Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455092/2 Témák: 18952 Tagok: 112615 Legújabb tag: AndreLor Online: (54/1
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 1 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Ignác - 2013. I. 31.

(üzenet: 23, Bullterier Baráti Társaság)
 

Grübedli



Tagság: 2004-02-05 20:32:59
Tagszám: #8539
Hozzászólások: 13417
23. Elküldve: 2013-09-28 16:53:56,

Ignác - 2013. I. 31.

[1.]

Nyúl Ignác megtalálta azt a családot, ahol a gerontofilia a hétköznapok velejárója.
Plüss ágyon alszik, fogatlan vénasszony - Babett - bullterrier a négylábú társa, az élet pedig a beezüstözött következő évekről szól.
Lassan megírom mentegetőzésem, hogy nálam miért csak így élhetett...

Nagyon boldog hátralévő éveket Nyuszikám! icon22.gif icon70.gif


Kell ennél jobb testőr? icon53.gif
000003.jpg
Kiváló dolgozó
Grübedli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


LiluGazdi



Tagság: 2013-09-11 16:39:01
Tagszám: #128604
Hozzászólások: 2
22. Elküldve: 2013-09-16 20:46:42,

Ignác - 2013. I. 31.

[2.]

szó szerint élménybeszámoló, élmény olvasni is icon32.gif
[előzmény: (20) Grübedli, 2013-08-25 00:14:30]
Zöldfülű
LiluGazdi adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bullgazdi



Tagság: 2009-10-10 18:25:59
Tagszám: #78512
Hozzászólások: 2464
21. Elküldve: 2013-08-26 17:17:50,

Ignác - 2013. I. 31.

[3.]

Hát Nyusziiii! icon20.gif

"Ajtónak azt nevezzük, aminek a kutya szüntelenül a rossz oldalán található."
[előzmény: (20) Grübedli, 2013-08-25 00:14:30]
Kiváló dolgozó
Bullgazdi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Grübedli



Tagság: 2004-02-05 20:32:59
Tagszám: #8539
Hozzászólások: 13417
20. Elküldve: 2013-08-25 00:14:30,

Ignác - 2013. I. 31.

[4.]

No kicsoda Anya szerelme?

Nyu1.jpg

Nyu2.jpg

Nyu3.jpg
[válaszok erre: #21 #22]
Kiváló dolgozó
Grübedli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


jandi



Tagság: 2011-06-13 17:51:36
Tagszám: #93954
Hozzászólások: 264
19. Elküldve: 2013-08-01 19:30:07,

Ignác - 2013. I. 31.

[5.]

Ezeket a kis szemelvényeket ki kéne adni, nagyot kaszálhatnál rajta, én sírtam a röhögéstől icon42.gif icon31.gif icon20.gif icon20.gif icon20.gif
[előzmény: (17) Grübedli, 2013-08-01 01:45:05]
Haladó
jandi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bullgazdi



Tagság: 2009-10-10 18:25:59
Tagszám: #78512
Hozzászólások: 2464
18. Elküldve: 2013-08-01 16:59:38,

Ignác - 2013. I. 31.

[6.]

icon20.gif icon20.gif icon20.gif icon53.gif icon53.gif icon53.gif

"Ajtónak azt nevezzük, aminek a kutya szüntelenül a rossz oldalán található."
[előzmény: (17) Grübedli, 2013-08-01 01:45:05]
Kiváló dolgozó
Bullgazdi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Grübedli



Tagság: 2004-02-05 20:32:59
Tagszám: #8539
Hozzászólások: 13417
17. Elküldve: 2013-08-01 01:45:05,

Ignác - 2013. I. 31.

[7.]

Nyuszika... nos, csak szuperlatívuszokkal tudok róla írni.
Egy megöregedett csoda.
Egy meggyötört szeretetbomba.
Lassan, de biztosan a szívem csücske lett.

Persze a bárányfelhők is csak azért rózsaszínűek, mert felrobbant a vattacukorgyár... na, de ez nem változtat a tényeken, hogy Nyuszi az imádatunk tárgya lett.

Nyuszika jelenleg rohad.
Folyik belőle a genny mindenhonnan.
Nem egyszerű a dolog, de küzdünk és nem adjuk fel.
Valószínűleg a laboreredmények nem a valót mutatták... jelenleg atkánál tartunk ismét, ami már negatív lett anno.
Túlléptük a 130 ezret, viszont nagyon bízunk a mostani kezelés eredményében.

Nyusziból kifolyt néhány liternyi genny, kihullott pár kg-nyi szőr, de ez remélhetőleg lassan rossz álom lesz.

Nyuszi strammul tartja a 25 kg-ot, imád enni és ha nem figyelek oda, bármikor képes lenne ráharapni a kezemre, ha kaja szagát érzi... majd biztos, ami biztos, a másikat is melléharapni, hátha abban is van valami kaja, aminek nincs szaga.
Ügyeskedve, akár a lovaknak, már tudok neki úgy egészen kicsi falatkát is adni, hogy a nyitott tenyeremre teszem a kaját és gyors reflexekkel kapkodom el a fogai elől a kézfejemet, miközben a kaját igyekszem a szája elé illeszteni.
Meglepő és mulatságos előadás, de másoknak nincs engedélyezve. icon53.gif icon34.gif icon35.gif

A labda is egy gyenge pontja még a testi kontaktusokkal teli életünknek.
Ha labda van, akkor minden labda lehet, ami körülötte mozog.
Próba képpen odalógattam a cipős lábam... háááát... Nyuszinak igazat adok: akár labda is lehetett volna és jobb elővigyázatosan levadászni a támadásra készülő, labdaszerűnek vélhető, mozgó izéket.
Megismeri a szagukat, a hangjukat... és ha elkapta, olyan élvezettel tépi, harapja, cincálja a focilabdát, mintha valami jóminősíégű tudatmódosítót kapott volna, amire már függőség alakult ki.
Már szétrúgott, de még egyben lévő, nem eresztő focilabdákat átveszek... gyors halál jeligére.

Képes olyan szinten megdöbbenteni, hogy szemtanúkat hívok, mert nem vagyok meggyőződve, hogy jól látom, amit látok.
Indulunk sétálni... szemcseppentés... egyből kitisztul a kép és éleslátásra ösztönzi Nyuszit... megindul az ajtóhoz, hogy akkor húzzunk, mert a séta letudása után jön a kaja... hallom ahogy csörtet kifelé az ajtóhoz... bimm-bumm-piff-puff... már rötyögök, hogy mi lesz ebből... lehet, hogy belépett a mélyhűtőbe? ...visítottam a nevetéstől, amikor szluttyogó hangokat hallatva visszakocogott hozzám a konyhába... kiabáltam, hogy hozzák a fényképezőt, mert ezt tuti nem hiszi el nekem senki.
I01.jpg

Ha már ott volt a gép, akkor rekonstruáltuk a rendszeresített utcai megjelenését is.
A kávézó mellett - ahol elhaladunk nap, mint nap és ráadásul többször is egy nap - már megszokottan üdvözlik a törzsvendégek.
Nem csoda, hogy felfigyeltek rá, mert ahogy slattyogunk, folyamatosan azt hallgatják: - Nyúúúúszíííí! Gyere mááár! Ne bámulj, mert nem illik! Nyuszikaaaa! Mozdulj meeeeg! Nyuszi! Ne ide kakálj, mert ők éppen esznek! Na... még a teraszra is felrúgtad... bekaparni másképp kell! Elnézést... Bocsánat... Nem így akarta... csak hát már öreg... (miközben Nyuszi messzebbre, előreigyekezvén, de azért derékból visszacsavarodva áll, vár rám, közben röhög rajtam, mert nem érti miért olyan fontos nekem a napi végtermék, hogy rendre begyűjtöm...)
Nyuszi a kávézó mellett rendre megáll, lesi őket vadul... de hát messzebb is vannak az út szélétől, meg a megvilágítás sem a legjobb, sőt egyenesen olyan, mintha kitakarták volna őket... meg rohadna meg az összes, amikor rajta rötyögnek.
A fényképen fiatalkorú Ny. I. - gyengébbek kedvéért Nyúl Ignác, alias Nyuszika - rekonstruált utcai viselkedése látható... merthogy folyton összetűzésbe kerül a pórázfelcsavarodással.
I02.jpg

...és persze ott a ketrec.
Szereti, az az ő helye... csak valahogy rendre beleköt az a szemétláda a drótjaival, Nyuszika összes végtagjába.
I03.jpg

Már hetek óta nálam héderelt, amikor is az egyik 150 cm-es, pihe-puha fekhelyet biztosító törülköző szegőjét belegelte... 3 nap múlva kijött hátul, de nem kívánom senkinek azt a 3 szurkolással teli napot... pihe-puha fekhely beszüntetve!
Csoda, ha ezek után magáévá teszi a snaci fekhelyét? ...tegyük hozzá, hogy annak a tervezője sem állt a helyzet magaslatán, mert nem nagyon értette meg, mi a kényelmes alvás lényege... főleg, ha egy bullyról van szó.
Nem tudom eldönteni, hogy amikor a snaci fekhelyéről rám néz, akkor mit is és pontosan kinek üzen... a tervezőnek, vagy annak, aki kivette a pihe-puhákat a ketrecből...
n06.jpg
n07.jpg
n08.jpg
n11.jpg
n09.jpg
n10.jpg

A képsorozat arról szól, hogy ahol egy elfér, ott elfér három is.
Azt már nem fotóztam le, amikor bebizonyították Luna - az írfarkas - nálunk nyaralásakor, hogy ahol egy elfér, ott négy is elfér.
A 6 éves RL és a 1,5x1,5 méteres hely nem volt túl nagy akadály a megvalósításnál...
I043.jpg

Itt bizonyított Nyuszi, hogy hiába öreg és sokat megélt egy kivert kutya... folyamatosan tudnak tanulni, újabb és újabb elvárásoknak megfelelni, sőt, újítani.
Alaphelyzetben feljövünk a sétából és éjjel, az utolsó sétánál, irány a ketrec.
Nos, Nyuszika egy szép éjjel fogta magát és befordult a kinyitott ajtó mögé, ami csak azért nem csattan a falnak nyitáskor, mert felhalmozott cipőkupac leledzik mögötte.
Először nem értettem, hogy mit akar... vagy meghibbant?
Nyuszi viszont pontosan tudta, hogy mit gondolt ki éjjeli pihenő és relaxáló helynek... nincs vele, vagy a felfogásával semmi gond a világon.
n02.jpg
n03.jpg
n04.jpg

A lift, mint használati tárgy, már megszokott... szeret liftezni Nyuszi.
Hívom a liftet... Nyuszi toporog... nem érti, miért nem nyílik már az ajtó... megoldja... odafordul a szomszéd ajtajához - éljen a tervezés netovábbja, mikor is 3 fok elmozdulás következtében, a szomszéd ajtaján lépsz be és nem a liftén - és megdöngeti, hátha nem egyértelmű, miért várakozik... megérkezik a lift, közben kirángatom Nyuszit a szomszéd lakásból és sűrűn kérem az elnézését, majd rámutatok, hogy A Bullterrierek Védőszentje majd megáldja a kizökkenthetetlen türelméért... Nyuszi lép egyet a lift nyitott ajtaja felé, a feje belóg a liftbe... vár egy tized másodpercet, majd felnéz az ajtója, amely zörögve próbál rácsukódni a nyakára... Próbálom rángatni valamerre, csak el a nyílásból... jah, kérem, ha megérkeztünk, akkor nem kell ordibálva rángatni Nyuszit... azonnal megérti, hogy fordulhat és indulhat a kapu felé... basszus... itt is a szomszéd ajtaja van... hol a kapu... rám néz és látom a szemében a tényszerű megállapítást: - Hülye! Rossz helyre vezényelted ez a szűk, meleg és büdös szobát!

Nyuszi és a színek... mert nem igaz, hogy nem látják a színeket!
A citromsárga = az az ő tányérja.
A zöld = a yorki tányérja, de ki nem szarja le, hiszen csak 2,5 kg és egészen kicsi lökésre is csúnyán hosszan elszánkázik a kövön.
A barna = az a snaci tányérja, de ez az info leszarható, mert Anya ott áll és az Öregnek ad igazat... na jó, néha fenéken billenti, de megéri azt a hirtelen szerzett pár falatot a mondvacsinált leszúrás.

Nyuszi és a fokok... nos, 10 fok alatt fázik, 25 fok felett melege van és belassul... a szíve nem zörög.
A 40 fok amikor belőle sugárzik, az viszont nem tesz túl jót a hangulatának.
Valószínűleg kullancsfertőzés okozta... szerencsére azonnal kezeltettem, hiszen nem volt nehéz kiszúrni, hogy Nyuszi majdnem megfeküdt örökre.
Beteg Nyuszi arca:
n01.jpg
n054.jpg



[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2013-08-01 01:57:57]
[válaszok erre: #18 #19]
Kiváló dolgozó
Grübedli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


puppenever



Tagság: 2010-01-26 19:21:40
Tagszám: #81746
Hozzászólások: 726
16. Elküldve: 2013-05-10 21:26:05,

Ignác - 2013. I. 31.

[8.]

icon53.gif
[előzmény: (14) Grübedli, 2013-05-02 00:22:21]
Törzstag
puppenever adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


HangaKata



Tagság: 2012-10-23 18:47:05
Tagszám: #113177
Hozzászólások: 12
15. Elküldve: 2013-05-03 11:50:47,

Ignác - 2013. I. 31.

[9.]

icon20.gif icon20.gif icon20.gif icon31.gif
[előzmény: (14) Grübedli, 2013-05-02 00:22:21]
Zöldfülű
HangaKata adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Grübedli



Tagság: 2004-02-05 20:32:59
Tagszám: #8539
Hozzászólások: 13417
14. Elküldve: 2013-05-02 00:22:21,

Ignác - 2013. I. 31.

[10.]

A kedd nagy része nem a megszokott mederben csordogált.
Nyuszi imádja a rendet, a berögződéseket és a biztonságot jelentő pontos jövőképet.

Nyuszi tegnap kiborult.

Éjjel értem haza - Zsaklin volt Nyuszi igazi kiborítója - és 10 perccel később már én is kiborultam, mint Nyuszi.
Szegény Nyuszi nagyon nehezen dolgozta fel, hogy nem úgy és akkor sétáltunk, ahogy megszokta, nem úgy és akkor ehetett, ahogy megszokta, nem úgy és akkor aludhatott, ahogy megszokta... hiszen nem a megszokott mederben... bla-bla-bla...

Tegnap nagyon rossz érzés volt, hogy Nyuszit kibillentettem - persze tudjuk, hogy valójában Zsaklin volt, de mégiscsak rajtam csattant az ostor - a biztonságos, megszokottból.
Már ott tartottam, hogy befejezem az egész kutyamentegetősdit és még a fejemre is hamut szórok... csak Nyuszi nyugodjon már meg és nézze el nekem a megkésett sétát és a szintén megkésett kaját.

Nyuszi nagy nehezen megnyugodott.
Nagyon nagy mázlim volt, nem halt éhen és szomjan a pár órás késés miatt.
Fellélegeztem... nem lett semmi visszamaradott problémája.

Miután nyugi lett a nappaliban, bementem a fürdőbe és a következő fecnit olvashattam a tükrön:
Kutyák megsétáltatva, megetetve, már csak éjjel kell levinni őket az utolsó sétára!


Nyuuuuuszííííí!
icon11.gif icon67.gif icon29.gif
[válaszok erre: #15 #16]
Kiváló dolgozó
Grübedli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bullgazdi



Tagság: 2009-10-10 18:25:59
Tagszám: #78512
Hozzászólások: 2464
13. Elküldve: 2013-04-28 15:58:20,

Ignác - 2013. I. 31.

[11.]

Amikor olvasom az "élménybeszámolóidat", sorra a következő zajlik velem: először összpontosítok, hogy most melyik kutyusról is van szó, majd elkezdek komolyan olvasni. Először csak magamban rötyörészek, majd mindig eljön az a mondat, amikor hangosan felhahotázok. Ilyenkor Peti azonnal vágja a szitut, és megkérdi: mit ír Grübi? icon53.gif Aztán tovább olvasok rötyörészve, közben pörög az agyam ezerrel, hogy hogyan is kéne meggyőzni Petit és Elzát. Aztán végül elszontyolodom, és általában a záró mondatokon már könnyet is ejtek. De ha egyszer megnyerem a lottót....... nem lesz olyan, hogy ideiglenes, meg örökbefogadó, hanem lesz a Fajtamentés, és lesz a "jöhet ő is"! Ígérem! icon25.gif

"Ajtónak azt nevezzük, aminek a kutya szüntelenül a rossz oldalán található."
[előzmény: (12) Grübedli, 2013-04-27 23:33:41]
Kiváló dolgozó
Bullgazdi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Grübedli



Tagság: 2004-02-05 20:32:59
Tagszám: #8539
Hozzászólások: 13417
12. Elküldve: 2013-04-27 23:33:41,

Ignác - 2013. I. 31.

[12.]

Ignác, Gerda és Adél, elvitték az egyesület szinte minden pénzét, amit nyár végéig kellett volna beosztanunk - mert csak akkor lesz az országos találkozó, ami jó esetben segít év végéig kihúzni a munkánkhoz szükséges anyagi részt.
Amit el tudunk vállalni, az elvállaljuk, csoda nem várható ilyen körülmények között, ahogy most történnek a dolgok.

Ignác... valószínűleg nálam lesz élete hátra lévő részében, hiszen ma már lepkeháló nélkül is elég csak összecsattintani a tenyerünket és aláhullik egy fiatalka, egészséges, ivaros bullterrier, aki ippen gazdát keres.
Az emberi aljasság határtalan, így elriasztották azt, aki menedéket tudott volna adni az öregnek élete hátra lévő részében.
Nem is részletezem, mert annyit sem ér, hogy ennyit írtam róla.

Az, hogy semmi baja nem volt, utólag enyhe túlzásként hat, de megoldottuk.

- Ignác fülét sikerült rendbe tennünk. Szép, büdösségmentes, kosz nélküli és tökéletesen működik.
- A szeme napi négy csepegtetéssel szépen szinten és tisztán tartható. Nem lesz szüksége sem jelenleg glaukomamegoldó műtétre, sem más felvetett hülyeség nincs jelenleg a szemével.
- A bőre begyógyult...
Volt egy nagyobb kiterjedésű, puklis, lyukacsos, kifakadó gennyes bőr felülfertőzéses izéje, amit a jó kis Convenia helyrerakott.
Ezen kívül volt egy jó kis gombás izéje, amire jó hatással volt a fürdetés.
- Rtg 3 hete nem mutatott problémát.
- A vérlaborja szintén jó volt.
- A bőrkaparék pozitív részét megoldottuk.

Nagyon jó fej - az irányunkba indított foglalkoztatásain leginkább nevetünk - és kimondottan okos.
Kedves, aranyos, bújós, szeretetéhes.
Ha odaszólok: - Nyuszika! Szeretsz engem? - csóvál ezerrel.
RL nevezte el Nyuszikának... először arra tippeltem, hogy a Húsvét hatott rá... de már rég rávilágított Nyuszika és bebizonyította, hogy bár Ignác nap volt, mikor összekapartuk, de ő valójában Aromó, a fékezhetetlen agyvelejű nyúl.
A sziporkák nem pattognak, hanem ömlenek kifelé a túlbarázdált agyából.
Rengeteg sok okos ötlete van, főleg szabadulás terén.

Elsőre kinyitotta a Luxi-ketrec ajtaját, mintha nem értené, hogy miért gondoltam, visszatartja egy zárt ketrecajtó.
Másodjára bekarabinereztem... de megtalálta azt a szöget, ahogyan meg lehet hajlítani az ajtót és kinyomni.
Harmadjára a karabinert a legoptimálisabb pontra helyeztem... mire hazaértünk, már el sem csodálkoztam a lassan megszokottá vált "+1 kutya szaladgál szabadon a lakásban" számolójáték végeredményén... Nyuszika a ketrec belsejébe döntötte az ajtót is tartalmazó teljes ketrecfalat... nem tudom miként szabadult ki a magára rántott - 2 db erős rugós kallantyúval beakasztott falról van szó - oldalelem alól, de elnyerte méltó jutalmát és cincoghatott a többiekkel, amíg haza nem tértem.
Most úgy néz ki az öreg Luxi, mint valami kötözött sonka. Ennek köszönhetően viszont nincs kint +1 kutya a várt létszám felett szabadon a lakásban... csak a ketrec változtatja 50-60 cm-es amplitúdóval a helyét néha napján.

A séták már 2 nap után a rutin szerint működtek.
Nyuszi sok mindent lát, de nem mindenről mondható el, hogy látja azt. A szemszárazság és a retina egykori sérülése nem visszafordítható elváltozás, viszont jól szinten tartható.

A füle és szaglása viszont tökéletes.

Pórázon közlekedik és sötében
1. ha egyedüli kutyaként sétáltatom:
a.) mögöttem... homlokát-orrhátát a vádlimnak löködi, vagy egészen egyszerűen nyomja folyamatosan. Fő a közeli biztonság jeligével.
b.) mellettem lépdel. Bullysan-pattogósan megy, akár 10 lépést is egyszerre, de rájön, hogy megelőzött és nem is olyan biztos, hogy arra akar menni, amerre menni akar. Ilyenkor lelassít, megvárja a lábaim közelségét, majd biztos, ami biztos, belép a két lábam közé, mert ott a tuti.
c.) előttem megy. 4-5 bullysan-pattogós lépés, majd belassul. Egyrészt nem biztos, hogy arra akar menni, amerre menni akar, másrészt annyi izgalmas dolog van, amit hall és szagol, a szemével meg sokszor elvitatkozik, mert már nem alapul bizalmon a viszonyuk.

2. ha másik kutyával sétáltatom:
a.) A yorki fenekére rácsatlakoztatja az orrát és beledugván a hátulsójába, igen magabiztos párost alkotnak. A yorkiról lerí, hogy bullterriert hord magánál és nem fél őt használni. A bully pedig egyértelműen és magabiztosan mutatja meg testbeszédével, hogy mindennel tisztában van és mindenről tud, ami körülötte történik... a yorki farvize mindent elárul.

Nappali fénynél jóval magabiztosabb.
Imád csámborogni, egy-egy helyet 10 percekig vizsgálni, napozni és 3 lépésenként vakartatni magát, amit a lábunk közé evezésével hoz a tudtunkra.

Imádja a futókat, bicikliseket... mondjuk ez esti mozizásként jó elfoglaltság a séták alatt.
Jön a hangjuk, az orra telibe kapja a szagukat... de vazze, huss... nincs ott semmi.

A séta értelmét egészen érdekesen fogta fel.
A sétának az az értelme, hogy mikor befejeztük, hazamegyünk és végre kaja van.
Napközben még csak-csak megvívjuk csatáinkat, hogy milyen hosszú séta után jár kaja... de az éjjeli utolsó séta 3-5 méternél még nem sikeredett hosszabbra... igaz, akkor már nem kaja jár utána, hanem az édes alvás öröme.
Néha éjjel megtesz a kedvemért akár 7 métert is, de csakis azért, mert tudja, hogy nélkülözhetetlen számomra ott, azon a kijelölt 7 méter utáni ponton, hogy tetőtől-talpig megvakarászhassam. Kegyesen tűri, sőt, csóválja néha elejétől a vakarászás végéig a farkincáját.

RL séta alatti ide-oda cikázása is új értelmet nyert.
Azért rohan el Nyuszi mellette oly gyakran RL, hogy amikor Ignác belép elé és kénytelen megállni, akkor élhessen a rá gyakorolt keggyel és ő is megvakarászhassa.
Ilyenkor másodpercek alatt megrogynak a lábai és tuti, hogy az én cipőimre alél, megmutatván azokat a pontokat, ahol szintén vakarni kell, azonban normál esetben nem kerülnek az ember szeme elé, ha egy kutya négy lábon áll.

A macska a félsötétben felugrott 2 héttel ezelőtt a ketrece melletti radiátorra, majd onnan a könyvespolcra.
Ki mondta, hogy nem emlékeznek?
Azóta is emlékszik rá, hogy hol ugrott fel az a fekete ex-csöves. Mivel vissza még nem jött, egyértelmű, hogy ott kell lennie és nemsokára le fog ugrani, közvetlenül a ketrec mellett. Meg is mondja neki minden este, hogy ő kitartóan vár... és eljön majd az idő, amikor le kell onnan ugrania Bandinak.

Nyuszika amúgy csodálatosan nyávog, ha az orvos olyasmit csinál vele, amit fájdalmasnak, vagy inzultálónak vél.
Fülturkálásnál nyávog.
Vakargatásnál dorombol.
Valami rokonság csak lehet...

RL fogja a pórázát, ha együtt sétálunk. Mondták is a hozzáértők: - Nem kellene egy ilyen félelmetes arcú kutyát, ilyen kisgyerekre bízni!
Meg is kapták a választ röptében: - Nyuszika nem bánt senkit! Anya rintézi a dolgokat!

Minden nap a ketrectisztítás idejére RL a felügyelő és a kapcsolatépítő tréning vezetője. Nyuszika rányomul RL-re, kerülgeti 1-2 percig, majd megtámadja és a lehető legkülönfélébb pózokban az ölébe zuhan. Mutogatja, hogy pontosan hol kellene vakargatni és közben nyöszörög.
I01b.jpg

Nem értem, hogy miért szabadultak meg tőle?
Kedves, aranyos, szeretetéhes.
Bár nyújtani már nem tud a szeretetén kívül szinte semmit, ráadásul figyelni kell rá a szeme miatt... de ennyi elég ahhoz, hogy megszabaduljanak egy hűségesen szolgáló társtól?
I05.jpg

Gerontofiloknak ellenállhatatlan ajánlat, hogy lehetőségük nyíljon egy jól szocializált, mindenkivel elképesztőenlegjobbbarát nyunyujgatására.
Sajnos a gyerekemen és rajtam kívül, nem ismerek más, örökbe fogadáson gondolkodó gerontofilt... 8)

Szunyálgatás a nap nagy részében...
Ig01.jpg
Ig02.jpg

A REM-fázisban nem érzékeli, hogy lassan eltöri a lábát...
Ig03.jpg
[válaszok erre: #13]
Kiváló dolgozó
Grübedli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bullgazdi



Tagság: 2009-10-10 18:25:59
Tagszám: #78512
Hozzászólások: 2464
11. Elküldve: 2013-03-19 20:50:20,

Ignác - 2013. I. 31.

[13.]

icon41.gif icon42.gif

"Ajtónak azt nevezzük, aminek a kutya szüntelenül a rossz oldalán található."
[előzmény: (10) Grübedli, 2013-03-18 20:04:18]
Kiváló dolgozó
Bullgazdi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Grübedli



Tagság: 2004-02-05 20:32:59
Tagszám: #8539
Hozzászólások: 13417
10. Elküldve: 2013-03-18 20:04:18,

Ignác - 2013. I. 31.

[14.]

Ignác elveszítette golyókáit.
A műtét jól ment, semmi gond nem volt közben.

Leendő gazdája már körmeit rágja, annyira várja már Ignácot.
Megszervezzük a fuvart és Ignác belekezdhet a nagybetűs ÉLET-be.
[válaszok erre: #11]
Kiváló dolgozó
Grübedli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bullgazdi



Tagság: 2009-10-10 18:25:59
Tagszám: #78512
Hozzászólások: 2464
9. Elküldve: 2013-02-17 10:12:47,

Ignác - 2013. I. 31.

[15.]

Puszika az öregúrnak! icon70.gif icon22.gif

"Ajtónak azt nevezzük, aminek a kutya szüntelenül a rossz oldalán található."
[előzmény: (8) vicoka24, 2013-02-15 15:17:04]
Kiváló dolgozó
Bullgazdi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vicoka24



Tagság: 2006-06-18 21:02:35
Tagszám: #31793
Hozzászólások: 5530
8. Elküldve: 2013-02-15 15:17:04,

Ignác - 2013. I. 31.

[16.]

Igi köszöni, jól van. Ha megunja a kinti kanapézást, a fejét az ajtóhoz verve jelzi, hogy bemenne a házba. Egy idő után azért feladja. icon25.gif A szeme viszont nem javul, így szemcseppet kell váltani. Erősen váladékozik és szerintem a látása sem tökéletes.... vagy csak a felfogása késik? icon26.gif Tulajdonképpen egy bullterrier kanról beszélünk, úgyhogy simán lehet az utóbbi is. icon21.gif Pórázon szépen sétál, kutyákkal barátságos.
[válaszok erre: #9]
Kiváló dolgozó
vicoka24 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bullgazdi



Tagság: 2009-10-10 18:25:59
Tagszám: #78512
Hozzászólások: 2464
7. Elküldve: 2013-02-04 20:52:13,

Ignác - 2013. I. 31.

[17.]

Papókánk? icon22.gif

"Ajtónak azt nevezzük, aminek a kutya szüntelenül a rossz oldalán található."
[előzmény: (6) Bullgazdi, 2013-02-03 18:33:34]
Kiváló dolgozó
Bullgazdi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bullgazdi



Tagság: 2009-10-10 18:25:59
Tagszám: #78512
Hozzászólások: 2464
6. Elküldve: 2013-02-03 18:33:34,

Ignác - 2013. I. 31.

[18.]

icon50.gif Jöhetnek a képek! icon70.gif

"Ajtónak azt nevezzük, aminek a kutya szüntelenül a rossz oldalán található."
[válaszok erre: #7] [előzmény: (5) vicoka24, 2013-02-02 20:52:27]
Kiváló dolgozó
Bullgazdi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vicoka24



Tagság: 2006-06-18 21:02:35
Tagszám: #31793
Hozzászólások: 5530
5. Elküldve: 2013-02-02 20:52:27,

Ignác - 2013. I. 31.

[19.]

Jelentem Ignác jól van. Szalmával bélelt meleg vacka van, sétáltatva van az a kényes, valaga. Illetve most már mondhatom, hogy szelektál a seggét célbavevők között (kipróbálva, nem általam!). Tény, hogy a srác, akinél van, alaphangon nyomja a 180 kg-t, szóval lehet, hogy Igink csak elővette az okosabbik énjét. Szófogadó, elfogadó, másik kutyának bohóckodva ugrabugráló (másik kutya viszont nem, így szét lettek ültetve- bár össze sem lettek igazán) Megpróbálok fotót is készíteni a napokban, de mivel a srác nálunk dolgozik, ezért felvette a dr.uram-tempót, így nincs mindig otthon. Azért nem adom fel...
[válaszok erre: #6] [előzmény: (2) Grübedli, 2013-02-02 00:56:32]
Kiváló dolgozó
vicoka24 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


bulcsy



Tagság: 2011-10-06 14:27:48
Tagszám: #95950
Hozzászólások: 221
4. Elküldve: 2013-02-02 20:04:33,

Ignác - 2013. I. 31.

[20.]

Ignác igazi üde látvány a másik két szerencsétlenhez képest icon70.gif Nagyon szép, biztos hamar begazdásodik a drága. Nem lehetett egyszerű ez a hét nektek icon28.gif
[előzmény: (2) Grübedli, 2013-02-02 00:56:32]
Haladó
bulcsy adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bullgazdi



Tagság: 2009-10-10 18:25:59
Tagszám: #78512
Hozzászólások: 2464
3. Elküldve: 2013-02-02 13:24:44,

Ignác - 2013. I. 31.

[21.]

Tündéri pofija van! icon22.gif icon70.gif

"Ajtónak azt nevezzük, aminek a kutya szüntelenül a rossz oldalán található."
[előzmény: (2) Grübedli, 2013-02-02 00:56:32]
Kiváló dolgozó
Bullgazdi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Grübedli



Tagság: 2004-02-05 20:32:59
Tagszám: #8539
Hozzászólások: 13417
2. Elküldve: 2013-02-02 00:56:32,

Ignác - 2013. I. 31.

[22.]

Bemutatom Ignácot.

Ignac1.jpg

Ignác egy 6-7 évesre becsült, igazi tömörgyönyör úr.
Tizensok kutyával együtt tengette napjait, amíg el nem hoztuk.
A kutyákkal nem balhézott, az embereket imádja.

Mivel 2 szukát tudtunk elhelyezni, így Ignác az eredeti terv szerint maradt volna... de nem lehetett otthagyni.
Egyfajta próba-szerencse lesz-e ideiglenese alapon, elindult a Fajtamentés irányába, hogy 565 km autókázás után, megvacsorázhasson és melegben, nyugalomban pihenhesse ki magát.

Autóban civilizáltan viselkedik, sőt pórázon is szépen sétál.

Igazából egészségileg semmi problémája, szépen kerekedő formákkal rendelkezik.

Az agyának a fenekecske rész leosztásánál csak egy igen ritkán barázdált rész jutott.
Így Ignác fenekecskéjét nem szabad babrálni, mert azt nagyon nem szereti.

A másik Ignáccal járó dolog, melyet ingyé kaptunk, az egy chip.
Nincs regisztrálva.
Utánanézettünk, de senki sem tudja, kiféle-miféle szerzet ez a jóldomboruló Ignác.

Mivel nem tudhatjuk Ignác előző éveinek történetét, így megadjuk a lehetőséget, hátha valaki felismeri.

Az "elveszett" adatbázisunkban nincs hozzá hasonló keresés, ám mivel nem egy mai gyermek, így akár évekkel ezelőtti elvesztés/ellopás áldozatával is gazdagodhattunk.

Ignac2.jpg

Ignac3.jpg
[válaszok erre: #3 #4 #5]
Kiváló dolgozó
Grübedli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Grübedli



Tagság: 2004-02-05 20:32:59
Tagszám: #8539
Hozzászólások: 13417
1. Elküldve: 2013-01-31 22:01:12,

Ignác - 2013. I. 31.

[23.]

Amint megérkeznek a képek, rakom fel az információkkal.
Vele nincs gond.
(TÉMANYITÓ)
Kiváló dolgozó
Grübedli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Ignác - 2013. I. 31.

(üzenet: 23, Bullterier Baráti Társaság)
 
    / 1 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.012934923171997 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail