Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455360/12 Témák: 18953 Tagok: 112629 Legújabb tag: Evech Online: (99/2
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 1 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Zelma - 2014. I. 24. †

(üzenet: 6, Bullterier Baráti Társaság)
 

SGizi



Tagság: 2011-11-09 13:11:28
Tagszám: #96371
Hozzászólások: 26
6. Elküldve: 2014-03-04 21:30:15,

Zelma - 2014. I. 24. †

[1.]

Nagyon sajnálom. :(
Zöldfülű
SGizi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bullgazdi



Tagság: 2009-10-10 18:25:59
Tagszám: #78512
Hozzászólások: 2464
5. Elküldve: 2014-03-03 21:40:25,

Zelma - 2014. I. 24. †

[2.]

icon15.gif Nagyon sajnálom! És azt is, hogy megint neked kellett ott lenni és átélni. icon72.gif

"Ajtónak azt nevezzük, aminek a kutya szüntelenül a rossz oldalán található."
[előzmény: (4) Andrea, 2014-03-03 08:47:09]
Kiváló dolgozó
Bullgazdi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Andrea



Tagság: 2004-02-08 10:21:03
Tagszám: #8580
Hozzászólások: 5052
4. Elküldve: 2014-03-03 08:47:09,

Zelma - 2014. I. 24. †

[3.]

Többször nekifutottam az írásnak, de sokszor a szavakat nem találtam, vagy a könnyeimtől nem tudtam befejezni a történetet. Előre is elnézést, ha nagyon kusza leszek. Még mindig nehéz írni erről, viszont tartozom nektek a teljes történettel. Zelmát a püspökladányi menhelyről hoztuk Timóttal együtt. A két kutyáról gyorsan kiderült, ki fia borja, honnan jöttek, de az előéletükről semmit lényegeset nem tudtunk meg. Zelma már teljes takonykórban úszott, szörcsögött és sűrű váladék jött az orrából. A szeme hályogos a fogai cisztásak és vastagon fogkövesek, felfekvéses, az emlőit a földön húzta, félt mindentől és a kiadós féreghajtózás után kiderült, hogy nemcsak külső lakóktól hemzsegett. Úgy voltunk vele és a doki is azt javasolta, szedje végig az antibiotikum kúrát, kapjon mellé immunerősítőt, vitaminokat és a rendszeres tápanyagban gazdag étel. A gyógyszertől olyan majd állapotba kerül, hogy az ivartalanítást a szemműtétet és a fogkőleszedéses-foghúzásos procedúrát is kibírja. Két család is várta, hogy Zelma megerősödjön és a műtétek után hozzájuk költözhessen a 7 éves öregasszony. Nálunk a mindennapos gyógyszerszedés, a fűtött meleg helyiség és a jó táplálás meghozta az eredményt. Bár a szobatisztasággal még küzdöttünk a nap nagy részében, már kint lehetett a többi kutyával, élvezhette a napsütést és elkezdtük a rehabilitációt is. Például pórázon sétálni, mert az itt vidéken nem szokás, főleg hogy kertes ház lévén van hely bőven csatangolni. A taknyossága elmúlt, már a hangját is hallatta, főleg ha nem voltam elég gyors etetésnél. Mindennapos lett, hogy maga alá pisilt. Mint jó gazda, csak takarítottam, mostam, de nem láttam semmi furcsát rajta. Aztán egyik nap úgy alakult, hogy reggeltől-estig nem tudtam hazajönni a kutyákhoz, így a bullok a napozó kennelekbe kerültek (biztos, ami biztos), a többi négylábú meg szabadon rohangált a kert többi részén. Reggel megtöltöttem az itatókat, külön-külön mindegyikét és elmentem. Este mikor beengedtem őket, Zelma egyből a vizesedényhez ment és szinte hányásig szívta magába a vizet. Még késő éjjel kiengedtem, hogy ezt a vízmennyiséget ne bent ürítse ki ha lehet. Pisilt is ahogy egy jó kutyának kell, de mire észbe kaptam, már megint benne volt az itatóban. Reggel egyből a vizes edénynél kezdte és bár leraktam neki a kaját, ha választhatott mindig a vizet itta meg és csak utána evett. A kedve jó volt, sokat napozott, boldogan csóvált ha meglátott és követett ahová csak mentem... de ivott, egyre többet. Teltek a napok és láthatóan fogyni kezdett annak ellenére, hogy a kajájából nem vettem vissza, megenni nem tudott semmit, ami nem kutyakaja volt. A műtétre kiírt időpontot elcseréltük egy másik kutyával, neki életmentésre volt szüksége aznap. Volt már vesebeteg bullym, tudom mik a tünetek, tudom hogy egy lassú és kínkeserves halál a vége. Akkor nem tudtam parancsolni az önző énemnek és hetekig hiába mondogatták az orvosok, hogy a leletek nem javulnak, én kitartottam, hogy igenis meg fogunk gyógyulni. Állandó infúziók, diétás tápok, háromnaponta vérvétel. Zelmánál a napi vízfogyasztást mérve elértük az 5,8 vagy éppen a 6,3 literes napi mennyiséget. A vizeletéből kimutatható volt a fehérje, különböző teszteket végeztek, a hasfalon keresztül vett vizeletminta is csak erősítette a kórképet, hogy itt valami nagyon komoly baj lehet. Pénteken ültem a rendelőben és vártam, hogy bejussunk az ultrahangra. A doktornő diagnózisában megbízunk, ezt nem lehet félremagyarázni. Felvették az adatokat, szőrnyírás következett, majd előkerült az ultrahangos gépfej. A diagnózis egyértelmű volt, még egy olyan laikus számára is mint én. Láttam, nem volt mit kérdezni a további kezeléseket illetően. Két oldali végstádiumban lévő vesezsugorodás. Kezelés nincs. Amit kaphatott volna csak meghosszabítja a szenvedését. Mikor kijöttünk leültem és csak simogattam. Felhívtam Ildit, de nem volt mit újratervezni. Kaptunk zárójelentést és azon is egyértelmű volt a diagnózis. Ott voltam vele, simogattam és megígértem, hogy odaát már nem fog fájni semmi. A többiek várnak rá és Ő egy nagyon jó kutya. Neki ennyi jutott, nekünk meg egy újabb sikertelen mentés. Miért történt? Talán egyszer megfejtjük, miért a mentés után, a rehabilitáció során adják fel...

Volko-Egyedi kutyásfelszerelések ,
[válaszok erre: #5]
Kiváló dolgozó
Andrea adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Grübedli



Tagság: 2004-02-05 20:32:59
Tagszám: #8539
Hozzászólások: 13417
3. Elküldve: 2014-01-27 13:19:49,

Zelma - 2014. I. 24. †

[4.]

Idézet:
Aki valami sírós, - feszítsük meg és húzzuk karóba a volt gazdát - posztot vár tőlem, annak csalódást kell okoznom. Most a kutya jövőjével kell foglalkoznunk, hogy rehabilitálással mind lelkileg, mind fizikálisan összeszedhessék magukat!

Az új hölgyemény egyenlőre taknyos, köhög, így a doki bácsi előírta a napi gyógyszerszedést.

Pontosan tudjuk, hogy 7 éves múlt a napokban, de ez csöppet se látszik meg rajta.
Nem a kora miatt van leamortizálva.

Mindenkinek örül, legyen az két vagy négylábú és néha már vette a bátorságot, hogy a hangját is megismerjük.
A szobatisztaságot tanuljuk, az étvágya rendben van.
Ami zavaró az állandó, sárga váladékos taknyán kívül, amit jól célozva még ragasztóként is tudnánk hasznosítani, az a szájából áradó bűz. A doki szerint az is lehet, hogy az íny sorvadás következtében a bacilusok már az orrüregben is elszaporodtak, így ezért az állandó taknyosság.
Most lórugásban kapja a gyógyszert. Nagy valószínűséggel pár fogától is érzékeny búcsút kell vennie, de mindent szép sorjában.

Ha nagyon szárazon és tömören szeretném jellemzeni a kutyát, egy lezsarolt, megunt tenyészszukát vettünk védelmünkbe.
Felfekvéses a lába, olyan gyapjas mint egy birka, a nyakörvet és a pórázt hírből sem ismeri.
Kihasználták és eldobták.
Ha élhetek ilyen hasonlattal, talán ebből az utcalányból végre hattyút varázsolthatunk.

Ám azért, mert Zelma már a Fajtamentés védence, még koránt sincs sínen az élete!
Gazdát és családot keres, ahol azért fogják szeretni, aki és nem azért amit tett.
Ő nagyon igyekszik....ezt elhihetitek.

Kiváló dolgozó
Grübedli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Grübedli



Tagság: 2004-02-05 20:32:59
Tagszám: #8539
Hozzászólások: 13417
2. Elküldve: 2014-01-26 17:01:15,

Zelma - 2014. I. 24. †

[5.]

Szeretne valaki egy törzskönyves "kislányt"?
Bár meggyötörte az élet, de folyamatosan és nagyon tud hízelegni.
Hatalmas a szeretetéhsége.
...és hogy a "mennyiségre halmozás" és "jószívűség" versenyszámait megnyerje, rengeteg takony gyűlt fel az üregeiben mindenfelé, amit jószívűen és az irígység minden jele nélkül osztogat... akár egészen messzire is eljuttatva a levegőben, ívesen, a kijelölt célszemélyhez.

Biztos, hogy felismerik őt... a felelősségteljes "tenyésztők", akik mostanában oly nagyon hangosan küzdenek a szigorú tenyésztési szabályzat ellen.
Nem csodálkozom a rengeteg erre szánt idejükön és energiájukon, amivel próbálják ellehetetleníteni a szabályozást.
Zelma és Timót az ő köreikből való.


Zelma:

-3.jpg

-4.jpg

-5.jpg

-6.jpg

-1_001.jpg

-2.jpg

-7.jpg

Kiváló dolgozó
Grübedli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Grübedli



Tagság: 2004-02-05 20:32:59
Tagszám: #8539
Hozzászólások: 13417
1. Elküldve: 2014-01-24 13:53:50,

Zelma - 2014. I. 24. †

[6.]

Zelma ma került a Fajtamentés gondozásába.

-1.jpg

Ahogy Timót, ő is nagyon büdös és egyenlőre ő is nagyon alszik.
Őt is nemsokára orvos vizsgálja meg.


Róla is nemsokára írunk, ahogy lesznek részletes információink.
(TÉMANYITÓ)
Kiváló dolgozó
Grübedli adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Zelma - 2014. I. 24. †

(üzenet: 6, Bullterier Baráti Társaság)
 
    / 1 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.0060369968414307 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail