Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455052/0 Témák: 18952 Tagok: 112612 Legújabb tag: Perrin Online: (50/1
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 4 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Detre - 2012. XII. 15.

(üzenet: 76, Bullterier Baráti Társaság)
 

Bullgazdi



Tagság: 2009-10-10 18:25:59
Tagszám: #78512
Hozzászólások: 2464
76. Elküldve: 2013-04-28 15:59:52,

Detre - 2012. XII. 15.

[1.]

icon41.gif

"Ajtónak azt nevezzük, aminek a kutya szüntelenül a rossz oldalán található."
[előzmény: (75) Grübedli, 2013-04-27 22:17:19]
Kiváló dolgozó
Bullgazdi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Grübedli



Tagság: 2004-02-05 20:32:59
Tagszám: #8539
Hozzászólások: 13417
75. Elküldve: 2013-04-27 22:17:19,

Detre - 2012. XII. 15.

[2.]

Detréről is pár sor, pár képpel:

Igen jó dolga van... megkapta a nappali kanapéjának azon csücskét, amit a számára terítettek le, a saját takarójával.
Most mindenki igyekszik bebizonyítani, hogy a másiknak miért nincs igaza, amikor vita alakul ki, hogy Detre a megfelelő részre telepedett-e, vagy sem.

Csak rá kell nézni az arcára és kiderül, hogy ő a kanapé jó részén alszik...
733995_492574784124958_1227910777_n.jpg

Detre okosan néz, mert ő okos... és aranyos... és RL szerint különleges, mert a bullterrierek a malacokra hasonlítanak, kivéve Detre, aki egy Mikiegér...
535046_492574530791650_634411287_n.jpg
[válaszok erre: #76]
Kiváló dolgozó
Grübedli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bullgazdi



Tagság: 2009-10-10 18:25:59
Tagszám: #78512
Hozzászólások: 2464
74. Elküldve: 2013-03-15 16:27:04,

Detre - 2012. XII. 15.

[3.]

Baccus! Lassan besegíthet Vicóka doktor urának! icon31.gif

"Ajtónak azt nevezzük, aminek a kutya szüntelenül a rossz oldalán található."
[előzmény: (72) Grübedli, 2013-03-14 20:52:30]
Kiváló dolgozó
Bullgazdi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bullgazdi



Tagság: 2009-10-10 18:25:59
Tagszám: #78512
Hozzászólások: 2464
73. Elküldve: 2013-03-15 16:26:07,

Detre - 2012. XII. 15.

[4.]

RL-kére pöttöm vagy nem pöttöm, figyelni kell! icon20.gif icon70.gif

"Ajtónak azt nevezzük, aminek a kutya szüntelenül a rossz oldalán található."
[előzmény: (71) Grübedli, 2013-03-13 18:16:06]
Kiváló dolgozó
Bullgazdi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Grübedli



Tagság: 2004-02-05 20:32:59
Tagszám: #8539
Hozzászólások: 13417
72. Elküldve: 2013-03-14 20:52:30,

Detre - 2012. XII. 15.

[5.]

Nem írom le, hogy ma majdnem icon35.gif ... pedig tényleg majdnem icon67.gif

Mint egy igen jó képességű ideiglenes, inkább a humoros oldalát igyekeztem meglátni a dolognak:

Detre ma sikeresen levizsgázott varratszedésből. Egyetlen helyen sem szakította be a sebet, sőt maga a kék-varróizé is szépen, egyben csüngött alá a seb egyik végéből.
Gyors - 4 perc körüli -, tiszta, ügyes, magabiztos meló volt.

D001_001.jpg

D002_001.jpg

Holnap az agytranszplantációból vizsgáztatom.
Ha sikeresen végrehajtja - egy kicsit bonyolítunk, nem egyszerűen csak transzplantálni fog, hanem a saját agyát cseréltetem ki vele, valami rücskösebb félére -, akkor úgy érzem, sikerült valamit hozzátennem az életéhez. icon34.gif icon31.gif
[válaszok erre: #74]
Kiváló dolgozó
Grübedli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Grübedli



Tagság: 2004-02-05 20:32:59
Tagszám: #8539
Hozzászólások: 13417
71. Elküldve: 2013-03-13 18:16:06,

Detre - 2012. XII. 15.

[6.]

Műtét előtt 2 nappal készült felvételek, mikor a Bárányhimlőt, összeismertettük az Aliennel.

Ül az okos Alien és intelligensen kerekítgeti a füleit!
(A kép alsó sarkában a beépült ügynök, aki antibullterriermentésalvójestként híresület el...)
De01_001.jpg

Vazze! Ennél okosabban kerekedő fülek, a Világegyetemben nincsenek! Addmáakekszem!
De02_001.jpg

Alien vs. Bárányhimlő - okosító és idegenkínzó társasjáték...
De03.jpg

Adok egy csókot... vagy odaadod érte a kekszet, vagy elvarázsollak vele!
De04_001.jpg

Remélem mindenkinek feltűnt, hogy egyeseknél mit takar a "rehabilitáció" fogalom...
De05_001.jpg

Riadtnyúlfej ... azaz a türelem elillant...
De06_001.jpg

Elégedett Alienfej... azaz megkapta a kekszet...
De07_001.jpg

Úúúú... te Bárányhimlős... neked ilyen húzókád van? ...nekem meg kacskalábam...
De08_001.jpg

Alienseggecske...
De09_001.jpg

A játék kiütötte a nyeregből a kekszikét...
De10_001.jpg


Ez a kép pedig tegnap készült a bal hátulsó lábáról - péntek délután volt a műtét, tehát ez a seb 4 napos és igen csinoska.
De11_001.jpg


Detre új tápot kapott. A tápról:
A táp sajnos nem jó.
Valószínűleg belekevertek valamit, amit nem írtak rá a csomagolásra... gyanúm szerint valami gallérszétszedésre-felokosító, antiéletösztön-suicidvakcinával olthatták be a büdöshalat. Így most 1 nap/1 gallér a fogyasztása Detrének. Ma szedte szét sikeresen a negyedik gallért.
Lassan megölöm, de lehet, hogy élve nyúzom meg előtte. Földi maradványait természetesen átadom, ígéretemhez híven a leendő örökbe fogadóknak.
A megmaradt táppal megetethetik az éhező kacsákat a patakban, a zöldkagyló kivonatos por beleszórásával pedig az ágyelőt bolhamentesíthetik.

Viccet félre téve:
A táp igen büdös. A porral elkavarva - vizet öntök rájuk - még büdösebb. Viszont elképzelhetetlenül finom lehet, mert Detre fele annyi idő alatt eszi meg, mint az előzőt. Így most nagyjából 10 mp-nél tartunk, úgyhogy nem kell sok időt száni az etetésre. Úgy zabálja, mint akit eddig éheztettem és csak fénytáplálással vehetett volna részt a nálam töltött rehabilitáción.
A kakája több, mint csodálatos minőségű... a szaga még annál is büdösebb, mint amire eddig azt gondoltam, hogy lekörözhetetlen... letüdőzni - még véletlenségből is - életveszélyes.

A lába... nos, a lábával kapcsolatban a szombat esti bicegés után nem sokkal - konkrétan kora reggelre - úgy döntött, hogy meggyógyult és szöcske implantátumot építettek bele.
Ha nagyon idegesíti az onnan érkező érzés, akkor igyekszik lerágni... vagy legalább is megtépkedni.
Ilyenkor egy jól hallható felvilágosító ordítással - mely az élet és a halál közötti keskeny és igen labilis határról szól - pontot teszek az akció végére, de ha ez nem segít, akkor egy jól irányzott pofon más útirányba tereli az igen okos, sziporkázó gondolatait.
Ha ez telefonos beszélgetés közben történik - és elfelejtem jelezni a vonal másik végén hallgatózónak a halláskárosodás lehetőségét - és csak felordítok reflexszerűen, akkor gyakran reklamál a telefonpartner.

Első gyanúmat - miszerint a hátulsó lába sípcsontjánál megcsúszott a szike és véletlenül sűrű redőket véstek az agyába - elvetem.
Mivel már nem igazán fáj, viszont viszket, amúgy meg tavasz van és Gudrunnal már régen taposták egymást a csodálatosan gazosodó homokmocsárba, így már nem igyekszik megfelelni a kiválóan nevelt kategóriának. Már nem ül le a kötelező ülőhelyeknél és már nem csinálja gondolatolvasva a kötelező feladatit. Magyarul visszabullterrieresedik.

Ma - miután végképp kinyírta az utolsó gallért is, amit itthon tartottam - levettem róla a lámpabúrát.
Miután rekordot javított műcsontmegsemmisítés terén - 35 perc - most dühöng.

Van olyan ember, aki nem 3 lábú, hanem 3 hiányzó lábú kutyát szeretne örökbe fogadni? ...mert kiszámoltam és ha éjjel magár hagyjuk búra nélkül, körülbelül 3 lábát tudja annyi idő alatt lerágni... talán még a negyedik felét... icon62.gif
[válaszok erre: #73]
Kiváló dolgozó
Grübedli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bullgazdi



Tagság: 2009-10-10 18:25:59
Tagszám: #78512
Hozzászólások: 2464
70. Elküldve: 2013-03-10 10:20:09,

Detre - 2012. XII. 15.

[7.]

Mielőbbi gyógyulást kívánok, küldöm az E-t, nektek meg kitartást kívánok, és küldöm az E-t! icon53.gif icon70.gif

"Ajtónak azt nevezzük, aminek a kutya szüntelenül a rossz oldalán található."
[előzmény: (69) Grübedli, 2013-03-09 13:03:27]
Kiváló dolgozó
Bullgazdi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Grübedli



Tagság: 2004-02-05 20:32:59
Tagszám: #8539
Hozzászólások: 13417
69. Elküldve: 2013-03-09 13:03:27,

Detre - 2012. XII. 15.

[8.]

Tegnapi képek:

A felesleges fémek - az egyik rögzítő csavar enyhén mozgott, valószínűleg azt érezte Detre... az utolsó héten gyakran kaptam rajta, hogy próbálja a saját lábát rágni.
D01_003.jpg

Gyorsan ébredt, bár a nyelvbehúzás megoldásához 2 percig gyürkőzött...
D02_003.jpg

Itt jobbról-balra száguldottak a rózsaszín elefántok csordástúl...
D03_003.jpg

Ez valószínűleg az orrgörbítő szertartás része volt...
D04_002.jpg

Ismerkedik a minden időben csábos, fekete combfix-szel...
D05_002.jpg

Komolyra fordítva a szót: ennek a kutyának annyira nagyon elege van már a fájdalmakkal járó megpróbáltatásokból, hogy ha a szemével intézkedni tudna, akkor gondban lennénk mi emberek.
D06_002.jpg



Ma is csinálok majd, mert ma le kell venni a nyomókötést és így látható lesz a seb.

Az éjszaka igen mozgalmas, hangos, ingergazdag és bonyolult volt.
Nem aludt senki sem túl sokat - a madarak idegesek, a macskák drukkolnak, a kutyák igyekszenek távol tartani magukat, RL babusgat, a felnőttek fogadkoznak minden féle vérmeset, a szomszédok sajnálkoznak...
Nem tudom, családunk melyik tagja gyűlölte legjobban a műtét utáni velejárókat.
Reggel egész ügyesen sétált már Detre, pisilt és kakilt is, bár a lába egyértelműen bezavart néha, azért megoldotta.
[válaszok erre: #70]
Kiváló dolgozó
Grübedli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Grübedli



Tagság: 2004-02-05 20:32:59
Tagszám: #8539
Hozzászólások: 13417
68. Elküldve: 2013-03-09 00:43:40,

Detre - 2012. XII. 15.

[9.]

Túl vagyunk a fémtelenítésen...

Egy elég hosszú - 1 óra 40 perc - műtétre sikeredett sort keríteni, mert a csont teljesen benőtte a fémlapot, a csavarokkal együtt... szét kellett vésni nagyon, mert már nem is látszott.
Magát a műtétet és az altatást is egészen jól viselte Detre - nem úgy, mint ivartalanításkor, mert akkor az altatás nagyon nem tetszett neki utólag.

Most minden baja van...

Szegénykémnek fáj - még nem tudja, hogyan mozogjon a legoptimálisabban és ha nem sikerül, akkor sikkantgat csórikám -, elege van a gallérból már most és amúgy is utál mindent és mindenkit.

Holnap majd teszek fel képeket, most küzdünk a fájdalommal és az általános utálattal.

Remélem holnap már jobb napja lesz. icon15.gif
Kiváló dolgozó
Grübedli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bullgazdi



Tagság: 2009-10-10 18:25:59
Tagszám: #78512
Hozzászólások: 2464
67. Elküldve: 2013-03-07 20:21:40,

Detre - 2012. XII. 15.

[10.]

Úgy lesz, megyen az E! icon70.gif

"Ajtónak azt nevezzük, aminek a kutya szüntelenül a rossz oldalán található."
[előzmény: (66) Grübedli, 2013-03-07 16:17:01]
Kiváló dolgozó
Bullgazdi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Grübedli



Tagság: 2004-02-05 20:32:59
Tagszám: #8539
Hozzászólások: 13417
66. Elküldve: 2013-03-07 16:17:01,

Detre - 2012. XII. 15.

[11.]

Detre köszöni szépen, igen jól érzi magát a nagybetűs Életben.

Az interneten elhíresült MutánsParvo beugrott ugyan a szájába és kiugrott a fenekén, de 2 nap alatt kikúráltuk... sajnos rá 2 napra ismét beugrott a szájába és ismét kiugrott a fenekén, de még az ugrás félénél egy antibiotikumos tű is beugrott Detre fenekébe, így összetűzésbe került a szembeforgalom.

Nyugalom is lett még aznap.

Másnap azonban a FeketeTramplival játszottak földbetaposós-megsemmisítőst, amikor Detre szájából elkezdett ömleni a sötétveres vér.
Egyből lett vérviadal, a snaci vastagon szaftos-véres lett.
Gondoltam megpróbálom őket rábeszélni a játék végére, ám mivel még csak 15 perce próbálták egymást élve megnyúzni, ez az elfoglaltság pedig minimum 40 percig szokott tartani, így elég lassan értünk a nulla mozgás végére.
Először arra gondoltam, hogy maga Ebola jött el látogatóba... de a vérzuhatag 10 perc elteltével kövér cseppekké fogta magát vissza, amikor már láthatóvá vált - midőn a mindenhol vérlucskos snaci és száján vérző bully látványos nyomvonalat hagyott maga után a hazafelé vezető úton -, hogy Detre nyelvének a csücske hagyta el először a helyét, ezért szabadult ki mennyiségre a vér is.
Ezt is leküzdöttük.

Ma lesz azonban Detre utolsó nagy játéka és utolsó nagy vacsorája... ő még nem tudja...
Ha holnap 15 óráig túléli a gonosz rehabilitációs tartást és nem hal éhhalált, akkor megműtik a bal hátulsó lábát.
Kivésik a szeptemberben beültetett fémlapot, amire már ránőtt egy rétegnyi csont és sajnos érzékenykedik egy-egy nagyobb ugra-bugra után...
Ha a műtéten is túl vagyunk, akkor következi egy laza 12 nap a varratszedésig, amibe szintén nagy rizikóval kell majd az életéért küzdeni, mert ha ugyan azt fogja előadni a gallérral, amit az ivartalanításakor, akkor puszta kézzel fojtom meg és ágyelőt csinálok az édes kis csikos szőréből... icon67.gif

Detre-rajongók... tudjátok a dolgotokat és küldjétek a pozitív energiákat, hogy se éhen ne haljon, se gallért ne egyen, se fulladásos-ágyelő életbe ne kezdjen. icon20.gif
[válaszok erre: #67]
Kiváló dolgozó
Grübedli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


bulcsy



Tagság: 2011-10-06 14:27:48
Tagszám: #95950
Hozzászólások: 221
65. Elküldve: 2013-02-04 21:37:49,

Detre - 2012. XII. 15.

[12.]

Jaj, még ez is icon72.gif Jó hír, hogy eljött az idő a begazdásodásra. Bár már annyira "összenőttetek" hogy biztos nagyon fog neked hiányozni icon20.gif
[előzmény: (64) Grübedli, 2013-02-04 15:44:46]
Haladó
bulcsy adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Grübedli



Tagság: 2004-02-05 20:32:59
Tagszám: #8539
Hozzászólások: 13417
64. Elküldve: 2013-02-04 15:44:46,

Detre - 2012. XII. 15.

[13.]

Detre bal hátsó lábáról megcsináltattuk a rtg felvételt.
Egy fém lappal rögzítették szeptember végén az eltörött csontot.
A csont gyógyult már.
Mivel nagyobb terhelés után igyekszik kímélni a lábát, elképzelhető, hogy a rögzítés zavarja.
Így nemsokára műtőasztalra kerül és megszabadítjuk a plussz fémrészecskéktől.

Arra az elhatározásra jutottunk, hogy mától elkezdjük keresni azt az új gazdát, aki szeretné Detrével leélni a következő tizenévet.
A keresés és ismerkedés nem egy nap, így belevágunk.

Detre körülbelül most 8 hónapos.
Felnőtt emberekkel, gyerekekkel, kutyákkal és macskákkal egyaránt jól szocializált - egy kölyök bullterrier mércéjével.
Szófogadó - szintén egy kölyök bullterrier mércéjével.

Érdeklődni:
e-mail: [email protected]

Az örökbe fogadásra jelentkezés menete:
Weboldalunkon - http://www.bullterriermentes.gportal.hu - az Örökbefogadás menüpont alatt, a Jelentkezési lap kimásolásával, kitöltésével és e-mail címünkre visszaküldésével indíthatja el az örökbefogadást.
A jelentkezők közül csak azokkal vesszük fel a kapcsolatot - sajnos sem anyagilag, sem időben nem tudunk mindenkivel beszélgetni, eszmét cserélni -, akiket lehetséges örökbe fogadónak tekintünk.

Fóruma itt található:
http://www.netboard.hu/viewtopic.php?topic=27097

Képgalériája itt található:
http://gallery.site.hu/u/Grubedli/BullterrierBaratiTarsasag/album1289/detre/
[válaszok erre: #65]
Kiváló dolgozó
Grübedli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


bulcsy



Tagság: 2011-10-06 14:27:48
Tagszám: #95950
Hozzászólások: 221
63. Elküldve: 2013-02-02 20:14:52,

Detre - 2012. XII. 15.

[14.]

Ezt nevezem, gratulálok a testi és mentális gyarapodáshoz icon28.gif A bullok védőszentje nyúlt a hóna alá a kicsi Detrének, amikor a Fajtamentés rátalált. A különbséget az akkori és mostani állapot között.....hát nehéz kifejezni icon32.gif
[előzmény: (61) Grübedli, 2013-01-30 00:53:27]
Haladó
bulcsy adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bullgazdi



Tagság: 2009-10-10 18:25:59
Tagszám: #78512
Hozzászólások: 2464
62. Elküldve: 2013-01-30 18:09:19,

Detre - 2012. XII. 15.

[15.]

icon32.gif icon20.gif

"Ajtónak azt nevezzük, aminek a kutya szüntelenül a rossz oldalán található."
[előzmény: (61) Grübedli, 2013-01-30 00:53:27]
Kiváló dolgozó
Bullgazdi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Grübedli



Tagság: 2004-02-05 20:32:59
Tagszám: #8539
Hozzászólások: 13417
61. Elküldve: 2013-01-30 00:53:27,

Detre - 2012. XII. 15.

[16.]

Detre gyarapszik.
Most mértem, 18 kg.

Még mindig agár testalkatú, de már gyönyörűen domborodik a feneke és a combja. A mellkasa ... hmmm... az még nem domborodik, de egyre szélesebb. 8)

A Vetri DMG-t adtam neki 1,5 hónapig. Most abbahagytuk, mert az is kúraszerűen jó igazán, meg ha 1,5 hónap alatt nem dobta meg látványosan, akkor felesleges tovább adni most egy ideig.
Az biztos, hogy hatott, mert a szőre nagyon szép lett, a bőre is egészen jó már.
A fején semmi nem látszik már a sérülésekből és a műtét utáni lyukakból.

Már szépen sétál pórázon, ha megbízható, behívható kutyával játszik, akkor el lehet engedni nagy és szabad területen, mert követi a másik kutyát.
2x már visszajött messziről a hívásomra egyedül is... de ezt inkább nem erőltetem még.

Tegnap beleugrott egy igen szép, íves ugrással a patak közepébe.
Ekkor láttam a fején, hogy felfogta: nekem mindig igazam van.
Igazam van abban, hogy ne menjen a patakba, igazam van abban, hogy a meleg vizes zuhany nem egyenlő az élve nyúzással és igazat mondok akkor, amikor kijelentettem, hogy én nem fogom kihúzni, hanem hagyom, hogy elvigye a víz Dunába, onnan meg a tengerbe.
Ezen a télen valószínűleg már nem fog többé a hideg patakba ugrálni, sem ívesen, sem laposan. 8)
Eltartott vagy 10 percig, amíg rájött, hogy nem csak ott lehet kijönni, ahol beleugrott... és ha végre a sírás mellett meghallja felszólításomat, majd szót fogad és arra jön, ahol én vagyok, akkor egyszerűbb terepet talál, ahol ki tud jönni.
A snaci kétségbe esetten rohangált, hogy igen okos, ámde leginkább nagyon bátor falkatársát, miként menthetné meg... végül is fekete, akár lehetne Újfoundlandi is, ráadásul nem fázik, konkrétan nem érdekli semmi... viszont beígértem egy élve elásást, ha beugrik ő is és moshatom őt is ki a bűzből... ez érdekelte annyira, hogy hagyta Detrének oldja meg önmaga sikeresen a saját életmentését.

A szobatisztaság még nem tökéletes. Ha kiengedem a ketrecből és azonnal lerohanok vele, akkor gyönyörűen pisil-kakil lent. Már nem kell ölben cipelnem, mert nagyon igyekszik kibírni... remeg, mint a kocsonya, hogy nehogy becsurranjon... néha még pár csepp becsurran.
...de ha nem rohanunk le amit kiengedem, akkor tesz 2-3 kört a lakásban és gondolkodás nélkül bepisil-bekakil. Nem tudom, hogy mikor kezdi majd felfogni, hogy mi a különbség, mert már a hócipőm tele.

A gyerekekért meg van hülyülve. Nagyon szereti őket - gondolom a gyerekem hatására, mert már igen szépen csordásították baráti összejöveteleiken önmagukat -, már nincs az a fajta "tépem ahol érem, mert alacsony" hozzáállás, amit néha általa komolyan vett morgás kísért. Most már boldogan csóválva vigyorog, hálás minden simogatásért - bár még fogom a nyakörvét, nehogy ráugorjon egy idegen gyerekre, aki bátor annyira, hogy odajön kutyukázni.

A kutyákért szintén odavan.
Néha elszáll az agya, az ivarosság miatt. Ha szerencsénk van, akkor ilyenkor egy nevelőbb típusú eb helyre teszi és ismét játék következik. Ha nincs ilyen kutya a társaságban, akkor én kapom el és megmutatom melyik a helyes útirány, amiről lezökkent.

Parancsra - hang és kézjel - ül és a kajához addig nem nyúl hozzá, amíg engedélyt nem kap.
[válaszok erre: #62 #63]
Kiváló dolgozó
Grübedli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


HangaKata



Tagság: 2012-10-23 18:47:05
Tagszám: #113177
Hozzászólások: 12
60. Elküldve: 2013-01-28 21:16:54,

Detre - 2012. XII. 15.

[17.]

Nem értem miért nem szerződtettek még képregény készítőnek?! icon32.gif
Sokat mosolyogtam icon23.gif
[előzmény: (52) Grübedli, 2013-01-27 17:15:12]
Zöldfülű
HangaKata adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


bulcsy



Tagság: 2011-10-06 14:27:48
Tagszám: #95950
Hozzászólások: 221
59. Elküldve: 2013-01-27 20:25:40,

Detre - 2012. XII. 15.

[18.]

Ilyen élményekben tuti soha nem lehetett része a kis Detrének. Hála Neked ez a kutya újjá született a szó szoros értelmében. Gratulálok, hatalmas változás icon28.gif
[előzmény: (54) Grübedli, 2013-01-27 17:48:47]
Haladó
bulcsy adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bullgazdi



Tagság: 2009-10-10 18:25:59
Tagszám: #78512
Hozzászólások: 2464
58. Elküldve: 2013-01-27 18:51:30,

Detre - 2012. XII. 15.

[19.]

Borzalmas harci kutya harc! icon53.gif icon53.gif icon53.gif

"Ajtónak azt nevezzük, aminek a kutya szüntelenül a rossz oldalán található."
[előzmény: (52) Grübedli, 2013-01-27 17:15:12]
Kiváló dolgozó
Bullgazdi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Grübedli



Tagság: 2004-02-05 20:32:59
Tagszám: #8539
Hozzászólások: 13417
57. Elküldve: 2013-01-27 18:01:44,

Detre - 2012. XII. 15.

[20.]

26-tól lemaradt:

Az edzésnek köszönhetően, ebből 1,5-2 órát kibír... utána 3-4 óra csendes felolvadással tölti idejét. icon53.gif icon41.gif

http://gallery.site.hu/d/22288062-1/DSCN0396.mp4
Kiváló dolgozó
Grübedli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Grübedli



Tagság: 2004-02-05 20:32:59
Tagszám: #8539
Hozzászólások: 13417
56. Elküldve: 2013-01-27 17:52:06,

Detre - 2012. XII. 15.

[21.]

Ez tegnap esti kép... nem sikerült úgy lefotóznom, hogy visszaadja, milyen egy kerek fülvégű, hátrasunyt fül... icon53.gif

H31.jpg

H32.jpg
Kiváló dolgozó
Grübedli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Grübedli



Tagság: 2004-02-05 20:32:59
Tagszám: #8539
Hozzászólások: 13417
55. Elküldve: 2013-01-27 17:50:17,

Detre - 2012. XII. 15.

[22.]

Ez a szobai ketrec egyik kifelé lógó ex-kallantyúja, amit behúzott valahogy és eljátszadozott vele...

H33.jpg
Kiváló dolgozó
Grübedli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Grübedli



Tagság: 2004-02-05 20:32:59
Tagszám: #8539
Hozzászólások: 13417
54. Elküldve: 2013-01-27 17:48:47,

Detre - 2012. XII. 15.

[23.]

26-án is kihasználtuk a hó adta hibernálási lehetőségeket...

H27.jpg

A mentettek...
H28.jpg

H29.jpg

H30.jpg

[válaszok erre: #59]
Kiváló dolgozó
Grübedli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Grübedli



Tagság: 2004-02-05 20:32:59
Tagszám: #8539
Hozzászólások: 13417
53. Elküldve: 2013-01-27 17:39:22,

Detre - 2012. XII. 15.

[24.]

Erre nincs túl sok megjegyezni valóm... icon62.gif icon35.gif

H21_001.jpg
Kiváló dolgozó
Grübedli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Grübedli



Tagság: 2004-02-05 20:32:59
Tagszám: #8539
Hozzászólások: 13417
52. Elküldve: 2013-01-27 17:15:12,

Detre - 2012. XII. 15.

[25.]

Találtunk egy, bár nem kerek fülvégű, de igen hasonló csajt Detrének.
Csíkos is, ékfejű is, érdekes testű is, csak neki legalább agya van.

Múlt hétvégén - 25-én - látogatónk volt.
Hanga - alias Marcella - jött el hozzánk.

A képlet egyszerű volt:

Hasonlítottak egymásra, így Derter megismerkedett a "vonzalom" fogalmával.
H01.jpg

Hanga az első perc eltelte után, elkezdte nevelni Detrét, az "összecsomagolásos, majd földbetaposásos" technika segítségével...
H02.jpg

...amit Detre néha igyekezett agárnyargalással elkerülni.
H03.jpg

Hangát nem igazán hatotta meg a csiszolatlan gyémánt, így néha megpróbálta leharapni a fülét...
H04.jpg

...majd Hanga ismét összecsomagolta...
H05.jpg

Detre próbált tárgyalni, csak nem rendelkezik megfelelő diplomáciai érzékkel...
H06.jpg

...talán emiatt tépődött ki majdnem a lengőbordája... icon34.gif
H07.jpg

...majd Hanga ismét összecsomagolta...
H08.jpg

...utána kilapította...
H09.jpg

...fejen harapta...
H10.jpg

...nyakon harapta...
H11.jpg

...kilapította megint és nem tudom már követni min is harapta...
H12.jpg

...itt egyértelműen pofalebernyegen harapta...
H13.jpg

Szerintem itt megpróbálták Hanga orráról lerázni a havat...
H14.jpg

A Világ első egerésző egere? ...vagy mi?
H15.jpg

Jééééé... Hanga összecsomagolta Dertrét...
H16.jpg

1,5 óra elteltével, már tudott egyszerűen ügetni Hanga mellett...
H17.jpg

...és ekkor szegény séferi közéjük keveredett...
H18.jpg

H19.jpg

Szinte észrevehetetlen, hogy Hanga enyhén rasszista felfogású a séferikkel szemben...
H20.jpg

...így lassan elindultunk hazafelé felolvadni.

Az szellemileg fejlettebbek, intelligensen társasjátékoztak...
H22.jpg

H23.jpg

Hanga komolyan koncentrált, hogy az ő kicsi pónija helyezkedjen a legjobban a játékmezőben...
H24.jpg

Mamíííííííí...
H25.jpg

A bohó ifjúság pedig 3 órán keresztül csendesen pihengetett...
H26.jpg
[válaszok erre: #58 #60]
Kiváló dolgozó
Grübedli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Detre - 2012. XII. 15.

(üzenet: 76, Bullterier Baráti Társaság)
 
    / 4 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.012656211853027 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail