Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455468/4 Témák: 18953 Tagok: 112634 Legújabb tag: Valenbrun Online: (125/1
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 42 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Macskatenyésztés

(üzenet: 1046, Macskatenyésztés)
 

Poche



Tagság: 2003-11-19 19:47:58
Tagszám: #7423
Hozzászólások: 289
1025. Elküldve: 2005-03-22 13:12:35,

Macskatenyésztés

[26.]

Szijjasztok!

Sajna nem jutottam el a szimpóziumra, mert ugyebár munkanap volt. Amikor a Böhm Zsuzsa felhívott, hogy mindenkit körbetelefonál, nem akarunk-e menni, mert ingyenes és nem is érti miért nem jelentkezik senki, még nem esett le, hogy hát EZÉRT! icon19.gif No mind1, gondolom már ők is rájöttek... (bár lehet, hogy egyikük sem dolgozik! icon20.gif )

Látod Sib, pedig azt mondtad "ez a szakma csúcsa"....hát ez éppen hogy nem az! Akkor gondolom át sem tapintotta rendesen, csak a feszülésből, meg a ciciből gondolta... icon72.gif

Van új weblapom!!!! :)))) Végre, bár még mindíg nem értem rá beírogatni az adatokat rendesen, de azért nézéttek meg plííízzzzz! Kiváncsi vagyok a véleményetekre!
Szeretném megkérni valamelyikőtöket, hogy ha van rá időtök csinálnátok nekem egy angol fordítást a szövegekből?

Akiteki, ne aggódj én sem értem teljesen! icon21.gif Akkor a családod nem éppen egyhangú! icon53.gif

icon70.gif P
Haladó
Poche adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


SiberianCat



Tagság: 2003-11-19 00:01:39
Tagszám: #7410
Hozzászólások: 251
1024. Elküldve: 2005-03-20 21:20:10,

Macskatenyésztés

[27.]

Sziasztok!

Remélem beteszi a hozzászólásomat ez a rohadék...

Szal a gyanusítás az volt, hogy az egyik bíró megkérdezte, hogy Aliona terhes-e. Na most Aliona épp 8.-án volt 9 hónapos. Eddig még nem is tüzelt, és ha tüzelt is volna, nem pároztatunk be egy kölyköt. Pláne nem a saját apjával, ugyanis másik kandúr nincs a környéken sem. Sértő volt még a feltételezés is...
Bár, lehet, hogy csak azért gondolta a bíró mert Aliona kicsit duci, a kiállítás miatt teljesen feszes volt minden izma, így a hasa is, és ráadásul kicsit nagyobb cicjei vannak az átlagosnál.
De akkor is! Kicsit szarul esett.

Gratulálunk mindenkinek a sikerekhez!



SiberianCat
Haladó
SiberianCat adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Akiteki



Tagság: 2003-08-22 12:22:11
Tagszám: #6274
Hozzászólások: 13000
1023. Elküldve: 2005-03-20 20:52:30,

Macskatenyésztés

[28.]

Sziasztok!
Végre kijutottam kiállításra. (És végre eljutottam odáig, hogy az ott készült képeket feltöltsem a gépre!)
A bírálati rendszer továbbra is nagyon bonyolult, de már nem is próbálom megérteni. Pedig valaki kb. fél órán keresztül próbálta magyarázni. De szerintem csődöt mondott velem icon21.gif
Arra jó volt a kiállítás, hogy most már végképp és gyógyíthatatlanul szerelmes vagyok a maine coon-ba! icon22.gif
Bár a fiam azt mondta, hogy hogyne, akkor már rögtön egy pumát vegyek icon20.gif
Néhány kép:
cica1.JPG
cica2.JPG
cica3.JPG
cica4.JPG

Sophie's Pearl Siberians
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do.
Walter Bagehot
Kiváló dolgozó
Akiteki adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


norsycat
1022. Elküldve: 2005-03-17 21:59:10,

Macskatenyésztés

[29.]

Sziasztok!

Nektek is nagy gratula a CAGCI-ért!!!!
Én még mostanra se nagyon hevertem ki a fáradalmakat, s holnap jön az újabb menet. Jajjj! Ma volt itt a masszőr, alig bírt "kibogozni".Szerencsére aztán májusig nyugi.
Szabad tudni, hogy mi volt az a gyanúsítás?
[előzmény: (1021) Poche, 2005-03-17 21:46:29]
  


Poche



Tagság: 2003-11-19 19:47:58
Tagszám: #7423
Hozzászólások: 289
1021. Elküldve: 2005-03-17 21:46:29,

Macskatenyésztés

[30.]

Szijjasztok! :)

Örültem, hogy láttalak titeket! :)
Sajna eredményeket nem nagyon tudok (csak norsyét, mert ő megírta), de kápráztassatok el! :)

norsy: Nagy GRATULÁM! Nagyon sok szépet kaptak a csajok!!! Büszke lehetsz rájuk. Azt a kis kalapot azt hiszem többen is szívesen elfogadnánk! :)))

Mi Ellával (illetve ő személyesen) megszereztük az első CAGCI címét és vasárnap a legszebb rövidszőrű nőstény lett.

Sib, remélem kihevertétek ezt a képtelen "gyanúsítást"...én biztosan nagyon fel lettem volna háborodva, ti egész jól viseltétek...:(

Akkor ki jön a szimpóziumra?Aki jön, azzal ott találkozunk, aki meg kiállításra megy, annak sok sikert kívánok!

icon70.gif P
[válaszok erre: #1022]
Haladó
Poche adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Poche



Tagság: 2003-11-19 19:47:58
Tagszám: #7423
Hozzászólások: 289
1020. Elküldve: 2005-03-10 09:37:18,

Macskatenyésztés

[31.]

Sziasztok!

Képzeljétek mi történt! Ma reggel fitten és frissen ébredtem! :) Szinte teljesen elmúlt a náthám és minden nyavajám, hála Istennek! :) KIcsit még szipogok, de mi ez a tegnapi naphoz képest... icon32.gif

icon70.gif P
Haladó
Poche adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Poche



Tagság: 2003-11-19 19:47:58
Tagszám: #7423
Hozzászólások: 289
1019. Elküldve: 2005-03-09 23:12:51,

Macskatenyésztés

[32.]

Köszi, próbálok jobbulni! :) Neked is viszont!

Norsy, megyek persze, eddig csak hányingerem volt meg fájt a fejem hetekig, mostmár sajna náthás is lettem, ha nem bírom akkor megkérem a Gabit v. valakit, hogy vigyázzon az állatkámra és hazajövök, megfertőzni sem szeretnék senkit! Remélem addigra helyrejövök, kúrálom magam, csak az a gáz, hogy nem szedhetek gyógyszert sem...pedig beférne kilószámra olyan pocsékul érzem magam...:(
Ma fél napig aludtam, most meg nem vagyok álmos, ez sem jó!

Remélem mindenki jól van és találkozunk a hétvégén!
Haladó
Poche adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Thunderbird



Tagság: 2003-11-18 23:03:01
Tagszám: #7409
Hozzászólások: 296
1018. Elküldve: 2005-03-07 23:16:04,

Macskatenyésztés

[33.]

Sziasztok!
Én lehet, hogy elmegyek az össznépi eszmecserére....Nem megyünk kiállításra Ausztriába, így van rá lehetőségem...

Jobbulás Poche! Sajnos én is beteg vagyok, az utóbbi időben szinte megállás nélkül... :-(
Haladó
Thunderbird adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


norsycat
1017. Elküldve: 2005-03-07 20:13:19,

Macskatenyésztés

[34.]

Elruccantam a FAMKAT lapjára és meg is találtam. Sajna pont megyünk Ausztriába kiállításra. Pedig szívesen elmentem volna. Majd te elmondod mivolt, jóóóó?:)))))

Jobban vagy már? Ugye jössz hétvégén a Lurdyba?
[előzmény: (1016) norsycat, 2005-03-07 20:08:50]
  


norsycat
1016. Elküldve: 2005-03-07 20:08:50,

Macskatenyésztés

[35.]

Milyen szeminárium? Ez az, amit a FAMKAT szervezett? Én akarrtam akkor is menni, de megfeledkeztem a jelentkezésről. Hol van róla bővebb info?
[válaszok erre: #1017] [előzmény: (1015) Poche, 2005-03-07 16:30:25]
  


Poche



Tagság: 2003-11-19 19:47:58
Tagszám: #7423
Hozzászólások: 289
1015. Elküldve: 2005-03-07 16:30:25,

Macskatenyésztés

[36.]

Szijjasztok!

Sajna tényleg nagyon elhanyagoltam a topicot, nagyon kevés időm van és "gyengélkedem" is, ezért kedvem sem volt írni.

Ami miatt most gyorsan beugrottam, hogy megkérdjem jöttök-é a szimpóziumra, én két éve nem tudtam elmenni, de most azt hiszem nem hagyom ki, bár a témája nem olyan érdekfeszítő.... és jó lenne nem egyedül menni! :)

Puszillak benneteket és a maccsokat! P
[válaszok erre: #1016]
Haladó
Poche adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Thunderbird



Tagság: 2003-11-18 23:03:01
Tagszám: #7409
Hozzászólások: 296
1014. Elküldve: 2005-03-06 21:12:12,

Macskatenyésztés

[37.]

Szia!
Látom, a többiek eléggé hanyagolnak minekt... :-/

A bundája miatt ne aggódj, a múltkor szép volt neki, biztos most van az átmeneti időszakban. Morpheusnak már egy éve semmi bundája nem volt, aztán most hirtelen bedurrant, és úgy néz ki, mint egy oroszlán, akkora sörénye van...sajnos jócskán zsírosodik is! icon18.gif
[előzmény: (1013) norsycat, 2005-02-28 14:25:57]
Haladó
Thunderbird adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


norsycat
1013. Elküldve: 2005-02-28 14:25:57,

Macskatenyésztés

[38.]

Köszi a dícséretet!

Megyünk, Clayton, Bóbita és a két kiscsaj a csapat. Vegyesen TICA-ra is és hagyományosra is, beosztva. Nagyon kíváncsi vagyok, a két kis teknőc lányzó közül ki tetszik majd jobban a bíróknak. Debbynek jobb a stopja és a füle-állása, viszont Sunnynak hosszabb a pofija is és a füle is, s a bundája kezd nagyon szép hosszú lenni. Végre! Bár Clayton lenne ilyen jó bundában.
[válaszok erre: #1014] [előzmény: (1012) Thunderbird, 2005-02-19 15:58:51]
  


Thunderbird



Tagság: 2003-11-18 23:03:01
Tagszám: #7409
Hozzászólások: 296
1012. Elküldve: 2005-02-19 15:58:51,

Macskatenyésztés

[39.]

Sziasztok!
Már egy ideje képtelen voltam belépni ide a saját jelszavammal és nevemmel, már éppen azon gondolkodtam, hogy nyitok egy újat...erre tessék, ma csodák csodájára beengedett :-)

Norsy, gratulám a szép dolgokhoz, amiket csináltok! Nagyon jó saját kezűleg alkotni, nekem régi mániám a hímzés, azon belül is a gobelin! :-)

Kiállításra jöttök? Ki mire jön?
[válaszok erre: #1013]
Haladó
Thunderbird adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


norsycat
1011. Elküldve: 2005-02-10 13:36:47,

Macskatenyésztés

[40.]

Vegyétek meg a Macskamániát! Meglepi icon79.gif
  


Poche



Tagság: 2003-11-19 19:47:58
Tagszám: #7423
Hozzászólások: 289
1010. Elküldve: 2005-02-09 12:27:06,

Macskatenyésztés

[41.]

Szijasztok!

Neeem, külsős, egyedüliként él egy gazdimnál, azért merek vele fedeztetni.

Ha rajtam múlna azonnal, de nem tudom mikor fog valóssággá válni a megszőrmókosodás, ez leginkább anyagi kérdés, mert most a kandúrkám beszerzésén fáradozom, gigantikus macskafát építettünk, úgyhogy nem nagyon futja most kedvencre! :) Hogy milyet szeretnénk? Kedveset, szépet, okosat! :) Még nem döntöttük el, hogy milyen fajtát, majd ha aktuális lesz, de mint írtam MC, Sib, Ragdoll jön szóba legelsősorban, aztán majd megérdeklődjük pontosan a természetüket, igényeiket (van egy két tenyésztő ismerősöm icon21.gif ) és ez alapján döntünk.
Gratula a tesztekhez! :)

Többiek hol vagytok? Pedig már nem is havazik! Hogy vannak a macskoszok, mi újságok vannak, írjatok?!!!

Puszi! P


Haladó
Poche adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


norsycat
1009. Elküldve: 2005-02-05 21:06:05,

Macskatenyésztés

[42.]

Tegnap voltunk Claytonnal, Bóbitával, Akikóval és Mócival PKD és HCM teszten és MINDENKI NEGATÍV:)))))))))
A doki mesélte, hogy jugoszláv perzsások voltak egyszer csoportosan, vagy 18-20 macskával. A macskák fele PKD-s volt plusz egy csomó FIP-es. Volt nagy sírás-rívás, zengett a ház- Szegények, borzasztó lehetett.:(((((
  


Poche



Tagság: 2003-11-19 19:47:58
Tagszám: #7423
Hozzászólások: 289
1008. Elküldve: 2005-02-03 22:00:30,

Macskatenyésztés

[43.]

Óóóóó, Nóri nagyon sajnálom! :(((((((((

icon51.gif Írtam egy vödörnyi hsz-t, de nem tette be....most mérgemben képtelen vagyok újra írni.... icon11.gif

P
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2005-02-03 22:01:06]
Haladó
Poche adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


norsycat
1007. Elküldve: 2005-02-01 13:55:11,

Macskatenyésztés

[44.]

Ma elég szomorú napunk van. Nyiszi-Nyaszi a ki tudja mennyi idős gyári cica eltávozott az örök vadászmezőkre. Itt élt az üzemben, melengette öreg csontjait a kádak fedelén már hosszú évek óta. Senki nem tudja hány éves volt, mindenkinél régebben van itt az üzemben, a legrégebbi "törzsgárda tag". Kb. 2-3 éve én vittem el ivartalanítani, mert a gépek, mozgó állványok, vizes kádak között azért mégsem jó, ha kiscicák szaladgálnak, s ő éltes matróna korában is még évente kétszer szült. Pár napja már nem evett, csak gubbasztott, s ma mondták a kollégáim, hogy véreset hányt. Kihívtuk az állatorvost, hogy megkönnyítsük a szenvedését. Holnap eltemetjüt szegénykét itt az üzem melletti kiserdőben.
Nyugodj békében, Nyiszi-Nyaszi:(((((
  


norsycat
1006. Elküldve: 2005-02-01 10:08:40,

Macskatenyésztés

[45.]

Csupa jó hír! Ki az a kandúrka? Külsős vagy megveszed?
Tényleg elég nehéz megválni tőlük, főleg ha már nagyobbacskák. Elnézem Gullivert, annyira szeretetre méltó kandúrfi és persze fontos lenne, hogy új otthont találjon, de ha ez bekövetkezik,nagyon nehezen fogom odaadni. Az ilyen érzékeny lelkű cicáknál mindig átélem, hogy hogy meg lehet rémülve az idegen környezettől és milyen rossz lehet neki. Még akkor is, ha tudom, hogy nagyon kedves emberek viszik el.
Gratulálok a "szőrmókosodási" tervetekhez. Mikorra szeretnétek a mackókát és milyet?
[előzmény: (1005) Poche, 2005-01-26 23:28:52]
  


Poche



Tagság: 2003-11-19 19:47:58
Tagszám: #7423
Hozzászólások: 289
1005. Elküldve: 2005-01-26 23:28:52,

Macskatenyésztés

[46.]

Sziasztok!

Nory, köszi! Annyira édesek! :) Nálunk mindenkinek van gazdija és Islia tegnap haza is ment, szerencsére a többiek még maradnak pár napot. Természetes, hogy nehéz megválni tőlük, de most valahogy tényleg még nehezebb szívvel gondoltam erre, mint az utóbbi időben, mert valahogy az idő múlásával "megszoktam", hogy meg kell tőlük válni és úgy készültem rá az elejétől fogva és ettől lassan "könnyebbé" vált a megválás tőlük...
De azt hiszem az tette annyira nehézzé a szívemet, hogy egy évig előreláthatólag nem teveztem almot...de LESZ! Mert találtam Solinak alkalmas férjet! :) A többiek az előre eltervezett pihenésüket élvezhetik és mégsem maradok babák nélkül!

Gratulálok!!!! Naugyehogyugye!!! :)

Gondolom ez attól függ, hogy mi okozza a problémát, lehet hogy tényleg csak a kandúr a sáros és az is lehet, hogy pont az újabban felkapott vércsoport összeférhetetlenség v. egyebek miatt, éppen ez a két cica nem alkalmas arra, hogy kölyköcskéik legyenek. Lehet, ha másik kandúrt „tenne rá” akkor azonnali lenne a siker. Az is lehet, hogy a mama nem termel elég hormont. Mint ahogy Tunder írta az ivarzással kapcsolatban, az is egyfajta hormonszabályzási anomália következménye a petefészek alul ill. túlműködése. De lehet ciszta, petevezeték elzáródás vagy még 1000 féle szebbnél szebb dolog! L Ha tudják a pontos okát, akkor ennek alapján nem túl nehéz döntést hozni, de ha nem tudják…nem tudom én mit tennék ebben a helyzetben.

Pár napja megemlítettem Gábornak, hogy hozhatnánk egy kis szőrős babusgatnivaló nagy mackó cicát, Fahéjjnak társnak! :) Elgondolkoztunk a lehetőségen, mert annyira tetszenek a ti cicáitok, a maine coonok és a sibek is nagyon elragadóak, úgyhogy tervbe vettük a későbbiek folyamán egy szőrös kandúrka, kedvencnek való hazahozását! J Meglátjuk mikor válik valósággá…

icon70.gif P
[válaszok erre: #1006]
Haladó
Poche adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Thunderbird



Tagság: 2003-11-18 23:03:01
Tagszám: #7409
Hozzászólások: 296
1004. Elküldve: 2005-01-23 22:53:27,

Macskatenyésztés

[47.]

Nah...válaszoltam, erre nem tette be...

Szóval csak annyit írtam, hogy én csak a tüzeléssel kapcsolatban néztem utána a családfának, mert a Roxy szinte elviselhetetlenül gyakran és intenzíven tüzel, az anyukája ugyanígy volt, az apukája szintén nem egy halvérű kandúr...Úgyhogy ezt örökölte. Ha ebből indulok ki, mást is ugyanúgy örökölhetnek...
De tény, ami tény, annyi gond van mostanában a lányokkal,mint még soha. Vagy állandóan tüzelnek, vagy soha, hallottam már olyat, hogy egy lányt nem volt kandúr, aki fizikailag be bírjon fedezni, mert pörgött, mint a motolla...stb.
Érdekes....
Haladó
Thunderbird adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


norsycat
1003. Elküldve: 2005-01-21 21:32:35,

Macskatenyésztés

[48.]

7500 Ft-ot mondtak a kettőre macskánként. Valószínűleg lemondom a csütörtököt, mert pont szerdától mondtak nagyobb havazást. Remélem az utána következő héten csitul majd a tél.
Még azon izgulok, hogy február 11-én, amikor Debby Rose érkezik járhatóak legyenek az utak.

Mit tudtok arról, hogy a "nőgyógyászati" problémák mennyire öröklődnek anyáról lányra? Még mindig várok Svájcból Taita miatti garancia macskára. Van a tenyésztőnek egy nagyon szép nősténye, aki már régóta tetszik nekem. Úgy volt, hogy novemberben szül, aztán februárban, s most látom a honlapon, hogy újra nem sikerült a baba és harmadszorra is betüzelt és bepárzott. Kétségeim vannak, hogy ha hajlandó lesz végre teherbe esni, szabad-e tőle kölyköt vállalni, nem viszi-e tovább ezeket a szaporodási problémákat. Netán az ő kölyke már meddő lesz. Nem tudom mi az ok, a nőstényben vagy a kandúrban van-e gond, vagy csak együtt nem tudnak kölyköt összehozni. Kiarának is volt olyan időszaka még az elején, hogy fél évig nem lett vemhes egy holland kandúrtól. Itthon egy másik kandúrtól már vemhes lett, de egyszem kölyke született. Három éves korától szült normális almokat másik két kandúrtól.
[előzmény: (1001) Thunderbird, 2005-01-21 14:41:57]
  


Thunderbird



Tagság: 2003-11-18 23:03:01
Tagszám: #7409
Hozzászólások: 296
1002. Elküldve: 2005-01-21 14:43:02,

Macskatenyésztés

[49.]

Norsy gratula a nászhoz :-) jobban mondva nem neked, hanem a macskuszoknak! :-) Claytonnak ez lesz az első,nem?
Haladó
Thunderbird adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Thunderbird



Tagság: 2003-11-18 23:03:01
Tagszám: #7409
Hozzászólások: 296
1001. Elküldve: 2005-01-21 14:41:57,

Macskatenyésztés

[50.]

A Lehelen mennyiért csinálják a HCM-et és PKD-t?
Én jobban szeretem az Egyetemet (de csak ebből a szempontból), mert itt doppleres ultrahangozás van, ez megbízhatóbb.. De végülis HCM szempontjából tök mindegy, mert úgyis csak egy éppen aktuális állapotot tud kimutatni a gép, nem pedig előrejelzést, ezért kell sűrűn csinálni :-(
Már nagyon szeretném, ha megtalálnák a HCM-et okozó géneket...és lehetne vérből tesztelni, mint a PKD-t... Annyira rettegek a HCM-től :-(
[válaszok erre: #1003]
Haladó
Thunderbird adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Macskatenyésztés

(üzenet: 1046, Macskatenyésztés)
 
    / 42 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.0085718631744385 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail