Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455444/41 Témák: 18953 Tagok: 112632 Legújabb tag: Klop Hann Online: (70/1
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 1 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Mikor a bal kéz még tudja, hogy mit tesz a job . . .

(üzenet: 13, Vallás, filozófia)
 

Topi-50



Tagság: 2006-06-13 16:29:32
Tagszám: #31643
Hozzászólások: 5406
14. Elküldve: 2022-06-02 11:53:20,

Mikor a bal kéz még tudja, hogy mit tesz a job . . .

[1.]

VnIuASQ-wYhJRXce36STIqVar-heml2c4_IUW654pTs-Zd3QrgD6KHNdpgPs7_rq2ac0QYYhKF59c27wje_VIBB7.jpg

figyelemre méltó írások:
példaképünk..
Kiváló dolgozó
Topi-50 adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   

FRESH



Tagság: 2004-04-09 15:41:36
Tagszám: #9912
Hozzászólások: 212
12. Elküldve: 2007-09-06 10:36:52,

Mikor a bal kéz még tudja, hogy mit tesz a job . . .

[2.]

Minden kellemetlen képzet(hamis) felmerülésekor jegyezd meg: Te csak képzet vagy, és egyáltalán nem az aminek látszol! Vizsgáld és ítéld meg a képzetet elveid, ismereteid alapján. Legfőképpen abból a szempontból, vajon olyan dolgokra vonatkozik -e, amelyek hatalmunkban vannak(köz), vagy pedig olyanokra, amelyek nincsenek hatalmunkban(magán jelleg). S ha valami olyanokra vonatkozik, amely nincs hatalmunkban (nincs beleszólási jog, mert magán jelleg), akkor mindig legyen kéznél ez a mondás: " SEMMI KÖZÖM HOZZÁ"
(Epiktétosz)

Haladó
FRESH adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


FRESH



Tagság: 2004-04-09 15:41:36
Tagszám: #9912
Hozzászólások: 212
11. Elküldve: 2007-09-06 09:49:10,

Mikor a bal kéz még tudja, hogy mit tesz a job . . .

[3.]

Agathoklész a peripatetikus filozófus nagyban döngette a mellét, hogy Ő az "egyetlen és a legelső" dialetikus. " Nos ha legelső vagy, Agathoklész-mondotta Démonax-, akkor nem vagy az egyetlen; ha, pedig az egyetlen vagy, nem vagy a legelső".
icon2.gif =éljen
(Lukianosz)
Haladó
FRESH adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


FRESH



Tagság: 2004-04-09 15:41:36
Tagszám: #9912
Hozzászólások: 212
10. Elküldve: 2007-09-05 15:00:52,

Mikor a bal kéz még tudja, hogy mit tesz a job . . .

[4.]

Egyszer volt egy királyság. Minden kiskirály piros sapkában járt! Csak egy volt közöttük akinek zöld sapkája volt. Ö egy rafinált királyfi volt. Imádta a különlegességeket. Meg is tett annak érdekében mindent, hogy különbözzék, kiemelkedőbb legyen a többi királyfi között.
A királyfiak elindultak szerencsét próbálni. A legrafináltabbat előre küldték, hogy utat csináljon nekik. Szóval mentek a királyfiak, a legnagyobb elöttük. Mentek mendegéltek, amikor a legnagyobb meglátott egy pengőt és gyorsan felvette és titokban zsebretette. Nem szólt a többi királyfinak. Mikor a városba értek, nagyon megéheztek, de pénz az nem volt náluk csak a hamubasült pogácsa morzsái.
A piacon a legnagyobb(zöldsapkás) királyfi vett egy kiló cseresznyét és jóízűen falatozni kezdett. A többi királyfi szépen kért tőle cseresznyét. Erre azt felelte a legnagyobb: én olyan sokat hajlongtam a pénzemért és az összeköttetéseimért, hogy megvehessem a cseresznyét. Adok nektek, de hajlongjatok érte ti is. Erre elszórta a földön a cseresznyét. A királyfiak egymást lökdösve hajlongtak a földre szórt cseresznyék után..............

Tanulság: Ha zöld sapkát árulnak a sivatagban, feltétlen vedd meg, mert sosem tuthatod-lehet, hogy csak zöld sapkában lehet belépni sikeresen az Oázisba.
Haladó
FRESH adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


FRESH



Tagság: 2004-04-09 15:41:36
Tagszám: #9912
Hozzászólások: 212
9. Elküldve: 2007-09-05 11:31:55,

Mikor a bal kéz még tudja, hogy mit tesz a job . . .

[5.]

Erhart Kaestner : Mire való a csönd?

A magányosan élő szerzetes remetéhez, egyszer emberek jöttek. Megkérdezték tőle: Mire való, hogy életed nagy részét itt töltöd el csöndben és magányban? A remete éppen azzal foglalatoskodott, hogy vizet mert egy ciszternából, az esővíz összegyűjtésére szolgáló mély kútból. Fölfigyelt a kérdésre, s teendői közben odaszólt a látogatóinak.
-Nézzetek bele a ciszternába. Mit láttok?
Az emberek kiváncsian körbevették a szerzetest, és próbáltak beletekinteni a mély kútba: - Nem láttunk semmit- mondták kisvártatva.
A remete abbahagyta a vízmerítést, pár pillanatnyi csöndet tartott. A látogatók feszülten figyeltek rá, még mozdulni sem mertek kiváncsiságukban.
-Most nézzetek bele a kútba egyenként és csöndesen. Mit láttok?
A látogatók csöndesen, érdeklődéssel, egyenként hajoltak a kút fölé, s felkiáltottak: Saját arcunkat látjuk a kútban!
-Bizony, amíg zavartam a vizet -mondta a remete-, nem láttatok semmit. De a csöndben és a nyugalomban megismerhetitek önmagatokat............
Haladó
FRESH adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


FRESH



Tagság: 2004-04-09 15:41:36
Tagszám: #9912
Hozzászólások: 212
8. Elküldve: 2007-09-05 10:45:22,

Mikor a bal kéz még tudja, hogy mit tesz a job . . .

[6.]

A kisfiú meg az üres virágcserép
( hogyan válasszunk igaz vezetőt a népnek)

Egyszer régen élt egy bölcs és elégedett király! Egyetlen bánata volt csupá. Nem volt saját gyermeke, akire a hatalmat örökéül hagyja. Törte a fejét, hogyan segíthetne ezen.
"Kiválasztom az ország legbecsületesebb gyermekét és örökbe fogadom."
Megparancsolta az alatvalóknak, hogy minden gyermeknek osszanak szét virágmagvakat. És kihirdette: Aki ezekből a magvakból csodálatosan pompázó virágokat nevel azt gyermekemmé és örökösömmé fogadom!
A gyerekek buzgón nekiláttak a magvak ültetésének és öntözésének, hiszen mindannyian szerettek volna a bölcs és hatalmas király gyermekének lenni. Szonil is szorgalmasan nekilátott a feladatnak. De hiába öntözte , gondozta a magvakat, azok nem akartak kicsírázni.
"Milyen különös" - gondolta. Mi lehet az oka, hogy a magvaim nem csíráznak. Elszomorodott.
Hamarosan felvirradt a nap, mikor a királynak meg kellett tekintenie az eredményt. Díszbe öltözött az egész város. A gyerekek ellepték az utcát és szorongatták a szebbnél szebb virágokat. A király sorra elhaladt előttük, de egy szikrányi öröm sem látszódott az arcán.
Az egyik ház előtt azonban megpillantotta a pityergő Szonilt, aki üres virácseréppel álldogált az utcán. Mosoly derült föl a király arcán! Hát te meg miért állsz itt ilyen szomorúan ezzel az üres virágcseréppel? Szonil hüppögve mesélte el, hogyan ültette el a magvakat, hogyan gondozta, de azok mégsem indultak fejlődésnek.
A király a karjába kapta Szonilt és boldogan kiáltotta! Ez az én becsületes, megbízható kisfiam!
Az emberek értetlenül nézték, majd egyikük lármázni kezdett.
Miért fogadod örökbe ezt a fiút az üres cseréppel?
A király így szólt: Minden virágmag amit a gyerekeknek kiosztottam főttmag volt. Ezért nem csírázhatott ki közülük egy sem icon25.gif
Az emberek helyeslően bólogattak, a gyermekek akik pedig pompás virágokat mutogattak elszégyelték magukat, hiszen valamennyien más magvakat ültettek el, csak, hogy az övék legyen a hatalom és a bölcsesség............
Haladó
FRESH adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


FRESH



Tagság: 2004-04-09 15:41:36
Tagszám: #9912
Hozzászólások: 212
7. Elküldve: 2007-09-05 09:37:11,

Mikor a bal kéz még tudja, hogy mit tesz a job . . .

[7.]

A dolgok nem mindig azok aminek látszanak

Két utazó angyal megállt, hogy az éjszakát egy tehetős család házában töltse. A gazdag család udvariatlan volt, megtagadta az angyaloktól , hogy a nagy ház gazdag vendégszobájában pihenjék ki magukat. Kaptak egy szegényes kis helyet a hideg pincében. Amikor kinyújtóztak a hideg padlón az idős angyal észrevett egy lyukat a falon. Gyorsan kijavította azt. A fiatalabb angyal megkérdezte, miért javítottad ki, hiszen ezek az emberek nem jók! Az idős angyal így felelt: " A dolgok nem mindig azok, aminek látszanak."
A következő éjjel egy szegény házban , de egy vendégszerető paraszt és feleségénél pihentek meg.. Miután azt a kevés ételt is megosztották velük, amilyük volt, átengedték az ágyukat az angyaloknak. Amikor a következő napon a nap felkelt, az angyalok könnyek között találták a paraszt embert és feleségét. Reggelre meghalt az egyetlen tehenük. A fiatal angyal dühös lett, és számon kérte az idős angyalt. Hogyan tehetted, hogy ez megtörténjen? Az első embernek mindene megvolt, még is segítettél rajtuk, kijavítottad a lyukat a pince falán. A második család minden vagyona ez a tehén volt és hagytad, hogy elpusztuljon.
Az idős angyal így válaszolt: Amikor a gazdag ház pincéjében pihentünk láttam, hogy a falon lévő lyukban arany van, azért javítottam ki, hogy ne találhassa meg a gazdag. A gazdag tulajdonos mohó volt, megfeletkezett mindenről a falon lévő lyukról is.
Amikor meg a szegény paraszt ágyában aludtunk, jött a halál angyala és el akarta vinni a paraszt feleségét. Helyette odattam neki a tehenet.
".....a dolgok nem mindig azok aminek látszanak..."

"Olykor az akire azt hinnéd, hogy megadja neked a kegyelemdöfést, ha már a földön fekszel, egyike azon keveseknek, akik segíteni fognak neked felállni. Ezért ne higgy a látszatnak."

Paulo Coelho
Haladó
FRESH adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   

FRESH



Tagság: 2004-04-09 15:41:36
Tagszám: #9912
Hozzászólások: 212
6. Elküldve: 2007-06-14 15:04:09,

Mikor a bal kéz még tudja, hogy mit tesz a job . . .

[8.]

"Te úgy adj alamizsnát, hogy ne tudja a bal kezed, hogy mit tesz a jobb."

Ha ez a tapasztalat megvan, akkor talán lehet úgy adományozni, hogy te magad sem veszed észre, hogy adtál. Igy egész a gondolat.
[előzmény: (5) FRESH, 2007-06-14 14:52:21]
Haladó
FRESH adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


FRESH



Tagság: 2004-04-09 15:41:36
Tagszám: #9912
Hozzászólások: 212
5. Elküldve: 2007-06-14 14:52:21,

Mikor a bal kéz még tudja, hogy mit tesz a job . . .

[9.]

Egy idő után megtanulod, a finom különbséget a kézfogás és az önfeláldozás között Megtanulod, hogy a vonzalom nem azonos a szerelemmel, a társaság a biztonsággal, és az adomány a segítséggel. Kezded megérteni, hogy a csók nem pecsét, a bók nem eskü, és az adomány nem cirkusz, hogy kiérdemeljük mások elismerését. Majd hozzászoksz, hogy emelt fővel és nyitott szemmel fogadd a vereséget vagy a nyereséget a felnőtt tudat biztonságával, méltóságával. És belejössz, hogy minden tervedet a mára alapozd , mert a holnap talaja akár túl ingatag is lehet...és megtanulod, hogy nem elég csak sokat látni vagy mindent, azt jól is kell látni és tapasztalni. De ha semmit sem láttál, akkor nehéz érteni és adni is.
Műveld hát saját kerted, magad ékesítsd fel leleked, hogy megtanuld valóban sokat kibírsz és valóban erős vagy és értékes.
Ha ez a tapasztalat megvan, talán lehet úgy adományozni, hogy észre sem veszed.
[válaszok erre: #6]
Haladó
FRESH adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   

qwertxy



Tagság: 2005-08-25 10:15:35
Tagszám: #21430
Hozzászólások: 7
4. Elküldve: 2006-03-29 09:22:00,

Mikor a bal kéz még tudja, hogy mit tesz a job . . .

[10.]

Így igaz!
Zöldfülű
qwertxy adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kérdező-figyelő



Tagság: 2005-11-20 16:49:40
Tagszám: #23931
Hozzászólások: 20
3. Elküldve: 2005-11-20 17:45:21,

Mikor a bal kéz még tudja, hogy mit tesz a job . . .

[11.]

Szerintem fontos azt is látnom, hogy tudok jót tenni. Mert ha csak a rosszat látom, akkor bizony savanyúvá válhat az életem.
Nyilván ezt nem dicsekvésként kell elővezetnem.
Zöldfülű
kérdező-figyelő adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Ebitt



Tagság: 2003-12-11 13:26:49
Tagszám: #7698
Hozzászólások: 521
2. Elküldve: 2005-11-07 20:09:29,

Mikor a bal kéz még tudja, hogy mit tesz a job . . .

[12.]

Szerintem úgy, hogy az ember szívében Jézus van és nem a pénz.

Ebitt
[előzmény: (1) zarándok, 2005-08-26 09:30:55]
Törzstag
Ebitt adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   

zarándok



Tagság: 2005-07-31 17:01:11
Tagszám: #20831
Hozzászólások: 21
1. Elküldve: 2005-08-26 09:30:55,

Mikor a bal kéz még tudja, hogy mit tesz a job . . .

[13.]

Mikor a bal kéz még tudja, hogy mit tesz a job . . .

A minap egy fiatal lány szólított meg az utcán, nem adnék-e neki egy Eurót. Olyan punk-féle, de gondozott külseje volt, ajkát, szemöldökét és füleit ezüst szögek és gombok díszítették. Tekintete józan és őszinte volt már amennyire én azt meg tudtam ítélni.

Azzal kezdte, hogy kérhet-e valamit tőlem, mondtam, hogy attól függ mit. Egy kicsit elszégyenkezett, és mondta is, hogy szégyenkezik, kéregetni, de hát most rá szorul. Egy Eurót kért; tulajdonképpen ötöt szeretett volna kérni, de hát azt sokallotta. Én adtam neki két Eurót.

Megköszönte és tovább ment, mondva, hogy én nagyon jó ember vagyok, - "azt tudom jól" - válaszoltam neki viccesen, később remélve, hogy azt már nem hallotta.

Akkor eszembe jutott Jézus tanítása: (Mt. 6,3.) "Te úgy adj alamizsnát, hogy ne tudja a bal kezed, mit tesz a jobb."

Hogyan érhetjük el azt a lelkiállapotot, amire Jézus célzott ?

zarándok

[válaszok erre: #2] (TÉMANYITÓ)
Zöldfülű
zarándok adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Mikor a bal kéz még tudja, hogy mit tesz a job . . .

(üzenet: 13, Vallás, filozófia)
 
    / 1 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.009343147277832 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail