Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455348/0 Témák: 18953 Tagok: 112629 Legújabb tag: Evech Online: (61/1
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 1 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Könyörgöm egy kutyusért

(üzenet: 20, Brit pásztorkutyák)
 
 20. Moren    adatlap 2011-02-10 00:41:50 válasz erre előzmény (19)
icon32.gif Reméljük a kutyus és a gazdi egyaránt tanult az esetből!

Képtáram

Rineweld collies
 19. Skorpi1117    adatlap 2011-02-01 11:56:20 válasz erre
Az elvesztett kutyus meglett, és vissza lett adva a gazdájának. Semmi baja.
 18. Doszka    adatlap 2011-01-07 22:32:32 válasz erre előzmény (16)
asszem én inkább azt mondom, hogy no comment...............
felelőtlenség a köbön...

Doszka
Képtáram
Brit fajtamentés
 17. H.Anna    adatlap 2011-01-07 12:07:34 válasz erre előzmény (16)
olvastam valahol róla. hányingerem van icon49.gif

Fifi & Vandi

Soha ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel! Mert a személyiségem az én vagyok... a viselkedésem meg attól függ, hogy Te ki vagy!
 16. T.Anna    adatlap 2011-01-06 10:22:11 válasz erre előzmény (15)
képzeld Anna, a kedves kutyáért könyörgő szerzett kiskutyát, első este elhagyta: a legnagyobb fagyban a félénk jószág bemenekült egy farakás alá...persze este nem szedték szét a farakást, aztán azóta sincs hír, hogy hol is van a jószág...

www.lelenc.hu - Elveszett-Talált állatok
 15. H.Anna    adatlap 2010-11-28 12:24:16 válasz erre előzmény (13)
Ne haragudj, de bicskanyitogató: felelősségről beszélni, mikor nem vetted észre napokig, hogy a kutya súlyos beteg? icon72.gif Remélem, tényleg tanultál az esetből. És nem csak félre fogsz tenni vésztartalékot az új kutyádra, de oda is figyelsz majd rá. És ivartalaníttatod. Ha szuka, a méhgyulladás lehetőséget ezzel kapásból kizárhatod. icon32.gif

Fifi & Vandi

Soha ne keverd össze a személyiségemet a viselkedésemmel! Mert a személyiségem az én vagyok... a viselkedésem meg attól függ, hogy Te ki vagy!
 14. T.Anna    adatlap 2010-11-27 09:23:00 válasz erre előzmény (13)
legalább 7 éve jelen vagyok a netboardon, valamint 33 éve foglalkozom skót juhászok mentésével...hidd el, nem utánad jöttem ide icon20.gif
Valamint nem érdemes beleképzelni az írásaimba olyasmit, ami nincs benn, nem írtam, hogy szar ember vagy, és nem szapultalak, valamint zéró érzelmet táplálok irántad, ily módon utálatot sem érzek.
A levelezésünk teljes terjedelmében e fórumon olvasható...
http://sgforum.hu/listazas.php3?azonosito=elveszettkutyak&id=1242540726

www.lelenc.hu - Elveszett-Talált állatok
 13. Skorpi1117    adatlap 2010-11-27 09:03:43 válasz erre
Anna!

Te azt kérted ne írjak oda ahova írtam nektek. Én megtettem, te mégis idejössz és tovább szapulsz engem. Csak mert másként élek mint te. Sajnálom, éppen munkanélküli vagyok és nehéz az elhelyezkedés. És ha tudni akarod annak idején az utolsó filléremen hívtam ki az állatorvost, mert éppen úgy jött ki, hogy hónap vége volt. a lányom a kutya mellett tanult meg járni, azért kapaszkodott a szőrébe, de nem hiszem hogy egy 8 hónapos gyerek kínozta volna ezzel, vagy azzal, hogy véletlenül rálépett a farkára. Nem direkt tette. De bocsánat érte, hogy megtörtént. Vess rám követ ha nálatok még nem történt ilyen. De nem számít. Hál istennek ehhez a kutyához senkinek semmi köze. Vagy befogadom, vagy lelövik, persze lehet szerinted a kutyának sokkal jobb lenne, ha lelőnék mint hogy hozzánk kerüljön. Bár elhiheted nem én vagyok a legrosszabb gazda a földön, még akkor is ha te annak tartasz.
Én tiszteletben tartottam a kérésedet és nem írtam többé, oda, sőt rá sem néztem az oldarlra, mert ismeretlenül is úgy írtál rólam, hogy egy szar ember vagyok. És itt sem írtam semmi bántód rólad erre te megkeressel és ismét nekem esel.
Nyugodtan szidhatsz itt is mert ide se jövök többet, de most már legalább tisztában vagyok vele, hogy nem én vagyok kettőnk közül a erőszakos, és rosszabb ember. Te az állatokat tartod mindenek előtt, én a családomat mindenki azt mai jutott neki. Képes vagyok gondoskodni egy kutyáról, ha két gyereket tudok nevelni. Sosem hajítottam ki kutyát, lehet egyszer későn vettem észre hogy beteg a kutyám, de ebből tanultam, hidd el nekem fájt a legjobban. És utálkozhatsz nyugodtan nem érdekel. Ahogy valaki írta itt nekem, nem a pénz tesz kutyatulajdonossá, hanem a felelősség. És az van bennem hidd el. Sajnálom hogy találkoztunk.
 12. T.Anna    adatlap 2010-11-27 06:57:15 válasz erre előzmény (5)
ő nagyon labilis kutya...jön hozzánk, ha minden igaz

www.lelenc.hu - Elveszett-Talált állatok
 11. T.Anna    adatlap 2010-11-27 06:56:37 válasz erre előzmény (4)
mennyire rosszul érezte magát a kutyád, amint napokig nem jött ki az "ólból", és ti nem segítettetek... icon72.gif

www.lelenc.hu - Elveszett-Talált állatok
 10. T.Anna    adatlap 2010-11-27 06:55:27 válasz erre előzmény (1)
Nem a falusi léttel, hanem azzal volt nekünk problémánk, hogy kutyatartási elképzelésetek, szokásaitok fényévekre van a miénktől.
Te magad írtad le részletesen, hogy napok múltán vettétek észre, hogy a kutyátok beteg, ezért ellátatlanul, gennyes méhgyulladásban halt meg...
Te magad írtad le, hogy a kutyád "türt", gyerek rálépést, cibálást...
Elég hosszan és részletesen leveleztünk...ne magyarázd bele ezekbe, hogy mi nem akarunk kutyát adni. Sokkal értelmesebb volna, ha változtatnál a kutyához való viszonyon: orvosi ellátás, odafigyelés szempontból például...

Idézet
-----------------------
"Aztán egy nap a lányom azt mondta Lassie küzd a sárkánnyal. Hogy honnan vette nem tudom. De pár napra rá nekünk is felűnt, hogy Lassinek valami baja van. Egyre ritkábban hagyta el az olat, de ezt az egyre romló csípőjének tudtuk be, majd egy nap, nagy nehezen kicsaltuk onnan, bevittük a lakásba, és észrevettük, hogy vérzik."
Fenti leírás nem EGY nap leírása...

"De tűrte, hogy a kislány átesik rajta, cibálja a szőrét, vagy éppen rálép a farkára. Soha nem kapott oda, nem morgott, és nem volt benne semmi agresszió."
------------------

www.lelenc.hu - Elveszett-Talált állatok
 9. Doszka    adatlap 2010-11-24 21:01:40 válasz erre
Örülök, hogy lesz kutyátok, de azért egy apró megjegyzést hagy tegyek.

Oké, hogy nincs pénzetek törzskönyves kutyát venni, de remélem, azt figyelembe veszed, hogy egy kiskutya oltási programja nem két fillér.. sőt! Nem tudom mennyi idős a kiskutya és hány oltása van már de egy teljes oltási program 20-25 vagy még több ezer forintra is rúghat. Egy kutya tartása nem olcsó dolog, ha az állat megbetegszik szintén akár több tízezer forintot kell hirtelen rákölteni, amikor nincs idő gyűjteni, mert az idő sürget. Remélem ezt is számításba veszitek azzal, hogy kutyát fogadtok magatokhoz. Az az ár, amit a tenyésztők kérnek igencsak töredéke annak a költségnek, ami az elkövetkezendő években rátok vár.

Doszka
Képtáram
Brit fajtamentés
 8. Moren    adatlap 2010-11-24 13:46:10 válasz erre előzmény (7)
icon32.gif icon50.gif icon50.gif

Képtáram

Rineweld collies
 7. Skorpi1117    adatlap 2010-11-23 12:13:06 válasz erre
Sziasztok!

Köszönöm a tanácsokat. icon32.gif Közben megoldódott a gondunk. Hála egy lelkes igazi ember és kutyabarát embernek, az ismerősei között, van valaki aki összeszedett kobor kutyusokat tartott, de most költözés miatt, kénytelen hat kutyától megválni, és van köztöttük egy kis pöttyös jószág, igaz nem collie, de még az is lehet benne, mert szürke alapon fekete pöttyös akár a Blue Merle collik. Nagyon szép kis kölyök, és neki családra a családomnak pedig rá van szükség, úgy hogy szerencsésen egymásra találtunk. Jövő hét pénteken már el is hozzák nekünk, úgy hogy azt hiszem ennél szebbet nem is kaphatnának a Mikulástól a gyerekeim. Itt nem számított, hogy mennyi a pénzem, hogy udvaron fog e lakni, mekkora a kerités, és hogy milyen messze lakik az állatorvos. Itt tényleg csak az számított, hogy gazdát találjon. Azért köszönöm a segítségeteket. Most azt hiszem egy 15-16 évre lesz kutyánk.
Hétvégén jó kis kutyaolat építünk, ahova befér mellé a három cica is, mert úgy lesz igazán meleg, ha mindannyian összebújnak, icon25.gif bár azt hiszem lesz egy pár nap amíg, úgy sem igen fogják kiengedni, hisz már most olvasgatnak az után, hogy hogy kell szobatisztaságra nevelni. Sőt már a nyarat is eltervezték, hogy mi mindent fognak vele játszani, és mi mindent fog megtanulni a kutyus. Remélem most harmadik alkalommal már nem lesz kudarcélmény, mert két hét alatt háromszor már én sem igen tudnám elviselni, nem hogy a gyerekek.
Szorítsatok nekünk, és Pötyinek. icon32.gif
Majd írok ha megérkezett.
 6. Moren    adatlap 2010-11-22 18:24:40 válasz erre előzmény (4)
Ez elég fura ! icon72.gif

Képtáram

Rineweld collies
 5. Jasa    adatlap 2010-11-22 11:41:28 válasz erre előzmény (4)
Iwiwen volt, ott lehet neki írni.

Tátrai Adrienn [Szivy]

Kutyus
Költözés miatt sürgősen gazdit keresek 8 éves kan skótjuhász kutyánknak. Cézárnak hívják, nagyon okos, játékos gyerekkel nőt fel - szereti őket - nem harap - de védi a területét jó házőrző, eddig egyedüli kutyaként élt, kertes házban. Sajnos december elejéig új gazdira van szüksége ezért ha érdekel kérlek írj!

http://img2.iwiw.hu/0204///01/08/13/13/3/10813133_box


"Nem számít, milyen kevés pénzed vagy vagyonod van. Ha kutyád van, gazdag vagy." Luis Sabin

Love Of Scotland Kennel
 4. Skorpi1117    adatlap 2010-11-22 10:40:10 válasz erre
Köszönöm, de ezeknél már próbálkoztam, és nem nagyon álltak velem szóba. Nem szívesen adnak kutyát, falura, kertesházba és gyerek mellé. icon26.gif
Az egyik nem is igen válaszolt a megkeresésemre, a másik pedig olyan választ adott, hogy én éreztem magam rosszul, attól, hogy egy kidobott kutyust akartam örökbe fogadni ami másnak nem kellett.
 3. N.Niki    adatlap 2010-11-20 14:12:17 válasz erre
icon50.gif
A "másik" fajtamentők honlapja:
http://www.sos.dogmania.hu/



"Ahogyan a görögök mondják: egy ház nem otthon addig, amíg fecske nem fészkel az eresz alá, ugyanúgy azt tartom, hogy egy ház attól lesz otthon, ha van benne kutya."
 2. Jasa    adatlap 2010-11-19 10:58:43 válasz erre előzmény (1)
icon50.gif

http://www.lelenc.hu/index.php?pid=000897

http://www.lelenc.hu/index.php?pid=000915

http://www.lelenc.hu/index.php?pid=001109

http://www.lelenc.hu/index.php?pid=001134



"Nem számít, milyen kevés pénzed vagy vagyonod van. Ha kutyád van, gazdag vagy." Luis Sabin

Love Of Scotland Kennel
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2010-11-19 11:04:26]
 1. Skorpi1117    adatlap 2010-11-12 17:08:58 válasz erre
Sziasztok boldog Collie tulajdonosok!
Valamikor nem is oly régen én is közétek tartoztam, hisz egy csoda folytán ajándékba kaptam egy csodálatos Lassiet. Gyermekkorom nagy álma teljesült akkor. Sajnos 10 év után a kutyusom elpusztult, s bár úgy érzetem még egyszer nem történhet meg velem ez a csoda, hogy egy ilyen kedves, szeretetreméltó és bűbájos kutya az ölembe csöppenjen, most mégis megpróbálkozom. Ha másért nem is, hát azért mert időközben lett két gyermekem, egy 10 éves kislány, ki csupán egy évig ismerhette Lassiet, és egy kisfiú ki csak hallott róla.
Sajonos pénzem arra, hogy vegyek egy Skót juhászt nincs, de reménykedem benne, hogy valaki megszán, ha meghalgatja a legutóbbi kálváriánkat.
A gyermekeim már elég régóta nyúznak egy kutyáért, és mivel, hogy én magam még a kutyám halála után is Skót juhász rajongó maradtam, mivel kiismertem a fajta minden jó tulajdonságát, ragaszkodtam ahhoz, hogy Collie legyen.
Előszőr a fajtamentésnél próbálkoztunk, és már egészen beleéltük magunkat, hogy lesz egy kutyusunk, egy gyönyörű collie, de sajnos sokadikak voltunk a sorban és bár megfeleltünk volna nem mi kaptuk a kutyust. A gyerekek egy hétig sírtak. Aztán tovább próbálkoztam a fajtamentésnél és a következő kutyára is jelentkezetem, ám vagy ragaszkodásom, vagy valami más miatt nem katam többet üzenetett a fajtamentéstől.
Most ismét felcsillant a remény, és kaptunk is volna egy kiskutyát, ismerősökön keresztül, délelőtt telefonáltak, hogy elhozzák másnap reggel, de mire a kutyus ideérhetett volna, addigra már másnak ajándékozták. Sajnálom, hogy vannak ilyen emberek, akik több helyre is ígérnek, és megint mi húztuk a rövidebbet.
Most tehát itt állok két zokogó gyermekkel, és igazán nem tudok már senkihez sem fordulni, csak azokhoz az emberekhez, akik megértik mit jelent egy Skót juhász, egy ember számára. Régen is ez volt az álmom, és most ezen az álmon osztozom a gyermekeimmel is. Csak remélni tudom, hogy van a tenyésztők, vagy azok között kiknek van eladó kölyök kutyája, egy olyan aki megszánna egy anyát és két gyermekét, és ajándékba tudna adni egy kis skót juhászt. Nem baj, ha nincs pedigréje, az enyémnek sem volt de nem a pedigré teszi azzá ami.
Szóval mindenki aki olvassa és esetleg van egy szerető otthonra, és két szerető szívre éhező kis ebe, kérem szánjon meg minket. A két gyermekem képéről csak egy kutyus hiányzik, az igazi boldogsághoz.[justify]
(TÉMANYITÓ)
 

Könyörgöm egy kutyusért

(üzenet: 20, Brit pásztorkutyák)
 
    / 1 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.0087299346923828 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail