Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455073/21 Témák: 18952 Tagok: 112613 Legújabb tag: Gerard Thornton Online: (95/1
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 3 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Kocertbeszámolók

(üzenet: 53, Kispálszoba)
 

-Claw-
3. Elküldve: 2003-12-06 17:43:53,

Kocertbeszámolók

[51.]


Ja, még annyit, hogy volt egy szám, amit "fekete emberek játszottak a 30as években", és valami gyászdal, és a Lovi írt hozzá szöveget, és annyira emléxek belőle, hogy "Senki nem mond semmit/Júdás is csak csókol/Jézus visszanéz rá/mindent tud a csókról". Meg volt a Vackolj belém, az is elég jó, most hallottam először szinte józanul(2 sört ittam). Meg a Lovi vezetés közben írt egy verset, és elmondta, és a közönség nevetett, erre a Dió: "Ne nevessetek, ez még idén lemezen lesz" :)). Na, asszem tényleg ennyi.
[előzmény: (2) -Claw-, 2003-12-06 13:19:27]
  


-Claw-
2. Elküldve: 2003-12-06 13:19:27,

Kocertbeszámolók

[52.]

Engedjétek meg, hadd kezdjem én ezt a fórumot, mégpedig a szolnoki csendesülős koncertről. Először is röviden: qrrrvajó volt! Ez volt életem legjobb csendesülős koncertje, de a nem csendesekkel is felveszi a versenyt. Az egész zenekar elemében volt, Lovi átvezető monológjaiba a többiek is besegítettek, még a Kispál is elnyomott egy-egy poént :). Az mondjuk kicsit furcsa volt, hogy székeken kellett ülni, de ez volt életem legjobb széken töltött 2 és fél órája.(Na jó, a gépesektől eltekintve:). A koncert vége felé(a második vissza környékén) azért a közönség elkezdett ugrabugrálni, volt egy pár 15 éves srác, akiknek valsz első koncertjük volt, kiabáltak, meg az emesét követelték, na az qrva idegesítő volt, Peti majdnem leütötte őket egy sörösüveggel, alig bírtam lefogni. Meg a zenekart is zavarta kicsit a dolog. De kb. ennyi volt, ami zavaró volt, az egész koncert összességében qrvajó volt. Azért azt illik még megjegyezni, hogy persze mégjobb lett volna, ha többmindenki ittvan, és meg is jegyzem, mert így igaz. Naszóval, mese : Volt egy rész, amikor Lovi kicsit megingott egy hajtós szám után, akkor a Dió beszólt, hogy "Ne haragudjatok, a cimbora kicsit elfáradt, korán érkeztünk..". Ez egy ossian koncerten hangzott el, amikor az énekes alig állt a lábán, és végig összevissza énekelt. Ez a koncert elterjedt a neten, és úgy látszik hozzájuk is eljutott :). Aztán a többiek vették a lapot, és folytatták: -Endre(gyk: az Ossian frontembere), de kibasztál velünk! Erre a Lovi a mikrofonba: -Gyújtópontban, lőtávolban, jee! Meg: Acélszíív! Aztán a következő számban elb*szta a szöveget, és amíg eszébe jut, addig: "A fiú a mélyből érkezett". Jó, ez most kicsit szar így leírva, főleg, hogy nem ismeritek az Ossiant(esetleg Drow), a részeg koncertet meg pláne, de akkor qrvajó volt. Meg Lovi beszélt a Kontrollról, tetszett neki, csak szar volt a smink, főleg amikor közelit mutattak, "elnagyolt impresszionista ecsetvonások". Ja, és ez az egész onnan jött, hogy játszottak egy lassú számot, és mondta a Lovi, hogy nehéz eltalálni a szám hosszát, hogy még nyugtató legyen, de ne aludjon el rajta az ember. Ő is egy csomószor elaludt, amikor írta, mert neki ilyen betegsége van, hogy elalszik bármikor, volt olyan, hogy belealudt valami kajába (asszem pizzába) :). És innen jött, hogy ez van a Kotnrollban, ahol valami tag belealszik a ketchupos sültkrumpliba, ami később sminkként funkcionál :). Meg volt a Kicsit szomorkás, mondta a Lovi, hogy ennek szar a szövege, de nem tehet róla. Meg elmesélte, hogy 97ben, amikor a Csinibaba volt, ez a szám volt a legnagyobb jogdíjjal járó, csak aztán szóltak, hogy ez nem az ő számuk, ők csak játsszák, az eredeti szerző Szenes Iván :). És voltak a zeneakadémián valami díjat átvenni, és ott álltak "a sok öltönyös fasz...izé művész között, és valamelyik beszólt, hogy legközelebb már az Iron Maiden jön" . :)) Meg Szenes Iván januárban még be akarta őket perelni, mert elrészegeskedik az ő számát, áprilisban meg már, miután közöségsiker lett, mindenhol azt nyilatkozta, hogy ő tulajdonképpen így képzelte el :). Meg volt megint valami átvezető, amiben volt az, hogy "kulminálódik", és a Kispál nemtudta, hogy mit jelent, erre "háromra kórusban ordítsátok be, hogy mit jelent, 1,2,3! " Persze qrva nagy csönd volt :)). Erre elmagyarázta a Kispálnak, hogy az olyan, mint amikor a farkát a seggébe dugják...merthogy a Kispál csak így érti meg a dolgokat, ha a szexxel hasonlítják :). Aztán volt valami hasonló az invokációra, de arra már nem emléxek. Volt még szokásos burkolt Edda-fikázás, meg burkolt Ákos fikázás: "A következő szám egy metálopera lesz, csak kicsit másképp, mert a Fortissimo után következik egy kis andante...ja, vagy ezt nekem nem szabad?"(gyk. Ákos csendesülős műsorának a címe az Andante). Egyszóval qrvajó volt. Ja, ha már a metáloperánál tartunk, az Utolsó agy volt, és qrvajól elnyomták, a refrénnél("úristen mér ordít úgy...") én azt hittem, hogy kicsit torzítva van, vagy nemtom, de nincs, nekik ilyen a hangjuk, főleg a Diónak, aki éneklés közben ütögette a torkát, hogy másképp szóljon. A Dió egyébként qrvasokat énekelt, és elég jól. Meg a Lovi feltűnően sokat gitározott(nem csak basszust). Jó, mondjuk a Bandis számoknál ez érthető, de pl. az Illérit elnyomta egyszál akusztikus gitáron, és qrvajó volt, és addig a többiek kimentek inni, meg pihenni, meg nemtom. Ja, Vica itt hívtalak másodszor, csak már biztos aludtál, bocs! MEg volt valami szám ahol a Lovi gitározott, a Szabó Attila meg basszusgitározott. Volt az Apa, anya, és a kígyó gyorsabb változatban, qrvajó volt(bb, itt akartalak téged felhívni,de aztán leesett, hogy Hotjazzbandon vagy), meg az autómésén2, meg mindenféle jó szám, mondjuk 2 és fél óra alatt lehet is jó számokat játszani. Szóval qrvajó hangulat volt, és a zenekar is élvezte a koncertet, és nem kellett otthagynunk a felénél, mert megbeszéltem apukámmal, hogy jöjjön be értünk, ha esetleg nem érnék el a buszt. Meg az is jó, volt, hogy Gáborral, meg Katával voltunk(a tavalyi pecsás ruhatárosok), de már sajnos nem dolgoznak ott, így ez rontja kicsit a jövő hét esélyeit..Nna kb. ennyi, majd biztos lesznek fényképek, meg beszámolók a honlapon, ha lesz időm, lehet hogy én is írok egyet. Bocs ha kicsit hosszú lett, de biztos így is kihagytam kulcsmozzanatokat. Ja, meg kicsit sok lett a "qrvajó", majd bővítem a szókincsemet, ezért is bocs :). Ennyi, sziasztok!
[válaszok erre: #3] [előzmény: (1) -Claw-, 2003-12-06 13:18:43]
  


-Claw-
1. Elküldve: 2003-12-06 13:18:43,

Kocertbeszámolók

[53.]

Sziasztok!

Úgy döntöttem, újabb témát nyitok, hogy ezzel is megpróbáljam pezsdíteni a szerencsére amúgy sem punnyadó(na jó, néha igen) közösségi életet. Reményeim szerint ez a fórum olyan koncertekről fog szólni, ahova nem sikerült mindenkinek eljutni, és olyanokról is, ahova igen :). És ide értendő mindenféle koncert, az ámokfutóktól a slipknotig, és az aktualitások közül számítok bb Hot Jazz Bandes beszámolójára pl.:) Na szóval, malomalja, fokos, ilyesmi.

[válaszok erre: #2] (TÉMANYITÓ)
  
 

Kocertbeszámolók

(üzenet: 53, Kispálszoba)
 
    / 3 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.0040700435638428 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail