Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9456584/52 Témák: 18961 Tagok: 112664 Legújabb tag: vasapo Online: (80/11
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 1 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Tanácsok kutya/cica mentéshez

(üzenet: 16, Kutya)
 

hcsilla



Tagság: 2006-03-15 00:29:46
Tagszám: #28419
Hozzászólások: 298
16. Elküldve: 2012-07-29 17:09:31,

Tanácsok kutya/cica mentéshez

[1.]

Mamci cicánkat éjjel szerencsésen megtaláltuk és hazahoztuk. Jól van, most tömi a fejét és hízelkedik. Mindenkinek köszönöm, hogy figyelte a környezetében, segített.
Üdvözlettel: B. H. Csilla

HCsilla
Haladó
hcsilla adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hcsilla



Tagság: 2006-03-15 00:29:46
Tagszám: #28419
Hozzászólások: 298
15. Elküldve: 2012-07-26 22:52:27,

Tanácsok kutya/cica mentéshez

[2.]

mamci-s.JPG
07. 25-én hajnalban egy óvatlan pillanatban eltűnt Mamci cicánk, a Bpest, 13. ker. Tátra utcai 4. emeleti lakásunkból, akit tél elején őrmezői gazdátlan, utcai, mentett
cicák közül kaptunk. 4 év körüli, széleskörűen oltott, ivartalanított mamacica. Nagyon kedves, de kicsit félénk. Szürkés - vöröses cirmos, hatalmas, gyönyörű zöld szemei
vannak, pocija pettyes. Őrmezői telken, utcán élt, biztosan hiányzott neki a kert, de hiába kerestük, nem találtunk neki gazdát. Reméljük, valahol felbukkan, valaki előbb-utóbb megfogja. Elsőre nem mer odamenni, el kell nyerni a bizalmát. Leginkább hajnalban és éjjel keressük.
Ha valaki jelzi, hogy cirmos macskát talált, látott, megköszönném, ha értesítenének.
Nagyon keressük. 0630/440-75-56 [email protected]

Köszönettel:

HCsilla
Haladó
hcsilla adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pearline



Tagság: 2006-01-06 08:36:38
Tagszám: #25430
Hozzászólások: 124
14. Elküldve: 2012-07-03 10:08:29,

Tanácsok kutya/cica mentéshez

[3.]

SOS!!! Kérlek, osszátok meg, életet menthet! XII. ker. Csaba u.-Bíró u. sarkán felmászott a lépcsőházunk falán (borostyánon) egy minden valószínűség szerint vemhes macska, hőguta közeli állapotban, teljesen kimerülve. Ordít, liheg, vizet nem iszik, a lépcsőházban fekszik. A ház lakói fizetnének is, hogy elvigyék, nem igazán szeretnék ott tudni semeddig sem, még ha fial sem. Kontakt: 30/529-0064, SOS megoldást keresünk a macseknak!

photo.JPG

képeim
Amstaff Rescue
Haladó
pearline adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   

Leíratkozott felhasználó
13. Elküldve: 2012-04-11 18:16:57,

Tanácsok kutya/cica mentéshez

[4.]

icon32.gif
köszönöm!
ilyesmire gondoltam, de ez felülmúlta az összefogottságában a várakozásaimat!
ha nem baj, akkor valószínűleg fogom idézni a sorokat!
[előzmény: (8) kasznakata, 2012-04-07 09:23:37]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


G.era



Tagság: 2004-08-28 18:16:35
Tagszám: #12293
Hozzászólások: 3883
11. Elküldve: 2012-04-07 20:04:13,

Tanácsok kutya/cica mentéshez

[6.]

icon32.gif icon70.gif

Dogó-mentés honlap

Dogó-mentés

G.era adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:
  


kasznakata



Tagság: 2006-07-18 21:19:19
Tagszám: #32799
Hozzászólások: 33130
10. Elküldve: 2012-04-07 11:27:02,

Tanácsok kutya/cica mentéshez

[7.]

Nanáhogypersze! Azért van!!!

kasznakata
Adószámunk: 18195376-2-42
www.állatésember.hu
Számlaszámunk: 12010453-01006150-00100004
[válaszok erre: #11] [előzmény: (9) G.era, 2012-04-07 09:36:44]
Kiváló dolgozó
kasznakata adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


G.era



Tagság: 2004-08-28 18:16:35
Tagszám: #12293
Hozzászólások: 3883
9. Elküldve: 2012-04-07 09:36:44,

Tanácsok kutya/cica mentéshez

[8.]

Ez az írás nagyon jól összefoglalja! icon32.gif Megengeditek, hogy lopjuk?

Dogó-mentés honlap

Dogó-mentés

G.era adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:
  


kasznakata



Tagság: 2006-07-18 21:19:19
Tagszám: #32799
Hozzászólások: 33130
8. Elküldve: 2012-04-07 09:23:37,

Tanácsok kutya/cica mentéshez

[9.]

No akkor: max anyagát átdolgozva, mi ezt tetettük fel az önkormányzat honlapjára: azaz a kerületünkben nyújtott kutyáknál minden esetben vállaljuk a segítségnyújtást - HA a megtaláló is szezrődésileg kötelezi magár arra, hogy a kutyát tartja az eredeti gazda előkerüléséig VAGY három hét eltelte után ha megkezdtük az új gazda keresést addig, míg megfelelő gazdát találunk neki. Ebben az esetben full service-t vállalunk, (oltások, chip, ivartalanítás, hirdetés, új gazdánál környezettanulmány) ugyan úgy, mint az egyesületünk által innen onnan bevállalt kutyáknál.

Teendők tehát (egy része, főként a vége), a kerületünkre igaz. Hozzáteszem: támogatást a kerülettől nem kapunk. Kizárólag saját vállalásunk, de a szűkebb régiónkban szeretnénk rendet tartani. A kapott támogatás annyi volt, hogy felkerült a kerület honlapjára a szöveg., és rendszeresen frissítik (=a legelejére kerül)

"Amint a korábbiakban ígértük, időről időre igyekszünk segítséget nyújtani az állatbarátoknak, és azoknak, akik kutyát, macskát szeretnének, vagy találnak, hogy mi a teendőjük. Takács Kati, az Állat és Ember Állat- és Természetvédő Egyesület munkatársa az alábbi információval segít mindezen érdeklődőknek.
Kóbor kutyát, macskát találni nem nehéz, de mi legyen, mit tehet, ha épp Ön futott össze vele?

1. Ne hagyja az utcán!

Etológusok szerint a kutya szellemi képességeit tekintve egy négyéves gyermeknek felel meg. Őt sem hagyná az utcán védtelenül, magára utalva, ugye?

2. Vigye el egy állatorvoshoz!

Manapság egyre több kutyába, macskába, de még görénybe is kerül mikrochip, amit az állatorvosok
pillanatok alatt le tudnak olvasni, és egy nyilvántartó rendszerben utána tudnak nézni a gazdinak. Ezt az állatorvosok általában ingyenesen végzik. Chip-leolvasót a legtöbb menhelyen, állatpanzióban is tartanak, így az ellenőrzést ott is elvégzik.

3. Hirdesse a megtalált állatot!

Ha nem sikerült a gazda azonosítása, a következő lépés az állat fotózása, és hirdetése. A hirdetésben legyen benne az állat neme, mérete, színe, szőrhossza, esetleges különös ismertetőjele, a megtalálás helye, időpontja, az Ön elérhetősége (telefon, e-mail) és legalább egy jó minőségű fotó az állatról. Célszerű Önnek is böngésznie az elvesztők hirdetéseit.

4. Ha a talált állat beteg, sérült, vemhes...

Ha Ön fel tudja anyagilag vállalni, akkor feltétlenül mutassa meg állatorvosnak, aki ellátja. Kérjen számlát! A kezelés költségeit az állat gazdáján behajthatja, ha az előkerül. Ha nem fér bele a költségvetésébe az állat kezelése, akkor kérjen segítséget az állatvédő szervezetektől. Lehet, hogy az állat elhelyezésében nem, de az ellátásában esetleg tudnak segíteni akár a nagyobb, távolabbi szervezetek is.

5. Ha előkerül a gazda….

Ne adja oda első szóra az állatot. Kérje oltási könyvét, fényképét, mondassa el ismertetőjegyeit. Az állat kiadásánál óvatosan kell eljárni: a drágább, fajtatiszta kutyák esetében különösen. Nekik sokszor a szükségesnél több gazdájuk is akadhat! Mindenképp írjanak egy átadás-átvételi jegyzőkönyvet, amin feltünteti kinek adta át az állatot, így az esetleges “ál-gazdik” megfoghatók.

6. Ha nem kerül elő a gazda….

Legalább 14 napot várjon, mielőtt tovább adja a talált állatot. Továbbadáskor feltétlenül írjanak szerződést, amiben szerepelnek a következők: a befogadó adatai, az állat adatai (ugyanazok, mint a hirdetésnél), valamint az, hogy a befogadó vállalja, hogy ha 1 éven belül előkerül a gazda, akkor visszaszolgáltatja a kedvencét.

7. Amiben segíteni tudunk

Egyesületünk felajánlja, hogy szerződést köt Önnel, amennyiben önkéntes befogadónk lesz.
Amit Öntől várunk:
- az állatot nem hagyja el, hanem tartja míg, gazdája előkerül
- ha örökbe adhatóvá válik a szükséges ideig helyet biztosít neki
- egyesületünk szabályai szerint részt vesz az örökbeadásban
.
Amit mi biztosítunk:
- hirdetői hátterünkkel átvállaljuk a hirdetést, és szükség esetén fotózást is
- az állat chipezését, oltásait, ivartalanítását, valamint a szükséges orvosi kezeléseket, gyógyszereket egyesületünk finanszírozza
- szükség esetén az állat etetéséhez táppal is ellátjuk

Ha úgy érzi segítene abban, hogy az Ön által megtalált állat mielőbb visszakerülhessen eredeti gazdájához, illetve új gazdát találjunk neki, mi is messzemenőkig együttműködünk Önnel.

Mivel egyesületünk - az összes többi állatvédő szervezethez hasonlóan - mindenféle állami segítség nélkül, önerőből végzi munkáját, így az összes állat problémáját nem tudjuk megoldani. De összefogással, egymás segítésével sok kóbor állatnak biztosíthatjuk a szebb jövőt. Az életet!- adott tájékoztatást Takács Kati."

kasznakata
Adószámunk: 18195376-2-42
www.állatésember.hu
Számlaszámunk: 12010453-01006150-00100004
[válaszok erre: #9 #13] [előzmény: (2) Leíratkozott felhasználó, 2012-04-03 21:19:40]
Kiváló dolgozó
kasznakata adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


J.Zsuzsa



Tagság: 2002-12-06 00:00:00
Tagszám: #516
Hozzászólások: 26576
7. Elküldve: 2012-04-07 07:25:01,

Tanácsok kutya/cica mentéshez

[10.]

Egyébként én is csak tegnap láttam meg, amikor a webinél a törlést kérte.
[előzmény: (6) Puzzle, 2012-04-07 03:23:10]
Kiváló dolgozó
J.Zsuzsa adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Puzzle



Tagság: 2008-11-04 23:19:56
Tagszám: #65220
Hozzászólások: 14928
6. Elküldve: 2012-04-07 03:23:10,

Tanácsok kutya/cica mentéshez

[11.]

Most láttam csak ezt a topikot. Tudnak róla az emberek? Lehet, hogy nem.

Márpedig itt rend lesz, szólt a nagymama és berúgta a szart az ágy alá.
[válaszok erre: #7]
Kiváló dolgozó
Puzzle adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


J.Zsuzsa



Tagság: 2002-12-06 00:00:00
Tagszám: #516
Hozzászólások: 26576
5. Elküldve: 2012-04-06 22:37:44,

Tanácsok kutya/cica mentéshez

[12.]

Nem értem, mit pörölsz. Szerintem egyszerűen nincs már ilyenekre kapacitás. Nekem legalábbis nincs, bár nagyon röstellem, hogy a hajnal 1 és 6h közötti időszakot már kénytelen vagyok alvással tölteni, lévén már nem vagyok húszéves. icon72.gif
[előzmény: (4) Leíratkozott felhasználó, 2012-04-04 09:29:34]
Kiváló dolgozó
J.Zsuzsa adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
4. Elküldve: 2012-04-04 09:29:34,

Tanácsok kutya/cica mentéshez

[13.]

ja és igen, valószínűleg nektek minden olyan zsigerből egyszerű. én még emlékszem arra, amikor dödöm hozzámkerült az illatosról, abban az időben ildih (ha jól emlékszem) hozott egy kölyök kuttyot, mert bevállaltam, amig gazdija nem lesz. hááát nagyon-nagyon nem vizsgáztam jól. ugyanis nem tudtam mit jelent egy kölyök kutty. nekem felnőtt kuttyaim voltak mindig, és azt hittem megbirkózom a feladattal.

aztán, ott van a vizsla, bonifác esete is ... nem tudtam, hogy egy vadászkutya vére és a pincsi együtt, felnőttként mit jelent...

szóval lenne bőven mit megosztanotok mások okulását megelőzendő. ne tartsátok magatokba mindazt, ami nektek teljesen magától értetődő, mert másoknak nem biztos, hogy az
[válaszok erre: #5] [előzmény: (3) Leíratkozott felhasználó, 2012-04-04 09:19:52]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Leíratkozott felhasználó
3. Elküldve: 2012-04-04 09:19:52,

Tanácsok kutya/cica mentéshez

[14.]

hát, köszönöm a sok jó tanácsot. valószínűleg ezért is vannak az elbaltázott mentések, mert a jószándék megvan, tapasztalat, tanáccsal segítés meg nuku. akkor hogy a manóba lehet bárkit is bírálni, azért, ha nem veszi magához, vagy épp befogadja, de nem jól sül el a dolog?
icon72.gif
[válaszok erre: #4] [előzmény: (2) Leíratkozott felhasználó, 2012-04-03 21:19:40]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Leíratkozott felhasználó
2. Elküldve: 2012-04-03 21:19:40,

Tanácsok kutya/cica mentéshez

[15.]

na, akkor.
szóval tényleg jól jönne egy-két tanács. mondjuk azokból akár, amiket ancsapancsának írtok, csokorba összeszedve. mert -viccen kívül- igenis lehet tanulni belőle. és lehet azokból is, amiket más csoportok állatmentéseivel kapcsolatban észrevételeztek.
kérlek benneteket, ha egy kis időtök lesz, segítsetek.
szerintem ez mindenkinek az érdeke, de leginkább a "kallódó, kóborló, elcsatangoló stb." kuttynak, cicának. és igen, azt hiszem a cicák is bőven megérnének segítséghez tanácsot. mert azért ők sem olyan eccerű esetek.
[válaszok erre: #3 #8] [előzmény: (1) Leíratkozott felhasználó, 2012-04-03 20:47:13]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Leíratkozott felhasználó
1. Elküldve: 2012-04-03 20:47:13,

Tanácsok kutya/cica mentéshez

[16.]

ezt a topicot azért hoztam létre, hogy osszátok meg tapasztaltaitokat, tanácsaitokat azokkal, akik ha látnak egy kóborkát, tudják hogyan, és mit csináljanak.
szerintem a régi "mentőknek" is lehet még egymás közt újat mondanotok.
[válaszok erre: #2] (TÉMANYITÓ)
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   
 

Tanácsok kutya/cica mentéshez

(üzenet: 16, Kutya)
 
    / 1 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.015094995498657 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail