Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455110/20 Témák: 18952 Tagok: 112615 Legújabb tag: AndreLor Online: (69/1
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 1 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Emlékezzünk reájuk - Dicsőség a Hős hazafi elődeinknek!

(üzenet: 13, Kultúra)
 

Topi-50



Tagság: 2006-06-13 16:29:32
Tagszám: #31643
Hozzászólások: 5406
13. Elküldve: 2022-12-09 09:54:56,

Emlékezzünk reájuk - Dicsőség a Hős hazafi elődeinknek!

[1.]


Otto Wöhler tábornok, a Dél Hadseregcsoport főparancsnokának üzenete

Hagyaték - Állva meghalni - Budapest ostroma és a kitörés

Magyarország angolszász terrorbombázása

1944. tavasza Tavasz, 1944-ben. Budapest és más magyarok

Budapest ostroma és védelme

figyelemre méltó írások:
példaképünk..
Kiváló dolgozó
Topi-50 adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Topi-50



Tagság: 2006-06-13 16:29:32
Tagszám: #31643
Hozzászólások: 5406
12. Elküldve: 2022-11-01 14:57:23,

Emlékezzünk reájuk - Dicsőség a Hős hazafi elődeinknek!

[2.]

YlYuyQncJdY.jpg

Szilágyi Ákos írása: sírok a katonák felett - Szalay-Bobrovniczky Kristóf felhívásának margójára

figyelemre méltó írások:
példaképünk..
Kiváló dolgozó
Topi-50 adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Topi-50



Tagság: 2006-06-13 16:29:32
Tagszám: #31643
Hozzászólások: 5406
11. Elküldve: 2022-11-01 08:54:01,

Emlékezzünk reájuk - Dicsőség a Hős hazafi elődeinknek!

[3.]

jsKqlM1pfLg.jpg

figyelemre méltó írások:
példaképünk..
Kiváló dolgozó
Topi-50 adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Topi-50



Tagság: 2006-06-13 16:29:32
Tagszám: #31643
Hozzászólások: 5406
10. Elküldve: 2022-10-25 16:34:28,

Emlékezzünk reájuk - Dicsőség a Hős hazafi elődeinknek!

[4.]

w4azrtzecqw.jpg

Kedves barátaim, testvéreim, most az 1956-os magyar felkelésről szeretnénk beszélni.

Először is - Jobboldali-konzervatív, tradicionalista orosz-magyar és európai közösség vagyunk, és következetesen kritizáljuk a kommunistákat. Minden paraméter szerint. Az etika, az esztétika, a vallás, a közgazdaságtan szerint stb.

Tekintettel arra, hogy a felkelés résztvevői között voltak különféle politikai nézeteket valló emberek, szeretnénk bemutatni a lényeget: a felkelés fő oka a szovjetbarát politikus, Mátyás Rosenfeld (aki Rákosi néven írta alá magát, megpróbálkozva egy magyart ábrázolni) nem megfelelő destruktív politikája volt. Valamint a bolsevik Kun Béla, aki nagyon távoli kapcsolatban állt a magyarsággal.

Ahogy a korai bolsevizmus vezetői Oroszországban is nagyon távoli kapcsolatban álltak az oroszokkal. Rosenfeld egyesítette mindazokat a hiányosságokat, amelyekkel egy magát kommunistaként pozícionáló személy rendelkezhetett.

Tipikus szereplő volt azokról a plakátokról és rajzfilmekről, amelyek nevetségessé tették ennek az ideológiának a vezetőit.

Talpnyaló és hízelgő lévén durván, komikusan és nagyon görbén és torzul másolta Sztálint. Még csak részben sem birtokolta azokat a képességeket, amelyekkel Sztálin rendelkezett (az iránta való jól ismert hozzáállással együtt). Magyarország mindig is hagyományőrző és vallásos ország volt, amely több mint 1000 éve ügyesen ötvözte a hagyományőrző és a jövőbe való merész előrelépés képességét.

Magyarországon a rendszerváltás után kulturális sokk érte a lakosságot. Először is a románok jöttek az új hatalommal, akik tömegesen gyilkoltak Erdélyben székelyeket, szászokat, magyarokat és ruszinokat a németekkel való együttműködés ürügyén, hogy Erdély egész régióit megszabadítsák a nem román lakosságtól.

A szovjet hatóságok kezével a románok szabaddá tettek útjukat, majd egész falvakat egyszerűen kifosztottak, felgyújtottak, Erdélyt "eredetileg románná" változtatva. 44-45 év alatt. egész Erdély úgy nézett ki, mint egy nagy égő "Khatyn".

Hasonló események történtek Vajdaságban is, csak ott a románok helyett Tito banditái voltak, akik szorgalmasan alakították Vajdaságot (Vojvodinu) "eredetileg jugoszlávvá, ahol soha nem voltak magyarok".

És amikor az új kormány megalakult Budapesten, egész Magyarország azt érezte, amit Szovjet-Oroszország lakói a 20-30-as években, de azzal a feltétellel, hogy az események időben egy szűkebb területre összpontosultak.

A magyarok mindent sokkal rosszabbul éltek túl, mint a németek, mert Németország egy polgári ország, amelyben nagyon sok volt az a lakossági kategória, amit a kommunisták proletariátusnak neveztek.

Magyarország pedig a kommunisták szemében a kulákok és földesurak patriarchális országa volt.

És a helyi lakosság összeegyeztethetetlensége az új rezsimmel, amely egyáltalán nem hajlandó figyelembe venni a helyi sajátosságokat, mert Magyarországon még a németek által erőltetett nemzetiszocializmus sem polarizálódott, és a zajos nácik Horthy alatt börtönben ültek, ahogy nem kevésbé a zajos kommunisták, valamint bármilyen radikális.

A háború utáni Magyarország új hatóságai pedig kifejezetten igyekeztek mindent megtenni azért, hogy az emberek megutálják őket.
És ezekért az eseményekért a fő hiba és felelősség pontosan Rosenfeld polgáré.

Tekintettel arra, hogy a felkelés résztvevői között akadt elég kiábrándult kommunista is, aki "kicsit másképp" képzelte el az egyetemes egyenlőség és testvériség szenvedélyét.

figyelemre méltó írások:
példaképünk..
Kiváló dolgozó
Topi-50 adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Topi-50



Tagság: 2006-06-13 16:29:32
Tagszám: #31643
Hozzászólások: 5406
9. Elküldve: 2022-10-24 18:54:58,

Emlékezzünk reájuk - Dicsőség a Hős hazafi elődeinknek!

[5.]


Csodálatos: Ismét piros, fehér, zöldben a Niagara-vízesés (Videó)

figyelemre méltó írások:
példaképünk..
Kiváló dolgozó
Topi-50 adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Topi-50



Tagság: 2006-06-13 16:29:32
Tagszám: #31643
Hozzászólások: 5406
8. Elküldve: 2022-10-24 15:37:46,

Emlékezzünk reájuk - Dicsőség a Hős hazafi elődeinknek!

[6.]

ébresztő magyarok! cinkos közt aki néma!-1956 forradalma valódi arca és történelmi hűsége!

figyelemre méltó írások:
példaképünk..
Kiváló dolgozó
Topi-50 adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Topi-50



Tagság: 2006-06-13 16:29:32
Tagszám: #31643
Hozzászólások: 5406
7. Elküldve: 2022-10-23 13:22:20,

Emlékezzünk reájuk - Dicsőség a Hős hazafi elődeinknek!

[7.]

qxvnAjKVDsU.jpg

Radical hungary - Avanti Ragazzi (HQ)

figyelemre méltó írások:
példaképünk..
Kiváló dolgozó
Topi-50 adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Topi-50



Tagság: 2006-06-13 16:29:32
Tagszám: #31643
Hozzászólások: 5406
6. Elküldve: 2022-10-22 21:39:10,

Emlékezzünk reájuk - Dicsőség a Hős hazafi elődeinknek!

[8.]

2006okt23_aldozatai900x506.jpg

Orbán Éva: 2006. október 23-a az 50. évfordulóra emlékezés vérbe-fojtása volt

figyelemre méltó írások:
példaképünk..
Kiváló dolgozó
Topi-50 adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Topi-50



Tagság: 2006-06-13 16:29:32
Tagszám: #31643
Hozzászólások: 5406
5. Elküldve: 2022-10-22 21:34:25,

Emlékezzünk reájuk - Dicsőség a Hős hazafi elődeinknek!

[9.]

1956 - Az elfelejtett forradalom [4K] - A dokumentumflm [HU/SK subs]

figyelemre méltó írások:
példaképünk..
Kiváló dolgozó
Topi-50 adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Topi-50



Tagság: 2006-06-13 16:29:32
Tagszám: #31643
Hozzászólások: 5406
4. Elküldve: 2022-10-22 21:25:06,

Emlékezzünk reájuk - Dicsőség a Hős hazafi elődeinknek!

[10.]

1956. október 23. percről percre (Magyar Nemzeti Digitális Archívum)

Lipusz Zsolt: A dicsőséges októberi nap emlékére

.Ez itt a kérdés - Az 1956-os forradalom emberi történetei (2021. október 22.)

figyelemre méltó írások:
példaképünk..
Kiváló dolgozó
Topi-50 adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Topi-50



Tagság: 2006-06-13 16:29:32
Tagszám: #31643
Hozzászólások: 5406
3. Elküldve: 2022-10-22 20:50:07,

Emlékezzünk reájuk - Dicsőség a Hős hazafi elődeinknek!

[11.]

ZoXdhn4uqIA.jpg

Értünk szólnak a harangok – Emlékezzünk 1956. október 23-ára!


Világ-panoráma: Miért árulták el ’56-ban Magyarországot? - Echo Tv

figyelemre méltó írások:
példaképünk..
Kiváló dolgozó
Topi-50 adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Topi-50



Tagság: 2006-06-13 16:29:32
Tagszám: #31643
Hozzászólások: 5406
2. Elküldve: 2022-10-07 21:41:34,

Emlékezzünk reájuk - Dicsőség a Hős hazafi elődeinknek!

[12.]

4W-oClRUCU4.jpg

figyelemre méltó írások:
példaképünk..
Kiváló dolgozó
Topi-50 adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Topi-50



Tagság: 2006-06-13 16:29:32
Tagszám: #31643
Hozzászólások: 5406
1. Elküldve: 2022-10-07 12:17:32,

Emlékezzünk reájuk - Dicsőség a Hős hazafi elődeinknek!

[13.]

xgzlahu_MVE.jpg

Október 6.: országszerte a hősökre emlékezünk

Október hatodikára emlékezve szokásosan az aradi 13 tábornokra emlékezünk. Legtöbbször hozzátesszük Batthyány Lajos, első miniszterelnökünk kivégzését vagy Kazinczy Lajos tábornok október 25-én történt kivégzését.

e4ZsS3Iq48M.jpg

Nem emlékezünk meg az ártatlanul kivégzett további százakról és nem tesszük szóvá azok nevét, akik “hazánk fiaiként” közreműködtek nemzetünk hóhéraival, pedig 163 év múltán mindezt illene végre tudatosítani. 1897-ben, az akkori nyilvántartás szerint 1848 és 1854 között 162 nevesíthető személyt végeztek ki az osztrák hatóságok.[1]

Ma sem késő nevüket megismertetni, hogy településeik méltón emlékezhessenek róluk.
Az első áldozat Horváth János kovácssegéd volt, akit Bécsben fegyverrejtegetés miatt végeztek ki 1848. dec. 7-én. 1849. január 14-én végezték ki Belcze János nemzetőr századost Siklóson. 1849. jan. 18-án Drechler Kristóf újságírót felakasztották Pozsonyban. 1849 januárjában a nádor huszárezred szökevényei közül 23 huszárt lőttek főbe Grazban. Windischgrätz első halálos ítélete Süll Vitalise volt, aki a tiroli zászlóalj szervezője volt Pesten. 1849. január 31-én lőtték főbe Csömy Zsigmond Komárom megyei molnárt, mert a császári seregeket szidalmazta. 1849. febr. 6-án lőtték agyon Slavszky Félix krakkói szabót, aki őfelségét gyalázta. Március 14-én lőtték főbe Novák Tivadart, császári hadnagyot, mert esküszegésre akarta rábírni társait. Március 19-én főbe lőttek 5 soproni polgárt. Március 19-én Esztergomban főbe lőtték Förster Ferencottani polgárt.[b] Március 27-én kivégezték[b] Boldini Jánost Pozsonyban “hamis toborzás” miatt. Ugyanitt, március 30-án lőtték agyon Bartha Ferencet, a Bars megyei szabadcsapatok őrmesterét. Május 10-én végezték ki Bécsben Melkó Ferenc kereskedőt “katonaság elcsábítása” miatt. Május 24-én Petőcz Györgyöt, Pozsony Megye másodalispánját végezték ki, mert önkénteseket élelmezett és toborzott.

geBLKq0pSRQ.jpg
1849. június 5-én végeztette ki Haynau báró Mednyánszky őrnagyot, Liptóvár parancsnokát és segédtisztjét, Gruber Fülöp hadnagyot Pozsonyban. Június 6-án ismét kivégeztek Grázban 6 huszárt.Június 18-án felakasztották Pozsonyban Rázgha Pál, csehországi születésű evangélikus lelkészt, mert Kossuth beszédét elmondta németül. Július 29-én Kisszebenben akasztották fel Furhmann János mézeskalácsost, 30-án Erősben Szélkó Róbert tisztiszolgát lőtték főbe “katonacsábítás” miatt. Ugyanezt a büntetést kapta egy Wuititz nevű zsidó fiú, mert a császári katonákkal vitába szállt. Július végén Marburgban egy szökevény huszárszázad összes altisztjét kivégezték, a huszárokat pedig megtizedelték.( a pontos adatok nem ismertek, így a 162 főben nincsenek benne) Ugyancsak Július elején lőtték főbe Gayer Nándor ügyvédet Pécsett. Július 6-án újabb 6 szökevény huszárt lőttek agyon Grázban. Július 12-én Pozsonyban főbe lőtték Montpart Antal csákhetényi plébánost és Szikszay József csákberényi református lelkészt. Ugyanezen a napon, Nagyigmándon is kivégezték az ottani katolikus és református papot, valamint Stift József Nyitra megyei bányatulajdonost. Július 16-án Mészáros Dániel soproni lelkészt is főbe lőtték Pozsonyban. Július 17-én Vörösmarty József községi jegyzőt lőtték főbe Pécsett.
Július 23-án újabb három személyt lőttek főbe Pozsonyban, Bugyik József színművészt, Tóth József földművest és Trechsler városi jegyzőt. Október 1-én Nimnicher János losonci születésű pék esett itt még áldozatul. Az eddigiekből is látszik, hogy a császáriak kezén lévő Pozsony a vérengzések egyik színhelye volt. Pozsony után Pest következett. Az Újépület udvarán augusztus 14-én lőtték főbe Gancs Pál, Havelka Ferenc, Hübner Lipót, Kuczka Mihály, Pavelka Ferenc, Uitz Mihály pesti polgárokat, valamint Varga Mihály székesfehérvári polgárt. Ugyancsak kivégeztek itt minden kihallgatás és ítélet nélkül további három Pest megyei polgárt. Augusztus 22-én ugyancsak Pesten lőtték főbe Mezey József szentpéteri jegyzőt. Augusztus 28-án Kancsur András református papot lőtték agyon, majd 28-án Sweitzer József budai nyomdász következett. További kivégzettek voltak itt augusztus 30-án Fülöp György paksi születésű dunavecsei jegyzőt, “gerillafőnököt” szeptember 1-én Fekete Imre kóspallagi földművest és 12-én Gábel Mátyás selmeci születésű bányamestert. Ítéletében “beigazoltatván, hogy januárban a népfölkelők közé állott: májusban gerilla bandát szervezett s azokat a császáriak ellen vezette, végre mert fegyvert és tiltott pénzt találtak nála.”

Hősök voltak valamennyien. Áldás legyen neveiken!

Aradi-Vertanuk.jpg

Magyarország! Ne feledd halottaidat! Mint vádlók élnek ők – Az aradi Golgota

1948-as magyar forradalom és szabadságharc


figyelemre méltó írások:
példaképünk..
(TÉMANYITÓ)
Kiváló dolgozó
Topi-50 adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Emlékezzünk reájuk - Dicsőség a Hős hazafi elődeinknek!

(üzenet: 13, Kultúra)
 
    / 1 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.0095629692077637 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail