Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455083/31 Témák: 18952 Tagok: 112613 Legújabb tag: Gerard Thornton Online: (106/1
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

ÖRÖK ÉLET

(üzenet: 47, Vallás, filozófia)
 

nemthomi



Tagság: 2008-07-29 17:26:56
Tagszám: #61973
Hozzászólások: 226
48. Elküldve: 2009-08-15 22:46:06,

ÖRÖK ÉLET

[1.]

Szia kedves Zarándok!

Ma végig olvastam ezt a topicot, és csak egy gondolat jut eszembe az olvasottak kapcsán.

Minden szavad arany, és Áldjon meg az Isten értük.

Üdv: nemthomi
[előzmény: (42) zarándok, 2005-08-16 10:58:00]
Haladó
nemthomi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


lélektan



Tagság: 2009-08-11 22:48:20
Tagszám: #76834
Hozzászólások: 22
47. Elküldve: 2009-08-11 22:50:21,

ÖRÖK ÉLET

[2.]

Az örök élet ajándék. Nem holmi tárgy meg ilyesmi! .....

Ezernyi érv szólhat az melett hogy ne válaszd Istent de még több szól az melett hogy még is !!! :)
Zöldfülű
lélektan adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   

litta



Tagság: 2008-04-02 12:30:27
Tagszám: #57830
Hozzászólások: 5
45. Elküldve: 2008-04-02 12:37:48,

ÖRÖK ÉLET

[3.]

Sziasztok!

A Biblia az örök életről azt tanítja, hogy az a megváltás által nyerhető el. De mi is a megváltás lényege? Mit jelent megváltottnak lenni?

Ha érdekel titeket ez a téma, olvassátok el a következő írást:

http://www.ekklesia.hu/megvalt.html

Üdvözlettel:

Litta
Zöldfülű
litta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


csávó



Tagság: 2006-03-25 08:56:12
Tagszám: #28864
Hozzászólások: 5
44. Elküldve: 2008-03-15 07:28:01,

ÖRÖK ÉLET

[4.]

Yevek
[előzmény: (43) qwertxy, 2006-03-29 09:21:43]
Zöldfülű
csávó adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   

qwertxy



Tagság: 2005-08-25 10:15:35
Tagszám: #21430
Hozzászólások: 7
43. Elküldve: 2006-03-29 09:21:43,

ÖRÖK ÉLET

[5.]

Yes
[válaszok erre: #44]
Zöldfülű
qwertxy adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   

zarándok



Tagság: 2005-07-31 17:01:11
Tagszám: #20831
Hozzászólások: 21
42. Elküldve: 2005-08-16 10:58:00,

ÖRÖK ÉLET

[6.]

Elnézést kérek a furcsa külalakért, még nem ismerem a gombokat eléggé és csak kísérletezteztem.
Helyesebben, értelmesebben így néz ki, megísmétlem:



Szia juhély,

Köszönöm hitvallásodat, minden tiszteletemet megérdemli.

Én ember vagyok úgy, mint Te: Isten Egyszülött Fia/Leánya, a Krisztus. (nem Názáreti Jézus, hanem csak az, aki itt zarándok álnév alatt írja ezeket).

Ami hitemet és vallásos hovatartozásomat illeti, első pillantásra úgy látszik, hogy az általad felsoroltak és még jó néhány felekezet vagy irányzat tanításainak keveréke.

Egy közismert jó barátom, kitől sokat tanultam így fejezte ki magát, mikor azt kérdezték tőle, milyen valláshoz tartozik:
"Ha valaki azt kérdezi tőlem, milyen vallású vagyok, akkor így válaszolok: a jó ég tudja! Egyik oldalról a dolgokat bizonyító, a másikról tagadó, az emberi ismeretet felülmúlja. Néha a józanész szerint, néha éppen ellenkezőleg."

"A JÓ ÉG TUDJA!"

Az én világnézetem ehhez hasonló, keresztény származású vagyok (az nem rajtam múlott), a jelen világnézetemet, azonos kifejezéseket használva így fejezném ki:

"Én vagyok egyetlen igaz vallásom, egyetlen híve, egyetlen papja, egyetlen pápája, egyetlen Istene."

Barátom így folytatja magyarázatát:

"Én alkonyatkor láttam a napot kelni, és attól a pillanattól fogva ittas vagyok a valóságtól. Nevezheted azt Istennek, vagy bármi másnak, mindegy. De egy dolog biztos, a nap alkonyatkor kel..."

Az én világnézetem ezt nagyon megközelíti. Gyakran olvasom a Bibliát, és más "szent írásokat", de nem vetem meg az újdonsült kinyilatkoztatásokat sem. Ezeket, valamint saját ötleteimet, véleményeimet is, kivétel nélkül mind alávetem azoknak az ismérveknek, melyekről már írtam.

Üdv! zarándok
[válaszok erre: #48] [előzmény: (41) zarándok, 2005-08-16 10:51:31]
Zöldfülű
zarándok adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zarándok



Tagság: 2005-07-31 17:01:11
Tagszám: #20831
Hozzászólások: 21
41. Elküldve: 2005-08-16 10:51:31,

ÖRÖK ÉLET

[7.]

Elnézést hozzászólásom furcsa külalakjáért, még nem ismerem eléggé a gombokat, csak úgy kísérleteztem. Egyszerûbben és értelmesebben így néz ki, megismétlem :



Szia juhély,

Köszönöm hitvallásodat, minden tiszteletemet megérdemli.

Én ember vagyok úgy, mint Te: Isten Egyszülött Fia/Leánya, a Krisztus. (nem Názáreti Jézus, hanem csak az, aki itt zarándok álnév alatt írja ezeket).

Ami hitemet és vallásos hovatartozásomat illeti, első pillantásra úgy látszik, hogy az általad felsoroltak és még jó néhány felekezet vagy irányzat tanításainak keveréke.

Egy közismert jó barátom, kitől sokat tanultam így fejezte ki magát, mikor azt kérdezték tőle, milyen valláshoz tartozik:

"Ha valaki azt kérdezi tőlem, milyen vallású vagyok, akkor így válaszolok: a jó ég tudja! Egyik oldalról a dolgokat bizonyító, a másikról tagadó, az emberi ismeretet felülmúlja. Néha a józanész szerint, néha éppen ellenkezőleg."

"A JÓ ÉG TUDJA!"

Az én világnézetem ehhez hasonló, keresztény származású vagyok (az nem rajtam múlott), a jelen világnézetemet, azonos kifejezéseket használva így fejezném ki:

"Én vagyok egyetlen igaz vallásom, egyetlen híve, egyetlen papja, egyetlen pápája, egyetlen Istene."

Barátom így folytatja magyarázatát:

"Én alkonyatkor láttam a napot kelni, és attól a pillanattól fogva ittas vagyok a valóságtól. Nevezheted azt Istennek, vagy bármi másnak, mindegy. De egy dolog biztos, a nap alkonyatkor kel..."

Az én világnézetem ezt nagyon megközelíti. Gyakran olvasom a Bibliát, és más "szent írásokat", de nem vetem meg az újdonsült kinyilatkoztatásokat sem. Ezeket, valamint saját ötleteimet, véleményeimet, stb. is, kivétel nélkül mind alávetem azoknak az ismérveknek, melyekről már írtam.

Üdv! zarándok
[válaszok erre: #42] [előzmény: (40) zarándok, 2005-08-16 10:29:19]
Zöldfülű
zarándok adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zarándok



Tagság: 2005-07-31 17:01:11
Tagszám: #20831
Hozzászólások: 21
40. Elküldve: 2005-08-16 10:29:19,

ÖRÖK ÉLET

[8.]

Szia juhély

Köszönöm hitvallásodat, minden tiszteletemet megérdemli.

Én ember vagyok úgy, mint Te: Isten Egyszülött Fia/Leánya, a Krisztus. (nem Názáreti Jézus, hanem csak az, aki itt zarándok álnév alatt ezeket írja).

Ami hitemet és vallásos hovatartozásomat illeti, első pillantásra úgy látszik, hogy az általad felsoroltak és még jó néhány felekezet vagy irányzat tanításainak keveréke.

Egy közismert jó barátom, kitől sokat tanultam így fejezte ki magát, mikor azt kérdezték tőle, milyen valláshoz tartozik:
Idézet:
Ha valaki azt kérdezi tőlem, milyen vallású vagyok, akkor így válaszolok: a jó ég tudja! Egyik oldalról a dolgokat bizonyító, a másikról tagadó, az emberi ismeretet felülmúlja. Néha a józanész szerint, néha éppen ellenkezőleg.



Idézet:
A JÓ ÉG TUDJA!


Az én világnézetem ehhez hasonló, keresztény származású vagyok (az nem rajtam múlott), a jelen világnézetemet, azonos kifejezéseket használva így fejezném ki:

Idézet:
Én vagyok egyetlen igaz vallásom, egyetlen híve, egyetlen papja, egyetlen pápája, egyetlen Istene.



Barátom így folytatja magyarázatát:

Idézet:
Én alkonyatkor láttam a napot kelni, és attól a pillanattól fogva ittas vagyok a valóságtól. Nevezheted azt Istennek, vagy bármi másnak, mindegy. De egy dolog biztos, a nap alkonyatkor kel...



Az én világnézetem ezt nagyon megközelíti. Gyakran olvasom a Bibliát, és más
Idézet:
szent írásokat

, de nem vetem meg az újdonsült kinyilatkoztatásokat sem. Ezeket, valamint saját ötleteimet, véleményeimet is, kivétel nélkül mind alávetem azoknak az ismérveknek, melyekről már írtam.

Üdv! zarándok
[válaszok erre: #41] [előzmény: (39) juhély, 2005-08-15 19:44:04]
Zöldfülű
zarándok adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


juhély



Tagság: 2004-01-02 11:15:48
Tagszám: #7942
Hozzászólások: 980
39. Elküldve: 2005-08-15 19:44:04,

ÖRÖK ÉLET

[9.]

Én újjászületett keresztény vagyok és Isten kinyilatkoztatása tett azzá .
A te világnézeted hová sorolható? Keresztény Tudomány?Scientológia? Vagy New Age?Vagy ezek keveréke?
[válaszok erre: #40] [előzmény: (38) zarándok, 2005-08-14 21:24:36]
Törzstag
juhély adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zarándok



Tagság: 2005-07-31 17:01:11
Tagszám: #20831
Hozzászólások: 21
38. Elküldve: 2005-08-14 21:24:36,

ÖRÖK ÉLET

[10.]

Szia Juhély,

Kérlek, ne érts félre, nem állítom azt, hogy Jézus nem megváltó, csak azt, hogy a megváltás nem szenvedésében és kereszthalálában rejlik, hanem tanításában, Ő igenis értünk halt meg de nem a bűneink végett.

A "megváltás" egy félreértett és félremagyarázott fogalom. A Zsidók a mai napig a megváltóra, a Messiásra várnak, a keresztények ellenben úgy vélik, hogy már meg lettek váltva, folyton a megváltóra hivatkoznak, míg fogalmuk sincs a megváltás lényegéről.

A messiás ígéretét a próféták terjesztették el, az ígéret eredetét közel az ember "bűnbeesése" vagy (ön-) tudathoz jutása, vagy a paradicsomi ártatlanság elvesztése után kell keresni. Az idő folyamán a népek annyira megfeledkeztek és eltávolodtak Istentől, hogy úgy látszott, hogy az emberiség a saját teljes pusztulását készíti elő. Szűkség volt tehát a népek tudatának felemelésére, egy igaz tanításra, egy igazi Mesterre, aki a népeknek az örömhírt hozza, aki emlékezteti őket Isteni származásukra. Akkor azok, akik hűek maradtak isteni származásukhoz elhatározták, hogy közbelépnek, úgy megszületett a messiás fogalma, és egy közülük, akit mi Názáreti Jézus néven ismerünk, magára vállalta a Megváltó szerepét. Ezek az emberek, ezek a nagy testvéreink voltak azok, akik a prófétákat a messiás ígéretével sugalmazták. A jóslatok néha annyira részletezve lettek hogy a Messiás születésének helye és ideje is meg lett határozva.

Názáreti Jézus tehát valóban értünk halt meg de nem a bűneink végett, hanem azért hogy tanítását alátámassza, mert az volt a feladata hogy az emberek tudatának állapotát javítsa, egy magasabb színvonalra emelje. Gyötrelmes halála csak azért volt szükséges, hogy utána feltámadhasson. Jézus azt nem az Atya utasítására tette, és nem azért, hogy beteljesüljön az, ami írva volt. A megváltás titka tehát nem megalázásában szenvedésében és halálában rejlik, hanem tanításában és példamutatásában. Szűkség volt arra, hogy bizonyítsa azt, amit tanított és az egyetlen lehetőség erre az volt, hogy nyilvánosan kivégezzék, és halála után ismét megjelenjen tanítványainak, ugyanazzal a testtel, amely a kereszten meghalt, de megdicsőülve, tökéletesebben, mint valaha azelőtt volt.
Ez nem csekély áldozat volt mégis, egy fajta kiengesztelésről az Atyánál bűneinkért szó se lehet, Istennek semmi köze a mi bűneinkhez. Ha valóban az lett volna a cél, akkor azt közönséges bérgyilkosok is elvégezhették volna valahol titokban Jeruzsálem némely sötét zugában.
Szűkség volt egy erős jelre, egy kiálló bizonyítékra, hogy Jézus tanítása igaz, hogy a halál valóban legyőzhető, hogy az ember tudata oly magasra emelkedhet, hogy a természet törvényeinek urává válhat, úgy a halál fölött is.
Jézus ezt akarta átadni tanítványainak, azt akarta, hogy tanítványai hihessenek szavainak, tanításának, azért kellett meghalnia. Ez volt a megváltás lényege, nem a kiengesztelés.

Nem állítom azt se, hogy a sátán létezését hinni babonaság, hanem tévhit, - egy halvány különbség. Egy gonosz személy, akit Sátánnak, vagy ördögnek nevezünk, aki majdnem olyan hatalmas, mint Isten és folyton ellene küzd, nem létezik; úgy nem létezik pokol vagy örök kárhozat helye se, ahol a Sátán uralkodna, valamint tisztítótűz sem. Ezek a dolgok csak az ember gyarló tudatában kaptak helyet, ahol ezeket kitalálta.
Egy ilyen meggyőződés az ember tudatában azonban nagy károkat okozhat, gondoljunk csak az inkvizícióra, mennyi szenvedés okozott az, és a történelem tele van hasonló dolgokkal, melynek oka nem más, mint az ember tudatának babonával, tévhittel való megfertőzése.

zarándok
[válaszok erre: #39] [előzmény: (37) juhély, 2005-08-14 11:16:19]
Zöldfülű
zarándok adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


juhély



Tagság: 2004-01-02 11:15:48
Tagszám: #7942
Hozzászólások: 980
37. Elküldve: 2005-08-14 11:16:19,

ÖRÖK ÉLET

[11.]

Ha te az önmegváltásban hiszel és olyan dolgokban hogy Jézus nem Megváltó és nem a bűneinkért halt meg, és hogy Sátán létezését hinni babonaság akkor én azt semmiképp nem fogadom el bibliai hitnek.
[válaszok erre: #38] [előzmény: (36) zarándok, 2005-08-14 10:23:43]
Törzstag
juhély adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zarándok



Tagság: 2005-07-31 17:01:11
Tagszám: #20831
Hozzászólások: 21
36. Elküldve: 2005-08-14 10:23:43,

ÖRÖK ÉLET

[12.]

helyesebben:

"az egész emberiség az Atyától származó Egyszülött" "Ez ellentmond mert..."
Pedig ez a 'megváltó tudat' lényege.

[válaszok erre: #37] [előzmény: (35) zarándok, 2005-08-14 10:19:15]
Zöldfülű
zarándok adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zarándok



Tagság: 2005-07-31 17:01:11
Tagszám: #20831
Hozzászólások: 21
35. Elküldve: 2005-08-14 10:19:15,

ÖRÖK ÉLET

[13.]


Kedves Juhély !

Elnézést kérek, ha hozzászólásaimmal megzavartam lelked nyugalmát, jobban fel kellet volna figyelnem a topic alcímére, de ha úgy kívánod, elhallgatok. Hozzászólásaim jobban beleillenének, ha az így szólna: "A BIBLIA ALAPJÁN", mert ezek is a Bibliára vannak alapozva, csak éppen a hit, melyről szólnak nem teljesen azonos azzal a hittel, amit a felekezetek előírnak.

Többször előfordult, hogy Jézus helyesbítette tanítványainak hitét véleményét meggyőződését; nem gondolnád, hogy János tévedhetett írásaiban, néhány évtizeddel Jézus halála után? A tény, hogy az apostolok Jézus tanítványai voltak, még nem jelenti azt, hogy tévedhetetlenek, mint ahogyan ma a pápa tévedhetetlensége is nagyon kétséges dolog. De az is lehetséges, hogy János szavai nem úgy jutottak el hozzánk, ahogyan Ő azt leírta.

"az egész emberiség az Atyától származó Egyszülött" Ez ellentmond mert …”
Pedig ez a 'megváltó tudat' lényege.

"Az embernek nem kell újjászületni"
Ez nem mond ellent János evangéliumának. Jézus az idézett szövegben egy jelképes újjászületésről beszélt egy fajta megújulásról, és röviden meg is magyarázta azt. A lényeges változás, amelyről hozzászólásomban írtam, pontosan ezt a megújulást, ezt a jelképes 'újászületést' tartalmazza, melynek kezdete, első lépése lehet a keresztelés, csúcspontja pedig a színeváltozás.

zarándok
[válaszok erre: #36] [előzmény: (34) juhély, 2005-08-13 10:11:47]
Zöldfülű
zarándok adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


juhély



Tagság: 2004-01-02 11:15:48
Tagszám: #7942
Hozzászólások: 980
34. Elküldve: 2005-08-13 10:11:47,

ÖRÖK ÉLET

[14.]

Szia Zarándok!
Ennek a topicnak az alcíme:"BIBLIAI HIT ALAPJÁN". Ettől még meg lehet itt fogalmazni más véleményeket is, de én mint a topic indítója és mint bibliai hittel rendelkező ember maradok a Kősziklán: Az Írás (teljes Ó és Újszövetség) konkrét állításokat tartalmaz amelyeknek lehet átvitt és jelképes értelmük is, de ezek az "értelmezések" nem mondhatnak ellent a zsidó (ószövetségi) és a keresztény (újszövetségi) kinyilatkoztatásnak.
*"az egész emberiség az Atyától származó Egyszülött"* Ez ellentmond mert pl.:
Ján 1,14. És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét), a ki teljes vala kegyelemmel és igazsággal.
Ján 1,18. Az Istent soha senki nem látta; az egyszülött Fiú, a ki az Atya kebelében van, az jelentette ki őt.
Ján 3,16. Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.
Ján 3,18. A ki hiszen ő benne, el nem kárhozik; a ki pedig nem hisz, immár elkárhozott, mivelhogy nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében.
1Ján 4,9. Az által lett nyilvánvalóvá az Isten szeretete bennünk, hogy az ő egyszülött Fiát elküldte az Isten e világra, hogy éljünk általa.
***
A fenti idézetek kizárják hogy az Egyszülött=emberiség
*"Az embernek nem kell újjászületni"*
János Evangéliuma 3. fejezet
1. Vala pedig a farizeusok közt egy ember, a neve Nikodémus, a zsidók főembere:
2. Ez jöve Jézushoz éjjel, és monda néki: Mester, tudjuk, hogy Istentől jöttél tanítóul; mert senki sem teheti e jeleket, a melyeket te teszel, hanem ha az Isten van vele.
3. Felele Jézus és monda néki: Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát.
4. Mondta néki Nikodémus: Mimódon születhetik az ember, ha vén? Vajjon bemehet-é az ő anyjának méhébe másodszor, és születhetik-é?
5. Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.
6. A mi testtől született, test az; és a mi Lélektől született, lélek az.
7. Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek.
2Kor 5,17. Azért ha valaki Krisztusban van, új teremtés az; a régiek elmúltak, ímé, újjá lett minden.
Tit 3,5. Nem az igazságnak cselekedeteiből, a melyeket mi cselekedtünk, hanem az ő irgalmasságából tartott meg minket az újjászületésnek fürdője és a Szent Lélek megújítása által,
***
még annyit hozzá hogy Károli ugyanazzal a szóval fordítja léleknek a szellemet és a pszichét, a fenti idézetekben a lélek=szellem.

[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2005-08-13 10:29:07]
[válaszok erre: #35] [előzmény: (33) zarándok, 2005-08-12 21:39:33]
Törzstag
juhély adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zarándok



Tagság: 2005-07-31 17:01:11
Tagszám: #20831
Hozzászólások: 21
33. Elküldve: 2005-08-12 21:39:33,

ÖRÖK ÉLET

[15.]

Szia Juhély !

Szerintem az egész emberiség az Atyától származó Egyszülött, aki minden teremtményt megelőzve született, az Atya képmása, vele egylényegű. Názáreti Jézus egy közülünk, az első, a legnagyobb. Jézus Éppen úgy fogantatott, mint bárki más. A szeplőtelen fogantatás annyit jelent, hogy a szülők oly magasra emelkednek a tudatban, hogy távol van tőlük minden tisztátlan gondolat vagy érzelem, úgy hogy a magzat azokat nem vehette át. De ezek úgy-e hittételekhez tartóznak, az ebből származó vita meddő.

"Ha igaz lenne hogy Krisztus az ember veleszületett lénye, akkor nem kéne újjászületni, hanem csak megújulni."

Az embernek nem kell újjászületni, az újjászületésre az ember csak tudatának gyenge állapotából kényszerül. Ez nem jelenti, azt hogy az ember változatlanul örökké élhet, de annak a jelenségnek, amit halálnak nevezünk, van egy könyörületesebb, emberhez méltóbb változata ez a színeváltozás.

Názáreti Jézus ezt is nagyszerűen szemléltette velünk, felszólította néhány tanítványát, hogy legyenek tanúi az Ő átmenetének a halandóságból az örök életbe. Tanítványai azonban nem értették meg mi történt, és úgy látszik követői még a mai napig se értik. A tény, hogy Jézus mégis meghalt a kereszten nem változtat ezen semmit. Ő a kereszthalát ugyanis szabadon választotta, nem kényszeríttette Őt erre senki.

A megújulás, amelyen Jézus átment ebben a színeváltozásban érte el csúcspontját, ott megkapta a biztonságot, hogy bármi is történik vele, még ha megölik is, Ő tovább fog élni. Egy ilyen megújuláson kell nekünk is átmennünk, egy változáson, ami mindent kitöröl, ami nem az Atyától származik. Egy változáson, amely éppen olyan kíméletlen, mint a halál, de sokkal könyörületesebb és emberhez méltóbb. Ezt a változást az embernek magának kell elindítani és végbevinni, de nagy segítség lehet hozzá a hit, a keresztség, vagy lelkesítő embertársak stb.

Vágyak alatt az emberbe ültetett Isten eszközeire gondolok, pontosan úgy ahogyan Jézus hegyi beszédéből érthető.

zarándok
[válaszok erre: #34] [előzmény: (32) juhély, 2005-08-12 13:50:32]
Zöldfülű
zarándok adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


juhély



Tagság: 2004-01-02 11:15:48
Tagszám: #7942
Hozzászólások: 980
32. Elküldve: 2005-08-12 13:50:32,

ÖRÖK ÉLET

[16.]

Krisztus az Atyától származó Egyszülött aki minden teremtményt megelőzve született, de nem teremtmény hanem az Atyával egylényegű. Jézus az emberi testben megjelent Krisztus aki kb 2000 éve egy Mária (Miriam) nevű zsidó szűzlányban fogant meg a Szent Szellem természetfölötti beavatkozása révén.
***
Ha igaz lenne hogy Krisztus az ember veleszületett lénye, akkor nem kéne újjászületni hanem csak megújulni.De sajna ezzel szemben minden ember Ádám bukott és esendő természetével születik amit hit által a halálba kell adni ahhoz hogy ugyancsak hit által megszülessünk újra krisztusi emberként. Ha a "vágyak " alatt pszichikai dolgokat értünk akkor az nem az Atya vonzása, az Atyához egy Út vezet: a Fiún át a Szellem által.
[válaszok erre: #33] [előzmény: (31) zarándok, 2005-08-12 12:10:50]
Törzstag
juhély adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zarándok



Tagság: 2005-07-31 17:01:11
Tagszám: #20831
Hozzászólások: 21
31. Elküldve: 2005-08-12 12:10:50,

ÖRÖK ÉLET

[17.]

Szia Juhély

Köszönöm a magyarázatot, talán csak annyit tennék hozzá, hogy az atya vonzása mindenkire kihat; és nem csak vallásos dolgokra vonatkozik, az atya vonzása szerintem azonos a hajlamokkal, a vágyakkal. Az ember vágya ugyanis Isten legfontosabb eszköze az emberben. Jézus ezt a hegyi beszédében nagyszerűen szemléltette: "... boldogok, akik ..." Mert Isten eszköze már működik bennük, vágyódnak sóvárognak valami iránt.

Krisztus az ember veleszületett lénye, az élet szikrája, ami a teremtés kezdetétől fogva jelen van minden élőlényben; az életének alapja, lényege erre és ekörül épült fel teljes lénye. Az ember az a tudatos lény a földön, aki a Krisztus lényét megértheti, és kifejezésre hozhatja.

A Krisztus tehát nem csak Názáreti Jézus előjoga, hanem minden emberé. Jézus egyike azon testvéreinknek, aki a Krisztust megértette, és kifejezésre hozta, és megmutatta tanítványainak, hogyan tehetik meg ők is azt. Az ember tehát folyton közösségben van Krisztussal, de ez a tény még nem érte el tudatát; az ember még nem élénkítette ezt, az élet szikráját annyira, hogy az életében és környezetében kinyilatkozzon. Onnan származik tökéletlensége, szenvedése, korlátozottsága, halandósága.

A tényt, hogy Jézus a Krisztust, az élet szikráját élénkítette, és kifejezésre hozta, az bizonyítja, hogy az élet felvirult ahol megjelent, éhezők eledelt kaptak, betegek meggyógyultak, a halottak feltámadtak, stb., azért jött hogy életünk legyen, teljes tökéletes örök életünk.

Ami a közösségeket és az Istentől rendelt szolgálati tekintélyrendet illeti, a mai napig bizony csak nagyon gyarló módon működött, úgy hogy jogosan feltehetjük a kérdést valóban Isten rendelte el azt?

zarándok

[válaszok erre: #32] [előzmény: (30) juhély, 2005-08-11 15:50:20]
Zöldfülű
zarándok adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


juhély



Tagság: 2004-01-02 11:15:48
Tagszám: #7942
Hozzászólások: 980
30. Elküldve: 2005-08-11 15:50:20,

ÖRÖK ÉLET

[18.]

Hali!
Sztem én válaszoltam, de kifejtem bővebben: ha vkiben megvan az Atya vonzása, akkor ez a vonzás vezeti az illetőt abban hogy találkozzon Istentől küldött emberekkel akik szólják neki az Igét=Krisztust, ha erre hit ébred benne és megvallja, akkor közössége lesz Krisztussal és bizonyos mértékig a Szent Szellemmel is. A Sz.Szellemmel való közösségnek ez a szintje az üdvözítő hithez elég, de magasabb szintbe is bele lehet keresztelkedni, ugyanis Jézusról azt jelentette ki Keresztelő Jánoson keresztül Isten, hogy Ő (Jézus) az aki keresztel (bemerít) Szent Szellembe:János ev.1.32. És János tanúságot tett e szavakkal: -Láttam a Szellemet, mikor leszállt a mennyből mint egy galamb, és rajta maradt.
33. Én sem ismertem Őt, de aki elküldött engem, hogy alámerítsem vízbe az embereket, az mondta nekem: "Akire látod, hogy a Szellem leszáll, és rajta is marad, Ő az, aki Szent Szellembe meríti alá az embereket."
34. Én pedig láttam, és tanúsítom, hogy Ő az Isten Fia.
***
Ha vki bemerítkezett Sz.Szellembe akkor az közösséget gyakorolhat Vele és általa Krisztussal.
***
Az Atya vonzása valóban nem függ felekezeti hovatartozástól mint ahogy az üdvösség sem, de a hit gyakorlásában hasznos a testvéri közösség amelyben Istentől rendelt szolgálati tekintélyrend kell hogy működjön (tudom ezzel van aki visszaél).

[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2005-08-11 15:53:04]
[válaszok erre: #31] [előzmény: (29) zarándok, 2005-08-11 10:45:17]
Törzstag
juhély adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zarándok



Tagság: 2005-07-31 17:01:11
Tagszám: #20831
Hozzászólások: 21
29. Elküldve: 2005-08-11 10:45:17,

ÖRÖK ÉLET

[19.]

Szia Juhély !

Első kérdésemre nem válaszoltál, megismétlem:

Mit jelent szerinted konkrétan a Szentlélekkel közösségben lenni?

Újabb kérdés:

Mit jelent konkrétan a Szent szellemmel, - Istennel, Krisztussal közösségre lépni?

Az "Atya vonzását" úgy hiszem némileg értem. Nem gondolnád, hogy akit a szentírás érdekel, aki őszintén foglalkozik vele és igyekszik helyesen megérteni, az Atya vonzásának befolyása alatt van, még akkor is, ha nem tartózik semmilyen felekezethez?
Az általam leírt ismérvek egy ilyen vonzás alatt fogalmazódtak meg.

zarándok
[válaszok erre: #30] [előzmény: (28) juhély, 2005-08-10 17:25:12]
Zöldfülű
zarándok adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


juhély



Tagság: 2004-01-02 11:15:48
Tagszám: #7942
Hozzászólások: 980
28. Elküldve: 2005-08-10 17:25:12,

ÖRÖK ÉLET

[20.]

Szia!
Úgy gondolom hogy a két ismérvben felfedezhető a teljes jószándék, de a Szent Szellemmel -és ezt úgy is mpndhatom hogy Istennel, Krisztussal-közösségre lépni csak Isten útmutatásán át lehet, ez nem helyettesíthető semmilyen önkényesen választott módszerrel.
***
Hogyan jut el hozzánk az isteni útmutatás hamisítatlan formában?
Akiben megvan az" Atya vonzása":Ján 6,44. Senki sem jöhet én hozzám, hanemha az Atya vonja azt, a ki elküldött engem; én pedig feltámasztom azt az utolsó napon.
***
Hogy kiben van és kiben nincs az Atya vonzása azt én meg nem mondhatom, az eleve elrendelés filozófiai csapdájába nem akarok belemászni, de azt tudom, hogy akiben meg van az Atya vonzása az felismeri azokat az embereket és szellemeket akiket az Atya küldött hozzá, be tudja fogadni a Szent Szellemet, újjá tud születni és krisztusi természetet tud felöltözni magára. A keresztény (christianosz) eredeti jelentése ez: krisztusi ember, Krisztus Szellemével élő ember.
[válaszok erre: #29] [előzmény: (27) zarándok, 2005-08-10 14:45:54]
Törzstag
juhély adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zarándok



Tagság: 2005-07-31 17:01:11
Tagszám: #20831
Hozzászólások: 21
27. Elküldve: 2005-08-10 14:45:54,

ÖRÖK ÉLET

[21.]

Szia Juhély !

Mit jelent szerinted konkrétan a Szentlélekkel közösségben lenni?

Előző hozzászólásomban írtam két ismérvről melynek segítségével szerintem nem csak a szentírás, hanem minden más dolog helyesen értelmezhető. Mit gondolsz, Isten segítségével történik az vagy sem?

zarándok
[válaszok erre: #28] [előzmény: (25) juhély, 2005-08-09 15:16:05]
Zöldfülű
zarándok adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zarándok



Tagság: 2005-07-31 17:01:11
Tagszám: #20831
Hozzászólások: 21
26. Elküldve: 2005-08-10 14:44:49,

ÖRÖK ÉLET

[22.]

Szia Juhély !

Mit jelent szerinted konkrétan a Szentlélekkel közösségben lenni?

Előző hozzászólásomban írtam két ismérvről melynek segítségével szerintem nem csak a szentírás, hanem minden más dolog helyesen értelmezhető. Mit gondolsz, Isten segítségével történik az vagy sem?

zarándok
[előzmény: (25) juhély, 2005-08-09 15:16:05]
Zöldfülű
zarándok adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


juhély



Tagság: 2004-01-02 11:15:48
Tagszám: #7942
Hozzászólások: 980
25. Elküldve: 2005-08-09 15:16:05,

ÖRÖK ÉLET

[23.]

Kedves Zarándok!
Pont azért kell a Szentlélekkel közösségben lenni hogy a Biblia fordítási hibáinak kivédése és egyáltalán a helyes értelmezés isteni segítséggel működjön, mert Isten írott üzenete a Biblia, és Isten el akarja juttatni üzenetét az emberhez mégpedig hamisítatlanul.
Azzal pedig nem értek egyet hogy minden ember Isten gyermeke, mert akiket az Isten Szelleme vezérel, azok az Isten fiai, és aki elutasítja a megváltást az elkárhozik.
[válaszok erre: #26 #27] [előzmény: (24) zarándok, 2005-08-09 13:48:05]
Törzstag
juhély adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zarándok



Tagság: 2005-07-31 17:01:11
Tagszám: #20831
Hozzászólások: 21
24. Elküldve: 2005-08-09 13:48:05,

ÖRÖK ÉLET

[24.]

Szia Juhély

Én is elfogadom Jézust Isten Fiaként, valamint minden embert elfogadok Isten Fia/Leányaként, Messiásként = Krisztusként.

A bemerítkezés Isten szellemébe egy nagyon elvont fogalom, nem tudom, mit képzeljek el róla. Talán azt, hogy a Krisztust látjuk embertársainkban és saját magunkban, és Őt helyezzük az előtérbe, Ő lesz az első, a legfontosobb életünkben, mindenek előtt, minden fölött. Õt hozzuk kifejezésre minden szavunkban, minden cselekedeteinkben.

A Biblia bizonyos értelemben Isten szava, és mint minden más szentírás jelképes. Emberek írták embereknek, következetesen csak annyira pontos és igaz, amennyire szerzőik igazak. Ez írások túlnyomó része több ezer éves és sokszor át lettek írva, másolva a különböző nyelvekre lefordítva, e munkálatok folyamán több hiba került a szövegbe. Hogy erről meggyőződjünk elegendő az, ha a különböző fordításokat vesszük, és azokat összehasonlítjuk. Az ilyen hibák megértésre számíthatnak, de vannak emellett a szándékos csonkítások, hamísítások is, melyek a történelem folyamán gyengébb erkölcsű egyének érdekeit szolgálták, ezek szigorúbb megítélést érdemelnek. A szentírások azon felül úgy lettek megfogalmazva, hogy a korabeli emberek számára némileg érthető legyen, ez az oka annak, hogy bonyolult magyarázatok helyett jelképes történeteket tartalmaz. Ebből következik az is, hogy a Biblia ma értelmezésre szorul, ha némileg meg akarjuk érteni.
A szentírás helyes értelmezése azonban nem olyan egyszerű dolog. Honnan tudhatjuk, hogy netalán hibás fordítással vagy hamisítással van dolgunk? Ehhez két dolog áll rendelkezésünkre, két ismérv, amit nagy figyelemmel és őszinteséggel kell alkalmazni.
Az egyik az, hogy érezzük a dolgok igazságát, méltányosságát. Ez, mint már említve lett, nagy őszinteséget és figyelmet igényel, függetlenséget minden dologtól, amit valaha hallottunk, tanultunk, de főleg saját véleményeinktől, elképzeléseinktől vagy vágyainktól.
A másik kritérium ugyancsak nagy őszinteséget és még nagyobb figyelmet igényel, ezt úgy lehetne körülírni, hogy az igaz, a méltányos, a helyes hangja mindig a győzedelmes Krisztus hangja bennünk, míg az igaz, a méltányos, a helyes árnyékának hangja mindig valami akadályt, hátrányt, tévelygést, veszteséget sugall.
Ez a két ismérv közösen a megfelelő őszinteség és figyelem mellett lehetővé teszi nem csak a szentírások, hanem minden más dolog helyes értelmezését.

zarándok
[válaszok erre: #25] [előzmény: (23) juhély, 2005-08-08 12:27:36]
Zöldfülű
zarándok adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


juhély



Tagság: 2004-01-02 11:15:48
Tagszám: #7942
Hozzászólások: 980
23. Elküldve: 2005-08-08 12:27:36,

ÖRÖK ÉLET

[25.]

Én elfogadtam Jézust Isten Fiaként, Messiásként=Krisztusként és bemerítkeztem Isten Szellemébe. A Biblia pedig Isten Beszéde számomra, amit a Szellem értelmez. Fontos még hogy Istentől küldött és ugyancsak Szent Szellemmel betöltött emberekkel is kapcsolatot tartok. Jó nekem.
[válaszok erre: #24] [előzmény: (22) zarándok, 2005-08-08 07:14:42]
Törzstag
juhély adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

ÖRÖK ÉLET

(üzenet: 47, Vallás, filozófia)
 
    / 2 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.014217138290405 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail