Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455404/1 Témák: 18953 Tagok: 112632 Legújabb tag: Klop Hann Online: (58/1
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 22 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Collie, smooth

(üzenet: 543, Brit pásztorkutyák)
 
 18. zafír    adatlap 2005-02-18 15:27:47 válasz erre előzmény (17)
Köszi, kapiskálom! icon70.gif Ma már sajnos nincs annyi időm, hogy belemélyedjek a honlapokba, meg a standardbe, az már jövőhétre marad. ( Azt hiszem, mégiscsak kelleni fog otthonra is internet, mert ez így nem állapot. icon21.gif )
Kíváncsian várom, milyen képeket teszel/tesztek fel a hétvége folyamán ide.
Szilvásváradra megyünk, ha jól tudom, klubkiállítás is lesz, úgyhogy már várom. icon32.gif
icon50.gif

Merryville Smooth Collie Kennel
 17. László Krisztina    adatlap 2005-02-18 15:06:43 válasz erre
lapsenvahdit.jpg

gyönyörű család
 16. László Krisztina    adatlap 2005-02-18 15:03:51 válasz erre
Zafír,
majd este meg hétvégén teszek fel még pár dolgot smoothról ide neked, és nyugodtan írj kérdéseket ide... majd válaszol talán más is, me én is. icon50.gif most menek dolgozni. Még majd benézek.
Lesz klubkiállítás idén május 16-án Pünkösd hétfőn Szilvásváradon... eljössz?? ott élőben többet lehet majd beszélgetni, meg mutatni hosszúszőrűn :) (a smooth elvileg borotvált hosszúszőrű)
 15. László Krisztina    adatlap 2005-02-18 15:00:19 válasz erre előzmény (14)
a sable kutyust jó lenne jól megsimogatni, és megnézni közelről icon33.gif hogy láthassuk jobban. Ami kép alapján nem tűnik jónak:
első az arckifejezés. Kedvességet sugároz? szerintem kicsit sem. Az arckifejezés ami nagyon összetett, és attól hogy a fej részletei tökéletesek (tiszta körvonalak, párhuzamos koponyatető és orrhát, egyenes orrhát, ugyanolyan hosszúságú orrhát és koponyatető, enyhe stop, ami nem nyúlik el, de nem is határozott, nem csapott koponya, jó helyen tűzött, jól tartott fülek, szemek… mandula vágású, jól elhelyezkedő, sötét, közepes nagyságú szemek.) sok részlet. Itt ennél a kutyánál hosszú arcorri rész, szemek nem adnak semmi bájt, mert nyitottnak tűnnek (nem azért mert ébren van?! ;) )... és még sok apró, meg is nem annyira fogható részlet ami idegen kifejezést ad neki. Keresek hamarosan jó kutyák honlapjait, hogy lásd a különbséget. Amúgy füle jó a kutyinak... tehát nem minden rossz. A smoothnál nagyon fontos az egészséges jellem... aktívabb mint a collie. A tökéletes izomzat, szalagrendszer, mozgás, felépítés. Szóval nem kidobandó ez a sable... csak a feje nem kóser.
Ajánlom mindenképp a Mia Ejerstadt könyvét majd megvételre, amit collie standard értelmezéséről írt. és ami még: http://www.collieclubofamerica.org van jó standardértelmezés, bár a hosszúszőrűek feje nem jó... a rövidben nem annyira rosszak a rajzaik.
Foxearth kennel: http://www.zyworld.com/foxearth/aboutus.htm csakúgy... mert megtaláltam az oldalát
Oneway (itt fejek szépek, felépítés néha nem.)
http://www.geocities.com/Heartland/hills/6696/ram.htm

Kangasvuokon!!! (finn)
http://kotisivu.mtv3.fi/reginanklaani/

és ő: Kangasvuokon Put Up The Pow Wow finn tenyésztésű és angol champion lett!!
RistoseisOK.jpg

egy szép fej uonnan:
LTMallorcapaa.jpg
 14. zafír    adatlap 2005-02-18 14:06:56 válasz erre előzmény (13)
Este sajnos nem tudok netezni, mert melóhelyről szoktam, napközben.
Nagy élmény lehetett Finno.-ban annyi rengeteg gyönyörű kutyát látni.
Tudnál kicsit mesélni arról, milyenek a kívánatosabb jegyek náluk? Pl. az előbb említett gold-sable kutyának mitől nem jó a feje? icon52.gif

Merryville Smooth Collie Kennel
 13. László Krisztina    adatlap 2005-02-18 13:22:22 válasz erre előzmény (12)
mi is így helyhiány miatt...
nekem volt szerencsém és a világ legjobb állományával bíró Finnországban voltam kiállításon...
(három hónapig voltam cserediák, ebben egy kis helyi és egy CACIB kiállítás fért bele... lehetett volna több, de lusta voltam)
a kis helyi kiállításon több mint hetven hosszú szőrű, és ugyanannyi rövidszőrű collie volt... és micsoda fantasztikus kutyák!! mozgás felépítés... fej az nehéz téma, nem elég kedves a kifejezés sokszor. A finnek elkötelezettek a mozgás mellett, ezért ott mindkét változat jól mozog.
És a sheltijeik... kiemelkedőek, ott a kisebb kiállításon egy osztályban láttam annyi kiemelkedő minőségű sheltiet, amennyit itt idehaza az utóbbi tíz év alatt összesen. idehaza kb összesen 10 - 15 tetszett nekem annyira.

Kérdésem lenne: este leszel netközelben? Tíz utánra gondolok. A kiskutyám akkor alszik el, és utána netezek kb egy másfél órát. Akkor Era is elérhető lesz- sztem...
 12. zafír    adatlap 2005-02-18 13:05:16 válasz erre előzmény (11)
Na csakhogy! icon25.gif Már azt hittem egyedül maradok! icon21.gif
Igen, imádom a rövidszőrűeket. icon22.gif Csak külföldi kennelek honlapján találtam eddig róluk érdemleges, up-to-date info-t, és sajnos kiállításon is csak egyszer láttam, tavaly három kutyát azt hiszem az egyik cseh vagy lengyel kennelből. Most nem ugrik be a nevük, pedig tudom! icon18.gif

Jelenleg labradorom van, ő utcáról befogadott ex-fiú ( nekem köszönheti, hogy ex icon25.gif ), és jövő hónapban lesz egy kislányom a Sáregresi kennelből. Úgyhogy remélem, kiállítani is fogok.

Helyhiány miatt így egyelőre a smoothie-k csak szerelem, de ez csak idő kérdése.

Merryville Smooth Collie Kennel
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2005-02-18 13:06:31]
 11. László Krisztina    adatlap 2005-02-18 12:53:21 válasz erre előzmény (10)
Az arany színű állóképes kannak, amerikai feje egyértelműen.

Clio agitált ide engem, ő meg lelépett :)) téged érdekelnek a rövidszőrűek?? milyen kutyáid vannak már, tenyésztesz, kiállítasz?
 10. zafír    adatlap 2005-02-18 12:13:50 válasz erre előzmény (9)
Szia! Én már itt vagyok! icon33.gif
Melyiknek durva a feje?

Merryville Smooth Collie Kennel
 9. László Krisztina    adatlap 2005-02-18 11:40:43 válasz erre előzmény (4)
azért a fej az nagyon durva... sokat ront az összképen. Tudod hogy nem első szempont nálam a fej, de itt azért nem lehet nem észrevenni...

Holvagy Clio ? icon70.gif

Lassan lesz egy privát fórumunk :) ebből. Hogy lehetne feléleszteni?? Várlak. Ha bejelentkezel, küldj lécci a munkahelyi emilemre levelet, hogy mehet :)
 8. László Krisztina    adatlap 2005-02-18 11:38:08 válasz erre előzmény (7)
nagyon szép, remélem már lett gazdija icon22.gif
többet sajnos nem tehetek a reméynkedésnél.
 7. Panka    adatlap 2004-11-22 08:47:40 válasz erre
Spikey 10 hónapos skótjuhász keverék kan kutya. Unatkozó humanoidok
rugdosták a kutyát Dunakeszin, de szerencsére felfigyeltek rá az ott lakók,
és kimenteték a latrok karmai közül. Magukhoz vették, orvoshoz vitték,
beoltatták, de megtartani saját kutyáik mellett nem tudják. Spikey nagyon
kedves, bújós, játékos kölyök. Kicsit ugri-bugri, ami az ő korában
természetes, de hancúrozás közben sem durva, nem boritja fel az embert. A
többi kutyával remekül megértik egymást. Kertes házban lakhatott, nem akar
vagy nem mer bemenni a lakásba. Csak álomgazdi jelentkezzen érte, akiben
már nem kell csalódnia, szereti és tud vigyázni rá. Telefon: 70/228-80-09
DSCF0048.jpg

További képek: http://www.ungarnspezial.ch/gallery/album227

Saját fotóalbumom : : : Csömöri Állatvédők
AKCIÓ! Egyet be
 6. clio    adatlap 2004-03-08 23:03:39 válasz erre előzmény (5)
[IMG] Kris.jpg [IMG]
Young Champion Of Russia Selbit Humpty Dumpty

Rineweld Collies
 5. clio    adatlap 2004-02-17 12:23:28 válasz erre
Még egy érdekesség !
Ő Int.Ch Kings Walley Quantum Leap

[IMG] a_NickCart.jpg [/IMG]
 4. clio    adatlap 2004-02-17 12:14:06 válasz erre
Ő egy gold -saable rövidszőrű skótjuhász ! Figyelembe ajánlom : gyönyörű izmolt, telt front, szuper vállakkal!

[IMG] _42HoneyFrntMay01.jpg [/IMG]
 3. László Krisztina    adatlap 2003-11-26 11:17:11 válasz erre előzmény (2)
Szia, jó itt látni téged. Hogy állsz az alommal? Lesz A sable szukának is alma, vagy a mamájának?
 2. Horváth Zsófia    2003-11-26 11:03:11 válasz erre
www.freeweb.hu/scrimshaw

Sajna elég régen frissítettem, de igyekszem behozni a lemaradást.
Akit érdekel a fajta, keressen!
 1. László Krisztina    adatlap 2003-08-22 08:34:28 válasz erre
A hosszúszőrű collie érdemtelenül elfeledett testvére. Vajon miért nem tud népszerűvé válni idehaza?
(TÉMANYITÓ)
 

Collie, smooth

(üzenet: 543, Brit pásztorkutyák)
 
    / 22 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.0078799724578857 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail