Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9454996/4 Témák: 18952 Tagok: 112610 Legújabb tag: Elisse Online: (55/12
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 182 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

[KUTYAFAJTÁK] Berni pásztor

(üzenet: 4529, Kutya)
 

miramama



Tagság: 2005-06-22 08:54:31
Tagszám: #19902
Hozzászólások: 3560
4505. Elküldve: 2013-04-19 09:25:36,

[KUTYAFAJTÁK] Berni pásztor

[26.]

Öreg legény, nem vén legény... icon22.gif

A hétvégén kirándultunk, és nagyon érdeklődött egy csinos vizslalány után...

https://lh6.googleusercontent.com/-riccU7nzkQw/UW7q6CScumI/AAAAAAAADJY/FLHtHC5OTvo/s629/2013-04-17



És még mindig egy éhenkórász...

https://lh3.googleusercontent.com/-q_xaED600Kw/UW7q6B_h08I/AAAAAAAADJE/cv0QRj_NMRQ/s629/2013-04-17



"Fülöp&Mira"
Bilétát minden kutyának!!
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2013-04-19 09:33:27]
[válaszok erre: #4506 #4507] [előzmény: (4503) venyimgyongye, 2013-04-12 20:32:32]
Kiváló dolgozó
miramama adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Mili



Tagság: 2006-06-29 13:29:56
Tagszám: #32143
Hozzászólások: 57
4504. Elküldve: 2013-04-13 17:06:30,

[KUTYAFAJTÁK] Berni pásztor

[27.]

Sziasztok!

Szakdolgozatomat a „kutyákkal együtt töltött utazásokról” írom, nagyon megköszönném, ha kitöltenétek a kérdőívemet.


https://docs.google.com/forms/d/1Ht5WolNF7geAvrixwE4N-1eWJ94uDEChPMl8Y5GlydM/viewform?sid=32435596823f398e&token=9Q759D0BAAA.yB9RoH_ege8avVQw0aqMtw.8w-ycDbHbHMmLiRU5rLHvw

Kinga
Kezdő
Mili adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


venyimgyongye



Tagság: 2003-12-31 11:26:33
Tagszám: #7917
Hozzászólások: 1205
4503. Elküldve: 2013-04-12 20:32:32,

[KUTYAFAJTÁK] Berni pásztor

[28.]

drága nagy fiam! lassan már öreglegény...

"Honlapom"
"képeink"
[válaszok erre: #4505] [előzmény: (4501) miramama, 2013-04-10 20:15:32]
Kiváló dolgozó
venyimgyongye adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


BerlingosGabesz



Tagság: 2013-04-12 10:37:14
Tagszám: #127670
Hozzászólások: 2
4502. Elküldve: 2013-04-12 11:00:26,

[KUTYAFAJTÁK] Berni pásztor

[29.]

Sziasztok! Az index fórum megszűnése óta lemaradtam a dolgokról sajnos. A Rácalmási találkozó óta volt találkozó vagy van-e tervben új? Szívesen elmennénk újra. Frida közben megnőtt, ebben a hónapban lesz 11 hónapos. Pár kép róla: http://gaborsara.tumblr.com/

Zöldfülű
BerlingosGabesz adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miramama



Tagság: 2005-06-22 08:54:31
Tagszám: #19902
Hozzászólások: 3560
4501. Elküldve: 2013-04-10 20:15:32,

[KUTYAFAJTÁK] Berni pásztor

[30.]

Kedves Picivivi!
Biztos forrásból tudom, hogy látogatja ezt az oldalt jó néhány kitűnő tenyésztő, de úgy látom, szerénységük tiltja, hogy ajánlják magukat icon25.gif
Így én ajánlanék egyet, bár belátom elfogult vagyok...
Ő itt Venyimgyöngye Orbit, alias Fülöp, aki már nyolc éve boldogít minket. icon22.gif
Tenyésztőjét megtalálod venyimgyöngye nicknéven itt.

Mira-_Marcipan-_Deni_Fulop_097hj.jpg

icon50.gif

"Fülöp&Mira"
Bilétát minden kutyának!!
[válaszok erre: #4503] [előzmény: (4500) Leíratkozott felhasználó, 2013-03-06 15:23:21]
Kiváló dolgozó
miramama adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
4500. Elküldve: 2013-03-06 15:23:21,

[KUTYAFAJTÁK] Berni pásztor

[31.]

Sziasztok

Tudnátok nekem megbízható berni tenyésztőket mondani? Csak és kizárólag olyan kutyusok kölykei érdekelnek, akiknek a szüleik rendelkeznek szűrési papírokkal. A válaszokat előre is köszi
[válaszok erre: #4501] [előzmény: (4499) mokusvolgyi, 2013-02-20 10:15:08]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


mokusvolgyi



Tagság: 2004-01-21 09:30:30
Tagszám: #8287
Hozzászólások: 504
4499. Elküldve: 2013-02-20 10:15:08,

[KUTYAFAJTÁK] Berni pásztor

[32.]

Sziasztok!

FELHÍVÁS!

A MAGYAR BERNIPÁSZTOR EGYESÜLET
2013. március 2-án

FŐTENYÉSZSZEMLÉT RENDEZ!!!

Bírók: Hartmann György és Pintér János
Regisztráció: 9 órától a helyszínen

Helyszín: DUNAHARASZTI, FŐ ÚT 154.

Érdeklődni:
Pintér János. 06-53/360-510
06-30/314-54-92

Mindenkit szeretettel várunk!

"Honlapom"

"Képeink"
[válaszok erre: #4500]
Törzstag
mokusvolgyi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tkata



Tagság: 2005-03-02 11:57:45
Tagszám: #16301
Hozzászólások: 6577
4498. Elküldve: 2013-02-12 14:43:50,

[KUTYAFAJTÁK] Berni pásztor

[33.]

Ez a kislány, ahogy írtad olyan dilettáns módon menti a kutyákat, amit kb. egy olyan nőhöz tudok hasonlítani, aki besétál a kórházba, hogy 'doktor úr, nagyon fáj a hasam, biztos vakbél-gyulladásom van', majd kiszerelnek belőle egy teljesen fejlett, egészséges csecsemőt...
Egyszer egy boxert mentett a fajtamentés elől, pedig már folyamatban volt az ügye, majd 2 nap múlva sikítva kért segítséget a kutya elhelyezéséhez, mert támadta a többit és nem tudta kezelni a helyzetet. Lehet a fajtát szeretni, de menteni háttér, tapasztalat, pénz és gyakorlattal rendelkező állatvédők tanácsainak kérdezése és megfogadása nélkül csak dilettáns kutyagumi-keverés lesz, ahogy a példa is mutatja...

NOÉ Állatotthon MiniMenhely részleg
NOÉ Állatotthon Boxer fajtamentő csoport
[előzmény: (4497) tapipapi, 2013-02-12 09:25:01]
Kiváló dolgozó
Tkata adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


tapipapi



Tagság: 2004-09-16 20:43:55
Tagszám: #12663
Hozzászólások: 6281
4497. Elküldve: 2013-02-12 09:25:01,

[KUTYAFAJTÁK] Berni pásztor

[34.]

Sziasztok!
Szeretnék reagálni egy pár szót, ha már megint a mi nevünk lett tovább pellengérre állítva.
Először is a fedeztetés idejére írnék.
Mi a Szanditól azt az infót kaptuk, hogy november 3.-án tüzelt be a Kyra és 25.-én lett szállítva tudomásom szerint. Ez 22 nap a tapasztalatom szerint a 22. napon nem nagyon szoktak a szukák foganóképesek lenni, tehát a doki állítása egy kicsit sánta. Mivel nem tudjuk a tüzelés pontos kezdetét csak amit a Szandu írt, illetve sajnos én nem tudom a szülés pontos idejét sem, hogy esetleg visszaszámoljunk, akkor ezeknek az adatok ismeretében csak azt állíthatjuk, hogy a fajtamentőnél lett befedezve a kutya. Aztán azt is tudjuk, hogy egy alomban nem egyforma a babák fejlettségi foka, még egy jól tartott szukánál sem. Valamint egy lepusztult szukánál, ráadásul egy nem megfelelő "terhes" gondozás utáni szülésnél nagyon sűrűn előfordul baba veszteség. Ezt talán nem kéne a Kriszti nyakába varrni. Főleg úgy nem, hogy nem volt senkinek sem tudomása a fedeztetésről. A költségekhez egy kis számítás. De ez is csak tőlem származik, mivel én nem vettem részt sem a szállításban, sem a pénz osztásban. 260 € ma kb. 78000 Ft. Na ebből a Szandu kapott 30000 Ft-t, gondolom a Krisztinek a 2 útlevél és a chip 12000 Ft-ba került, ez eddig 42000 Ft, tehát a fent maradó összeg 36000 Ft gondolom Aki szállította a kutyákat, na Ő sem ingyen vitte Bp-ről a kutyákat. Kb ehhez ennyi lenne a megjegyzésem.
Nem tisztem a Krisztit megvédeni, gondolom megteszi Ő maga. De amíg mi csináltuk a BMCS-t addig igen sok kutyának segített megtalálni a régi, vagy új gazdáját, megengedte, hogy saját házának kertjében felállítsunk egy kennel, ami nagyon hosszú ideig egy vak bernikének adott otthont és gondoskodást. Sorolhatnám még, de sorolhatnám a többi mentőszervezet segítségét is. Amit ez úton is köszönök.
Viszont szeretném megjegyezni, hogy ha a semmiből előkerült egy kislány (nem sértésnek szántam, de koromból adódóan leírhatom ezt) és kinevezi magát Berni Pásztor Fajta mentőnek, (esetleg más fajták után pl. sitzhu, boxer....)akkor igen is legyen a háta mögött egy két segítő, támogató. Többek között keresse meg a fajtagondozó klubbot. (tudomásom szerint nem történt meg). Ha fajta mentő akarok lenni, akkor legyen időm, helyem, pénzem, szállító járművem, stb, ha ezek nem állnak a rendelkezésemre, akkor legyen olyan tapasztalattal, hellyel, esetleg némi pénzzel rendelkező szervezettel megállapodásom akik baj esetén tudnak segíteni. Továbbá ha ezek után még mindig megszállott fajta mentő akarok lenni, akkor nem kötöm le kevéske helyem, pénzem, időm más fajták mentésével. (pl. Bernáthegyi, németjuci, stb...) Tudom ők is rászorulnak a mentésre, de sajnos nem tudunk minden kutyust megmenteni. Hanem minden erőmmel a berniken próbálok segíteni.
Ezek után ha nem marad pénzem a bernik útleveleztetésére, ivartalanítására, akkor ne kezdjek másokra sarat dobálni.
Ennyit szerettem volna hozzászólni.
Nem vita indítónak szántam az írásomat, de én úgy érzem sok ember lett ebben az ügyben indok nélkül megbántva, megsértve. És itt nem csak Szandira és családjára gondolok, Akik okozták, hanem a sok sok véres szájú támogatóra, akik például úgy tartanának minket, hogy kívánjuk a halált.
Most már tényleg befejezem.
Egy kérésem lenne csak Szandu ne Berni pásztor fajta mentő legyen, csak simán a kutyusok megmentő angyala. Ne ragadjon le egy fajtánál, mert úgy sem tudja megállni, hogy másnak ne próbáljon segíteni.

Honlapunk
képtár
[válaszok erre: #4498] [előzmény: (4495) bcslaci, 2013-02-11 20:13:36]
Kiváló dolgozó
tapipapi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


J.Zsuzsa



Tagság: 2002-12-06 00:00:00
Tagszám: #516
Hozzászólások: 26576
4496. Elküldve: 2013-02-11 22:18:38,

[KUTYAFAJTÁK] Berni pásztor

[35.]

Jelen esetben én csak a történet azon részét másoltam ide, amit a magyarországi "állatmentő hölgy" postolt ki. Tettem ezt idézőjelbe, egyébként pedig belinkeltem, így akit más vonatkozásban is érdekel az ügy, elolvashatja. Nem kívánok a bernis ügyekbe belefolyni, csupáncsak felhívtam a figyelmet arra,hogy nem feltétlenül kellene egy olyan magánszemélyt támogatni, aki képtelen a korszerű állatvédelem elvárásainak megfelelni, aki ivarosan ad örökbe, stb. Amúgy pedig hogy ki-kivel, mikor és hányszor, engem nem érdekel.
[előzmény: (4495) bcslaci, 2013-02-11 20:13:36]
Kiváló dolgozó
J.Zsuzsa adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


bcslaci



Tagság: 2006-03-18 15:24:52
Tagszám: #28581
Hozzászólások: 14
4495. Elküldve: 2013-02-11 20:13:36,

[KUTYAFAJTÁK] Berni pásztor

[36.]

Tegnapi nap folyamán Sz. nagynénikéje felkereste a német Berni mentőket, a vezetőjükkel Frau Their-el beszélt. A németek nagyon precízen vezetik az összes hozzájuk került kutyával kapcsolatosan felmerült költségeket, adatokat, K. D. a kutyákért 260 eurót kapott és 210 euro lett a költségekre visszaforgatva. A hiányzó 50 euro volt valószínűleg a haszon rajtuk, ki tette zsebre nem tudjuk, de már nincs jelentősége. A német berni pásztorkutya fajtamentés nemzetközileg elismert szervezetének egyik tag állomásáról van szó, nem fogjuk senki miatt lejáratni a németeket, ezzel a mások által mentett, esetlegesen Magyarországon örökbe adhatatlan kutyáinak a sorsát tönkre tenni. Sok kutyának olyan magas az orvosi kezelési ktg.-e vagy esetleg olyan kinézetű keverék, hogy senki nem fogja Magyarországon örökbe fogadni, kint az ilyen kutyák is otthonra találnak. Ezért úgy döntöttünk, nem teszünk feljelentést, nem fogunk nemzetközi botrányt kavarni. Nem az ártatlanságát ismerjük el , inkább másoknak nem akarunk ártani.

A német berni mentők vezetője elmondása alapján, K. sos gyepiről, altatásból mentett saját kutyáiként adta át őket. Telefonon lebeszélte a helyüket az utazás előtt és az óta egy alkalommal sem érdeklődött irántuk tegnapelőttig. Mexi és Kira a gondozójuk szerint már remekül meg volt decemberben egymás nélkül is, ezért Mexit örökbe adták egy családba, ahol már sikerült beilleszkednie, ivartalanítása is megtörtént már. Kira is családra talált, de a befogadó család nagy meglepetésére beindult a szülés nála, ezért visszavitték a mentőhelyre ahol életet adott az 5 kisbabájának. Nem az én véleményem az ottani állatorvos szerint a fedeződés ideje kb. az utazás időpontjára tehető. A kölykök közül az egyik meghalt mivel éretlen, fejletlen volt a szülés korai időpontja miatt. Nem tudom, hogy a kutyáknál létezik-e terhes gondozás, de ha észreveszik időben a vemhességet talán lett volna az 5.-ik babának is esélye vagy egyiknek sem. A németeket K. úgy tájékoztatta, hogy a kutyákat ő mentette és rossz állapotuk, betegségük miatt nem ivartalanította. K. elmondása miatt, a németek hagyni akartak időt a felépülésre, ezért nem lettek azonnal megműtve, így történhetett a baki. K. Ágitól a német nagynénitől tudta meg, hogy az általa örökbe adott kutyák hol tartózkodnak és ez ezek után, tegnap előtt irt nekik először, hogy küldjenek képet a kutyákról. Hogy miért kellett ekkora cirkuszt csinálnunk, hogy végre megtudjunk, valamit a kutyáinkról senki nem érti. Miért mondta nekünk hetente, hogy irt nekik, de még nem jött válasz ezt sem értjük. Arra a kérdésre, miért íratta a nevére a chipeket, Ő maga azt válaszolta Áginak, magyar autóval nem mehet Németországba magyar chipes kutya. A német menhely vezetője se érti, hiszen K. ugyanúgy magyar és érvényes magyar útlevéllel miért ne mehetne, magyar autóban, magyar sofőrrel, magyar chippel ellátott kutya . A költségek utazásra, úti okmányokra és panziózásra lettek elszámolva. a panziózás legjobb tudomásom szerint nálunk történt, de már ennek sincs jelentősége. Miért ígért olyan dolgot Sz.-nak, aminek a betartásával egyetlen percet sem foglalkozott, ezt sem értjük. Félretájékoztatással, hamis ígéretekkel befolyásolva Sz. , rossz döntést hozott, de önhibáján kívül.
A másik félnek K. Kira tüzeléséről nem szólt, pedig azonnal megműtötték volna. Soha egyetlen szóval sem kérte, hogy együtt maradjanak, tehát a németek nem hibáztak, sőt az elején még együtt tartották őket. Egyetlen alkalommal nem kért róluk fotót vagy tájékoztatást.
.
A német menhely vezetője úgy nyilatkozott, hogy ha valakitől kutyát vesznek át azzal mindig tartják a kapcsolatot és tájékoztatják a kutya további sorsáról, fotókat és helyzet jelentést küldenek folyamatosan a megadott email címre, ha kérik.

Aki ezek után rábízza az általa megmentett kutyájának további sorsát, gratulálok hozzá. A történeten nincs mit vitatkozni ez majd 2 hónap nyomozásának az eredménye, amire semmi szükség nem lett volna, ha K. az örökbeadást ígéretei szerint bonyolítja. Innentől kezdve mindenki döntse el saját maga, hogy továbbiakban szeretne-e vele dolgozni vagy sem.
[válaszok erre: #4496 #4497] [előzmény: (4493) J.Zsuzsa, 2013-02-11 18:15:23]
Zöldfülű
bcslaci adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


bcslaci



Tagság: 2006-03-18 15:24:52
Tagszám: #28581
Hozzászólások: 14
4494. Elküldve: 2013-02-11 19:58:26,

[KUTYAFAJTÁK] Berni pásztor

[37.]

Jó lenne ha a történet többi részét is publikálnád itt, nem csak a feszültséget keltenéd a fél információiddal.
[előzmény: (4493) J.Zsuzsa, 2013-02-11 18:15:23]
Zöldfülű
bcslaci adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


J.Zsuzsa



Tagság: 2002-12-06 00:00:00
Tagszám: #516
Hozzászólások: 26576
4493. Elküldve: 2013-02-11 18:15:23,

[KUTYAFAJTÁK] Berni pásztor

[38.]

Kérdeztetek,hogy tud-e valaki a "berni fajtamentésről". A rövid válaszomból gondolom Mindenkinek lejött,hogy a véleményem dupla nulla róluk. Többen írtak nekem pü-t is, amiből megtudtam,hogy a bernisek támogatják az illetőt. A NOÉ-n belül tagja vagyok a boxer és bulldog fajtamentésnek és nincs olyan kutya, akit ivartalanítás nélkül örökbeadnánk, így sok tenyésztő is mellénk állt,hisz egy igazi tenyésztőnek az az érdeke,hogy a mentett kutyák ne kerülhessenek szaporítók kezébe még véletlenül se, szigorúan, csakis ivartalanítva kerüljenek gazdához. Feltételezem,hogy a berni tenyésztőknek is ugyanez az érdekük, vagyis megállítani a szaporítókat. Erről az "új berni fajtamentésről" pedig itt egy szösszenet. Mondjuk ez a kutya épp külföldre ment, de a lényeg le van írva. Szerintem ezt a lányt nem támogatni kellene, hanem ignorálni.


Idézet:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=330536470399504&set=a.330536427066175.79101.263441387109013&type=1&theater
Berni Pásztor fajtamentés
február 3.
Kira Anya lett :( (16 fénykép)
Kira anya lett
2012.november 25,-én elutazott Kira és Mex Németországba, de boldog család helyett sajnos egy menhelyen kötött ki.
Hogy is volt ez?
Mexire és Kirára volt magyar örökbefogadó jelentkező, de mivel nagy szerelmem volt a két kutya és ők is imádták egymást ezért szerettem volna őket örökbe adni olyan helyre, családba ahol meseszép életük lehet. Hibáztam elismerem, de ezt megpróbálom rendbe hozni, de előtte elmesélem az egész történetet. Nem akartam erre az oldalra ilyen dolgokat kiírni, mert ez az oldal mindez idáig mocskolódástól mentes oldal volt, csak a bajba jutott bennikről szólt és arról, ahogyan próbáljuk őket megmenteni és egy szebb életet biztosítani nekik azáltal, hogy megkeresem nekik az álom gazdit. Sajnálatos módon már körben járt privát üzenetben, hogy milyen felelőtlenek vagyunk, és nehogy merjenek minket támogatni, Kira és Mex is pórul járt nálunk, velünk.
Tavaly Szeptemberben kezdtem el kizárólag Berni pásztorok mentésével foglalkozni, tudom nagy teher ez egy embernek, de imádom őket, beléjük szerettem. Az elsők kis védenceim között volt Kira akit agyonszaporítottak már gyermekkorától kezdve, ez a fejlődésén is meglátszott kis csenevész kutyuska maradt. Nálam szépen rendbe jött és nagy lett a szerelem kettőnk között.
Azután jött Mex aki az illatos útról menekült meg általam tavaly októberben. Mexit is rendbe hoztam, az első időkben Balogh Anikó segítségével. Balogh Anikó mutatott be Ber Marcsinak, aki javasolta nekem, adjam örökbe a két kutyát Németországba ott együtt maradhatnak családba kerülnek és csodálatos életük lesz. A kutyák együtt maradása és a jobb életük érdekében engedtem magam meggyőzni és belementem az örökbeadásba.
Sajnos Mexi az utazás előtt megbetegedett, nagyon rosszul nézett ki és nagyon sokba került a kezelése, így Kira Chip beültetésére és a két kutya útlevelének elkészítetésére nem maradt pénzem. Kira az indulás előtti hetekben tüzelni kezdett, ezért ezt az utat le is akartam mondani illetve elhalasztani, de Ber Marcsiék által megismert közvetítő megnyugtatott, nem lesz semmi baj kiérkezésük után a kutyák 2-3 nap alatt ivartalanítva lesznek. Ber Marcsiék is nyugtattak ne aggódjak, mert a német kontakt nagyon megbízható, minden rendben lesz. Aki figyeli a személyes facebook profilomat az láthatja a mai napig kint lévő posztot, hogy ideiglenes befogadót keresek pár napra Kirának mert tüzel és félek, hogy összegabalyodnak. Végül is nem lett ideiglenes befogadó, de igyekeztem a kutyákat külön szobában tartani, hogy ne legyen gond annak ellenére, hogy ivartalanítási ígéretet kaptam.
A papírok. hmm, hát papírok nem lettek írva majd lepapírozzuk, utólag most nem érünk rá címén, de ne izguljak, mert a kontakt (D. Krisztina) nagyon megbízható. Eljött az utazás napja, de Mexi betegségének kezelése annyira kimerített anyagilag, hogy Kira chippelését és a két kutya útlevelét nem tudtam kifizetni. Krisztina felajánlotta, hogy az ő állatorvosa megcsinálja hitelbe és a költségeket az örökbefogadókkal megtérítteti. Az útlevelek előkészítéséhez, küldjem át beszkennelve mailben Mex és Kira oltási könyvét a doktornőnek. A doktornő nevét és címét, természetesen nem írom le. 2012.november 25-én a kutyák elindultak Ausztriában, ahol Krisztináék elmondása alapján a Német Fajtamentés vette át a kutyákat és tőlük mennek majd családba. Az utazás napjától december
17.-ig semmi hírem nem volt Mexről és Kiráról, ahányszor kérdeztem Krisztinát vagy Ber Marcsit mindig azt mondták utána néznek, de nem jött válasz.
Hamburgban élő nagynénémet kerestem meg, hogy nem tudok a kutyáimról lassan 2 hónapja. Nénikém körbe telefonált, a menhelyek között és kiderült, hogy van náluk 2 kutya, akiket beadtak a menhelyre és Magyarországról jöttek, ők átnevezték Ranianak és Mehdinek, azt hogy ki adta le őket, hogy kerültek oda nem tudják. A gondozójuk anette mayer küld majd nekünk szívesen képeket emailben.
Az emailben két képet kaptunk szöveg nélkül és innentől kezdve, semmi hírt nem jött a menhelyről sem. A nénikém több alkalommal telefonált az általuk megadott számra, mindig azt a választ kapta, hogy jelenleg nem tudnak felvilágosítást adni. Közben a napokban felfedeztük, hogy Mex eltűnt a menhelyről és érdeklődtünk, hol van a kutya, figyeltük az oldalukat, ahonnan megtudtuk, hogy Kira januárban 5 kis babának adott életet, sajnos közülük egy meghalt. Elkezdtünk kutatni, hogy kiderítsük, hogyan történhetett ez meg, mikor a kutyáknak tavaly november óta családban és ivartalanítva kellene lennie. A kis magánnyomozásunk eredményeképpen kiderült, hogy a chip átírás az utazás előtt, két nappal már megtörtént Krisztina Dörflinger nevére (én utazás előtt 1 nappal küldtem át az adatokat) és ezt még egyszer módosították december 04.-én is valószínűleg telefonszám változás miatt. Miért kellett egy 2 hete állítólag külföldre örökbe adott kutyának a chip regisztrációjához egy magyar nő új telefonszáma?
Az utazás november 25-én volt. Az útlevelek előkészítéséhez a beszkennelt oltási könyveket november 24.-én küldtem el. Mexiről soha nem írtam alá örökbeadási papírt. Mexi chipjét mégis november 23-án Krisztina Dörflinger nevére írták. Hogyan írhatta át egy állatorvos a kutya chipjét, más nevére a kutyák jelenléte és papírok nélkül? Miért kerültek menhelyre? Miért nem lettek ivartalanítva? A menhely miért változtatta meg a kutyák nevét? Miért nem kerültek családhoz? Miért nem kaphatunk felvilágosítást 3 hónapja? Miért vannak a kutyák még mindig a kontakt nevén és miért nem lett beregisztrálva Kira chipje november 25.-óta és ha mégis beregisztrálták ,kinek a nevére? Miért vannak Németországban talált státuszban mentett helyett, és ha talált kutyák miért nem küldték vissza őket Magyarországra, magyar chip van bennük, magyar címmel és névvel? Ha visszaküldték Magyarországra, akkor hol van most mexi?
A megfelelő lépéseket megtettem, hogy amennyire tudom, rendbe hozzam a rossz döntésem által kialakult helyzetet. A fejleményekről itt fogok tudósítani, mert elegem van az alattomosan, privát üzenetekben körbejáró lejárató kampányból, és azért mert nekem nincs semmi takargatni valóm, én a legjobbat szerettem volna a kutyáimnak, hogy ezt mások kihasználták, csúnyán átvertek és még a kutyáim sincsenek meg.
A fent kiirt dolgokat tanukkal és iratokkal tudom bizonyítani, ezen kívül van még néhány dolog amit tudok bizonyítani, de a nyomozás érdekében nem nyilatkozhatok róla.
Innentől kezdve, mindenki eldöntheti ki az, akinek a fejét kellene venni.
- Nekem, aki hittem a szép szavaknak, ígéreteknek és most 100%-osan becsapva érzem magam, de próbálom ezt helyrehozni.
- Balogh Anikó aki bemutatott Ber Marcsinak és esküszik rá, hogy mennyire rendes megbízható.
-Ber Marcsi aki rám tukmálta ezt az örökbeadást és a mai napig állítja hogy a kontakt Krisztina Dörflinger maximálisan megbízható?
-Krisztina Dörflinger aki a fent felsorolt eseményeket szervezte, intézte és 3 hónapja annyit tud csak nyilatkozni, hogy még nem jött semmi válasz nem tudja, mi van velük.

A mentést nem szeretném befejezni, de ehhez a ti segítségetekre is szükségem van. Csapattá alakultunk, már segítőim is vannak, ezért garantálhatom, hogy ez többet nem fordulhat elő. Az általunk megmentett kutyák mind leinformált, jó helyekre kerültek ivartalanitva vagy ivartalanítási kötelezettséggel Kira és Mex kivételével, de ennek a történetnek nincs még vége, most kezdődik csak igazán.
folytatás következik…
Mindenkinek további kellemes vasárnapot kívánok.
Üdvözlettel.
Csak Szandu
313809_330536470399504_441285979_n.jpg



Mi már régóta mentjük a berniket, most is van nálunk egy szuka, aki oltva,ivartalanítva, chipezve, házhozszállítva megy majd gazdához. Szerintem ez a korrekt öröökbeadás.
[válaszok erre: #4494 #4495] [előzmény: (4492) Puzzle, 2013-02-04 21:49:17]
Kiváló dolgozó
J.Zsuzsa adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Puzzle



Tagság: 2008-11-04 23:19:56
Tagszám: #65220
Hozzászólások: 14928
4492. Elküldve: 2013-02-04 21:49:17,

[KUTYAFAJTÁK] Berni pásztor

[39.]

A gyáli szökős

" Boéróval 2012 májusában találkoztunk első alkalommal, amikor az utcán kóborolt. Azóta mi és még számtalan állatbarát havi rendszerességgel, ha nem sűrűbben vittük vissza ahhoz a családhoz, akik állítólag a gazdái voltak. Többször kértük, hogy vigyázzanak rá jobban, oltassák, ivartalanítsák, kapjon chipet, de a többszöri ígéret ellenére sem történt semmi. Ma, 2013.02.03-án délelőtt szembejött az utcán átfagyva, éhesen, csuromvizesen. Gazdáját hívtuk nem vette fel, vissza nem hívott. A fiával tudtunk beszélni, aki elköltözött, nem tud a kutyáról, de szerinte nincs oltása és chipje. A család tehát a fiú révén értesítve lett, de nem kapkodtak a kutyáért, de mi sem törtük magunkat, hogy visszaadjuk. Annyira éhes volt, hogy kiborította az első eléje kerülő kukát és abból próbált kajához jutni. Csupa csont és bőr, de nagyon hálás, bújós igazi maci kutya. Azóta megtudtuk, hogy már kedd este is megijesztett valakit hatalmas termetével, tehát már napok óta az utcán kóborolt anélkül, hogy a gazdi a kereste volna a helyi állatvédőknél (tudja a számunkat) vagy a gyepmesternél. A „gazdit” továbbra is keresni fogjuk a lemondás miatt. Boérót panzióba vittük. Vár rá havi panziós költség kajával együtt 30.000 forint/ hónap, továbbá veszettség kombi oltás, chip és ivartalanítás, mely költségek további 30.000 forintra tehetőek. Kérjük aki teheti támogassa Boéró költségeit az alapítványunk számlaszámára történő utalással, befizetéssel. OTP Bank Nyrt. :11705008-29915941 Élethang Alapítvány IBAN: HU42 11705008-29915941-00000000 (SWIFT azonosító: OTPVHUHB) "


http://www.facebook.com/photo.php?fbid=491900287518352&set=a.491900187518362.104635.441293832578998&type=1&permPage=1

Márpedig itt rend lesz, szólt a nagymama és berúgta a szart az ágy alá.
[válaszok erre: #4493]
Kiváló dolgozó
Puzzle adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


J.Zsuzsa



Tagság: 2002-12-06 00:00:00
Tagszám: #516
Hozzászólások: 26576
4491. Elküldve: 2013-02-03 08:48:14,

[KUTYAFAJTÁK] Berni pásztor

[40.]

Ja.
[előzmény: (4490) Puzzle, 2013-02-03 00:55:47]
Kiváló dolgozó
J.Zsuzsa adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Puzzle



Tagság: 2008-11-04 23:19:56
Tagszám: #65220
Hozzászólások: 14928
4490. Elküldve: 2013-02-03 00:55:47,

[KUTYAFAJTÁK] Berni pásztor

[41.]

Tudtok róluk valamit?

Berni Pásztor fajtamentés
http://www.facebook.com/BerniPasztorFajtamentes?ref=stream

Márpedig itt rend lesz, szólt a nagymama és berúgta a szart az ágy alá.
[válaszok erre: #4491]
Kiváló dolgozó
Puzzle adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zarabubus



Tagság: 2012-02-24 10:47:12
Tagszám: #100013
Hozzászólások: 397
4489. Elküldve: 2013-01-10 11:12:35,

[KUTYAFAJTÁK] Berni pásztor

[42.]

Talált kutya
Bejelentő neve: dr. Kármán Csilla
Neme: kan
Kora: 3 éves körül
Hely: II.ker
Helyileg hol van elhelyezve: egy ismerősmnél
Mennyi ideig tudja tartani a kutyát: pár nap
Dátum: 2013. 01.09.
Telefonszám: 06-20-3-819-033
e-mail cím: [email protected]

bernipaacutesztor2_zps5b3b82b6.jpg



"Aki engem szeret, szereti a kutyámat is."
Törzstag
zarabubus adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


venyimgyongye



Tagság: 2003-12-31 11:26:33
Tagszám: #7917
Hozzászólások: 1205
4488. Elküldve: 2012-12-26 06:16:17,

[KUTYAFAJTÁK] Berni pásztor

[43.]

Köszönöm szépen, és természetesen kívánom, hogy legyetek boldogok, egészségesek még sok-sok évig együtt!

"Honlapom"
"képeink"
[előzmény: (4487) miramama, 2012-12-25 15:16:43]
Kiváló dolgozó
venyimgyongye adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miramama



Tagság: 2005-06-22 08:54:31
Tagszám: #19902
Hozzászólások: 3560
4487. Elküldve: 2012-12-25 15:16:43,

[KUTYAFAJTÁK] Berni pásztor

[44.]

Kedves Venyim mami! Boldog Karácsonyt kívánunk. üdv. Fülöp. icon50.gif

CIMG2403.JPG

"Fülöp&Mira"
Bilétát minden kutyának!!
[válaszok erre: #4488]
Kiváló dolgozó
miramama adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Yazoo1



Tagság: 2004-01-13 14:42:58
Tagszám: #8165
Hozzászólások: 8080
4486. Elküldve: 2012-12-12 09:16:15,

[KUTYAFAJTÁK] Berni pásztor

[45.]

VIII. kerületben találtak egy kék szemű, valószínűleg vemhes berni szukát. Chipet majd nézetnek benne. 06-30-9219-052

Elsamere malinois kennel
Kiváló dolgozó
Yazoo1 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miramama



Tagság: 2005-06-22 08:54:31
Tagszám: #19902
Hozzászólások: 3560
4485. Elküldve: 2012-12-07 09:00:35,

[KUTYAFAJTÁK] Berni pásztor

[46.]

ez jó hír. icon32.gif

"Fülöp&Mira"
Bilétát minden kutyának!!
[előzmény: (4484) venyimgyongye, 2012-12-07 06:12:44]
Kiváló dolgozó
miramama adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


venyimgyongye



Tagság: 2003-12-31 11:26:33
Tagszám: #7917
Hozzászólások: 1205
4484. Elküldve: 2012-12-07 06:12:44,

[KUTYAFAJTÁK] Berni pásztor

[47.]

nagyon köszönöm! Igen, Csillag az enyém volt, és hála istennek hazaengedték...

"Honlapom"
"képeink"
[válaszok erre: #4485] [előzmény: (4483) miramama, 2012-12-06 08:48:29]
Kiváló dolgozó
venyimgyongye adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miramama



Tagság: 2005-06-22 08:54:31
Tagszám: #19902
Hozzászólások: 3560
4483. Elküldve: 2012-12-06 08:48:29,

[KUTYAFAJTÁK] Berni pásztor

[48.]

Fülöp remekül van, köszönjük. A múlt hét végén sétáltunk éppen egy nagyot. Ez az ő ideje. Nyáron nem bírja a nagyobb kirándulásokat. Egyébként minden reggel megsétáltatják egymást a papával. Szóval nálunk minden oké. Remélem nálatok is. A Sóskútról ellopott kölyök a tied volt?

396661_460876177292706_2018687911_n.jpg

és egy tavaszi kép:
46365_437863676260623_1427412027_n.jpg

"Fülöp&Mira"
Bilétát minden kutyának!!
[válaszok erre: #4484] [előzmény: (4482) venyimgyongye, 2012-12-06 06:06:55]
Kiváló dolgozó
miramama adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


venyimgyongye



Tagság: 2003-12-31 11:26:33
Tagszám: #7917
Hozzászólások: 1205
4482. Elküldve: 2012-12-06 06:06:55,

[KUTYAFAJTÁK] Berni pásztor

[49.]

és Fülöpke jól van???

"Honlapom"
"képeink"
[válaszok erre: #4483] [előzmény: (4480) miramama, 2012-12-04 19:43:16]
Kiváló dolgozó
venyimgyongye adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


venyimgyongye



Tagság: 2003-12-31 11:26:33
Tagszám: #7917
Hozzászólások: 1205
4481. Elküldve: 2012-12-06 06:05:04,

[KUTYAFAJTÁK] Berni pásztor

[50.]

milyen szép maci.(

"Honlapom"
"képeink"
[előzmény: (4480) miramama, 2012-12-04 19:43:16]
Kiváló dolgozó
venyimgyongye adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

[KUTYAFAJTÁK] Berni pásztor

(üzenet: 4529, Kutya)
 
    / 182 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.022958040237427 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail