Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455466/2 Témák: 18953 Tagok: 112634 Legújabb tag: Valenbrun Online: (68/1
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 1 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Digitális műholdvevő rendszerekröl

(üzenet: 2, Windows)
 

lonewolf839



Tagság: 2003-05-31 16:25:06
Tagszám: #4817
Hozzászólások: 300
2. Elküldve: 2004-10-01 12:28:24,

Digitális műholdvevő rendszerekröl

[1.]

Szia Energoman

Véleményem szerint nem fogsz róla sehol semmilyen könyvet találni.
A műholdazás elsajátítása egy lassú evolúciós folyamat. Én négy évvel ezelőtt kezdtem és most is csak amatőrnek érzem magamat, jóllehet mindent megépítettem, amit idáig csak lehetett, illetve netről, mint publikus információt össze lehetett gyűjteni. Nekem egy Nokia 9800S volt az első készülékem, egy forgatómotorral és rögtön egy setedit programmal kezdtem el szerkesztgetni a csatornalistát a lyngsat alapján. Aztán vettem egy akkor még kapható FreeCam-ot.
Ezt azóta felpatcheltem 2.019-re és
csináltam hozzá egy season kártyát.
Ezután Wallbanger következett, majd most éppen a WCE van soron.
Közben vásároltam a Nokia hibáiból okulva egy Humax 5100-at és egy másik forgatómotort. A rákövetkező beruházás egy Mátrix Reloaded modul volt. Ezeknek a termékeknek
mindig megkerestem a neten a leírásaikat, a legújabb rávonatkozó patchekkel együtt.
Beiratkoztam külföldi fórumokra, és ott informálódtam tovább. Magyar fórumokon nem nagyon lesznek sikereid, mert nálunk divat elbeszélni egymás mellett. A konkrétumokról a hatóságoktól való félelem miatt senki nem beszél, ld. UPC topic. A slovákoknál ez valahogy másként van. Lauralséknél szintén másként van. Na itt lehet információhoz jutni.

Többet tényleg nem tudok segíteni így indulás képpen.
Egyébként nagyon szép hobby, az első kiadós kiköltekezések után később a meglévő erőforrások birtokában már igazán sokat nem kell rá kkölteni.

üdv. lonewolf839
[előzmény: (1) energoman, 2004-09-27 12:37:38]
Haladó
lonewolf839 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


energoman



Tagság: 2004-09-26 21:46:56
Tagszám: #12853
Hozzászólások: 54
1. Elküldve: 2004-09-27 12:37:38,

Digitális műholdvevő rendszerekröl

[2.]

Csak egy egyszerü kérdésem, kérésem lenne hozzátok.
Ki szeretném tanulni a müholdvevő rendszereket, ugy hogy mi micsoda és mit miért milyen értékeken kell beállitani és általában ezeket honnan lehet megszereszni. Pl.: a vásárláshoz miket kell figyelembe venni, van egy csomó frekvencia adat, ezek mik is egyáltalán és mire kell odafigyelni.
Tudnátok nekem ajánlani valami olyan helyet ahol találok ilyen anyagot.
De azt is megköszönném ha küldene nekem valaki.
Pl.: jegyzetek stb stb.
Egy szinpla müholdvevő rendszert azért most is össz tudok rakni müködőképesre, de hogy mi menyi????

üdv
energo
[válaszok erre: #2] (TÉMANYITÓ)
Kezdő
energoman adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Digitális műholdvevő rendszerekröl

(üzenet: 2, Windows)
 
    / 1 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.0045089721679688 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail