Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455348/64 Témák: 18953 Tagok: 112629 Legújabb tag: Evech Online: (109/1
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 22 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Kangal

(üzenet: 533, Pásztorkutyák Ázsia szívéből)
 

Sir-Khán



Tagság: 2004-04-07 22:16:10
Tagszám: #9885
Hozzászólások: 8573
508. Elküldve: 2013-06-11 22:30:34,

Kangal

[26.]

icon32.gif icon50.gif

Turáni Gladiátor kennel

FRISSÜLT!!!
"Mindenkinek alanyi joga, hogy hülye legyen és sokan élnek is vele!"
[előzmény: (505) ftibi, 2013-06-10 09:42:50]
Kiváló dolgozó
Sir-Khán adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nivekogre



Tagság: 2009-08-17 12:16:38
Tagszám: #76949
Hozzászólások: 7647
507. Elküldve: 2013-06-11 09:45:04,

Kangal

[27.]

Látod érdekes, amit Roni kiemelt Aga kapcsán. Történetesen az egyes egyedek nyilván eltérő "személyiség jegyeket" hordoznak. Viszont pont azok a tulajdonságok is, önállóságra törekvés, önálló probléma megoldás, egyfajta magának valóság, gazdától való függetlenség sokkal inkább jellemzik, s egyben kívánatos tulajdonságok is az "aborigen" egyedeket illetően. Viszont, ha őszinték akarunk lenni a kultúrtenyésztés ezzel szemben, pont a kevésbé önálló, ember által jobban irányítható, azzal szívesen együttműködő egyedeket helyezi előtérbe. Ha a humán etológiából akarnék hasonlatot hozni, úgy tűnik a korábbi, ősi amúgy a farkasnál is viszonylag fejlett fizikai intelligenciával szemben a kultúrtenyésztés során egyre inkább a kulturális intelligencia kerül előtérbe, a továbbszaporítandó egyedek kiválasztása során. Személyiség típusok esetében a "visszafogott" kolerikussal szemben néha a "szélsőségesen" flegmatikus ("kiállítási bambák") vagy a "szélsőségesen" kolerikus ("vörös csillagos emberevők") kerülnek értékelésre a kultúrtenyésztés során. Ez is egy olyan pont, a korábban taglalt méretbeli változtatások igénye mellett, ami a modern, nyugati életformák mellett nem kedvez az eredeti pásztorkutyás értékeknek. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ez utóbbi tulajdonságok rosszak, de ami bizonyos életformában előnyt jelent, másban lehet hátrányként jelentkezik, így óhatatlan a kontraszelekció, de legalább is a megfelelő megítélés hiányában az idővel való elsikkadásuk, háttérbe szorulásuk.
Ezekről a tulajdonságokról, melyeket Roni is taglalt, Konrad Lorenz, aki egyébként sokra értékelte ezeket, korábban azt gondolta, hogy a lupus típusú (farkas eredetű, farkas őssel rendelkező) fajták sajátja, szemben az aureus (arany sakál őst magáénak tudó) fajtákkal. Később ezt az elméletét cáfolták, s jelenleg a házi kutya ősének egyedül a farkast tartja a tudomány. Szerintem a kutya nem itt van elásva, hanem hogy az adott fajták a közös őstől "milyen távol" helyezkednek el. Az ősi, az emberi beavatkozással, tudatos tenyésztői munkával kevésbé érintett fajtákat (én ilyennek gondolom az aborigen pásztorebeket is) sokkal inkább jellemzik a Lorenz által korábban lupus eredetű jegyeknek vélt tulajdonságok, mint a sokkal inkább kitenyésztett, kultúrtenyésztés eredményeként létrejött, hibásan aureus eredetűnek vélt fajtákat.
[előzmény: (505) ftibi, 2013-06-10 09:42:50]
Kiváló dolgozó
nivekogre adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


putnaszeme



Tagság: 2012-01-24 19:44:06
Tagszám: #98550
Hozzászólások: 927
506. Elküldve: 2013-06-10 12:59:14,

Kangal

[28.]

icon2.gif icon79.gif Örülök, hogy mégsem válsz meg Guidótól.

Hát igen, nálunk is nagy különbség van a kangalok és az ázsiák között. Haggan mellett Dzsingisz, a kangal kan, tényleg mintha etiópiai lenne icon20.gif

Ha minden rendben ment, akkor június 5,-e körül megfogant az első kangal almunk! A szerelem az nagy volt, bár a kiscsaj nem igazán akart szerelmeskedni, félt icon25.gif Ha agyilag nem ért még meg rá, akkor majd legközelebb. icon77.gif

Roni! Gratulálok én is, óriási eredmény. icon2.gif

Putnaszeme mindent lát!
putnaszeme.5mp.eu
[előzmény: (505) ftibi, 2013-06-10 09:42:50]
Törzstag
putnaszeme adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ftibi



Tagság: 2010-05-19 17:18:47
Tagszám: #85129
Hozzászólások: 4619
505. Elküldve: 2013-06-10 09:42:50,

Kangal

[29.]

icon32.gif Gratulálok Roni a szép eredményekhez!!! (csak most jutottam ide)

Ennek az írásodnak nagyon örülök, főleg amit Agáról írtál.
"önállóan gondolkozó,nekem senki ne mondja meg,hogy mit csináljak,nem kell simogatni sem,én sem szeretek senkit típusú kutya " Ez teljesen illik Guidora is és ezért családi nyomásra meghirdettem eladásra. Viszont tudom, olyan gazdát nem igen találnánk, akit ennyire elfogadna mint engem. Ezért az érdeklődőknek úgy mutatom be, hogy el menjen a kedvük. Így a család is látja, "sajnos" nem kel el icon25.gif
Amit írtál, az viszont megnyugtatott (én is ezt várom) és remélem a kutya is majd engem igazol, hogy idővel ez jóra fordul és nem keménykedik mindenkivel. Vannak erre utaló jelek.
Minden jót!
_____

BZ

A probléma adott. A kangal is bekerült a populáris kutyák közé, elindul a tömegesítés icon26.gif Már testtömegre értem, bár a példányszám is előbb-utóbb.
Ezt a "népigényt" még a bírók is megerősítik. Aki a piacnak "gyárt", arra halad.
Mikor a kaumra azt mondta a bíró, "...kéne rá még 10kg..." onnantól nem veszem komolyan a kiállítási eredményt.

További sikereket!

---
" A kutyák nem a teljes életünk,
de ők teszik teljessé az életünk!"
[válaszok erre: #506 #507 #508] [előzmény: (498) Roni123, 2013-05-25 10:18:57]
Kiváló dolgozó
ftibi adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nivekogre



Tagság: 2009-08-17 12:16:38
Tagszám: #76949
Hozzászólások: 7647
504. Elküldve: 2013-06-10 08:54:30,

Kangal

[30.]

Egyet értek veled. S tényleg nem kívánom magam szajkózni, hiszen ezen "lovagolok" már egy ideje a többi pásztoreb kapcsán is. Egyes vélemények szerint a Malaklik sem feltétlenül (vagy csak) európai masztiff jellegű kutyák vérét hordozó ebek. Állítólag az európaiak előtt is voltak már hasonló termetesebb ebek, amik ugyan nyájkísérő pásztorebként kevésbé, más feladatkörökben (területőr, hadikutya, stb.) megtalálhatták szerepüket. Én ezt valami hasonlónak gondolnám mint a Kaukázusban a gergeti típusú pásztorebekkel szemben ott voltak a garbani típusú "malakli" jellegű ebeik, vagy Közép-Ázsiában is az őshonos, aborigenek között is voltak masztiffos jegyeket hordozók. Szóval eredendően nagy volt a szórás, a kitenyésztett, kultúrfajtákhoz képest szélesebb határok között mozgott, mozog esetleg még ma is az aborigen állomány. Mivel a nagyobb, termetesebb egyedek mutatósabbak, impozánsabbak, a nyáj melletti munka kiszorulásával, előtérbe kerülnek a kultúrtenyésztés során a "pásztorkutyás" egyedekkel szemben. Ráadásul sok szempontból civilizált környezetben az együtt élés is könnyebb, kényelmesebb velük, kisebb a mozgásigényük, kevésbé agilisek.
De hasonló módon említhetném a sarplaninacot is, sőt a mi komondorunk méret növekedésének is kedvezhetett a nomád életformáról a letelepült legeltető pásztorkodásra való áttérés, majd egyfajta belterjes tanyaőrré válása. (Ilyen szempontból, ami a méretek megváltozását illeti, az eredeti fajtaátlagokhoz képest, talán a kuvaszunk szerencsésebb helyzetben van, nem volt ilyen nagy mértékű a felfelé tolódás mint ami a kultúrtenyésztés során az ázsiai fajtáknál tendenciózusan megfigyelhető). Persze sok esetben felmerül az idegen fajtákkal történő bekeresztezés lehetősége a mérteket növelendő, vagy esetleg rögzítendő a "kultúrtenyésztés" során. Ezek sajnos nem kizárhatóak, s az eredeti körülmények változásával (mintegy "szelídülésével") az ilyen nem tiszta vérű egyedek fenn és tenyésztésben maradási esélye is csak nő.
Szóval a helyzet nem egyszerű, talán Konok szokta hangsúlyozni korábban, s ebben maximálisan igaza van, a pásztorkutya tenyésztés bizony életforma függő.
"De ez mar a munka és nem a küllem c. fejezet lenne....."
[előzmény: (503) BZ, 2013-06-09 22:21:56]
Kiváló dolgozó
nivekogre adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


BZ



Tagság: 2006-04-25 22:39:19
Tagszám: #29974
Hozzászólások: 476
503. Elküldve: 2013-06-09 22:21:56,

Kangal

[31.]

Nem talan, biztos. Sot a zsebkendonyi ringbe is jol mozognak.
De kint a napon olvadnak el egy perc alatt. De ez mar a munka es nem a kullem c. fejezet lennne.....


"...gyopárt a Hargitáról hozzatok, a székely hősök halhatatlanok !"

http://www.kangalromania.ro
[válaszok erre: #504] [előzmény: (501) nivekogre, 2013-06-09 09:12:41]
Törzstag
BZ adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


tothgabor100



Tagság: 2010-10-18 09:06:52
Tagszám: #89388
Hozzászólások: 5392
502. Elküldve: 2013-06-09 12:38:57,

Kangal

[32.]

Bár nem kangal, csak egy kb. 90kilós bernáthegyit sétáltattak a minap előttünk az utcán póráz nélkül. A bambája azért volt annyira agilis, hogy oda menjen a kerítéshez kekeckedni a kutyámmal. Kíváncsi lettem volna, az incidens kimenetelére kerítés nélkül, meg arra is hogy egyáltalán haza ért e a saját lábán, mivel eléggé meleg volt és szemlátomást nehezen viselte.
[előzmény: (501) nivekogre, 2013-06-09 09:12:41]
Kiváló dolgozó
tothgabor100 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nivekogre



Tagság: 2009-08-17 12:16:38
Tagszám: #76949
Hozzászólások: 7647
501. Elküldve: 2013-06-09 09:12:41,

Kangal

[33.]

Igazad van, bár a média, az internet sokszor ehhez képest "negatív" példát festő képeivel nehéz felvenni a versenyt. Ráadásul az életforma változásával sok helyütt a bizonyítási lehetőség sem adatik meg a túl szellős, túl vékonynak titulált ebeknek az óriásokkal szemben. Amik mellékesen talán impozánsabban is mutatnak a kertvárosi ház frissen nyírott gyepén heverészve.
[válaszok erre: #502 #503] [előzmény: (500) BZ, 2013-06-08 17:36:14]
Kiváló dolgozó
nivekogre adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


BZ



Tagság: 2006-04-25 22:39:19
Tagszám: #29974
Hozzászólások: 476
500. Elküldve: 2013-06-08 17:36:14,

Kangal

[34.]

Rengeteg mulik azon hogy a jelenlegi kangalt t tenyesztok/tartok milyen kepet festenek le a kangalrol a leendo gazdaknak.
Nalam pl sokan sarkon fordultak mert nem azt talaltak amit kerestek.
Tul szellosek, tul vekonyaknak titulaltak oket.
Bizonyara Malaklit kerestek, de a baj az hogy nem lehet ezeknek az emberek nagy tobbsegenek a szemet/fulet ki-, felnyitni, hogy nem az a helyes ut amin elindultak.

S ha nem talal olyat ami neki kell, keres tovabb, elobb utobb talal.
Aztan mar el is indult a kangal is a lejton.
S azon tul nem igazan van megallas.
Es mi, azok akik hasznalhato kangalt akarunk magunk mellett par ev mulva mar nem tudunk labdaba rugni a kiallitasokon, mert a "szakemberek" azt allitjak hogy mi jarunk rossz uton.

icon43.gif

"...gyopárt a Hargitáról hozzatok, a székely hősök halhatatlanok !"

http://www.kangalromania.ro
[válaszok erre: #501] [előzmény: (499) nivekogre, 2013-05-25 13:18:59]
Törzstag
BZ adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nivekogre



Tagság: 2009-08-17 12:16:38
Tagszám: #76949
Hozzászólások: 7647
499. Elküldve: 2013-05-25 13:18:59,

Kangal

[35.]

Azért a török pásztorebek esetében még, köszönhetően annak, hogy az FCI rendszerben gondolkodva (még ha hibásan is) igen fiatal fajtá(k)ról van szó, igen jó helyzetben vagyunk. Gyakorlatilag még nem vált az állomány szét kiállításokon értékelt szép, és esetlegesen ott kevésbé értékelt, de relatíve működőképes, jó kutyákra. Ugyanez sajnos nem mondható el, más korábban elismert, az aborigen állománytól már fényévekre eltávolodott kultúrtenyésztett fajták esetében. Sajnos a vásárló közönség (részben érthető módon) ez utóbbit értékeli. Mondok egy példát. Morvai Imre korábban hozott be Koszovóból eredeti sarpokat nyáj mellől. Mivel nyitott a Jugóban a törzskönyve még a fajtának lehetőség van egy fajtakiállításon megmérettetni az aborigen kutyákat, amik így törzskönyvet kaphatnak, s minden további nélkül tenyészthetőek lesznek. Imre kutyáit visszavitte egy ilyen fajtakiállításra, amin a kanja azon túl, hogy "tenyészthetővé vált", ha nem tévedek fajtagyőztes is lett. Magyarországon ennek ellenére koránt sem volt ennyire sikeres, nem tudott labdába rúgni az itthon elvárt leonbergi méretű nagy medvékkel szemben. Adná az isten, hogy a kangal sose jusson erre a sorsra!
[válaszok erre: #500] [előzmény: (498) Roni123, 2013-05-25 10:18:57]
Kiváló dolgozó
nivekogre adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Roni123



Tagság: 2009-01-05 20:50:47
Tagszám: #68802
Hozzászólások: 909
498. Elküldve: 2013-05-25 10:18:57,

Kangal

[36.]

Köszi a gratulációt Zoli.Szerintem jól döntött-e a bíró?Három kutyámat vittem oda ,olyan mintha a három gyereked közül kellett volna hirdetni győztest. És most jön a lényeg!!!
Minden elfogultságot félretéve,ha hiszitek,ha nem nem tudnék dönteni a három kutyám közül ,még úgy sem hogy én nem a kiállításon látottak alapján döntenék.
Lassan 4 évesek Duman ,Aga.Az első perctől kezdve mindig minden pillanatban versenyeztek egymással,ki a jobb?!Aga intelligens kutya a szó minden értelmében.Duman letisztult ösztön lény.5 hónapos ,10hónapos ,és kb.2 éves korukban engedtem nekik,akarva -akaratlanul hogy eldöntsék ki lesz a falkavezér.Mindegyik esetben kiegyenlített volt a rangsorvita,és teljes kimerülésig tartott,de sosem bírtak egymással.A vége mindig döntetlen maradt,ezért maradt a külön területen tartás,különzárás. De meggyőződésem,hogy egy több hektáros területen megfelelő munka mellett,és persze felügyelettel tudnának közösen dolgozni,mert nem utálják egymást.Nekem személy szerint sosem volt gondom Dumannal,Agával viszont többször meggyűlt a bajom.3 éves koráig egy önállóan gondolkozó,nekem senki ne mondja meg,hogy mit csináljak,nem kell simogatni sem,én sem szeretek senkit típusú kutya volt.Inkább csak elviselt minket.Ezért nem tagadom többször előfordult,hogy ha pl. rákiáltottam hogy "mi a fa..ért pisálod le a táladat miután befejezted a kajálást és még maradt benne ,akkor hideg zuhanyként ért a támadó reakciója.Amit láthatóan hamar megbánt,de hát nem bíztam benne.Előre szóltak hogy 3éves kora után megnyugszik normálisabb lesz,hát ez így is lett.Most már úgy kell elküldeni,hogy ne hízelegj már annyit.Egyik sem bánt háziállatokat ,látszik hogy velük született hozzáállás .Viszont hozzá kell tennem ,hogy kaptam pár hete (coeurduliontol) egy 4 fős bárány családot,és a kos több mint 100kilós és mindenkit támad egy (köcsög).Nem foglalkoznak vele természetesen ,de amikor kerítésen keresztül odamegyek hogy adjak neki kukoricát mindkét kutya őrjöngve elzavarja mert tudják hogy megtámad engem.Két hete a szomszédasszonyt felkente az akácfára.Szóval még ebben is egyforma a kutyák reakciója. Aztán itt van az Ali aki még csak 20hónapos ,a három kutyából a harmadik egyéniség,egyikre sem hasonlít,még az apjára sem.Gondoltam hogy a méretei miatt nem lesz annyira terhelhető mint az idősebb kanok.Hát erre hamar rácáfolt.A hosszú lábai miatt iszonyatosan sokat fut.A múltkor még egy agár gazdája is azt mondta miután Ali próbálta elkapni nem játékból,hogy látszik a kutyáján a megdöbbenés mert más kutyák még sosem tudták vele tartani a tempót.Igaz hogy nádasban,d akkor is megfogta a rókát,ami nem semmi szerintem.Ráadásúl nem kapja fel annyira korán a vizet mint az apja,ebből kifolyólag viszont tovább is bírja fejben a megterhelést,ahogy látom.Egy szónak is száz a vége én sem tudnám eldönteni melyik kutyára szavaznék.
[válaszok erre: #499 #505]
Törzstag
Roni123 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nivekogre



Tagság: 2009-08-17 12:16:38
Tagszám: #76949
Hozzászólások: 7647
497. Elküldve: 2013-05-22 13:51:11,

Kangal

[37.]

Na akkor most csipkebogyó lekvárral vagy káposztával?
[előzmény: (496) coeurdulion, 2013-05-22 13:30:26]
Kiváló dolgozó
nivekogre adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


coeurdulion



Tagság: 2011-03-31 18:09:57
Tagszám: #92993
Hozzászólások: 846
496. Elküldve: 2013-05-22 13:30:26,

Kangal

[38.]

Szia!
Abszolult igazad van /kivéve, hogy Aga a második FCI szerint, nekem fiatal kora óta jobban tetszik, mozgásra, izomzatra stb, de sok dologban "csak" második nem FCI szerint/,
DE, milyen érdekes a világ, Aga győzött, Duman lett a második, a győztes fiatal és nyílt osztályos szuka gazdája gratulál és elmondja, hogy neki Duman tetszett jobban /Ronival egyből jóban lettek icon21.gif /

icon50.gif
[válaszok erre: #497] [előzmény: (494) nivekogre, 2013-05-22 13:19:27]
Törzstag
coeurdulion adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Lóri_69



Tagság: 2007-12-21 18:47:25
Tagszám: #53151
Hozzászólások: 3019
495. Elküldve: 2013-05-22 13:27:36,

Kangal

[39.]

Szia!
Én is ott voltam, szerintem is jól döntött a bíró. Tetszik, nem tetszik, a kutyázás show része már csak ilyen... icon50.gif
[előzmény: (494) nivekogre, 2013-05-22 13:19:27]
Kiváló dolgozó
Lóri_69 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nivekogre



Tagság: 2009-08-17 12:16:38
Tagszám: #76949
Hozzászólások: 7647
494. Elküldve: 2013-05-22 13:19:27,

Kangal

[40.]

Szia!

Te úgyis tudod miről beszélek. Nem véletlenül írtam, hogy mennyi mindenre nem derülhet fény egy kiállítási ringben. S véletlenül sem a bíró ítéletének helyességét vonom ezzel kétségbe. De hány és hány aspektusa lehet az életnek, amikor az általad felsorolt szempontok sokadlagosak, és mások kerülhetnek előtérbe, amik a kiállításon fel sem merülhetnek. És hogy ezek a kérdések fel merüljenek bennem, még addig sem kell eljutni, hogy "pásztorkutya", vagy "természetes szelekció". Viszont jelenleg a modern nyugati kultúrtenyésztés a kiállítási eredményeken áll vagy bukik, az az egyed jut több labdához amelyik ott jobban szerepel, s ennek fényében nemzhet utódokat.
Ettől függetlenül nem vonom kétségbe Aga képességeit, gyönyörű kutya, s még ha az én elképzeléseim szerint csak "második" is Duman mögött, azt hiszem sokan örülhetnénk ha "csak ilyen" kutyánk lenne.
Még egyszer gratulálok Áronnak.
[válaszok erre: #495 #496] [előzmény: (493) coeurdulion, 2013-05-22 11:38:19]
Kiváló dolgozó
nivekogre adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


coeurdulion



Tagság: 2011-03-31 18:09:57
Tagszám: #92993
Hozzászólások: 846
493. Elküldve: 2013-05-22 11:38:19,

Kangal

[41.]

Szia!
Természetesen értem a hozzászólásodat, DE engedj meg egy egyoldalú kommentet:
végig a ring széléről néztem, tehát nem hallomásra alapozom: Aga az első másodperctől kiegyensúlyozott, pazar mozgású, domináns kan benyomását tette, gyönyörű futással! Nem tisztem Dumant elemezni, az okokat felsorolni, de a látottak alapján, már pedig a bíró ott lát és dönt, Aga dinamikusabb, szebb mozgású volt, ez egy ilyen nap volt !
Aga is élvezte a gazdival való futást, lehet, hogy ő is bizonyítani akart...
Ott a bíró szerintem jól döntött, a szukáknál és a fiataloknál is következetesen, jól bírált, öröm volt látni, hogy az összevetéseken, többször körbejárja a kutyákat, mozgatja őket, mérlegel, majd dönt...
elsőre ennyi, ha Dumant mentegetitek, akkor folytatom ... icon21.gif
icon50.gif
[válaszok erre: #494] [előzmény: (492) nivekogre, 2013-05-22 09:50:35]
Törzstag
coeurdulion adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nivekogre



Tagság: 2009-08-17 12:16:38
Tagszám: #76949
Hozzászólások: 7647
492. Elküldve: 2013-05-22 09:50:35,

Kangal

[42.]

Gratulálok az elért eredményeidhez.
Szintén csak költői kérdés, a választ részben ismerem, vajon mindent összevetve a te saját szempontú értékelésed szerint, az elért eredmények ugyanezt a sorrendet tükröznék? Mennyi mindenre nem derülhet fény egy kiállítási ringben.
[válaszok erre: #493] [előzmény: (491) Roni123, 2013-05-19 12:05:51]
Kiváló dolgozó
nivekogre adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Roni123



Tagság: 2009-01-05 20:50:47
Tagszám: #68802
Hozzászólások: 909
491. Elküldve: 2013-05-19 12:05:51,

Kangal

[43.]

6872432472agaga_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
[válaszok erre: #492]
Törzstag
Roni123 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Roni123



Tagság: 2009-01-05 20:50:47
Tagszám: #68802
Hozzászólások: 909
490. Elküldve: 2013-05-19 12:04:55,

Kangal

[44.]

aga2013.2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
aga2013_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Törzstag
Roni123 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Roni123



Tagság: 2009-01-05 20:50:47
Tagszám: #68802
Hozzászólások: 909
489. Elküldve: 2013-05-19 11:51:15,

Kangal

[45.]

ali2013_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
ali20131.hely_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
Törzstag
Roni123 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Roni123



Tagság: 2009-01-05 20:50:47
Tagszám: #68802
Hozzászólások: 909
488. Elküldve: 2013-04-29 19:05:54,

Kangal

[46.]

Aga-Zilli kölyök van a bal oldalon 1 éves:https://www.facebook.com/photo.php?v=634429939904943&set=vb.100000138288161&type=2&theater
Törzstag
Roni123 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nivekogre



Tagság: 2009-08-17 12:16:38
Tagszám: #76949
Hozzászólások: 7647
487. Elküldve: 2013-04-27 13:02:27,

Kangal

[47.]

Ilyen jellegű kutyákat találhatsz eredendően Törökországtól (sőt esetleg a volt Jugoszláviától) Afganisztánig szerte Közép-Ázsiában. (Egyébként maga a Kangal törzs is türkmén eredetű népcsoport.) Ezeken elgondolkozva ismét csak felmerülhet a mai fogalmaink szerinti fajta fogalmának alkalmazása ezen kutyákra.
[előzmény: (486) tothgabor100, 2013-04-26 21:43:17]
Kiváló dolgozó
nivekogre adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


tothgabor100



Tagság: 2010-10-18 09:06:52
Tagszám: #89388
Hozzászólások: 5392
486. Elküldve: 2013-04-26 21:43:17,

Kangal

[48.]

Nem Kangal, de hasonló, Iránból.
http://www.youtube.com/watch?v=twneF1mcjA0

Ez brutál jószágnak tűnik.
http://www.youtube.com/watch?v=x9Rk_K2dclQ
Illetve ez a videó nekem gyanús, lehet hogy Török országban készült.
[válaszok erre: #487]
Kiváló dolgozó
tothgabor100 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


putnaszeme



Tagság: 2012-01-24 19:44:06
Tagszám: #98550
Hozzászólások: 927
485. Elküldve: 2013-04-25 15:22:58,

Kangal

[49.]

A mi Dzsingiszunk valami hihetetlen udvarias, előbb a tyúkok kóstolták meg az ételt, utánna kezdett ő enni. Ezt a pimaszságot egyetlen másik kutyánk sem viseli el, nem bántják a tyúkokat, de elhajtják a kajájuk mellől. Ilyent csak a kangaljaink csinálnak: a szuka is és a kan is.

321633_564739513558770_1583828728_n.jpg

Putnaszeme mindent lát!
putnaszeme.5mp.eu
Törzstag
putnaszeme adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Sir-Khán



Tagság: 2004-04-07 22:16:10
Tagszám: #9885
Hozzászólások: 8573
484. Elküldve: 2013-04-15 15:50:47,

Kangal

[50.]

dehogynem,egyre "vak-mer-Ő--BB ":)36 icon53.gif icon50.gif

Turáni Gladiátor kennel

FRISSÜLT!!!
"Mindenkinek alanyi joga, hogy hülye legyen és sokan élnek is vele!"
[előzmény: (482) Roni123, 2013-04-14 19:16:13]
Kiváló dolgozó
Sir-Khán adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Kangal

(üzenet: 533, Pásztorkutyák Ázsia szívéből)
 
    / 22 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.01099705696106 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail