Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9453961/25 Témák: 18941 Tagok: 112571 Legújabb tag: HenryWatson Online: (84/45
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 12 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

CAM-modul információk

(üzenet: 283, Sat)
 

Sparks
33. Elküldve: 2002-03-17 19:35:30,

CAM-modul információk

[251.]

@ti: már nyitottam is a 019-r?l egy topicot mikor felkerült a netre s?t pont ebben a topicban is volt róla szó. Egyel?re úgy néz ki, hogy az FAKE!
Azt olvastam külföldi fórumokban, hogy volt aki feltöltötte és ment is neki (mármint ami eddig ment de semmi plusz újdonságot nem tudott) és volt aki csak megpróbálta és meghalt a modulja. Persze meghal az néha akkor is mikor "hivatalos" szoftvert töltesz fel de azért én inkább nem kisérletezem. Túl dárga manapság egy új modult szerezni...
[válaszok erre: #34] [előzmény: (32) @ti, 2002-03-17 19:29:59]
  


@ti
32. Elküldve: 2002-03-17 19:29:59,

CAM-modul információk

[252.]

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani, hogy mi a különbség a Freecam és a Funcam között? Melyiket és mikor érdemes használni?

Más. A www.sathopper-online.de/CI-Modul/Irdeto-CI.html oldalon található egy 019-es freecam file. Nos nem tudom, hogy fake-e, a .bin fájl 03.09-ei keltezésű, az ird106.exe a NAV szerint nem tartalmaz vírust.
Arról viszont nincs leírás benne, hogy mit tartalmaz az új sw. Tesztelte már valaki?

Köszi. @ttil@
[válaszok erre: #33]
  


tommy99
31. Elküldve: 2002-03-16 15:32:37,

CAM-modul információk

[253.]

Információ pontosítás az UPC eredeti gépéről.
A kártyafogadó egységen csak egy TDA 8004 T kommunikációs chip van. A tulajdonképpeni
dekóder az alaplapra van integrálva tipusa: SAA7216 HS/M1 ez egy philips chip.
MINDENKI FIGYELMÉBE: A neten található /pl: Wfta.zip és társai/ pic kártyába való file-ok
nem működnek. HAMISÍTVÁNYOK!!! A számitógépes programok tudják olvasni de az
eredeti vevő visszautasítja. Eddigi tapasztalatok alapján csak és kizárólag eredeti kártyát fogad el a készülék!
Néhány apró de lényeges adat:
A kártyák különböző providereket /UPC2, UPC3, UPC4,/ tartalmaznak.Ezek a kártyák az ujrainditás /feltörés?/
után bármely crypto modulos készülékben mennek. Az, hogy ez valamilyen készülék+ crypto modul, vagy a modul be van építve a készülékbe,
teljesen mindegy.
FONTOS: A upc vevő CSAK ÉS KIZÁRÓLAG AZ UPC2 KÁRTYÁT FOGADJA EL.
  


robika
30. Elküldve: 2002-03-16 14:34:02,

CAM-modul információk

[254.]





Magic Module



Preis: EUR 204,00






--------------------------------------------------------------------------------
Magic_Module PCMCIA-Prozessor-Modul mit integriertem Smartcardleser als Entwicklerplattform frei programmierbar über eine Entwickleroberfläche immer wieder löschbar großer RAM und FLASH-Speicher keine thermischen Probleme durch eine ganz neue Technologie Anwendungen: - Smartcard- Reader and Writer für Laptops sowohl für GSM-Kartenanwendungen als auch für Prozessorkarten aller Art - E-Mail-Verschlüsselung und Schutz über Smartcard - Zugangskontrollen für Laptops - Entwicklungsplattform für eigene DVB-Verschlüsselungen


Oldal:www.goldwafer.net angolul infót még nem találtam,csak hollandul
  


doda
29. Elküldve: 2002-03-16 01:44:13,

CAM-modul információk

[255.]

aha:Ez egy CW cam-ba valo bin, de mit tud erti valaki?

PosÝlßm ti originßl soubor cw18.bin, kterř nahrßvajÝ do starřch
modulu ve filipsu, kdyz ho tam posles, aby chodila bÝlß karta. Zkousel jsem
tento bin nahrßt (pres aston bin) klasicky notebookem do nekolika starřch cw
modulu a chodÝ vse vcetne bÝlÚ karty providera 04. Tato verze NEN- blokujÝcÝ, ale orig,
jak ji nahrßvß filips.

hello! Bocs de a technikai részletekhez nem értek.Ha leírod honnan másoltad ezt ki talán pontosabban is le tudom fordítani.Nagyon szlenges. A fehér kártya az az üres kártya?
Ami angolul van azt nem fordítom.Fordítás:
Küldöm neked az original cw18.bin gy?jteményt, amit a régi modulokba töltenek a philipsnél,ha oda betöltöd, hogy m?ködjön a fehér kártya(?). Próbáltam ezt a bint betölteni (aston binen keresztül) normál notebookkal néhány régi cw modulba és m?ködik mind beleértve a 04 provider fehér kártyáját. Ez nem blokkoló verzió, hanem original, ahogy azt a philips betölti.

Más téma:
A Miro PCTV Sat kártyához jó a Multidec 8.0?
[előzmény: (16) aha, 2002-03-14 16:24:05]
  


Ipolyi
28. Elküldve: 2002-03-15 20:54:24,

CAM-modul információk

[256.]

tommy99:

Van valami modul amit 1-szer lehet programozni. Igy lehet aztán, még akármi is belőle. Gondolom ez a boltosoknak jó. Amire kereslet van, azt nyomják bele. Ha nem fogy az X modul, lesz bele Y. Universal CAM volt a neve nemrég. Aztán, hogy mi lett belőle, azt nem tudom. Cryptoworks 18-as bin letölthető volt egy darabig a lengyel oldalról. Valaki betöltte ezt? Mit tud?

Amúgy kicsit röhelyes szerintem, hogy a francia CANAL+ az izraeli NDS-t pereli a hamis kártyák miatt, egy USA bíróságon :-))) Ez kb. olyan mint a magyar srácok 64 milliárdos károkozása a viaccess rendszerrel szemben.
[előzmény: (27) tommy99, 2002-03-15 20:42:30]
  


tommy99
27. Elküldve: 2002-03-15 20:42:30,

CAM-modul információk

[257.]

A Magic modulról még nem hallottam. Honnan van az info?

Egy uj info: a Telesatellit magazin febr/márc számában láttam egy új modul fényképét.
A modul felirata : CANAL SATELLITE
Lehet hogy ez lesz az új francia dekódermodul? Vajon milyen rendszerű? Tud valaki
bővebbet?
[válaszok erre: #28]
  


tommy99
26. Elküldve: 2002-03-15 20:41:49,

CAM-modul információk

[258.]

nrg: Van pontosabb infod ezekről az FTA file-okról?Mert én is találtam párat
amit /igaz a tartalmát módosítani kellett/használni lehetne ugyanis tartalmazza
a upc kódjait kulcsait csak dátum és azonositó volt más, meg is csináltam, a
CWinfo tökéletesen olvassa is mintha eredeti lenne, de kipróbálni még nem volt
módom eredeti philips gép nélkül.Mi a véleményed ez hamisítvány vagy akár működhet is?
Szerinted ez csak FTA vagy nyitja a upc-t is?
Találtam még valamit: egy upc géphez való eeprom szoftvert is amivel helyettesíteni kell
az eredetit és akkor valamit tudni fog , de itt már kétséges hogy mit mert ahány hely annyi féle info van.
Ami biztos az az eeprom tartalma: csatornanevek és adatok. Vajon mit tudhat??
  


robika
25. Elküldve: 2002-03-15 19:41:37,

CAM-modul információk

[259.]

mit hallotatok a MAGIC CI MODUL -ról???
  


karcs kiraly
24. Elküldve: 2002-03-15 16:09:51,

CAM-modul információk

[260.]

tommy99: Köszönöm végül is ezt akartam tudni, annál is inkább mert ha mindenki vált akkor lesz igazán csak difi a modulok terén. De remélem a csorba nagyon hamar ki lesz köszörülve.
[előzmény: (20) tommy99, 2002-03-14 22:06:17]
  


karcs kiraly
23. Elküldve: 2002-03-15 16:09:39,

CAM-modul információk

[261.]

tommy99: Köszönöm végül is ezt akartam tudni, annál is inkább mert ha mindenki vált akkor lesz igazán csak difi a modulok terén. De remélem a csorba nagyon hamar ki lesz köszörülve.
[előzmény: (20) tommy99, 2002-03-14 22:06:17]
  


nrg
22. Elküldve: 2002-03-14 22:30:01,

CAM-modul információk

[262.]

tommy99: Nagyon szívesen, én sem akartam túl kioktató lenni...

A kérdésedre a válasz nagyon egyszerű: még nincs a Cryptoworks algoritmus teljesen megfejtve, így PIC-be (DS9/FUN-ba) se lehetnek filek. Az, hogy pl. a UPC vagy a Digitürk saját beltérijében mennek az "FTA" PIC-be való hexfilek, az csak a CW algoritmus parányi része miatt és a beltéri segedelmével mennek. A neten keringő ilyen hexfilek vagy csak a beépített modullal rendelkező beltérikben mennek, vagy hamisítványok.
[előzmény: (21) tommy99, 2002-03-14 22:07:02]
  


tommy99
21. Elküldve: 2002-03-14 22:07:02,

CAM-modul információk

[263.]

Köszönöm a pontositást,nem szégyen az okosabbtól tanulni.Ezért is inditottam el ezt a forumot
hogy az én információimat nálam hozzáértőbbek pontositsák igy mindenki csak profitál belőle.Jó lenne ha mindenki
akinek ennyire jó információi vannak részletesen leírná és feltenné ide a köz javára.
Egy modullal kapcsolatos kérdés amire remélem tudsz nekem válaszolni mert én sajnos nem jöttem rá:
Mi az oka: crypto modul csak az eredeti upc kártyát fogadja el a pic-kártyát nem.
Miért?
[válaszok erre: #22]
  


tommy99
20. Elküldve: 2002-03-14 22:06:17,

CAM-modul információk

[264.]

karch kiraly: Nem tudom melyik írásomra gondolsz , de feltételezem a viaccess részre. Nem csak olvastam hanem tapasztaltam. Humax F1-VA. ez beépitett 2db via modult tartalmaz. Beletettem a hivatalos kártyát és kb 10 sec alatt kiégette.
Felhívtam a hivatalos humax forgalmazót / szervízt/ és ott közölték az alábbiakat.
Az F1-VA szoftvere csak via1-et ismer a via 2-höz a gép szoftverét frissiteni kell. Megnéztem a humax oldalát mindenhez van szoftver csak ehhez az egyhez nem adnak csak a hivatalos szerviznek.Kártyákkal és modulokkal kapcsolatos bővebb infot egy osztrák oldalon találtam az árlistában ott leírják hogy melyik kártya milyen géppel modullal megy vagy nem megy . a cim: www.mhr.at
[válaszok erre: #23 #24] [előzmény: (19) karch kiraly, 2002-03-14 19:43:46]
  


karch kiraly
19. Elküldve: 2002-03-14 19:43:46,

CAM-modul információk

[265.]

pcxman: Figyelj a Viasatnak is van legalább 400 000 előfizetője, és nem beltéri cserét fognak végrehajtani. Ha a viasat info csatit néznéd akkor ott világosan megmutatják a 9802 beltérit és ahhoz a kártya cserét. De ettöl függetlenül lehetséges hogy kihoznak a piacra új beltériket. A Tommy99-nek az írásában kételkedek egy kicsit, de ha leírná honnan olvasta ezeket akkor elhiszem neki.
Nem kötözködni akarok vele isten ments. Csak én is mást hallok meg látok.
[válaszok erre: #20] [előzmény: (9) pcxman, 2002-03-13 21:03:15]
  


nrg
18. Elküldve: 2002-03-14 19:10:57,

CAM-modul információk

[266.]

joly: minden olyan számítógépes kártyával működik, amiben SAA7146-os all-in-one chip található.
[előzmény: (15) joly, 2002-03-14 11:01:20]
  


Kingweb
17. Elküldve: 2002-03-14 19:08:44,

CAM-modul információk

[267.]

János: Kingweb: Azoknak, akik nem szeretnek szótárazni:

http://www.prim.hu/online/cikk.prm?id=26725&sr=agmti

Koszi. Mint lathato en nem innen vettem au infot. Viszont ez a szoveg nem forditasa annak, mit en bevagtam :)
[előzmény: (14) János, 2002-03-14 08:51:16]
  


aha
16. Elküldve: 2002-03-14 16:24:05,

CAM-modul információk

[268.]

Ez egy CW cam-ba valo bin, de mit tud erti valaki?

PosÝlßm ti originßl soubor cw18.bin, kterř nahrßvajÝ do starřch
modulu ve filipsu, kdyz ho tam posles, aby chodila bÝlß karta. Zkousel jsem
tento bin nahrßt (pres aston bin) klasicky notebookem do nekolika starřch cw
modulu a chodÝ vse vcetne bÝlÚ karty providera 04. Tato verze NEN- blokujÝcÝ, ale orig,
jak ji nahrßvß filips.
[válaszok erre: #29] [előzmény: (15) joly, 2002-03-14 11:01:20]
  


joly
15. Elküldve: 2002-03-14 11:01:20,

CAM-modul információk

[269.]

tommy99, nrg és a többiek: Mi a helyzet a SKYSTAR1-el? Saját szememmel láttam, hogy modul és kártya nélkül nyitotta az IRDETO, SECA, VIACCESS rendszerben kódolt adókat!!!
joly
[válaszok erre: #16 #18] [előzmény: (10) tommy99, 2002-03-13 21:05:39]
  


János
14. Elküldve: 2002-03-14 08:51:16,

CAM-modul információk

[270.]

Kingweb: Azoknak, akik nem szeretnek szótárazni:

http://www.prim.hu/online/cikk.prm?id=26725&sr=agmti

A Vivendi Universal egyik részlege, a Canal+ Group, valamint két leányvállalata, a Canal+ Technologies S. A. és a Canal+ Technologies, Inc. bejelentette, hogy pert indít a News Corporation Ltd. érdekeltségi körébe tartozó NDS Group ellen.

Az észak-kaliforniai kerületi bírósághoz benyújtott kereset szerint az NDS arra szövetkezett, hogy aláássa a Canal+ pozícióit a digitális televíziózás piacán.
A Canal+ azt állítja, hogy az NDS törvénytelen módszereket alkalmazva támadást intézett a Canal+ Technologies korábban sértetlen biztonsági rendszere ellen.

A rendszert eredetileg úgy fejlesztették ki, hogy csak az arra felhatalmazott ügyfelek juthassanak hozzá a digitális televíziós jelekhez. Az NDS nagy erőfeszítéseket tett és hatalmas összegeket költött arra, hogy megszerezze a Canal+ intelligens digitális tv-kártyájának kódját, aztán továbbította azt egy olyan weblapnak, melyet gyakran látogatnak a hamísítók.

Miután a kódot közzétették az interneten, különféle bűnszövetkezetek hamisított kártyákkal árasztották el a piacot.

A Canal+ számításai szerint az NDS lépései több mint egymilliárd dolláros kárt okoztak a cégnek. A Canal+ keresete szerint az NDS megsértette a panamákra és korrupt szervezetekre vonatkozó törvényt, a szerzői jogi törvényt, valamint a tisztességtelen versenyt tiltó kaliforniai törvényt, és több más szempontból is megsértette a magánjogot.

A digitális televíziózás jövője attól függ, hogy sikerül-e az iparágnak megakadályoznia a jelek ellopását, és megvédenie az elosztórendszerek épségét - mondta Francois Carayol, a Canal+ Group ügyvezető alelnöke és a Canal+ Technologies elnök-vezérigazgatója. - Egyetlen ember és egyetlen cég sem törvényfeletti. Az a célunk, hogy a jog eszközeivel akadályozzuk meg az NDS törvénysértéseit. Reméljük, hogy az NDS haladéktalanul felhagy törvénytelen tevékenységével, amely akadályozza a szabad versenyt.


[válaszok erre: #17] [előzmény: (11) Kingweb, 2002-03-13 22:11:03]
  


nrg
13. Elküldve: 2002-03-14 00:18:23,

CAM-modul információk

[271.]

tommy99: Abban igazad van, hogy az általad közölt adatok jó része pontos. De pont azokra szerettem volna rávilágítani, amelyek egyáltalán nem fedik a valóságot. Azért is van a fórum, hogy megvitassuk a dolgokat. Szeretném azt is megjegyezni, hogy az általam közölt infókra akár a fejemet is tenném, ezért főleg nem tetszik az a hozzáállásod, hogy megkérdőjelezed a hitelességét. Már soxor emlegetted a satellite.it-t. Az egy szenzációhajszoló oldal, sokszor ferdítenek az igazságon, igazi hiteles információra onnan nem lehet szert tenni.
Mit számít a spanyol "gép" képe? Ugyanúgy lehetnek beépített és külső CIs megoldások is (Lásd pl. az olaszoknál a Goldbox.) Nem nagy szám, úgyhogy én mindkettőre szavazok. :-)

Az eredeti irdeto2 kártyákról írtad: "Alfa, Beta, Euro irdetoval, tökéletesen mentek." Remélem a Beta csak nyelvbotlás volt részedről! :-) FreeCAM-mel is garantáltan mennek!!! Irdeto és Irdeto 2 között "csak" a kártya és a modul közti kommunikáció változott, ezt megvédték egy 10-12 Byteos kulccsal, tehát csak az adatátviteli sztringekkel kell zsonglőrködni, nem változott a descrambler algoritmusa sem, úgyanúgy állítja elő a helyes Controlwordokat, mint az elődje. Az Irdeto 2 nem nagy durranás az Irdeto 1-hez képest, főleg hogy már megvan ez a Key is hozzá.

Még 1 hatalmas dezinformáció: "Egy kiegészités:a 4.6SE, 4.7SE csak CI patch nem ALLCAM.
A pontos megnevezés hogy melyikhez ime eredetibol:
ALLCAM-FILE for eprom 27C512,
only for new irdeto-cam-module
with hardware 2.3B (blue label,
software 1.13f)..."

Te kevered a CI-t a régi (d-box) CAM-ekkel!!! Nagyon nem vagy ott a dolgoknál, ilyen tévinformációkkal nem kellene ellepni minket! A 4.6SE, a 4.7SE és a 4.8SE igenis ALLCAM! A 4.8SE-t nem szabad feltölteni, mert utána nem lehet frissíteni, csak forrasztással! Az is tudja az Irdeto 2-t, csakúgy mint a FreeCAM! A szöveg, amit idéztél egy ős Betacryptes CAM modul Allcam-esítése, még a digitális műholdazás hajnaláról, Tron-t azóta már rég eltették láb alól ('95-'97 között, már nem emlékszem pontosan, de holtan találták, a hivatalos közlemény szerint öngyilkosságot követett el.)

Azt is írtad, hogy az euroirdeto CI modult jól ismered. Hát abban nem is (OT-)PROM a tároló (mint az ős Beta CAM modulokban, amit tényleg csak kiforrasztással lehet átírni és cserélni), hanem a mai szokásos többször írható EEPROM!!! Azért forrasztják ki ezt az EEPROM-ot, mert az Euromodulok boot-szinten egy kódot (checksumot) kérnek az EEPROM írásának engedélyezéséhez, és ezt úgy oldják meg, hogy kiforrasztják és kint egyszerűen átprogramozzák. Csak azt nem értem, hogy miért hozod fel mindig példának ezt a kiforrasztásos bíbelődést, mert mostanában ezt csak akkor alkalmazzák, ha a modul flasheléskor el lett rontva. (Ja meg "amonosításhoz".)

"Az általad leírt megoldás másik hibája, hogy a beltéri, firmware patch-elése
csak részigazság mert ez valóban muködik, pl. a humax IRCI5400-ra
ettol valóban ALLCAM lesz mert a modul az alaplapon van. Egyéb beltérinél nehezen
hiheto mert hogyan nyúl bele a CI modulban futó szoftverbe a belépést engedélyezo kulcs nélkül?
Érted a dolog fonák helyzetét?Ha egy beltériben futó szoftver felül tudja írni a modul szoftverét,
akkor nem kellene a modullal bibelodni. szétszedés , programozás."

Nagyon hiányosak az infóid, de elmagyarázom. :-) Egyáltalán nem kell belenyúlni a CI szoftverébe! Tökéletesen elegendő a beltéri firmware-jét átírni. Érdekes, hogy CSAK az IRCI5400-esről (beépített Irdeto modul) hallottál, meg sem említed pl. a d-box AMONját (Nokia 9200/9500, CAM modul), a Nokia9600-ost (Irdeto CI modul/FreeCAM), a Hyundai-t (Euroirdeto). A 9600-ossal DVB2000 firmwarrel pl. mindenféle CI modult át lehet írni, kivéve az eurokat. Az összes konfigurációban megy a 4in1 DS9-cel vagy FUN-nal. A legérdekesebb kétségkívül a Hyundai-os firmware-patch, mert itt Euroirdeto (!) modullal érték el ugyanazt az eredményt! Elegendő bármilyen beltéri firmware-jét átírni, hogy menjen Euroirdetóval, a Hyundai valószínűleg azért nem terjedt el, mert gondok voltak a beépített 20 gigás vinyójára való felvételekkel egyes kódolt programoknál és kevesen tudtak róla. Itt egyszerűen úgy oldották meg a patchet, hogy ismerve az euroirdeto kommunikációs protokollját a gép az ECM-eket és a CA-Idket realtime úgy cserélte ki, mind Seca, Via, Nagra esetében, mintha az sima 0602-es Irdeto kódolás lenne. Az euromodul meg azt hitte, hogy Irdeto adást tör (lévén a descramblernek DVBstream szinten teljesen mindegy, hogy milyen Controlwordöket dekódol).

"A másik dolog hogy az ECM és EMM adatokkal a modul foglalkozik nem a beltéri."

Ez megint egy nagy tévedés! :-) A beltéri szofverének egyszerűen mindenhez van hozzáférése, hát ő löki ezeket hozzá a modulhoz! És egy realtime átvarázslás nem gond. :-) Az Irdeto CI modulnak a könnyű és paraméterezhető kommunikációs protokolljának számtalan előnye mellett van hátránya is. Előnye, mint tudjuk a különböző kódrendszerek ECM-jének átengedése és kis sztringátalakítással való feldolgozása és dekódolása; enélkül nem is lenne ma Xin1. Hátránya, hogy más idegen kódrendszerek esetében (Seca, Via) nem is várhatunk tőle autoupdate-et, mert a gyors EMM adatfolyamra egy idő után buffer underrunt kapunk tőle.
[előzmény: (10) tommy99, 2002-03-13 21:05:39]
  


Kingweb
12. Elküldve: 2002-03-13 22:27:40,

CAM-modul információk

[272.]

tommy99: Elgondolkodtató.Egyébként pl. a Humax F1-VA szemem láttára égette ki a hivatalos Arabesque kártyát.

Nincs egyedul a belteri :)

It has been revealed that SEX-View TV's Viaccess smartcard exchange has caused further problems for many subscribers. According to industry reports, those with Humax VACI 5300 machines who failed to load the required Viaccess 2 compatible software into their receiver prior to inserting their new Viaccess 2 card, have found that their smartcard has been rendered useless! There appears to be no fix for the problem, and we're informed that cards affected by the VACI 5300 will need to be returned to SEX-View TV in Holland to be replaced. We urge all our readers wishing to view SEX-View TV's Viaccess 2 service to check the website of their receiver's manufacturer for information regarding Viaccess 2, before attempting to insert their card.


[előzmény: (10) tommy99, 2002-03-13 21:05:39]
  


Kingweb
11. Elküldve: 2002-03-13 22:11:03,

CAM-modul információk

[273.]

tommy99: Seca: A következtetés valóban onnan származik hogy a stream és a telepiu ezt használja. DE egy érdekes dolog. Akit érdekel nézze meg a www.satellite.it oldalt. Itt látható a spanyol gép fényképe. A kérdés igy nyitott marad , hogy modul-e vagy gép. Bár ha van eszük akkor a gép mellett döntöttek.Lehet szavazni..

Canal Plus Group, a division of Vivendi Universal and its subsidiaries, announced Tuesday that they have filed a lawsuit against NDS Group, a company controlled by News Corporation. Canal Plus's complaint, filed in the U.S. for the Northern District Court of California, alleges that NDS engaged in a conspiracy to harm Canal Plus's competitive position in the digital television market. In a press release, Canal Plus alleges that NDS illegally attacked Canal Plus Technologies' previously unbroken security system that had been developed to ensure that only authorised customers have access to digital television programmes. Claims state that NDS spent large amounts of money and resources to extract the code from Canal Plus's digital TV smartcards, and then provided the code to a web site frequented by counterfeiters. After the code was published on the Internet, criminal organisations flooded the market with counterfeit cards. Canal Plus estimates that NDS's actions have harmed Canal Plus in excess of $1 billion. Canal Plus's complaint alleges violations of The Racketeer Influenced and Corrupt Organizations Act, The Copyright Act, The California Unfair Competition Statute, and other violations of law. "The future of digital television depends on the industry working together to combat signal theft and to protect the integrity of distribution systems," said François Carayol, Executive Vice President of Canal Plus Group and Chairman and Chief Executive Officer of Canal Plus Technologies. "No person or company is above the law and we intend to see the law applied to halt NDS's illegal actions. We hope that NDS will immediately stop this unlawful and anti-competitive activity."

The lawsuit states that Canal Plus is developing a new smartcard, which will need to be issued to every subscriber, presumably using the modified Seca 2 encryption. Canal Plus added that the first counterfeit cards appeared in late 1999, a few months after NDS published the smartcards ROM on a site called www.dr7.com. NDS, which is 80% owned by Mr Murdoch's News Corp giant, in a statement to the Wall Street Journal, said it had not seen the lawsuit and had no comment.

Szoval az NDS torte volna fel a SECA rendszert, hogy a Canal Plusnak nehezseget okozzon a digitalis tevepiacon :)

[válaszok erre: #14] [előzmény: (10) tommy99, 2002-03-13 21:05:39]
  


tommy99
10. Elküldve: 2002-03-13 21:05:39,

CAM-modul információk

[274.]

Válasz mindenkinek.
Az információk nagy része a netről származik. Miután minden infot képtelenség
ellenőrizni igy én is irhatok hibás /téves /dolgokat . Mindazonáltal az adatok jó része pontos.
Pár dolgot le tudtam tesztelni , igaz hogy csak 4 különböző tipusu beltériben,
de ezek legalább pontos adatok. Akkor ami biztos info:
A beépitett viaccess modullal rendelkező gépek közül EGYIK SEM tudja a via2-t.
Az ok: még nem érkeztek meg azok a gépek amiken gyárilag módositották a szoftvert.
Csak úgy lehet nézni ezekkel via2-t ha visszaviszed a vásárlás helyére hogy küldjék el a forgalmazónak
szoftverfrissítésre.Egy érdekes tapasztalat: pl .Humax gépek.Mindegyikhez van szoftverupdate,
KIVÉVE a via modulos gépeket. Ezt a szoftvert valamiért csak a hivatalos customer service
kapja meg. Elgondolkodtató.Egyébként pl. a Humax F1-VA szemem láttára égette ki a hivatalos
Arabesque kártyát. A pic-es kártya gond nélkül ment igaz ezt a csomagot nem nyitotta ki.
Jelenleg a via1-et és a via2-t csak az eurocam modullal lehet nézni, igy a modult nem kell cserélni .

Seca:
A következtetés valóban onnan származik hogy a stream és a telepiu ezt használja.
DE egy érdekes dolog. Akit érdekel nézze meg a www.satellite.it oldalt.
Itt látható a spanyol gép fényképe. A kérdés igy nyitott marad , hogy modul-e vagy gép.
Bár ha van eszük akkor a gép mellett döntöttek.Lehet szavazni..

Irdeto: Elképzelhető hogy amit leirtál mind igaz vagy részben, de én nem találtam
MŰKÖDŐ LÁTHATÓ infot ezért nem írtam hogy feltörték. Túl sok a téves info és nem akartam én is szaporitani.
Egy kérdés: Amit irtál a kártyákról modulokról azt láttad-e megépitetted-e vagy csak olvastál róla?
Mert ha csak olvastad az nem biztos hogy igaz is.
Néhány pontos általam KIPRÓBÁLT vagy látott adat:
Az eredeti irdeto2 kártyák pl:
SPICE PLATINUM, ULTRA BLUE, NEM MŰKÜDNEK! sem a 4.6 4.7 régi modulokkal sem a freecam-mal.
Alfa, Beta, Euro irdetoval, tökéletesen mentek.
Egy kiegészités:a 4.6SE, 4.7SE csak CI patch nem ALLCAM.
A pontos megnevezés hogy melyikhez ime eredetiből:

ALLCAM-FILE for eprom 27C512,
only for new irdeto-cam-module
with hardware 2.3B (blue label,
software 1.13f) (p) Flat Eric

CA-Modul fuer Irdeto und BetaTv Cards

ALLCAM1.BIN 27C512-120 PLCC32 - CMOS OT-PROM
ALLCAM2.BIN 24C02 SO8 - SERIAL EEPROM

Patched by TRON

Hi,
habe mein BetaCam umgebaut und dabei nur das OT-Prom getauscht,
hat 100% funktioniert.

Gruss VALKYRIE
Az euroirdetoval kapcsolatban: A hyunday beltérit nem, a modult viszont jól ismerem.
Ha te láttad az általad leírt megoldást akkor hihető is lehetne, CSAK:
Ha ez igaz akkor mi a fenének görcsölnének a modul szétszerelésével,
a belső OT-PROM kiszedésével, EGY MÁSIK!!!! UJRAPROGRAMOZÁSÁVAL és visszaültetésével?
Ugyanis az eredeti program egy azonosítót kér a módositáshoz amit a felhasználó nem
tud a müholdról viszont realtime küldik így menet közben frissithetik a modul szoftverét...
Az általad leírt megoldás másik hibája, hogy a beltéri, firmware patch-elése
csak részigazság mert ez valóban működik, pl. a humax IRCI5400-ra
ettől valóban ALLCAM lesz mert a modul az alaplapon van. Egyéb beltérinél nehezen
hihető mert hogyan nyúl bele a CI modulban futó szoftverbe a belépést engedélyező kulcs nélkül?
Érted a dolog fonák helyzetét?Ha egy beltériben futó szoftver felül tudja írni a modul szoftverét,
akkor nem kellene a modullal bibelődni. szétszedés , programozás.
A másik dolog hogy az ECM és EMM adatokkal a modul foglalkozik nem a beltéri.
Ha a beltéri ezt "módositja" / de minek alapján/ és hogyan mert nem csak az irdeto létezik
akkor is kétséges a dolog mert ugye ezt vagy letiltod vagy nem. De ezt is csak a modul tudja megtenni és nem a gép
az is csak kalózszoftverrel.
Ha bővebb információhoz jutsz azért ird meg de ha lehet próbáld is ki..

Örülök hogy sok ember gondolatait megmozgatta ez a téma és minél többen irjátok meg a tapasztalataitokat.
Lehetőleg azt amit ki is próbáltatok és ne azt amiről csak olvastatok a neten.
Ha kicsit kioktatóra sikeredett az írásom elnézést kérek mindenkitől...
[válaszok erre: #11 #12 #13 #15]
  


pcxman
9. Elküldve: 2002-03-13 21:03:15,

CAM-modul információk

[275.]

karch kiraly:
Szia!
Ha megnézed a Viasat teletextet,v.weboldalt,akkor min 4
féle beltérit ajánlanak,CAM mellett!
(lehet,hogy mind 4.81-s CAM-el ajánlott?)
pcxman
[válaszok erre: #19] [előzmény: (8) karch kiraly, 2002-03-13 19:21:52]
  
 

CAM-modul információk

(üzenet: 283, Sat)
 
    / 12 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.0082728862762451 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail