Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455286/2 Témák: 18953 Tagok: 112625 Legújabb tag: omb4gitd Online: (75/49
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 3 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Illegális zeneletöltés a netről - vélemények

(üzenet: 61, Sat)
 

gomey



Tagság: 2009-06-07 12:13:38
Tagszám: #75148
Hozzászólások: 4605
61. Elküldve: 2017-05-18 01:05:30,

Illegális zeneletöltés a netről - vélemények

[1.]

Töltsetek csak ezerrel, ők is leszarják a mi jogainkat.
Kiváló dolgozó
gomey adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   

Naked Nightmare



Tagság: 2003-04-13 00:00:00
Tagszám: #2422
Hozzászólások: 389
60. Elküldve: 2003-12-23 15:05:55,

Illegális zeneletöltés a netről - vélemények

[2.]

Na egy érdekes hír, kabbe mahasz:

Egy amerikai bíróság döntésében megtiltotta a zeneipar cégeinek, hogy az internetszolgáltatókat a fájlcserélőket használó ügyfeleik nevének kiadására kötelezzék - írja a BBC News.

Ezzel a döntéssel a kiadók elveszthetik egyik leghatékonyabb eszközüket az ingyenes zeneletöltéseket lehetővé tevő szolgáltatók ellen.
(Napi Online)



---------------------------------------------


Life sucks. Then you DIE!
Törzstag
Naked Nightmare adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


postatib



Tagság: 2002-07-23 00:00:00
Tagszám: #147
Hozzászólások: 1218
59. Elküldve: 2003-10-17 09:13:48,

Illegális zeneletöltés a netről - vélemények

[3.]

http://www.terminal.hu/newsread.php?id=16203510033009

üdv: Posta Tibor
bolt.sat.hu
hoteltv.sat.hu
Kiváló dolgozó
postatib adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Frenky



Tagság: 2003-06-26 19:37:28
Tagszám: #5385
Hozzászólások: 40
58. Elküldve: 2003-10-10 09:31:01,

Illegális zeneletöltés a netről - vélemények

[4.]

Szerintem azt is érdemes felvetni, hogy mi lenne az az ár, amiért ha nem is minden CD-t, de a kedvenc előadótok albumát hajlandóak lennétek megvásárolni. Én régebben (99 előtt, ekkor lett netem) rendszeresen vásároltam például lemezboltokban, valahogy akkor többet tudtam áldozni rá, és nem volt más alternatíva. Manapság is járok rendszeresen boltokba is, de azt vettem észre, hogy még az egyes (azonos kategóriás) lemezek között is óriási az árrés.

Nemrég vásároltam meg például a Hiperkarma második albumát, kereken 5200 (!) Ft-ért. Ugyan egy magyar lemez miért kerülhet ennyibe (nem dupla CD, egy 45 perces anyag)? Kíváncsi lennék, hogy egy ilyen lemezt, amely nem tartozik a mainstream közé vajon mennyien vásárolnak meg.

De hogy mondjak egy pozitív példát is, Jamie Winchester & Hrutka Róber lemezét 2600 Ft-ért tudtam megvenni, ez is idei kiadás. Ők miért tudják ennyiért adni, és a többiek miért nem? Azért ezt is érdemes lenne felvetni egy Mahasz vitafórumon...

Én személy szerint lemezből csak hazait vásárolok szinte, hiszen a külföldit képtelenség anyagilag bírni. De ha a magyar árakat sikerülne 2500-3000 közé leszorítani, akár hajlandó lennék havi 2-3 lemezt is megvásárolni, de addig amíg 5000 fölé is mennek árak, addig nem.
Zöldfülű
Frenky adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hócipő



Tagság: 2003-10-03 07:51:48
Tagszám: #6812
Hozzászólások: 133
57. Elküldve: 2003-10-10 07:08:14,

Illegális zeneletöltés a netről - vélemények

[5.]

Kedves vtb!

Ne aggódjál én is az ingyenélők közé tartozom, csak más területen. De attól még a dolgok nem változnak.
Ebben az országban ha valamiből pénzt lehet "csinálni" ott mindenütt megjelennek az "ingyenélők". Nézd meg a kereskedelmet. Valaki előállítja a terméket, aminek az értéke 100 Ft. És jönnek a többiek: felvásárlók, szállítók, raktározók, ügyintézők, állam, ....stb. Sajnos nincs rá időm, hogy mindet felsoroljam. És a terméket én a boltban 1000-2000 Ft-ért kapom meg. A multi kereskedő viszont az előzők nagy részét kihagyja, és adja a terméket 500 Ft-ért. Vagy lásd az autópálya építést. Aki építi az utat elvégzi a munkát és elviszi a balhét, és sok esetben a pénzét sem látja. De hányan nyúlják le a mi pénzünket közben? És a sort lehetne folytatni.
Ne haragudj meg rám azért, amit ide leírok, nem személyes sértésnek szánom. De mondjuk ha kihagynánk néhány embert, vállalkozást a zenei CD-k gyártása, forgalmazása közben, a kb. 4000 Ft-os CD lehet, hogy 3000 Ft-ba kerülne. (És nem a nélkülözhetetlen emberekre gondolok.) Ha mondjuk a zenei CD-nek borítója nem lenne, akkor lehet hogy csak 2900 Ft lenne az ára, stb. És akkor olcsóbban juthatnék hozzá a zenéhez, igaz nem nézegethetném a CD borítót lemezhallgatás közben. De az esetleges, letöltött mp3 fájlok hallgatása közben sem nézegetik ezt az emberek. Ne haragudj, tényleg nem akarlak megbántani, hisz tudom, hogy a Te munkád azért nem könnyű. És tudom, hogy egy szép, művészien megtervezett és kivitelezett CD borító is egy alkotás.
Lehet, hogy kissé erőltetettek a példáim, de ha belegondolsz te is jól tudod, hogy ebben az országban sajnos ez így működik. Az is meglehet, hogy "nyugaton" is így működik, csak ott van rá pénz.
Vannak bizonyos emberek, szakmák, csoportok, akik mindég azzal jönnek, hogy mert az Ő jövedelmük mennyivel marad el a "jobb világ" hasonló tevékenységet folytató csoportjai mögött. De a vásárlóerő, fizetőképes kereslet azért itt nem olyan, hogy azt a színvonalú jövedelmet biztosítsa.
Aki azt mondja, hogy a zene nem létszükséglet, annak igaza van. Akkor viszont nem kell megvásárolni az embereknek. De akkor megint nem fogy a termék, nincs jövedelem. Lehet, hogy itt is a "sok kicsi sokra megy" elvet kellene alkalmazni? És még talán annyit, hogy a létszükséglet az mindég viszonylagos. Ruhára sincs feltétlenül szükség, lakásra sem, kocsira sem (lásd ősember).
A megoldás szerintem az lenne, ha a terméklánc két végén elhelyezkedő csoportok járnának jól. A zenész és a zenehallgató. A köztük lévőek pedig ezt szolgálnák.

Tisztelettel: hócipő
[előzmény: (54) vtb, 2003-10-09 17:01:24]
Haladó
hócipő adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5392
56. Elküldve: 2003-10-10 01:05:40,

Illegális zeneletöltés a netről - vélemények

[6.]

"Lemezborítókat tervezek. (Egyre kevesebbet. "

Húha, ez már döfi.
Tehát grafikus vagy.
És miért csak lemezborítókat tervezel?

A te zsebedből nemigen húz ki pénzt senki közülünk azzal, hogy zenét tölt le a netről.
Az internet egyre jobban terjed, ez egy uj médium, ahol kényelmesen elérhető sokminden már, TV rádió,hír, film, kultura, bulvár stb...
Egyébként ezért terjedt el ha még nem jöttél volna rá.

Hidd el Bill Gates is azért kaszál mert a PC alkatrészei nem másolásvédettek és ha azok lennének a PC nem terjedt volna el a háztartásban így., sőt semenyire se....

Ha ez nem teccik próbáld meg betiltani az internetet.

A letölthető zene egy jó reklám a szerzőnek.









***************************

VU+ DUO 4K SE , Panasonic VIERA TX-65GZ950E OLED DVBS2/C/T/T2, Gibertini OP100L, Inverto Black Ultra Twin LNB, Amiko DM3800 MOTOR
[előzmény: (54) vtb, 2003-10-09 17:01:24]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP



Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 6838
55. Elküldve: 2003-10-10 00:50:24,

Illegális zeneletöltés a netről - vélemények

[7.]

Hát, érthető, de hogy kevesebb zene jelenik meg, azért az MÉG nem az illegális letöltések miatt van SZERINTEM. Még nem. Ott MÉG nem tartunk.
Egyszerűen csak uborkaszezon van, mindenhol előfordul.
[előzmény: (54) vtb, 2003-10-09 17:01:24]
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vtb



Tagság: 2002-10-30 00:00:00
Tagszám: #393
Hozzászólások: 333
54. Elküldve: 2003-10-09 17:01:24,

Illegális zeneletöltés a netről - vélemények

[8.]

"Lehet hogy Te egy kiadónál dolgozol vagy tulajdonos vagy?"

Nem! De én is az un. "ingyenélők" között vagyok. Lemezborítókat tervezek. (Egyre kevesebbet.) És ennek az az oka, hogy egyre kevesebb lemez jelenik meg. Tehát átvitt értelemben az illegális másolással/letöltéssel az én zsebemből is pénzt vesztek ki. Gondolom így már jobban érthető az én álláspontom.
[válaszok erre: #55 #56 #57] [előzmény: (48) hócipő, 2003-10-07 08:20:33]
Törzstag
vtb adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vtb



Tagság: 2002-10-30 00:00:00
Tagszám: #393
Hozzászólások: 333
53. Elküldve: 2003-10-09 16:55:50,

Illegális zeneletöltés a netről - vélemények

[9.]

"Szerintem túlbecsülik az internetezők felelőségét a lemezpiac hanyatlásában. Ennyi.
Bármit csinálnak akkor is (ahogy az mp3 előtt is) lesz másolás."

Igen másolás mindig is volt és lesz is, de érdekes módon az utóbbi pár évben (amióta olcsó a CDíró és amóta elterjedt az internet és az mp3) 60-70%-ot esett vissza a lemezeladás. Ez véletlen volna.

Sokan mondká, hogy azért mert sok a szemét zene. Igen, de a szemetet még mindig eladják, az értékeset pedig egy nehezebben.
[előzmény: (49) yozso, 2003-10-07 11:31:36]
Törzstag
vtb adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5392
52. Elküldve: 2003-10-07 22:48:56,

Illegális zeneletöltés a netről - vélemények

[10.]

Én azt nem értem ebbe, hogy ha bárki elakít egy zenekart és szeretné kiadni az első lemezét akkor egy rakás pénzt le kell tennie a kiadónak.

Megfigyeltem ma sikeres zenekarok is mindig arról beszélnek: Az 1. lemez kiadásokor így meg így jött össze nagy nehezen a pénz, meg XY segített stb....

Namost, aki Zenét szerez FIZET, aki zenét hallgat FIZET, akkor meg mit csiná itt a kiadó ?????

Meg hogy kerül be a láncba ????


[előzmény: (49) yozso, 2003-10-07 11:31:36]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Andralin



Tagság: 2003-05-06 00:00:00
Tagszám: #3733
Hozzászólások: 326
51. Elküldve: 2003-10-07 14:20:39,

Illegális zeneletöltés a netről - vélemények

[11.]

Ne haragudj yozso, ezt nem vagyok hajlandó elhinni! Nem azt mondom, hogy te hazudsz, talán téged is félrevezettek. Ha tényleg elítélték a srácot, akkor valami másban is sáros volt, pl. software-ek is voltak nála, vagy anyagi előnyt húzott a zenemásolásból!
[előzmény: (50) yozso, 2003-10-07 11:42:47]
Törzstag
Andralin adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


yozso



Tagság: 2003-09-14 22:26:41
Tagszám: #6580
Hozzászólások: 104
50. Elküldve: 2003-10-07 11:42:47,

Illegális zeneletöltés a netről - vélemények

[12.]

Üdv.

Hogy kapták el az illetőt
Valakit elkaptak, aki a kissebb büntetés reményében mondott két nevet.

mivel védekezett,
Szerintem semmivel.

mi miatt ítélték el, Ki perelte - Mahasz, magyar állam, stb. -,
Ezt nem tudom...

mennyi ideig tartott a per
Bőven lejárt a garancia a gépéről, mire végzett, persze nagyon sok ideig semmi hír nem volt.

miért pont ennyi a büntetés...?
A zenéket elküldték azonosításra a iadókhoz, és mivel másolt cd, nem teljes értéken számolták (szerintem nem albumok voltak neki). Na mindegy a károkozás kijött 1m Ft környékére és ez a gyengébb kategóriába esett.

Nem mondta el ettől részletesebben. Vagy is nem mertem kérdezni.

Üdv.:yozso
[válaszok erre: #51] [előzmény: (43) Naked Nightmare, 2003-10-06 21:45:56]
Haladó
yozso adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


yozso



Tagság: 2003-09-14 22:26:41
Tagszám: #6580
Hozzászólások: 104
49. Elküldve: 2003-10-07 11:31:36,

Illegális zeneletöltés a netről - vélemények

[13.]

VTB:

"Négy szobás lakás, egy jó kocsi és 3 gyerek nélkül sem élet az élet..." Nekem csak a "jó kocsi" adatott meg.

Talán túl sok cd-t veszel.... icon25.gif

De komolyan kíváncsi lennék milyen dallam csendül fel a telefonodon mikor hívnak, és átfut-e az agyadon, (annak ellenére hogy pénzért is letöltheted) hogy be van-e fizetve a jogdíj.

Szerintem túlbecsülik az internetezők felelőségét a lemezpiac hanyatlásában. Ennyi.
Bármit csinálnak akkor is (ahogy az mp3 előtt is) lesz másolás.
[válaszok erre: #52 #53] [előzmény: (47) vtb, 2003-10-07 02:24:55]
Haladó
yozso adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hócipő



Tagság: 2003-10-03 07:51:48
Tagszám: #6812
Hozzászólások: 133
48. Elküldve: 2003-10-07 08:20:33,

Illegális zeneletöltés a netről - vélemények

[14.]

Tisztelt vtb!

Lehet hogy Te egy kiadónál dolgozol vagy tulajdonos vagy? (vicc) icon32.gif
De azért alapjaiban egyet tudok érteni Veled! A helyzet az, hogy én nem az előadók, kiadók, ......, stb. tisztességes hasznára gondoltam, mikor a hopzzászólásomat írtam. Bár kis hazánkban nem tudom értelmezni a tisztességes haszon fogalmát! Lehet, hogy az "állam" mohósága az oka, de a tény az, hogy néha igen komoly árkülönbség van a nyugati és a "mi" áraink között, és nem a "mi" javunkra.
Említetted a benzin árát. Hát mit gondolsz miért hozzák be a benzint külföldről feketén, vagy miért mennek külső országokba tankolni, akik megtehetik? Hobbiból?
Én a hozzászólásomban is elismertem, hogy az mp3 letöltés nem jogszerű, erkölcsös, stb. Csak azt tettem hozzá, hogy ÉRTHETŐ.
Mint ahogy az előző példában a magán benzinkereskedelem is érthető. Pedig felháborodhatna a MOL azért mert nem itthon tankolnak az emberek, ezzel kihúzzák az ő és az állam zsebéből a pénzt. Pedig lehet, hogy a benzin ára is az adótartalom miatt annyi amennyi.
Azért leírnám, hogy én nem szoktam letölteni a NET-ről zenét, mert igazán még azt sem tudom, hogy hogyan vagy honnan lehet. Így könnyen lehet, hogy mire megtalálnék, összeválogatnék és letöltenék mondjuk egy CD-nyi zenét, többe kerülne mintha megvenném. Egyszer-kétszer megpróbáltam ugyan, de elég macerás volt, ezért abbahagytam. Leginkább a műholdak zenei csatornáiról veszek fel zenéket a saját szórakkoztatásomra. Meg legtöbbször a slágerrádiót hallgatom. Ja, és néha vásárolok CD-t. Csak az a baj, hogy az igényes zenei CD-k (ami engem érdekel is, és pénzt is adnák érte) ritkák. És - hogy lássátok milyen pozitívan állok hozzá a kérdéshez - hál' istennek, hiszen úgysem lenne többre pénzem.

Azért mindenkinek jó zenehallgatást kívánok!
[válaszok erre: #54] [előzmény: (47) vtb, 2003-10-07 02:24:55]
Haladó
hócipő adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vtb



Tagság: 2002-10-30 00:00:00
Tagszám: #393
Hozzászólások: 333
47. Elküldve: 2003-10-07 02:24:55,

Illegális zeneletöltés a netről - vélemények

[15.]

Kedves hócipő!

"Érdekes módon a tőlünk nyugatabbra lévő vidékeken néha a fenti termékeket hordozó CD-k jóval olcsóbbak"

ZENE NEM LÉTSZÜKSÉGLET!!!
És a benzin is olcsóbb!!! Most akkor azt is inkább lopjak, mert ott olcsóbb.
Ezt egyébként nem kéne így összehasonlítani. Mivel a CD gyártás minden alkotóeleme ugyanannyiba kerül, mint nyugaton (gyártás, stúdió, nyomda - talán az emberi munka olcsóbb)
De ott nem 25%-os ÁFA van! Ott nincs állami rablógazdaság. (Nem érdekel a politika. Ugyanaz a véleményem az előző és a mostani kormányról is. Az biztos, hogy egyik sem az én érdekeimet képviseli, pedig én választom.)

"JÓ zene nélkül nem élet az élet, ehhez viszont nem mindenki rendelkezik megfelelő mennyiségű anyagi eszközzel."

De ugye ezért nem a kiadók a hibásak, hogy Neked (és még sokunknak) nem annyi a fizetésünk, mint a nyugaton élő kollégáinknak? (De ez már egy másik topik...)

"Négy szobás lakás, egy jó kocsi és 3 gyerek nélkül sem élet az élet..." Nekem csak a "jó kocsi" adatott meg. Most akkor kössem fel magam?

Visszatérve a topik eredeti témájához: szerintem az lenne az ideális és normális, ha a letöltést arra használnánk, hogy letöltünk zenét, meghallgatjuk, ha tetszik megvesszük a CD-t, ha nem megy a kukába, mert csak a helyet foglalja.
És, ha akkora lenne mindenkinek a fizetése, hogy megengedhesse magának, hogy ami tetszik zene, azt megvegye...
[válaszok erre: #48 #49] [előzmény: (41) hócipő, 2003-10-06 08:20:43]
Törzstag
vtb adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vtb



Tagság: 2002-10-30 00:00:00
Tagszám: #393
Hozzászólások: 333
46. Elküldve: 2003-10-07 02:04:08,

Illegális zeneletöltés a netről - vélemények

[16.]

Naked Nightmare!

"A baj az, hogy kevés jó zene van manapság az én ízlésem szerint"

Igen!!! Mert, mint már fentebb írtam, Magyarországon 3-4.000 db CD előállítása és eladása után van a kiadó nulszaldón. Na most a kevésbé populáris zenékből 1.500-2.000 db lemezt tudnak eladni. (Köszönhető ez neked is, aki inkább "melldöngetve" letölti ingyen.)
Szóval ne is várd egyik kiadótól sem, hogy ezt finanszírozza neked. Mert ezek üzleti vállalkozások és nem szeretetszolgálatok.

"...befolyó sápok nagy részét a kiadók, a menedzserek és az egyéb ingyenélők szedik le"
Kikre gondolsz pontosan?
Elmondom, hogy nagyjábol kik keresnek egy lemez kiadásán:
- A szerző (aki nem mindig előadó is)
- az előadó
- a stúdió (aki megvette a drága berendezéseket.)
- a hangmérnök
- a futár (aki a mester CD-t beviszi a kiadóba :)))))
- a grafikus (aki a lemezborítót tervezi + ak bedolgozik neki - levilágító stúdió, scanneres, stb.)
- a nyomda (aki a lemezborítót kinyomja)
- a futár (aki a mester CD-t és az borítót elviszi a CD gyárba :)))))
- a CD- és kazettagyár
- a szállítócég (aki elfuvarozza a kész lemezeket a terjesztő raktárába)
- a nagyker
- a KIADÓ (aki ebből a pénzből fizeti a cég minden költségét: irodabérlet, adók, dolgozók munkabére, reklámköltség, stb.)
- a rendező és a cég (aki a videoclip-et készíti
- Igen! a MANAGER (aki szervezi a zenekar ügyeit - meg kell, hogy mondjam, hogy ez sem egy tingli-tangli munka)
- A MAHASZ (aki képviseli a zenemű-kiadók értékeit)
- Az Artisjus (aki felügyeli a szerzők jogdíjait)
____________________________
Na most ekkor kerül egy CD kb. 2.000 Ft-ba (külföldi lemeznél egy kicsit bonyolultabb a helyzet, de ott is kb. 3.000 Ft-ra jön ki.
Na és akkor hogy lesz ebből 5-8.000 Ft-os CD ár? A következők keresnek még:

- Állambácsi (a 25%-os ÁFA-jával)
- a szállító (aki a nagykerből elviszi a lemezeket az üzletekbe)
- a kereskedő (lemezbolt, TESCO, Virgin, stb.)

Na! Akkor melyik ingyenélőre gondoltál?
Mellesleg elég jó ismerősöm az egyik "major" kiadó magyarországi igazgatója. Hát nincs 5 luxusautója és villája a Rózsadombon. (Egy kis lakótelepen lakik és a céges Alfa 147-el jár.)
[előzmény: (37) Naked Nightmare, 2003-10-03 23:11:38]
Törzstag
vtb adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vtb



Tagság: 2002-10-30 00:00:00
Tagszám: #393
Hozzászólások: 333
45. Elküldve: 2003-10-07 01:34:41,

Illegális zeneletöltés a netről - vélemények

[17.]

K. Tibor!

"Kikre gondolsz? Tátika Mátika együttese a Tv2 sztárjaival?"
NEM!! Most "zene"-ről beszélünk, nem?
A tátika-, mulatós- és műanyagzenekarok célcsoportja az alacsonyabban iskolázott, vidéki lakosság, akiknek nincs számítógépük és internetük sem, tehát nem tudnak letölteni sem. Ők kénytelenek megvenni a TESCO-ban az eredeti kazettát!!! (Igen! Az ilyen zenékből jóval több a kazettafogyás, míg az igényesebb zenékből több a CD.)

"Na szóval, egy normális zenekar nemcsak a lemezekből él, hanem a fellépésekből, csak oda már közönség is kell."
Szerinted egy jó zenekar hány teltházas koncertet tud megtölteni egy évben? Szerintem 3-4-et, vagy egy 10 helyszínes vidéki turnét. Na most ezek iszonyatos költségekkel járnak. (Terembérlet, színpad, hangosítás, reklám, stb.) Jó esetben min. nyereség van, de ez nem akkora, hogy egy évig eltartson egy zenekart. Az ilyen turnékat általában azért szervezik a zenekarok, hogy ezzel is reklámozzák a lemezüket.
Nem véletlen, hogy egy Zorán, Ákos, vagy Koncz Zsuzsa is csak úgy tud, egy-két nagy koncertet adni, hogy tele van szponzorokkal. Na most szerinted egy NagyFeró, vagy más nem annyira populáris előadó hány nagy támogatót tud összeszedni?
Vagy az igényes zenéket játszóknai is playback disco-turnéra kéne járniuk. Mert ott "nulla" költség, viszonylag nagy bevétel arány van. )Ezért is mennek ezek a műzenekarok."
[előzmény: (36) K. Tibor, 2003-10-03 21:50:06]
Törzstag
vtb adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vtb



Tagság: 2002-10-30 00:00:00
Tagszám: #393
Hozzászólások: 333
44. Elküldve: 2003-10-07 01:18:33,

Illegális zeneletöltés a netről - vélemények

[18.]

KWP!
"Akkor te bizonyára egy gazdag ember vagy, aki megengedheti magának, hogy havonta 15-20.000 ft-ot kiadjon csak zenei cdk-re."
Nem vagyok gazdag, (albérteltben lakom...), de igen! 10-15e Ft-ért tudok magamnak vásárolni havonta. Bár megjegyzem, hogy egyre jobban vadásznom kell a jó zenékre...

"nekem egyszerűen NINCS annyi pénzem, hogy..."
A zene nem létszükséglet. Mindenki annyi zenét hallgasson, amennyit megengedhet magának. Én is szeretném, ha egy Jaguárom lenne, de nincs pénzem rá, bár igényem az lenne rá... :-) Most lopjak magamnak egyet?

"de nálam a "lopás" mint szó, valami fizikai dolgot jelent"
Hát itt vagy nagyon eltévedve. Amikor megveszed a CD-t, akkor csak egy műanyag korongot, egy dobozt és egy borítót "veszel". Ez a Te tulajdonod. A rajta lévő zene soha nem lesz a "tulajdonod', csak hallgatási jogot veszel. Ezért is van ráírva, hogy tilos másolni, kölcsönadni, stb. Nem tudom miért olyan nehéz ezt felfogni.

"ezek a seggnyaló szervezetek úgy is kezelik a letöltőket, mint potenciális visszaeső bűnöző, korábban 2x elítélt gyerekgyilkosokat."
Ezek a szenzációhajhász média túlkapásai. Komolyan gondolod, hogy lecsuknak valakit, azért mert letölt egy-két zenét? Olyat viszont aki másolt CD-ket árul, olyat már tényleg csuktak le. De ugye ez nem ugyanaz. Vagy szerinted ez is helyes?
Ne aggódj addig, amíg csak magadnak töltögetsz le zenét, nem fog a rendőrség kopogtatni nálad.
Én csak azt nem értem, hogy miért kell verni a melled, és mindenféle indokokat keresni, és olyan ideológiákkal megtámogatni az álláspontodat, ami nem állja meg a helyét. Nem volna okosabb kussolni, és töltögetni annyit amennyit az arcbőröd elbír. Miért kell egyfajta ellenállási mozgalmat szítani a kiadók ellen. Oké utálod, mert mult, mert pénz keres ezen, stb. (Bár megjegyzem, hogy fektet is bele elég rendesen...) De ezzel nem csak a kiadóval ba**ol ki, hanem - mintahogy már fentebb is írtam - a kedvenc előadóiddal is.

"lemezkiadóknak jó lenne észbekapniuk / A meccset már régen elvesztették..."

Igen ezt tudják, és ezért is próbálkoznak mindennel.. És Te ennek örülsz? Szerinted, ha csődbe mennek a kiadók, ki fogja kiadni a kedvenc előadód lemezét?
Értsd már meg, hogy a zeneipar egy üzlet. Most azért tudod letöltögetni a zenéket, mert van valaki, aki hajlandó ebbe pénzt fektetni és kiadni a kedvenc zenekarod zenéit. Most csak pár millióan gondolják úgy hogy nekik ez ingyen jár, de mi lesz, ha mind a 4 milliárd ember úgy gondolja, hogy ezért ő sem fizet. Gondolod, hogy akkor is belerakja a kiadó a pénzét, ha garantáltan tudja, hogy ez nem térül meg neki? Hát nem! És lehet, hogy vészmadárnak tűnök, de ha ez a tendencia folytatódik, és nem találnak ki valamit, a lemezkiadás meg fog szünni!!!
[előzmény: (35) KWP, 2003-10-03 18:01:02]
Törzstag
vtb adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Naked Nightmare



Tagság: 2003-04-13 00:00:00
Tagszám: #2422
Hozzászólások: 389
43. Elküldve: 2003-10-06 21:45:56,

Illegális zeneletöltés a netről - vélemények

[19.]

Kedv3s yozso,

beszámolnál egy kicsit bővebben erről a történetről? Hogy kapták el az illetőt, mivel védekezett, mi miatt ítélték el, stb. Ki perelte - Mahasz, magyar állam, stb. -, mennyi ideig tartott a per, miért pont ennyi a büntetés...? Szóval akad pár kérdésem.

bye,
NN

---------------------------------------------


Life sucks. Then you DIE!
[válaszok erre: #50] [előzmény: (42) yozso, 2003-10-06 18:50:15]
Törzstag
Naked Nightmare adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


yozso



Tagság: 2003-09-14 22:26:41
Tagszám: #6580
Hozzászólások: 104
42. Elküldve: 2003-10-06 18:50:15,

Illegális zeneletöltés a netről - vélemények

[20.]

A "megélhetési bűnözés" dijjazása:

2 év felfüggesztett +300e bünti. icon18.gif (nem én voltam)

Itt nem volt progi, játék csak mp3.

Ez az mp3-azást a súlyossági sorrendben előrébb teszi a kábszeresek, zsarolók, súlyos testi sértők vétségétől. (pl aki betörte az orrom, azt mondta hogy csak megbillent, mert ivott. Semmit nem kapott, még én voltam a hülye. )

Na jó zenehallgatást. Nekem nincs hangkártyám sem... icon29.gif
[válaszok erre: #43]
Haladó
yozso adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hócipő



Tagság: 2003-10-03 07:51:48
Tagszám: #6812
Hozzászólások: 133
41. Elküldve: 2003-10-06 08:20:43,

Illegális zeneletöltés a netről - vélemények

[21.]

Kedves Naked Nightmae!

A szívemből szóltál! Még talán azt tenném hozzá, hogy akár a zenei piacon, akár a software piacon tapasztalok egy furcsa állapotot.
Érdekes módon a tőlünk nyugatabbra lévő vidékeken néha a fenti termékeket hordozó CD-k jóval olcsóbbak. Ott, ahol inkább van fizetőképes kereslet rájuk. És akkor azt hallom, olvasom, hogy Amerikában, Németországban, stb. zenét töltenek le a NET-ről. Akkor egy ilyen kis országban, ilyen kis fizetések mellett ha nem is jogszerű, nem erkölcsös, nem szép, .........., de érthető.
Egyébként én is azt gondolom, és próbáltam hozzászólásommal érzékeltetni, hogy ha én nem kereskedelmi jelleggel zenét töltök le bocsánatos bűnnek tartom. Lehet, hogy ezt lopásnak hívják, de én akkor ezt a megélhetési bűnözés kategóriájába sorolom, hiszen meggyőződésem, hogy JÓ zene nélkül nem élet az élet, ehhez viszont nem mindenki rendelkezik megfelelő mennyiségű anyagi eszközzel. (Persze ezt nem egészen komolyan írom!!!!!!!!!!!)
[válaszok erre: #47] [előzmény: (37) Naked Nightmare, 2003-10-03 23:11:38]
Haladó
hócipő adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Naked Nightmare



Tagság: 2003-04-13 00:00:00
Tagszám: #2422
Hozzászólások: 389
40. Elküldve: 2003-10-04 00:38:13,

Illegális zeneletöltés a netről - vélemények

[22.]

Nem véletlenül a példaképem a Feró... de inkább azt kérdezd meg tőle, hogy 1987 előtti felvételei vannak-e, még fizetni is hajlandó lennék mondjuk a Punk szerelmi líráért, akkora kincs. Amúgy az említett zenekarok anyagait az Europark mellett, a Headbanger nevű boltban meg tudod vásárolni. Amúgy www.headbanger.hu a címük, sok jó cucc van ott és igazi ZENE, bár régi ricséjük nekik sincs. Ja és kein Kozso.

---------------------------------------------


Life sucks. Then you DIE!
[előzmény: (39) K. Tibor, 2003-10-03 23:50:39]
Törzstag
Naked Nightmare adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5392
39. Elküldve: 2003-10-03 23:50:39,

Illegális zeneletöltés a netről - vélemények

[23.]

icon19.gif

Személyesen is ismerem a NAGYFERÓT ! icon32.gif

Többször meginterjúvoltam a fiút egy-egy jópofa sör mellett.
Na pont Ő az az amber, aki bárkivel leül egy jót dumálni, nempedig puccoskodik és felhúzott orral ül be a 600-as merdzsójába...... icon31.gif

Majd legközelebb megkérdezem mennyire él meg a CD eladásokból ...

Szerintem nem nagyon, mert egy rakás CD boltba nem is kapsz Ricse-t, de mást se, pl. Magicseri-t vagy Fejbőrt se.....




***************************

VU+ DUO 4K SE , Panasonic VIERA TX-65GZ950E OLED DVBS2/C/T/T2, Gibertini OP100L, Inverto Black Ultra Twin LNB, Amiko DM3800 MOTOR
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 1970-01-01 01:33:23]
[válaszok erre: #40] [előzmény: (37) Naked Nightmare, 2003-10-03 23:11:38]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Hidden



Tagság: 2002-10-10 00:00:00
Tagszám: #347
Hozzászólások: 149
38. Elküldve: 2003-10-03 23:45:42,

Illegális zeneletöltés a netről - vélemények

[24.]

"Félre ne érts! Nem az ellen van kifogásom, ha valaki letölt egy-két zenét, hanem ha ezt már valaki "iparszerűen" űzi. "

Hát szerintem Magyarországon nem sokan lehetnek. Az emberek nagy része ugyanis modemmel netezik...
Egyébként alapvetően igazad van, csak az a baj, hogy köcsög a kiadó, de ezt asszem már vázoltam. Amíg nem változtatnak a mentalitásukon, ne várjanak pozitív változást.
Én speciel ritkán töltögetek, és olyankor is csak olyan régiségeket, amiket vagy nem lehet kapni, vagy ha lehetne, se venném meg. De vannak olyan zenék is, melyek az adott zenekar egyik albumán sem szerepelnek. És ezeket bezony letöltöm.
Amiket meg igazán kedvelek (Oldfield, Vangelis, Jarre, Enigma, stb) mind eredetiben vannak meg.
[előzmény: (33) vtb, 2003-10-03 17:10:02]
Haladó
Hidden adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Naked Nightmare



Tagság: 2003-04-13 00:00:00
Tagszám: #2422
Hozzászólások: 389
37. Elküldve: 2003-10-03 23:11:38,

Illegális zeneletöltés a netről - vélemények

[25.]

Kedves vtb,

azt kell mondjam, hogy az érvelésed nagyrészt megállja a helyét. Technikailag tökéletesen igazad van. K. Tiborral is egyetértek, ám neki jogtechnikai szempontból sajnos nincs igaza. De mégis az ő álláspontját osztom, s ebbe némi érzelmi alap is belejátszik. Tehát nem elfogadható, amit írok a jog szempontjából.

Engem még igazából az sem zavar annyira, amiről K. Tibor ír, hogy ezek a műanyagsztárok jól élnek és sok pénzt kapnak. Ügyesek és a helyükben én is ezt tenném.

Engem sokkal inkább az zavar, hogy a CD-kből és videókazikból meg a többiből befolyó sápok nagy részét a kiadók, a menedzserek és az egyéb ingyenélők, tehát mégcsak nem is maguk a "zenészek" szedik le. Ha tudnám, hogy kedvenc csapatom - pl. a Bikini vagy a Rice - max. a CD előállítási költségét, meg a stúdióköltséget fizeti ki, akkor nekik szívesen odaadom a szellemi termék árát. De nem a sok stricinek - már elnézést -, akik nem alkotnak semmiféle értéket. Ezért nem veszek CD-t immár több mint 5 éve. És egy darabig még nem is fogok. És igen, ha ingyér' le tudom tölteni, akkor letöltöm, akármennyire is nem tetszik a felfogás. A baj az, hogy kevés jó zene van manapság az én ízlésem szerint és ezért nem töltök, csak nagyon keveset. Azt is saját használatra.

---------------------------------------------


Life sucks. Then you DIE!
[válaszok erre: #39 #41 #46] [előzmény: (33) vtb, 2003-10-03 17:10:02]
Törzstag
Naked Nightmare adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Illegális zeneletöltés a netről - vélemények

(üzenet: 61, Sat)
 
    / 3 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.010290861129761 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail