Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9454992/0 Témák: 18952 Tagok: 112610 Legújabb tag: Elisse Online: (42/17
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2633 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

OFF TOPIC

(üzenet: 65824, Sat)
 

K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5392
3430. Elküldve: 2006-11-07 19:25:03,

OFF TOPIC

[62401.]

Borzoljuk a szomszédok idegeit!



Mint a múlt héten ígértem, itt az ideje, hogy kiválasszuk álmaid házimozi rendszerének ''.1'' részét, azaz a szubját.

Itt rögtön három tévhitet szeretnék eloszlatni.

1: Ha elég komoly frontot veszek, akkor nem kell a szub: Ez azért nem állja meg a helyét, mert ha még a front valóban meg tudná szólaltatni az igazán mély hangokat is, akkor is kell a szub, mert a házimozi erősítők egyike sem „engedi el" a frontokat 20 Hz-től. Tehát akármilyen mélyre is tudna menni a frontod, az erősítőd nem fogja ráengedni a mélyhangokat, tehát mélysugárzó kell.

2: Hogyan tudok passzív - pl autóhifiben használatos mélysugárzót rákötni a házimozi erősítőre?: Sehogy! Illetve lehet, de az kókler megoldás. A többcsatornás erősítőkön csak alacsony kimenet van a szubok számára. Ezek alól csak az egybe rendszerek erősítője kivétel, de ezekkel nem szeretnék foglalkozni.

3: Nekem nem kell, hogy szét szedje a házat a mély, így a mélyláda sem kell:
Ebben az esetben is kell a szub. A mélyládával nem csak az óriási hangerő és légnyomás érhető el. A mélysugárzónak nagyon komoly szerepe van kis hangerőn is pont amiatt amit előbb írtam. A többcsatornás erősítők nem engedik rá az igazán mély hangokat a frontokra csak sztereo módban, de akkor sem mindíg. Tehát akár zenét hallgatunk kis hangerőn, akár a szomszédok idegeit borzoljuk akciófilmekkel, a mélyláda kell.

Milyen lehetőségek vannak?:
A házimozi szubok kimondottan aktív szubok, tehát beépített erősítő van bennük. Viszont az elrendezést illetően két típus terjedt el. A legtöbb láda általában reflex, vagy zárt elrendezésű. A kisebb kategóriában a reflex terjedt el. Ennek oka, hogy a reflex láda nagyon érzékeny, így egy kisebb beépített erősítővel is komoly hangerőt lehet elérni.

A zárt elrendezést inkább felső kategóriában találunk, ahol az ár már kevésbbé lényeges szempont, viszont a vásárló a magas felárért nagyon precíz, egyenletes frekvencia-menetet akar, ehhez kell a zárt láda, viszont mivel ez sokkal érzéketlenebb, mint reflex változata, ide már komoly erősítő kell, ez indokolja a jóval magasab árat.
Az egyik favorit márkám a Dali márka. Ennek a Concept sub-ja az, ami zárt elrendezésű és egy nem mindennapi élményt nyújt.

Ha egy szubot megfordítasz, jónéhány csatlakozóval és potméterrel szembesülsz. Az ember első pillanatra megijed, de nyugalom, mint ahogy az erősítő esetében, itt sem olyan vészes a helyzet.
Alapban van a hátulján egy, vagy két darab RCA csatlakozó. Ez a bemenet. Általában sztereó, tehát 2 db csatlakozó van a hátulján, de pl a Heco szubok esetében csak mono RCA-t találunk. Egyes készülékekre tesznek RCA kimenetet is. Ez arra való, ha több szubot szeretnénk használni, így a mélysugárzókat lehet „fűzni".

Továbbá az aktív mélyládák hátulján általában van 4 db szorítós hangszórócsatlakozó. Ezt sztereó erősítő esetén használjuk, amikoris az aktív szubot rákötjük az erősítőre mintha egy hangszóró volna. Innen a szub mindent elvégez helyettünk. Leválasztja a mélyhangokat és azt tovább erősíti.
Felsőbb kategóriás készülék hátulján általában van fázisfordító. Erre azért van szükség, hogy a mélysugárzó helyét megtaláljuk, de erre később visszatérek és kifejtem, hogyan tudod használni.
Végezetül minden aktív szub hátulján van egy érzékenység állítás. Ezzel be tudjuk állítani, hogy a szubunk mekkora érzékenységgel dolgozzon, tehát milyen hangosan szólaljon meg. Az érzékenység állítási potméter mellett van még egy frekvencia vágó. Ennek segítségével tudjuk beállítani azt a tartományt, amit az aktív szub megszólaltat.

Reflex vagy zárt?:

Kis kategóriában egyértelműen a reflex. Nagy kategóriában a felhasználás köre dönti el. Ha elsősorban filmet nézel és a zenei repertoár sem tartalmaz mondjuk jazz, vagy éppen komoly zenét, akkor a reflex szubokat is érdemes meghallgatni, de egy Dali Concept szubhoz foghatót ritkán hall az ember. Ha viszont a te ízlésed elsősorban a hangszerelt zenékre korlátozódik és a szomszédok igen érzékenyek a hangerőre, akkor számodra kimondottan a zárt szubok jelentik a megoldást.

Ha elindulsz ládát vásárolni, akkor rögtön szembeötlik, hogy az aktív mélyládák egy részében a membrán lefele szól, másoknál meg előre. Melyik a jobb?

Erre a kérdésre nincs egyértelmű válasz. A lefele sugárzó ládákat általában - hangsúlyozom, hogy általában egyszerűbb elhelyezni, könyebb a helyét megtalálni, míg ha a membrán előre néz, akkor nagyobb hangsúlyt kell fordítani arra, hogy a hang terjedésének irányába a lehető legkevesebb bútort tegyünk.

Még mielőtt megnéznénk, hogyan kell egy szubot beállítani, vásárlás előtt figyeljünk még arra, hogy a szubok általában rendelkeznek auto power funkcióval, Ez azt jelenti, hogy ha nem kap jelet, akkor automatikusan kikapcsol. Ha az erősítődet bekapcsolod, akkor bekapcsol a szub is.

Tehát megvan a szub, akkor most állítsuk be, de még mielőtt nekiállnánk, fontos, hogy felhívjam a figyelmed, hogy a szuboknak pont úgy van egy bejáratási ideje, mint a hangfalnak. Ajánlom, hogy kb 30-40 órát járasd a szubot és csak utána állj neki megkeresni a pontos helyét.

Tehát eltelt a 30-40 óra, itt az ideje, hogy beállítsd és megkeresd az ideális helyét a szubnak.

Előszöris a cél az, hogy a helyesen beállított mélyládának ne legyen, illetve ne halljuk a hangját. Azt halljuk, hogy a mélyhangok egyértelműen a frontból szólnak és a mélysugárzó csak egy bútordarab. Egyszerűen a szub megszűnik létezni, csak a helyet foglalja. A hiánya csak akkor tűnik fel, ha kikapcsolod. Tehát ez a cél.

Előszöris az alapok. Ha a szobában lazább szerkezetű, puha szőnyeg van, akkor javasolt az előre sugárzó láda választása, mert a szőnyeg lefolytja a ládát, elnyeli a mélyhangokat. Ha parketta, járólap, vagy tömör szőnyeged van, akkor az ízlésed és a meghallgatás döntsön.

Tehát megvan a szub és be is van járatva. Tedd le a szerinted ideális helyre, rakj be valami muzikálisabb hangszerelt zenét a lejátszóba. A szubot állítsd be „szemre". Az érzékenységét nagyjából 30-40% környékére, a frekvenciavágást pedig valahova 60-80 Hz közzé. Ülj le arra a helyre, ahonnan fogod hallgatni a rendszeredet. Ha lecsukod a szemed és a mélyhangot a frontokból hallod, akkor nyertél. Ha a mélysugárzóra rá tudsz mutatni, akkor még hosszú munka áll előtted. Ekkor nézd meg a szubod hátulját és ha van rajta fázisfordítás, akkor kapcsold át. Ennek lényege, hogy ekkor a membrán nem kifele indul, hanem befelé, ezzel fáziskésést érsz el. Ekkor ülj le és hallgasd meg mégegyszer. Ha még most sem jó, akkor jöhet a forgatás, áthelyezés és a rengeteg próbálkozás.

Apró trükkökkel tovább lehet javítani a hangzást. Pl ha a szub lefele sugároz és szőnyeg van alatta, tegyél be a szub alá egy üveglapot, vagy járólapot. A szub pattogósabb, feszesebb lesz. Továbbá mindegyik szubnak jót tesz ha hangfaltüskékre állítjuk. Ezzel csökkentjük a rezonancia képződést, ami érezhető javulást fog hozni. Jónéhány szubot ellátnak hangfaltüskével, de alátétet ehhez sem szoktad adni. Ajánlom, hogy szerezz be tüske alátétet és így a padlózatot nem fogja összekarcolni.

Tehát röviden foglaljuk össze mégegyszer, mire kell figyelned.

Döntsd el, hogy előre sugározzon, vagy lefele a szub, nézd meg, vásárlás előtt döntsd el, hogy reflex, vagy zárt elrendezésű legyen. A szükséges csatlakozókat, illetve állítási lehetőségeket ellenőrizd le, hogy tudja-e. Ha ezek megvannak, akkor pedig hallgass meg minél tübb szubot. Ha ezeken túl vagy, akkor nem tudsz mellé fogni.

Esetleg annyival egyszerűbb a helyzet nálunk, hogy a legtöbb termékünkre mi vállaljuk a „100%-os pénzvisszafizetési garanciát", ami azt jelenti, hogy ha nem vagy megelégedve a kiválasztott termékkel, akkor 1 hónapod van rá, hogy visszahozd. Ekkor kicserélhetjük másikra, vagy ha nincs meg a megfelelő megoldás, akkor visszaadjuk a vételár 100%-t. További infót ezzel kapcsolatban itt találsz.

A következő részben, amit 1 hét múlva küldök a képmegjelenítőkkel fogunk foglalkozni. Milyen TV-t vegyél, esetleg ha projektorban gondolkozol, milyet válassz és miért.

Viszont a lecke végezetéül fussunk végig gyorsan, hogy mit tudsz, hol tartunk most.
Mostmár elmondhatod, hogy van egy általános rálátásod a házimozira. Tudod, hogy a leendő házimozid egyes elemeinek megvásárlásakor mire kell odafigyelned. Átnéztük a DVD lejátszókat, az erősítő kérdésén is túl vagyunk és a hangfalak, mélyláda kiválasztásával kapcsolatban is megfelelő mennyiségű tudással rendelkezel.

Tehát tudsz mindent, ami ahhoz szükséges, hogy felállj a kényelmes foteledből és az eddig tanultakat a gyakorlatban is alkalmazd.

Minden a rendelkezésedre áll. Meg van a tudásod, van egy kedvezményed, amit csak számodra biztosítok és most felajánlok neked egy személyes konzultációt velem annak érdekében, hogy a nem teljesen világos dolgokat mégegyszer átbeszéljük.

Továbbá azt tervezem, hogy ezalatt a konzultáció alatt felépítünk neked egy „menetrendet", ami alapján tudod fejleszteni a házimozi rendszeredet. Azt a házimozi rendszert, ami elé ha leülsz, a Star Wars űrháborúja beköltözik a szobádba, kedvenc együttesed csak a te kedvedért adja elő kedvenc koncertedet és ez az élmény fogja a naponta pattanásig feszített idegrendszeredet ellazítani, „karban tartani".

Látod magad előtt álmaid rendszerét? Jó volna már a valóságban is megvalósítani? Akkor itt az ideje, hogy felállj és végre a tettek mezejére lépj. Ha némi segítségre szorulsz, még kicsit bizonytalan vagy, itt a lehetőség egy számodra teljesen díjtalan, kb fél órás személyes konzultációra, amikor minden kérdésedre megkapod a választ.

Viszont ezt a konzultációt csak akkor tudom a számodra biztosítani, ha valóban komolyan gondolod a rendszered fejlesztését. Neked pedig már csak 5 heted van, hogy felhasználd a kedvezményed, ennyi idő pedig minimum kell, hogy egy valóban ütős rendszert állítsunk össze. Ennek tükrében
az ingyenes konzultációt csak 1 hétig biztosítom a számodra,



azaz amíg a következő leckét meg nem kapod. Utána kérlek ne is kérd, mert nem fogom tudni számodra biztosítani.

Kérlek, ha szeretnél élni ezzel a mások számára el nem érhető lehetőséggel, hívj minket, egyeztessünk egy időpontot, amikor átbeszéljük a leendő rendszeredet.

Várom hívásod!

Üdv: Surányi Ferenc

***************************

VU+ DUO 4K SE , Panasonic VIERA TX-65GZ950E OLED DVBS2/C/T/T2, Gibertini OP100L, Inverto Black Ultra Twin LNB, Amiko DM3800 MOTOR
[előzmény: (3429) hikjma, 2006-11-06 20:52:11]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5392
3430. Elküldve: 2006-11-07 19:23:01,

OFF TOPIC

[62402.]

Borzoljuk a szomszédok idegeit!



Mint a múlt héten ígértem, itt az ideje, hogy kiválasszuk álmaid házimozi rendszerének ''.1'' részét, azaz a szubját.

Itt rögtön három tévhitet szeretnék eloszlatni.

1: Ha elég komoly frontot veszek, akkor nem kell a szub: Ez azért nem állja meg a helyét, mert ha még a front valóban meg tudná szólaltatni az igazán mély hangokat is, akkor is kell a szub, mert a házimozi erősítők egyike sem „engedi el" a frontokat 20 Hz-től. Tehát akármilyen mélyre is tudna menni a frontod, az erősítőd nem fogja ráengedni a mélyhangokat, tehát mélysugárzó kell.

2: Hogyan tudok passzív - pl autóhifiben használatos mélysugárzót rákötni a házimozi erősítőre?: Sehogy! Illetve lehet, de az kókler megoldás. A többcsatornás erősítőkön csak alacsony kimenet van a szubok számára. Ezek alól csak az egybe rendszerek erősítője kivétel, de ezekkel nem szeretnék foglalkozni.

3: Nekem nem kell, hogy szét szedje a házat a mély, így a mélyláda sem kell:
Ebben az esetben is kell a szub. A mélyládával nem csak az óriási hangerő és légnyomás érhető el. A mélysugárzónak nagyon komoly szerepe van kis hangerőn is pont amiatt amit előbb írtam. A többcsatornás erősítők nem engedik rá az igazán mély hangokat a frontokra csak sztereo módban, de akkor sem mindíg. Tehát akár zenét hallgatunk kis hangerőn, akár a szomszédok idegeit borzoljuk akciófilmekkel, a mélyláda kell.

Milyen lehetőségek vannak?:
A házimozi szubok kimondottan aktív szubok, tehát beépített erősítő van bennük. Viszont az elrendezést illetően két típus terjedt el. A legtöbb láda általában reflex, vagy zárt elrendezésű. A kisebb kategóriában a reflex terjedt el. Ennek oka, hogy a reflex láda nagyon érzékeny, így egy kisebb beépített erősítővel is komoly hangerőt lehet elérni.

A zárt elrendezést inkább felső kategóriában találunk, ahol az ár már kevésbbé lényeges szempont, viszont a vásárló a magas felárért nagyon precíz, egyenletes frekvencia-menetet akar, ehhez kell a zárt láda, viszont mivel ez sokkal érzéketlenebb, mint reflex változata, ide már komoly erősítő kell, ez indokolja a jóval magasab árat.
Az egyik favorit márkám a Dali márka. Ennek a Concept sub-ja az, ami zárt elrendezésű és egy nem mindennapi élményt nyújt.

Ha egy szubot megfordítasz, jónéhány csatlakozóval és potméterrel szembesülsz. Az ember első pillanatra megijed, de nyugalom, mint ahogy az erősítő esetében, itt sem olyan vészes a helyzet.
Alapban van a hátulján egy, vagy két darab RCA csatlakozó. Ez a bemenet. Általában sztereó, tehát 2 db csatlakozó van a hátulján, de pl a Heco szubok esetében csak mono RCA-t találunk. Egyes készülékekre tesznek RCA kimenetet is. Ez arra való, ha több szubot szeretnénk használni, így a mélysugárzókat lehet „fűzni".

Továbbá az aktív mélyládák hátulján általában van 4 db szorítós hangszórócsatlakozó. Ezt sztereó erősítő esetén használjuk, amikoris az aktív szubot rákötjük az erősítőre mintha egy hangszóró volna. Innen a szub mindent elvégez helyettünk. Leválasztja a mélyhangokat és azt tovább erősíti.
Felsőbb kategóriás készülék hátulján általában van fázisfordító. Erre azért van szükség, hogy a mélysugárzó helyét megtaláljuk, de erre később visszatérek és kifejtem, hogyan tudod használni.
Végezetül minden aktív szub hátulján van egy érzékenység állítás. Ezzel be tudjuk állítani, hogy a szubunk mekkora érzékenységgel dolgozzon, tehát milyen hangosan szólaljon meg. Az érzékenység állítási potméter mellett van még egy frekvencia vágó. Ennek segítségével tudjuk beállítani azt a tartományt, amit az aktív szub megszólaltat.

Reflex vagy zárt?:

Kis kategóriában egyértelműen a reflex. Nagy kategóriában a felhasználás köre dönti el. Ha elsősorban filmet nézel és a zenei repertoár sem tartalmaz mondjuk jazz, vagy éppen komoly zenét, akkor a reflex szubokat is érdemes meghallgatni, de egy Dali Concept szubhoz foghatót ritkán hall az ember. Ha viszont a te ízlésed elsősorban a hangszerelt zenékre korlátozódik és a szomszédok igen érzékenyek a hangerőre, akkor számodra kimondottan a zárt szubok jelentik a megoldást.

Ha elindulsz ládát vásárolni, akkor rögtön szembeötlik, hogy az aktív mélyládák egy részében a membrán lefele szól, másoknál meg előre. Melyik a jobb?

Erre a kérdésre nincs egyértelmű válasz. A lefele sugárzó ládákat általában - hangsúlyozom, hogy általában egyszerűbb elhelyezni, könyebb a helyét megtalálni, míg ha a membrán előre néz, akkor nagyobb hangsúlyt kell fordítani arra, hogy a hang terjedésének irányába a lehető legkevesebb bútort tegyünk.

Még mielőtt megnéznénk, hogyan kell egy szubot beállítani, vásárlás előtt figyeljünk még arra, hogy a szubok általában rendelkeznek auto power funkcióval, Ez azt jelenti, hogy ha nem kap jelet, akkor automatikusan kikapcsol. Ha az erősítődet bekapcsolod, akkor bekapcsol a szub is.

Tehát megvan a szub, akkor most állítsuk be, de még mielőtt nekiállnánk, fontos, hogy felhívjam a figyelmed, hogy a szuboknak pont úgy van egy bejáratási ideje, mint a hangfalnak. Ajánlom, hogy kb 30-40 órát járasd a szubot és csak utána állj neki megkeresni a pontos helyét.

Tehát eltelt a 30-40 óra, itt az ideje, hogy beállítsd és megkeresd az ideális helyét a szubnak.

Előszöris a cél az, hogy a helyesen beállított mélyládának ne legyen, illetve ne halljuk a hangját. Azt halljuk, hogy a mélyhangok egyértelműen a frontból szólnak és a mélysugárzó csak egy bútordarab. Egyszerűen a szub megszűnik létezni, csak a helyet foglalja. A hiánya csak akkor tűnik fel, ha kikapcsolod. Tehát ez a cél.

Előszöris az alapok. Ha a szobában lazább szerkezetű, puha szőnyeg van, akkor javasolt az előre sugárzó láda választása, mert a szőnyeg lefolytja a ládát, elnyeli a mélyhangokat. Ha parketta, járólap, vagy tömör szőnyeged van, akkor az ízlésed és a meghallgatás döntsön.

Tehát megvan a szub és be is van járatva. Tedd le a szerinted ideális helyre, rakj be valami muzikálisabb hangszerelt zenét a lejátszóba. A szubot állítsd be „szemre". Az érzékenységét nagyjából 30-40% környékére, a frekvenciavágást pedig valahova 60-80 Hz közzé. Ülj le arra a helyre, ahonnan fogod hallgatni a rendszeredet. Ha lecsukod a szemed és a mélyhangot a frontokból hallod, akkor nyertél. Ha a mélysugárzóra rá tudsz mutatni, akkor még hosszú munka áll előtted. Ekkor nézd meg a szubod hátulját és ha van rajta fázisfordítás, akkor kapcsold át. Ennek lényege, hogy ekkor a membrán nem kifele indul, hanem befelé, ezzel fáziskésést érsz el. Ekkor ülj le és hallgasd meg mégegyszer. Ha még most sem jó, akkor jöhet a forgatás, áthelyezés és a rengeteg próbálkozás.

Apró trükkökkel tovább lehet javítani a hangzást. Pl ha a szub lefele sugároz és szőnyeg van alatta, tegyél be a szub alá egy üveglapot, vagy járólapot. A szub pattogósabb, feszesebb lesz. Továbbá mindegyik szubnak jót tesz ha hangfaltüskékre állítjuk. Ezzel csökkentjük a rezonancia képződést, ami érezhető javulást fog hozni. Jónéhány szubot ellátnak hangfaltüskével, de alátétet ehhez sem szoktad adni. Ajánlom, hogy szerezz be tüske alátétet és így a padlózatot nem fogja összekarcolni.

Tehát röviden foglaljuk össze mégegyszer, mire kell figyelned.

Döntsd el, hogy előre sugározzon, vagy lefele a szub, nézd meg, vásárlás előtt döntsd el, hogy reflex, vagy zárt elrendezésű legyen. A szükséges csatlakozókat, illetve állítási lehetőségeket ellenőrizd le, hogy tudja-e. Ha ezek megvannak, akkor pedig hallgass meg minél tübb szubot. Ha ezeken túl vagy, akkor nem tudsz mellé fogni.

Esetleg annyival egyszerűbb a helyzet nálunk, hogy a legtöbb termékünkre mi vállaljuk a „100%-os pénzvisszafizetési garanciát", ami azt jelenti, hogy ha nem vagy megelégedve a kiválasztott termékkel, akkor 1 hónapod van rá, hogy visszahozd. Ekkor kicserélhetjük másikra, vagy ha nincs meg a megfelelő megoldás, akkor visszaadjuk a vételár 100%-t. További infót ezzel kapcsolatban itt találsz.

A következő részben, amit 1 hét múlva küldök a képmegjelenítőkkel fogunk foglalkozni. Milyen TV-t vegyél, esetleg ha projektorban gondolkozol, milyet válassz és miért.

Viszont a lecke végezetéül fussunk végig gyorsan, hogy mit tudsz, hol tartunk most.
Mostmár elmondhatod, hogy van egy általános rálátásod a házimozira. Tudod, hogy a leendő házimozid egyes elemeinek megvásárlásakor mire kell odafigyelned. Átnéztük a DVD lejátszókat, az erősítő kérdésén is túl vagyunk és a hangfalak, mélyláda kiválasztásával kapcsolatban is megfelelő mennyiségű tudással rendelkezel.

Tehát tudsz mindent, ami ahhoz szükséges, hogy felállj a kényelmes foteledből és az eddig tanultakat a gyakorlatban is alkalmazd.

Minden a rendelkezésedre áll. Meg van a tudásod, van egy kedvezményed, amit csak számodra biztosítok és most felajánlok neked egy személyes konzultációt velem annak érdekében, hogy a nem teljesen világos dolgokat mégegyszer átbeszéljük.

Továbbá azt tervezem, hogy ezalatt a konzultáció alatt felépítünk neked egy „menetrendet", ami alapján tudod fejleszteni a házimozi rendszeredet. Azt a házimozi rendszert, ami elé ha leülsz, a Star Wars űrháborúja beköltözik a szobádba, kedvenc együttesed csak a te kedvedért adja elő kedvenc koncertedet és ez az élmény fogja a naponta pattanásig feszített idegrendszeredet ellazítani, „karban tartani".

Látod magad előtt álmaid rendszerét? Jó volna már a valóságban is megvalósítani? Akkor itt az ideje, hogy felállj és végre a tettek mezejére lépj. Ha némi segítségre szorulsz, még kicsit bizonytalan vagy, itt a lehetőség egy számodra teljesen díjtalan, kb fél órás személyes konzultációra, amikor minden kérdésedre megkapod a választ.

Viszont ezt a konzultációt csak akkor tudom a számodra biztosítani, ha valóban komolyan gondolod a rendszered fejlesztését. Neked pedig már csak 5 heted van, hogy felhasználd a kedvezményed, ennyi idő pedig minimum kell, hogy egy valóban ütős rendszert állítsunk össze. Ennek tükrében
az ingyenes konzultációt csak 1 hétig biztosítom a számodra,



azaz amíg a következő leckét meg nem kapod. Utána kérlek ne is kérd, mert nem fogom tudni számodra biztosítani.

Kérlek, ha szeretnél élni ezzel a mások számára el nem érhető lehetőséggel, hívj minket, egyeztessünk egy időpontot, amikor átbeszéljük a leendő rendszeredet.

Várom hívásod!

Üdv: Surányi Ferenc

***************************

VU+ DUO 4K SE , Panasonic VIERA TX-65GZ950E OLED DVBS2/C/T/T2, Gibertini OP100L, Inverto Black Ultra Twin LNB, Amiko DM3800 MOTOR
[előzmény: (3429) hikjma, 2006-11-06 20:52:11]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5392
3430. Elküldve: 2006-11-07 19:20:54,

OFF TOPIC

[62403.]

Borzoljuk a szomszédok idegeit!



Mint a múlt héten ígértem, itt az ideje, hogy kiválasszuk álmaid házimozi rendszerének ''.1'' részét, azaz a szubját.

Itt rögtön három tévhitet szeretnék eloszlatni.

1: Ha elég komoly frontot veszek, akkor nem kell a szub: Ez azért nem állja meg a helyét, mert ha még a front valóban meg tudná szólaltatni az igazán mély hangokat is, akkor is kell a szub, mert a házimozi erősítők egyike sem „engedi el" a frontokat 20 Hz-től. Tehát akármilyen mélyre is tudna menni a frontod, az erősítőd nem fogja ráengedni a mélyhangokat, tehát mélysugárzó kell.

2: Hogyan tudok passzív - pl autóhifiben használatos mélysugárzót rákötni a házimozi erősítőre?: Sehogy! Illetve lehet, de az kókler megoldás. A többcsatornás erősítőkön csak alacsony kimenet van a szubok számára. Ezek alól csak az egybe rendszerek erősítője kivétel, de ezekkel nem szeretnék foglalkozni.

3: Nekem nem kell, hogy szét szedje a házat a mély, így a mélyláda sem kell:
Ebben az esetben is kell a szub. A mélyládával nem csak az óriási hangerő és légnyomás érhető el. A mélysugárzónak nagyon komoly szerepe van kis hangerőn is pont amiatt amit előbb írtam. A többcsatornás erősítők nem engedik rá az igazán mély hangokat a frontokra csak sztereo módban, de akkor sem mindíg. Tehát akár zenét hallgatunk kis hangerőn, akár a szomszédok idegeit borzoljuk akciófilmekkel, a mélyláda kell.

Milyen lehetőségek vannak?:
A házimozi szubok kimondottan aktív szubok, tehát beépített erősítő van bennük. Viszont az elrendezést illetően két típus terjedt el. A legtöbb láda általában reflex, vagy zárt elrendezésű. A kisebb kategóriában a reflex terjedt el. Ennek oka, hogy a reflex láda nagyon érzékeny, így egy kisebb beépített erősítővel is komoly hangerőt lehet elérni.

A zárt elrendezést inkább felső kategóriában találunk, ahol az ár már kevésbbé lényeges szempont, viszont a vásárló a magas felárért nagyon precíz, egyenletes frekvencia-menetet akar, ehhez kell a zárt láda, viszont mivel ez sokkal érzéketlenebb, mint reflex változata, ide már komoly erősítő kell, ez indokolja a jóval magasab árat.
Az egyik favorit márkám a Dali márka. Ennek a Concept sub-ja az, ami zárt elrendezésű és egy nem mindennapi élményt nyújt.

Ha egy szubot megfordítasz, jónéhány csatlakozóval és potméterrel szembesülsz. Az ember első pillanatra megijed, de nyugalom, mint ahogy az erősítő esetében, itt sem olyan vészes a helyzet.
Alapban van a hátulján egy, vagy két darab RCA csatlakozó. Ez a bemenet. Általában sztereó, tehát 2 db csatlakozó van a hátulján, de pl a Heco szubok esetében csak mono RCA-t találunk. Egyes készülékekre tesznek RCA kimenetet is. Ez arra való, ha több szubot szeretnénk használni, így a mélysugárzókat lehet „fűzni".

Továbbá az aktív mélyládák hátulján általában van 4 db szorítós hangszórócsatlakozó. Ezt sztereó erősítő esetén használjuk, amikoris az aktív szubot rákötjük az erősítőre mintha egy hangszóró volna. Innen a szub mindent elvégez helyettünk. Leválasztja a mélyhangokat és azt tovább erősíti.
Felsőbb kategóriás készülék hátulján általában van fázisfordító. Erre azért van szükség, hogy a mélysugárzó helyét megtaláljuk, de erre később visszatérek és kifejtem, hogyan tudod használni.
Végezetül minden aktív szub hátulján van egy érzékenység állítás. Ezzel be tudjuk állítani, hogy a szubunk mekkora érzékenységgel dolgozzon, tehát milyen hangosan szólaljon meg. Az érzékenység állítási potméter mellett van még egy frekvencia vágó. Ennek segítségével tudjuk beállítani azt a tartományt, amit az aktív szub megszólaltat.

Reflex vagy zárt?:

Kis kategóriában egyértelműen a reflex. Nagy kategóriában a felhasználás köre dönti el. Ha elsősorban filmet nézel és a zenei repertoár sem tartalmaz mondjuk jazz, vagy éppen komoly zenét, akkor a reflex szubokat is érdemes meghallgatni, de egy Dali Concept szubhoz foghatót ritkán hall az ember. Ha viszont a te ízlésed elsősorban a hangszerelt zenékre korlátozódik és a szomszédok igen érzékenyek a hangerőre, akkor számodra kimondottan a zárt szubok jelentik a megoldást.

Ha elindulsz ládát vásárolni, akkor rögtön szembeötlik, hogy az aktív mélyládák egy részében a membrán lefele szól, másoknál meg előre. Melyik a jobb?

Erre a kérdésre nincs egyértelmű válasz. A lefele sugárzó ládákat általában - hangsúlyozom, hogy általában egyszerűbb elhelyezni, könyebb a helyét megtalálni, míg ha a membrán előre néz, akkor nagyobb hangsúlyt kell fordítani arra, hogy a hang terjedésének irányába a lehető legkevesebb bútort tegyünk.

Még mielőtt megnéznénk, hogyan kell egy szubot beállítani, vásárlás előtt figyeljünk még arra, hogy a szubok általában rendelkeznek auto power funkcióval, Ez azt jelenti, hogy ha nem kap jelet, akkor automatikusan kikapcsol. Ha az erősítődet bekapcsolod, akkor bekapcsol a szub is.

Tehát megvan a szub, akkor most állítsuk be, de még mielőtt nekiállnánk, fontos, hogy felhívjam a figyelmed, hogy a szuboknak pont úgy van egy bejáratási ideje, mint a hangfalnak. Ajánlom, hogy kb 30-40 órát járasd a szubot és csak utána állj neki megkeresni a pontos helyét.

Tehát eltelt a 30-40 óra, itt az ideje, hogy beállítsd és megkeresd az ideális helyét a szubnak.

Előszöris a cél az, hogy a helyesen beállított mélyládának ne legyen, illetve ne halljuk a hangját. Azt halljuk, hogy a mélyhangok egyértelműen a frontból szólnak és a mélysugárzó csak egy bútordarab. Egyszerűen a szub megszűnik létezni, csak a helyet foglalja. A hiánya csak akkor tűnik fel, ha kikapcsolod. Tehát ez a cél.

Előszöris az alapok. Ha a szobában lazább szerkezetű, puha szőnyeg van, akkor javasolt az előre sugárzó láda választása, mert a szőnyeg lefolytja a ládát, elnyeli a mélyhangokat. Ha parketta, járólap, vagy tömör szőnyeged van, akkor az ízlésed és a meghallgatás döntsön.

Tehát megvan a szub és be is van járatva. Tedd le a szerinted ideális helyre, rakj be valami muzikálisabb hangszerelt zenét a lejátszóba. A szubot állítsd be „szemre". Az érzékenységét nagyjából 30-40% környékére, a frekvenciavágást pedig valahova 60-80 Hz közzé. Ülj le arra a helyre, ahonnan fogod hallgatni a rendszeredet. Ha lecsukod a szemed és a mélyhangot a frontokból hallod, akkor nyertél. Ha a mélysugárzóra rá tudsz mutatni, akkor még hosszú munka áll előtted. Ekkor nézd meg a szubod hátulját és ha van rajta fázisfordítás, akkor kapcsold át. Ennek lényege, hogy ekkor a membrán nem kifele indul, hanem befelé, ezzel fáziskésést érsz el. Ekkor ülj le és hallgasd meg mégegyszer. Ha még most sem jó, akkor jöhet a forgatás, áthelyezés és a rengeteg próbálkozás.

Apró trükkökkel tovább lehet javítani a hangzást. Pl ha a szub lefele sugároz és szőnyeg van alatta, tegyél be a szub alá egy üveglapot, vagy járólapot. A szub pattogósabb, feszesebb lesz. Továbbá mindegyik szubnak jót tesz ha hangfaltüskékre állítjuk. Ezzel csökkentjük a rezonancia képződést, ami érezhető javulást fog hozni. Jónéhány szubot ellátnak hangfaltüskével, de alátétet ehhez sem szoktad adni. Ajánlom, hogy szerezz be tüske alátétet és így a padlózatot nem fogja összekarcolni.

Tehát röviden foglaljuk össze mégegyszer, mire kell figyelned.

Döntsd el, hogy előre sugározzon, vagy lefele a szub, nézd meg, vásárlás előtt döntsd el, hogy reflex, vagy zárt elrendezésű legyen. A szükséges csatlakozókat, illetve állítási lehetőségeket ellenőrizd le, hogy tudja-e. Ha ezek megvannak, akkor pedig hallgass meg minél tübb szubot. Ha ezeken túl vagy, akkor nem tudsz mellé fogni.

Esetleg annyival egyszerűbb a helyzet nálunk, hogy a legtöbb termékünkre mi vállaljuk a „100%-os pénzvisszafizetési garanciát", ami azt jelenti, hogy ha nem vagy megelégedve a kiválasztott termékkel, akkor 1 hónapod van rá, hogy visszahozd. Ekkor kicserélhetjük másikra, vagy ha nincs meg a megfelelő megoldás, akkor visszaadjuk a vételár 100%-t. További infót ezzel kapcsolatban itt találsz.

A következő részben, amit 1 hét múlva küldök a képmegjelenítőkkel fogunk foglalkozni. Milyen TV-t vegyél, esetleg ha projektorban gondolkozol, milyet válassz és miért.

Viszont a lecke végezetéül fussunk végig gyorsan, hogy mit tudsz, hol tartunk most.
Mostmár elmondhatod, hogy van egy általános rálátásod a házimozira. Tudod, hogy a leendő házimozid egyes elemeinek megvásárlásakor mire kell odafigyelned. Átnéztük a DVD lejátszókat, az erősítő kérdésén is túl vagyunk és a hangfalak, mélyláda kiválasztásával kapcsolatban is megfelelő mennyiségű tudással rendelkezel.

Tehát tudsz mindent, ami ahhoz szükséges, hogy felállj a kényelmes foteledből és az eddig tanultakat a gyakorlatban is alkalmazd.

Minden a rendelkezésedre áll. Meg van a tudásod, van egy kedvezményed, amit csak számodra biztosítok és most felajánlok neked egy személyes konzultációt velem annak érdekében, hogy a nem teljesen világos dolgokat mégegyszer átbeszéljük.

Továbbá azt tervezem, hogy ezalatt a konzultáció alatt felépítünk neked egy „menetrendet", ami alapján tudod fejleszteni a házimozi rendszeredet. Azt a házimozi rendszert, ami elé ha leülsz, a Star Wars űrháborúja beköltözik a szobádba, kedvenc együttesed csak a te kedvedért adja elő kedvenc koncertedet és ez az élmény fogja a naponta pattanásig feszített idegrendszeredet ellazítani, „karban tartani".

Látod magad előtt álmaid rendszerét? Jó volna már a valóságban is megvalósítani? Akkor itt az ideje, hogy felállj és végre a tettek mezejére lépj. Ha némi segítségre szorulsz, még kicsit bizonytalan vagy, itt a lehetőség egy számodra teljesen díjtalan, kb fél órás személyes konzultációra, amikor minden kérdésedre megkapod a választ.

Viszont ezt a konzultációt csak akkor tudom a számodra biztosítani, ha valóban komolyan gondolod a rendszered fejlesztését. Neked pedig már csak 5 heted van, hogy felhasználd a kedvezményed, ennyi idő pedig minimum kell, hogy egy valóban ütős rendszert állítsunk össze. Ennek tükrében
az ingyenes konzultációt csak 1 hétig biztosítom a számodra,



azaz amíg a következő leckét meg nem kapod. Utána kérlek ne is kérd, mert nem fogom tudni számodra biztosítani.

Kérlek, ha szeretnél élni ezzel a mások számára el nem érhető lehetőséggel, hívj minket, egyeztessünk egy időpontot, amikor átbeszéljük a leendő rendszeredet.

Várom hívásod!

Üdv: Surányi Ferenc

***************************

VU+ DUO 4K SE , Panasonic VIERA TX-65GZ950E OLED DVBS2/C/T/T2, Gibertini OP100L, Inverto Black Ultra Twin LNB, Amiko DM3800 MOTOR
[előzmény: (3429) hikjma, 2006-11-06 20:52:11]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hikjma



Tagság: 2004-01-18 20:04:41
Tagszám: #8252
Hozzászólások: 2794
3429. Elküldve: 2006-11-06 20:52:11,

OFF TOPIC

[62404.]

Az ablakokat nekem gyorsabban tölti be, mint a 2-es
Ha már beestem megkérdezném, hohy természetes-e az, hogy csak a firefox fut a gépe, és közben megnyitva a feladatkezelőt fu 46 exe fájl, mindegyik használ memóriát.
[válaszok erre: #3430 #3430 #3430] [előzmény: (3428) fiat1954, 2006-11-06 20:32:47]
Kiváló dolgozó
hikjma adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


fiat1954



Tagság: 2004-06-27 15:40:43
Tagszám: #11187
Hozzászólások: 4104
3428. Elküldve: 2006-11-06 20:32:47,

OFF TOPIC

[62405.]

akkor még várok vele..azt hogy érted,hogy gyorsabb?
[válaszok erre: #3429] [előzmény: (3426) hikjma, 2006-11-06 19:45:39]
Kiváló dolgozó
fiat1954 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sztar1



Tagság: 2004-09-21 15:47:12
Tagszám: #12751
Hozzászólások: 11213
3427. Elküldve: 2006-11-06 19:54:46,

OFF TOPIC

[62406.]

valamit en sem ertek.24 oramba került,hogy ujra telepitsem a windows xp professionalt,ami egy irott cd,es nem akarta megtalalni az istenert sem a service pack2-t.pedig eredetileg is erröl a cd-röl lett telepitve a gepem.folyton csak a video kartyara irogatott mindenfele hibaüzenetet es kikapcsolt allandoan.aztan egyszercsak megtalalta. szal nem ertem,mint ahogy azt sem,hogy amikor hianyolta a dolgot,akkor megadtam neki a heelyes elerhetöseget hogy hol van az amit ker,es megsem talalta meg az istennek sem.

DreamBox 900HD,Samsung s21 ultra 5G 256Gb,apple tv4,,mytv telenor full,Amazon Fire stick 4K
Kiváló dolgozó
sztar1 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hikjma



Tagság: 2004-01-18 20:04:41
Tagszám: #8252
Hozzászólások: 2794
3426. Elküldve: 2006-11-06 19:45:39,

OFF TOPIC

[62407.]

Köszi, azt hiszem ez volt fent a 2-es előtt, de felülírattam. Gyorsabbnak jóval gyorsabb, amire nem jövök rá, hogy miírt ugrik fel néha az " érvénytelen művelet a bővítménybe" ablak, utalva bizonyos Shockwave Flash / ?? / - re, A másik gond az npswf dll. időnként szabálytalan műveletet produkál, ezt sem tudom mit jelent. Más gondom nincs vele........! icon77.gif
[válaszok erre: #3428] [előzmény: (3425) fiat1954, 2006-11-06 19:07:01]
Kiváló dolgozó
hikjma adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


fiat1954



Tagság: 2004-06-27 15:40:43
Tagszám: #11187
Hozzászólások: 4104
3425. Elküldve: 2006-11-06 19:07:01,

OFF TOPIC

[62408.]

szia az 1.5.0.7
[válaszok erre: #3426] [előzmény: (3423) hikjma, 2006-11-06 13:50:46]
Kiváló dolgozó
fiat1954 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zidane2005



Tagság: 2005-01-08 17:03:12
Tagszám: #15000
Hozzászólások: 685
3424. Elküldve: 2006-11-06 14:11:23,

OFF TOPIC

[62409.]

Pedig a 2-es a legjobb, de ha neked az nem faxa akkor az 1.5.07-et rakd fel. Meg a fasterfox plugint, nagyon hasznos kis progi.
[előzmény: (3423) hikjma, 2006-11-06 13:50:46]
Törzstag
zidane2005 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hikjma



Tagság: 2004-01-18 20:04:41
Tagszám: #8252
Hozzászólások: 2794
3423. Elküldve: 2006-11-06 13:50:46,

OFF TOPIC

[62410.]

Szerintetek melyik firifox verzió a legjobb, mert nekem a 2-es nem nagyon vált be, lassú és állandóan hibaüzenetekkel leáll, vagy lefagy.? icon77.gif
[válaszok erre: #3424 #3425]
Kiváló dolgozó
hikjma adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


KWP



Tagság: 2002-09-25 00:00:00
Tagszám: #309
Hozzászólások: 6830
3422. Elküldve: 2006-11-05 18:56:48,

OFF TOPIC

[62411.]

china-rice-bag-fallen-over.jpg
Kiváló dolgozó
KWP adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kartyavezer



Tagság: 2005-01-07 17:26:39
Tagszám: #14981
Hozzászólások: 207
3421. Elküldve: 2006-11-05 15:24:38,

OFF TOPIC

[62412.]

Sziasztok.
Valaki használ Anakonda kártyát,és mi a tapasztalat?Kösz.
Haladó
kartyavezer adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Bendegúz60



Tagság: 2006-06-01 11:17:01
Tagszám: #31186
Hozzászólások: 1764
3420. Elküldve: 2006-11-04 20:53:52,

OFF TOPIC

[62413.]

Tudomásom szerint pályázati alapon,támogatja a vidéki tv studiók
működését a b efolyt összegből. Műsorok készítésére ad támogatást.
Láttam már olyan feliratot (hálózat ,csaba, ) hogy készült az ortt támogatásával. Amúgy én sem pártolom őket , van egy-két uszimp.tagja.
[előzmény: (3415) Flw500.Raptor, 2006-11-04 14:49:52]
Kiváló dolgozó
Bendegúz60 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


lorenzen



Tagság: 2005-07-12 15:17:01
Tagszám: #20376
Hozzászólások: 2486
3419. Elküldve: 2006-11-04 20:35:39,

OFF TOPIC

[62414.]


http://video.google.com/videoplay?docid=405081231147577196&;q=nagypapa
Kiváló dolgozó
lorenzen adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


yozso



Tagság: 2003-09-14 22:26:41
Tagszám: #6580
Hozzászólások: 104
3418. Elküldve: 2006-11-04 19:26:46,

OFF TOPIC

[62415.]

Szerintem ezen van a hangsúly: ne legyen érdemes felvenni.

ABC-n (Lost-on) milyen kultúrált logó van, alig látszik.
[előzmény: (3417) rakal, 2006-11-04 19:08:50]
Haladó
yozso adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


rakal



Tagság: 2003-10-16 23:43:11
Tagszám: #6992
Hozzászólások: 3091
3417. Elküldve: 2006-11-04 19:08:50,

OFF TOPIC

[62416.]

A karikákra a műsorfolyam alatt semmi szükség.A műsor elején elég felvillantani 10 mp-re(lsd spanyol,angol példa),úgyis a szülőknek szól,akik a műsorújságban is megnézhetik,mi nem való a csemetének(aki persze úgyis azt néz,amit akar...).Az egésznek az az eredménye,hogy a plazmatv-k-nél beégés lesz,meg az egész műsort nem érdemes felvenni.
Szóval köszi ORTT. icon30.gif
[válaszok erre: #3418] [előzmény: (3416) lorenzen, 2006-11-04 17:52:26]
Kiváló dolgozó
rakal adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


lorenzen



Tagság: 2005-07-12 15:17:01
Tagszám: #20376
Hozzászólások: 2486
3416. Elküldve: 2006-11-04 17:52:26,

OFF TOPIC

[62417.]

A válaszok:
1. A létezéshez. A befolyt pénzzel lehet igazolni a létezés alapját és szükségességét.
2. Hogy mire költik, az teljesen érdektelen.
3 A két nagy, és a többi kicsi tévét időnként meg kell büntetni, amíg lehet.
4. A karika az kell, de nagyon. A nézőket meg kell fegyelmezni!!!
A hatékonysága, minuszos. A gyerekek legalább tudják, melyik műsorokat érdemes nézni.

A testület, korán hosszabította a szerződéseket a két naggyal, ezzel alaposan alávágtak a DBV-T -nek.


[válaszok erre: #3417] [előzmény: (3415) Flw500.Raptor, 2006-11-04 14:49:52]
Kiváló dolgozó
lorenzen adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Flw500.Raptor



Tagság: 2006-03-04 12:09:06
Tagszám: #27966
Hozzászólások: 391
3415. Elküldve: 2006-11-04 14:49:52,

OFF TOPIC

[62418.]

"ORTT: 360 millióval tartoznak a tévék és a rádiók
Az adósok közt Minimax, a Juventus Rádió, és az azóta már meg is szűnt Szatelit Tv és Pannon Rádió is. A tartozások nagy részét a be nem fizetett műsorszolgáltatási díjak teszik ki, ezekt bírósági úton akarja megszerezni a hivatal.
Mintegy 360 millió forinttal adósak az Országos Rádió és Televízió Testületnek a hazai műsorszolgáltatók; tartozásuk zömét a be nem fizetett műsorszolgáltatási díjak teszik ki - derül ki a médiahatóság által az MTI kérésére készített összeállításból.
A két legnagyobb adós közül az időközben Magyarországról Prágába költözött, a Minimaxot és a GameOne csatornát működtető cégtől 134 milliót, a Musicmaxot működtető társaságtól 64 milliót követel a médiahatóság peres úton, miközben mindkettőt törölték már a hazai műsorszolgáltatók lajstromából.
A nem működő tévéadók tulajdonosai közül a TV Egy Műsorszolgáltató Rt.-é a kétes értékű elsőség; a nyilvántartásból azóta szintén törölt Szatelit televízió felszámolás alatt álló tulajdonosától valamivel több, mint 54 millió forintot nem sikerült beszednie az ORTT-nek.
Az egykori Pannon Rádiót jegyző Gidó Média Kft.-től 22 milliónyi műsorszolgáltatási díjat, négymillió forintnyi óvadékot, valamint bő félmilliós késedelmi kamatot vár a testület.
Ez a cég ugyanúgy felszámolás alatt áll és már szintén nem szerepel a műsorszolgáltatók nyilvántartásában, mint a nyíregyházi Sunshine Rádiót működtető Digital SM Kft., amelytől 22 milliónyi koncessziós díjat és 900 ezer forintra rúgó késedelmi kamatot szeretne behajttatni a médiahatóság.
A nagyobb kereskedelmi rádiók fenntartói közül a Juventus Rádió 100,2 Kft.-vel szemben 4,5, míg a Juventus Rádió Zrt.-vel szemben egymillió forintnyi követelése van az ORTT-nek, amely mindkét esetben fizetési felszólítást küldött ki; hasonlóképpen járt el a testület a listán egyetlen közszolgálati médiumként szereplő Magyar Televízió (MTV) esetében is.
Az MTV 370 ezer forinttal szerepel a táblázat kötbéreket és bírságokat felsoroló rovatában
Forrás: www.index.hu";


Első kérdésem: mire kell ennek a címzetes testületnek ennyi pénz? Mire fel szedik be?

Azután: mire költik? Kifizetik díjazásként azoknak az okosoknak, akik eldöntik, hogy még nagyobb színes karikákat kell nézegetnünk a képernyőn?
Láthatóan az agyrohasztó kereskedelmi tévékkel nem tudnak mit kezdeni, így aztán a színes korhatár-karikákon kívül felmutatható "haszna" nincs. Akkor meg mi értelme az egésznek?
Azt hittem, ez a testület úgy működik, hogy nagyokos tagjai összedobják a működéshez szükséges pénzt, csak azért, hogy eldönthessék helyettem, mit nézhetek, vagy bámulhassam a hülye karikájukat. Az, hogy ezért még pénzt is kérnek, ráadásul ilyen pofátlan mértékben, az mindenek felett áll.
(Jó dolog a műhold, temérdek EU-s csatornát nézhetek, de ekkora ordenáré karikákhoz még sehol nem volt szerencsém...)

Kutyakozmetika Kápolnásnyéken: http://www.petpont.eu
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2006-11-04 14:59:43]
[válaszok erre: #3416 #3420]
Törzstag
Flw500.Raptor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hikjma



Tagság: 2004-01-18 20:04:41
Tagszám: #8252
Hozzászólások: 2794
3414. Elküldve: 2006-11-03 07:15:10,

OFF TOPIC

[62419.]

Így működik a dolog, lehet, hogy a firefox tiltja valahol a player indítását. Most tettem fel a 2-est, majd átnézem. icon77.gif
[előzmény: (3412) sztar1, 2006-11-02 20:38:36]
Kiváló dolgozó
hikjma adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K. Tibor



Tagság: 2002-03-16 00:00:00
Tagszám: #4
Hozzászólások: 5392
3413. Elküldve: 2006-11-02 21:43:03,

OFF TOPIC

[62420.]

Hangfalak, de hova, hogyan, miért és milyet?

Azt hiszem a legnehezebb részen az erősítő kérdésen túl vagyunk. Nem egyszerű a kérdés, így javaslom, hogy még néhányszor fusd át az előző két leckét, de most térjünk át a hangfalak kérdésére.

A hangfalak esetében nagyon nehéz helyzetben vagyok. A hangfalakra kiemelten igaz, hogy a wattokkal továbbra sem foglalkozunk és kiemelten igaz, hogy meg kell hallgatni.

Ez a legfontosabb. Innentől kezdve csak rizsázni fogok, ugyanis a lényeget már leírtam.Tehát az előző bekezdést olvasd el mégegyszer, memorizáld, utána zárd be az ablakot és egy hét múlva találkozunk. . . . :)


Ha te is azon kevés fanatisták közzé tartozol, akik szeretnének tovább olvasni:

Mitől jó egy hangfal, mit várhatsz egy jó hangfaltól?

A hangfalaknál alapjaiban véve megkülönböztetnék álló hangfalakat, polcsugárzókat, amihez tartoznak a centerek is.

Más megközelítésben a hangfalakat lehet osztályozni aszerint, hogy a hangfalban levő hangszórók között mennyi frekvenciatartományra van szétosztva a teljes sávszéleség, azaz hány utas az adott hangfal. Egy két utas hangfal esetében a mély és közép hangokat szólaltatja meg egy hangszóró, a magas tartományért a magas sugárzó a felelős. Egy három utas esetén a teljes frekvenciatartomány 3 részre van szétosztva, tehát a mély-, a közép-, és a magas hangokért mind-mind külön hangszóró felelős. Extrém esetekben akár 5 utas hangfalakat is gyártanak, ahol a teljes sévszélesség 5 részre van bontva. Ilyen például a Magnat Vintage 770.

Egy harmadik megközelítésben megkülönböztetünk reflex és zárt elrendezésű hangfalakat. . . Hű, kezd bonyolult lenni mi???? Én mondtam, hogy ne olvass tovább. . . ☺

Még néhány vonatkozás, ami alapján meg lehet különböztetni hangszórókat az pl a bikábelezés lehetősége. Ebben az esetben a hangfal hátulján nem 2, hanem 4 bemenet van. Ennek jelentőségbe abban keresendő, hogy ha az erősítőd tudja az A, B fronthangfal kimenetet, akkor külön végfokkal tudod hajtani a magas sugárzót és külön végfokkal tudod hajtani a mély-közép sugárzót. Ennek ELMÉLETBEN jobb, dinamikusabb, kiegyensúlyozottabb hangot kellene produkálnia, de ez véleményem szerint csak a legfelsőbb osztályban fontos. Alacsonyabb árkategóriában teljesen lényegtelen.

Adatok:
Hangfalaknál 3 adatot szoktak megadni.
1: terhelhetőség (watt-ban adják meg, nem foglalkozunk vele)
2: ellenállás: Ohm-ban adják meg. Szintén nem kell vele foglalkozni, mert vagy az van ráírva, hogy 4-8 Ohm (jelentése nagyságrendileg az, hogy 4 Ohm-ig stabil erősítővel használható. AZ összes szabvány erősítő tudja), vagy az, hogy pl 6 Ohm. Mivel az ellenállás a frekvencia növekedésével csökken, így ez majdhogynem egyenlő a 4-8 Ohm jelöléssel, hiszen a 6 Ohm egy nagyságrendileg átlag érték. Tehát ezzel sem foglalkozunk.
3: sávszélesség: Ezt Hz-ben adják meg. Pl 20-35.000 Hz. Ez azt jelenti ELMÉLETBEN, hogy a hangfalunk a 20 és 35.000 Hz közötti frekvenciákat tudja megszólaltatni. Ez pont annyira hiteles adat, mint a hangfal terhelhetősége, tehát nem érdemes bajlódni vele. Elméletileg minél szélesebb ez a tartomány, annál „lazábban rázza ki a kisújjából" a hangfal a nagyon mély és nagyon magas hangokat, de mivel ez is egy „marketingszám" lett, már rég köszönőviszonyban sincs a valósággal ez az adat.

Tehát még mindíg ott tartunk, hogy érdeklődj a fórumon, illetve hallgatózz.

Mitől jó egy hangfal, mit kell hallanom, amire azt mondhatom, hogy „ez a hangfal jó":

Már töbszőr felhoztam a Star Warsos és zenehallgatós példát. Egy hangfal akkor jó, ha lecsukod a szemed és el tudja veled hitetni, hogy ott ülsz a koncerten, vagy éppen a filmek eseményeinek kellős közepén vagy. Ezt kézzel fogható dolgokra lebontva így határoznám meg: Pontos színpadkép alkotás (lecsukom a szemem és az egyes zenészekre rá tudok mutatni), nem hallom a hangfalat, hanem a hangszerek szólalnak meg, Ez a fontos! Nem az, hogy mélyre menjen, nem az, hogy jó legyen a magas hangja, stb. A lényeg, hogy elhitesse veled, hogy a valóságot hallod.

Nagyjából tudjuk, hogy mi a „jó hangfal". Hova, hogyan, milyet és egyáltalán minek tegyünk:

Az alapok:
25 m2 alatt 5.1 rendszert építünk.
25-35m2-ig lehet gondolkozni a 6.1 rendszeren, de én inkább ajánlanék egy jobb 5.1 rendszert.
Kb 40-50 m2 felett van létjogosultsága a 7.1 rendszernek.

Hogyan kell elhelyezni a hangfalakat:
A front és a center sugárzó egy vonalban van és a hangsugárzás iránya egymással párhuzamos. Tehát ne forgasd rá a hallgatási pozícióra. A center a TV alatt, vagy felett kap helyet. A frontok egymástól kb 3-4 méterre vannak elhelyezve, tehát a TV két oldalán kb 50-100 cm távolságra a TV-től. Ez a szoba méretétől, a hallgatási pozíció távolságától függ.

A háttér sugárzók elhelyezése ennél sokkal szabadabb. Ezt igényeidnek megfelelően forgathatod, magad mögé teheted, stb. Én inkább mögém kb 60`-os szögben szoktam elhelyezni kb fül magasságban.
A 6.1 esetén a hátsó center a két háttérsugárzó között, pontosan a hallgató mögött van.
7.1 esetén az egyik pár háttérsugárzó a szoba két oldalán van elhelyezve, egymással szembe néz, a két hátsó sugárzó pedig ugyanúgy szabadon elhelyezhető, illetve meg kell keresni a helyét, mint az 5.1 esetén.
A mélysugárzó elhelyezéséről bővebben majd a következő leckében fogok beszélni, de itt annyi a lényeg, hogy nincs általánosan ideális hely. Nagyon sokat kell kísérletezni, hogy hol és hogyan szól jól.

Elhelyezésnél még egy nagyon fontos dolog van. A legtöbb hangfal reflex, tehát van rajta elől, vagy a hátulján egy reflex nyílás. Ezt nem szabad eltakarni, tehát ha a hátulján van, ne toljuk rá a falra, ne akasszunk hátsó reflex-csöves hangfalat a falra.

Nagyon sokszor hallom azt az aggodalmat, hogy a centert nem merik rátenni a képcsöves TV tetejére. Mivel a centerek mágnesesen árnyékoltak, így nyugodtan rá lehet tenni a TV-re. Azért érdemes odafigyelni a színekre, hogy nem húzza-e el, de általában ezzel nem szokott gond lenni.

A mai lecke végére még néhány tanács hangfalvásárlás kapcsán.
Ha betérsz egy üzletbe és azt mondod. „helló! Hangfalat szeretnék venni!" Ha rögtön eléd pakol náhány hangfalat, akkor menekülj!
Egy normálisabb üzletben, ahol nem rád sózni akarnak valamit, hanem egy jó szettet szeretnének eladni neked, ami valóban meg fog felelni az igényeidnek, akkor ezeket a kérdéseket fel fogják neked tenni:
Mekkora helyre? Mozira vagy zenére elsősorban? Milyen erősítővel hajtanánk? Hogyan hallgatsz zenét (háttérzenélés, vagy leülök, lecsukom a szemem és ott akarok lenni a jazz-koncerten)? Melyik a kedvenc együttesed, milyen irányzatot hallgatsz? Ja és persze milyen árkategóriában keresgélsz.

Ha ezekre egy jó értékesítő megkapta a válaszokat, akkor elég fog tenni 2-3 márkát, amiből fogsz tudni válogatni.

Igazából még 1000, meg 1000 dolgot lehetne felhozni a hangfalakkal kapcsolatban, de mindíg ugyanoda fogok visszatérni. MEG KELL HALLGATNI! Ha tetszik, akkor jó, ha nem, akkor tovább kell keresgélni.

Nagyon odafigyelek, hogy soha ne helyezzek előtérbe egyetlen márkát se, illetve egyetlen márkát se húzzak le.
Most ezt egy kicsit megtöröm.
Az egyik, hogy olyan hangfalmárkát szerintem el lehet felejteni, ami mást is gyárt a hangfalakon túl. Márkanevet most nem mondanék.

Továbbá az én favoritomat egy kicsit előtrébe helyezném. Ha hangfalat keresel, bármilyen árkategóriában. Egyszer azért hallgass meg egy Dali hangfalat. . .

Mai napra ennyit teveztem, viszont fussunk végig, hogy mit is tudsz eddig. Tudod, hogyan állíts össze egy házimozi rendszert. Tudod, milyen DVD-t és erősítőt válassz és mostmár hangfalat is tudsz választani. Továbbá ígértem neked egy ingyenes szaktanácsadást. Ha ezen már túl vagy, akkor már látod az irányt és garantálom, hogy nemsokára fülig érő mosollyal fogod hallgatni a most készülőben levő rendszeredet.

Ha viszont még mindíg várakozó állásponton vagy, szerintem itt lenne az ideje, hogy ne csak olvasd, hanem csináld is. . .

A következő tananyagot egy hét múlva küldöm, amikoris szubot indulunk el venni.


További szép napot.

Üdv: Surányi Ferenc

***************************

VU+ DUO 4K SE , Panasonic VIERA TX-65GZ950E OLED DVBS2/C/T/T2, Gibertini OP100L, Inverto Black Ultra Twin LNB, Amiko DM3800 MOTOR
[előzmény: (3412) sztar1, 2006-11-02 20:38:36]
Kiváló dolgozó
K. Tibor adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sztar1



Tagság: 2004-09-21 15:47:12
Tagszám: #12751
Hozzászólások: 11213
3412. Elküldve: 2006-11-02 20:38:36,

OFF TOPIC

[62421.]

akkor ott van jobb oldalt a download.töltsd le es meg tudod nezni egyböl.nekem egyböl indul a weben is a lejatszas.amikor letöltöd akkor ilyen mappakent menti hogy Google video.

DreamBox 900HD,Samsung s21 ultra 5G 256Gb,apple tv4,,mytv telenor full,Amazon Fire stick 4K
[válaszok erre: #3413 #3414] [előzmény: (3411) hikjma, 2006-11-02 20:29:55]
Kiváló dolgozó
sztar1 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hikjma



Tagság: 2004-01-18 20:04:41
Tagszám: #8252
Hozzászólások: 2794
3411. Elküldve: 2006-11-02 20:29:55,

OFF TOPIC

[62422.]

A player meg van, de az oldal indításakor nem teszi be a baloldalra, csak a jobb oldali menü / filmek / élnek, és azok töltenek is be rendesen, csak a lejátszó nincs a képben. icon77.gif
[válaszok erre: #3412] [előzmény: (3409) sztar1, 2006-11-02 18:45:28]
Kiváló dolgozó
hikjma adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


lorenzen



Tagság: 2005-07-12 15:17:01
Tagszám: #20376
Hozzászólások: 2486
3410. Elküldve: 2006-11-02 19:45:40,

OFF TOPIC

[62423.]

A számítógép megadott időpontban történő bekapcsolásának menete:

Lépj be a BIOS-ba.

Keresd meg a POWER MANAGEMENT SETUP menüpontot.
ACPI -> Enabled
IRQ/Event Activity Detect almenűben
RTC ALARM RESUME -> Enabled (Disabled = nincs autómatikus bekapcsolás.)
DATE (of Month) -> 0..7 (1..7 a hét napjai, 0 a hét minden napján)
Resume Time -> óra, perc, mp

Mentsd a BIOS beállítását. A megadott időben indul a PC

A pécék automatikus indítása, az ATX tápok megjelenésével vált lehetségessé. Az alaplap, BIOS kiépítésétől függően a következő eszközök indíthatják a rendszert:

BIOS meghatározott időpont(ok)ban.

billentyűzet

egér
( E két eszköznek, a PC kikapcsolt állapotában is áramellátást kel kapnia. Az alaplaponszokott lenni jumper ami engedélyezi az áramellátást.)

Hálózati kártya
Ha a kártya alkalmas, egy külön kábellel kell az alaplapra pluszban bekőtni.

Soros-, párhuzamos portok, beleértve az USB-t.
Ezen eszközök nagyon alaplap függöek. sok fajta alaplapnál nem lehetséges a használatuk az indításhoz.
Kiváló dolgozó
lorenzen adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sztar1



Tagság: 2004-09-21 15:47:12
Tagszám: #12751
Hozzászólások: 11213
3409. Elküldve: 2006-11-02 18:45:28,

OFF TOPIC

[62424.]

google video player a neve

DreamBox 900HD,Samsung s21 ultra 5G 256Gb,apple tv4,,mytv telenor full,Amazon Fire stick 4K
[válaszok erre: #3411] [előzmény: (3407) hikjma, 2006-11-02 18:30:56]
Kiváló dolgozó
sztar1 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sztar1



Tagság: 2004-09-21 15:47:12
Tagszám: #12751
Hozzászólások: 11213
3408. Elküldve: 2006-11-02 18:44:35,

OFF TOPIC

[62425.]

http://video.google.com/videoplay?docid=3874348246686638761&;

DreamBox 900HD,Samsung s21 ultra 5G 256Gb,apple tv4,,mytv telenor full,Amazon Fire stick 4K
[előzmény: (3407) hikjma, 2006-11-02 18:30:56]
Kiváló dolgozó
sztar1 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

OFF TOPIC

(üzenet: 65824, Sat)
 
    / 2633 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.013329982757568 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail