Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455419/16 Témák: 18953 Tagok: 112632 Legújabb tag: Klop Hann Online: (59/1
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 1 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Oracle9ias Portal

(üzenet: 10, Web)
 

Csory
10. Elküldve: 2003-05-21 09:13:50,

Oracle9ias Portal

[1.]

Azt nem tudom, hogy hogyan épül fel a repository, viszont a általában portal kezdet? schemanevek alatt kell keresni az adatbázisban (a 9i-ben azt hiszem sima 'portal' a régebbiekben pedig 'portal30' alatt). Van még egy demo schema is 'portal_demo' alatt, továbba a Single-Sign On-nak is 'portal_sso'. Természetesen van külön admin user is ('portal_admin'). Ez az egész együtt alkotja a repository-t és akárhány user alatti weboldalt képes eltárolni (csak az adatbázis kapacitása szab határt).
Sajnos mivel nem vagyok fejleszt?, ezért a Categories ill. Perpectives dogokat sem tudom, azt viszont igen, hogy van egy eléggé részletes on-line help-je, ahol eléggé részletesen le van írva minden.
Amúgy pedig ha az egész részletes doksi érdekel, akkor a technet.oracle.com-on meg tudod nézni és le tudod tölteni HTML és PDF formátumban is
[előzmény: (9) lpéter, 2003-05-19 11:23:56]
  


lpéter



Tagság: 2003-05-09 00:00:00
Tagszám: #3841
Hozzászólások: 171
9. Elküldve: 2003-05-19 11:23:56,

Oracle9ias Portal

[2.]

Az infóid alapján már kezd derengeni, hogy hogyan is épül fel egy portal alapú alkalmazás. Ez a bizonyos repository hogyan épül fel? Sémánként jön létre egy repository vagy weboldalanként jön létre.

Más: arra nem jöttem még rá hogy a Content Areas-ban található Categories és Perpectives milyen célt szolgál.

Köszönöm a segítséget.

PeeT.
[válaszok erre: #10] [előzmény: (8) Csory, 2003-05-19 10:18:50]
Haladó
lpéter adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Csory
8. Elküldve: 2003-05-19 10:18:50,

Oracle9ias Portal

[3.]

Az iAS-on keresztül történ? fejlesztés tényleg egy nagy varázslás, mert bizonyos dolgokat eléggé körülményes vele megcsinálni (pl. valami standard-tól eltér? weblapot). Az viszont nem igaz, hogy mindent m?veletet PL/SQL hívással intéz el. Csak amelynek van adatbázisvonatkozása is. Az viszont igaz, hogy az egész weblap struktúráját a háttérben az adatbázisba menti és onnan is veszi el?, amikor lekérdezi valaki. Ezt nevezik repository-nak. Így ha meg akarod tudni, hogy az aktuális lap, milyen kompnensekb?l épül fel és milyen egyéb tulajdonságai vannak, akkor "csak" ennek a bizonyos repository-nak a logikai és fizikai szerkezetét kell ismerned és egy megfelel? SELECT-tel máris mindent kinyerhetsz.
[válaszok erre: #9] [előzmény: (7) lpéter, 2003-05-16 16:16:18]
  


lpéter



Tagság: 2003-05-09 00:00:00
Tagszám: #3841
Hozzászólások: 171
7. Elküldve: 2003-05-16 16:16:18,

Oracle9ias Portal

[4.]

Ha jól gondolom akkor a böngészön keresztül történő portal alkalmazásfejlesztést hasonlithatom egy nagy méretű varázslóra. Mert ha jól vettem észre a rendszer a hattérben minden műveletet PL/SQL-re generál le és ezeket hajtja végre az alkalmazás szerver. Arra kellene rájönnöm, hogy a képernyőn megjelenő webes komponensekre hogyan lehet PL/SQL-en keresztül hivatkozni /pl.: séma.alkalmazas_komponens.értek/ (gondolom hogy a htp csomag használatára is szükség van).
így világosabban látnám át az egész fejlesztési mechanizmust.

PeeT.
[válaszok erre: #8] [előzmény: (6) Csory, 2003-05-16 16:04:11]
Haladó
lpéter adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Csory
6. Elküldve: 2003-05-16 16:04:11,

Oracle9ias Portal

[5.]

Els? kérdés: Igaz, ha van valami gond telepítéskor és az Oracle Support is csak vakon tapogatózik, akkor még sokkal tovább is (több hónap is, ami sajnos személyes tapasztalat, mikor egy IBM AIX szerverre kellett volna felrakni)
Második kérdés: Tanítást sajnos id? hiányában nem tudok vállalni. Amúgy a PL/SQL ismeret az egésznek az alapja. E nélkül elég nehéz csinálni akármit is. Most már eléggé nyomják a Java-t is ezért ez is egyre inkább fontos lesz. Már adatbázis szinten is kezeli
[válaszok erre: #7] [előzmény: (5) lpéter, 2003-05-16 14:15:16]
  


lpéter



Tagság: 2003-05-09 00:00:00
Tagszám: #3841
Hozzászólások: 171
5. Elküldve: 2003-05-16 14:15:16,

Oracle9ias Portal

[6.]

Köszönöm a segítséget. Mivel én pontosan 7 hete foglalkozom Oracle Portal fejlesztéssel, így amit leírtál részben értem meg csak, és a PL/SQL-t is kb. 3 hónapja tanulom. Úgyhogy van még mit tanulnom, de úgy gondolom, hogy ez egy olyan része az informatikának, hogy érdemes vele foglalkozni és szeretem is csinálni.

Kérdés: igaz hogy egy Oracle Portal telepítése és bekonfigurálása eltarthat 1 hónapig is. Amikor én ezt az infót hallottam, nem akartam elhinni.

Még egy kérdés: nem válalsz tanítást. Meglehet hogy hülye kérdés, de én nagyon komolyan gondolom azt amit csinálok, és szeretném minél jobban megtanulni a portalban való fejlesztést.

Üdv.

PeeT
[válaszok erre: #6] [előzmény: (4) Csory, 2003-05-16 13:37:01]
Haladó
lpéter adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Csory
4. Elküldve: 2003-05-16 13:37:01,

Oracle9ias Portal

[7.]

Egy formon belül minden egyes táblának kell készíteni egy blokkot, aminek az adatbázis forrása ez a bizonyos tábla. Bár hogyha nem interaktív módban akarod használni, akkor egy triggeren belül tudsz írni annyi DML-t amennyit csak akarsz, így bármelyik táblát tudod lekérdezni és módosítani is.
Amúgy Oracle-lel foglalkozom már több, mint hét éve (DBA és fejlesztés is).
[válaszok erre: #5] [előzmény: (3) lpéter, 2003-05-16 11:36:31]
  


lpéter



Tagság: 2003-05-09 00:00:00
Tagszám: #3841
Hozzászólások: 171
3. Elküldve: 2003-05-16 11:36:31,

Oracle9ias Portal

[8.]

Üdv: Csak fejlesztéssel foglalkozom. Ahogyan te is írtad jó nagy falat ez a Portal. Konkértan rengeteg apró kérdésem is lenne, de az egyik fontos dolog, hogy nem tudom, hogy hogyan lehet feltölteni, frissiteni több tábla tartalmát egyetlen formon keresztül. Egy megoldásra rájöttem: a kérdéses táblákból felépítettem egy nézetet (View) és ezt használtam fel a form készítésekor. Csak az a gond hogy nem tudom feltölteni adatokkal, mivel hibaüzenetet kapok.

Egyébként te mivel foglakozol ???

Előre is kösz a segítséget.

PeeT
[válaszok erre: #4] [előzmény: (2) Csory, 2003-05-16 08:22:56]
Haladó
lpéter adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Csory
2. Elküldve: 2003-05-16 08:22:56,

Oracle9ias Portal

[9.]

Milyen segítség kellene? (Install, fejlesztési vagy konfigurálási). Azért eléggé nagy falat/massza ez a termék.
[válaszok erre: #3]
  


lpéter



Tagság: 2003-05-09 00:00:00
Tagszám: #3841
Hozzászólások: 171
1. Elküldve: 2003-05-13 14:56:44,

Oracle9ias Portal

[10.]

Üdv mindenkinek.
Egy új topic-ot szeretnék itt és most indítani, amely az Oracle 9ias Portal-ban fejlesztőknek szól. Teszem ezt azért is mert nap mint nap ebben a fejlesztőrendszerben dolgozom, és elkélne egy kis segítség. Remélem lesz érdeklődés a téma iránt. Ha valaki ezt olvassa, adja tovább, hogy minél többen megismerhessék ezt az új topicot.
PeeT
(TÉMANYITÓ)
Haladó
lpéter adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Oracle9ias Portal

(üzenet: 10, Web)
 
    / 1 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.006493091583252 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail