Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455423/20 Témák: 18953 Tagok: 112632 Legújabb tag: Klop Hann Online: (59/31
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 23 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

BitchSlapper

(üzenet: 562, Sat)
 

BB.
12. Elküldve: 2002-12-16 13:39:08,

BitchSlapper

[551.]

Szia dlgbr!
Korrekt leírás icon75.gif
Azért voltam olyan letargikus, mert nekem még él az előfizetésem január végéig. Sőt szívesen meg is hosszabbíottam volna, ha minden megy a régiek szerint.
Szóval él az előfizetésem icon50.gif
[válaszok erre: #21] [előzmény: (10) dlgbr, 2002-12-16 00:57:20]
  


dlgbr



Tagság: 2002-12-15 00:00:00
Tagszám: #621
Hozzászólások: 94
11. Elküldve: 2002-12-16 01:26:40,

BitchSlapper

[552.]

Ez, plusz amit satdown leírt a másik topicban, és akkor már teljes a kép. icon21.gif
Kezdő
dlgbr adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


dlgbr



Tagság: 2002-12-15 00:00:00
Tagszám: #621
Hozzászólások: 94
10. Elküldve: 2002-12-16 00:57:20,

BitchSlapper

[553.]

Üdv mindenkinek!

Akkor ha egyetértetek megpróbálok egy kicsit tiszta vizet önteni a pohárba:

A BitchSlapper tulajdonképpen egy kliensprogramként müködik az átdolgozott (khmm) share-rendszerhez.
Lényege, hogy az FFM-hez hasonlóan leszedje az adott gatewayen keresztül érkező un. announcement-eket, vagyis az efa ill. cfa-kat, és ezeket a fazzt "tudtára adva" leszedje azokat. Valójában magát a leszedést és összeállítást a fazzt végzi, ugyanúgy mint anno az ffm-nél. A BitchSlappert (BS) tehát inkább úgy fogjátok fel, mint egy átjátszóállomást, vagy egy gatewayt.

Akkor megpróbálok valahogy szép sorjában menni, és összegezni a dolgokat icon21.gif :
- Ha használni akarod az új shared rendszert, először be kell dobnod a közösbe a saját 700megás, ill. 2 Gigás tárhelyedet. Ezt a http://www.eonboard.net/contribute.htm címen teheted meg. (Ha szükséges, készítek hozzá egy magyar fordítást, bár igazából teljesen egyszerű az egész, az egyetlen amire vigyázni kell, hogy az eol-os email címednél NE a nick-est add meg, tehát mondjuk nálam NE a [email protected], hanem a numerikusat, tehát pl [email protected]. ezt az eol oldalán beloginolva a "profile" fül alatt találod). Ezzel kapcsolatban az alapdolgok:
1. Nem értem, hogy ha valakinek nincs előfizetése, hogy lehet felháborodva, hogy nem tudja használni a szolgáltatást. Kedves BB! Kérlek ne sértődj meg, nem bántani akarlak, és elhiszem, hogy előfizu nélkül is kellenének a cuccok (ahogy mindannyiunknak), igazából csak a mellékelt letargikus hangnemed volt furcsa... icon53.gif
2. Miután megtörtént a közreadás, még mindig nem lehetsz teljesen boldog, a BS jelszódat ugyanis csak akkor kapod meg, ha a 700 megádból még nem használtál semmit, ellenkező esetben meg kell várnod a tárgyhó végét, amíg újra 700 megád lesz. A 2 gigára nem ismerem az eljárást, gondolom ott nincs ilyen megkötés, lévén az egy jóval nagyobb tárhely.
- Ha minden simán ment, akkor letöltöd a BS (jelenleg) 1.13-at a http://www.eonffm.com/ címről, és regisztrálsz. Ezután megkapod a mailt, hogy 24 óra stb. Nálam ez kb 12 óra volt, de tény hogy sokak nem kapták meg időben a jelszavukat. A teljességhez hozzátartozik, hogy legtöbbször a saját hibájukból (nem megfelelő kitöltés, nem teljes 700MB, stb.)
- A havi 3-szori beloginolásról: A rendszer lényeges pontja, hogy a szolgáltatásért nem fizetők ne tudják használni azt. Ezért alkalmaznak egy eljárást, aminek segítségével mindenki egy saját "kódkulcsal" fejti vissza a letöltött anyagot. Biztonsági szempontból ezt időnként cserélik, ezért kell a havi min. 3 beloginolás, a rendszer ugyanis ekkor frissíti a kulcsot. Itt tehát NEM arról van szó, hogy 3-szor lehet, hanem hogy havonta min. 3-szor KELL beloginolni. A kódcsere és hasonlók természetesen a user előtt nem realizálódnak, mindez teljesen automatikus.

Akkor egy kicsit a komponensekről:
A BS részei közül a legfontosabb az FZA Reception Client. Ennek folyamatosan futnia kell, ha meg szeretnéd kapni az érkező cfa-kat.
A "Last Shared Files" fül alatt látod a beérkezett FZA-kat. Bal oldalon a lekérés ideje, jobb oldalon a leérkezések ideje. A filter feladata gondolom egyértelmű, a harmadik fölön pedig a regisztrációt, és a proxy beállítást végezheted el. GPRS-el nincsenek tapasztalataim, 56K faxmodem rulz icon14.gif
A Polster's SRCleaner feladata a Fazzt könyvtár fésülgetése és gondozása, leginkább pedig gyomlálása: kiszedi az esetleges duplázott és fölöslegesnek ítélt fájlokat. Ha egy mód van rá fusson! icon33.gif
A Database Viewer a letöltött fáljaidat rendezgetheted.
Twofish Decryptor: Mondjuk, hogy a lényeg lényege. Egy, az Advanced Twofish PP Unitra épülő alkalamazás. Feladata, hogy a letöltött fájlokat kikódolja a már kitárgyalt kulcs segítségével. Nagy segítség lehet az incompletek csökkentésésre, hisz a file-t nem a leérkezéskor kódolja ki, hanem amikor TE akarod, vagyis épeszű (avagy kicsit lassabb gépű :) ember esetében a letöltés végén. Természetesen ennek csak a kikódolás során kell futnia.

És akkor a személyes tapasztalatok:
A rendszer kezdeti stádiuma ellenére alapvetően jó és működőképes. Az utóbbi három napban megkezdődött az aktív tesztelés. Csak tegnap este és ma éjjel összesen kb 20GB anyag jött, ill fog lejönni. Tény, hogy ezek kb 20%-a német film illetve játék, de a többi igen-igen jó cucc (najó, nagyon jó cucc, de ezeket ugye 24h elteltével mindig letörlöm a vinyórol, mer' azt kell, mer' a törvény mondja icon20.gif )
Az incompletek száma tényleg megnőtt, ennek oka, hogy az eon az eddigi 13% helyett kb 7%-ra vette viszza az EC adatok mennyiségét a hasznos adatokhoz visznonyítva. Ezek azok az adatcsomagok, amelyek a hasznos adat mellett érkeznek a holdról, és segítségükkel a fazzt néhány esetleges adatcsomagvesztés esetén is rekonstruálni tudja a letöltendő file-t. Mivel ez kevesebb lett, így nyilván nagyobb a hibalehetőség is. Szerencsére sikerült a gépet igen jól belőnöm, a tetőn egy 140cm-es tányér figyel, signal strenght 60%, szóval az incomlepte jelenséggel eddig szerencsére csak elvétve futottam össze.

Az FFM-hez képest jobb, hogy kb egy adott időben jön a cucc, és nem neked kell válogatni, szóval tényleg csak a java.

Tehát a Shared nem halott, sőt, ha ez így marad, szerintem még elevenebb lesz mint eddig. Igaz, mindezt a FileZone-od bánja, dehát valamit valamiért.

Na, hirtelen ennyi. Elnézést a terjedelem és a szájbarágós stílus miatt. Ha bárkinek kérdése lenne, a mailcímem adott.

Üdv,

dlgbr
[válaszok erre: #12 #14]
Kezdő
dlgbr adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Paradise



Tagság: 2002-09-11 00:00:00
Tagszám: #283
Hozzászólások: 69
9. Elküldve: 2002-12-16 00:37:54,

BitchSlapper

[554.]

Én már uninstall-áltam az EOL-t a gépemről. Így már semmi értelme sincs... icon59.gif
[előzmény: (8) satdown, 2002-12-16 00:14:21]
Kezdő
Paradise adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


satdown



Tagság: 2002-12-08 00:00:00
Tagszám: #564
Hozzászólások: 49
8. Elküldve: 2002-12-16 00:14:21,

BitchSlapper

[555.]

az ffm helyett van a germánok csinálták hogy csak a fizetős usereknek menjen a shared icon73.gif
Egyébként ha él az előfizud neked is adnak hozzáférést a shared-hez csak elötte meg kell velük osztanod a 700 megádat.
Rendesen megy főleg éjszaka jön a cuccos 10-15 giga/nap .
A gond csak az hogy kicsit túlteng benne a german divx ami szar icon38.gif
[válaszok erre: #9] [előzmény: (7) bekefiu, 2002-12-15 22:02:25]
Zöldfülű
satdown adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


bekefiu



Tagság: 2002-12-09 00:00:00
Tagszám: #579
Hozzászólások: 21
7. Elküldve: 2002-12-15 22:02:25,

BitchSlapper

[556.]

Senki nem próbálta még ki?

MI EZ VÉGÜL IS!
[válaszok erre: #8]
Zöldfülű
bekefiu adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


BB.
6. Elküldve: 2002-12-12 11:07:39,

BitchSlapper

[557.]

Nos, a bitchslapper-ről elég sokat írtak a napokban az eol-os topicban. Ami igazán gáz, az az, hogy ha nem lenne shared akkor kifizetné -e valaki az éves 40eFT-ot havi 700megáért ??
Havi 3333Ft-ot? 700mega az cirka 1 film.......3333Ft-ért? Akkor már inkább megveszem DVD-n és akkor még nem számoltam az áramot stb.
A shared pedig látjátok, hogy nem megy :((
Még jó,hogy csak januárig fizettem elő icon41.gif
Mindenesetre kár az eol-ért icon44.gif
Vodafon pedig teljességgel alkalmatlan mindenre.....nekem a belogginolás kb 2 hónapja lehetetlen vele icon73.gif
[előzmény: (5) Paradise, 2002-12-12 01:13:58]
  


Paradise



Tagság: 2002-09-11 00:00:00
Tagszám: #283
Hozzászólások: 69
5. Elküldve: 2002-12-12 01:13:58,

BitchSlapper

[558.]

B.B.!

Én is Vodás vagyok, de be tudok loggolni . Igaz, hogy kell 5-6 próbálkozás, de megy... icon14.gif

Ezt írtad: "az áram díját nem fedezi az ami naponta lejön."
Most mik mennek, mert az FFM-en keresztül naponta kb. 10 file jön le, abból is 8 pár byte-os teszt file-ok. icon73.gif
Van valami artelnatív megoldás az EOL helyett???
[válaszok erre: #6]
Kezdő
Paradise adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pcdriver



Tagság: 2002-10-09 00:00:00
Tagszám: #340
Hozzászólások: 131
4. Elküldve: 2002-12-11 06:50:35,

BitchSlapper

[559.]

BB te most se tudsz letölteni?
Haladó
pcdriver adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Piton



Tagság: 2002-12-11 00:00:00
Tagszám: #595
Hozzászólások: 3
3. Elküldve: 2002-12-11 01:28:49,

BitchSlapper

[560.]

icon35.gif
BB.! Tudnál nekem valamit mondani a BitchSlapperről? Az Eon már szinte teljesen döglött pedig még az előfizetésem aktiv ! Kidobott pénz volt vagy van mégis megoldás? Válaszod előre is köszi!
[előzmény: (2) BB., 2002-12-10 22:29:11]
Zöldfülű
Piton adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


BB.
2. Elküldve: 2002-12-10 22:29:11,

BitchSlapper

[561.]

Ez kérlekszépen az a progi, ami kinyírja az eol-t.
A fritz-ek találták ki arra, hogy ne lehessen előfizetés nélkül letölteni a shared file-okat. Ugyebár van 1 patch amivel el lehet indítani a FFM2.555-öt és így tudod gyűjteni az EFA-kat előfizetés nélkül is.
Most ha a BITCHSlapper nem megy a gépeden, akkor a lejött file-ok a TEMP könyvtárból nem kerülnek át a Download Centerbe, hanem eltűnnek. Magyarán csak előfizetéssel lehet leszedni a cuccot. Egyébként aki vodafone-os, mint én az be sem tud loginolni a Bitchslapperrel, sőt nálam a FFM is csak a PATCH-el indult.
Én befejeztem az eolt, az áram díját nem fedezi az ami naponta lejön.
Nevetséges.......Szép volt, ennyi volt icon66.gif
[válaszok erre: #3] [előzmény: (1) bekefiu, 2002-12-10 16:16:27]
  


bekefiu



Tagság: 2002-12-09 00:00:00
Tagszám: #579
Hozzászólások: 21
1. Elküldve: 2002-12-10 16:16:27,

BitchSlapper

[562.]

hogyan működik és mi ez?
[válaszok erre: #2] (TÉMANYITÓ)
Zöldfülű
bekefiu adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

BitchSlapper

(üzenet: 562, Sat)
 
    / 23 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.0063169002532959 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail