Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455414/11 Témák: 18953 Tagok: 112632 Legújabb tag: Klop Hann Online: (65/1
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 1 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

x. megszüntetve! Csoki (kérésre hirdetve)

(üzenet: 12, Etyeki árva kutyák)
 

Etyekkuty



Tagság: 2007-01-19 20:36:20
Tagszám: #40281
Hozzászólások: 4674
12. Elküldve: 2007-10-20 10:37:45,

x. megszüntetve! Csoki (kérésre hirdetve)

[1.]

A Szentendrei Menhely gondozásába került, ezért itt megszüntetjük a hirdetését.

Etyeki Állatvédő Egyesület

Fórumunk
Képtár
Kiváló dolgozó
Etyekkuty adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
11. Elküldve: 2007-09-12 22:56:19,

x. megszüntetve! Csoki (kérésre hirdetve)

[2.]

icon72.gif Semmi.

Juli
Képtáram
Közbenjárás
[előzmény: (10) zsuzsazsuzs, 2007-09-12 19:08:11]
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zsuzsazsuzs



Tagság: 2004-04-20 14:05:34
Tagszám: #10113
Hozzászólások: 1035
10. Elküldve: 2007-09-12 19:08:11,

x. megszüntetve! Csoki (kérésre hirdetve)

[3.]

icon52.gif icon52.gif Semmi hír nem jött róla icon52.gif
[válaszok erre: #11] [előzmény: (9) Etyekkuty, 2007-09-03 21:28:06]
Kiváló dolgozó
zsuzsazsuzs adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Etyekkuty



Tagság: 2007-01-19 20:36:20
Tagszám: #40281
Hozzászólások: 4674
9. Elküldve: 2007-09-03 21:28:06,

x. megszüntetve! Csoki (kérésre hirdetve)

[4.]

Köszi minden segítséget! icon70.gif

Etyeki Állatvédő Egyesület

Fórumunk
Képtár
[válaszok erre: #10] [előzmény: (8) zsuzsazsuzs, 2007-09-03 19:36:40]
Kiváló dolgozó
Etyekkuty adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zsuzsazsuzs



Tagság: 2004-04-20 14:05:34
Tagszám: #10113
Hozzászólások: 1035
8. Elküldve: 2007-09-03 19:36:40,

x. megszüntetve! Csoki (kérésre hirdetve)

[5.]

Megkaptam, írtam tovább BonAn-nak PÜ-t, talán nála lesz újabb infó.

A házat néztem többször is: a kennel el lett bontva, a qtyaház ferdén ott áll az előkertben, szemmel láthatóan lakatlanul.

Itt nemrég még tuti Csoki képe volt, de már nincs kép:
BonAn 11249. Elküldve: 2007-07-29 16:43:00

Tagság: 2005-11-10 11:51:34
Tagszám: #23619
Hozzászólások: 1198
11244. Elküldve: 2007-07-28 20:50:39 [84.]

----------------------------------------------------
2 új kutyát kaptunk ma:
Csoki, középtermetű kan kutty.
bűne hogy macsekokra életveszélyes, amúgy tök értelmes, szimpi kutya.

és ez a kis 2-3 hónapos tacsiféle fiúcska, akit a Skanzennél találtak kikötve
[válaszok erre: #9] [előzmény: (7) Etyekkuty, 2007-08-27 23:43:29]
Kiváló dolgozó
zsuzsazsuzs adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Etyekkuty



Tagság: 2007-01-19 20:36:20
Tagszám: #40281
Hozzászólások: 4674
7. Elküldve: 2007-08-27 23:43:29,

x. megszüntetve! Csoki (kérésre hirdetve)

[6.]

Írtam PÜ-t zsuzsazsuzs-nak, hátha tud róla valamit.

Etyeki Állatvédő Egyesület

Fórumunk
Képtár
[válaszok erre: #8]
Kiváló dolgozó
Etyekkuty adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   

Etyekkuty



Tagság: 2007-01-19 20:36:20
Tagszám: #40281
Hozzászólások: 4674
6. Elküldve: 2007-05-28 15:29:52,

x. megszüntetve! Csoki (kérésre hirdetve)

[7.]

Van valami hír azóta róla?

Etyeki Állatvédő Egyesület

Fórumunk
Képtár
Kiváló dolgozó
Etyekkuty adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
5. Elküldve: 2007-04-27 14:06:17,

x. megszüntetve! Csoki (kérésre hirdetve)

[8.]

Itt a hirdetés:

zsuzsazsuzs
34608. Elküldve: 2007-04-18 20:23:32 [52.]
-------------------------------------------------------------------------------
Sziasztok Hátha tudtok valakit:

Csoki, 4 éves erdélyi kopó keverék nem a legszerencsétlenebb, mégis szomorú sorsú kutyus. Mostani gazdái 1 évvel ezelőtt örökölték őt meg, a házuk megvásárlásával, mint egy bútordarabot. Sajnos hamar kiderült, Csokit és az új háziakat nem teremtette egymásnak a Jóisten: kedvenc cicájuk életveszélyben van Csokitól, a gazdik nem tudják őt kezelni, Csoki pedig nem ismeri őket el gazdijainak. Kiképzőt járattak hozzá hetekig, eredménytelenül.
Ezért immár vagy 6-8 hónapja gazdikereső státuszban áll, várólistás a Rexnél is. Egy novemberi beírásban láttam a netboardon, majd egyszer arra járva megnéztem őt. Egy szomorú, reményvesztett kutyus nézett ki az ólból, nevén szólítva a kerítéshez jött, majd; bámészkodókra nincs szükségem; arckifejezésseé csalódottan visszabújt. A gazdik nemrég a kerítésükre segélykérést írtak, hátha így akad rá a jövendőbeli. Mindezalatt becsülettel gondoskodtak róla:
- kennelt építettek Csokinak, hogy a cica életben maradhasson
- hordták sétálni, mert mozgatni kell
- elszakította a pórázát, elütötte autó, megműttették
A kisgyereken átnéz, fellöki, mintha ott sem lenne, és hamarosan megszületik a második baba.. Fogy a türelem, fogy a remény, elfogyott Csoki ideje. Sürgősen gazdit keres!

A kerítésre írt számon ma hívtam a gazdit, tőle tudom a fentieket. Rögtön küldött képeket is Csokiról és nagyon reméli, hogy jelentkezik rá valaki, aki jó gazdija lesz.
Album:
http://gallery.site.hu/u/zsuzsazsuzs/Csoki_xv/

A gazdik (bár szállításhoz szét kell vágni/újrahegeszteni) odaadnák a kutyushoz a kennelt és kutyaházát is. Így el lehetne helyezni mellette akár egy ivtalanított szukát is, ha van hol letámasztani a kennelt. Más kutyákkal, egyedi kivételektől eltekintve, remekül elvan. Talán így valakit érdekelne? Gazdi száma: 30/ 934-6987

Juli
Képtáram
Közbenjárás
[előzmény: (4) Biakuty, 2007-04-27 12:23:08]
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Biakuty



Tagság: 2005-06-21 06:26:16
Tagszám: #19869
Hozzászólások: 39428
4. Elküldve: 2007-04-27 12:23:08,

x. megszüntetve! Csoki (kérésre hirdetve)

[9.]

Kik hirdették régebben?

Kóborka Állatvédő Egyesület
[válaszok erre: #5] [előzmény: (3) Vadász, 2007-04-27 10:47:45]
Kiváló dolgozó
Biakuty adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Vadász



Tagság: 2004-03-02 21:20:02
Tagszám: #9149
Hozzászólások: 14994
3. Elküldve: 2007-04-27 10:47:45,

x. megszüntetve! Csoki (kérésre hirdetve)

[10.]

Szia Juli !
Igen igy már emlékszem a kutyira volt már fent nem is olyan régen
Jancsi

"Az élet szép,de élni tudni kell!Az élet harc,s benne győzni kell!"

Honlapom
[válaszok erre: #4]
Kiváló dolgozó
Vadász adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Etyekkuty



Tagság: 2007-01-19 20:36:20
Tagszám: #40281
Hozzászólások: 4674
2. Elküldve: 2007-04-27 08:45:42,

x. megszüntetve! Csoki (kérésre hirdetve)

[11.]

Itt az email amit kaptunk a gazdiktól:

Kedves Etyeki Állatvédők!

Próbáltunk ma telefonálni, de nem jártunk sikerrel, ezért inkább e-mailben jelentkezem.

Nagyon hosszú történetről van szó, de a lényeg hogy megláttam ezt a kutyust, akit nagyon szívesen örökbefogadnánk. Viszont van egy 5 éves kan kopó keverékünk, akit hónapok óta szeretnénk valahova elhelyezni, mert nem tudjuk megtartani.



Persze ilyenkor felmerül a kérdés, hogy milyen emberek vagyunk mi, miért akarunk másik kutyát, ha a mostanival nem bírunk â026

Úgy kezdődött, hogy 2 éve vettük meg a házunkat, amelyik egyik felében már vagy két éve nem laktak, mert maghalt a tulaj. Viszont volt neki egy kutyája, akit a ház másik felében lévő néni gondozott (etette, tisztította), de kikötve tartotta, mert folyton megszökött. Mikor megvettük a házat, mondta, hogy magával vinni nem tudja, de elviszik menhelyre, ha szükséges. Mi akkor úgy gondoltuk, hogy megtartjuk, mert elég jámbornak tűnt Csoki a kutya. A házban nem tudtunk rögötn beköltözni, mert fel kellett újítani, ezért Csokit beadtuk egy bentlakásos kutyaiskolába â013 panzióba. Lassan kezdtek kiderülni a problémák is, teljesen kimaradt az életéből a korai szocializáció, a pórázt 3 éves kora ellenére még hírből sem ismerte.

Mi közben építtettümk egy majd 10 négyzetméteres kennelt, hogyha Csoki hazajön legyen helye, kikötni ugyanis nem akartuk. De azt a szomszédok elbeszéléséből is tudtuk, hogy nagyon szeret szökni.

Sajnos sok hónap telt el, mire Csokit végre el tudtuk hozni. De sajnos nagyon rosszul indult a közös életünk, mert amint hazajött, Apukán tisztán jószándékból kiengedte a kertbe. Csoki átjutott a szomszédhoz és megölte a cicáját. Nagyon bántott a dolog, annál is inkább, mert nekünk is van egy cicánk, akit nagyon szeretünk. Így egy ideig nem hoztuk ki a kennelből. Az unszolásomra Férjem próbálta sétáltatni Csokit, de nagyon nem ment. Borzasztó erővel húzott minket. Egyszer én is megpróbáltam, de engem tényleges vonszolt az utcán. Egyszer-kétszer meg is szökött mert vagy a nyakörve, vagy a póráz szakadt el. Sajnos egy ilyen alkalommal, az addig â01Ebáránynakâ01D tűnő kutya nekiment egy másiknak az utcán. Na ezután is kennelbe rostokolt egy ideig. Végül hívtam egy kutyakiképzőt. Nagyon sokat tanultunk, Csoki is meg én is, de sajnos ez még mindig nem volt elég: a macskák, köztük a mienk is életveszélyben volt ha kingedtük; az 5 éves lányomat nem mertük a kertbe engedni, ha a kutya szabadon volt, még úgy sem, hogy mind a ketten kint voltunk; ha átszökött valamelyik szomszédhoz egyszerűen nem lehetett megfogni, mert nem volt behívható. Elfogyott a türelmünk, bár én még mindig sajnáltam szegényt, mert szerinte mindezek a bajok a kölyökkorában györekeznek. El akartuk vinni egy menhelyre, már meg is beszéltük, de aznap megint megszökött az utcán és elütötte egy autó. Több bordája eltörött, sokkos állapotba került, de meggyógyíttattuk. Én titkon bíztam benne, háthta ez elég nagy sokk volt neki ahhoz hogy megváltozzon. De sajnos, amint elmúltak a műtét utáni fájdalmai, ugyanolyan lett, mint volt. Én még próbálkoztam a kutyakiképzővel, de ő is eltűnt. Akkor elkezdtem saját magam nevelgetni, sokat simogattam, jutalomfaltokat adtam neki, elengedtem a kertben és rászoltam, ha szökni akart. Egész jól haladtunk, de a macska és gyerek problémán nem tudtam változtatni. Őszintén szólva féltettem a lányomat tőle, mert éreztem engem sem tekint igazán a főnökének.

Aztán a legnagyobb örömömre várandós lettem, ami azt is jelentette, hogy nem tudok tovább a kutyával foglalkozni. Mivel többször ellökött, elrántott nem mertem/merek kockáztatni. Férjem foglalkozott vele, de sajnos megint jöttek a bajok. Ha kiengedtük a kennelből és egy pillanatra nem néztünk oda, a 2. percben már a szomszédoknál volt. Több ilyen szökés után döntöttünk úgy, hogy kész vége, nem tudunk együttélni.

Már egy ideje keresünk menhelyet, vagy befogadót, de eddig sehol nem jártunk sikerrel. Kidobni nem fogom az utcára és sintértelepre sem engedem vitetni, mert alapvetően jámbor - soha nem morgott, vagy harapott felénk â013 csak kissé â01Einfantilisâ01D a kutya.



Mindezt azért írtam, mert szeretném megkérdezni, hogy be tudják-e fogdani Csokit?

Nagyon szívesen elhoznánk Brendyt. Vele, úgy hiszem lenne esélyünk, mert még fiatal és nevelhető, így a gyerekünkkel és a macskánkkal is meg tudna barátkozni.



Elnézést a hosszú levélért, bár ez csak töredéke az elmúlt két év történéseinek.



Válaszát előre is köszönöm.



Üdvözlettel:



Etyeki Állatvédő Egyesület

Fórumunk
Képtár
Kiváló dolgozó
Etyekkuty adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Etyekkuty



Tagság: 2007-01-19 20:36:20
Tagszám: #40281
Hozzászólások: 4674
1. Elküldve: 2007-04-27 08:42:13,

x. megszüntetve! Csoki (kérésre hirdetve)

[12.]

Csoki

Fajtához értő gazdit keresünk ennek az 5 éves erdélyikopó keverék kannak. 3 éves koráig volt az előző gazdájánál, aki megkötve tartotta, mert állandóan szökött. A kutyus semmilyen nevelést nem kapott, ezt a jelenlegi gazdái, (akikkel 2 éve van), sem tudták helyreállítani, pedig szakember segítségét is igénybevették. A kutyus emberrel barátságos, de más állatokkal problémás.
Csoki jelenleg egy nagy kennelben él, de a gazdik nagyon sajnálják emiatt. Hónapok óta próbálnak valami megoldást keresni számára, mert Ők egyáltalán nem boldogulnak vele.
A topicjában olvasható a gazdik levele, bárki mielőtt véleményt alkotna az ügyről, kérem, hogy olvassa el.
érdeklődni lehet: 30/ 934-6987,
[email protected]


Csoki.JPG
Csoki1.JPG

képtára: http://gallery.site.hu/u/etyek/megszunt/Csoki/
topicja: http://www.netboard.hu/viewtopic.php?topic=12889

Kérésre hirdetve!

Etyeki Állatvédő Egyesület

Fórumunk
Képtár
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2007-10-20 10:40:11]
(TÉMANYITÓ)
Kiváló dolgozó
Etyekkuty adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

x. megszüntetve! Csoki (kérésre hirdetve)

(üzenet: 12, Etyeki árva kutyák)
 
    / 1 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.0076580047607422 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail