Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455052/0 Témák: 18952 Tagok: 112612 Legújabb tag: Perrin Online: (68/1
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 5 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Hogyan is jellemezhetünk filmimádó embereket!?

(üzenet: 123, Vallás, filozófia)
 

monte.kresto



Tagság: 2003-09-17 08:49:03
Tagszám: #6610
Hozzászólások: 974
48. Elküldve: 2004-03-26 13:00:59,

Hogyan is jellemezhetünk filmimádó embereket!?

[76.]


A nem elérhető linkeket akkor töröld ki légyszi .
[előzmény: (47) juhély, 2004-03-26 12:56:29]
Törzstag
monte.kresto adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


juhély



Tagság: 2004-01-02 11:15:48
Tagszám: #7942
Hozzászólások: 980
47. Elküldve: 2004-03-26 12:56:29,

Hogyan is jellemezhetünk filmimádó embereket!?

[77.]

Igazad van, bocsi, egyébként a képen látható színészre kérdeztem (18-as hozzászólás), de az is helytelen azért is bocsi, visszavonom. Most már engem is érdekel a film, de az eddig kipróbált ajánlott linkek pl.:tar.hu már nem elérhetőek (a parokia.netes hozzászólásokban találtam). Ha tud valaki linket, ahol legalább részlet elérhető a filmből, kérjük jelezze.
[válaszok erre: #48] [előzmény: (46) monte.kresto, 2004-03-26 12:41:43]
Törzstag
juhély adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


monte.kresto



Tagság: 2003-09-17 08:49:03
Tagszám: #6610
Hozzászólások: 974
46. Elküldve: 2004-03-26 12:41:43,

Hogyan is jellemezhetünk filmimádó embereket!?

[78.]

Juhély !

Egyik se ! Nem vagyok filmimádó és film imádtató sem. Ezt már neked megirtam. Mivel Keresztény vagyok , Magyarország is Keresztényország igy természetes legalábbis nekem , hogy a film témájánál fogva engem érdekeljen de lehet hogy MÁST is érdekel. Ha téged nem érdekel a mű , de attól még a film " A PASSió" létezik és próbál valamit nekünk földi halandóknak bemutatni és megmagyarázni.
icon50.gif
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2004-03-26 12:48:49]
[válaszok erre: #47] [előzmény: (19) juhély, 2004-03-25 18:28:34]
Törzstag
monte.kresto adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Ebitt



Tagság: 2003-12-11 13:26:49
Tagszám: #7698
Hozzászólások: 521
45. Elküldve: 2004-03-26 12:31:42,

Hogyan is jellemezhetünk filmimádó embereket!?

[79.]

juhély ! Jó jó , amiket beraksz, csak legyen idő végigolvasni !
[előzmény: (42) juhély, 2004-03-26 11:37:47]
Törzstag
Ebitt adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


monte.kresto



Tagság: 2003-09-17 08:49:03
Tagszám: #6610
Hozzászólások: 974
44. Elküldve: 2004-03-26 12:29:09,

Hogyan is jellemezhetünk filmimádó embereket!?

[80.]


Rendben van a vélemények igen különbözőek. Várjuk meg a Nagyközönség véleményét is.
[válaszok erre: #49] [előzmény: (43) monte.kresto, 2004-03-26 12:22:29]
Törzstag
monte.kresto adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


monte.kresto



Tagság: 2003-09-17 08:49:03
Tagszám: #6610
Hozzászólások: 974
43. Elküldve: 2004-03-26 12:22:29,

Hogyan is jellemezhetünk filmimádó embereket!?

[81.]


.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2004-04-13 00:17:23]
[válaszok erre: #44]
Törzstag
monte.kresto adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


juhély



Tagság: 2004-01-02 11:15:48
Tagszám: #7942
Hozzászólások: 980
42. Elküldve: 2004-03-26 11:37:47,

Hogyan is jellemezhetünk filmimádó embereket!?

[82.]

A Parokia.net fórumából vélemények:
[válaszok erre: #45] [előzmény: (41) juhély, 2004-03-26 11:36:58]
Törzstag
juhély adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


juhély



Tagság: 2004-01-02 11:15:48
Tagszám: #7942
Hozzászólások: 980
41. Elküldve: 2004-03-26 11:36:58,

Hogyan is jellemezhetünk filmimádó embereket!?

[83.]

1. 2004-02-17 23:38:00 sucy
Sziasztok!
Még keresem a riport szövegét, de egy tegnap elhangzott riportot valaki (Eszter) leírt nagy vonalakban. Íme
Sücy
-----
Sziasztok!

Tegnap este volt egy órás riport mu^sor Mel Gibsonnal a Passion of
Christ c. filmje kapcsán. A riporterno~ - rettento~ okos, nagyon bátor,
ez a mu^sora minden héten megy, elnökökkel, híres politikusokkal,
filmsztárokkal szokott beszélgetni, mindig "darázsfészekben nyúlkál" -
alaposan kikérdezte Mel Gibsont és fantasztikus volt hallani minden
válaszban a tiszta bizonyságtételt az Úr Jézus Krisztusról! Miért
csinálta ezt a filmet (a saját pénzén)? Személyes bizonyságtétel a
megtérésro~l, az élet értelméro~l, meg arról, hogy hányan próbálták
lebeszélni.... Miért pont ez a 12 óra a film története? Bizonyságtétel a
vérro~l, a megváltásról, Isten irántunk való szeretetéro~l ...
Antiszemita-e? A zsidók ölték-e meg Jézust? (Nem voltak kíméletesek a
kérdések!!!) Nem, persze, hogy nem, azoknak akik ezt mondják, nem vele,
hanem a négy evangéliummal van bajuk! (Szakérto~k vélményét is
megkérdezte a riporterno~ és a zsidó rabbi is, akit kérdezett, azt
nyilatkozta, hogy nem antiszemita a film.) Tényleg a Szentlélek írta-e a
filmet? (Természetesen feltette az összes kérdést, amivel az ellenségei
nevetségessé akarják tenni, de Mel "állta a sarat".) A film nagyon
brutális. - Nem brutálisabb, mint a történelmi adatok és leírások
alapján a valóság lehetett (úgy tu^nt, hogy Mel elég alaposan
utánanézett a dolgoknak) ...
Sajnos nem lehet itt visszaadni mindazt, amit hallottam és láttam, de
soha nem láttam még ilyen zavarban ezt a no~t, és soha nem hallottam még
egy órán keresztül egy filmsztár szájából az evangéliumot hirdetni!
Hihetetlen ero~teljes az, amit Mel most tesz ezzel a filmmel! Még el sem
kezdték vetíteni, és máris óriási vitákat vált ki, amerikaiak és más
népek millióit állítja választás elé. Azt mondják (már voltak
próbavetítések), hogy akik eddig megnézték, nem tudtak közömbösek
maradni, sokan sírtak, életükben elo~ször gondolkozva el "passión",
másokban ellenérzéseket váltott ki. Állásfoglalásra készteto~ film!
Íme, egy példa arra, hogy hogyan használ Isten valakit, aki
nagyon-nagyon magasra jutott és megismerve az igazságot, elég bátor
ahhoz, hogy megvallja azt - a maga eszközeivel.
Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a folytatás! Szerintem, lesz olyan, aki
majd meg akarja ölni, ez a minimum!

Eszter


2. 2004-02-18 12:19:10 Eper
Sziasztok.

Nem vagyok benne biztos, de lehetseges hogy megtalaltam a neten azt az anyagot, az alabbi cimen:
http://abclocal.go.com/wls/news/021604_ns_thepassionofchrist.html
eper
3. 2004-02-18 14:20:04 ATTee
Ma is botrány - Mel Gibson Krisztus-filmje premier előtt (Hetek)
Mel Gibson Krisztus-filmje premier előtt
Ma is botrány
Néhány hónappal ezelőtt még meglehetősen költséges bukásnak készült, ma – két héttel a bemutató előtt – az év első kasszasikerének jósolják. A Reuters hírügynökség jelentése szerint bibliai témájú film iránt még soha nem volt ekkora előzetes érdeklődés. Úgy tűnik, a Mel Gibson Jézus-filmje körüli viták és gyanakvások nem ártottak, sőt jó reklámnak bizonyultak, hiszen az amerikai filmszínházak már a kora hajnali nyitásra készülnek, és a filmet támogató evangéliumi keresztények egész mozikat béreltek ki előre.
A Rettenthetetlen bátorsága és a Hazafi kitartása eredményre vezetett – hogy a sikert meghozta-e, az néhány héten belül kiderül.
Jim Caviezel a film főszerepében. „A római megszállás alatt kétszázötvenezer zsidót feszítettek keresztre, de csak egy támadt fel a halálból”

Alighanem mégis jó üzlet lesz Mel Gibson számára a The Passion of Christ (Krisztus szenvedése) című film, amelynek teljes forgatási költségét – közel ötmilliárd forintnyi összeget – saját zsebéből fizette. A film körül hónapokig folyó vita, melynek során nevezték antiszemitának, sértőnek, de a legenyhébb esetben is ellentmondásosnak, kiváló reklámot jelentett a Jézus szenvedéstörténetét és feltámadását feldolgozó alkotásnak. Hogy valójában milyen is lett, azt egyelőre csak néhány kiváltságos újságíró és VIP néző beszámolóiból lehet tudni. Véres és erőszakkal teli – mint Jézus keresztre feszítése maga, ebben aligha haladhatja meg a valóságot –, ugyanakkor látványos és megrendítő.

Nemsokára azonban az amerikai közönség maga alkothat véleményt, hiszen február 25-én kezdik a vetítést, majd egy hónappal később, március 26-án a brit mozikba is megérkezik Gibson új filmje. Nagy utat tett meg a Passion, annyi biztos, hiszen néhány hónappal ezelőtt még kérdéses volt, akad-e egyáltalán forgalmazója. Először is, nem volt biztos, hogy bárki fel szeretne vállalni egy olyan mozit, amelyet már előre azzal vádolnak, hogy elfogult, antiszemita, és producere egyéni, konzervatív katolikus látásmódját képviseli. Másodszor, senki nem volt biztos benne, hogy sokan élveznének egy olyan filmet, melynek szereplői ugyan két nyelven kommunikálnak, de mind a kettő holt nyelv. Merthogy Gibson eredeti tervei szerint a történelmi személyek saját nyelvükön, arámul és latinul szólaltak volna meg, amihez véleménye szerint még feliratozásra sem volt szükség, hiszen a képek magukért beszélnek. Ebben azért utóbb egy kicsit engedett, a film végül angol feliratozással jön ki.
Mel Gibson filmje Jézus utolsó tizenkét óráját mutatja be. Magyarországi bemutatóról még nincs hír
Bár kritikusai már hónapokkal a film elkészülte előtt ellopott, vágatlan részletek alapján mondtak ítéletet a filmről, Mel Gibson, a producer és rendező csak néhány nappal ezelőtt vetítette le a teljes verziót újságírók és kritikusok, valamint gondosan válogatott keresztény közönség előtt. „Ki akar megnézni egy ilyen erőszakkal teli filmet?” – teszi fel a kérdést a Daily Telegraph kritikusa, aki szerint a 126 perces alkotás egyszerűen brutálisan véres, kétórányi fájdalom, szenvedés és kínzás.
Jon Hiscock véleményével egyetért a film főszereplője, a Jézust alakító Jim Caviezel is, aki ugyanakkor arra hívja fel a figyelmet, hogy mindez valóban így történt. A filmet nézve az emberek „elfordítják a szemüket, mert amit látnak, az a saját bűnük”, amivel nem akarnak foglalkozni. Caviezel szerint a film rákényszeríti a nézőt, hogy ne úgy tekintsen magára, ahogyan látni szeretné magát, hanem úgy, ahogyan Isten szeretné látni őt. A Magyarországon is több mozifilmből (többek között a Monte Cristo grófjából és a Tiszta ügyből) ismert Caviezelre saját bevallása szerint is rendkívüli hatással volt a forgatás, melynek során legfőbb törekvése az volt, hogy az emberek ne őt lássák a képeken, hanem Jézust, és így hitre jussanak.
A film Jézus életének utolsó tizenkét óráját dolgozza fel. Máriát, Jézus anyját a román Maia Morgenstern, Mária Magdolnát pedig Monica Bellucci alakítja. Bár a cselekmény határozottan követi az újszövetségi tudósításokat, Gibson olyan jeleneteket is beiktat, melyekben tréfálkozó, vagy éppen veszekedő római katonákat, vagy a gyerekek által csúfolt, kergetett, majd magát felakasztó Júdást láthatjuk. A Passion eredetileg „R” megjelöléssel jön ki, ami Amerikában azt jelenti, hogy tizenhét év alattiak csak felnőtt kíséretében tekinthetik meg. Véres jelenetei és Jézus szenvedéseinek érzékletes megjelenítése miatt azonban már a bemutatás előtti vetítések révén felmerült, hogy át kellene sorolni az „NC” kategóriába, amely a tizenhét év alattiak számára teljes mértékben megtiltja a film megnézését. Az NC megjelöléssel egyébként általában az olyan filmeket illetik, amelyek egyértelmű szexuális jeleneteket tartalmaznak. Mel Gibson ezzel kapcsolatban elmondta: a legbrutálisabb jeleneteket már kivágták a filmből, de van még lehetőség további szerkesztésre.
A veréseket, korbácsolást és keresztre feszítést legtöbbször közeli felvételen mutató képek közé gyakran vágtak lassított képsorokat, ami biztosítja, hogy a néző egyetlen részletet se mulasszon el Jézus szenvedéseiből. A keresztre feszítés huszonöt perces jelenete, melyben részeg római katonák igyekeznek beverni a szögeket, majd érzékletesen jeleníti meg Jézus meggyötört testét és szenvedését, természetesen nem jelenti a történet végét. A végső jelenet a feltámadás, amikor Jézus sírja elől elgördül a kő, és egy tiszta és egészséges testű Jézus sétál ki lassan a sírból, maga mögött hagyva a teste betakarására használt leplet.
A kínzást és verést ábrázoló képsorokat számos „flashback” jelenet szövi át, felidézve azt, amikor Jézus ácsként dolgozik, prédikál a tanítványoknak, vagy éppen az utolsó vacsorát fogyasztja. Minden egyes alkalommal azonban hirtelen ébredésként ránt vissza a jelenbe egy újabb véres képsor.
Gibson filmje ellen az egyik legsúlyosabb vád az elmúlt hónapokban az antiszemitizmus volt. Jim Caviezel az amerikai „700 Club” keresztény magazinműsor vendégeként tagadta a vádakat: „Azok az emberek, akik az ítélkezési jelenetben Krisztus és Pilátus előtt állnak, nem ítélnek el jobban Krisztus haláláért egy egész fajt, mint amennyire Mussolini tettei elítélik az egész olasz népet, vagy Sztálin rémséges tettei minden oroszt.” Caviezel a film megnézését ajánlja mindazoknak, akik elhiszik az antiszemitizmussal kapcsolatos vádakat, mivel a Passion nem a felelősség kérdésével foglalkozik. „Mindannyian bűnösök vagyunk Krisztus halálában” – magyarázza álláspontját.
James Dobson, az amerikai Focus on Family keresztény szervezet elnöke egyike volt azoknak, akik már az országos bemutató előtt láthatták a filmet. Dobson véleménye szerint a Passion „pontosan ábrázolja Krisztus halálát és feltámadását, és evangelizáló ereje van, amit a liberális médiaelit gyomra már nem tud bevenni”. Ennek tulajdonítja, hogy a liberális kommentátorok „hónapok óta könyörtelenül üldözik az antiszemitizmussal kapcsolatos igazságtalan kritikáikkal és alaptalan vádjaikkal”, annak ellenére, hogy a konzervatív katolikus Gibson többször is biztosította kritikusait: nem kívánja negatív színben feltüntetni a zsidókat.
Ilyen előzmények után Gibson arra az elhatározásra jutott, hogy aktívan kiáll az antiszemitizmus ellen. A közelmúltbeli dallasi vetítés után a szalag végén a következő felirat jelent meg: „A római megszállás alatt 250 ezer zsidót feszítettek keresztre, de csak egy támadt fel a halálból.” A népszerű keresztény szerző és prédikátor, Michael Evans tanácsára megfogalmazott zárómondattal Gibson a vádakra kívánt válaszolni. „Megértettem, hogy a zsidóság vezetőinek még mindig rendkívüli aggodalmat okoznak a film által esetlegesen keltett antiszemita indulatok. Úgy véltem, itt az ideje megmutatni, hogy Mr. Gibson együttérez velük, és hozzájárul az antiszemitizmus elleni harchoz” – nyilatkozta Evans saját javaslatával kapcsolatban.
Egy New York-i lapnak adott interjúban Mel Gibson mindenesetre kijelentette: legközelebbi munkája „valami könnyű és mulatságos lesz, amiért senki nem lesz rá dühös”. Az riporter kérdésére, hogy milyen főcímeket látna legszívesebben a bemutató utáni napon az újságokban, röviden annyit válaszolt: „A háborúnak vége!”


http://www.google.co.hu/search?q=cache:7_7rLyi50WsJ:tadeus.blog-city.com/+mel+gibson+passion&hl=hu&start=4&lr=lang_hu&ie=UTF-8


4. 2004-02-18 14:30:04 ATTee
http://index.hu/kultur/mozi/gibson1747/
http://index.hu/kultur/mozi/gibson1552/
http://www.uno.hu/news/story/99782/
http://www.uno.hu/news/story/97601/
http://www.uno.hu/news/story/86653/
http://www.google.co.hu/search?q=cache:GwxH6DbtDFsJ:www.cinematrix.hu/hirveg.php%3Fhir_id%3D9125+mel+gibson+passion&hl=hu&start=9&lr=lang_hu&ie=UTF-8


5. 2004-02-22 18:55:21 pauler
egy pozitív és egy negatív vélemény:

negatív: arábiai, vagy latin nyelven szólnak a filmben, feliratozás nélkül

pozitív:
a film vége nem a halál, a kereszt üres


6. 2004-02-22 21:06:55 Ryrie
"Mel Gibson filmje Jézus utolsó tizenkét óráját mutatja be. Magyarországi bemutatóról még nincs hír"

Már ki van plakátolva, húsvétkor fogják vetíteni, 'gondolom gazdasági okokbol'.

Én azt hittem eleinte, hogy teljes Jézus életet mutat be és nem csak 12 órát, hiszen a misztérium(öröm üzenet) egész életén keresztül tapasztalható/érthető meg. :

Szabi




7. 2004-03-04 03:08:25 semibrevis
The passion of Jesus Christ Jewelry: cross necklaces, wall hangings...
Share the passion of Christ!

Ezt a szoveget a yahoo-n talaltam tok veletlenul. Neha elgondolkodtato, hogy a nyakunkban egy kivegzoeszkozt hordunk, csakhogy az aranybol meg ezustbol van...
az Ure nem abbol volt


8. 2004-03-07 08:04:14 Misikk
Hát megnéztem a filmet és volna néhány reakciom a látottakohoz.

Egy biztos hogy Mel Gibson Isten eszköze lehetett a film megalkotásában. Jó hogy 10 évet tudott várni avval hogy valoban beérlelödjön a filmel kapcsolatos elképzelése hozzáállása.
Nagyon jól ötvözte a 4 evangélista beszámoloját az Úr Jézus utolso 12 óráját amit a földön töltött és ráadásképpen nem hagyta ki a feltámadást sem a végén a filmben.
A tartalomra 5 alát adnék de csak azért nem 5 mert egy-két helyen a maga fantáziáját is belevitte Mel Gibson. Viszont a rendezésre egyértelmüen 5 adnék. Kiváloan felismerte azokat a helyzeket amit az újszövetségben van megírva. Nem csak szimplán bemutatja de a mögöttes értelmét is kiábrázolja az eseményeknek. Nagyon fontos megjegyezni hogy az eddig elkészitett Jézusrol szolo filmek közül az egyetlen eddig ahol megjelenik a sátán is mint csukjás alak és elejétöl kezdve szinte a végéig érintölegesen felvillan a filmben.
Megmutatja a véres valoságot hogy tulajdonképpen mit is kellet elviselni Jézusnak érettünk. (testi és lelki kinzások ami a Biblia is ír csak mi emberek bele sem tudunk gondolni hogy milyen mérhetetlen fájdalmakkal ját)
A 2 órás filmnek már a birálat is szerintem akkora hirverést csapott hogy még azok is megnézik akik nem hivők.
Nagyon sokan birálják a filmet (még azok is akik még nem is látták) de egy biztos hogy nem lehet a megnézése után közömbös lenni Jézus iránt.
Jó hogy Mel Gibson nem arra törekedett hogy kész legyen az Oskar dij átadása elött és ezen keresztül világsikert arasson. Hanem inkább választotta az egyszerü de biztos film idöbeni megjelenését. Köszönjuk!


9. 2004-03-07 14:04:56 kard
Érdekes ÉGI esemény lesz 2004.5.5-én :
Választási KÉNYSZER elé kerül az ember, VAGY JÉZUS MELLETT, VAGY ELLENE !
Ezért tartom érdekesnek, mert Mel Gibson filmje megelőzi ezt az időt, mintegy segítve az embereket a döntésben ? Vagy a film csak az egyik katalizátor ?
Az ÜDV-TÖRTÉNETBEN az a szép, hogy csak ISTEN AKARATA érvényesül,
egy ember sem lesz, aki ezt meg tudná akadályozni !
ISTEN AZ IGAZAKAT SEGÍTI, A GAZOKAT MAGUKRA HAGYJA !!!
Mel Gibsont s e g í t i !



10. 2004-03-07 17:36:57 hites
Kedves Kard!
Ezt írtad:"Érdekes ÉGI esemény lesz 2004.5.5-én :Választási KÉNYSZER elé kerül az ember, VAGY JÉZUS MELLETT, VAGY ELLENE !" Mire gondolsz? Kifejtenéd néhány szóval?


11. 2004-03-07 22:25:22 ATTee
Szerintem az EU-ra gondolt. EU=Új Római Birodalom.

ATTee
13. 2004-03-08 17:50:00 semibrevis
most fogjuk a napokban megnezni a bibliacsoporttal

pau: miert baj, hogy arami nyelven vagy latinul beszelnek benne, ha ott a feliratozas?
na mind1, megnezem, aztan ujra jovok


14. 2004-03-08 18:00:01 pauler
Manka!

Ha ott a felirat az kóser, mer tudom mit szövegelnek. (én úgy tudtam, nincs felirat)
Egyébként meg nem jó, de erről van egy Cseh Tamás szám is.
Amikor angolul énekeltek a 60-as évkben és a hallgatók nem beszéltek ezen a nyelven, de kigondolták, miről is szólhat a dal, aztán pár 10 év múlva kopp.
Aki szereti a másik embert, igyekszik olyan nyelven szólni hozzá, amit a másik ért. Nem vág fel egy olyan nyelvezettel, ami a szakmai tudását polirozza...

Ilyen Isten is.
Felírhatná a Szavát egy lexikonnyi képletbe (matek :-) ), de azt gondolta, jobb ha egyszerűen emberként beleéli a világba a megoldást.

Puszika, csokika
Péter


15. 2004-03-08 18:06:25 semibrevis
Pau draga:)))
mi nem beszelunk ugyan arami nyelven es latinul se, de sokan akik latjak igen, meghozza azok, akik bantva erzik magukat a film miatt
biztos vagyok benne, hogy mivel tamadjak a filmet, rogton jeleznek, ha valami nem stimmelne a forditassal
azonkivul a Biblia is szamunkra erthetetlen nyelven irodott, megsem olvasgatjuk ugy a forditast, mert ugy mi azt olvasunk egesz eletunkben, hogy mi van, ha ezek atvertek minket, akik forditottak?

tovabba, azok a szinesek sok-sok honapon at tanultak ezeket a szovegeket es 7 honapig kotelezo volt nekik arami nyelvleckeket venniuk
szerintem ez azert igenyel nemi alazatossagot a szinesztol, hogy ennke nekilasson, meg ha azt is feltetelezzuk rola (magunkkbol kiindulva?), hogy a penzert csinalja
szal nem a szakmai tudasukat lobogtattak elottunk, hanem kemenyen tanultak erte, hogy megcsinalhassak

meg mindig nem lattam, mert az elozot egy negyed oraja irt


18. 2004-03-10 16:41:35 gabor
Sziasztok! Én magam is csupán az internetről összehalászott információk alapján alakítottam ki a véleményemet eddig a Passió filmről. Azon azért elgondolkoztam, hogy milyen furcsa, a filmtekercsek még ki sem kerültek a vágoasztalról ( tehát gyakorlatilag még nem is sokan láthatták), már is megindultak ellene a támadások. Mel Gibson szerintem egy nemes célt vállat fel, hiszen ő maga nyilatkozta, hogy már évek óta tanulmányozza a János Evagéliumát, s érdelki az az Isten, aki Fiában emberekhez közeledett, hogy elvegye a világ bűneit. Lényegében ez Gibson hitvallásának is felfogható. Nem hiszem, hogy csupán a "kasszasikerre" utazott volna. Úgy tudom, magát konzervatív katolikusnak vallj, ám a próbavetítéseken még is protestáns közönséggel konzultált :))
A szörnyű az, hogy eredetileg nem is talált forgalmazót az USA-ban, saját költségén vállalta a terjesztést ( állítólag a franciáknál egy filmforgalmazó sem akadt, aki a filmet hordozná)
Érdekes, hogy amerikai evagelizátorok elismerően szóltak az alkotásról. Én elfogadom az álláspontjukat.
Azon viszont megdöbbentem, hogy a világ számára oly' kedves Gyűrük ura c. okkult- gyanús produkciót (amely 11 Oscar díjat kapott, ha jól tudom)már lekörözte a Gibson film. Minden támadás, szitkolódás ellenére.
Én azt mondom, hogy ha ez a Krisztus Passiója valóban Jézus személyére hívja föl a figyelmet, akkor miért kellene elítélni? Én tervezem, hogy megnézem. E hó 25-től játszák hazánkban is. Gabor


19. 2004-03-11 17:33:09 Ryrie
Én is láttam már. Háát mit mondjak.. szerintem eléggé brutális lett, de jó, teologiailag(Biblia hűségre) 80%-ot adok. A passiora tul nagy hangsuly került, ami nem azt jelenti, hogy baj lenne, hanem hogy plusz 10 percet lehetett volna az elejére és végére vagy közbe rakni még, hogy érthetőbb és nyilvánvalóbb legyen az evangélium örömüzenete. Pont az örömüzenetre nem kerül akkora hangsuly, bár egy-egy mondatban szerepel. Tehát jó!

Emellett jó szerintem! Érdemes megnézni biztosan!

Nekem az jutott eszembe, mennyire jó lenne egy ponyva regényes Jézus filmet készíteni, ahol Ószövetségből olvasnának fel és magyaráznák az egyik részen(zsidó IT) és másik vonalon pedig Ige gyakorlattá létét. Érdekes lenne!

Szabi
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2004-03-26 13:41:38]
[válaszok erre: #42] [előzmény: (40) juhély, 2004-03-26 11:36:06]
Törzstag
juhély adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


juhély



Tagság: 2004-01-02 11:15:48
Tagszám: #7942
Hozzászólások: 980
40. Elküldve: 2004-03-26 11:36:06,

Hogyan is jellemezhetünk filmimádó embereket!?

[84.]

20. 2004-03-12 14:04:54 sucy
Sziasztok!
Kaptam egy e-mailt...
_______________
Subject: Passió
Date: Fri, 12 Mar 2004 12:03:27 +0100 (CET)
From: Horváth Anikó
To: [email protected]



Kedves Testvéreim!

Ma este beszéltem egy katolikus fiúval, aki arra készül, hogy Korvin
mozi nagy termét megtöltse kereztény fiatalokkal, akik popcorn
mentesen szeretnék megnézni a Passiót. Ennek érdekében legalább
250
emberre lenne szükség, de ez lehet 350 is akár. A lehetséges időpontok
Március 26, péntek este, vagy 27 szombat reggel 8:30, vagy este.

Szerintem itt a jó alkalom, hogy betársuljunk. Kérlek, benneteket,
jelezzetek, szervezzetek, levelezzetek.

A film ára: 600Ft csak így, csak itt, csak most, csak neked!

Horváth Anikó (BREFGY)


21. 2004-03-12 16:37:36 Ryrie
Én ugy tudtam már meg, hogy Golgis kezdeményezés:) A hír hogy eldeformálódik, míg elér valakihez:))) Vicces, nekem azt is mondták , hogy vannak már 120-an. Engem is hívtak.

Lehet tévedek, de ha van itt Golgis erősítsen meg vagy nem:)

Szabi


22. 2004-03-13 14:00:15 Ryrie
info, bár februári de itt nem jelent meg:

Mel Gibson filmje tetszik a keresztény zenészeknek


A médiák több ízben adtak hírt hollywood egyik legismertebb színészének nagyszabású projektjérõl, mely a The Passion Of Christ címet viseli. Mel Gibson, aki már többször vállalta magára egy film rendezésének nehézségeit, a keresztény zenészek és vezetõk szerint jó munkát végzett.



A magát katolikusnak valló Gibson rendezésében készült el a The Passion Of Christ címû film, mely Jézus Krisztus életét a lehetõ legnagyobb alapossággal igyekszik bemutatni. A mûvet a katolikus egyház többször is botrányosnak minõsítette, s elsõsorban az antiszemitizmus vádjával illették, mondván a zsidó népet gyilkosként ábrázolja. A tengerentúli keresztény vezetõk és zenészek azonban a jelek szerint elismerõ véleménnyel vannak a moziról, melynek fõszerepeit Jim Caviezel (Jézus) és Monica Bellucci (Mária) alakítja. Christy Nockels a Watermark egyik tagja miután látta a filmet, úgy nyilatkozott: "Ez a film örökre megváltoztatta az életünket. A termet sírás és zokogás hangja töltötte be, a sajátunkat is beleértve. Hazafelé azt mondtam, bárcsak tinédzserként láthattam volna! A film úgy kezdõdik, hogy egy fekete képernyõn az Ézsaiás 53:5 jelenik meg feliratként. 'És õ megsebesíttetett bûneinkért, megrontatott a mi vétkeinkért, békességünknek büntetése rajta van, és az õ sebeivel gyógyulánk meg.'" A Delirious basszusgitárosa, Jon Thathcer véleménye is hasonló: "A film szemléltetõ és ütõs, meggyõz Jézus Krisztus életének igazságáról, amit olyan könnyû felhigítani és jelentéktelenné tenni - de remélhetõleg ez a mozi mindenki számára ellenpélda lesz."
Dr. Erwin Lutzer a chicago-i Moody Church pásztora szerint "Számunkra, akik gyakran szkeptikusak vagyunk a Hollywood-ból kijövõ dolgok iránt, felüdítõ és áldás volt, hogy láthattuk Mel Gibson filmjét. A párbeszédek nagyon szorosan követik a Bibliát, az idõt és az események sorrendjét, amit Jézus Krisztus elszenvedett. Ez egy olyan film, ami nem elválasztja egymástól, hanem összehozza az embereket. Olyan üzenet, ami iránt remélem senki nem lesz érzéketlen."

hírforrás:
http://www.szolmagazin.hu/readarticle.php4?article=gibsonjezus.html


23. 2004-03-15 15:48:16 ATTee
Itt az ideje, hogy megjelenjenek a hamis Jézusok.


24. 2004-03-15 16:43:33 ATTee
A film láttán ugyanis sokan megtérnek, de lehetnek olyanok is -ilyenek mindig szoktak lenni-, akik abból akarnak pénzt csinálni, ami a középpontban van.

Most egy Jézus-divathullám elején állunk. Ilyen volt kb. az 1950-es évekbeli hippimozgalom is. Azonban lesz, aki ezt a divatot meg fogja lovagolni, s azokat az emberkéket, akik látták ugyan a filmet, de nem gyülekezeti kereteken belül, hanem csak úgy megnézve, pl. családi vagy baráti körön belül - félre fogják vezetni, azt állítva magukáról, hogy ő -a hittető- Jézus. Ezek a Biblia-nélküli emberek örömükben csatlakozni fognak hozzá, aki arra fogja buzdítani őket, hogy a "bibliás" keresztényeket -akiknek semmi közük hozzájuk- kezdjék el üldözni. A Biblia már annyi port kavart a világban, hogy egy ilyen könyv mögött nem lehet az Jézus, aki annyira szerette a világot, hogy önmagát adta érte. Ilyen és hasonló szózatokkal elárasztva híveit, akár meg is kezdődhet egy keresztényüldözés.

Magát a visszaélés ötletét, amit itt leírtam, részben az Apokaliszis c. filmből merítettem, próféciának nem minősül.

ATTee


25. 2004-03-16 17:31:09 gabor
Nálunk Fehérváron már lehet elővételben jegyet venni a filmre. Úgy néz ki, hogy ha sikerül 25 embert összetoborozni, akkor kedvezményesen megnézhetjük. Persze nem is a pénzről van szó :))

Egyébként időközben több lelkésszel konzultáltam - akik már látták -, hogy mi a a véleményük. Még egyik sem ítélte el a Gibson filmet.

Innentől kezdve pedig nem érdekel, hogy mivel rágalmazzák.
Az az igazság, én már a pláza mozikba régóta nem járok. Most íme, egy bibliai film kedvéért még is be fogok menni.


26. 2004-03-17 20:51:54 semibrevis
Tegnap este lattam a filmet. (Amerikaban vagyok.)
Szerintem semmivel sincs tobb ver es eroszak benne, mint egy atlagos mondjuk haborus filmben. Ha valakit ez tartana vissza tole, hogy megnezze, megnyugtatom nem attol fog megdobbeni, amit LAT, megcsak nem is attol amit HALL, hanem attol amit majd OLVAS!
A feliratozas igen kenyelmes tempoban koveti a heber, arami illetve helyenkent latin szoveget. (Nem vagyok egy angol fenomen es megis mindent meg tudtam erteni, vegig tudtam olvasni, es ami lenyeg, hogy kozben semmirol nem kellett lemondanom a kepeket tekintve.)
Tehat, amit olvasol, az fog megdobbenteni. Ti. az IGEK, amiket most hirtelen egy kicsit maskepp fogsz latni. Ujra fogod gondolni az egeszet es ujra fogod gondolni a sajat eddigi kereszteny vagy nem kereszteny eletedet, az urhoz valo husegedet, alazatossagodat. ha mar csak ennyit eler ez a film, akkor nem volt kar megcsinalni.
Emberek, en meg sosem imadkoztam moziban, de most ezt a ket orat vegig beszelgettem az Urral! Lehet itt vitatkozni arrol, hogy most antiszemita-e a film (szerintem nem az), meg hogy mennyi ver van benne, meg hogy hogyan jeleniti meg a satant, de egyet akkor sem lehet elvitatni tole, hogy hirtelen radobbensz, minden egyes korbacsutesnel, minden egyes kalapacsutesnel, minden egyes vesszocsapasnal, minden egyes utsenl, mindegy milyen eszkozzel kovetikel, hogy MINDEZT ERTEM VALLATA A MEGVALTO! ALAZATOS VOLT. NEM TEKINTETTE ZSAKMANYNAK ISTENI MIVOLTAT. VEGHEZVITTE.
Ez csak egy film, a valosag boven lehetett ilyen rossz vagy meg ennel is rosszabb (az Oszovetseg tele van meg rettenetesebb dolgokkal), de lenyeg, hogy ezeket a szenvedeseket minden egyes kinlodast MI okozzuk neki. A film elejen fekete hatteren megjelenik az Ezsaias 53:5 (lehet, hogy mar irta valaki), es ez a lenyeg! Semmi mas nem erdekes.
Ha ugy nezed vegig ezt a filmet, hogy vegigbogve ugyan (vagy egy konnycseppet sem ejtve a dobbenettol mint en), de allando halaadassal a szivedben az Urnak, akkor mar megerte, hogy elmenj ra.
A reszletek nem szamitanak. Csak a film altalanos uzenete, ami az Eszaias 53:5. Lehet azt mondani, hogy miert utlegelik az Urat mar a Gcsemane kertben, lehet azt mondani, hogy nem eleg hangsulyos az udvosseg uzenete (akinek van fule meghallja, akinek van szeme meglatja, mert nem hianyzik am ez a filmbol!), de egy biztos mas emberkent fogsz kijonni onnan a moziterembol, akar hivo voltal elotte, akar nem, mint ahogy bementel. Es nem fogod megbanni.


27. 2004-03-17 20:57:46 semibrevis
jajj megvalami! ujra el fogok menni megnezni majd Magyarorszagon, mert a ferjem nem latta es el fogom vinni ra :)))


28. 2004-03-18 10:54:50 Ryrie
Nekem is a barátnőmmel lesz egy utam még:))



29. 2004-03-22 19:41:47 Misikk
Magyar honlap... (ugyan angol utánzata de eész jó)


http://www.budapestfilm.hu/apassio/#
[válaszok erre: #41] [előzmény: (39) juhély, 2004-03-26 11:35:17]
Törzstag
juhély adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


juhély



Tagság: 2004-01-02 11:15:48
Tagszám: #7942
Hozzászólások: 980
39. Elküldve: 2004-03-26 11:35:17,

Hogyan is jellemezhetünk filmimádó embereket!?

[85.]

30. 2004-03-23 12:48:54 Ryrie
Ajánlok nektek egy másik filmet:

Ördögi színjáték.

Most megy a moziban és nagyon mély teologiai tartalma van, el sem hittem volna előtte, hogy ilyen lesz!!

Akinek van pénze a Jézus film megnézése után, az nézze meg ezt is, előtte vagy utána!

Szabi


31. 2004-03-23 17:28:15 semibrevis
hogyhogy akinek van penze?
nem tudom elhinni, hogy otthon megint ezen is keresni akarnak kedves honfitarsaink egy csomot :(((
en $9-ert vettem itt jegyet, ami nem egeszen 2000 HUFnak felel meg, hacsak nem maradtam le valamirol :)
szerintetek ebbol is megint penzcsinalo valami lesz?
ne maaaaaaaaaaaaaaaaa
(lehet, hogy manoka nagyon naiv?)


32. 2004-03-23 17:43:51 Ryrie
Én ingyen néztem meg már..

de egy jegy itt 600Ft-től 1200-ig terjedhet, attól függ mikor mész és hova akarsz ülni olykor.

Két jegy 2000 is lehet, ezért mondtam, hogyha valaki diák és nem olyan gazdagok a szülei, akkor nézze csak meg a Jézus filmet, a másikat meg talán a TV-ben egyszer.

Szabi


33. 2004-03-23 17:43:51 Ryrie
Én ingyen néztem meg már..

de egy jegy itt 600Ft-től 1200-ig terjedhet, attól függ mikor mész és hova akarsz ülni olykor.

Két jegy 2000 is lehet, ezért mondtam, hogyha valaki diák és nem olyan gazdagok a szülei, akkor nézze csak meg a Jézus filmet, a másikat meg talán a TV-ben egyszer.

Szabi


34. 2004-03-23 17:44:22 Ryrie
nézd már 2szer ment el:))

duplikator:)


35. 2004-03-23 18:06:59 semibrevis
szep volt feherben is, sargaban is :)))
koszi a valszokat


36. 2004-03-25 03:15:39 semibrevis
VP-n talaltam ezt a cikket. Olvassatok VEGIG! Aztan irjatok meg mit gondoltok. En azt, hogy akarki akarmit mond errol a szineszrol, ha ez a szerep mar csak arra jo volt, hogy o megszerette az Ur Jezust teljes szivebol, akkor mar megerte leforgatni.
Jo olvasast! :)
Szeretlek benneteket:
mano


Mel Gibson filmjéről újabb adalékok


Mel Gibson Passió című filmjének főszereplője, a Jézust alakító James Caviezel újságíróknak a keresztrefeszítés nehézségeiról beszélt.


A színész elmesélte, mit érzett, amikor a forgatáson belecsapott a villám, sőt válaszolt azoknak is, akik antiszemitizmussal vádolják a Jézus utolsó tizenkét óráját bemutató alkotást.James Caviezelt nem először keresték meg ezzel a szereppel. Egy színdarabra és két tévés produkcióra mondott nemet a témában. Ekkor jött Mel Gibson, akinek bevallottan ő volt az első választása. Amikor először találkoztak, kellett egy kis idő, hogy erre a filmre terelődjön a szó.

Gibson producere egy szörfös film főszerepének apropóján hívta találkozóra Caviezelt. Később csatlakozott be Mel Gibson, és fokozatosan kezdtek el erről a filmtervről beszélgetni. "Mel megérkezett, és észrevétlenül előkerültek vallási témák." -emlékszik vissza Caviezel. "Ő mondta, hogy belegondoltunk-e már valójában, mennyi mindenen ment keresztül Krisztus, és én erre lelkesen válaszoltam, hogy igen, láttam Zeffirrelli csodálatos filmjét, erre ő folytatta, hogy ő a valódi dologról beszél. És ebben a pillanatban belém nyilallt, mire utalt, azt akarta, hogy én játsszam el Jézust. Az egész szörfös film csak arra kellett, hogy egy kicsit megismerjenek, hogy milyen vagyok, mielőtt döntenek, hogy tényleg engem akarnak-e."

Caviezel passiója

Caviezel nem élt vissza a bizalommal. Sokszor embertelen körülmények közepette viselte a forgatás megpróbáltatásait. A filmet Olaszországban forgatták, de télen, így a hideg volt az egyik fő ellenség a munkálatok során. "Egy szál ágyékkötőben nagyon fáztam. Minden fájdalmat könnyebb lett volna elviselni a hideg nélkül. A fizikai megpróbáltatások már hajnali kettőkor elkezdődtek. Nyolc óra sminkelésre volt szükség minden áldott nap, mielőtt kamera elé állhattam. És nem lehetett leülni. Abban a pozícióban álltam, ahogy később a kereszten kellett lennem. Aztán a forgatás alatt az iszonyú szél szabályosan darabjaimra szedett. A búcsúkban lehet látni azt a mutatványt, hogy egy kerékre feszített és megpörgetett artistát késekkel próbálnak eltalálni, persze sikertelenül. Na, én úgy éreztem magam, mintha minden egyes penge eltalált volna" -nyilatkozta Caviezel a forgatásról.

A fizikai megpróbáltatások a forgatás előrehaladtával egyre csak szaporodtak. A film - annak fizikai brutalitása miatt - egyik legnehezebben befogadható jelenete, amikor Jézust megkorbácsolják. Nem lett volna különösebb baj ezzel a felvétellel sem, ha két ütés a védőöltözet helyett nem Caviezel csupasz hátát találja el. Caviezel hátán még mindig ott vannak azok a mély sebek, amiket a római katonákat játszó figyelmetlen színészek korbácsai vágtak a bőrébe.


És ezzel még mindig nem volt vége a megpróbáltatásoknak. Bár sokan csak rosszízű propagandafogásnak tekintették, Caviezelbe valóban belecsapott a villám a forgatás alatt. "A hegyi beszédet forgattuk éppen. Négy másodperccel előtte hirtelen túl nagy lett a csend, aztán csak azt éreztem, mintha valaki iszonyúan fülön csapott volna. Hét-nyolc másodpercig csak fura rózsaszín gomolyagot láttam, miközben az emberek körülöttem elkezdtek kiabálni. Azt mondták utána, hogy olyan volt, mintha égett volna a fejem bal oldala, és fénybe borult az egész testem. Én csak annyit tudok mondani, hogy utána úgy néztem ki, mint akinek alaposan feltupírozták a haját" -emlékszik vissza a színész a különös élményre.

A rengeteg fájdalom és szenvedés a keresztre feszítéses jelenetek vége felé elérte azt a pontot, amikor Caviezel úgy érezte, nem bírja tovább. Annyira fázott, hogy legszívesebben befejezte volna a forgatást, de elmondása szerint inkább imádkozni kezdett. "Azt gondoltam, hogy Istent nem érdekli, befejezzük-e a munkát, nem érdekli, mit csinálunk. De rájöttem, hogy csak akkor tudom ezt az egészet végigcsinálni, ha a szívemmel kezdek imádkozni, nem a fejemmel" -mesélte Caviezel, aki a kereszten úgy érezte, hogy Isten a gondjaiba veszi, szól hozzá.

'Ne aggódj - mondta -, engedd, hogy gondodat viseljem, engedd, hogy játsszam helyetted'. És én azt mondtam, hagyom, hogy helyettem játssz, elállok az útból. És ez volt ennek a filmnek a kulcsa. Nem akartam, hogy az emberek engem lássanak. Azt akartam, hogy a Megváltót lássák."

Antiszemita vagy szemita?

A filmben látható rengeteg szenvedésnek, amit Caviezelnek el kellett viselni, Mel Gibson szerint legalább olyan fontos szerepe van a hitelesség szempontjából, mint az arámi nyelvű forgatásnak. "Amikor Mel először beszélt arról a tervéről, hogy az egész filmet arámi, latin és héber nyelven forgatjuk le, azt hittem, nem gondolja komolyan. Aztán kiderült, hogy igen. Mellel dolgozni az első perctől kezdve olyan volt, mint 'egy hurrikánnal keringőzni'. Mindig fel van pörögve, és soha nem tudod, merre visz téged a hihetetlen lendülete. Azt hittem, hogy a nyelvre vonatkozó ötlete lesz a legnehezebben megvalósítható. Később derült ki, hogy a fizikai megpróbáltatások vitték el a pálmát."


Nem véletlen, hogy az egyébként is hívő Caviezel még szenvedélyesebb katolikussá vált a forgatás befejezésére, és azóta többször hangoztatta, hogy jobban szereti Jézust, mint valaha képzelte, hogy egyáltalán szeretni lehet. "Jobban szeretem, mint a feleségem vagy a családom" - nyilatkozta újságíróknak.

Talán ennek a mély elkötelezettségnek is köszönhető, hogy Caviezel nem tudott igazán mit kezdeni a filmet ért antiszemita vádakkal. "Ez a film a legkevésbé sem antiszemita."- szögezte le interjúiban Caviezel, akinek még csak meg sem fordul a fejében, hogy a filmet antiszemitizmussal vádolhatják. "Maia Morgenstern, aki Szűz Máriát alakította, például román zsidó családban nőtt fel, a szülei a holokauszt áldozatai lettek. Mel mindennap őt kérdezte, hogy hithű-e az ábrázolás." - emlékszik a színész, aki szerint Mel Gibson egyenesen szemita filmet akart készíteni, amiben Krisztus nem árja, kék szemű, szőke, ahogy korábban megszokhattuk.

Cavizele többször hangsúlyozta, hogy a kereszténységnek is zsidó gyökerei vannak, és Ábrahám és Dávid a katolikusok ősei is. "Miért gyűlölnénk egymást. Ez a film nem szól másról, mint a szeretetről, az áldozatról, a megbocsátásról és a reményről. Ilyen egyszerű" - összegezte a Passiót a Jézust alakító színész.





37. 2004-03-25 03:47:52 fasnail
Üdv!

Ha valaki jobban tud angolul, akkor figyelmébe ajánlom ezt a linket!

Ki fogja észrevenni, hogy mennyi helyen csúsztat a film a Biblia ellen! Ill. kérem senki se felejtse el, hogy ez szinte total az ókatolikus felfogás alapján lett megfilmesítve. Érdekes, hogy Gibson milyen forrásokat használ fel!

Az ÚR közel!

FAsnail

http://www.biblicalperspectives.com/endtimeissues/passion_of_christ2.html


38. 2004-03-25 15:13:07 Eper
Sziasztok.
Szia Mano.
Honnan van az az interju? Hol jelent meg?
E.



39. 2004-03-25 20:19:03 semibrevis
Szia Eper!

Nem tom eredetileg hol jelenhetett meg, en a VP-n (Virtualis Plebania) talaltam. Tobbet nem tudok rola.

mano


40. 2004-03-25 20:22:02 semibrevis
Szia Fasnail,

Kerlek ne kontorfalazz, mondd ki amit gondolsz, amiert irtad ezt a hozzaszolast. Mindannyian kivancsiak vagyunk ra, nem csak azok, akik "jobban tudnak angolul".

Koszonjuk.


41. 2004-03-25 20:27:24 pauler
Várjatok, de nekem az "ókatolikus" az közelit az apostolihoz. :-)
A ref. sem új hanem inkább vissza a forráshoz.
(Jézus Krisztushoz)

Engem is érdekelne, mert nem beszélni angol.

péter


42. 2004-03-25 20:46:55 Adnama
Sziasztok!
Izgi, izgi, én holnap fogom megnézni...Tudom, hogy nagy hatással lesz rám...arra még inkább kiváncsi vagyok viszont, hogy milyen hatással lesz azokra, akiket keresztény barátok magunkkal hívtunk (nem keresztény barátainkat) Imádkozom értük, hogy szívükig hatoljon az üzenet... Majd mesélek! Üdv mindenkinek!


43. 2004-03-26 01:59:23 semibrevis
Ne kapjatok idegbajt, csak talaltam megint a VP-n egy cikket, amit egy kanadai lany forditott le, aki sokszor szokott a VP forumaba irni. Figy, lehet, hogy erre meg fasnail is vevo lesz? :)Tehat innentol susane beszel:

Angol nyelvbol forditottam. Lasd az alabbi linket.
http://pub169.ezboard.com/ffansofthepassionofthechristfrm2.showMessage?topicID=55.topic

Egy bizonyos Sean atya, Krisztus Legionarussal folytatott megbeszeles alkalmaval az alabbi sorok iroja a tovabbiakat jegyezte fol Februar 27-en a Szent Jozsef Kozpontban, Alhambraban.

Sean atya hat alkalommal nezte vegig a Passio filmet, es Mel Gibson mellett volt a film forgatasanal. Ezert tisztaban van a film kulonfele szimbolumaival. Kerlek, hogy bocsasd meg a kidolgozatlan feljegyzeseket. Az est megbeszelese alatt felhozott gondolatoknak es eszmecserenek az eredmenye, es egyaltalan nem egy komprehenziv lista.

1) Mit szimbolizal a csunya gyermek Satan karjan?

Satan a csunya gyermekkel az anti-Madonnat jelkepezi. Ez a jelenet Krisztus korbacsolasa alatt zajlik. A gyermek Krisztus Misztikus Teste uldozeseit is jelkepzi. A gyermek azert csunya, mert a gonosz a jo deformalva. A gyermek simogatja Satan arcat, mert a gonosz megmergezi azt ami jo. A simogatas szimbolizalja a gonosz iranti szeretetet, mint ahogy egy gyermek szereti az anyjat, de itt visszataszito.

2) Miert annyira kegyetlen a film?

A brutalitas azt a rombolast reflektalja, amit a bun tesz a lelkunk melyen. A bun brutalis pusztitast vegez az emberi lelekben. Eltorzitja, elcsonkitja a lelkunket, igy csufon, fortelmesen nezunk ki az Atya elott. A brutalitas reprezentalja a megvaltasunk arat is. Mivel Jezus magara vette a buneinket, bunne valt, (2 Corinthians 5:21) hogy mi buntelenek lehessunk Isten elott Obenne. A brutalitas celja a filmben az, hogy az emberek megertsek, hogy milyen arat kellett fizetnie Jezusnak es a mai napig Krisztus Misztikus Testenek a buneink miatt.

3) A Gethsemane Kerti gyotrelemrol.

Jezus azert szenvedett Gethsemane Kertjeben, mert pont ott vette magara a buneinket. St Pal mondja, hogy bunne valt helyettunk az Atya elott. Mivel Jezus, az Isten Fia tiszta Szeretet, magara venni a vilag buneit, a tiedet, enyemet, Hitleret, Sztalinet, Genghis Kahn-et, stb szornyu fajdalom lehetett. Abban a percben a tiszta Szeretet arra volt kenyszeritve, hogy egyutt letezzen minden elkepzelheto gonosszal amit ember valaha elkovetett es el fog kovetni.

4) Gethsemane Kertjeben, mit jelkepez a kigyo?

Genesis 3:15 “Es ellensegeskedest szerzek kozotted es az asszony kozott, a te magod kozott, es az o magva kozott; az neked fejedre tapos, te pedig annak sarkat markosod” Figyeld meg Jezus merhetetlenul szenved… Satan noveli gyotrelmet de Jezus eltapossa.

5) Szamos Mise referencia van a filmben.

Mikor Jezust megfosszak ruhajatol, a film vissza pillant az Utolso Vacsorara: a kenyeret az asztalhoz hozzak kiteritve. Mikor Jezust felemelik a keresztfan, ismet visszakerulunk az Utolso vacsorara: Jezus felemeli a kenyeret es mondja, Ez az en testem. Janos apostolt hasznalja fel a film, o emlekszik vissza es teszi a konnekciot az Elet Kenyere es az Utolso Vacsora Kenyertorese kozott.



6) Mikor talalkozunk eloszor Mariaval?

Jezust epp letartoztatjak. Maria felebred es azt kerdezi, “Miert mas ez az ej mint a tobbi?” es Maria Magdolna feleli, “ezen az ejen kiszabadultunk a rabszolgasagbol”.
Honnan jon ez a dialogus? A zsido nep az Egyiptombol valo szabadulasat unnepli Peszach unnepen. Megkezdodott az uj Husvet es az aldozati barany Jezus. Mia Morgenstern, (Maria) aki zsido, adta az otletet Melnek erre a jelenetre, es vegul is osszekotott ket reszt a filmben.


7) Mikor latunk kukacokat?

Gethsemane Kertjeben, ki-be csuszkal Satan orrlyukabol. Rovid jelenet. Kesobb aztan mikor Judas ul le egy kukaccal ellepett oszver mellett. A kukac halalt es romlottsagot jelkepez.




8) A film szimpatikusan abrazolja Pontius Pilatust. Miert?

Mel Gibson Pilatussal akarta reprezentalni azt a kuzdelmet, amellyel minden ember szembenez, mikor moralis valasztas elott all. Pilatus tudta, hogy Jezus artatlan. Azt is tudta, hogy Barabas bunos. (nem veletlen, hogy Barabast egesz meghaborodottan abrazoljak) Pilatus tisztaban volt azzal, hogy mi lett volna a helyes valasztas, megsem azt valasztotta, mert a tomeg velemenyet is ki akarta elegiteni. Mel uzenete az, hogy valahanyszor a bunt valaszjuk, a valasztas epp olyan vilagos elottunk mint Pilatus valasztasa Barabas es Jezus kozott. Persze vannak esetek, hogy a bun csabito szepnek tunik, de a lelkunk melyen tudjuk, hogy nem az, es megis pontosan azt tesszuk mint Pilatus. Utana aztan mossuk a kezunket valami kifogassal, hogy konnyitsunk rossz lelkiismeretunkon.




9) Miert volt az a jelenet, mikor Jezus atesik a hidon es Judast talalja alul?

Judas elarulta Jezust a kertben. Abban a perben, hogy elarulta, Judas mindannyiunkat reprezental, mert minden ember szembetalalja magat az igazsaggal, amit viszont megtagad. Judas minden ember, aki elfut az igazsag elol es azt megtagadja. Ebben a jelenetben Mel Gibson arra akarja emlekztetni a nezot, hogy elfuthatsz az igazsag elol, de az igazsag meg fog megis talalni. Ez esetben, Jezust elfogtak, megverve, megbilincselve lezuhan a hidrol pont Judas ele. Az igazsag megtalalta Judast, hiaba tagadta meg (Jezust) es probalt elbujni elole.


10) Valahanyszor Satant mutatjak, mindenhol a hatterben jelenik meg.

Satan megjelenik a hatterben, valahanyszor a gyulolet Jezus ellen fokozodik. Ez szimbolalja Satan kozremukodeset, agressziojat es intenzivitasat Krisztus Misztikus Teste, az Egyhaz ellen, ugyanugy Satan reszvetelet minden gonosz cselekedetben.

11) Mikor Jezus Pilatus elott all, feltunik egy feher galamb.

A galamb emlekeztet a fuggoleges dimenziora, az ember es Isten kozotti kapcsolatra. Mi emberek altalaban el vagyunk foglalva a vizszintes dimenzioval, az ember es a vilag kozotti kapcsolattal. Elfelejtjuk, hogy van egy fuggoleges dimenzio. A fuggoleges dimenzio reprezentalja a szellemi eletet, a lelek kapcsolatat az Atyaval. A fuggoleges dimenzio van hatalmon, annak ellenere, hogy latszatra a vizszintes dimenzio iranyitja a korulmenyeket.

12) Miert torli fel Maria es Maria Magdolna Jezus veret a kovekrol a korbacs jelenet utan?

Zsido tradicio a ver megtakaritasa. A ver elet. A vert ossze kellett gyujteni. Ezenkivul arra is utal, hogy a misen, a pap a megszenteles, es a Eucharist disztribucioja utan az edenyeket megtisztitja. A ver draga, es Jezus vere kulonlegesen draga. Figyeld meg, hogy osszeszedtek mind azokat az eszkozoket, amik Krisztus veret ontottak a film vegen, a tovis koszorut, a szogeket es a kalapacsot latjuk a keresztfa alatt, mikor leveszik Krisztus testet a keresztrol.

13) Van egy pillanat, mikor Maria Magdalena az egyeduli szemtanuja egy csodanak.

Rovid mozzanat, ez akkor tortenik, mikor terdel a keresztfanal. Jezust mar keresztre feszitettek, es a romaiak megforditjak a keresztet. Azt hinned, hogy Jezus arcat osszezuzza majd a foldon, de ahogy a kereszt megfordul, megsem ez tortenik. Maria Magdolnat lehet latni, ahogy felnez es latja a keresztet nehany centimeterrel a fold felett lebegni. O az egyeduli aki ezt latja, mialatt a szogeket beverik a keresztfa hataba, hogy megerositsek. Ez jelkepe annak, hogy Isten akarata volt Krisztus keresztrefeszitese.

14) Valahanyszor Jezus talalkozik Anyjaval, Mariaval, uj erore kapva folytatja missziojat.

Ez kulonosen eszre veheto, mikor Jezust eloszor megkorbacsoljak. A romaiak 70-szer utottek, es osszeesik. Meglatja Mariat es uj erovel felall, a romaiak aggodalmara es csodalatara. Ez a mozzanat azt mutatja, hogy Maria az elo pelda Jezusnak, hogy miert hozza az aldozatot az emberisegert, es hogy az aldozata nem lesz hiaba. Ugyanez tortenik Jezus utjan Kalvariara, valahanyszor egymasra neznek Mariaval, Egyben megerositi Maria szerepet a megvaltasunkban.

15) Cyreneus Simon reprezental minden egyes embert, aki szembenez a kereszttel, (szenvedessel) de nem akarja elfogadni, harcol ellene.

Azonkivul azokat az embereket is, akik nem akarnak masokon segiteni szenvedesukben. Azokat is reprezentalja, akik szenvedesukben osszekapcsolodnak Krisztussal es melyebb kapcsolatra vagynak. Jezus es Cyrenius Simon karjaik egybefonodnak, ahogy viszik egyutt a keresztet. Ez abrazolja az emberi lelket, mikor Jezus segitsegevel cipeli keresztjet. Az utolso pillantas, mikor Simon Krisztusra nez jelkepezi az emberi lelek vagyat az intimebb kapcsolatra Jezussal a szenvedesben.

16) A Geshsemane jelenetben, Judas megtagadja Jezust.

Az Ur soha nem veszi le szemet Judasrol mikor judas megtagadja. Meg akkor sem, mikor Judas elszalad elole. Ez reprezentalja az Ur kapcsolatat velunk is. Jezus soha nem veszi le szemeit rolunk, meg akkor sem ha megtagadjuk es elfordulunk Tole.

[válaszok erre: #40] [előzmény: (38) monte.kresto, 2004-03-26 10:29:51]
Törzstag
juhély adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


monte.kresto



Tagság: 2003-09-17 08:49:03
Tagszám: #6610
Hozzászólások: 974
38. Elküldve: 2004-03-26 10:29:51,

Hogyan is jellemezhetünk filmimádó embereket!?

[86.]


A Passio...
[válaszok erre: #39] [előzmény: (37) monte.kresto, 2004-03-25 23:19:16]
Törzstag
monte.kresto adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


monte.kresto



Tagság: 2003-09-17 08:49:03
Tagszám: #6610
Hozzászólások: 974
37. Elküldve: 2004-03-25 23:19:16,

Hogyan is jellemezhetünk filmimádó embereket!?

[87.]


Jelenet a Passióból.
[válaszok erre: #38] [előzmény: (35) Ebitt, 2004-03-25 22:17:45]
Törzstag
monte.kresto adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


monte.kresto



Tagság: 2003-09-17 08:49:03
Tagszám: #6610
Hozzászólások: 974
36. Elküldve: 2004-03-25 23:09:57,

Hogyan is jellemezhetünk filmimádó embereket!?

[88.]

icon50.gif
[előzmény: (35) Ebitt, 2004-03-25 22:17:45]
Törzstag
monte.kresto adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Ebitt



Tagság: 2003-12-11 13:26:49
Tagszám: #7698
Hozzászólások: 521
35. Elküldve: 2004-03-25 22:17:45,

Hogyan is jellemezhetünk filmimádó embereket!?

[89.]

Mégse töröljük ki ezt a topicot !
monte.kresto talált témát !
Szívesen beszélgetek majd a filmről, ha láttam.
Addig is annyit, hogy azok a filmek és passiójátékok, ahol Jézus szenvedésein van a hangsúly sokszor valóban antiszemitizmust szülnek .
Mivel ez is csak egy film, így biztos vannak benne jó és rossz dolgok is.
icon13.gif icon6.gif icon7.gif icon15.gif
[válaszok erre: #36 #37] [előzmény: (34) monte.kresto, 2004-03-25 21:31:39]
Törzstag
Ebitt adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


monte.kresto



Tagság: 2003-09-17 08:49:03
Tagszám: #6610
Hozzászólások: 974
34. Elküldve: 2004-03-25 21:31:39,

Hogyan is jellemezhetünk filmimádó embereket!?

[90.]


Cirryl irás az Görög eredetű.
[válaszok erre: #35] [előzmény: (32) juhély, 2004-03-25 20:31:11]
Törzstag
monte.kresto adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


monte.kresto



Tagság: 2003-09-17 08:49:03
Tagszám: #6610
Hozzászólások: 974
33. Elküldve: 2004-03-25 20:32:32,

Hogyan is jellemezhetünk filmimádó embereket!?

[91.]


Mária.
[előzmény: (30) monte.kresto, 2004-03-25 20:23:57]
Törzstag
monte.kresto adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


juhély



Tagság: 2004-01-02 11:15:48
Tagszám: #7942
Hozzászólások: 980
32. Elküldve: 2004-03-25 20:31:11,

Hogyan is jellemezhetünk filmimádó embereket!?

[92.]

Fönt van magyarul is, azzal kezdtem. A többi ugyan az klf. fordításokban, legfelül az nem ciril, hanem az eredeti görög.Azért több féle fordítás, mert ezen igék körül sok vita van, melyeket feloldhatna ha az eredetiből pontosan fordítanák.Egyébként a Mária képre válasz.
[válaszok erre: #34] [előzmény: (31) monte.kresto, 2004-03-25 20:24:55]
Törzstag
juhély adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


monte.kresto



Tagság: 2003-09-17 08:49:03
Tagszám: #6610
Hozzászólások: 974
31. Elküldve: 2004-03-25 20:24:55,

Hogyan is jellemezhetünk filmimádó embereket!?

[93.]


Ciryllül azt hiszem senki nem tud olvasni.
[válaszok erre: #32] [előzmény: (30) monte.kresto, 2004-03-25 20:23:57]
Törzstag
monte.kresto adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


monte.kresto



Tagság: 2003-09-17 08:49:03
Tagszám: #6610
Hozzászólások: 974
30. Elküldve: 2004-03-25 20:23:57,

Hogyan is jellemezhetünk filmimádó embereket!?

[94.]


Nem értelek, miért nem magyarul teszed fel ! Vagy nem tetszik a Téma ?
[válaszok erre: #31 #33] [előzmény: (29) juhély, 2004-03-25 20:16:08]
Törzstag
monte.kresto adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


juhély



Tagság: 2004-01-02 11:15:48
Tagszám: #7942
Hozzászólások: 980
29. Elküldve: 2004-03-25 20:16:08,

Hogyan is jellemezhetünk filmimádó embereket!?

[95.]

Márk 3.

[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2004-03-25 20:21:07]
[válaszok erre: #30] [előzmény: (28) monte.kresto, 2004-03-25 19:02:33]
Törzstag
juhély adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


monte.kresto



Tagság: 2003-09-17 08:49:03
Tagszám: #6610
Hozzászólások: 974
28. Elküldve: 2004-03-25 19:02:33,

Hogyan is jellemezhetünk filmimádó embereket!?

[96.]

..
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2004-04-13 00:17:58]
[válaszok erre: #29] [előzmény: (27) monte.kresto, 2004-03-25 18:53:18]
Törzstag
monte.kresto adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


monte.kresto



Tagság: 2003-09-17 08:49:03
Tagszám: #6610
Hozzászólások: 974
27. Elküldve: 2004-03-25 18:53:18,

Hogyan is jellemezhetünk filmimádó embereket!?

[97.]

A Vatikán szerint a film a Művészet és a Hit diadala. Sajnos e filmet antiszemitizmussal vádolták aminek semmi alapja nincs.
Az viszont kétségtelen hogy új korszak vette kezdetét a filmművészet és a vallás kapcsolatában az egyesült államokban február 25 én bemutatott ' A passió ' ( The Passion of the Christ ) cimű film, amely Krisztus földi életének utolsó 12 óráját mutatja be - sohasem látott módon. A filmet az általunk is ismert hires hollywoodi sztár jegyzi rendezőként , forgatókönyviróként és producerként. A sztár saját bevallása szerint tizenkét évig készült a filmre amely elkészülte előtt óriási vitákat váltott ki. A Katolikus egyház a valaha is készült leghitelesebb műnek tartja Mel Gibson filmjét, amely új dimenzióba helyezi a hivek és Jézus Krisztus kapcsolatát. A film mindenesetre az usában már bemutatása napján megdöntötte a nézettségi rekordokat, az első két hétben mintegy 23 millióan nézték meg. Vajon MI A FELFOKOZOTT ÉRDEKLŐDÉS OKA icon5.gif Vajon csupán a film körüli botrány vált ilyen hatásos reklámmá, vagy valóban ekkora az IGÉNY egy százszor elmesélt történet ujabb feldolgozására ? Mitől jelent TÖBBET Mel Gibson filmje, mint egy újabb amerikai szuperprodukció ?

MI LEHET A TITKA icon5.gif


[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2004-03-25 19:11:53]
[válaszok erre: #28] [előzmény: (23) monte.kresto, 2004-03-25 18:36:42]
Törzstag
monte.kresto adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


juhély



Tagság: 2004-01-02 11:15:48
Tagszám: #7942
Hozzászólások: 980
26. Elküldve: 2004-03-25 18:46:51,

Hogyan is jellemezhetünk filmimádó embereket!?

[98.]

Marc.3.31. There came then his brethren and his mother, and, standing without, sent unto him, calling him.
32. And the multitude sat about him, and they said unto him, Behold, thy mother and thy brethren without seek for thee.
33. And he answered them, saying, Who is my mother, or my brethren?
34. And he looked round about on them which sat about him, and said, Behold my mother and my brethren!
35. For whosoever shall do the will of God, the same is my brother, and my sister, and mother.
[előzmény: (25) juhély, 2004-03-25 18:43:47]
Törzstag
juhély adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


juhély



Tagság: 2004-01-02 11:15:48
Tagszám: #7942
Hozzászólások: 980
25. Elküldve: 2004-03-25 18:43:47,

Hogyan is jellemezhetünk filmimádó embereket!?

[99.]

Sec.Marcum.3.31. et veniunt mater eius et fratres et foris stantes miserunt ad eum vocantes eum
32. et sedebat circa eum turba et dicunt ei ecce mater tua et fratres tui foris quaerunt te
33. et respondens eis ait quae est mater mea et fratres mei
34. et circumspiciens eos qui in circuitu eius sedebant ait ecce mater mea et fratres mei
35. qui enim fecerit voluntatem Dei hic frater meus et soror mea et mater est
[válaszok erre: #26] [előzmény: (24) juhély, 2004-03-25 18:39:56]
Törzstag
juhély adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


juhély



Tagság: 2004-01-02 11:15:48
Tagszám: #7942
Hozzászólások: 980
24. Elküldve: 2004-03-25 18:39:56,

Hogyan is jellemezhetünk filmimádó embereket!?

[100.]

Márk.3.31. Megérkezett az anyja és a testvérei, akik kint megállva beküldtek hozzá, és hívták;
32. a körülötte ülők közül pedig szóltak neki: - Nézd, anyád, fivéreid és húgaid odakint keresnek téged!
33. De ő így válaszolt nekik: - Ki az én anyám, és kik az én testvéreim?
34. Majd végigtekintve a körülötte ülőkön, így szólt: - Nézzétek, az anyám és a tesvéreim!
35. Mert aki megteszi az Isten akaratát, az az én öcsém, húgom és anyám.
[válaszok erre: #25] [előzmény: (23) monte.kresto, 2004-03-25 18:36:42]
Törzstag
juhély adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Hogyan is jellemezhetünk filmimádó embereket!?

(üzenet: 123, Vallás, filozófia)
 
    / 5 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.016509056091309 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail