Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455089/37 Témák: 18952 Tagok: 112615 Legújabb tag: AndreLor Online: (48/1
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 1 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Ivy - 2013. V. 1.

(üzenet: 2, Bullterier Baráti Társaság)
 

Bullgazdi



Tagság: 2009-10-10 18:25:59
Tagszám: #78512
Hozzászólások: 2464
2. Elküldve: 2013-05-02 23:24:48,

Ivy - 2013. V. 1.

[1.]

icon53.gif icon53.gif icon53.gif Bú-ja!!! icon25.gif

"Ajtónak azt nevezzük, aminek a kutya szüntelenül a rossz oldalán található."
[előzmény: (1) Grübedli, 2013-05-01 23:53:50]
Kiváló dolgozó
Bullgazdi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Grübedli



Tagság: 2004-02-05 20:32:59
Tagszám: #8539
Hozzászólások: 13417
1. Elküldve: 2013-05-01 23:53:50,

Ivy - 2013. V. 1.

[2.]

Ma - éppen vizespólóst és habbírkózóst játszottam Ignáccal - csengett a telefonom.
Azonnal felvettem, mert a tegnap talált Zsaklin gazdájának a felbukkanását várjuk már egy napja.
A következő hangzott el:
- Jó napot kívánok! X. Y. vagyok a Fővárosi Állatkertből és a Bullterrier Fajtamentést keresem.
Beindult azonnal a védekező mechanizmusom és igen gyorsan válaszoltam:
- Jó napot! Nem fogadunk örökbe és nem veszünk át oroszlánt!
A telefonáló hölgy igen kitartó és jó humorú volt.
Hiába próbáltam rávenni, vallja be, ez valami "Kész átverés show", vagy ilyesmi... nem hagyta magát.
Ragaszkodott a következő bejelentéshez:
A Fővárosi Állatkertben befogtak egy szabadon kószáló bullterriert.
Kértem tőle 10 perc haladékot, hogy Nyuszikát kiszabadítsam a hab fogságából... mégsem küldhetem át a szomszéd kádjába, mondván majd megmentem, de addig is próbálja megoldani és élje túl.

10 perc múlva még mindig ugyan úgy szólt a történet.
- Ki fogja ezt a történetet elhinni nekem? - kérdeztem.
A költői kérdés - és az átvétel megbeszélése - után, kaptam egy mms-t.
A fehér, tojás fejű eb, elfoglalta az Állatkert orvosának karosszékét és megpihent az értetlenkedő, túlságosan aggodalmaskodó kétlábúakat szemlélve.
Az mms-sel, gyértelmű bizonyítékot szolgáltattak a Fajtamentés irányába: nem oroszlán!
Egyeztettünk, hogy nem engedik a gondozók sem az oroszlán ketrecébe bemászni, sem a bikákkal játszani a fehér kislányt.

Itt szeretném megköszönni a segítséget és türelmet az Állatkert dolgozóinak!

Feltettem az internetre azonnal a rémhírt, hogy ma ismét találtak egy "Zsaklin"-t... és hogy azonnal keressen minket a tulajdonos.

Estig nem történt semmi pozitív, csak egyre erősödött az érzés, hogy szétrobban a fejem, mert nem tudom pontosan miként potyognak a bullterrierek az égből, a lehető legfurább szituációkba.

Este HangásKatával és párjával bemértük az objektumot, ahol a kószáló bully fizetés nélkül próbált önmegvalósítani és az embereknél szélesebb körben barátságokat kötni.
Bemutatkoztunk a biztonsági szolgálatnál, hogy mi vagyunk az Állatkert megmentői, akik kószáló bullterrierekre szakosodtak.
Megtudtuk, hogy a potyázó látogató, élménygyűjtésre indult volna miközben ránk vártak, de elcsípték ismét.

Ekkor jelentkezett be telefonon a tulajdonos fiatal pár, akik 4 órán át keresték minden eredmény nélkül, egyetlen bullylányukat.
Szerencsére a Városligetben sétáltató bullterriereseket is megkérdezték, hogy nem találkoztak-e az ő szökésben lévő kutyájukkal.
A mondás tehát tényleg igaz: mindenhol van bullterrieres, csak meg kell keresni!
A bully-sétáltatók látták a neten szétszórt hirdetést és megadták a párnak a telefonszámot.

Egyeztettünk, hogy hol vannak ők és hol vagyunk mi.
A döbbenet, hogy a kutyát az Állatkert adta át... éppen csak akkora volt, amennyi egy bullterrier gazdánál laza akadályvétellel jár.

Ivy - merthogy így hívják a lánykát -, mint megtudtuk holland.
Nemrég költöztek Magyarországra.
Nem csodálkozom ezek után, hogy annyira érdeklődött a "magyar" elefántbébi és az ismét látható "magyar" galléros páviánok iránt.
...csak élt a lehetőséggel.

A ma estém ismét mozgalmasan telt.
Szerencsére ma nem csak átvettünk, hanem át is adtunk.

Okosan figyelő fülek...
I04.jpg

Elgondolkodó fülek...
I03.jpg

Unatkozó fülek...
I05.jpg

Tanácstalan fülek...
I07.jpg

Haggyámámenni fülek...
I02.jpg

Mit dobálod itt a vackaidat? fülek...
I065.jpg

Ilyen fülbeállítása csak az Állatkert riogatójának van...
I01.jpg

U. i.:
Milyen kutyája van az Állatkertből telefonáló kedves bejelentőnek? icon53.gif icon41.gif
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2013-05-01 23:59:22]
[válaszok erre: #2] (TÉMANYITÓ)
Kiváló dolgozó
Grübedli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Ivy - 2013. V. 1.

(üzenet: 2, Bullterier Baráti Társaság)
 
    / 1 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.0046350955963135 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail