Vu+ beltéri egységek (üzenet: 20502, Sat) |
|
|
|
 hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877 |
20509. Elküldve: 2026-04-21 22:28:29, Vu+ beltéri egységek
|
[26.] |
"Így jó a 8 fej frekije?"
Sajnos, már a kérdés is rossz.
1 fej van, és 8 tuner, és csak a tunereket lehet beállítani.
A fej SCR frekvenciáit gyárilag beállították, csak speciális vezérlővel lehet átállítani.
Nem csak az A-H 8 tuner frekvenciáit kell beállítani, hanem a logikai kapcsolatokat is.
Mivel csak az A tunert kötötted össze a fejjel, az összes többit erre kapcsoltként kell beállítani.
Ellenőrzésképpen nem elég, hogy megy minden csati!
Azt kell ellenőrízni, megy - e minden tuner.
El kell indítani 7 más- más transzponderen levő csati felvételét, vagy másik boxra való streamelését, és a skinen figyelni kell a tunerek beindulását. az utolsó a saját kép lesz, és jelzi, hogy nincs több tuner.
hopper
|
| | | [válaszok erre: #20510] |
[előzmény: (20506) tobias40, 2026-04-21 21:23:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 franjobp

Tagság: 2011-04-23 20:55:55 Tagszám: #93292 Hozzászólások: 5859 |
20508. Elküldve: 2026-04-21 21:45:21, Vu+ beltéri egységek
|
[27.] |
A helyes működést egyébként úgy a legegyszerűbb ellenőrizni, hogy különböző transzpondereken sugárzott csatornákra váltassz egymás után és elkezdessz felvételeket indítani mindegyiken vagy teszteled a "Kép a képben" (PiP) működését eltérő transzponderekről vett csatornákról.
One frekvencialista
http://directone.franjo.nhely.hu/Frekvencialista-20260607v2.pdf
|
| | | [válaszok erre: #20511] |
[előzmény: (20506) tobias40, 2026-04-21 21:23:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 franjobp

Tagság: 2011-04-23 20:55:55 Tagszám: #93292 Hozzászólások: 5859 |
20507. Elküldve: 2026-04-21 21:34:08, Vu+ beltéri egységek
|
[28.] |
A fej gyári csomagolásán vagy abban külön papíron fel van tűntetve az SCR/frekvencia.
Ha nincs külön papír, keress rá Google-ben a fej pontos típusára és biztosan megtalálod a gyári értékeket.
Ha valami nem stimmelne vagy két tunernél ugyanaz az érték van beállítva, akkor a hibás értékkel beállított virtuális tuner(ek) nem fognak működni.
One frekvencialista
http://directone.franjo.nhely.hu/Frekvencialista-20260607v2.pdf
|
| | |
[előzmény: (20506) tobias40, 2026-04-21 21:23:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 tobias40

Tagság: 2004-11-08 19:30:52 Tagszám: #13761 Hozzászólások: 351 |
20506. Elküldve: 2026-04-21 21:23:47, Vu+ beltéri egységek
|
[29.] |
Köszi!
Ez alapján csináltam:
| SCR | Frekvencia |
| --- | ---------- |
| 1 | 1210 |
| 2 | 1420 |
| 3 | 1680 |
| 4 | 2040 |
| 5 | 1006 |
| 6 | 1057 |
| 7 | 1108 |
| 8 | 1159 |
Így jó a 8 fej frekije?
Honnan tudom ha vmi nem stimmel?
Eddig megy minden csati amit próbáltam...
GigaBlue UHD QUAD 4K,OpenATV 6.4.20210316
|
| | | [válaszok erre: #20507 #20508 #20509] |
[előzmény: (20505) franjobp, 2026-04-21 20:55:44] |
|
Törzstag
|
|
 franjobp

Tagság: 2011-04-23 20:55:55 Tagszám: #93292 Hozzászólások: 5859 |
20505. Elküldve: 2026-04-21 20:55:44, Vu+ beltéri egységek
|
[30.] |
Itt egy videó, ez alapján érdemes elindulnod:
https://youtu.be/iSwAC9-env4?si=jBDH4zlCTJ7M8HKz
Válaszd ki a fej pontos típusát, mert a SatCR számozást és az ahhoz kiosztott frekvenciákat kell követni mindegyik virtuális tunérnél. Ugyanazt az értéket nem szabad beállítani sem további virtuális tunereknél, sem a további készülékeken (ha több is rá van kötve a fejre).
One frekvencialista
http://directone.franjo.nhely.hu/Frekvencialista-20260607v2.pdf [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2026-04-21 21:17:46]
|
| | | [válaszok erre: #20506] |
[előzmény: (20504) tobias40, 2026-04-21 18:40:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 tobias40

Tagság: 2004-11-08 19:30:52 Tagszám: #13761 Hozzászólások: 351 |
20504. Elküldve: 2026-04-21 18:40:25, Vu+ beltéri egységek
|
[31.] |
Sziasztok!
Hogyan kell az fbc sat tunereket ha van hozzávaló Unicable2 fejem,VU+UNO 4KSE a vevő?
Openatv7.6 fut rajta jelenleg,ésa magyar csatikon van a fő hangsúly.
Az A tunerbe van csatlakoztatva a fej,a részletes beállítások érdekelnének a 0,8-on levő Thor holdra.(frekvencia pontos beállítás érdekelne,diseq nincs és csak ez az egy hold érdekel)
Köszi előre is!
GigaBlue UHD QUAD 4K,OpenATV 6.4.20210316
|
| | | [válaszok erre: #20505] |
|
|
Törzstag
|
|
 hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877 |
20503. Elküldve: 2026-03-30 17:09:24, Vu+ beltéri egységek
|
[32.] |
Azért az oktagon - ustym vevőknél sem túl rózsás a helyzet, mert a Hisilikon chip négymagos létére sem tud jelentősen többet a kétmagos Broadcomnál, de nem annyira régi, egyes funciókban a magok nagyobb egyedi teljesítménye a Broadcomnál jobban érvényesül.
Sajnos a Hisilikon nem jött ki újabb 4k-ra alkalmas procival, amivel jobb boxokat építhetnének. Egyre kisebb a sat boxok piaca, ami nem segíti a változást.
Talán a multimédiás Amlogic chipek hozhatnak megoldást, de ezek nem tartalmaznak spéci satos belső köröket.
FBC tunert csak Broadcom chippel és Broadcom központi chippel lehet jelenleg összehozni, és ez addig nem változik, amíg másik cég nem indul rá.
A Br.com az AI chipek fejlesztésére állt át.
Szerencsére a tunerekhez sokan gyártanak chipeket a Tv és Wifi iparág miatt, itt ezek bekerülnek a boxokba is.
|
| | |
[előzmény: (20502) Kardos Attila, 2026-03-30 14:34:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Kardos Attila

Tagság: 2002-10-22 00:00:00 Tagszám: #375 Hozzászólások: 11882 |
20502. Elküldve: 2026-03-30 14:34:28, Vu+ beltéri egységek
|
[33.] |
Aha, köszi!
Tehát akkor gyakorlatilag a Vu+ és a Gigablue vevők is ilyen szempontból zsákutcák a jövő szempontjából a jelenlegi ismeretek alapján és az Octagon 8008 és társai úgymond az előremutatók még ha azoknál esetleg nincs is annyi tuner opció (mint csere/bővítés).
-----------------------------------------
TV műsor: több, mint 170 csatorna műsora a musor.tv-n
|
| | | [válaszok erre: #20503] |
[előzmény: (20501) hopper, 2026-03-30 12:28:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877 |
20501. Elküldve: 2026-03-30 12:28:47, Vu+ beltéri egységek
|
[34.] |
Az igazi probléma a Broadcom chipek támogatásának leállása.
Emiatt ősrégi kernelek vannak a Vu+ -okban. A Vti csapat is ezért állt le, a BH is feladta.
Olyan, mintha a Cápa6 filmet forgatná valaki, az első 4k unó óta.
Ketyeg az a bomba is, hogy mi lesz egy új S2x adás fejlesztés után az FBC tunerekkel, mert azokat sem támogatja a Broadcom, és nem adta át más fejlesztőknek.
|
| | | [válaszok erre: #20502] |
[előzmény: (20497) Gabywap, 2026-03-29 22:27:11] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038 |
20500. Elküldve: 2026-03-30 12:22:02, Vu+ beltéri egységek
|
[35.] |
Nem tudom nem ismerem az SE-t nekem a sima duo van. :) Még ha droid lenne de Chromium OS hát... de ha lehet mellé enigma2 is akkor az jó de ha nem úgy nekem nem igen kéne. :)
[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o] |
| | |
[előzmény: (20499) Kardos Attila, 2026-03-30 11:20:10] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Kardos Attila

Tagság: 2002-10-22 00:00:00 Tagszám: #375 Hozzászólások: 11882 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 e_lite

Tagság: 2006-01-22 19:40:59 Tagszám: #26124 Hozzászólások: 1046 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038 |
20497. Elküldve: 2026-03-29 22:27:11, Vu+ beltéri egységek
|
[38.] |
Csak van benne egy csavar Chromium OS lesz benne nem enigma2. :)
[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o] |
| | | [válaszok erre: #20498 #20499 #20501] |
[előzmény: (20496) Kardos Attila, 2026-03-29 20:05:06] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Kardos Attila

Tagság: 2002-10-22 00:00:00 Tagszám: #375 Hozzászólások: 11882 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Csuhi

Tagság: 2015-08-26 21:07:04 Tagszám: #131919 Hozzászólások: 1476 |
20495. Elküldve: 2026-03-17 19:34:41, Vu+ beltéri egységek
|
[40.] |
Ahogy hopper fórumtársunk is említette, a Ciefp settings tartalmaz icam listákat is és én is ezt használom.
Ha OpenATV fut a boxon, akkor a bővítményekből telepíthetők egy, vagy akár több műholdhoz készített beállítások is.
Ha meg bele szeretnél nézni ezekbe, akkor ezen a linken megteheted.
https://github.com/ciefp/ciefpsettings-enigma2/tree/master
Az OSCAM-nak, icam képesnek kell lennie és mindenképp futnia kell!
Ha esetleg nem érthető amit írtam, akkor bocsánat de mostanába nem vagyok a toppon.
|
| | |
[előzmény: (20494) K. Tibor, 2026-03-17 17:50:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 K. Tibor

Tagság: 2002-03-16 00:00:00 Tagszám: #4 Hozzászólások: 5439 |
20494. Elküldve: 2026-03-17 17:50:17, Vu+ beltéri egységek
|
[41.] |
Mi kell az icam-hoz ? elég a csatornalista ? Kell oscamnak futnia még ?
***************************
VU+ DUO 4K SE , Panasonic VIERA TX-65GZ950E OLED DVBS2/C/T/T2, Gibertini OP100L, Inverto Black Ultra Twin LNB, Amiko DM3800 MOTOR
|
| | | [válaszok erre: #20495] |
[előzmény: (20489) Csuhi, 2026-03-08 20:21:44] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 qvadis

Tagság: 2003-05-15 21:37:50 Tagszám: #4182 Hozzászólások: 1218 |
20493. Elküldve: 2026-03-17 14:13:54, Vu+ beltéri egységek
|
[42.] |
BACKUP_0penATV 8.0.0 alpha _Vu+Zero 4K HD /2026/03/16
py 3.14.3
- enigma2-plugin-extensions-chocholousek-picons_5.0.240904
- enigma2-plugin-extensions-ajpanel_v10.8.3
- enigma2-plugin-extensions-linuxsat panel 2.8.2
- enigma2-plugin-extensions-panelaio_1.7
- enigma2-plugin-extensions-levi45-addon-manager_10.1-r28
- enigma2-plugin-extensions-levi45emulator_1.0
- enigma2-plugin-extensions-e2iplayer - 03092025
- enigma2-plugin-extensions-rakutentv
- enigma2-plugin-extensions-vavoo-maker_1.0
- enigma2-plugin-extensions-EStalker 1.9
- enigma2-plugin-extensions-simple-zoom-panel_2.2.5
- enigma2-plugin-extensions-hasbahca_1.9
- enigma2-plugin-extensions-jedimakerxtream_6.40
- enigma2-plugin-extensions-plutotv_20240831
- enigma2-plugin-extensions-oscamstatus_6.5
- enigma2-plugin-extensions-cccaminfo_1.9
- enigma2-plugin-extensions-vhannibal-autosetting-ngsetting_2.9
- enigma2-plugin-extensions-freearhey_3.1
- enigma2-plugin-extensions-worldcam_6.1
- enigma2-plugin-extensions-bouquetmakerxtream_1.61
- enigma2-plugin-extensions-xklass_1.58
- enigma2-plugin-extensions-xstreamity_5.05
- enigma2-plugin-extensions-SHOUTcast
- enigma2-plugin-extensions-AddKey-9.4
- enigma2-plugin-extensions-youtube_1+git1294
|
| | |
[előzmény: (20492) Csocso_12, 2026-03-17 13:17:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Csocso_12

Tagság: 2011-04-21 06:54:59 Tagszám: #93261 Hozzászólások: 1991 |
20492. Elküldve: 2026-03-17 13:17:29, Vu+ beltéri egységek
|
[43.] |
Amúgy "Imádom" hogy a qvadis hozzászólásainak kb. 90%-a csak letöltési link, semmi tájékoztatóval
----------------------------------------------------
Panasonic TX-L42D25 LCD TV DVB-T,beépített DVB-S/S2, VU+ Uno 4K SE; Gibertini alu 100-as (1W) és Maximum E85 multifókuszos parabola.
|
| | | [válaszok erre: #20493] |
[előzmény: (20491) Blindspot, 2026-03-17 12:37:59] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Blindspot

Tagság: 2016-07-23 22:01:36 Tagszám: #133271 Hozzászólások: 2891 |
20491. Elküldve: 2026-03-17 12:37:59, Vu+ beltéri egységek
|
[44.] |
Ez nagy ötlet... Egy épphogy alfa-kiadású imageből mentést csinálni és még publikálni is... [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2026-03-17 12:54:32]
|
| | | [válaszok erre: #20492] |
[előzmény: (20490) qvadis, 2026-03-17 11:16:52] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 qvadis

Tagság: 2003-05-15 21:37:50 Tagszám: #4182 Hozzászólások: 1218 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Csuhi

Tagság: 2015-08-26 21:07:04 Tagszám: #131919 Hozzászólások: 1476 |
20489. Elküldve: 2026-03-08 20:21:44, Vu+ beltéri egységek
|
[46.] |
Nincs stabilabb az icam-nál a Német Sky csatornákhoz.
Szerintem felesleges köröket futsz. Ha hallgattál volna hopper fórumtársunkra, akkor már rég megoldótott volna a problémád.
|
| | | [válaszok erre: #20494] |
[előzmény: (20487) Oliver18, 2026-03-08 19:33:16] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Oliver18

Tagság: 2021-03-03 06:09:32 Tagszám: #137193 Hozzászólások: 1111 |
20487. Elküldve: 2026-03-08 19:33:16, Vu+ beltéri egységek
|
[48.] |
Nem icamos.
Viszont ugyanez a config működik az ismerősömnel.
"Tévedés jogát mindig fenntartom:).."
Vu duo4k se ,Openpli 8.1,LG 86QNED916QE QNED MiniLED TV , 0.8w ,9.0e ,16.0e, 19.2e, 23,5e.
|
| | | [válaszok erre: #20488 #20489] |
[előzmény: (20486) hopper, 2026-03-08 17:16:57] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 hopper

Tagság: 2006-11-18 15:02:22 Tagszám: #37406 Hozzászólások: 3877 |
20486. Elküldve: 2026-03-08 17:16:57, Vu+ beltéri egységek
|
[49.] |
Egy új ciefp lista feltétele, mert valami változhatott, vagy átíródott ezen a soron.
Ha nem icamos lenne, egy friss keresést javasoltam volna...
hopper
|
| | | [válaszok erre: #20487] |
[előzmény: (20484) hopper, 2026-03-08 14:33:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Oliver18

Tagság: 2021-03-03 06:09:32 Tagszám: #137193 Hozzászólások: 1111 |
20485. Elküldve: 2026-03-08 16:21:56, Vu+ beltéri egységek
|
[50.] |
Megpróbálom openpli alatt most.
Köszönöm
"Tévedés jogát mindig fenntartom:).."
Vu duo4k se ,Openpli 8.1,LG 86QNED916QE QNED MiniLED TV , 0.8w ,9.0e ,16.0e, 19.2e, 23,5e.
|
| | |
[előzmény: (20484) hopper, 2026-03-08 14:33:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
Vu+ beltéri egységek (üzenet: 20502, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|