Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455414/11 Témák: 18953 Tagok: 112632 Legújabb tag: Klop Hann Online: (80/6
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 21 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Ebadót akarok !

(üzenet: 513, Kutya)
 

J.Zsuzsa



Tagság: 2002-12-06 00:00:00
Tagszám: #516
Hozzászólások: 26576
13. Elküldve: 2009-12-02 20:37:52,

Ebadót akarok !

[501.]

Látszik, hogy nem szembesülsz nap, mint nap a kidobott kutyák mennyiségével, nem szembesülsz azzal, hogy képtelenség segíteni rengeteg szerencsétlenen. Itt már nincs más megoldás, csak a kötelező ebadó, kivéve, ha ivartalan kutyáid vannak. De nem kell beszarni senkinek. nem lesz ilyen, mert nem az állam finanszírozza ill. csak nagyon minimális mértékben a kidobott állatok ellátását. Hallottam olyan érvet is, hogy hogyan csinálhatnák ezt meg, hisz hány szerencsétlen él meg abból, h szaporítja az állatokat és eladja. Ettől kezdve meg tényleg csak szájtépés az egész. Tűzzel vassal tiltakoznának ellene a szaporítók, a tenyésztők, kutyatulajdonosok és még állatvédőknek magukat vallók is és maradnánk 1-2 % -ban olyanok (vagyis pár hülye, magamat is beleértve) akik meg jártatnánk feleslegesen a szánkat. Ebben az országban amúgy is úgy áll mindenki egy feladathoz, h miért nem lehet megcsinálni, nem úgy, hogy mindent meg lehet valósítani. Ezért tartunk itt, minden területen.
[válaszok erre: #17 #52] [előzmény: (11) RoyalBlau, 2009-12-02 20:16:08]
Kiváló dolgozó
J.Zsuzsa adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Spillo



Tagság: 2005-09-14 18:04:25
Tagszám: #21916
Hozzászólások: 15050
12. Elküldve: 2009-12-02 20:36:20,

Ebadót akarok !

[502.]

OK, de kinek a hatáskörébe tartoznának a kiadandó engedélyek? Mert ha pl. a többletebtartási engedélyezési ügyeket nézem... hááát... eddig csak olyanokba botlottam, ahol kinológiai ismeret a nullával volt egyenlő azoknál, akik az eljárásban részt vettek, legyen az önkormányzat, ÁNTSZ, hatóságinak becézett állatorvos. Szávitri mesélhetne...


NÉMET JUHÁSZKUTYA FAJTAMENTÉS
[előzmény: (11) RoyalBlau, 2009-12-02 20:16:08]
Kiváló dolgozó
Spillo adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


RoyalBlau



Tagság: 2006-01-01 21:23:00
Tagszám: #25225
Hozzászólások: 12623
11. Elküldve: 2009-12-02 20:16:08,

Ebadót akarok !

[503.]

Na igen, én ugyan nem vagyok ivartalanitás párti, és meg lehet kövezni érte, nekem 4 kan kutyám van, ebből 1 ivartalan, mert mátr igy találtuk. Semmi problémám nem származott még, nem szöknek, suliba járok, sportolok, velük odafigylek rájuk. Így is lehet. Ráadásul a sportkutyázában az ivartalan egyedeket nem is lehet világversenyre vinni ( fajtatiszta kutyáknál). ergo ha cask az ivaros kutyákra kéne fizetni akkor javarészt megint azokkal lenne kiszúrva akik odatudnak figyelni?! Vagy ezt ki kéne szűrni.

Én még mindig azt támogatnám, hogy állatvédelem, állatrendőrség, tljes jogkörrel, büntethető legyen az ember ha elveszik az állatát stb. És támogatnék egy valamilyen engedélyt a kutyatartáshoz, ezzel már megelőzni is lehetne, az álatkinzást, segiteni a kultúrált kutyatartást.
Természetesen tisztában vagyok azzal hogy ez irtó nagy meló lenne, és nem holnapra változna meg minden. De el kell kezdeni.
Szerintem...
icon78.gif icon78.gif

Royal Dogsport-Péceli Kutyaiskola - www.pecelikutyaiskola.hu
www.royalblau.hu-www.frisbeedog.hu
[válaszok erre: #12 #13 #16 #379]
Kiváló dolgozó
RoyalBlau adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


J.Zsuzsa



Tagság: 2002-12-06 00:00:00
Tagszám: #516
Hozzászólások: 26576
10. Elküldve: 2009-12-02 20:09:20,

Ebadót akarok !

[504.]

Voltak az Illatos topicban más vélemények is, áthozom őket:

meggyes



Tagság: 2003-10-28 20:18:52
Tagszám: #7141
Hozzászólások: 1487

3912. Elküldve: 2009-12-01 23:03:05 [35.]
Kokemenyen be kellene vezetni az ebadot.
Ez alol kizarolag az ivartalanitott kutyak elveznenek teljes mentesseget.
A tenyesztoknek meg annal jobban csokkenne, minel eredmenyesebb a tenyeszet; oket talan igy lehetne meg jobban inspiralni a minoseg es nem a mennyiseg eloallitasara.

andus


Tagság: 2005-12-26 18:28:43
Tagszám: #24980
Hozzászólások: 158

3913. Elküldve: 2009-12-01 23:07:14 [34.]
Sziasztok!
Ma kezembe került egy Bazár, hirdetési újság, országos.
Színültig van szaporítók hirdetéseivel, komondor 12ért, kaukázusi tízért és sorolhatnám.
Ha meg mégsem válik be, nem is került sokba, mehet amerre lát.
Ami itt folyik, az kritikán aluli.
Mindent lehet!

radaani


Tagság: 2007-05-26 21:38:19
Tagszám: #45365
Hozzászólások: 380

3914. Elküldve: 2009-12-01 23:19:51 [33.]
Sehogy. Én az ismerőseim nagy részét még a chipre se tudom rábeszélni, mert szerintük az nagyon fáj a kutyának, meg idegen anyagot raknak bele, ami bármikor kilökődhet és egyéb okos kifogások. Amikor elmondom, hogy hogy is van ez, akkor jön a válasz: majd meggondolom. Ha nagy akció van, egy kis része elvonul orvoshoz.
A nagy része míg egyszer meg nem szökik a kutyája, nem is foglalkozik vele.

Amikor megtudják, hogy mind az 5 kutyám ivartalanított úgy néznek rám, mint a véres rongyra. Mert én egy szemét vagyok és amúgy is minden kutyának legalább egyszer ellenie kell, ezt még a hülye is tudja. Szerintük.....

Amíg így gondolkodik az emberek nagy része, ne reménykedjetek benne, hogy jobb lehet.

zsoffi



Tagság: 2006-12-09 19:29:08
Tagszám: #38351
Hozzászólások: 1588

3915. Elküldve: 2009-12-01 23:38:49 [32.]
A házunkban lakik egy csúnyácska, csoffadt kis yorkie, aki nemsokára leellik, hogy "hát mégis valamennyi visszajöjjön". A kant úgy választották, hogy "kettő is volt a környéken, de az egyik nem volt otthon". Hónapok óta feszegetem az ivartalanítást, állítólag megfontolják, ha a mostani szülést nem jól bírja. Totál reménytelennek látom, hogy az ilyen emberek felfogását meg lehessen változtatni. Kötelezni és büntetni kell, nincs más.

Spillo


Tagság: 2005-09-14 18:04:25
Tagszám: #21916
Hozzászólások: 10237

3916. Elküldve: Ma, 00:03:42 [31.]
Minél eredményesebb egy tenyészet... ezt sem könnyű meghatározni, akár egy külön topic témája is lehet.
Aztán ha a tenyésztőtől elveszed a tenyészetére valót, akkor miből lesz eredményes? Mert egy tenyésztőnél legalább 3 generációnyi ebet találsz egyszerre pl. (az öregek, az aktív versenyzők, az utánpótlás).
Ez is legalább olyan bonyolult, mint az állattartási rendeletek. Nézd meg, ott is megtalálják az ideiglenes befogadókat, a korrekt tenyésztőket és állattartókat az önkormányzatok, piszkálják őket. Az állatkínzók, az állatokat ócskán tartók - legyen az haszonállat v. társállat - meg tehetnek, amit akarnak. Ahhoz, hogy történjen valami, szélsőségek kellenek.
Félek, ezt nem oldaná meg az ebadó. Legfeljebb végképp belefulladnánk az utcára szórt állatokba.

Ne ezt a topicot offoljuk szét, de a megoldáskeresés esetleg megérné egy új nyitását.


Nuki



Tagság: 2005-09-02 13:08:45
Tagszám: #21605
Hozzászólások: 527

3917. Elküldve: Ma, 07:02:20 [30.]
Valahogy át kellene a szemléletet 180 fokos fordulattá irányítani....
Sok, sok reklám, ami sok pénz, sok-sok akció és egészen kiskortól erre a szemléletre vezetni, h igenis fontos az ivartalanítás.....

Szerintem nem lehetetlen, de mire ez az eredmény szerintem megmutatkozna, én már nem ezen a földön leszek

m a x



Tagság: 2003-11-19 18:32:14
Tagszám: #7419
Hozzászólások: 14433

3920. Elküldve: Ma, 09:03:19 [27.]
Mindenki tisztában van azzal, hogy ha bármi komoly lpés történne (ebadó, kötelező chipezés, kötelező ivartalanítás) az rengeteg áldozattal járna. De ha fennmarad a jelenlegi helyzet, akkor is ez lesz a vége, csak akkor sosem lesz vége...
Részemről az első verzióra szavaznék, mert abban benne van a lehetősége egy belátható időn belül beálló normális helyzetnek, míg ha halogatják a lépéseket, akkor sosem lesz rend. Annyi kutya amennyi ma van az országban az nem normális.

J.Zsuzsa



Tagság: 2002-12-06 00:00:00
Tagszám: #516
Hozzászólások: 7989

3921. Elküldve: Ma, 09:45:05 [26.]
AZ ÁLLATORVOSOK FEJÉT KICSERÉLNI legelőször. Mert addig, amíg én, Luc Gizi pofázok az ivartalanítás fontosságáról, a kedves doki pedig közli a gazdival, h egyszer minden kutyának ellenie kell, addig szinte semmit nem érünk el. Persze a legtutibb az lenne, amit meggyes írt. Kötelező ebadó azoknak, akiknek nem ivartalanított a kutyájuk. A tenyésztők fizessenek, ha tenyészteni akarnak és kérjék meg az árát azoktól, akik tőlük akarnak vásárolni, a többiek viszont, ha nem akarnak fizetni adót, ivartalaníttassanak. Igen, az már tuti, h lesz véráldozat a kérdés, hogy vége lesz-e valaha, vagy nem. Ha bevezetik az ebadót/kötelező ivartalanítást, akkor előbb utóbb talán itthon is hiánycikk lesz a kutya, nem lesznek tele a gyepik, menhelyek, erdők, utcák, kóbor állatokkal és lesz becsületük az állatoknak. Egyszerűen a két rossz közül a hosszú távon jobb megoldást KELL választani. A baj az, h ez nem rajtunk múlik, a félő pedig az, h ha rá is szánják magukat egy ilyen adóra, az sem úgy fog elsülni, ahogy az helyes és jó lenne, bizonyára az erősebb lobbi győzne, mert mi ehhez kevesek vagyunk és megint egy olyan törvényünk lenne, amit csak a normális gazdák szívnának meg, a többiek pedig ismét röhögnének a markukba. Mert Magyarországon élünk.

Spillo


Tagság: 2005-09-14 18:04:25
Tagszám: #21916
Hozzászólások: 10237

3923. Elküldve: Ma, 12:41:09 [24.]
A tenyésztő nem az a példány, aki ötpercenként hoz le almot, és nyereséges. Nem az, általában veszteséges vagy jó esetben nullszaldós. Ellenben mindent beletesz abba, hogy az adott fajtát javítsa, és azzal e drága ország hírnevét öregbítse. Azzal, ha kupán vágod őket még egy ebadóval, legfeljebb a tisztességes tenyésztő is leáll a tenyésztéssel, mert az már túlterheli a büdzsét. Vagy befizeti az adót, és romlik az állomány, mert arra már nem lesz píze, hogy pár ezer kilométert utazzon fedeztetni ahhoz, aki javítaná itthon az állományt.
Drágábban meg nem tudja adni, mert a vevő a szaporítótól vesz inkább óccsón, tehát mesmeg a tenyésztő és az állomány szív, a tkv. nélküli szaporító marad fenn a rendszeresen lecserélt ebeivel.
Az állatorvosok fejcseréjével egyetértek.

De tényleg ballagjunk el a témával ebből a topicból.

csabaiállatvédők


Tagság: 2009-02-22 11:32:57
Tagszám: #70809
Hozzászólások: 152

3924. Elküldve: Ma, 12:41:19 [23.]
Zsuzsa! nálunk az önkormányzat álláspontja szerint - és szerintem sok helyen ez van - azért kivitelezhetetlen az ebadó, mert:
- önkéntes bejelentési alapon nem működik,
- akkora munka lenne az ebösszeírás és nyilvántartás kezelés, hogy egyszerűen többe kerülne -jóval- mint a beszedett ebadó
mert ugye milyen összeg merülhet fel?? csak pár száz forint.
de ki lenne az, aki végigtalpalja a várost, becsenget minden házba, felveszi az adatokat, stb.

mikor egy közalkalmazotti fizetés minimum 150 netto, nem tarthatnak egy embert csak erre.

Mészi Gabó


Tagság: 2009-11-04 12:15:03
Tagszám: #79359
Hozzászólások: 64

3928. Elküldve: Ma, 14:14:34 [19.]
Szerintem nem kell elballagni ezzel a témával, éppen itt a helye. Itt arról van szó, hogy hasmenés szerűen ömlenek a kutyák az utcára, akik a felelőtlen kutyatartók és felelőtlen kutyaszaporítók eredményei. A gyepmesterek befogják őket, az állatvédő szervezetek pedig kihozzák őket a telepekről, mert helyhiány esetén ott elaltatnák őket, de nem győzzük. A gyógyír erre a hasmenésre a többi közt az ivartalanítás, ebnyilvántartás, chipezés, ebadó, felelős állattartásra való nevelés lenne. Az ide vezető úton járnak az állatvédő szervezetek, de amíg az állatvédelem a magyar törvényhozás mostohagyereke és amíg ennyi sok érdek ütközik és nincs gyakorlati felelőse a területnek, addig ez nagyon lassan halad.

Hozzáteszem az igazi tenyésztők, akik a fajta gondozásáért, fennmaradásáért, a hagyomány őrzéséért tevékenykednek szerintem nem felelősek ezért a helyzetért, itt a felelőtlen szaporítók és magukat tenyésztőnek aposztrofáló vállakozók sokkal inkább probléma.

Az már részlet kérdés, hogy melyik szabályozással kik és hogyan lennének szankcionálva ill. motiválva.
Egy biztos változtatásra van szükség, mert ez így áldatlan állapot!


ancsapancsa


Tagság: 2005-05-08 23:42:10
Tagszám: #18633
Hozzászólások: 1448

3932. Elküldve: Ma, 14:30:28 [15.]
Meg az ivartalantás árát kéne kicsit csökkenteni.
Mennyi lehet az önköltségi ár?
VIII.kerületben lakom,a város legszegényebb része.
Sokszor hallom,hogy "szeretném ivartalanítani a kutyát,de nincs rá pénzem".
Ilyenkor szoktam ajánlani az időnként szervezett akciós ivartalanítást,többen igénybe is vették már.Mégis az ár csökkentése lenne szerintem a megoldás.


meggyes



Tagság: 2003-10-28 20:18:52
Tagszám: #7141
Hozzászólások: 1487

3936. Elküldve: Ma, 16:18:52 [11.]
Akkor te jo helyen laksz, mert en meg ilyet nem hallottam
De tudok mutatni ezer olyat, aki nem AKAR ivartalanittatni, mert az csonkitas/szulnie kell/satobbi; es tudok mutatni szaz olyat, aki nem kifogasokat keres, hanem megmutteti a kutyat es kesz.
Komolyan mondom, azert ne legyunk mar annyira elhulve, hogy 15 ezer ft egy szuka kutya ivartalanitasa (hiszen a szinte folyamatosan futo akciokban kb ennyi). Az ivartalanitas EGYSZERI KIADAS, magyaran egyszer osszesporolja az ember es kesz, onnantol el van felejtve. Ha nagyon szegeny, akkor a kutya kolyokkoratol kezdve felretesz egy ezrest havonta, igy a kutya bo masfel eves korara osszejon a suska. Havi ezresrol beszelek, nem tobbrol. Aki ennyit sem tud havonta erre aldozni, az vagy ne tartson kutyat, vagy fogadjon orokbe egy ivartalanitottat egy allatvedo szervezettol.
De inkabb az elobbi. Mert mi van akkor, ha ennek az "ivartalanittatnam, de nincs ra penzem"-gazdinak megbetegszik a kutyaja? "Gyogyitanam, de nincs ra penzem? Bolhairtanam, de nincs ra penzem? Megetetnem, de nincs ra penzem?" Engem ez nagyon fel tud bosszantani, ezek az emberek minimum ugy csinalnak, mintha valaki toltott fegyvert tartott volna a tarkojukhoz, hogy marpedig nekik kutyat kell tartaniuk, tetszik-nem tetszik. Hat ez nem igy van, en azt gondolom, hogy az ivartalanitas effektive joval kisebb anyagi teher egy felelos kutyatartonak, mint pl. a havi-haromhavi rendszeresseggel vasarolt spot-on keszitmenyek pl. Egy ekkora egyszeri kiadasnak bele kell fernie, ha igazan komolyan gondolja.

Kiváló dolgozó
J.Zsuzsa adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Spillo



Tagság: 2005-09-14 18:04:25
Tagszám: #21916
Hozzászólások: 15050
9. Elküldve: 2009-12-02 20:07:36,

Ebadót akarok !

[505.]

Én is ebadó párti lennék, ha az a pénz valóban az utolsó fillérig oda jutna, ahová kell: az árvák segítésére.


NÉMET JUHÁSZKUTYA FAJTAMENTÉS
Kiváló dolgozó
Spillo adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


jokersetter



Tagság: 2005-11-03 17:08:21
Tagszám: #23417
Hozzászólások: 1725
8. Elküldve: 2009-12-02 20:04:02,

Ebadót akarok !

[506.]

icon50.gif
A szemléletváltás nagyon jól hangzik, csak rettenetesen sokáig tart. Mi már itt mindannyian alulról fogjuk szagolni az ibolyát, amikor milliók fogják még mindig azt gondolni, hogy a "kutyának legalább egyszer szülnie kell"....

Viszont állatvédelmi szempontból a helyzet eléggé kilátástalan, most azonnal kellene tenni valamit és gyakorlatilag már ez is késő.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2009-12-02 20:13:14]
[előzmény: (5) N.Niki, 2009-12-02 19:48:15]
Kiváló dolgozó
jokersetter adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


RoyalBlau



Tagság: 2006-01-01 21:23:00
Tagszám: #25225
Hozzászólások: 12623
7. Elküldve: 2009-12-02 19:58:26,

Ebadót akarok !

[507.]

icon50.gif icon50.gif

Én abban az esetben tudnám támogatni ha ésszerű keretek között maradna, de kétlem hogy ezt ma ebben az országban meg lehetne oldani!!! icon72.gif

Royal Dogsport-Péceli Kutyaiskola - www.pecelikutyaiskola.hu
www.royalblau.hu-www.frisbeedog.hu
[előzmény: (6) Bereki, 2009-12-02 19:57:29]
Kiváló dolgozó
RoyalBlau adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bereki



Tagság: 2007-06-08 19:27:53
Tagszám: #45839
Hozzászólások: 787
6. Elküldve: 2009-12-02 19:57:29,

Ebadót akarok !

[508.]

icon32.gif
Teljesen ebadó párti vagyok!

Nem akartok egy szavazógépet tenni a fejlécbe, kíváncsi lennék, hányan támogatnák az ötletet?

Móni

"Egy jó kutya sosem hal meg. Mindig velünk marad, és mellettünk lépdel a csípős őszi napokon, amikor a mezőket dér lepi be, és közeleg a tél. A feje a kezünkbe simul, mint mindig."
[válaszok erre: #7] [előzmény: (2) clumber, 2009-12-02 17:50:18]
Törzstag
Bereki adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


N.Niki



Tagság: 2008-08-13 21:14:16
Tagszám: #62533
Hozzászólások: 1564
5. Elküldve: 2009-12-02 19:48:15,

Ebadót akarok !

[509.]

icon50.gif
Nekem még nem volt anno kutyám (meg lehet,h nem is nagyon éltem még) amikor ebadót fizettek az emberek. Viszont azt mondom,h én kifizetnék évi pár ezer forintot a kutyáim után, feltéve,h az jó helyre megy, és az állatvédelemre költik az illetékesek.
Nem hiszem,h az ivartalanítás hangsúlyozásával, hírdetésével meg lehetne gátolni a további szaporulatokat, csökkenteni lehetne a kóbor, gazdátlan kutyák számát. Egy alapos szemléletváltozás kellene ide! Illetve tényleg csak a felhasznált anyagok árát kellene elkérni az ivartalanításért a rászorulóktól. Egyébként én is abszolút ivartalanítás párti vagyok!

"Ahogyan a görögök mondják: egy ház nem otthon addig, amíg fecske nem fészkel az eresz alá, ugyanúgy azt tartom, hogy egy ház attól lesz otthon, ha van benne kutya."
[válaszok erre: #8]
Kiváló dolgozó
N.Niki adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Spillo



Tagság: 2005-09-14 18:04:25
Tagszám: #21916
Hozzászólások: 15050
4. Elküldve: 2009-12-02 19:44:44,

Ebadót akarok !

[510.]

"Nem osztom az önkormányzatod álláspontját, mert az önkormányzatok már akkora urak kutya ügyben, hogy az állatorvostól is csak CD-én fogadják vagy elektronikus úton a veszettség oltási adatokat, meg tárolják. Akkor csak 1 rubrikával több a pógármester meg kevesebbet repizzen a velneszben..."

De legalább a kutyás témákban határozatokat hozó vagy eljáró önkormányzatiak közül lenne, aki ért is a témához...


NÉMET JUHÁSZKUTYA FAJTAMENTÉS
Kiváló dolgozó
Spillo adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


jokersetter



Tagság: 2005-11-03 17:08:21
Tagszám: #23417
Hozzászólások: 1725
3. Elküldve: 2009-12-02 18:37:18,

Ebadót akarok !

[511.]

Nos, akkor bemásolom az Illatos úti topikban írtakat.
* * *
Én is ebadó párti vagyok és tudom, hogy hülyén hangzik, de az voltam mindig is. Emlékszem, gyerekként a nyolcvanas években gyűjtögettem a zsebpénzemet a spánielem évi 800 forintos adójára - pedig akkor még jóformán semmilyen más adó nem volt az országban. Felnőttem, közgazdász lettem, de azóta sem értem, hogy miért törölték el.

Egy, az ivaros kutyákra vonatkozó ebadó kötelezettség valóban sokat segítene állatvédelmi szempontból (egyébként nem lenne bonyolult meghatározni a kivételeket sem, a nemtudommilyen nemzetközi kiállításokon minősítést elért kutyák mentességet kapnának - bocs, nem értek hozzá, de tudom, hogy azért ez egy elég jól sztenderdizált dolog). De hansúlyozom én is, hogy ez nem törvényjavaslat, csak felvetés

Viszont addig is, amíg nem történik semmi (mert nyilván nem fog), ezt a kavicsot jól be lehetne dobni az állóvízbe. Ha összeállna jónéhány kisebb-nagyobb szervezet, vidékiek és budapestiek, azok, akik így gondolkoznak, és kiadnának egy nyilatkozatot, rögtön ráugrana a média. Olyat még senki nem látott ebben az országban, hogy valaki adózni akarna, ennek inkább lenne hírértéke, mint bármelyik megkínzott kutyának.

Azonnal jönnének a médiamegjelenések és szépen el lehetne magyarázni, hogy mi a helyzet. Minden újságíró azt kérdezné először, hogy ettől nem lesz-e több kutya az utcán, és akkor ki lehetne mondani, hogy de, rövid távon igen, de egyébként mindegy, mert elszabadult a pokol. Gyakorlatilag már minden tele van kutyával, kész, lehetne hozni illatos úti statisztikákat, vagy citálni az osztrák állatvédőket, nevezetesen hogy ők is megteltek a magyar kutyákkal.
És akkor már az ivartalanítás kapcsán lehetne beszélni egy kicsit a chipről, vagy arról, hogy jön a petárda szezon és megint kutyák ezrei fognak az utcán bolyongani. És egy olyan állatvédelemre fognak rászabadulni, ami amúgy is full telházzal megy neki a szezonnak, mert ahogy elnézem, aligha lesz bárhol is egy szabad kennel a szilveszteri őrületre (pedig tudjuk mindannyian, hogy mi jön és helyet kéne tartalékolni).

A döntéshozókat úgysem lehet meggyőzni, de ha médiamegjelenést akar az állatvédelem, akkor ahhoz egy Adózni szeretnénk! kampány a legtutibb megoldás

[válaszok erre: #167] [előzmény: (1) clumber, 2009-12-02 17:48:40]
Kiváló dolgozó
jokersetter adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


clumber



Tagság: 2003-03-17 00:00:00
Tagszám: #1605
Hozzászólások: 336
2. Elküldve: 2009-12-02 17:50:18,

Ebadót akarok !

[512.]

Néhány nappal ezelőtt osztrák állatvédőkkel beszéltünk és azt mondták, hogy kezdenek besokallni az iszonyat mennyiségű, folyamatosan áramló magyar kutyáktól. Már nem bírják. Már az ottani menhelyek is folyamatosan csurig vannak.
Ők is arra jutottak, hogy valamit tennünk kell, mert hamarosan nem tudunk rájuk támaszkodni.

Mit lehetne tenni, hogy az ivartalanítás kicsit gyakoribb legyen itthon ????
Hogyan lehetne ezt igazán jól megreklámozni ?

Üdv
Vértesi Andrea
Fekete István Állatvédő Egyesület
Szombathely
www.kutyamentok.hu
[válaszok erre: #6] [előzmény: (1) clumber, 2009-12-02 17:48:40]
Törzstag
clumber adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


clumber



Tagság: 2003-03-17 00:00:00
Tagszám: #1605
Hozzászólások: 336
1. Elküldve: 2009-12-02 17:48:40,

Ebadót akarok !

[513.]

Avagy a "megoldás" !?
[válaszok erre: #2 #3] (TÉMANYITÓ)
Törzstag
clumber adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Ebadót akarok !

(üzenet: 513, Kutya)
 
    / 21 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.013526916503906 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail