Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455455/52 Témák: 18953 Tagok: 112633 Legújabb tag: lefebvre Online: (133/2
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek. Mát 7,7.
    / 17 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Imára fel!

(üzenet: 416, Ima kérések)
 

pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
416. Elküldve: 2012-08-06 12:55:53,

Imára fel!

[1.]

Idézet:
Mancs-Rancs
8324. Elküldve: 2012-08-04 09:28:41 [33.]
--------------------------------------------------------------------------------
BORZALMAS TRAGÉDIA TÖRTÉNT
MATYI GAZDÁJA, MÁRTA NÉNI MA HAJNALBAN MEGHALT

MATYI ÖSSZEZUHANT TELJESEN. ÚGY KELLETT A KUTYÁT A SZOMSZÉDBA ÁTVONSZOLNI.

NEM TUDJUK, MI LEGYEN VELE



Idézet:
Szabó Lászlóné
8328. Elküldve: 2012-08-04 14:50:23 [29.]
--------------------------------------------------------------------------------
Szegény Matyika hányatott sorsa után egy ilyen jó családba került elvesztette a gazdi papát most meg a gazdi nénit!!!
Sintértelepre kerülése elött egy tanárnénié volt az ahogy meghalt a fia bezárta őt egy szobába onnan hozatta el az Önkrmányzat!!!
Egyszerűen enm hiszem el hogy ennyire szerencsétlen a kis élete!!!



Valószínűleg ezek az utolsó képek a gazdival icon15.gif icon15.gif icon15.gif
matyi_uj3.jpg
matyi_uj4.jpg
matyi_uj6.jpg

Sürgősen új gazdira vagy legalább ideiglenes befogadóra lenne szüksége. Aki tudna segíteni az az alábbi számon érdeklődhet: 36 30-5916414

Imádkozzunk érte, hogy rendeződjön szegény kutyus sorsa.

Juli
Képtáram
Közbenjárás
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
415. Elküldve: 2012-07-05 06:59:54,

Imára fel!

[2.]

Mancs-Rancs
8112. Elküldve: 2012-07-04 17:53:45 [5.]
--------------------------------------------------------------------------------
Sajnos egy másik topikban olvastam Attiláról és nagyon elszomorítottak a hírek, így egyenlőre nem is hívtam.

Idézet:


A meglőtt szemére szinte nem lát semmit...a szeme még 2műtét után is, mindig tele van lőporral. A retinája lemaródott a salétromsavtól.
Bár az legalább szépen hámosodik.
Az orvosok soha nem találkoztak még ilyen esettel, mivel nem szokás egy embert 10centin belülről szemen lőni.
Most azon megy a variálás, hogy mivel ártanak többet, ha hozzányúlnak-nagyon mélyen van a lőpor és nagyon szétszórva-vagy, ha békén hagyják és betokozódik.
Az a mennyiség, ami most a szemében van kizárt, hogy magától kilökődjön.
Fájdalmai vannak, a legkisebb fénytől is rosszul van. 6különböző szemcsepp folyamatosan megy a szemébe.



Kérlek benneteket, hogy imádkozzatok érte ill. drukkoljatok neki! Nekünk sokat segített, hálával tartozunk neki és sok-sok kutya.

Juli
Képtáram
Közbenjárás
[előzmény: (414) pjuli, 2012-07-01 07:37:44]
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
414. Elküldve: 2012-07-01 07:37:44,

Imára fel!

[3.]

Idézet:
Mancs-Rancs
--------------------------------------------------------------------------------
Egy nagyon kedves ismerősünkkel történt baleset, ill. atrocitás érte, bővebben itt olvasható róla. Attila sokat tett, tesz a kutyáink rehabilitációjáért
, amiért roppant hálásak vagyunk neki.

http://www.rtlklub.hu/hirek/belfold/video/171355

Kérlek drukkoljatok neki, imádkozzatok, hogy ne legyen maradandó sérülése legalább fizikailag. Köszönöm mindenkinek.

Elkeserítő, hogy milyen világban élünk, de ennek még jobban ösztönöznie kell, hogy küzdjünk a valós értékekért, még ha néha a küzdelem teljesen kilátástalannak tűnik is. Ezért kell megfognunk egymás kezét és EGYÜTT haladnunk, hogy erősek legyünk ebben a küzdelemben.



Juli
Képtáram
Közbenjárás
[válaszok erre: #415]
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
413. Elküldve: 2012-05-14 07:33:07,

Imára fel!

[4.]

Volt a múlt héten felülvizsgálaton (már haza engedték a kórházból), mindent rendben találtak nála. Rendesen működnek a motoros funkciói, az agya is rendben van! Vár még rá egy nyaki ér tisztítás, hogy még egyszer ne legyen ilyen problémája.

Juli
Képtáram
Közbenjárás
[előzmény: (412) pjuli, 2012-04-16 07:25:51]
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   

pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
412. Elküldve: 2012-04-16 07:25:51,

Imára fel!

[5.]

Nagyon szépen javul az állapota, pár nap múlva már önállóan járt, kezünket meg tudta szorítani. A dokik azt mondták, hogy pár nap alatt annyit változott, amennyit mások hónapok alatt. Halleluja! icon41.gif icon41.gif icon41.gif

Juli
Képtáram
Közbenjárás
[válaszok erre: #413] [előzmény: (411) pjuli, 2012-04-06 00:32:13]
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
411. Elküldve: 2012-04-06 00:32:13,

Imára fel!

[6.]

Gyülekezetünk egyik kedves, idős hölgy szolgáló testvére pár napja rosszul lett, egy vérrög akadt meg az agyában. Mára már sokkal jobban van, az egész Agapé csoport imádkozik érte, de ha valaki még tud csatlakozni hozzánk, akkor még tovább nőhetne az erőnk.

Juli
Képtáram
Közbenjárás
[válaszok erre: #412]
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
410. Elküldve: 2012-03-06 08:44:44,

Imára fel!

[7.]

Másnap kiengedték, egész jól volt, a bénulás elmúlt, kettőslátása maradt még és enyhe beszéd nehézsége.

Azóta tovább javult, de elég durva vérnyomás ingadozásai vannak, megpróbálnak orvost keresni, aki kiderítené az okát.

Juli
Képtáram
Közbenjárás
[előzmény: (409) pjuli, 2012-02-26 23:14:51]
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
409. Elküldve: 2012-02-26 23:14:51,

Imára fel!

[8.]

Egy hozzám nagyon közel álló kollegám reggel enyhe stroke-t kapott, féloldala enyhén lebénult. Kérlek benneteket imádkozzatok Érte és a családjáért is.

Juli
Képtáram
Közbenjárás
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2012-03-06 08:43:14]
[válaszok erre: #410]
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
408. Elküldve: 2012-01-06 20:51:53,

Imára fel!

[9.]

De hogy gond, hogy válaszoljak és elmondjam, amit tudok, de szerintem költözzünk át inkább a beszélgetős topicba.

http://www.netboard.hu/viewtopic.php?topic=11316

Juli
Képtáram
Közbenjárás
[előzmény: (407) DimDim, 2012-01-06 16:32:13]
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


DimDim



Tagság: 2004-09-09 20:13:50
Tagszám: #12526
Hozzászólások: 5314
407. Elküldve: 2012-01-06 16:32:13,

Imára fel!

[10.]

hát egy picit meijedtem, azt be kell valjam Neked!!!

Rebi ellése nekem inkább jó volt, mint teher. jó volt foglalkozni a kiskutyákkal és tudom, hogy Viktor is örült volna nekik, hisz nagyon szerette őket. én azt jónak éltem meg.

Beszélni sem beszélhetek Viktorhoz? ez viszont egy kicsit rossz, mert azt hittem, így egy kicsit mégis itt van velem.

abszolút tudatlan vgyok ebben a témában, de azt mindíg is gondoltam, hogy minden okkal történik.

azt is értem hogy a Sátán uralja a földet, és hogy ezért van ennyi rossz.

azt pedig csak remélem, hogy a szeretteim, mind a jó oldalin Istennél vannak.

aki nem hívő az hogy ítéltetik meg? a cselekedetei alapján?

bocsi, ha kiváncsiskodok, ha gond rázz ám le nyugodtan

Haspókok képtár
Újvárosi Haspók Kennel
Senki se lehet tökéletes
[válaszok erre: #408] [előzmény: (406) pjuli, 2012-01-05 21:37:37]
Kiváló dolgozó
DimDim adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
406. Elküldve: 2012-01-05 21:37:37,

Imára fel!

[11.]

Olvastam a bulldogos topicban a kiskutyáról, az első beírásnál még nem sejtettem, hogy a Tiéd volt, aztán a másodiknál már egyértelmű lett, hogy a Te picikéid közüli volt. Sajnálom ami történt vele, de legalább megkerült élve és ha súlyos állapotban is, de felgyógyul.

A másik amiről írtál, az már egy nehéz ügy. Azt, hogy mi történt, hogy mi van a dolog mögött nem tudom, ezt csak akkor tudnám, ha az Úr kijelentené számomra, viszont vannak dolgok, amit a Biblia egyértelműen ír. Megpróbálom röviden leírni, amit tudok a kérdésről, egyenlőre Ige helyek nélkül, amennyiben behatóbban érdekel a dolog, megírom azokat a Bibliai helyeket, amik alátámasztják amit írtam.

Ezt az anyagi világot a teremtő Isten alkotta az emberek számára, hogy itt növekedjünk jellemben és ismeretben egyaránt. Az embert úgy teremtette, hogy egy részével (szellemével) csatlakozni tudjon ahhoz a szellemi világhoz, amiben Isten és más általa teremtett lények is élnek, más részével (testével) pedig csatlakozzon e földi világhoz és azt igazgassa. Az ember harmadik alakotóeleme, a lelke az, ami az ember énje, a lényege, a tudatos része. Isten az embernek szabad akaratot adott, hogy ebből a szabad akaratból kövesse Őt, és engedelmes gyermekeként, az Ő felügyelete alatt tanulva, cselekedve éljen ebben a világban, mintegy megragadva a szellemi világban látottakat és áthozva ebbe a világba. Sajnos még az első emberpárnál megszakadt az Istennel való közvetlen kapcsolat az engedetlenség következtében. Ez volt az első bűn, ami magával hozta a halált, betegséget, szegénységet... és ami átjátszotta az embernek a Föld felett adott hatalmat egy gonosz lény kezére (emiatt ilyen felfordult és egyre gonoszabb ez a világ). Ezt az Isten és ember között szétrombolt kapcsolatot állította vissza Jézus amikor meghalt a kereszten. Ott kifizette minden bűnünk büntetését, magára vállalt mindent, azért, hogy az emberek visszatérhessenek Istenhez. Szabadon dönthet mindenki, hogy kit választ, a lehetőség mindenkinek egyformán áll. Aki elfogadja ezt az áldozatot, annak a szelleme és lelke halála után Jézushoz kerül, mert Vele vállalt közösséget, aki nem fogadja el, az olyan helyre kerül, ahol Istenből nincs semmi.
Az általunk halálnak nevezett történéssel az embernek csak a testi része veszti el működőképességét, ehhez az anyagi világhoz való kapcsolódása szűnik meg. A másik két részünk, a szellemünk és a lelkünk halhatatlan. Eljön világ korszaknak egy olyan része, amikor azok, akik Jézusban hisznek, elfogadják az áldozatát, azok egy egy új testet kapnak, ami egészen másképp fog működni, mint a jelenlegi földi testünk.

Azt tudjuk a Bibliából, hogy Isten a halottak két világa között nem csak megtiltotta, hanem lehetetlenné is tette az átjárást. Az hogy a földre visszajöhetnek-e, nincs egyértelműen leírva, de a Biblia egészét nézve úgy tűnik, hogy akik Jézusban híve haltak meg, azok ott vannak Jézusnál és majd csak akkor térnek vissza a földre, amikor Jézus is visszajön. A halottak másik csoportjára nézve viszont úgy tűnik, hogy bizonyos körülmények között visszajönnek a földre, de egyáltalán nem jó szándékkal, ők a gonosz szolgálatában állnak.
Hogy ki hová kerül halála után, mint írtam, a mi döntésünk. Itt még a földi életünkben kell dönteni. Azok, akik a döntést meghozták tudják magukról, hogy hová tartoznak és hová mennek a haláluk után. Ez a tudás biztosabb, mint hogy holnap is felvirrad. Isten kegyelme és szeretete hatalmas az emberek felé és nem tudjuk kit mikor ragad meg. Van amikor csak a halála pillanatában sikerül valakit elérnie.


A fentiek fényében megpróbálom összefoglalni a véleményem az kérdezett üggyel kapcsolatban, kifejezetten hangsúlyozva, hogy ez csak az én emberi véleményem, ami a jelenlegi tudás szintemet tükrözi és lehet, hogy egyáltalán nem áll meg Isten szerint.

Úgy gondolom, hogy nincsenek véletlenek. Bár e világ ura a Sátán, de hatalma korlátozott, csak annyi, amit Isten engedélyezett neki. (Isten mindenkivel szemben igazságos és az Isteni jog betartója, így bizony a Sátánnak is vannak szerzett jogai, pl. az embertől csalással megszerzett Föld feletti uralom.) Isten mindenről tud és az engedélye nélkül semmi nem történhet. Rebi szülése sem volt véletlen. Nem tudom, hogy mi volt a cél és kié. Ha az életedben olyan változást hozott, ami vigasztaló, erőt adó, ami elgondolkodtatott, azon, hogy van valaki, aki törődik Veled, akinek fontos a sorsod, hogy mi van Veled, akkor nagy valószínűséggel az Úr rendezte így. Ha felkavart, elszomorított, megterhelt, elbizonytalanított stb. akkor a gonosztól származott.
A gonosz lények bukott angyalok, akik arra törekszenek, hogy az embereket magukkal rántsák. Semmi gátlás, jó érzés nincs bennük, ezért előszeretettel kihasználják az emberek összetört helyzetét, ilyen egy szeretett ember elvesztése. Minden eszközt felhasználnak, olyat is, ami az embereknek az adott helyzetben jónak tűnik, pl. gyógyulás vagy egy nehéz helyzetből való kilábalás. Hazudnak, ámítanak, becsapnak....
A Biblia kifejezetten tilt minden kapcsolatot a halottakkal, mert vagy a halott személyiségét utánzó gonosz lény vagy kárhozott halott hatalmába kerülhetnek így az emberek. A gonosz szellemi lények itt vannak körülöttünk, látják a tetteinket, sőt a gondolatainkat is valószínűleg, nem nagy gond nekik be illeszkedni valaki helyébe és az sem gond, hogy megtegyenek bizonyos dolgokat. Az hogy a kiskutya előkerült sajnos lehet ezeknek a lényeknek a műve, hogy megpróbáljanak behálózni. Egy ideig jókat tesznek, hogy elaltassák a józanságát az embereknek, aztán amikor már szorosra vonták a hálót, akkor kimutatják valódi énüket.
Ugyanakkor az is elképzelhető, hogy Te e fentieket nem tudva, jóhiszeműen kértél segítséget, nem tudva, hogy ez Isten ellen való (azért, mert számunkra veszélyes és Isten rendje ellen való) és az Úr meghallgatott. Azt mondja a Biblia, hogy Isten a tudatlanság idejét elnézi.
Így külsősként csak a fentieket tudom írni, de Te magad ennél sokkal többet tudsz. Ha igazán nyitott szívvel megvizsgálod a dolgokat, ha kéred Istent, hogy adjon Neked világosságot, akkor meg fogod tudni a választ, sőt szerintem ha magadba nézel belül már most is érzed.

Bár azt írtam fentebb, hogy az Igéket kihagyom, két részt a halottakkal kapcsolatban reménységként leírok:

Pál Apostolnak a Thessalonikabeliekhez írt első levele » 4. fejezet

13Nem akarom továbbá, atyámfiai, hogy tudatlanságban legyetek azok felől, akik elaludtak, hogy ne bánkódjatok, mint a többiek, akiknek nincsen reménységök.14Mert ha hisszük, hogy Jézus meghalt és feltámadott, azonképpen az Isten is előhozza azokat, akik elaludtak, a Jézus által ő vele együtt.15Mert ezt mondjuk néktek az Úr szavával, hogy mi, akik élünk, akik megmaradunk az Úr eljöveteléig, épen nem előzzük meg azokat, akik elaludtak.16Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből: és feltámadnak először akik meghaltak volt a Krisztusban;17Azután mi, akik élünk, akik megmaradunk, elragadtatunk azokkal együtt a felhőkön az Úr elébe a levegőbe; és ekképpen mindenkor az Úrral leszünk.18Annakokáért vígasztaljátok egymást e beszédekkel.



Pál Apostolnak Korinthusbeliekhez írt első levele » 15. fejezet
1Eszetekbe juttatom továbbá, atyámfiai, az evangyéliomot, melyet hirdettem néktek, melyet be is vettetek, melyben állotok is,2Amely által üdvözültök is, ha megtartjátok, aminémű beszéddel hirdettem néktek, hacsak nem hiába lettetek hívőkké.3Mert azt adtam előtökbe főképpen, amit én is úgy vettem, hogy a Krisztus meghalt a mi bűneinkért az írások szerint;4És hogy eltemettetett; és hogy feltámadott a harmadik napon az írások szerint;5És hogy megjelent Kéfásnak; azután a tizenkettőnek;6Azután megjelent több mint ötszáz atyafinak egyszerre, kik közül a legtöbben mind máig élnek, némelyek azonban el is aludtak;7Azután megjelent Jakabnak; azután mind az apostoloknak;8Legutolszor pedig mindenek között, mint egy idétlennek, nékem is megjelent.9Mert én vagyok a legkisebb az apostolok között, ki nem vagyok méltó, hogy apostolnak neveztessem, mert háborgattam az Istennek anyaszentegyházát.10De Isten kegyelme által vagyok, ami vagyok; és az ő hozzám való kegyelme nem lőn hiábavaló; sőt többet munkálkodtam, mint azok mindnyájan de nem én, hanem az Istennek velem való kegyelme.11Akár én azért, akár azok, így prédikálunk, és így lettetek ti hívőkké.12Ha azért Krisztusról hirdettetik, hogy a halottak közül feltámadott, mimódon mondják némelyek ti köztetek, hogy nincsen halottak feltámadása?13Mert ha nincsen halottak feltámadása, akkor Krisztus sem támadott fel.14Ha pedig Krisztus fel nem támadott, akkor hiábavaló a mi prédikálásunk, de hiábavaló a ti hitetek is.15Sőt az Isten hamis bizonyságtevőinek is találtatunk, mivelhogy az Isten felől bizonyságot tettünk, hogy feltámasztotta a Krisztust; akit nem támasztott fel, ha csakugyan nem támadnak fel a halottak.16Mert ha a halottak fel nem támadnak, a Krisztus sem támadott fel.17Ha pedig a Krisztus fel nem támadott, hiábavaló a ti hitetek; még bűneitekben vagytok.18Akik a Krisztusban elaludtak, azok is elvesztek tehát.19Ha csak ebben az életben reménykedünk a Krisztusban, minden embernél nyomorultabbak vagyunk.20Ámde Krisztus feltámadott a halottak közül, zsengéjök lőn azoknak, kik elaludtak.21Miután ugyanis ember által van a halál, szintén ember által van a halottak feltámadása is.22Mert amiképpen Ádámban mindnyájan meghalnak, azonképpen a Krisztusban is mindnyájan megeleveníttetnek.23Mindenki pedig a maga rendje szerint. Első zsenge a Krisztus; azután akik a Krisztuséi, az ő eljövetelekor.24Aztán a vég, mikor átadja az országot az Istennek és Atyának; amikor eltöröl minden birodalmat és minden hatalmat és erőt.25Mert addig kell néki uralkodnia, mígnem ellenségeit mind lábai alá veti.26Mint utolsó ellenség töröltetik el a halál.27Mert mindent az ő lábai alá vetett. Mikor pedig azt mondja, hogy minden alája van vetve, nyilvánvaló, hogy azon kívül, aki neki mindent alávetett.28Mikor pedig minden alája vettetett, akkor maga a Fiú is alávettetik annak, aki neki mindent alávetett, hogy az Isten legyen minden mindenben.29Különben mit cselekesznek azok, akik a halottakért keresztelkednek meg, ha halottak teljességgel nem támadnak fel? Miért is keresztelkednek meg a halottakért?30Mi is miért veszélyeztetjük magunkat minden pillanatban?31Naponként halál révén állok. A veletek való dicsekedésre mondom, mely van nékem a Krisztus Jézusban a mi Urunkban.32Ha csak emberi módon viaskodtam Efézusban a fenevadakkal, mi a hasznom abból, ha a halottak fel nem támadnak? Együnk és igyunk, holnap úgyis meghalunk!33Ne tévelyegjetek. Jó erkölcsöt megrontanak gonosz társaságok.34Serkenjetek fel igazán és ne vétkezzetek; mert némelyek nem ismerik Istent; megszégyenítéstekre mondom.35De mondhatná valaki: Mi módon támadnak fel a halottak? és minémű testtel jönnek ki?36Balgatag! Amit te vetsz, nem elevenedik meg, hanemha megrothadánd.37És abban, amit elvetsz, nem azt a testet veted el, amely majd kikél, hanem puszta magot, talán búzáét, vagy más egyébét.38Az Isten pedig testet ád annak, amint akarta, és pedig mindenféle magnak az ő saját testét.39Nem minden test azon egy test, hanem más az embereknek teste, más a barmoknak teste, más a halaké, más a madaraké.40És vannak mennyei testek és földi testek; de más a mennyeiek dicsősége, más a földieké.41Más a napnak dicsősége és más a holdnak dicsősége és más a csillagok dicsősége; mert csillag a csillagtól különbözik dicsőségre nézve.42Épenígy a halottak feltámadása is. Elvettetik romlandóságban, feltámasztatik romolhatatlanságban;43Elvettetik gyalázatosságban, feltámasztatik dicsőségben; elvettetik erőtelenségben, feltámasztatik erőben.44Elvettetik érzéki test, feltámasztatik lelki test. Van érzéki test, és van lelki test is.45Így is van megírva: Lőn az első ember, Ádám, élő lélekké; az utolsó Ádám megelevenítő szellemmé.46De nem a lelki az első, hanem az érzéki, azután a lelki.47Az első ember földből való, földi; a második ember, az Úr, mennyből való.48Amilyen ama földi, olyanok a földiek is; és amilyen ama mennyei, olyanok a mennyeiek is.49És amiképpen hordtuk a földinek ábrázatját, hordani fogjuk a mennyeinek ábrázatját is.50Azt pedig állítom atyámfiai, hogy test és vér nem örökölheti Isten országát, sem a romlandóság nem örökli a romolhatatlanságot.51Ímé titkot mondok néktek. Mindnyájan ugyan nem aluszunk el, de mindnyájan elváltozunk.52Nagy hirtelen, egy szempillantásban, az utolsó trombitaszóra; mert trombita fog szólni, és a halottak feltámadnak romolhatatlanságban, és mi elváltozunk.53Mert szükség, hogy ez a romlandó test romolhatatlanságot öltsön magára, és e halandó test halhatatlanságot öltsön magára.54Mikor pedig ez a romlandó test romolhatatlanságba öltözik, és e halandó halhatatlanságba öltözik, akkor beteljesül amaz ige, mely meg vagyon írva: Elnyeletett a halál diadalra.55Halál! hol a te fullánkod? Pokol! hol a te diadalmad?56A halál fullánkja pedig a bűn; a bűn ereje pedig a törvény.57De hála az Istennek, aki a diadalmat adja nékünk a mi Urunk Jézus Krisztus által.58Azért szerelmes atyámfiai erősen álljatok, mozdíthatatlanul, buzgólkodván az Úrnak dolgában mindenkor, tudván, hogy a ti munkátok nem hiábavaló az Úrban.


Juli
Képtáram
Közbenjárás
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2012-01-05 21:47:18]
[válaszok erre: #407] [előzmény: (405) DimDim, 2012-01-05 16:59:03]
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


DimDim



Tagság: 2004-09-09 20:13:50
Tagszám: #12526
Hozzászólások: 5314
405. Elküldve: 2012-01-05 16:59:03,

Imára fel!

[12.]

nem telltek valami jól az ünnepek :( az egyik eladott kiskutyám elveszett a szilveszteri durrogásban. nagyon kerestük őt. meglett, nagyon súlyos sérülésekkel, de túléli. már megvolt a műtét, innen már csak a javulás útját járja.

de igazán képzeld azt szerettem volna elmesélni (biztos hülyének fogsz nézni...) a Viktor június 2-án halt meg. Rebinek július végén kellett volna ellenie, de kivárta a 64. napot és augusztus másodikán ellett meg. most hogy eltűnt a kiskutya,"beszéltem" a Viktorral és kértem vigyázzon a kiskutyára és mutassa meg hol van. január 2-án meglett a blöki.

van ennek valami értelme???vagy csak a véletlen műve????

Haspókok képtár
Újvárosi Haspók Kennel
Senki se lehet tökéletes
[válaszok erre: #406] [előzmény: (404) pjuli, 2011-12-18 09:47:04]
Kiváló dolgozó
DimDim adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
404. Elküldve: 2011-12-18 09:47:04,

Imára fel!

[13.]

Köszönjük, Nektek is áldott ünnepeket!

Juli
Képtáram
Közbenjárás
[válaszok erre: #405] [előzmény: (403) DimDim, 2011-12-16 19:32:26]
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


DimDim



Tagság: 2004-09-09 20:13:50
Tagszám: #12526
Hozzászólások: 5314
403. Elküldve: 2011-12-16 19:32:26,

Imára fel!

[14.]

nagyon örülök neki!

békés boldog karácsonyt nektek

Haspókok képtár
Újvárosi Haspók Kennel
Senki se lehet tökéletes
[válaszok erre: #404] [előzmény: (402) pjuli, 2011-12-10 07:31:26]
Kiváló dolgozó
DimDim adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
402. Elküldve: 2011-12-10 07:31:26,

Imára fel!

[15.]

Most zárult le Tomi rendőrségi ügye. Nagyon hálásak lehetünk az Úrnak, mert kb. ennyi volt a rendőrségi jegyzőkönyvben a srác hibájáról:

...nem az útvonal vezetésnek megfelelő sebességet választott, ezért kisodródott és a szalagkorlátnak ütközött, amit megrongált, Ő pedig 8 napon túl gyógyuló sérülést szenvedett...

Mindezért megbüntették 15 eFt-ra. icon28.gif icon32.gif

A mai napig sem emlékszik a balesetre, csak az előtte lévő kanyarra és uatána arra, hogy fekszik a földön és páran körülötte állnak, valaki pedig tartja a fejét icon72.gif .
Hálásak vagyunk azoknak az embereknek is, akik megtalálták, mert nem mentek el mellette, hanem segítségére siettek, mentőt hívtak és így gyorsan szakszerű ellátásban részesült. A légmelle miatt súlyos volt az állapota, ha időben nem kerül kórházba meg is fulladhatott volna. A váci kórházban nagyon rendesen ellátták, vigyáztak rá és elintézték, hogy a légmell megszűnése után a Honvédban műtsék az állkapcsát, mindezt külön hálapénz nélkül. Úgy gondolom, hogy példaértékű, ahogy a gyerekhez álltak mindkét kórházban. Ezért is hálásak vagyunk az Úrnak, hogy ilyen kezekbe került. Ebben a mai egészségügyi helyzetben ez kifejezetten csoda számba megy.

Mostanra helyreállt a rágása, a műtéti heg szép vékony és már halványodik.

Juli
Képtáram
Közbenjárás
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2011-12-10 07:41:08]
[válaszok erre: #403] [előzmény: (383) pjuli, 2011-07-23 07:43:50]
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
401. Elküldve: 2011-12-07 07:23:18,

Imára fel!

[16.]

A kutyus javul, viszont a gazdája komoly lábsérülést szenvedett. icon15.gif

Juli
Képtáram
Közbenjárás
[előzmény: (400) pjuli, 2011-12-02 07:24:11]
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
400. Elküldve: 2011-12-02 07:24:11,

Imára fel!

[17.]

Talán még sem olyan nagy a gond, a púpok gyorsan eltüntek, az állatorvosok sem értenek egyet, hogy mi a teendő, egyenlőre újabb vizsgálat eredményére várnak. A kutyus jól van. icon32.gif

Juli
Képtáram
Közbenjárás
[válaszok erre: #401] [előzmény: (399) pjuli, 2011-11-10 21:54:49]
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
399. Elküldve: 2011-11-10 21:54:49,

Imára fel!

[18.]

Egy nagyon kedves ismerősöm kutyusáért szeretnék imát kérni. A fején nagy hirtelen pár púp jelent meg, a cytológiai eredmény sajnos nagyon nem jó icon15.gif .

Juli
Képtáram
Közbenjárás
[válaszok erre: #400]
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
398. Elküldve: 2011-08-12 07:46:22,

Imára fel!

[19.]

Bizony komoly küzdelem önmagunkkal, hogy ne a negatívumokra koncentráljunk. Kevés szerencsés ember van, aki alaptermészeténél fogva a pozitív dolgokra figyel, a többieknek külön tanulni kell (nekem is, sajnos én is nagyon hajlamos vagyok a rosszakra koncentrálni, annyira, hogy erre az Úr külön kellett, hogy figyelmeztessen többször is icon26.gif ).

Az nagyon jó, hogy ilyen körülmények között tudsz a munkádra figyelni, erős vagy!

Olyan sok embernek nem adatik meg, hogy jó házasságban éljen, Te részesültél benne. Próbálj abba belegondolni, hogy milyen lehetett volna, ha sosem ismered meg Viktort, hogy ajándék volt az életedben, aki nélkül sokkal szegényebb lenne az életed. Gondolj azokra a szép időszakokra, amit együtt töltöttetek.

A nagyobbik fiam 6 éves volt, amikor a rajongva szeretett nagyapja meghalt, a vele egyidős unokatestvére elől eltitkolták hónapokig. Mi azt is megengedtük, hogy megnézze a halott nagyapját. (Akkor ez a rokonságunk körében nagyon nem tetsző cselekedet volt.) Próbáltuk Tominak megmagyarázni, hogy mit jelent a halál. Sajnos akkor még nem voltunk hívők, így sokkal nehezebb volt a helyzet, de azt láttuk, hogy ugyan fájdalmas a gyerek számára, amin átmegy, de azzal, hogy szabadon beszélhetett a nagyapjáról, mesélhette az örömteli történeteket, emlékezhetett, hogy őszinteség vette körül, a fájdalom minden örömteli emlékezéssel csökkent. Amire az unokatestvérének egyáltalán elmondták, hogy mi történt, addigra Tomi már szépen feldolgozta. Utólag mindenki elismerte, hogy amit mi tettünk sokkal jobb volt.

Úgy gondolom az érzelmeinket meg kell élni, akkor is ha fájdalmas, az eltemetése sokkal rosszabb. A gyász fájdalmas, de bármennyire is megpróbál ez modern világ úgy tenni, mintha nem lenne halál, az bizony van.

Úgy gondolom, hogy igazából nem az itt eltöltött évek száma a fontos, hanem az, hogy ezek az évek milyen nyomot hagytak a környezetünkben, építettük, segítettük, vigasztaltuk-e a többieket... vagy csak önmagunknak éltünk. Túl nagy fontosságot tulajdonítunk az időnek, pedig nem az az igazán fontos, Isten sem azzal mér, hanem azzal, hogy elvégeztük-e a ránk bízott munkát, ha elvégeztük, akkor elmegyünk ebből a világból, hogy hová, az attól függ, hogy itt hogyan álltunk Istenhez, mellette döntöttünk vagy ellene.

Juli
Képtáram
Közbenjárás
[előzmény: (397) DimDim, 2011-08-11 08:10:27]
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


DimDim



Tagság: 2004-09-09 20:13:50
Tagszám: #12526
Hozzászólások: 5314
397. Elküldve: 2011-08-11 08:10:27,

Imára fel!

[20.]

köszönöm, nagyon kedves vagy. icon70.gif

már az is sokat segít, hogy beszélgetünk.

én is arra próbálom az agyam állítani, hogy nem azon gondolkodjak, mi lesz ekkor-akkor. maradjak a napi teendőknél, a napi feladatoknál.

a halála utána is azonnal elmentem melózni, mert jobban lekötött, legalább nem tudtam agyalni. és igen, most pedig itt van az alom és ezzel kell foglalkozni.
azt mondja egy nagyon kedves barátnőm, hogy próbáljam a pozitívumokat nézni és ne a negatívumokat megélni.

nehéz.....

de próbálkozom!

Haspókok képtár
Újvárosi Haspók Kennel
Senki se lehet tökéletes
[válaszok erre: #398] [előzmény: (396) pjuli, 2011-08-10 21:00:08]
Kiváló dolgozó
DimDim adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
396. Elküldve: 2011-08-10 21:00:08,

Imára fel!

[21.]

icon15.gif icon15.gif icon15.gif sejtettem, hogy ki Diáról írtál, csak a tisztázás kedvéért kérdeztem. Jajj, ez tényleg olyan borzasztó, annyira sajnálom, megkerestem a facebook-on, írtam pár sort neki.

Örülök, hogy anyukád legalább rendben van.

Ez a bél-gyomorcsavarodás is szörnyű dolog. Most gondoltam bele, hogy mér 7éve, hogy Ruth elment és 4 éve Szuszika, de még mindig olyan közelinek érzem, mintha csak pár hónapja rohangáltunk volna állandóan dokihoz. A mai napig, ha éjjel valamiért lejövök vagy nappal azt látom, hogy Butch nagyon csendesen fekszik, akkor odamegyek ellenőrizni, hogy él-e még icon15.gif

Láttam a babák képét a bulldogos topicban, nagyon aranyosak, gratula hozzájuk. Legalább Ők kicsit lekötnek és segítenek elterelni a gondolataidat.
Amikor nehéz helyzetekbe kerültem és úgy éreztem, hogy egyszerűen képtelen vagyok megcsinálni az előttem lévő feladatokat, akkor arra tanított az Úr, hogy ne nézzek mindent, ami rám vár, csak a közvetlenül előttem lévő feladatra koncentráljak, amíg túl nem jutottam rajta és utána a következőre. A Biblia nem véletlenül írja, hogy elég minden napnak a maga terhe. Így meg tudtam oldani olyan dolgokat, amiről előtte úgy gondoltam, hogy képtelenség megcsinálnom. Ha az ember nézi az összes rá váró dolgot egy ilyen durva helyzetben, akkor könnyen összeroppanthatja a dolgok súlya. Ez nem az ember fejének a homokba dugása, hanem szerintem sokkal inkább józan önvédelem.

Sajnos elég messze vagyok Tőled, hogy tudjak a mindennapokban segíteni, de ha van valami olyan, amiben segítségedre tudok lenni távolból is, akkor szólj.

icon70.gif icon70.gif icon70.gif

Juli
Képtáram
Közbenjárás
[válaszok erre: #397] [előzmény: (395) DimDim, 2011-08-10 17:31:44]
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


DimDim



Tagság: 2004-09-09 20:13:50
Tagszám: #12526
Hozzászólások: 5314
395. Elküldve: 2011-08-10 17:31:44,

Imára fel!

[22.]

Dia-Kiss Bully Dia az ő férje is közel egy hete halt meg, focizás közben összeesett. megállt a szíve. annyira kegyetlen az élet!

Falco jól van, a körülményekhez képest. azt mondta a doki nagyon szívós egy jószág! mondtam neki , majd a végén úgy kell "agyon ütni" csak hogy megszabaduljunk már tőle. :) 10 éves vén tyatya. de tényleg jól van. bélcsavarodása volt, az utolsó előtti pillanatban vettük észre.

anyu csak cukor beállításon volt a kórházban, de már kint van. csak udod ilyenkor minden az én nyakamba szakad, a z itthoni, a kert, a kutyák, és persze apukám aki olyan mint egy nagy gyerek!

nagoyn nehéz egyedül. az a legrosszabb, hogy hiába szólok a kutyákhoz, ők nem válaszolnak.... minden pillanatban várom, hogy betoppan, felhív, reggel megkérdezi, hogy mit kell csinálnia stb. időnként azt érzem, hogy az egész mindenség az én vállamon van és csak úgy nyom lefelé.

sokat ittvannak a barátaim, az anyuék, de akkor is itt van az űr. szar kimondani, hogy közel 40 évesen özvegy vagyok. hiányzik akárhogyan is amgyarázok.

én is köszönöm a sorsnak, hogy nem szenvedett sem ő sem mi egy hosszú betegség miatt, de így sem jó.

biztosan megbékélek majd a munkával, de egyenlőre még mindent úgy fogok fel mintha támadás lenne ellenem, pedig dehogy is az.

Rebinek van még egy utolsó alomja nyugdíj előtt. 5 kiskutya lett, gy kislány nem volt életképes, őt elaltattuk. a másik 4 törpeterrorista tegnap volt 1 hetes. nagoyns zépek. akkorák már mint egy kisvakond :) szépek. (szerintem)

Haspókok képtár
Újvárosi Haspók Kennel
Senki se lehet tökéletes
[válaszok erre: #396] [előzmény: (394) pjuli, 2011-08-09 18:54:09]
Kiváló dolgozó
DimDim adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
394. Elküldve: 2011-08-09 18:54:09,

Imára fel!

[23.]

icon27.gif icon15.gif icon16.gif icon16.gif

Nem is tudom mit mondjak, ehhez képest a mi gondunk semmi, hiszen a gyerek életben, nagy baja nem is lett.

Annyira sajnálom! icon15.gif icon15.gif icon15.gif
Annyi vigaszod lehet, hogy Viktor nem szenvedett. Olyan sokan halnak meg hosszú, fájdalmas és megalázó betegségek után...
A szüleink közül már csak Anyósom él. Apósom gyomorrákban halt meg, hónapokig szenvedett vele, a végén már agyi áttétje is volt, nem volt igazán önmaga. Anyu agyi problémás lett, utána még 2 évet élt fél bénán, beszélni nem tudott, sok problémája volt. Amikor Apu 1 hét alatt különösebb szenvedés nélkül csendesen elaludt, akkor nagyon hálás voltam Istennek, hogy megkímélte Őt is és bennünket is a hosszú, fájdalmas haldoklástól. Már 7 éve, hogy elment, de még inkább hálát érzek, amikor látom, hogy mások miken mennek keresztül.

Biztos nagyon rossz lehet ez a hirtelen változás, nincs is rá gyógyír. Isten közelsége enyhíti a fájdalmat és a magányt is, de kell a gyásznak is idő. Nekem eddig Apu volt a legközelebbi, aki elment és meg volt a vigaszom, hogy tudom, hogy az Úrnál van és találkozni fogunk újra, de amikor pakoltam a holmijait, rendezkedtem a házában, akkor párszor rám tört a sírás és az az érzés, hogy már nincsenek szüleim (annak ellenére, hogy igazán sosem álltak hozzám közel), csak üresség volt bennem, hónapok kellettek, hogy nagyjából elmúljon, pedig az én életem ment tovább ugyanúgy. A szüleim távol laktak, havonta mentünk csak hozzájuk és mégse volt könnyű megélni.

Neked teljesen új életet kell kezdened, ez sose könnyű, főleg, ha az ember nem saját maga akarja, hanem belekényszerül valami miatt. Most még egy ilyen munkahely változás, ami önmagában is megterhelő nagyon nehéz lehet, emiatt ne is gyötörd magad, fogadd el természetesnek, hogy nehezen éled meg, ne legyen emiatt lelkiismeretfurdalásod. Ha így kineveztek, akkor bíznak Benned és később majd rendeződnek a dolgok és könnyebb lesz, csak adj időt magadnak és ne szégyeld a többieket is megkérni, hogy adjanak kis türelmi időt Neked. Később ha enyhül a gyászod, majd biztos értékelni fogod a helyed, most szerintem nem várhatja senki józan ésszel Tőled, hogy helyesen értékeljed a helyzeted.

Nem gondolom, hogy azért történnek Veled ezek a rosszak, mert rosszat tettél, ez a világ egy gonosz világ, amiben élünk.

Anyukáddal mi történt?
Falco?

(Ki az a Dia?)

Vannak új kiskutyáid? Kinek a babái?

Juli
Képtáram
Közbenjárás
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2011-08-09 19:05:57]
[válaszok erre: #395] [előzmény: (393) DimDim, 2011-08-08 18:39:16]
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


DimDim



Tagság: 2004-09-09 20:13:50
Tagszám: #12526
Hozzászólások: 5314
393. Elküldve: 2011-08-08 18:39:16,

Imára fel!

[24.]

új munkahelyem van. ami persze jó, magasabb beosztásba kerültem, magasabb pénzért, de mégis katasztrófaként élem meg. örülnöm kellene, hogy számít rám a vállalat, hogy fontos vagyok, hogy jó vagyok mert feljebb helyeztek, de mégis nekem úgy jön le, hogy meg akartak tőlem szabadulni és eltettek egy másik munkakörbe. tudom hogy ez hülyeség, de időnként ez van csak az agyamban.
az új munkahely jó, szeretek ott lenni. egy kis kellemetlenséggel jár mert korábban kell kezdeni, de korábban is itthon vagyok, nem csak agymunka, nem monoton, van 12 beosztottam szóval húha új kihívás, de sokszor inkább katasztrófa.

vagyis szerintem azért élem meg katasztrófaként, mert már a Viktor nem lehet büszke rám. annyira hiányzik icon15.gif

Haspókok képtár
Újvárosi Haspók Kennel
Senki se lehet tökéletes
[válaszok erre: #394] [előzmény: (391) pjuli, 2011-08-08 07:05:13]
Kiváló dolgozó
DimDim adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


DimDim



Tagság: 2004-09-09 20:13:50
Tagszám: #12526
Hozzászólások: 5314
392. Elküldve: 2011-08-08 18:31:10,

Imára fel!

[25.]

nagyon sopk rossz, nem is értem hogy miért velem történik..... biztos valami rosszat tettem....

június 2-án meghalt a Viktor (férjem) éjjel álmában, egyik pillanatról a másikra egyedül maradtam. pont úgy történt mint szegény Diánál most alig egy hete. egyszerűen nem ébredt fel többet. megállt a szíve. itt maradtam egyedül a lakásban. ha nem lettek volna itt a kutyák tutira már én sem lennék.

a legjobb barátnőm keresztanyja áttétes rákos, menthetettlen...

az egyik kiskutyámat tegnap el klett altatni, fejlődési rendellenessége volt.

ma életmentő műtétet hajtottak végre a Falcon

az anyukám kórházban

(persze nem fontossági sorrendben mondtam, hanem csak úgy ahogy eszembe jutott.

szóval időnként nagyon besokallok.

Haspókok képtár
Újvárosi Haspók Kennel
Senki se lehet tökéletes
[előzmény: (391) pjuli, 2011-08-08 07:05:13]
Kiváló dolgozó
DimDim adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Imára fel!

(üzenet: 416, Ima kérések)
 
    / 17 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.013670921325684 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail