Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455349/1 Témák: 18953 Tagok: 112629 Legújabb tag: Evech Online: (68/2
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 3 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

A collie mozgása

(üzenet: 57, Brit pásztorkutyák)
 
 32. László Krisztina    adatlap 2005-07-26 20:01:48 válasz erre előzmény (22)
erről jut eszembe:

a kutya nem csak a "testével" mozog, hanem "fejével" is. Vagyis élénk, kíváncsi, nyitott kutya könnyebben motiválható arra hogy szinte ússzon a körben. Egy lendületes kutyus jobban megfogja a bíró szemét mint akit húzni kell (bár a húzandó kutyák legtöbbje nem bír menni)

Lady persze nem reménytelen icon23.gif nehogy úgy értelmezd hogy róla írtam rosszat :)) miért tenném? ki fog derülni, mivel lehet motiválni, mivel lehet felpörgetni kicsit :)) akkor ő is szívvel lélekkel ott lesz a kiállításokon.

icon78.gif

ja elvileg a 30 hozzászólás törölve volna kellene lennie... de még asszinéd Kylla rád vagyok mérges icon33.gif ... csak kell a rend, van collie rough, van általános, van sheltie topik a csevegésre...
 31. Mystic    adatlap 2005-07-26 19:59:09 válasz erre előzmény (29)
Ennyire ne legyél már szigorú! Van, hogy el tévedünk kicsit, de attól jól érezzük magunkat beszélgetés közben, függetlenül attól hova kellene írnunk. Ez ugye nem baj? Nem hiszem, hogy ez olyan nagy probléma.. icon21.gif

http://mysticmoonlight.uw.hu
 30. Kylla    adatlap 2005-07-26 19:50:59 válasz erre előzmény (29)
de szigorú vki icon26.gif
 29. László Krisztina    adatlap 2005-07-26 19:47:42 válasz erre előzmény (14)
:))

akkor lehet jól figyelni a collienk mozgását (vagyis lépéseit) ha hó van, vagy ha vizes a tappancsa nyáron :))

ez utóbbit lemeóztam Rygelth esetében (volt szíves hasast ugrani a bűzölgő békanyálas patakba...)

a lépései egy vonalban voltak, és mintha egyenletes közönként végig pöttyözte volna valaki az utat... azaz a hátulsó lábai pont az elülsők helyébe léptek. Így láttunk valami lenyomatot. Akkor, ha túl hosszú lenne a háta, ha valamelyik szögellése erősen rossz lenne, akkor nem tudan ilyen jó nyomot hagyni.

egyet nem lehet a nyomokból látni: a mozgás tolóerejét. tolóerő, ahogy mutatja a far hosszától izmoltságától függ... a far akkor jó hosszúságú, ha a csipő megfelelő dőlésű és hosszúságú... ami akkor a legvalószínűbb ha jó a hátulsó szögellés...

jó volna azért ha valaki beleszólna az ebbe eszmefuttatásomba, jól írtam? vagy nem minden így van?

ui: a nem a collie mozgásáról szóló hozzászólásokat ezután törölni fogom... lásd 18, 25, 26, 27... és ugyanez igaz azokra a topikokra is, amik határozott témáról szólnak. mint collie karaktere, vagy milyen a jó bíró.
 28. László Krisztina    adatlap 2005-07-26 19:47:26 válasz erre előzmény (14)
.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2005-07-26 19:54:16]
 27. Yoyó    adatlap 2005-07-26 19:28:49 válasz erre előzmény (26)
Méghogy 5 mondat? A mi bírálati lapunk, idézem: közép nagy és erős megf. feszes hát ,jó szögelések.
( hogy mi az erős, és hol, értelmezzük szabadon..) De legalább volt szeme a dolgokhoz, és nem vakította el a szőrtömeg. ( ami nálunk sheltiknél nem is nagyon volt..)
És bár jó lett volna egy "rendes" bírálat, de mivel jó volt a "vége", most elnézhetjük.

THE SOUTH'S STAR SHELTIE KENNEL
 26. clio    adatlap 2005-07-26 14:32:25 válasz erre előzmény (25)
szarakodik a fórum írtam valamit és nem jelent meg..

hátha most : szóval szerintem sietet alig írt 5 mondatnál tőbbet ..a bordereknél elhúzta az időt..gondolom

Rineweld Collies
 25. harangzug    adatlap 2005-07-26 14:03:05 válasz erre előzmény (24)
igazad van.csak én egy gyártó részleget vezetek és én úgy gondolkodon,ha valaki a maximumot nyújta,akkor megérdemli a maxi értékelést.
 24. clio    adatlap 2005-07-26 13:58:12 válasz erre előzmény (22)
Nagyon jó volt hogy nem volt meleg..
Ezért is voltak élénkebbek a kutyák Lady nagyon kevetlenül indult de mire jöttek a bírálatok nagyon ügyes lett ..kiheverte az utazás nyomasztó hatását..

Rygelth-et pedig jó hogy előre rakta a bíró mert igy meg tudtam mutatni rendesen mozgás közben ha maradunk hátul akkor csak döcögtünk volna az első kutya tempójában ..

Lehet hogy nem hatottátok meg a bírót viszont befelyeztétek a HJCH-t és ez a lényeg!

Rineweld Collies
 23. Mystic    adatlap 2005-07-26 11:20:04 válasz erre előzmény (22)
Valószínűleg élénkebb volt minden kutya mert nem volt 40 fok. Azért ez is számít. Jobb volt nekik, mintha több 100 km utazás után még várniuk kell a tűző napon órákat. Itt azért ez kellemesebb volt nekik. icon70.gif

http://mysticmoonlight.uw.hu
 22. harangzug    adatlap 2005-07-26 10:02:35 válasz erre előzmény (21)
csak azért gondoltam, mert a Lady ezen a kiállításon mozgott a legjobban.bár ez ezt a bírót nagyon nem hatotta meg. persze más sem.
 21. László Krisztina    adatlap 2005-07-26 07:40:47 válasz erre előzmény (20)
icon13.gif

egy kutya ha tud mozogni az éjjel is és nappal is tud...

ha nem akkor sík mindegy.

Kivéve, ha éjjel azért nem menne, mert fél, vagy csarnokban azért nem mutatja magát (összehúzza) mert fél... de most egyik kutyán sem látszott ilyesmi.

vagyis a cserebere azért kellett hogy Rygelth ne a többiek mögött topogjon. De ez nappal is kellett volna. Egyszer fajtagyőztes összevetésnél mi is topogtunk... csak akkor egy felnőtt kan volt előttünk. icon24.gif
 20. harangzug    adatlap 2005-07-26 06:34:14 válasz erre előzmény (19)
mindíg így viselkednek,vagy csak a szokatlan időpontnak köszönhető

icon50.gif
 19. clio    adatlap 2005-07-25 23:33:12 válasz erre előzmény (18)
szióka!
Ezt hogy érted?

Rineweld Collies
 18. harangzug    adatlap 2005-07-25 23:29:09 válasz erre
nem lehet,hogy a cserebere "szükségessége" csak az éjszakának tudható be? vagy nappal is ugyan így viselkednének?
 17. LuckyLuke    adatlap 2005-07-25 23:25:48 válasz erre előzmény (16)
miután szinte kiszemelte szegényt. icon21.gif én is lemaradtam, csak nem annyira mint jó lett volna.
én jobb hijján kihúzódtam. De izomzat terén okés a dolog, de azért tudtunk volna menni mi is.

Lucky-Luke Collie Sheltie Kennel
 16. clio    adatlap 2005-07-25 23:12:01 válasz erre előzmény (15)
icon33.gif icon33.gif

izomzat terén..Brian és Rygelth egymás melett.. szerintem nem kérdéses..

viszont elhiszem hogy gyorsabbak is tudtatok volna lenni ha nem a tricolor kutya után kell futnotok..
Én amikor még hátul voltam direkt vártam egy kicsit és casak utánna indultam így is beértelek titeket akkor is a tricolor volt elöl..a bíró engem rakott előbbre de ti maradtatok utánna...

Ahogy Briant ismerem ha hagytad volna hogy fusson jól fenlékbecsípte volna a tricolort icon23.gif
icon21.gif
 15. LuckyLuke    adatlap 2005-07-25 22:06:03 válasz erre előzmény (14)
khmm khmm....
Brian ment volna, ha tudtunk volna. Nem győztem kiljebb húzódni, hogy tudjam a távolságot tartani, mert Brian belecsipett volna és ezért még külön tepert.

Lucky-Luke Collie Sheltie Kennel
 14. clio    adatlap 2005-07-25 19:46:32 válasz erre előzmény (13)
Egyértelműen szallagrendszer plussz izomzat!
Egy izmos feszes szallagrendszerű kutya nagyon szépen tud mozogni akkor is ha egy kicsit meredekebbek a szögei.. (feltéve ha párhuzamosak a végtagok)viszont egy jó szögellésű kutya is katasztrófán tud mozogni ha lazák a szallagok..
50 % genetika
50 % felnevelés tartás plussz táplálás..

Collieknál gyakra lehet látni laza könyököket amit a jó dús ször szépen eltakar..
Szintén gyakori hiba hogy kevés vagy hiányzik az előmell.. ez gyakran párosul meredek vállakkal..

Csak egy példa az éjszakiai CACib-ról

Rygelth-et előre tette a bíró! Bryen és a tricolor kan valamint Rygelth is egyszerre indultak.. 2 kör után már több mint egy fél kör előnyünk volt..

Bryen-nél az izomzat volt kevés a Tricolornál pedig nem voltak teljesen párhuzamosak a végtagok..

Rygelth viszont egy reső csontozatú izmos medve kan csak úgy " döngetett velem"

Rineweld Collies
 13. László Krisztina    adatlap 2005-07-25 08:25:13 válasz erre előzmény (12)
icon50.gif felnőtt kutyánál volna gond jobban... mert akkor van ez így, ahogy clio is írta, ha a hátulsó lépéshossz nagyobb mint az elülső, ami úgy jöhet ki, ha hátul jobbak a szögellései (a lépéshosszt erősen befolyásolják a szögellések)


másik:

a mozgás ritmusa szerinted mitől függhet még? csak szögellés, vagy izomzat/ szalagrendszer??
 12. clio    adatlap 2005-07-24 22:25:41 válasz erre előzmény (8)
előfordulhat kölyköknél...ez akkor van amikor a kölyök a hátsó lábaival hosszabban lép mint az elsőkkel..

Rineweld Collies
 11. Scottie    adatlap 2005-07-15 20:36:18 válasz erre előzmény (10)
Lehet.

Még annyit, hogy az öreg kutyánk fia már 10 és fél éves és még mindíg oldalazik. Ő mát nem fog egyenesen szaladni.

Posch Péter
 10. harangzug    adatlap 2005-07-15 20:32:37 válasz erre előzmény (9)
10 hónapos. lehet,hogy egy kicsit türelmetlen vagyok icon5.gif icon17.gif
 9. Scottie    adatlap 2005-07-15 20:08:00 válasz erre előzmény (8)
Mennyi idős?
Kölyköknél ez természetes

Posch Péter
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2005-07-15 20:08:17]
 8. harangzug    adatlap 2005-07-15 19:32:28 válasz erre
véleményt kérek! az egyik kutyus ,mikor megy -tehát nem jön- azt látom, hogy hossztengelyében nem fut egy vonalban az eleje és a hátulja. ez hiba-e icon5.gif
 

A collie mozgása

(üzenet: 57, Brit pásztorkutyák)
 
    / 3 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.0094859600067139 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail