Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455059/7 Témák: 18952 Tagok: 112612 Legújabb tag: Perrin Online: (73/3
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 4 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Tele van a tököm Egelyvel!

(üzenet: 82, Tudomány)
 

JFEry



Tagság: 2004-03-14 05:08:34
Tagszám: #9384
Hozzászólások: 117
32. Elküldve: 2004-03-26 05:29:30,

Tele van a tököm Egelyvel!

[51.]

Elfelejtetted! elfelejtetted!
Este 10-kor egy akkora bécsiszelet után fél kiló fagyi velem még a lakcímemet is elfelejtette volna!
:-)
(Mondhatod, hogy bagoly mondja... !Itt úgyis van baglyos topik!)
[előzmény: (30) mmormota, 2004-03-25 23:46:36]
Haladó
JFEry adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


JFEry



Tagság: 2004-03-14 05:08:34
Tagszám: #9384
Hozzászólások: 117
31. Elküldve: 2004-03-26 05:27:12,

Tele van a tököm Egelyvel!

[52.]

Szerintem tök jó kis összefoglalót írtál!

Nekem volt magnóm is.
Érdekes volt még így visszahallgatva is, hogy a konkrét cáfolatot az csatoltingás rendszerre, először az Orosz említette. Utána Egely a két éve végzett srác bizonyíték kérésére mégiscsak felrajzolta a táblára, és mintha a szkeptikuson, és itt elötte néhány perccel már nem negálták volna.
Mikor, már egyesült erőkkel az Orosz és a Groma is ismételten szétcincálta, szájbarágósan többször is megmagyarázta, hogy mi benne a hiba, még akkor sem akarta megérteni, elfogadni, hanem a kisérletre hivatkozott.
Talán emléxel. Ekkor borultam le a padra, és a hallgatóság is hogyan zúgott.

Ezek alapján komolyan megfontolandó, hogy a már mások által is jelzett esetleges pszihikai gondokat valósnak tekintsük. Vajon ezek után a médiák, melyekben szerepel , miként állnak a dodlghoz? Mutogatják, mint guminőt!
Persze, mint a szkeptikuson Szabó mondta: A VV3-at is túl sokan nézik....
[előzmény: (30) mmormota, 2004-03-25 23:46:36]
Haladó
JFEry adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


mmormota



Tagság: 2004-03-23 20:17:22
Tagszám: #9607
Hozzászólások: 8
30. Elküldve: 2004-03-25 23:46:36,

Tele van a tököm Egelyvel!

[53.]

Húúú, most látom, mi mindent elfelejtettem...
[válaszok erre: #31 #32] [előzmény: (25) JFEry, 2004-03-25 14:53:07]
Zöldfülű
mmormota adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


JFEry



Tagság: 2004-03-14 05:08:34
Tagszám: #9384
Hozzászólások: 117
29. Elküldve: 2004-03-25 18:18:58,

Tele van a tököm Egelyvel!

[54.]

Ezzel egyetértek, és én is csodálom, de amit az impulzusmegmaradás megsértéséről mond azért az mégis csak vad.

Ha ilyen lenne, már régen megépítettem volna.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2004-03-25 18:19:11]
[előzmény: (28) Silan, 2004-03-25 17:42:36]
Haladó
JFEry adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Silan



Tagság: 2004-03-13 23:39:41
Tagszám: #9378
Hozzászólások: 26
28. Elküldve: 2004-03-25 17:42:36,

Tele van a tököm Egelyvel!

[55.]

Viccen kívül a rovarok repülése komoly probléma, speciális aerodinamikai trükköket alkalmaznak és csak az utóbbi néhány évben kezdjük ezeket valamennyire megérteni, de még mindig nem teljesen. Aktív kutatások folynak a témában, nagyon izgalmas.
[válaszok erre: #29] [előzmény: (27) JFEry, 2004-03-25 16:43:34]
Zöldfülű
Silan adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


JFEry



Tagság: 2004-03-14 05:08:34
Tagszám: #9384
Hozzászólások: 117
27. Elküldve: 2004-03-25 16:43:34,

Tele van a tököm Egelyvel!

[56.]

Eh!

Olyan ez az Egeyl mint a falra hányt borsó!

Tényleg nem tanul.
Az imént a Budapest rádión hallottam a könyvét reklámozni.
Már az összes rovar speciálisan repül . Már a szitakötő is a fizikai ismertetinket meghazudtolva száll. A szarvasbogárról nem is beszélve.
A helikoptereink pedig nem tudnak oldalra repülni....
Elhatalmasodik a kór szegény, meg nem értett génusuzunkon.
[válaszok erre: #28]
Haladó
JFEry adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


JFEry



Tagság: 2004-03-14 05:08:34
Tagszám: #9384
Hozzászólások: 117
26. Elküldve: 2004-03-25 15:25:18,

Tele van a tököm Egelyvel!

[57.]

Azért... itt erősen érződött a szakközönség jelenléte.
Volt, amit szájbarágósan magyaráztak Egelynek.
Még én is értettem.
[előzmény: (24) Silan, 2004-03-25 09:16:46]
Haladó
JFEry adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


JFEry



Tagság: 2004-03-14 05:08:34
Tagszám: #9384
Hozzászólások: 117
25. Elküldve: 2004-03-25 14:53:07,

Tele van a tököm Egelyvel!

[58.]

Valami más buli is volt az épületben. Igen csinos hostest láttunk az egyik liftnél. Azt a típust, akit az ember, kissé nagyobb, ám nem formásabb, viszont jóval fedetlenebb keblekkel szokott látni a Playboy közepén. Érdeklődtem is nála, de csak a Philip-Morris érdekeltségűeknek voltak további lehetőségek a dolgok mélyebb vizsgálatára...


Tovább keresgéltünk, mert a portásfülke üres volt. (talán P-M részvényes?)

Két, szakavatott takarító személyi egység egybehangzó utalásait felhasználva, az épület túlsó részén, egy termetes Marx-generátor közelében az előadótermet is megtaláltuk.

Tömeg. Légtelenség, Szag. Helytelenség.
A csapásmérők már ott voltak.

Aztán, az itt nem részletezett módon (lásd index) az átvonulások a másik előadótermekbe.

Az előadó kijelentette, hogy az előadás csak címében rímelt a Mindentudás egyetem előadássorozat címére, de ezt a kontrasztot elkerülendő, a címét megváltoztatták. Lipót-mezőn hajnal?
Nem! Lágymányosi esték…

Egely Karinthyra hivatkozva, finoman fogalmazva jelölte meg az előadás a célját, rámutatni a klasszikus fizika fehér foltjaira.
A XIX. sz. elavult méréstechnika alapján alkotott törvényei, ám kanonizálódott felülbírálatának szánja.
Dinamikus gravitáció, ,ágneses monopólusok, longitudinális hullámok, elektrodinamika, energia megmaradás.
A dinamikus gravitáció alatt egy a gyorsított, lassított test jelenségeivel kapcsolatos elveket említett. (mi ennek a köze a gravitációhoz?)
Hivatkozott, egy Sarkadi Dezső nevű, Debrecenben végzett fizikusra, sokáig Pakson dolgozott (osszák is a gázmaszkot!) aki a gravitációval kapcsolatosan munkálkodott (mmormota, index)

A mágneses monopólusokra került sor .
Ébenhard kísérlete. ”Ha kicsiny, félig már nanotechnológiás vascseppecskéket fénnyel világít be, azok mágneses monopólusokká válnak… Ezek mesterséges monopólusok, de Ébenhard elveszti a vitáját, mert a tudományban, ha a kísérlet ellentmond az elméletnek, az elmélet győz. (marhaság)
A 80-as években Mihajlov újra, több bírálattal közzé tette az Ébenhard kísérleteit, de a monopólusokat, és a mágnesáramot meg erősítette.

Előkerült Tesla longitudinális rádióhulláma. A vasdarabon magyarázta a három hullámformát, Tranzverzális, longitudinális, torziós/csavart.

Az oroszok megcsinálták. Moszkvában egy pinyóból messze átküldték a jobban áthatoló, gyorsabban terjedő torzios hullámokat, kisebb energiával, stb…

Az ukránok tavaly ezt hadrendbe is állították, mint lokátort. El is akarták adni az irakiaknak, de ebből botrány lett. (Hogy lokál, ha áthatol?)

Aztán előkerült „legfájóbb” dolga, az energia megmaradás.
Egy piszok dologhoz nyúlt, kérdezett:
-Hányan vannak a tisztelt fizikus hallgatók közt, akik az életükben mernének fogadni, hogy E.M.T., minden gyanú felett álló törvény?-
25-30%
Én ugyan nem hallgatok, de nyújtóztam, mint aki körtét akar cserélni a mennyezeten.
-Most hadd legyek szemtelen, -folytatta- és kérdezzem meg azoktól, hogy miért hiszik?-
Tanuló -Intuíció?-
E.Gy. -Valaki más.-
-Meggyőződés? –
E.Gy- Az, az intuíció.-
Tanuló -Be lehet bizonyítani az ellenkezőjét? -
E.Gy- De Te bizonyíts!-
…
E.Gy.-Azt vártam, hogy akik életüket tennék arra, hogy az energia megmaradás igaz minden körülmények közt, valami komolyabb érvet mondanak. –
Felrobbantam.
-Nincs ellenérv!-
-Az soha nem ütközött ellenmondásba!-
Forrt a terem.
-Noether tétel.- Lego megmaradás / Feymann említődtek.

Egely szerint a fizika kísérleti tudomány. Aztán jött a kórtörténet. Ö hőerőgépészként ”hívő” volt. Utalt a műegyetemi mérési csalásaira, mikor a pontos (110%) mérést meghamisította!
Én bekiabáltam, Mmormota kicsit távolabb csúszott, kicsit összébb ment.

Egely elmondása szerint nem talált meggyőző kísérletet, igazolást a tankönyvekben.
Nevetséges beállításokat talált, és semmi ütőst.
Csak olyat talált, hogy posztulátum, az E.M. a könyvek pedig inkább alkalmazott matekkönyvek…

Közben olyan találmányokra akadt, ahol a feltalálók fura effekteket találtak. Ezekben erős koherenciát, furcsa szimmetriákat talált. Orosz közben jegyzetelt.

Itt említi meg, Kohej Nikám 40000 motorját, melyről látott nagycégek mérésijegyzőkönyveit, melyekben az öklömnyi motorban, 1 egység villamos energia 3egységnyi mechanikus energiát adott. Rendkívül erősen torzított fizikai mezőket tartalmaz ez a motor.

Elővakarta a hidegfúziót, úgy általában, mint a tudomány tévedhetőségének bizonyítékát. Az oktatókat költőileg többször is megszólította. „Kinyílik a zsebükben a bicska, ha a hideg fúzióról hallanak.” (Később egy kozmológushallgató megemlítette, hogy van olyan, hogy hideg fúzió. A neutroncsillagokban.)
Állítólag az elmúlt 15 évben kimutatták a többletenergiát 300-400% ban.
Az USA is újraveszi a bizonyítékokat. Az áprilisi Physics today-ban ígér egy cikket erről.

Ez után bemutat videót, ami elmondása szerint, az energia, impulzus, és impulzus nyomaték körüli bajt jelzi.
Ha az összes szimmetriát megszüntetjük a mozgásban, akkor megszűnik az E.M.T igazsága.
A méréstechnikákat is említi, a számítógépes vizsgálatokra is kitér. Implementáris adatgyűjtő…


Videót említ a fizetőképes igényről, dongó méretű kémrepülőgépekről. Ezt azért nem tudjuk megépíteni, mert a dongó nem az ismert fizikai módon repül. Nem is repülhet úgy. (persze nem mondja, de a Raynolds számra gondol.
A spanyol vákuumdongót említi. 5 –10 torr nyomáson, két perc alatt megfullad a bogár (ezt tudjuk nem igaz, és nem is bogár) de addig repült.(ezt meg nem láttuk)
Megismételte, van róla videó. Egerben készült tavaly.
Megy léggyel is!

De csak friss léggyel megy a kísérlet. Erdei, pici, a biciklisták fülét kísérő, szemtelen légy, (ez valami gyümölcslégy itt Csepelen) vagy a zöld döglégy a jó! A nagy, kockás piaci légy az nem jó,.(mert az taxizik, vagy asztalterítő)
Vákuumban a légy átmegy, repül (szerintem, ugrik) az edény túlfalára! Münchausen-effekt az van. Saját hajánál fogva! (De szerintem is. Csak szerinte fizikai, szerintem verbális!)

Jött a jó öreg pörgettyű. Megint bemutatta a videót, az öreg angol csókát, aki Alex Jons hatására kezdett vele fogalakozni. A tudomány kiírtotta.
Vigyorgások.
Mormota ellopta az idegbaj levezető elemeimet.(eddig azzal játszottam, zörögtem)
Láthattuk azt az érzelgős videót, amiben szépen bemutatásra került a fizika ismert jelensége, a precesszió, és a nutáció. Csak valami hülye duma volt benne, értelmes magyarázatok helyett.

Bemutatta utána a saját kísérleteit a E.M.T. megsértése.
Bizonyítékként a LED-es örökmozgót mutatta meg, melyet a zsebéből húzott elő.
Nekem sem kellett több.
J. -Egy párat már építettünk belőle! Nem zenélt jól-
E.Gy.- Biztosan rosszul volt csinálva!-
J.- Talán rosszul van leírva.-
Mmormi gurult !
Más hozzászóló -Faraday kalitkában, megy?-
E.Gy.- Igen, persze!-
J.-És ha kiszárad a dielektrikum?-
E.gy. -Nincs benne dielektrikum!-
Megbeszéltük, hogy van benne dielektrikum.

-J.-És a legyek?-
Vihogás….
E.Gy.- Majd, ha marad rá idő…-
J.-Szavazzuk meg!-
E.Gy. -Mindenki látott már legyet!-
J.-De ilyet még nem!-
Már nagyon útált!

Jött GROMA!
Ismerték a mellettem ülők! -”jófej”-
Valóban. Laza, fiatalos tag.

Először nem akarta megfogni a mikrofont, de alig hallottuk
Mikrofonvégre került! Hátha nem fertőz!

A hallgatók kérték fel erre a beszélgetés-vitára.
A bolygómozgások a gravitációs törvényből következésének tanítását hozta példának.
Úgy tanítanak, hogy a hallgatók akkor higgyék el a törvényeket, ha a hozzájuk vezető módot, és lépéseket is ismerik, és csak következetesen fogadják el.
Példákban cáfolatokat említett az Egely-féle kijelentésekre.
Az elektromos longitudinális hullámokat közegben a Maxwell-féle egyenletek is megengedik, nem érti, mi ezzel a baj? De vákuumban? Ott erről szó sincs, ott nem jöhetnek létre ezek a hullámok. Egely tiltakozik, szerinte mindegy a közeg.

A fizikai fejlődést is fontosnak tartja. Voltak, általam nem teljesen megfelelőnek tartott vitalépései. Voltak dogmatikusnak tűnő kijelentései, nehezen lendült bele.
Ha két test között centrális erő hat, egyszerűen kijön, hogy igaz az impulzus megmaradás, attól, hogy a mágnesek közt ennél bonyolultabb erő hat, attól még arra is teljesül az impulzus megmaradás. Csak nehezebb belátni, felírni.
Aztán, a legyek, szöcskék. Lábaiknak differenciált erejétől függő vákuumugrálást várhatunk el tőlük.

Elmondta, hogy mi alapján bírál el egy cikket, mi alapján hisz el egy kísérleti eredményt.

Nem tagadta, hogy a tudományban voltak olyan esetek mikor az elfogadottság késik. Galoá a halála után előkerült jegyzeti mégiscsak tananyaggá váltak, tartalmuk miatt. Végülis fejlődés valódi értékei mégiscsak átmennek a tudományos köztudatba!

Baromi nagy taps!

A szóvivő bejelenti a vitafórumot, és kérte az 1-2 perces kérdéseket, válaszokat és a parlamentális formát.
Nekem aztán,….

Egely megint jött az energia megmaradási, nem magmaradási szövegével.

A konzervatív erőtér definícióját említi, s nem konzervatívban pedig ugye nem marad meg….jött a minden eset szöveggel, stb. Tautológiát említ, és a az örvényes eseteket. A közönség zúg. Ezek mégis csak fizikusok! Persze, hogy nem lesz megmaradás. A tér megváltoztatásának energiáját is illene belevenni a számításba.
Valaki beszól, neki, a fiatalok közül. Le kismókusozza!
Vigyor, én felháborodok. A poén fontosabb, mint a mondanivaló? Fiataloknak, csak a szex, a poén és akció! Eh!
De nem is olyan vészes:-)

A kísérleti alapot említ, melyben a zárt rendszert vizsgál. De semmi különöset nem mond, minthogy neki voltak olyan eredményei, melyekben a mérés azt mutatja, hogy voltak helyzetek mikor többletet, vagy hiányt mér.

Az elektrodinamikában az Ámpére erőket nem látja a Maxwel egyenletekben.
Persze megint zúgolódás, morgás. Egely menekül!
Parlamentális formát kér!
Groma, a Maxwell és Ámpére erőkről cáfol.
Egely rajzol,
Groma valami egyszerűsített, adott helyzetre használt egyenleteket említ, melyeket csak ott és csak közelítő esetben használhatóak, és ezekkel természetesen, itt nem fogy tudni számolni.

Egely közben az Ámpére erőt az áramjárta higyanon úszó vashajóval, illetve a vezetékszaggató kiloamperekkel kívánja igazolni. Verbálisan hajba kapnak Gromával, hogy mit tanítanak az egyetem. Egelyi a betanult szövegét mondja.
Végül Groma letorkolja, hogy az én egyetemen nem így tanítom!
Némi zúgolódás után Orosz áll fel, és bevezetésként a helyzetet jellemzi.
Egely úrral volt már pár körük, de nagyon nehéz vele beszélgetni, vitatkozni, mert nehezen tanul (okosat)és nehezen felejt(hülyeséget).
Csodálkozik, hogy ennyire sokan vannak a hallatóság.
Ha az előadásnak az a célja, hogy az áltudomány, az áltudós hogyan működik akkor arra ez tökéletes alkalmas.(mindenki jó valaminek, ha másnak nem, rosszpéldának)
Ha azt akarja demonstráni hogy a fizika labilis dolog. Arra nem.
Kicsit cikizi Egely műveit. Nem mélyül bele.
Mint mondja, ő inkább a motivációját keresi, esetleg megérteni, esetleg vitatkozni akarna.
Pl A tiltott találmányok. 12 kiadás, de ezen az intelligens mosóporok világában….

Volt szerencséje megbeszélni Egelyvel a kísérletei esetleges hibáit.
Pl feltételezi a következőt: A mért adatok nem energiák, hanem szögelfordulási adatok.
Ebből számította az energiákat. Kinematika adatokat mér. A számításban keresés talál is hibát.

Ebben elméleti hibákat is ejthetett.
A bonyolultabb kísérleti eszközök akár követhetetlenül bonyolult mérést igényelnek.

A másik dolog?
Az, hogy kétfelé beszélnek.
Az Ámpére erő hiányát nem is értelmezheti a Maxwell egyenletekkel kapcsolatban.
Egely megfogalmazásában Ő is kiemeli, hogy az megvezető, téves.
Tesla longitudinális hullámait miként ismerte fel, bizonyította?
Taps.
Egeyl időt kér,

Közönségből felszólal egy Egelysta.
Fossa a szót. Semmit sem mond. Húzza az időt.
Írjon Orosz is könyvet, és majd azt is jól megkritizáljuk. Zúgolódás… nekem is elég…
Lehet, hogy Egely hibáz (Orosz: Ez biztos!)…lehet hogy stb… stb.. nagy fizikusok háta mögé bújni…
Két perc után, de már ő sem tudja mit akar mondani.. Beleszólok Elég már a hülye érzelgős mellébeszélésből…A viszontsértődésen kívül, mit kíván mondani?.
Orosz is beleszól.
Nincs kesztyűs kéz! Tessék az állításokat bizonyítani. A stratégiák a fontosak melyekkel az eredmények igazolódnak. Orosz sem a nagyok mögé bújik, hanem azok frappáns megfogalmazását interpretálja. Egely könyveinek a fele fantázia, a fele valós. Miért nem mondja ki, hogy ezek fantazmagóriák, vagy miért nem igazol alkalmas módon?

Egely feltesz Orosznak a kérdést, hogy véleménye szerint létezik-e vákuumban longitudinális elektromágneses hullám. Orosz a Maxwel egyenletrendszerre hivatkozva nemmel felel, hozzátéve, hogy kísérletileg sem tud róla, hogy kimutatták volna.
Europian Physics egy cikkére hivatkozik Egely, de mint tudjuk ott nem vákuumban volt a kísérlet. (szerintem a kapacitívan csatolt energiát, illetve az eltolási áramot vélték sugárzásnak.
Vákuumban? Egely szerint tökmindegy. Egely nem érti mi a külömbség!!

Orosz széttárja kezét, ennyi!

Egely visszavág, hogy a klasszikus kísérletekben sem mérnek valójában energiát. Ebben igaza van, de a kiértékelést ettől még nem igazolja, vagy cáfolja.

Egely egy értelmes állítást is megfogalmazott, melyet ott nem értettem.
(sajnos hajlamos vagyok már a sok rossz tapasztalat miatt zsigerből is elutasítani. Azt, hogy Ő olyant állít, mely szerint vannak olyan helyzetek, melyekben az általánosított törvények nem mindig igazak, hanem valamely, az ezeket is tartalmazó magasabb rendű szabályszerűségek érvényesülnek. Tulajdon képen ez akár igaz is lehet. De eddig még nem láttunk erre utaló megbízható jelenséget.

Egely ismét magyarázza az általa értelmezett megmaradási, nem megmaradási jelenségek eseteit.

Egy két éve végzett fizikus szólalt fel.
Szellemes megjegyzéseit, és igazolás kérését vigyor, és taps jutalmazta.

Egely vadul rajzol, a terem morajlik.
Felkerült a szkeptikus konferencián már kitárgyalt térbeli kettős inga a táblára.

Egeyl tényleg nem tanul.
Ott az volt a hiba, hogy a kiértékelésben a csatolást nem veszi figyelembe.
Egely ugyan a dimenziókkal egy energia jellegű, és dimenziójú eredményt kap. De az nem tartalmazza a csatolásból adódó különbséget. Az így kapott téves eredményt bizonyítéknak akarja az E.M.T. ellenében felhasználni.

Groma is kirobog, és kielemzi a mozgásegyenletet, melyre megállapítja, hogy alkalmas a jelenség bármely időpillanatának jellemzésére. Innen kijelenti, hogy tisztán matematikailag levezetve, talál egy időben állandó értéket. Az energiát.

Egely a természetre hivatkozik, és elutasítja, hogy a mozgásegyenletet az energia megmaradásból kiindulva állítjuk fel.
De azt elismeri, hogy azok a mozgást jól leírják. Akkor most mi van?
Zúgás!
Orosz nyújtózik!
Ki is perdült, és az elmondás alapján felírta a jelenség egyszerűsített mozgásegyenletét.
Aztán odaírta, hogy =E (egely).
Aztán oda írta hogy a csatolási taggal ez másként néz ki. De akkor igaz.

Orosz felhívta Egely figyelmét az energia és egyéb kifejezések értelmezési helyességének fontosságára.

Vastaps.
Egely ég. Legrange függvény hiábavalóságát bizonygatta.

Egely belezavarodott, elfelejtette, hogy itt fizikusok (is) vannak. Csak nyomatta a TV-be való szöveget. Groma röviden lezárta! -Elbeszélünk egymás mellett, Egely úr nem arról beszél amit energiának nevezünk.-
Elő is került, hogy Egely a simulékony szövegével a hozzá nem értőket a médiában, hogy félrevezeti, miként csapja be!

Egeyl nem akarta megérteni megérteni, mit is magyaráztak neki

Elsírtam magam! Elég volt!
És még mártírom pofával sajnáltatja magát.


Ismét egy kérdező, ismét próbálta megérteni a csodakütyük kereskedelmének lehetőségét, és azt, hogy miért basztatja a tudományt! Miért ad ki könyvet, ahelyett, hogy megélne a csodáiból.
Ismét előkerült a japán csodaszerkezet behozatali lehetőség.
Egely Ezen fáradozik. Aztán mondja.
…Én is azt hiszem, hogy a vita akkor lenne érdekes, de akkor már nincs vita!-

Tehát, mint az évszázad pöre! Nem arról szól, hogy nyerjünk, hanem arról, hogy beszéljenek róla!
B+

Más hozzászólásnak is az volt az értelme, felszólítja, hogy bizonyítson. Meg is kapta a választ: vegye meg a könyvet.

Már Härtlein sem bírta. Be beszólt
Kértek a hallgatók magyarázatot, a szimmetriacsoportok levezetésére, kiiktatásuk módjára, de nem elégülhettek ki.

Orosz megint:
-Egeyl úr a szimmetriát nem a rendszerre, hanem a pályára vonatkoztatja. A sajátos értelmezésében a szimmetria nem a fizikai értelembe vett szimmetriára vonatkozik.
Illogikussá válik, amit mond.
Mutassa meg, hol tűnik el a szimmetria!-

Egely menekül!

Teljes zavar. Morgás!
Gál Feri megint kiállt Egely mellett!
Tisztelem, de sajnálom is a helyzete miatt.
Gál valóban feltaláló, két diplomával, gépészeti jellegű találmányai vannak.
Mesélt az egypólusúról... Ennek alapján a mostani fejlesztéseiről is beszélt.
Én is beszélgettem, már vele erről.
Tovább bizonygatta, hogy milyen rendkívüli dolgokat mért.
Értelmesen mesélt. Bár az érzelmeket sem kímélte Gallileivel, és Giordánoval.
Kérte, hogy még implicit formában sem hülyézzük le Egelyt, akit Ő egyébként óvott a megjelenéstől, mert Egely sem hülyézett le senkit. (ez azért nem igaz!)
Meg is tapsolták. Rendesen.

Tovább követelték Egelytől az energia megmaradás cáfolatát.
Felkínálta, hogy többen is meglátogathatják.

Mmormota, kicsit lámpalázasan, de nagyon értelmesen rámutatott, hogy a fizika egy pragmatikus tudomány révén, alkalmas a dolgok egyértelmű rendezésére. Itt az inga kísérlet. Kidolgozták, megmérték. Mások megbírálták, és megmutatták benne mi a hiba. Ezt vagy meg kéne magyarázni, miért nem hiba, vagy be kéne ismerni, hogy tévedett.
A másik, a japán motor!
Ez bizony egy eléggé jól észlehető az állítólagos többlet. A 40 ezerből egyet mi is bevizsgálhatnánk.

Másik felszólaló.
Ez a japán gép, bizony pillanat alatt örökmozgót ad. Egy gencsit elzekkel meghajtani, és máris működik a dolog.(ha?)

Egely leidealistázta.
Erre kiborultam, és szenvedélyesen nekiestem
-A piac mindig előbb jár, mint a tudomány (persze ez marhaság)! A tudomány nem tudja visszatartani a piacot. Az állam intézkedésekkel nem tudja nem megakadályozni az adócsalást sem. Miért nem veszünk egy ilyet! Nem lehet megfizethetetlen! 40000 az már sorozat gyártás!….

A spiker is unta.

Megint ment a melléduma, hogy ezt milyen nehéz megépíteni, a speciális mágnesek miatt
De könyörgöm tömeg termelés van!
40 000 drb!
Mmormi is ezt motyogta!

Mire Egeyl kinyögte, most adták el az első 40000-re a jogot! JOGOT!!!!
Mi van itt kérem? Jogot, eddig az volt, hogy már gyártják? Mi a faszvan!!
Erre már Härtlein is végleg kibukott! Felpattant! -Miről van szó kérem? Motort vagy jogot adtak el? Itt a magnón, hogy előbb azt mondta, hogy motort adtak el! Most meg már jogot?- Mmormi is megjegyezte, motort venne, jogot nem!

Härtlien tajtékozott! Szerintem, ha sötétebb van, fel is pofozott volna valakit. Szerintem segítettem volna neki!

Härtlein monológ: -Szeretném itt felhívni arra a figyelmet, - a hallgatóság felé fordult- hogy Egely György, az átlagember számára gyakorlatilag fizikusként jelenik meg (Egely közbe vág: Nagy szégyen amikor engem lefizikusoznak) (szerintem is, de ez ellen a TV2-ben kéne szólni), akkor mikor a Fülesben a keresztrejtvényben így jelenik meg…- röhögés, taps.
-Azért a következőt még szeretném elmondani. 1996-ban egy hosszú éjszakán keresztül a Mélyvízben találkoztunk már és ott említet egy dolgot, egy 980%-os hatásfokú vízdarálót. (röhögés) Bocsánat, ha nem így mondta, megkövetem. Ott is egy letakart ketyerét mutatott ismét a videó szalagról…-
-Én is a kísérletek híve vagyok. Pl mikor ezek a darazsak, stb jönnek elő. Az itt ülőknek a figyelmét felhívni arra, hogy tavaly februárban volt egy adás, melyben Egely György elmondta, hogy a bombusz terrektisz (ez az erdei dongó) hogyan repül vákuumban.
Én egész nyáron arra készültem, hogy egy bombusz terrektiszt betegyek a vákkumba. Összeállítottam a szobámba, egy pontosan olyan szerkezetet, amit ír ez a spanyol hivatkozás. Azt sem bírja ki a bombusz terrektisz, hogy jó időben, egy 5 literes uborkás üvegben 18 km-t, hazáig .
57 darab bombusz terrektisz nem bírta ki!(gyilkos)
Tehát generáljunk egy olyan dolgot, melyet az úristen sem tud reprodukálni még egyszer, és utána lehet erre hivatkozni!?
(jelzem nekem sem repült)
Aztán még a 20 torrnyi nyomást ki nevezne vákuumnak itt a fizikusok közül.
Egyébként, ha valaki nem tudna a leíráshoz hozzájutni, az irreversibelesystem.com-on meg lehet nézni.
….

Egely viccelt. Szeretné, ha Härtleint ebben a vákuumban látná.
Na ezt elb ta!
-Ha már pénzről került szó,- folytatta Härtlein- tegyük fel azt a kérdést Egely úrnak, ..hogy volt egy pénzmágnás ember, akit ezzel a kiszera-méra-bávatag dumával be lehetett palizni, aki egy komoly labort adott a rendelkezésére.

Sajnos itt már nem volt több szalagom…
Itt még Egeyl hidegfúziójáról volt szó. Amit Nobel díjjal kellett volna jutalmazni…..
Pár perc kiesett.
Arra viszont még emléxem, hogy francia forrásra hivatkozva, felhozta a tyúkokkal azt a kísérletet, mikor azoktól a kalcium tartalmú tápanyagokat megvonták és azok mégis tojtak! Erre Härtlennél, filmszakadás, felkapta a tatyóját és kiáltotta, -Akkor tojjunk! -És kirohant. (mint Zrínyi)
Visítva röhög, és gurul a terem!

Szavazás! Ki hiszi el!
Síkság.

Zsivaj teljes rendbontás. A Spiker még igyekezett a méltóságát megtartva zárszót mondani, de elhalt. Pár benyögés még elhangzott, hogy-térdeljen le, és kérjen bocsánatot. Páran még (20) egyeztetni kívántak az ingakísérlet megtekintéséről…
Mi már menni készültünk.
Jót vacsiztunk. Mmormi nem az egészséges élet mintaképe. Én halat vacsiztam. Jó volt
Szép volt a Gellért-hegy, az előtte vonuló sétahajóval. A kép a „Macsakajaj” című Kostunyica opuszt idézte fel bennünk. Talán az előzmények miatt…..

[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2004-03-25 16:11:44]
[válaszok erre: #30]
Haladó
JFEry adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Silan



Tagság: 2004-03-13 23:39:41
Tagszám: #9378
Hozzászólások: 26
24. Elküldve: 2004-03-25 09:16:46,

Tele van a tököm Egelyvel!

[59.]

Azért én a fizikusoktól azt vártam volna, hogy konkrétan is cáfolnak egy-két dolgot. Pl. a longitudinális EM-hullámokkal kapcsolatban az a helyzet, hogy ezeket egyesek a Maxwell-egyenletekből vezetik le, csak épp a levezetésben van egy kis hiba (kb. mint a Sarkadi-féle gravitáció), erre konkrétan rá lehet mutatni. A monopólusokkal kapcsolatban ha valaki előveszi az eredeti publikációkat, azokban bizony az van odaírva, hogy ez nem monopólus.

Általában is hiányolom a szkeptikusoknál azt, hogy konkrétan utánajárjanak a másik oldal által felvetett témáknak. Egy csomó dolgot konkrétan lehet cáfolni. Ehelyett a legtöbb szkeptikus általános dumával meg egy kis poénkodással beéri. Ez sajnos az emberek többségének nem elég. Itt is hasonló történt: Egely érdekes jelenségeket mutat videón, konkrét témákat vet fel, erre a másik oldal válasza valami érdektelen, általános szöveg. Csoda, ha a laikusra Egely nagyobb hatást fejt ki?
[válaszok erre: #26] [előzmény: (23) mmormota, 2004-03-25 03:33:45]
Zöldfülű
Silan adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


mmormota



Tagság: 2004-03-23 20:17:22
Tagszám: #9607
Hozzászólások: 8
23. Elküldve: 2004-03-25 03:33:45,

Tele van a tököm Egelyvel!

[60.]

(Csak a rend kedvéért, és kőkemény szkeptikus vagyok, Egelyt pedig sült bolondnak tartom - ennek megfelelően értékeljétek az irományomat... icon53.gif )

- Öregszem, kifelejtettem ezt-azt.
- Egely megemlítette Sarkadi gravitációs kutatásait
Az én megjegyzésem: ő az reformer, aki kitalálata, hogy a tömegvonzás (M-m) függvénye, így egyenlő tömegek nem vonzzák egymást (!). Külön szépsége a dolognak, hogy ezt Newton törvényeiből is levezette(!!!). Mizsei megtalálta a levezetésben a sajnálatos előjelhibát, de erről soha nem lehetett Sarkadit meggyőzni. Vissza a lényegre...
- gyakran szóba került, hogy az idő rövidsége miatt ezt-azt nem lehet itt részletesen kifejteni - de mindez le van írva ebben vagy abban a könyvben (könyv felmutatva)

Jött xy fizikus meghívott előadó. Elmondta, hogy nem akarta elvállani, de egyszerűen nem térhetett ki. (Nehezebben tudom visszaadni az érveit, mert egyetértek velük, egyszerűnek és nyilvánvalónak tartom őket, így nem leptek meg, nem hatottak a meglepetés erejével, nem jegyeztem meg őket annyira, mint a baromságokat...)
- Elmondta, hogy a videón látható kísérletek egy részét be szokták mutatni a hallgatóknak, minden további nélkül leírhatóak az ismert mozgásegyenletekkel
- a fizika egyáltalán nem dogmatikus, sőt... a hallgatók azért ülnek ott, hogy később képesek legyenek új eredményeket létrehozni, a régi elméleteket újabbakkal felváltani
- Nem azt tanítják a hallgatóknak, hogy ez így van és passz, főképp nem hogy ez így van mert Newton aki nagy tekintélyű tudós ezt mondta. Helyette lépésről lépésre levezetik a dolgokat, ezzel is nyomatékosan azt szorgalmazva, hogy a hallgató semmit se fogadjon el hozomra. Mindent értsen meg, minden lépést lásson át és kövessen, azt fogadja csak el, amit végigkövetett, megértett, logikusnak talált.
- ezt a lépésről lépésre történő logikus bizonyítási láncot hiányolta az áltudományban
- elmondta, a fizika nem egyszerűen kísérletek és adatok gyűjteménye, hanem arra törekszik, hogy elméletekbe rendezze az ismereteket, ezt is hiányolja az áltudományban
- elmondta, hogy az energiamegmaradás törvénye nem dogma, hanem számtalan ismeret, kísérlet, tapasztalat összessége, és nem ismerünk ellenpéldákat
- elszigetelt, nem megismételhető kísérletek nem tekinthetőek megbízható ellenpéldának
- ha találnának arra utaló jeleket, hogy az energiamegmaradás sérül, az valószínűleg határterületen következne be: a Big Bangot követő mittudomén 1 usec óta úgy tűnik ezt nem tette, de pl. nem lepődne meg, ha 10-xxx-nél kiderülne hogy sérült. Akkor lehetne foglalkozni vele.
(Sajnos hézagosak az emlékeim, talán JFEry...)

Egely vissza.
Megkérdezte, a hallgatóságból hányan tennék fel az életüket arra, hogy az energiamegmaradás törvénye biztosan igaz, sose találnak sérülést. Gyér jelentkezés.
- néhány jelentkezőtől megkérdezte, miért gondolja így
- elég határozatlan válaszok, semmit se láttunk ami ellene szólna jellegűek, nem lehetett mindet hallani se
- beszélt néhány saját kísérletről
- ismét említette a longitudinális hullámokat

Jelentkezett egy idősebb úr (xy fizikus) és elmondta, hogy ő hosszú időt áldozott az életéből arra, hogy megismerje Egely műveit, mert zavarta, hogy nem tud ezen ismeretek hiányában kellően vitatkozni a tanaival. A könyvek tele vannak hibával, torzítással, csapongóak stb. Szabályszerűen beledöngölte Egelyt a földbe, elég gorombán. Érvelésének lényege, hogy Egely nem képes logikusan gondolkodni, hiába mutatják ki a hibáit feketén-fehéren, nem képes ezeket belátni. Nem veszi be a feje. Nem lehet vele vitatkozni, mert nem áll rá az agya a logikus gondolkodásra, csak ismétli a hülyeséget.
(Egely szomorúan mosolygott.)

Ismét a meghívott fizikus előadó kérdezte Egelyt, van-e valami konkrét, ellenőrizhető bizonyítéka az energiamegmaradás sérülésére. beszéde közben Egely felrajzolt egy függőleges tengelyű torziós ingát a táblára, melynek egyik karján egy rendes inga lógott. Egy idő után felfigyelt erre a fizikus, és kérte Egelyt, mondaná el, mi is van ezzel.

Egely:
- saját kísérlet
- ez egy olyan kísérleti összeállítás, amelyben az ET (energiamegmaradás törvénye, unom kiírni) sérül
- ezt a kísérletet pár éve még nem lehetett elvégezni, mert hatalmas adattömeget kell szenzorokkal és számítástechnikával feldolgozni, de ők ezt a mai technikával megcsinálták
- bizonyos időszakokban az ET sérül

Őszes (döngölős) fizikus:
- Egely nem energiát mért
- Egely szögeket mért, és a szögekből kiszámolta az energiát
- azonban sajnálatos módon csak a két inga egyenkénti energiáját számolta ki
- ezeket adta össze
- ha a csatolási energiát is hozzáadja, akkor már nem lenne sérülés
- a fizika formalizmusát helyesen kell használni, ha nem így tesznek, nem lesz jó az eredmény
- ha Egely nem így tesz, hanem bevezet egy új mennyiséget, ami energia dimenziójú ugyan, de nem egyezik azzal, amit a fizika a rendszer összenergiájánek nevez - nos- az ilyen "Egely féle energia" könnyen lehet hogy nem marad meg
- ezt Egely nem képes belátni, merthát az agya... icon18.gif

Egely:
- mi összegeztük mindekét inga adatait, és sérült az ET
(mindkét fizikus bekiabál: csatolási energia?)
- szóval mi összegeztük mindkét inga energiáját, századezredmilliomod másodpercenként szenzorilag adatrágó gépeinken és sérül!!!

Különféle kérdések és válaszok, ömlesztve, nem tudom sorba rendezni.

- idősebb úr: micsoda csúnya dolog a kenyérféltő, dogmatikus, állásukhoz foggalkörömmel ragaszkodó gyepesfejűektől, hogy undorító módon sárba tapossák szegény Egelyt, pedig... Nem tudom visszaadni, érzelmi húrokat pengetett, JFEry kevésbé érzelmes bekiabálásai közepette. icon21.gif
(JFEry: miért érzelmekről szövegelsz, itt tényekről van szó, a tények nem stimmelnek, megépítettem ezt ésnem működik stb)

- fizikus hallgató: Egely úr szimmetriasérülésekről beszél, kifejtené-e bővebben, mely szimmetriacsoportok sérülnek, ezek sérülése esetén hogy kell leírni a dolgokat, Noether tétel stb.

Egely:
- vonalszerű, sík stb mozgásnál jó az ET, de fel kell számolni a mozgás szimmetriáit, és sérülni fog
- impulzustétel, ET sérül, hogy mást ne mondjon, ott a vákumban repülő légy, annak a szárnya bonyolultan mozog

Két éve végzett fizikus:
- én már végeztem, más pályán dolgozom, nem félek tőlük... icon50.gif
- nagyon sok mindenről esett itt szó, így nem lehet fizikáról beszélni, válassszunk inkább ki valamit, és azt vesézzük ki rendesen

Egely:
- időhiány, de később szívesen
- sőt, ha van önkéntes, jöjjenek el, lehetővé teszi néhány hallgató számára az ingás kísérletek elvégzését
(sokan jelentkeztek, névjegyek gyűjtése elhatározva)

Egy középkorú úr:
- két diplomája van, fölhözragadt mérnökember
- nem mindent hisz el Egelynek, sőt ellenőrző kísérletsorán talált hibát is valamiben
- de sok jó dolog is van abban amit mond, nem kéne támadni, földbe döngölni
- ő jelenleg is végez kísérleteket, és biztos ET sérülést észlel

Összevissza emlékek:

Egely elővett egy plexi dobozt, amiben időnként villant egy LED. Ez ET sérülés, a könyvben (felmutatja) le van írva, hogy kell ilyet csinálni. Ez nagyon nehéz, és egyelőre nem megy nagyban.
JFEry (bekiabálós vita) icon21.gif
- Én megépítettem, nem működik.
Egely: biztos nem jól építetted meg
JFEry: jól építettem meg, ahogy le van írva, nem működik
Egely: biztos nem jól csináltál valamit
JFEry: talán nem jól van leírva (abbafejezi, mert fél hogy megüti a guta icon21.gif )
Egely (sajnálkozó mosollyal): igen, ez egy kényes valami, sokat kell építeni és csak kevés sikerül. Ez egy ígéretes dolog, csak 500Ft anyag, de fél év munka megcsinálni.

Többen:
- megvennénk, nem eladó?
- mennyibe kerül?
Egely (zsebreteszi): nem eladó, itt van a könyvben (felmutatja icon21.gif ) meg lehet építeni, fél év munka

Saját felszólalásom (szót kaptam szabályosan, mentségemre...)
(erre persze emlékszem...):
- az inga számításban hibát találtak, megmutatták hol a hiba, erre lépni kéne valamit, nem gondolja?
- kétfélét lehetne lépni szerintem:
a, nem hiba, a kritikus téved, mert ezmegaz
b, igazuk van, sajnálom, tévedtem
- a másik amit főképp mondani szeretnék, bár előttem is említette valaki, lelőve a poént: említette, hogy japánban 40.000 darab motort gyártottak, aminek 300% a hatásfoka. Ez nagyon meglepő, de igen könnyen megmérhető, általános iskolai szinten is. Venni kell egy motort, áram, feszültség, mechanikai munka. Ez nem a kimutathatóság határán levő jelenség, triviálisan mérhető. Miért nem hozott ide egyet? Vallami ventilátorba szerelték, nem lehet drága. Megnézzük, kipróbáljuk, megmérjük. Van rejtett drót? Nincs? Van benne elem? Nincs? Több az energia mint amit bemegy? Ha igen, van mit vizsgálni. Miért csak beszélünk róla? Japán távol van távolról jött ember nagyot mond?

Egely: a "+%/ japán motor bonyolult, drága, speciális mágnesezettségű alkatrészekből áll, ő sajnos szerény lehetőségei miatt ilyet nem tud készíteni.
Én (Én is bekiabáltam icon18.gif tanulok icon21.gif )
-miért kell építeni, ott a 40.000 legyártva, venni kell egyet, az a biztos!

Egely: 40.000 gyártására adta el a japán a jogot, nincs még készülék

Egy úr (tanár, Egely őszinte hívének tűnik icon21.gif icon21.gif icon21.gif ):
- Itt a magnón, hogy korábban azt mondta, le van gyártva, most meg már csak jog? Mi ez kérem?!

A fizikusok feszegették a longitudinális EM hullámokat, egyáltalám miből gondolta Tesla (vagy gondolja Egely hogy Tesla ezt vélte) hogy azok longitudinálisak.
Erre, legjobb emlékeim szerint (öregszem meg minden) nem volt semmi válasz.

Hallgatók feszegették a hidegfúziót, Egely meg visszakérdezett, kitérő válaszokat adott. Ja, meg a tyúkokat, majd elfelejtettem...
Egely: xyzy megfigyelte, hogy a tyúkok akkor is tudnak tojást tojni, ha egyáltalán nem kapnak kalciumot, pedig a tojás nagy, a héja is nagy, és kalcium van benne. (nem mondta ki, csak éreztette, hogy a tyúkok valahogy előállítják ezt az elemet)

Tanár, Egely őszinte híve: szétakadt, nem bírta tovább, kirohant mint Zrínyi. icon53.gif

Hirtelen ennyi jutott eszembe.
Utána JFEryvel elmentünk egy jó vendéglőbe vacsorázni, ő hívott meg, nagyon jó volt, szép helyen, kilátással a Dunára, köszönöm...
Kellett egy kis levezető Egely-döngölés... icon53.gif
(nehogy megsértődj amiért poénkodtam egy kicsit...)
[válaszok erre: #24] [előzmény: (22) mmormota, 2004-03-25 01:50:59]
Zöldfülű
mmormota adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


mmormota



Tagság: 2004-03-23 20:17:22
Tagszám: #9607
Hozzászólások: 8
22. Elküldve: 2004-03-25 01:50:59,

Tele van a tököm Egelyvel!

[61.]

JFEryvel együtt megnéztük a showt.
(nem jegyzeteltem, így szelektív és kihagyó emlékeim alapján válogatok...)

Összegyűltünk egy kis előadóteremben, kb.3-400 ember, 100-nak elég levegő. A rendezők felismerték, hogy ez így nem jó, és átvonultunk - egy még kisebb terembe. icon29.gif A rendezők felismerték, hogy ez így nem jó, és - találtak egy jó nagy előadót.

A közönség döntő többségében egyetemista, talán 15-20 idősebb. A rendező és szervező (szintén diák) elmondta, hogy a "Semmittudás egyeteme" nem a "mindentudás egyeteme" konkurrenciája kíván lenni, ez egy önálló rendezvény a lágymányosi esték sorozatban. Bemutatta a meghívott előadókat, Egelyt és opponensként xx (elfelejtettem) kísérleti fizika tanárt (a címére se emlékszem).

Egely elmondta, röviden fog beszélni, kb. 20 percben, mert érdekes videókat is szeretne bemutatni.
- beszélt arról, hogy a fizika a 18. század szintjén, Newton gravitációs törvényénél megállt, dogmatikussá vált és nem fogad be újdonságokat, pedig számtalan forradalmi kísérlet mond ellent a dogmáknak
- beszélt xy-ról, aki apró vas cseppecskék besugárzásával mágneses monopólusokat állított elő, mind mondta, ilyen részecskéket a részecskefizika nem talált, de makroszkopikus méretben monopólust és mágnesáramot is sikerült xy-nak létrehoznia, a dogmatikusok azonban nem fogadták el az eredményeit, és halálával megszakadtak a kísérletek
- sokkal később Mihalkov (?) megismételte a kísérleteket, számos megállapítást hibásnak talált, de a monopőlusokat ő is létrehozta
- az elektrodinamika dogmái nem jók, mert csak transzverzális hullámokat ismernek el, pedig torziós és longitudinális hullámok is léteznek
- Tesla előállított longitudinális EM hullámokat
- szovjet alternatív tudósok torziós elektromágneses hullámokkal - melyeket csavart pályára állított elektronokkal értek el - egy pincéből hihetetlen kis energiával jeleket vittek át a lakótelep túlolfalán levő másik pincébe
- ukránok mostanában rendszerbe állítottak ezen az elven fénynél gyorsabb torziós EM hullámokkal működő radart, sőt, el akarták adni az irakiaknak, de ez diplomáciai nyomásra meghiúsult
- +!% japán kutató 300% hatásfokkal működő villanymotort készített, melyből 40.000 darabot ventilátorokhoz legyártottak
- zz spanyol kutató felfedezte, hogy a kfkhfuyfuykf légy vákumban is tud repülni, ezt a kísérletet nagy költséggel és hatalmas erőfeszítésekkel Egely laboratóriuma is megismételte, a nehézséget elsősorban a megfelelő légy kiválasztása és befogása jelentette - a kísérletet pozitív eredménnyel zárták
- közben gyakran, de nem világos összefüggésben ostorozta az elavult energiamegmaradási dogmát
- szintén közben JFEry különböző éles kritikákat kiabált be - aggódtam hogy esetleg nem érjük meg az előadás végét... icon21.gif icon21.gif icon21.gif
Huhh.

Jött a video.
- Öreg bácsi bazi nagy pörgettyűt pörgetett az asztalon, és elmagyarázta, hogy a pörgettyű ellentmond a klasszikus fizikának. (akár ellentmond, akár nem, baromi jól nézett ki ahogy a vízszinteshez képest 30 fokos tengellyel lassan precessziós mozgást végzett...)
- Ugyanő egy kiskocsin elhelyezett billenő lapra szerelt lendkereket pörgetett fel villannyal, majd felemelte a lapot, elengedte a kocsit, az meg elgurult, mire tájékoztatott minket, hogy ez is ellentmond a klasszikus fizikának.
- végezetül egy hosszú nyélre erősített pörgettyűt lengetett a feje felett - nem találjátok ki - ez is ellentmond a klasszikus fizikának... icon53.gif

Nna. Egyelőre ennyit, majd ha még bírom, jönnek a "dogmatikusok" kenyérféltésből és elvakultságból eredő válaszai, meg a viták.
[válaszok erre: #23] [előzmény: (21) noway, 2004-03-24 23:53:43]
Zöldfülű
mmormota adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


noway



Tagság: 2004-03-17 22:28:26
Tagszám: #9475
Hozzászólások: 5
21. Elküldve: 2004-03-24 23:53:43,

Tele van a tököm Egelyvel!

[62.]

Sajnos elaludtam. Milyen volt?
[válaszok erre: #22] [előzmény: (19) JFEry, 2004-03-23 18:54:24]
Zöldfülű
noway adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


mmormota



Tagság: 2004-03-23 20:17:22
Tagszám: #9607
Hozzászólások: 8
20. Elküldve: 2004-03-23 20:19:20,

Tele van a tököm Egelyvel!

[63.]

Megyek én is, ha csak közbe nem jön valami...
Zöldfülű
mmormota adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


JFEry



Tagság: 2004-03-14 05:08:34
Tagszám: #9384
Hozzászólások: 117
19. Elküldve: 2004-03-23 18:54:24,

Tele van a tököm Egelyvel!

[64.]

Köszi!

Engedelmeddel az indexre is felgyűrtem. Hátha valakit érdekel...

Te jössz?
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2004-03-23 18:54:48]
[válaszok erre: #21] [előzmény: (18) noway, 2004-03-23 18:15:54]
Haladó
JFEry adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


noway



Tagság: 2004-03-17 22:28:26
Tagszám: #9475
Hozzászólások: 5
18. Elküldve: 2004-03-23 18:15:54,

Tele van a tököm Egelyvel!

[65.]

ELTE TTK Északi tömb 1.71
(4-es/6-os villamos, Petőfi híd budai hídfőnél leszállsz, az Északi tömb ott van a fák mögött. Az 1.71-et már nem túl nehéz megtalálni, valahol az épület távolabbi végében van.)
[válaszok erre: #19] [előzmény: (17) JFEry, 2004-03-23 16:58:44]
Zöldfülű
noway adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


JFEry



Tagság: 2004-03-14 05:08:34
Tagszám: #9384
Hozzászólások: 117
17. Elküldve: 2004-03-23 16:58:44,

Tele van a tököm Egelyvel!

[66.]

Megyünk!

hová is?
[válaszok erre: #18] [előzmény: (16) noway, 2004-03-23 15:17:27]
Haladó
JFEry adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


noway



Tagság: 2004-03-17 22:28:26
Tagszám: #9475
Hozzászólások: 5
16. Elküldve: 2004-03-23 15:17:27,

Tele van a tököm Egelyvel!

[67.]

"A Lágymányosi Esték előadássorozat keretében 2004. március 24-én (szerdán) 18 órakkor, Bevezetés a térelméletbe címmel Egely György (nem elismert tudós) és Groma István (egyetemi docens, ELTE TTK) vitaestje lesz az Északi Tömb 1.71-es termében. A rendezvény alternatív címe: Perifériára szorult tiltott kutatások, vagy érzelmi háttéren alapuló összeesküvéselméletek?"
[válaszok erre: #17]
Zöldfülű
noway adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


JFEry



Tagság: 2004-03-14 05:08:34
Tagszám: #9384
Hozzászólások: 117
15. Elküldve: 2004-03-23 11:01:18,

Tele van a tököm Egelyvel!

[68.]

Gondolhatod a véleményem.
Műszaki vagyok.
A szakmai rész zavaros, önellentmondásos.
A köret lázítóan felháborító. Sajnos-hálaistennek csak szemelvényeket ismerek belőle, de az alapján és ismerve a szerzőt általánosítom az isemereteimet az egész könyvre
[előzmény: (14) monte.kresto, 2004-03-23 08:45:43]
Haladó
JFEry adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


monte.kresto



Tagság: 2003-09-17 08:49:03
Tagszám: #6610
Hozzászólások: 974
14. Elküldve: 2004-03-23 08:45:43,

Tele van a tököm Egelyvel!

[69.]

Ha már EGEly György, akkor irjál arról , hogy mi a véleményed a " Tiltott Találmányok " Könyvéről ( irományáról) Mi az a sok állitás ami nem állja meg a helyét ? Engem érdekelne, kifejtenéd ? Arra kérlek hogy beszélgessünk róla, és ne vedd semmiféle támadásnak. Legfeljebb többen olvassák a topicodat, végső soron ez a cél, nem ? icon25.gif

[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2004-03-23 08:48:03]
[válaszok erre: #15] [előzmény: (1) JFEry, 2004-03-18 16:47:36]
Törzstag
monte.kresto adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


JFEry



Tagság: 2004-03-14 05:08:34
Tagszám: #9384
Hozzászólások: 117
13. Elküldve: 2004-03-22 11:57:18,

Tele van a tököm Egelyvel!

[70.]

Méleztem neki!

Tőled pedig bocsánataot kell, hogy kérjek. Rosszul tudtam! Volt múlt szombaton Teslakör, de nem tudtam róla. Majd Musaic talán megtisztel a dologról pár értelmes mondattal, mert tudtommal Ő elment!
[előzmény: (12) amayyudan, 2004-03-22 10:28:36]
Haladó
JFEry adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


amayyudan



Tagság: 2004-03-22 10:21:53
Tagszám: #9563
Hozzászólások: 8
12. Elküldve: 2004-03-22 10:28:36,

Tele van a tököm Egelyvel!

[71.]

Kedves JFery!

Nyugodj meg, azért Egely sem az ördög! Biztos ismered a bölcs mondást: amíg sz*r van, addig veréb is van! Amíg a tudományos ismeretterjesztés olyan szinten áll, amilyenen (magyar GDP 0,00000...1%-a), és az MTA is olyan poroszos-posztkommunista stílusban fényezi magát, mint most, addig szerintem nem is lesz továbblépés.

Varsányi Péterrel (pepe - www.tesla.hu) felvetted már a kapcsolatot? Az ő Tesla-körére azért szívesebben mennék, mint Egelyére, csak ugyebár még nem tudni, hogy mikor indul...


Üdv,

amayyudan
[válaszok erre: #13]
Zöldfülű
amayyudan adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


JFEry



Tagság: 2004-03-14 05:08:34
Tagszám: #9384
Hozzászólások: 117
11. Elküldve: 2004-03-19 09:26:35,

Tele van a tököm Egelyvel!

[72.]

Vele semmit.
De talán valami kicsit ellene. Pontosabban a hülyeségei ellen.
Már mondtam is. Elég sok okosságot leírtunk a fórumon.
Abból egy minden reális eshetőségre felkészített kisérletsort akarok összeállítani, pár soros magyarázattal, a kerék és a lifter müködésnek bemutatására.

Lefilmezem.
Azt pedig elküldöm valamelyik médiának!
Talán Egely neve így is "felkapottá" teszi a dolgot!
-Mindenki alkalmas valaminek! Ha másnak nem, hát rosszpéldának.-
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2004-03-19 10:20:38]
[előzmény: (10) Silan, 2004-03-19 09:17:16]
Haladó
JFEry adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Silan



Tagság: 2004-03-13 23:39:41
Tagszám: #9378
Hozzászólások: 26
10. Elküldve: 2004-03-19 09:17:16,

Tele van a tököm Egelyvel!

[73.]

Na, és akkor most mit akarsz csinálni Egelyvel?
[válaszok erre: #11] [előzmény: (6) JFEry, 2004-03-19 07:16:37]
Zöldfülű
Silan adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


JFEry



Tagság: 2004-03-14 05:08:34
Tagszám: #9384
Hozzászólások: 117
9. Elküldve: 2004-03-19 08:43:01,

Tele van a tököm Egelyvel!

[74.]

Nem egyedi jelenség!

A sok ezoterikus szart is felteszik a könytárakban, könyvesboltokban a tudomány címszó alá!

Sajnos még azok akiknek kellene tudni mit árulnak, azok sincsenek tisztában a dologokkal.
[előzmény: (8) fizimiska, 2004-03-19 08:21:29]
Haladó
JFEry adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


fizimiska



Tagság: 2004-03-14 08:56:28
Tagszám: #9387
Hozzászólások: 9
8. Elküldve: 2004-03-19 08:21:29,

Tele van a tököm Egelyvel!

[75.]

Számomra az volt megdöbbentő, amikor egyik egyetemünk könyvtári polcán a fizikával foglalkozó résznél találkoztam az Egely összessel. Mindjárt Feynman művei mellett.
Bár lehet hogy csak kényszerből rakták oda mert ponyvaregény részleget nem láttam.
[válaszok erre: #9] [előzmény: (1) JFEry, 2004-03-18 16:47:36]
Zöldfülű
fizimiska adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Tele van a tököm Egelyvel!

(üzenet: 82, Tudomány)
 
    / 4 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.011992931365967 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail