Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9453940/4 Témák: 18941 Tagok: 112570 Legújabb tag: nsmedia Online: (132/1
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 1 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

ROSSZ KERESZTÉNY VAGYOK

(üzenet: 2, Vallás, filozófia)
 

jpet



Tagság: 2015-06-15 16:29:17
Tagszám: #131696
Hozzászólások: 22
2. Elküldve: 2015-06-15 16:35:16,

ROSSZ KERESZTÉNY VAGYOK

[1.]

Ha változtatni akarsz, akkor ezzel, hogy beismerted, hogy nem jó, hogy nem hallgatsz meg másokat, meg miegymás, az első lépést megtetted. Szerintem kereszténynek lenni nem azt jelenti, hogy bűn nélkül élsz, hanem, hogy igyekszel a legjobbat kihozni magadból.
És a tudomány meg a vallás nem ellentétek, meg tudnak férni egymás mellett, szerintem.
Zöldfülű
jpet adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vilsi



Tagság: 2014-11-30 08:46:39
Tagszám: #130906
Hozzászólások: 41
1. Elküldve: 2015-06-14 08:24:22,

ROSSZ KERESZTÉNY VAGYOK

[2.]

ROSSZ KERESZTÉNY VAGYOK

Nincs bennem semmi alázat a természettel és embertársaimmal szemben, vakon hiszek a tudományban, kevély és türelmetlen vagyok azokkal, akik más utakat látnak; mindenkit meg akarok győzni, azt hiszem magamról, én képviselem a végső igazságot, erőszakosan ágálok mások nézetei ellen és az enyém mellett, igazán meg sem hallgatom őket; gyorsan ítélkezem mindenki felett, a hét halálos bűn* mindegyikét elkövetem, azzal foglalkozom, ami elválaszt és nem azzal, ami összeköt. Egy mentségem van: tuvudovok mavadavár nyeveleveveven beveszévélnivi. Savanyivi.
* hét főbűn: superbia (kevélység), avataria,(kapzsiság), luxuria (bujaság), ira (harag), gula (torkosság), invidia (irígység), acedia (jóra való restség). L. még: B. Russel: Miért nem vagyok keresztény?

Legkésőbb az utolsó mondatnál tudhattátok volna, hogy ez egy provokáció, Rólatok beszéltem. Ő, aki haza gyalogolt Borból, hallgatott; ő tudta, miért. Elméje ekkor már kezdett homályosodni.(2007, Zöld Pók)
(TÉMANYITÓ)
Zöldfülű
vilsi adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

ROSSZ KERESZTÉNY VAGYOK

(üzenet: 2, Vallás, filozófia)
 
    / 1 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.0043091773986816 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail