokkal jobb dolga van, mint kennelben, de soha nem fog annyit mozogni, mintha rendszeresen le lenne fárasztva testileg is és szellemileg is, tehát a sünilikvidálás lehet "stresszlevezetés" is. (Nagybátyám németjuhásza a kapu kitámasztására használt téglát rágta ugyanezért, ez a fogain látszott is rendesen).
Tehát megoldás lehet a nagyon rendszeres nagyon alapos lefárasztás, elvégre egy félénk, ijedős kutyában alapos plusz energia dolgozik, sajna rossz irányban. (a folyamatos "féléshez", meg "megijedezgetéshez" azért kell a plusz). Ha van másik, relatívan sokat mozgó kutyád/szomszéd kutyapajtás, akkor könnyebb a dolgod, mert csak bátorítani kell a kutyust egy alapos hancúrozásra.

A másik tippem, talán picit másabb irányból közelít: nem tudja, hogy nem szabad.
Ha már régóta csinálja, akkor kissé nehezebb lesz a dolgod, de nem lehetetlen. Ugyanúgy, mint a kevésbé cicabarát kutyákat macska-kompatibilissé teszi Ceasar Millan (ez nem a reklám helye, viszont jó ötleteket meríthetsz tőle), te is sünibarát kutyát nevelhetsz, ha egyértelműen kifejted neki, hogy rosszallod, ha gyilkol, és helyesled, ha finoman bánik vele.
A dolog hátulütője, hogy ismereteim szerint a süni éjszaka aktív, és leginkább szaglás útján, esetleg hallással, de legkevésbé szemmel vehető észre, te meg nagy valószínűséggel éjjel alszol, ha meg mégsem, tippem szerint akkor sem a kertben szimatolsz éjnek évadján süni után. icon21.gif

Remélem tudtam segíteni.

Reni


"A csalogány is rigót játszó verébként kezdte."
[válaszok erre: #2729] [előzmény: (2726) benőbéka, 2012-07-19 11:57:46]
Törzstag
kunoichi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


crocus



Tagság: 2009-04-07 16:51:34
Tagszám: #72674
Hozzászólások: 282
2727. Elküldve: 2012-07-25 16:50:44,

[EGYÉB------------] Nevelési gondok

[12.]

Erre én is nagyon kíváncsi lennék.
Sába kutyám, aki német juhász keverék nagyon fájdalomtűrő, mert szó nélkül tépi, harapja a süniket, ha nem veszem észre. Egyszer még a drótkerítést is kibontotta, mert pont mellette táborozott a süni, aki már csak néhai. Abból tudtam meg, hogy elfogyasztott egy teljes állatot, hogy jóval később letérdeltem a kerítés mellé és nagyon megszúrt az a két tüske-csomó, ami maradt belőle. Egyébként pedig soha semmi nem látszik a pofikáján, láthatóan nem is érzékeli a szúrást. Vagy csak annyira begőzöl, hogy dolgozik az adrenalin... icon18.gif

LELENC Kutyamentő Egyesület

Sába, Rácka, Szöcske
[előzmény: (2726) benőbéka, 2012-07-19 11:57:46]
Haladó
crocus adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


benőbéka



Tagság: 2004-05-21 16:25:37
Tagszám: #10578
Hozzászólások: 109
2726. Elküldve: 2012-07-19 11:57:46,

[EGYÉB------------] Nevelési gondok

[13.]

Sziasztok icon50.gif

5 hónapja gyepmesteri telepről "szereztem" egy kb. 2 éves, mudi méretű, valószínűleg ivartalanított szuka (uitóbbi biztos icon25.gif ) kb. juhászkutyakeveréket. Félénk, ijedős, de azért magabiztos(nak tűnő) házőrző, barátságos, és nagyon "igyekszik jó kutya lenni". Kinti kutya, udvaron, kertben szabadon mozoghat, soha nincs bezárva, megkötve. Egyetlen komoly problémám van vele: nem tudom, hogyan lehet, ha lehet egyáltalán, leszoktatni a kertünkbe tévedt sünök kivégzéséről icon15.gif Összevissza szurkálják a pofáját, az ínyét, de nem érdekli, a fájdalomtól szinte sikoltozva rágcsálja tovább szerencsétlen állatot icon15.gif
Nagyon örülnék, ha megosztanátok velem, ha létezik erre valami megoldás icon70.gif
[válaszok erre: #2727 #2728 #2730]
Haladó
benőbéka adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilvagombóc



Tagság: 2005-11-21 11:59:02
Tagszám: #23966
Hozzászólások: 2618
2725. Elküldve: 2012-07-19 10:51:41,

[EGYÉB------------] Nevelési gondok

[14.]

Köszönöm a válaszokat! icon70.gif

Híres: a lábbal pöccintést és pórázrántást nem durva módra kell elképzelni, épp csak hogy érintem a lábát icon25.gif
Klikkert nem nagyon használok már fegy melóban, mert inkább klikkelő szót alkalmazok, így nem foglalja el egy kezemet és tudom kezelni a pórázt, illetve megjátszatni a tárgyat. De igaz, hogy ilyen gyors feladatnál a klikker a legpontosabban időzíthető eszköz...erőt veszek magamon és használni fogom icon32.gif

Kata: Argos a harapóhurkára annyira rápörög, hogy ihaj icon29.gif Rázza úgy, hogy karom törik icon31.gif meg kell magam erőltetni akkor és muszáj lesz a közös játék, igazad lehet icon32.gif
Először akkor szemből próbálom a teljes felülést és utána próbálok beforogni "láb mellé"

Jó kutyázást minden kutyarajongónak.
Üdv.: Szilvi
Kiváló dolgozó
Szilvagombóc adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


brandybuck



Tagság: 2004-01-15 15:59:09
Tagszám: #8203
Hozzászólások: 4787
2724. Elküldve: 2012-07-19 08:58:41,

[EGYÉB------------] Nevelési gondok

[15.]

Én először is bepörgetném a kutyát annyira, hogy játékos, pattogós hangulatba kerüljön - labdával, huzakodással, ide-oda szaladgálással, bármivel, amitől lelkes és ugrabugra lesz. A közös játékba beiktatnék néhány gyors pozíciót kedves játékos hangon. azaz pl szaladnék vele egy madzagos labdával, egy gyors fektetés, aztán folytatom a játékot huzakodással vagy a labda eldobásával. Ha már kellően bepörgött a jószág, akkor csinálnék vele fekszik-ült, és ha nem elég gyors, akkor nem jutalmaznám rögtön hanem tovább pörgetném. Ha a játék lendületében megcsinálja gyorsan, akkor dobnám el/adnám oda a játékot jutalomként. Csak 1-2-szer csinálnám meg vele, aztán mikor a leginkább benne van, akkor hagynám abba, nem gyakorolnám sokat a feladatot. Így ez a játékos-pattogós hangulat fog kapcsolódni a gyakorlathoz a kutya fejében, nem a "meg kell csinálni"-érzés, és ez gyorsítja a későbbi végrehajtást.

_@_/"
[előzmény: (2722) Szilvagombóc, 2012-07-18 21:02:27]
Kiváló dolgozó
brandybuck adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Híres



Tagság: 2006-04-10 19:54:52
Tagszám: #29485
Hozzászólások: 22864
2723. Elküldve: 2012-07-19 08:30:49,

[EGYÉB------------] Nevelési gondok

[16.]

Én klikkerrel próbálnám. Akkor klikkelnék, ha tényleg rendesen ül, nem csak félig. Ez a lábat pöckölöm, pórázt megrántom módszer nekem nem tetszik. icon72.gif

Mudimentés
Kennelem
Egy jó kutyának halála után a legjobb helye a gazdája szívében van
[előzmény: (2722) Szilvagombóc, 2012-07-18 21:02:27]
Kiváló dolgozó
Híres adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Szilvagombóc



Tagság: 2005-11-21 11:59:02
Tagszám: #23966
Hozzászólások: 2618
2722. Elküldve: 2012-07-18 21:02:27,

[EGYÉB------------] Nevelési gondok

[17.]

Sziasztok!

Nem nevelési gond, de ide illik legjobban icon77.gif

Milyen módszereket ismertek (még) fekvésből való felültetéshez?

Láb mellett fekvésből való teljes felülésre van ötletetek??? Játékos kézzel való segítséggel már próbáltam. Lábbal megpöccinteni a mellső lábait és erős testjelet adni próbáltam. Nem rég még nagyon szépen pattant fel, de újabban csak félig ül fel játékért-kajáért egyaránt.
Ma belenyúltam a dologba...pedig már elég régen nem nyúltam bele a munkába. Tehát kontaktpóráz bal kézbe, ül vezényszó, lábbal megpöcköltem a lábát, közben pici rántás felfele és MEGCSINÁLTA :))) szépen, gyorsan, teljesen :)
Vmi más módszert tudnátok ajánlani?

Köszönöm

Jó kutyázást minden kutyarajongónak.
Üdv.: Szilvi
[válaszok erre: #2723 #2724]
Kiváló dolgozó
Szilvagombóc adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Spikey



Tagság: 2008-01-10 22:18:59
Tagszám: #54191
Hozzászólások: 13729
2721. Elküldve: 2012-05-24 14:58:12,

[EGYÉB------------] Nevelési gondok

[18.]

Olyan hűdesok és hűdeúj dologra nyilván én se nagyon számítok, csak csipisznek reagáltam, hogy a leírás alapján mi lehet az "új".

Az jogos, hogy tulképp nem ártana egy módszerek közt kapcsolatot illetve választásképességet adó rendszer, kérdés, hogy ez valóban megtörténik-e ebben a könyvben, vagy ez is csak olyan "nem jut eszembe új, de ha jól adom el a régit (másét), akkor arról le lehet húzni még egy(-két) bőrt" dolog-e...

Mert ha őszinte vagyok, akkor be kell valljam, hogy én erősen szkeptikus vagyok már az ilyen "óóó, én tudom a tutit, mer mindenki más eddig csak a port hintette/rosszul csinálta" megnyilatkozásokkal, pláne, ha az amcsiknak próbálja a szájába reklámrágni valaki (nulla tényleges info adással) icon19.gif icon78.gif icon78.gif

The hardest thing in this world is to live in it.
Be brave. Live.

Enyém kutyik
Spikey adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:
  


nyunyola



Tagság: 2003-08-25 14:40:53
Tagszám: #6317
Hozzászólások: 6687
2720. Elküldve: 2012-05-24 14:46:52,

[EGYÉB------------] Nevelési gondok

[19.]

jogos. icon32.gif

"This is an environment of welcoming, and you should just get the hell outta here."

You roll the dice you play the game
The weak will fall the strong remain
No pain no gain
[előzmény: (2719) sárkánykutya, 2012-05-24 14:42:39]
Kiváló dolgozó
nyunyola adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
2719. Elküldve: 2012-05-24 14:42:39,

[EGYÉB------------] Nevelési gondok

[20.]

A "munkakutyás" azért elég tág fogalom. icon71.gif

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #2720] [előzmény: (2718) nyunyola, 2012-05-24 14:30:23]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nyunyola



Tagság: 2003-08-25 14:40:53
Tagszám: #6317
Hozzászólások: 6687
2718. Elküldve: 2012-05-24 14:30:23,

[EGYÉB------------] Nevelési gondok

[21.]

pont ezen gondolkodtam, hogy lehet-e újat még. mondjuk nem merném kijelenteni, hogy nem lehet már újat, de HA kitalálnak újat, kvára sanszos, hogy a fújrossz meg szűklátókörű munkakutyáséktól ered majd a dolog... icon53.gif icon53.gif

"This is an environment of welcoming, and you should just get the hell outta here."

You roll the dice you play the game
The weak will fall the strong remain
No pain no gain
[válaszok erre: #2719] [előzmény: (2717) sárkánykutya, 2012-05-24 14:26:58]
Kiváló dolgozó
nyunyola adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sárkánykutya



Tagság: 2009-12-11 17:13:21
Tagszám: #80574
Hozzászólások: 9091
2717. Elküldve: 2012-05-24 14:26:58,

[EGYÉB------------] Nevelési gondok

[22.]

"Újat"szerintem nem is nagyon lehet már kitalálni kutyázásban. Viszont fontos lenne a már meglévőket rendszerbe szervezni. A rendszer is "új" dolog - nem csak azzal lehet újat mondani, ha valaki kitalál egy korábban sosem volt gondolatot, hanem ha megmutatja, hogy hogyan lehet a már meglévő gondolatok között kapcsolatot teremteni, és így egyrészt segíti a valóság jobb megértését, másrészt "hatékonyabbá teheti" a gondolatok felhasználását.

Aurea mediocritas.

Mudi Fajtamentő Egyesület
[válaszok erre: #2718 #2721] [előzmény: (2711) Spikey, 2012-05-24 13:05:29]
Kiváló dolgozó
sárkánykutya adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nyunyola



Tagság: 2003-08-25 14:40:53
Tagszám: #6317
Hozzászólások: 6687
2716. Elküldve: 2012-05-24 14:26:04,

[EGYÉB------------] Nevelési gondok

[23.]

na jóóó, de a liget és sziget csak elnevezés, valójában azok is giga-kutyafuttatók... csak több esélyed van elkerülni az idiótákat, ennyi. icon20.gif

"This is an environment of welcoming, and you should just get the hell outta here."

You roll the dice you play the game
The weak will fall the strong remain
No pain no gain
[előzmény: (2714) brandybuck, 2012-05-24 14:19:22]
Kiváló dolgozó
nyunyola adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nyunyola



Tagság: 2003-08-25 14:40:53
Tagszám: #6317
Hozzászólások: 6687
2715. Elküldve: 2012-05-24 14:24:57,

[EGYÉB------------] Nevelési gondok

[24.]

jaja, god bless the zsinór... icon20.gif icon32.gif

"This is an environment of welcoming, and you should just get the hell outta here."

You roll the dice you play the game
The weak will fall the strong remain
No pain no gain
[előzmény: (2708) Morvai Kriszti, 2012-05-24 10:53:04]
Kiváló dolgozó
nyunyola adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


brandybuck



Tagság: 2004-01-15 15:59:09
Tagszám: #8203
Hozzászólások: 4787
2714. Elküldve: 2012-05-24 14:19:22,

[EGYÉB------------] Nevelési gondok

[25.]

Én mindig messziről kerültem, belvárosi koromban is icon21.gif Az összes ligetet és szigetet bejártuk, meg mindenhová vittem magammal a jószágot, bármit, csak kutyafuttatót ne icon53.gif

_@_/"
[válaszok erre: #2716] [előzmény: (2713) nyunyola, 2012-05-24 14:13:57]
Kiváló dolgozó
brandybuck adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

[EGYÉB------------] Nevelési gondok

(üzenet: 2737, Kutya)
 
    / 110 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.021115064620972 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail