Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455260/19 Témák: 18953 Tagok: 112622 Legújabb tag: gyulak1979 Online: (89/1
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 6 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Hogyan tovább

(üzenet: 140, Briardclub)
 
15.  Ditka  Kiváló dolgozó [Regisztrálás: 2003-06-30 17:07:21]  Elküldve: 2004-02-19 10:46:19  [126.] 
 Ditka adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:     
Már csak azt szeretném tudni, hogy hol is van a Strázsa kutyaiskola???
Mer' így nem találok oda, ha a címet sem tudom. Közben kiderült, hogy a csepeli rokonainknál nagy összeröffenés lesz 29- én, de azért remélem, meg tudom oldani az elmenetelt, mert nagyon szeretnék ott lenni, meg a malackámat is oda hozza Dijon. Szóval mindenképp..... Muszáj ott lennem és kész!!!

Ditka
képtáram
galériám
[válaszok erre: #16]
14.  Grácika  Kiváló dolgozó [Regisztrálás: 2003-12-24 21:37:27]  Elküldve: 2004-02-02 16:41:24  [127.] 
 Grácika adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:     
Szerintem valóban sokat jelent, hogy neveljük az ebet, és nem CSAK tanítjuk, mert a briós 1 külön szám, de ezt úgyis mindenki tudja. De ez azért nem elég!
Jó volna, ha nemcsak szőrös dögöket, hanem BRIARDOKAT nevelnénk, és ez a tenyésztésen múlik. Ha valakinek brie-je, az szívében örökké brie-s marad. Hát még, ha az a brie kiegyensúlyozott, gyönyörű is ráadásul. Szerintem (mint a hadba induló csapat régen) a zászlónkra tűzhetnénk a jelszót: KIEGYENSÚLYOZOTT, EGÉSZSÉGES, GYÖNYÖRŰ BRIARDOT MINDENKINEK, (és akkor nem kérdés a tenyésztés többé) icon12.gif .

Grácika

Claire Noir kennel
FRPK
[előzmény: (13) Ferkoci, 2004-01-31 19:21:30]
13.  Ferkoci  Kezdő [Regisztrálás: 2004-01-28 22:57:26]  Elküldve: 2004-01-31 19:21:30  [128.] 
 Ferkoci adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:     
Halihó.......
Na most már belevakkantok én is :-))Tudom,hogy uncsi vok de azért még szerethettek:))
A gondolatok nagyon törekvöek és nagyon ígéretesek!!!És fontos,hogy vannak!Leülünk! Megdumáljuk! És bevezethető!!!Minden ami a fajtáért történik támogatandó!Nem kell sokat várni csak alapvetö viselkedési formákat 1 álltalunk nevelt élőlénytöl!!!Fontos a NEVELT szocska!!Na??
[válaszok erre: #14]
12.  Grácika  Kiváló dolgozó [Regisztrálás: 2003-12-24 21:37:27]  Elküldve: 2004-01-22 17:23:14  [129.] 
 Grácika adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:     
Nem rossz gondolat a francia és belga pásztoroké, úgyis ott keletkeztek a fajták egymás mellett, és legalább annyi brie van Belgiumban, ahány belga juhász Franciaországban.

A tenyésztéshez szerintem nem elég a követelmény, az is kéne, hogy hogy értékelik (tartalom és forma szempontjából), azaz, ki kéne dolgozni a követelmények mellett a bírálati lapot is, megállapítani, hogy mit nem kötelező teljesíteni, de beszámítható (pl. versenyeredmény, ösztönpróba, eü téren a könyök displasya, CSNB vizsgálat, stb.), Az előzetesen megszerezhető eredményeket milyen módon kell igazolni, lehet-e valamit részlegesen teljesíteni, és olyankor mivel kell kiegészíteni, ...
Szóval, még rengeteg munka áll előttünk. Jó lenne a jövő hónap vége felé összejönni, hogy mindezt megbeszélhessük, de addigra össze kéne dobni néhány varit, ami közül választhatnánk a mi spéci körülményeinket figyelembe véve. Még azt is el tudom képzelni, hogy a végső formát fokozatosan vezetjük be és mint pl. néhány országban a kupírozási tilalom esetén, türelmi időt állapítanánk meg a teljes bevezetésig. Persze, akkor azt is meg kéne mondanunk, hogy mi az amit azonnal be kéne vezetni (ami rögtön teljesíthető), és mi az, amihez még fejlődni kell, és mikorra kéne elérni.

Na így jár az ember, ha "megindul az agya".

Remélem, másnak is megindul!

Ha leírjátok, legalább össze tudnánk gyűjteni, és lenne miből elindulni.

Grácika

Claire Noir kennel
FRPK
[előzmény: (11) Lilia, 2004-01-22 00:40:13]
11.  Lilia  Zöldfülű [Regisztrálás: 2004-01-15 22:48:56]  Elküldve: 2004-01-22 00:40:13  [130.] 
 Lilia adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:     
Szia Grácika :-)

:-)))) Azért vigyorgok, mert pont tegnap küldtem én is egy levelet pont ebben a témában, és valahol van a gépemben egy angol v. német?? nyelvű leírás- a francia selection-ról csak elő kellene keríteni - úgyis igértem már egy fordítást róla :-)) - csak előbb elő kell ásnom valahonnan a számítógépem mélyérőől...
Ami a klubot illeti, szerintem még a beauceron-osokkal sem vagyunk elegen, picardiai, kis pireneusi juhászkutya, (bár valószínű hogy ez utóbbi nemsokára lesz :-)) ) nincs Magyarországon ha jól tudom - még a Pireneusi hegyipásztor jöhetne mint francia - bár ugye már az is egéész más fajta. Viszont volt egy megkeresés a belga juhászosok részéről ha jól emlékszem a Derby-n hogy ők kevesen vannak, és hogy lehetne Francia ill. Belga pásztorkutya klub . de itt abba is maradt az ügy, vagy én nem tudok folytatásról. Valakiii tud valamit róla? Nyilván ebben az esetben is fennáll a másodhegedűsség szerepe, de mégsem vesznénk el annyi fajta között. Azért 50 aktív tag nem kevééés.
[válaszok erre: #12 #108] [előzmény: (9) Grácika, 2004-01-21 17:59:22]
10.  Ditka  Kiváló dolgozó [Regisztrálás: 2003-06-30 17:07:21]  Elküldve: 2004-01-21 20:37:58  [131.] 
 Ditka adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:     
Én benne vagyok. Ez egy szavazat.
:-))

Ditka
képtáram
galériám
[előzmény: (9) Grácika, 2004-01-21 17:59:22]
9.  Grácika  Kiváló dolgozó [Regisztrálás: 2003-12-24 21:37:27]  Elküldve: 2004-01-21 17:59:22  [132.] 
 Grácika adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:     
Lilia!
Már én is gondoltam erre, ezért már el is küldtem néhány helyre egy levelet, amiben kértem infot a szelekciójukról.
A fajtaklub is jó gondolat, mert így kevesebb más igényhez kellene alkalmazkodnunk, de sajnos, kevesen vagyunk. Ahhoz, hogy klub lehessünk, legalább 50 tagot kellene összesezdnünk, és akkor is kérdéses, miből csináljuk meg a klub programjait, miből fizetjük a bírókat egy klubkiállításon, vagy a tenyésszemlén. Miből veszünk serlegeket, szalagokat, ...
Tehát, előbb a tagság kellene.

Ha már itt vagyunk, mit szólnátok egy Francia Pásztorkutyák klubjához? Ahol a Boszitól a Brie-ig minden francia pásztorkutya hasonló módon lenne kezelve?

Ha egyetértetek vele, megkereshetjük őket, de kéne, hogy tudjuk, hányan vennének részt egy ilyen változtatásban (persze csak akkor, ha így elég nagy lenne a taglétszám). Ha gondoljátok, szavazásra bocsáthatjuk a kérdést.

Grácika

Claire Noir kennel
FRPK
[válaszok erre: #10 #11] [előzmény: (8) Lilia, 2004-01-20 21:25:00]
8.  Lilia  Zöldfülű [Regisztrálás: 2004-01-15 22:48:56]  Elküldve: 2004-01-20 21:25:00  [133.] 
 Lilia adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:     
Akkor hasonlóan gondoljuk, (a vézen, küllem és egészség hármasát) és ennek egy lehetősége - amit ugye írtam már az előzőekben - csak választ nem kaptam rá, hogy vajon jó ötlet-e vagy neeem : kidolgozni a külföldi minta alapján egy tenyészalkalmassági vizsgát briardok részére. Persze ennek a megvalósíthatósága akkor válik reálissá, ha fajtaklub lesz, mert akkor saját magunk állította szabályoknak kell megfelelnünk. Amik között lehene ez az egyik, a kötelező szűrések a másik, és így tovább. Amíg mások irányítanak felülről addig nem sok mindent tehetünk az ügy érdekében. Azért kicsit lehet :-))) - legalább elkezdeni valamit :-)))
[válaszok erre: #9] [előzmény: (7) Grácika, 2004-01-20 16:52:16]
7.  Grácika  Kiváló dolgozó [Regisztrálás: 2003-12-24 21:37:27]  Elküldve: 2004-01-20 16:52:16  [134.] 
 Grácika adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:     
Olyan szigorú követelményekre gondoltam, ami megkövetelné attól, aki tenyészteni akar, hogy olyan kutyával tenyésszen, aki képes teljesíteni, hogy ne romoljon az állomány minősége, hanem javuljon a három legfontosabb téren: KÜLLEM, VESEN (azaz a jelleme, karaktere) és az EGÉSZSÉG!

Ha figyelembe vesszük, hogy mitől értelmes egy briard, nem volna szabad elhanyagolni azokat a lehetőségeket, melyek segítenek ébren tartani őket, hogy a továbbfejlesztésükről ne is beszéljek.

Tudom, azok a szelekciós módszerek ma már nem alkalmazhatók, melyek segítségével válogatták a tenyészkutyákat (a többit agyonütötték), de a szelekciós szempontok attól még jók lehetnek, ha biztosítjuk, hogy akik nem felelnek meg, azok tényleg ne vehessenek részt a tenyésztésben.
Ha nem sikerül elérni, hogy a nem tenyészthetőt vaaalóban ne tenyésszék, akkor a vásárlót kell felvilágosítani, hogy mit kell néznie, illetve példát kell mutatnunk.
Nekem legalábbis ez a véleményem.

Grácika

Claire Noir kennel
FRPK
[válaszok erre: #8] [előzmény: (5) Lilia, 2004-01-20 01:19:24]
6.  Grácika  Kiváló dolgozó [Regisztrálás: 2003-12-24 21:37:27]  Elküldve: 2004-01-20 16:43:29  [135.] 
 Grácika adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:     
Ditka írt nekem egy levelet, amire azt írtam neki, hogy szerintem tegye fel a fórumba.
Ezt a választ kaptam:
Szia!
Sajna elküldtem neked, és nem tudom feltenni, esetleg te…


Szóval, most felteszem Ditka üzenetét:


Szia!

Nagyon klassz volt ma!
Szerintem amikor a briard jövőjéről van szó, akkor nem szabadna a személyes ellentéteket előtérbe helyezni. Azért, mert valaki nem szereti a Gröschl-t, attól még lehetnek jó ötletei, nem? Ha az én kanom soha nem fedezhet, mert nem felelne meg valamelyik új kritériumnak, én akkor is amellett vagyok, hogy próbáljunk valamit tenni. Egyébként szerintem nagyon alaposan megnézte a kutyákat, bár én még kezdő vagyok ebben a témában, de tetszett, hogy minden kutyára ugyanannyi időt szánt, és mindent megnézett rajtuk. Lehet, hogy nem volt mindenben igaza, de mivel még tényleg kezdő vagyok, ezt nem vettem észre.
Szóval... Össze kéne fognunk. Az a baj, hogy nem tudok sem franciául, sem angolul, csak oroszul, és latinul, és nem tudok idegen szabályzatokat lefordítani, de ha valaki megteszi, akkor én is látom benne, mi a jó és mi a rossz. Szóval szívesen részt veszek a munkában...
:-))
__________________
Üdv. Ditka



Grácika

Claire Noir kennel
FRPK
5.  Lilia  Zöldfülű [Regisztrálás: 2004-01-15 22:48:56]  Elküldve: 2004-01-20 01:19:24  [136.] 
 Lilia adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:     
Szia Grácika!
Milyen "ilyen szigorú követelményekre" gondolsz?
kötelező szűrések? - ez egy alapvető dolog lenne ugyebár, de nem csak briardék táján semmi jele annak hogy ilyesmit kötelezővé tennének, vagy nagy az ellenállás ezügyben - a másik fontos dolog, hogy külföldi - francia, belga, szlovák, cseh mintára ki kellene dolgozni egy ún. tenyészvizsgát kimondottan briardok számára. Ami alapján Selection-t alias tenyésszemle lehetne kötelezővé tenni, - ugye a manapság használatos magyar tenyésszemle helyett ami köztünk szólva nevetséges!! :-(( Egy komoly tenyészalkalmassági vizsgán kiderülnének az idegrendszeri problémák, a félősség, az agresszivitás, magabiztosság, egy alapvető őrző-védő ösztön - talán még a terelőösztön vizsgálatát is bele lehetne venni - amik mind fontos dolgok - hogy továbbtenyészteni vagy inkább ne, na persze a küllemi bírálat mellett mert nem lehet elválasztani, ill. egyrészről el kell választani, de a tenyésztésben mindkettő fontos - a vézen is, és a küllem is, a harmadik meg az egészség (nem feltétlen ilyen sorrendben) Hát elsőre ennyi :-))
[válaszok erre: #7] [előzmény: (4) Grácika, 2004-01-19 16:35:48]
4.  Grácika  Kiváló dolgozó [Regisztrálás: 2003-12-24 21:37:27]  Elküldve: 2004-01-19 16:35:48  [137.] 
 Grácika adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:     
Vasárnap kutyafuti volt!
Ami erre a témára tartozik, szóba került a jövő!
A beszélgetés során felmerült, hogy nem maradna tenyészkutyánk, ha ilyen szigorú követelményeket állítunk.
Szerintem nem az a lényeg, hogy mennyi kutya maradna fenn a rostán, hanem az, hogy értelmes, jó társat, szép kutyát és főleg egészségeset akarunk-e, vagy csak kutyát, amit rásózhatunk valakire. Ha csak jó kutyával lehet tenyészteni, akkor aki megveszi, nem két év múlva jön rá, hogy mit vett, és nyugodt lehet, ha jól neveli és gondozza, akkor az ő utódai is BRIARdok lesznek. Ha el tudnánk indulni ezen az úton, tudom, hogy egyelőre nehéz lesz, de előbb-utóbb briardok kerülhetnének ki a kezünk alól. És ennek valóban az az első lépése, hogy megnézzük, mit veszünk meg, és aztán mit hozunk ki belőle. A minőség egyébként mindig is pénzbe került, és mi választunk, hogy minőséget, vagy tömegárut termelünk.
Nem tudom, megvennéd-e a fekete-fehér TV-t csak azért, mert azt mondják rá, hogy olcsóbb, mint a színes. Amikor csak az volt, persze, hogy mindenki azt vette, de amikor általánossá vált s jobb...
Most Te, kedves Fórum-olvasó! Te megvennéd?
Ha felteszik neked a kérdést, hogy biztosan egészséges, jó kutyát akarsz, belenyugszol-e abba, hogy pár évesen egy mozogni alig bíró kutyád legyen, vagy inkább azt válaszolod: Találjunk ki valamit, hogy jobb legyen!?

Szerintem dugjuk össze a fejünket, és próbáljuk meg kitalálni, hogy hogyan legyenek a magyar briardok szebbek, jobbak, egészségesebbek!

Grácika

Claire Noir kennel
FRPK
[válaszok erre: #5]
3.  Grácika  Kiváló dolgozó [Regisztrálás: 2003-12-24 21:37:27]  Elküldve: 2004-01-05 11:42:25  [138.] 
 Grácika adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:     
Valahogy hasonlóan gondolom én is, de úgy látom, nemcsak a színekkel van baj. Ha végigvennénk a standardot, rögtön kiderülne, hogy rengeteg javítanivaló volna.
Azzal is egyetértek, hogy a tenyésztőnek kellene észnél lennie, de sokan azt sem tudják, mire kéne vigyázni, ha meg tudja valaki, akkor a fajta minőségének fenntartását übereli az, hogy hol van jó kan, mennyit kell áldozni rá, megéri-e, és hogy úgyis elviszik a kölyköket, mert senki sem tudja, milyennek is kéne lennie igazán. Szerintem most van itt az ideje, hogy megbeszéljük, mit lehetne tenni, hogy valamennyire tényleg előre tudjunk mozdulni. Pl. tavasszal változik a tenyésztési szabályzat. Néhány dolgot lehet, hogy el lehetne érni a fajtaklubnál, és azt esetleg a MEOE is elfogadja. Akkor pedig nagy lépést tehetünk előre. Csak azt kéne megbeszélni, hogy minek van értelme, hol lehetne irányítani a tenyésztőket.
A szinekről egyébként remek cikket írt Pecséri Zsófi a Briardclub egészség menüjének genetika címszava alatt.
Egyébként BUÉK mindenkinek!!!

Grácika

Claire Noir kennel
FRPK
[előzmény: (2) Ditka, 2004-01-01 19:39:01]
2.  Ditka  Kiváló dolgozó [Regisztrálás: 2003-06-30 17:07:21]  Elküldve: 2004-01-01 19:39:01  [139.] 
 Ditka adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:     
Szerintem a magyar briardok elég jó minőségűek, bár arra oda kellene figyelni, hogy a színek tisztán öröklődjenek. Arra gondolok, amikor egy arany kutyánál a kék szín előbukkan. A bírók egyelőre nem nagyon veszik figyelembe, hogy ennek nem szabadna előfordulni, és az ilyen kutyát is legjobbnak ítélik csak a mérete, és felépítése alapján. Ilyenkor már a gazdának kell(ene) észnél lenni, hogy milyen szukát, vagy kant választ párnak. Ha egyáltalán tovább muszáj ezt a színt örökíteni. Annyira mélyen nem vagyok benne a genetikában, nem tudom, hány generáció után tisztul ki a szín, ezért nem is akarok tanácsokat osztani. Az én szukám felmenői között is van kék, szerencsére egyik kölyök sem lett kesze- kusza színű, bár akkor még nem is gondoltam ebbe bele, amikor fedeztettem.
A másik gondolatom, hogy mivel a briard juhászkutya, többen kellene megpróbálkoznunk a tereléssel. Nagyon jó buli gazdinak, és kutyának egyaránt. Akár szervezhetnénk mi is olyan terelős találkozót, amilyet a borderesek tartottak nemrég Fehérváron. Nagyon klassz volt. Igaz, hogy a kutyám birkát akart enni ebédre, de legalább kipróbáltuk. Mondjuk, nem 4,5 éves korban kellene először odamenni..
:-))
Ennyi. talán nem mondtam nagy hülyeségeket, és legalább valaki írt ide pár szót...
:-))


Ditka
képtáram
galériám
[válaszok erre: #3] [előzmény: (1) Grácika, 2003-12-24 23:43:00]
1.  Grácika  Kiváló dolgozó [Regisztrálás: 2003-12-24 21:37:27]  Elküldve: 2003-12-24 23:43:00  [140.] 
 Grácika adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:     
A következő év elején várható a tenyésztési programok pontosítása. Úgy gondolom, itt az alkalom, hogy mindenki kifejthesse véleményét, hogy mit tehetünk annak érdekében, hogy élvonalbeli, elismert briardjaink lehessenek. Hogy komolyan vegyék a magyar briardtenyésztést is.

Grácika

Claire Noir kennel
FRPK
[válaszok erre: #2] (TÉMANYITÓ)
 

Hogyan tovább

(üzenet: 140, Briardclub)
 
    / 6 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.0076398849487305 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail