Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9453380/15 Témák: 18937 Tagok: 112551 Legújabb tag: mikeharing72 Online: (57/4
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
Weblapunk
Galériánk

    / 1768 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

[SZERVEZETEK] Csömöri Állatvédők

(üzenet: 44187, Kutya)
 

zizegő



Tagság: 2010-02-05 20:53:00
Tagszám: #82060
Hozzászólások: 301
44212. Elküldve: 2020-07-03 20:24:26,

[SZERVEZETEK] Csömöri Állatvédők

[1.]

Andi és Mariann napja:

Péntek...

Ismét egy pörgős nap, a M&M Lovasiskola gyerkőceivel, látogatókkal és önkéntesekkel kiegészítve.

A mai sétáltatásra érkező tömegnek köszönhetően a teljes belső kör kijutott sétálni, csak kisöregjeink a külső kennelből maradtak benn, ők viszont jó sokáig élvezhették az udvar csendes nyugalmát.
Kópé és Sziszi a séta után a kifutóban tovább ismerkedtek, de éjszakára visszakerült mindenki a helyére.

Andi és Anna, valamint a gyerekek elkészítették a medence alapját, ahogy Barbi kérte. Így most pancsolós kutyáink könnyebben be tudnak mászni, ha fürdeni akarnak és stabilabb is lett. Ugyan a víz kiöntése most egy kicsit bonyolultabb, mert először néhány vödörnyit ki kell meríteni ahhoz, hogy könnyebben felfordítható legyen a medence.

Szöllösi Era reggel elvitte a kölyköket a második oltásukra, a féreghajtás is megtörtént náluk. Ma közülük Csicsi kezdte meg próbaidejét a gazdiknál, őt Gács Ági szállította új otthonába.

Manci és Happy, valamint Fügéék étvágya még mindig nem jött meg teljesen. Őket most konzervvel kínáltuk meg, miután láttuk, hogy a száraz tápos kaja nem igen jön be náluk. A többiek étvágya jó volt.

Andi és Lili voltak ma a kukták, ők vágták fel a sonkát mára és egyúttal holnapra is, ha már kezükbe kapták a kést.

Bártfai Erzsi sem tétlenkedett, miután kutyuskáink egymás után hagyták el a menhelyet, így együtt estünk neki a kennelek takarításának és fertőtlenítésének.

Gergő Rufinkánk volt patronálója is kilátogatott ma és mivel Rufit már nem vihette, helyette Borkát és Monoklit vitték ki Palival sétálni, majd utána még Öcsivel is tett egy kört ebéd előtt.

Telek Andival köszönjük a mai segítséget Erzsinek, Lilinek, Annának és a gyerekeknek, Palinak és Gergőnek. icon22.gif

"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Törzstag
zizegő adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zizegő



Tagság: 2010-02-05 20:53:00
Tagszám: #82060
Hozzászólások: 301
44211. Elküldve: 2020-07-03 20:20:19,

[SZERVEZETEK] Csömöri Állatvédők

[2.]

Halász Barbi napja:

Szerda.

Hű, volt ma is pörgés rendesen, meg forróság dögivel.
Fel is töltöttük a medencét, de látogatója csak egyetlen egy volt, Hella séta után.
Szerintem be kellene kicsit ásni a földbe, ahogy régebben is volt, talán úgy többen csobbannának.

Szokásos hármasunkhoz ma is csatlakozott immár szinte állandó csapat tagunk Lili és Edina. Meglepetés látogatónk is volt Gáspár Márton.
Kaptunk sok sok adományt, jöttek sétáltatók is gazdagon, egy csapat kifejezetten Fügéhez.

Kettő gazdijelölt is tiszteletet tette, ugyanazt a kölköt választottak ki, de mivel a második döntött azonnal, így az övé. Akármikor költözhet Monorierdőre egy kedves fiatal párhoz kutyatárssal, hatalmas kerttel megspékelve.
Igyekeztünk ideiglenes lakótársakat találni egymásnak. Sokat próbálkoztunk. Végül 2 páros született. Kópé és Sissi, illetve Borka és Monokli.
Borkáékkal nagyon sokat kint voltam, mert nagyon idegenkedett bárminemű kutyatárstól, de csak kitartónak kell lenni. A végén labdázott is és tökéletesen, hang nélkül fogadja el Monit, még csóvál is neki.
Ezeket neki mind mind tanulni kell, mert nincs benne semminemű tapasztalata. Őket a hátsó sarok kennelbe tettük, Fügéék mentek Monokli kennelébe, MARADJANAK ÍGY!
Sissiék mentek a másik sarokba Lajkáék helyére. Sajnos ott történt egy kis balhé, de semmi komoly. Azért éjszaka most külön alszanak, de Erával megbeszéltem, hogy holnap hogy legyen. Muszáj a hepciás kutyákkal folyamatosan próbálkozni, mert az egyedüllét egyetlen kutyának sem tesz jót!
Csodaszemű Eddy ennek következtében beköltözhetett bentre, lényegesen jobban érzi így magát.
Vele is volt egy két próba, de egyelőre még akklimatizálódnia kell szegénynek a menhelyi léthez.
Mancit imádom.❤
Buksit is imádom.❤
Szuszi nagyon cukker, bár még eléggé visszahúzódó.
Szikrának holnap befejeződik a gyógyszerezés.
Nala megörökölte és még is kapta drága Piszkénk etető bútorát.
Abba kell neki ezentúl tálalni és utána magára hagyni a kennelben! Szépen befekszik az ágyába és nyugodtan pihen. Ő ma megint ment egy kis napközibe.

Mindenki megkapta a vectra 3d-t!
Jövő héten féreg hajtunk. 😎

Millió hála és köszönet az összes mai résztvevőnek!❤❤❤😍😍😍puszi pacsi🐾

"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Törzstag
zizegő adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zizegő



Tagság: 2010-02-05 20:53:00
Tagszám: #82060
Hozzászólások: 301
44210. Elküldve: 2020-07-03 20:12:19,

[SZERVEZETEK] Csömöri Állatvédők

[3.]

Szöllösi Era napja:

Kedd

Mai segítőim Mariann, Judit és Niki.
A tegnapi vihar eredménye: pormentes kellemes idő.
Mivel sok kutyusunk van most a teendő is igencsak több lett. Többen meglátogattak ma is minket, s mivel kértem a meleg miatt a korábbi jövetelt, kilenctől már sétáltak a kutyák.
Bent Judittal alig tudtuk tartani a frontot. Az eredmény viszont megvolt. Mindenki sétál az öregek kivételével.

Mariann kifertőtlenítette a kicsiket és a faházat. Azt hiszem mindkettőre ráfért. Mire minden aprósággal végeztünk a gyerekek lecsitulva a melegtől várták az ebédet. Ágink látogatott még meg és foglalkozott kicsit Fügével és Öcsivel. Gyógyszerét mindenki megkapta és jól van.

Ma én vittem Csurit, a kis szürke csíkos terroristát gazdihoz. Már nagyon várták, egy másfél éves stafi szuka és egy kan yorki lesz a falkája. Jó időben és jó helyen szokás mondani, így is volt. Évával jött Edina, aki kicsit besegített. Minden szuperül ment, Csuri elkezdte próbaidejét.

Sziasztok!

"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Törzstag
zizegő adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zizegő



Tagság: 2010-02-05 20:53:00
Tagszám: #82060
Hozzászólások: 301
44209. Elküldve: 2020-06-22 19:26:11,

[SZERVEZETEK] Csömöri Állatvédők

[4.]

Hétfőőőőőő
Nagyon nyugis nap volt ma a menhelyen. Jelen voltak Marika, Marianna, Pál Laci, Niki, Szöllösi Erika és a végére betoppanó saját magam. Volt 2 család látogatóként megsétáltatták Öcsit és Mariskát. Volt két diáklány is.
Era elmondása majdnem mindenki sétált, még, akik nem sétáltak, a kifutóban voltak hosszabb ideig. Pepper is.
Trudihoz bementem, ma nem tért ki alőlem, simizhettem.
Era bement Macihoz türte a látogatást nem morgott, de engem megmorgott.
A picik már nagyon otthonosan érzik magukat. Nyüzsögnek mint a " sisera had". Aranyosak nagyon.
Akinek kellett a gyógyszerezése megtörtént.
Széklet normális mindenhol.
Mai menü, rizs, konzerv és kutyaszalámi.
Bővebben a jövő héten, amikor hosszabb időt leszek a négylábú kedvenceinkkel.

"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Törzstag
zizegő adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zizegő



Tagság: 2010-02-05 20:53:00
Tagszám: #82060
Hozzászólások: 301
44208. Elküldve: 2020-06-22 19:24:23,

[SZERVEZETEK] Csömöri Állatvédők

[5.]

Hétvége
Fordított hétvége volt, ezért szombaton Erika és Laci vasárnap pedig Virág volt a gondozó. Mivel ma zárt nap volt, a sétáltatók , látogatók tegnap jöttek, viszont ma sokan voltunk önkéntesek és így mindkét nap sétáltak a kutyusok.
Szombaton két Gazdijelölt is volt, Björnt kiválasztotta egy család és ma el is vitték Erikáék őt leendő otthonába 🙂 . Ma pedig Mariskának lett Gazdijelöltje önkéntesünk Gabi személyében és Zolikának ideiglenes befogadója, egy család, akik rendszeresen járnak ki, mindkét nap jöttek hozzá most is. ❤ . Pénteken viszi Virág mindkét kicsit.
Ma, hogy ilyen szépen összegyűltünk Zsuzsanna, Réka, Gabriella, Eliza, Viktória, Éva, Gábor , Eszter, próbáltunk kutyusainkkal többet foglalkozni, a sétáltatás és takarítás mellett, volt fertőtlenítős mosogatás és hűtő takarítás, palaleszedés Maci mamánál, kutyasuttogás a félős ebekkel. Gábor új önkéntesünk. aki fotós és videós segítségét ajánlotta fel a jövőben itt is csatlakozott hozzánk (Szia Gábor 😃) ma Réka gépével fotózták a kicsiket és készült még fotó pár kutyusról is később. Ma volt egy mamánk is Zsuzsi anyukája, aki Bogit sétáltatta , kényeztette és Maci mamit is átvéve Virágtól megjáratta a kifutóban, szenzációs kutyás néni, ha emlékeztek a Muri-s képre, ő az. Eszter megnézte Salsát és beszéltünk róla miben tud segíteni, köszönjük! Salsánál voltak a mentorai is, hozták neki a diszpláziára jó tablettát és light-os tápot is. Ma 3x sétált, Eszter kérése is hogy minden nap sétáljon! Összeköltöztek Buksival, csak az etetést kell külön intézni,, mert Buksi jó beagle módjára falánk és utána rámenne salsa kajéjára, aki ezt nyilván nem fogja tűrni, amúgy szépen elvannak, a középső kapu másik oldalán, Bogikkal helyet cserélve. Borka tegnap Kopéval, ma SzultánGofrival barátkozott, de a kennelben nem működik más kutyákkal, félelemből támad. Füge kutya egy tündér, Viki nagyot játszott vele a kennelben, Gabi és Eliza pedig megsétáltatták, érdemes vele foglalkozni és biztosan jobb kedve lesz ha nem lesz rajta a kalap. Monokli és Kitty nagyot játszottak a kifutóban, nagyon passzolnak, Monokli nem zaklatja a kiscsajt, Duda viszont képtelen ennek a részese lenni normálisan, ezért őt vigyétek ki sétálni amíg a másik kettő játszik és így meg lesz Kittynek is a napi mozgás. Ma utána megint ment Edinához napközibe. Trudit Virág kivitte sétálni.
Pestot kihoztuk a kennelből, nem volt túl aktív résztvevője a dolognak, de 0 agresszió van benne, szóval azon kívül. hogy egyelőre passzív, nyugodtan lehet vele foglalkozni. Kifutózott majd beköltöztek Pepperrel a művészbejáróhoz. Pepper kissé kimozdította a kifutóban a befordulásából. Pepper fülrasztáját levágta Virág, aki jövőhéten szabin lesz, így kedden és csütörtökön kimegy a félős kutyusokkal foglalkozni. Maci mamát is kihozta a kennelből és sokat sétált a kifutóban.
Sok minden történt, biztos rengeteg dolog nem is jut eszembe, de a lényeget leírtam és így is hosszú lett és jönnek még a külön posztok is 😃

"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Törzstag
zizegő adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zizegő



Tagság: 2010-02-05 20:53:00
Tagszám: #82060
Hozzászólások: 301
44207. Elküldve: 2020-06-22 19:23:26,

[SZERVEZETEK] Csömöri Állatvédők

[6.]

Andi és Mariann napja:

Péntek...
Andival kezdtük a mai napot bízva abban, hogy elkerül minket az eső.
Igyekeztünk a reggeli teendőkkel, hogy mire megérkeznek az M&M Lovasiskola gyerkőcei Balogh Anna vezetésével, már készen várjuk őket. Végül 28 különböző korú gyerek érkezett kutyáinkhoz vendégségbe, természetesen most sem üres kézzel, sok-sok adományt kaptunk tőlük. KÖSZÖNJÜK!

Egy kicsit főtt is fejünk a nagy létszám láttán, hogy melyik kutyust tudjuk kiadni majd sétálni nekik. A gyerekek végül kisegítettek minket, mert volt aki sétáltatni akart, de voltak olyanok is, akik inkább szívesebben maradtak benn a menhelyen, hogy ismerkedjenek és kényeztessék bundásainkat.

Más sétáltatók is érkeztek, így aztán a mai vegyes csapatnak köszönhetően, Gofri-Szuli, Zotya, Pepper, Pesto, Salsa, Léna, Csoki és faházban dekkoló, tegnap érkezett új kutyánkon kívül mindenki kijutott tekeregni. Csoki ma úgy döntött, hogy inkább Lénát őrzi az udvaron, míg Mangó, Kacor, sőt Zsebikénk is a sétát választották. 🥰
A "nehezebb fajsúlyú" kutyáinkat Lili Herman és Pali, az új diákönkéntesünk vállalta magára.

Mai nagy segítségünk volt még Bárfai Erzsike, aki egy pillanatra sem engedte ki a kezéből a seprűt, lapátot és a vödröt, így kutyuskáinkat a sétából való visszaérkezéskor tiszta kennel fogadta.

Nala és Trudesz még messzebbre jutottak, mivel őket "pótmamáik" Edina és Mezei Dóri napközizni vitte családi körbe. Trudesz ma még fodrásznál is járt és Ildi Pregitzer jóvoltából illatos, szépséges kutyalányként érkezett vissza a menhelyre. 😍
A gyerekeknek a délelőtt fénypontja természetesen az volt, amikor a kölykök kerültek sorra a takarításnál. Amíg Andi rendbe rakta őket, addig Anna felügyelete alatt a gyerekek a kezükben tarthatták őket. A kölykök megilletődötten ücsörögtek a karjukban, sőt odabújtak a gyerekekhez.
A gyerekek majd két órás látogatása után, szinte elcsendesedett a menhely, a kutyák is elnyúlva figyelték, ahogy neki készülődünk az etetésnek és szokatlanul türelmesen vártak a sorukra.

A faházban lévő, egyelőre morgolódó Maci kutyushoz végül sikerült beóvatoskodnom. Így sikerült berakni neki friss vizet és forgácsot is, bár tegnap óta, semmit nem termelt, teljesen tiszta volt minden. Nagyon maga alatt van szegényke, de a rácsnál álldogálva azért figyelte a nap eseményeit.

Öcsi visszaérkezett a menhelyre és hely híján egyelőre a betonosba került. Emiatt Dudát és Monoklit sem választottuk szét, de ma már nyugodtabbak voltak. Monokli már nem bujkált a kutyaházban és Duda is többnyire a ház tetejéről szemlélődött, csak akkor kezdődött náluk berzenkedés, amikor Szisziéket hoztuk ki a kennelből.
Pepper is kezd feléledni, igaz egyelőre őt sem tudtuk kihozni a kennelből, de amikor a többiek ugatásba kezdenek, akkor már ő is ott áll a rácsnál és bőszen mondja a magáét.

Fügét átköltöztettük a művészbejáró melletti kennelbe, mert akkor még azt hittük, hogy meg tudjuk csinálni az összeköltöztetést, hogy Öcsi is visszakerüljön a belső körbe, de végül ezt nem sikerült végrehajtani.
Füge viszont sokkal jobban érezte magát új helyén, mert ahogy átvittük rögtön elvégezte kis és nagy dolgát a kennelben, amit a másikban teljesen visszatartott. Bevittük neki azt a házat, aminek nincs eleje, így ő is be tudja kvártélyozni magát a kalappal együtt, ha esetleg megint vihar lenne.

A mai napunk nagyon mozgalmasra sikerült, köszönjük Bártfai Erzsinek, Hermann Lilinek és Palinak a sok segítséget! icon50.gif

"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Törzstag
zizegő adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zizegő



Tagság: 2010-02-05 20:53:00
Tagszám: #82060
Hozzászólások: 301
44206. Elküldve: 2020-06-22 19:20:28,

[SZERVEZETEK] Csömöri Állatvédők

[7.]

Szöllösi Era napja:

Csütörtök

Szép Estét!
Most raktam le Szöllösi Erával a telefont, aki azt üzeni már nem találja a szavakat és engem kért meg keressem meg őket és írjam be most helyette 😁 .

Mai röviden:
Miki doki volt oltani Ági és Kriszti segítségével sikeres akciót bonyolítottak.
Marika, Niki, Szilvi voltak a napi segítők a menhelyen 🙂 .
Sok sétáltató volt kint, 50 órások és Mariann is a barátnőjével, így minden sétáltatható kutyus meg lett ma mozgatva.
Salsa és Buksi ismerkedtek, de ma még külön alszanak. Duda viszont Monoklit is beterrorizálta, aki a házba ragadva hallgatta a kis agresszor ugatását, sajnos Dudának nem tudom, ki lehetne az alkalmas társ ezek után..
Kertvárosi Állatmentők kértek segítséget egy mamakutyának, akinek a kölykeit ők vették a gondozásukba és így az anyuka hozzánk került. Beérkezéskor teljesen meg volt bolondulva, majd később sajnos morogva reagált, reméljük megnyugszik hamar szegény, a faházba került.
Tegnap még bekerült egy új kutyus Füge, aki nem lett beírva.
Ha jól emlékszem ennyit mondott Era, akinek jó éjt (lehet hogy már kidőlt 😁 ) - és persze mindenkinek! 🙂

"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Törzstag
zizegő adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zizegő



Tagság: 2010-02-05 20:53:00
Tagszám: #82060
Hozzászólások: 301
44205. Elküldve: 2020-06-22 19:18:26,

[SZERVEZETEK] Csömöri Állatvédők

[8.]

Halász Barbi napja:

Szerda

A mai nap igen szerencsésen úsztuk meg a monszunt.
Én reggel már a miniben kezdtem egy vemhes utcabeli vadmacskával.
Mire kiértem, Krisztina és Edina már kint voltak.
Aztán a nap folyamán olyan sokan fordultak meg a menhelyen, hogy csak na.
Éva és Lili, oszlopos tagjaink és egy rég nem látott kislány, aki időközben már hölgy lett, Liza is. 🤩Jöttek sétáltatok is,így az összes szóba jöhető kutya sétizett.
A kis siserahad átköltözött a kőházba,mert a kis faház élhetetlen volt számukra.
Két páros született, Mariska Zolival cuccolt. Be is hoztuk őket bentre,elvezik,hogy látják a mozgást és egymás társaságát is. Cukik.❤
Dudát Monoklival próbáltuk ki,a kis erőszakost kutya légyen a talpán, aki elviseli,de Móni jól kezeli a szitut. Jó hangosan játszanak,nem kell megijedni,nem árt a darázs csípettnek egy kis nevelés.
Virág jött Feriért, és elvitte műtétre majd haza.
A szeme is meg lett javítva.
Cleot visszahozták a gazdik, de újra átbeszéltük alaposan a dolgokat és rájöttek,hogy nem akarják elengedni a mancsát.🤟👍
Salsa és Gofri(képtelen vagyok Szultánnak hívni😎) über cukik. Pepper alakul,óvatosan simizni lehet. Pesto egyelőre próbál láthatatlan lenni. De a kaját villámgyorsan és észrevétlenül tünteti el.🙂
A nap végén elmentem egy kutyahazert ,Szevivel cigöltem be a kocsiba. Erika rátok vár a feladat kicigölni .🤪
Mindenkinek köszönet a részvételért csajok!❤❤❤
Puszipacsi🐾

"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Törzstag
zizegő adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zizegő



Tagság: 2010-02-05 20:53:00
Tagszám: #82060
Hozzászólások: 301
44204. Elküldve: 2020-06-22 19:15:00,

[SZERVEZETEK] Csömöri Állatvédők

[9.]

Szöllösi Era napja:

Kedd

Sziasztok a mai csapat Mariann Judit és Niki.
Az idő elég változatos volt de legalább meleg. Érkezéskor Mariann rögtön Kittike menüjét készítette, míg én akit kellet begyógyszereltem. Niki megindult sétizni és egyben sarat dagasztani. Juditnak ma sem volt megállása egész nap kis zümiként sürgött forgott.Két diák is megkezdte. óraszámát begyűjteni. így Lajkáék kivételével mindenki sétált ők viszont a kifutóban csaptak nagy ramazurit. Az új vendégeink még rácson keresztül érdeklődnek ki ki egyre bátrabban. Kivéve ugye Salsát aki mintha mindig is velünk lett volna. Meglátogatott minket egy anyuka a két lányával ők is sétáltak így Ferencünk kétszer is részesült abajgatós sétiben. Mariskánk nagyon sír hátul szinte egész nap mondta a magáét Zotyánk társaságában. A kicsik jól vannak Mariann csinált nekik kis hajlékot viszont az ablakot becsuktam a vihar miatt.Dudától kivettem az egyik házat mert a tetejét apró darabokra bontotta és az csócsálta. És megérkeztek Erikáék útra készen Virinkkel. Nagyon drukkolok neki. De még mielőtt elindultak volna szegény Lacit megkértem hogy segítsen adjon tanácsot Csokiék által megrárott fal javításában.Amiből Kacorék kinti házának a renoválása lett.Erikával leponyvázták mert már annyira átázott hogy belül is vizes volt, majd elindultak Virink egy új élete felé. Csináltam egy ki cserét Kópét átraktam Viri helyére. Az ő helyére beraktam Salsát hogy amíg megszokja a pórázt addig közelebb legyen a kifutóhoz. Bent már minden rendben van vele. Hát ennyi. Szép álmokat
Ja igen Dóra rendíthetetlen még mindig jön és megy Trudikával.

"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Törzstag
zizegő adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zizegő



Tagság: 2010-02-05 20:53:00
Tagszám: #82060
Hozzászólások: 301
44203. Elküldve: 2020-06-22 19:12:26,

[SZERVEZETEK] Csömöri Állatvédők

[10.]

Kunné Erika & Laci napja:

Vasárnap

Erika és Laci ma szépséges időben kezdtek, majd elmosta őket a vihar, úgy látszik ez már rendszeres.. A nagy vihart Laci Mariskával, Erika Zolival vészelte át, Zoli rettenetesen fél. Amíg szép idő volt, sok sétáltató család kivitt mindenkit, akit lehet. Új kutyusok a házikókból szemlélődtek leginkább, mindannyian kaptak féreghajtót.
Andrea elvitte Ildi hez kozmetikázni Ferit, aki vagy ma délután vagy holnap jön vissza. A lányok majd tesznek be róla képeket. Köszönjük!
Éjjel nem értek el bennünket (természetesen), 6x hívták a menhely számát.., mert a Kistarcsai úton kifelé ismét kidobtak 6 kutyát. Valamilyen úton Simon Évát tudták értesíteni, aki kiment és össze is szedte őket, de mivel elhelyezni nem tudja a kicsiket reggel segítséget kért, így átvettük a kölyköket. Csömörön talált 4 lány és 2 fiú, akik így Cs betűs nevet kaptak: Csabi, Csucsu, Cseni, Csicsi, Csibe és Csuri lesznek majd. Féreghajtót kaptak, szerdán lehet ismételni. A menhely betelt! Minden kennelbe kutya van és két kutya még várólistás, akinek bevételt ígértünk.
1 gazdijelölt család volt, akiknél a mama 6-7 évvel ezelőtt fogadta örökbe tőlünk Bogi nevű, fekete, spániel fazonú kutyust (nem ugrik be), akit sajnos súlyos szívbetegség miatt el kellett altatni L ezét most új kutyust keresnek. Pont a vihar elején értek ki, így a csendesebb időszakban ajánlották Erikáék nekik Virit és fekete Bogit, de sétálni nem tudtak velük, emiatt holnap visszajönnek.
Fotókon új kölykeink, reméljük ők egészségesek, jó lenne a sok beteg kutyus után.

"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Törzstag
zizegő adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zizegő



Tagság: 2010-02-05 20:53:00
Tagszám: #82060
Hozzászólások: 301
44202. Elküldve: 2020-06-22 19:11:26,

[SZERVEZETEK] Csömöri Állatvédők

[11.]

Hétfőőőőőőő

Mai szereplők, Era Szöllősi, Niki, Pál Laci és később én.
Ahogy megérkeztem Era ment Gács Ágival dokihoz, vitték Salsát és Zolikát !
Ma inkább a kifutóban mozogtak kutyáink Kópé és Borka sétált csak.
Virinél voltak a gazdijelöltek, ahogy igérték, Viri mehet Jászberénybe, várják nagyon.
Dudából Ági és Era Niki segítségével kiszedték a varratot, nem volt egyszerű történet!
Nekem juitott az a "hálás" feladat, hogy kitakaríthattam a picikék faházát. A követ nem láttam a sok kaksitól, de nem volt hasmenéses, szép hurkácskák😄😃😀
Aranyosak, jó karban vannak, jól ettek, Összesöpörtem és felmostam, lehet tőlük ügyködni a faházban egyenlőre még nem siserehad, hagyták felmosni a követ, akkor jönnek elő, ha kimegyünk, a laposabb edénybe tettem be vizet, mindegyik jött és ivott, ivott, szomjasak voltak, lehet, hogy a nagyobb edény még nem jó nekik, de azért azt is beraktam. A hordozó mellé bebújnak és nehezen jönnek ki, Era mondta, hogy megoldják holnap.
Mariskát vkivel összerakjátok, annyira utálom azt a betonos kennelt, egyedül van , senkit nem lát panaszkodott egész délelőtt
Beültem Trudihoz is, figyelt a szeme sarkából, simogattam, majd amikor abbahagytam kijött a házból és a forgácsra ült, engedte magát simogatni.Dóri szerint ez is egy pici eredmény. Elvitték napközibe, aludni viszik vissza
Röntgen eredmények: Salsa, gerincsérv, diszplázia bal hátsó láb sérülés. Fogynia kell, megy majd fodrászhoz és akkor meglátjuk mennyi a test és mennyi a szőr😄🥰
Zoli medence sérülése két helyen is összeforrt, műthető, de nem most, mert növésben van. 1 hónap múlva kontroll. autó ütötte vagy LÁB!!!!😡😡
Jelentkezett Eránál két diák, holnap mennek ki hozzá. Niki nagyon ügyes takarít, etet, viszi a vödröket, Ügyesssss Köszönjük a segítséget!
Jó éjt Nektek! 😴😴😴😴


"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Törzstag
zizegő adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zizegő



Tagság: 2010-02-05 20:53:00
Tagszám: #82060
Hozzászólások: 301
44201. Elküldve: 2020-06-22 19:02:23,

[SZERVEZETEK] Csömöri Állatvédők

[12.]

Bognár Virág napja:

Szombat☀️⛈

Ma Gabi és Era volt a társam a küzdelemben 😁
Szokás szerint Lajkàt Sári vitte suliba, Ariel is sétált egyet Gabival.
Volt egy pár sétáltató, ezért ki tudott menni Kitty, Duda, Viri, Borka, Kópé, Szikra, Monokli, Mariska és a két Bogi.
Peppert előre hoztam egy kis győzködés árán, kapott nyakörvet is. Nagyon fél, ha a hàtàt akartam megsimogatni, húzta össze magát. De kedves, jó indulatú, nem agresszív.
Pestot is kiimadkoztam a forgácsból, ő is nagyon fél, de legalább evett és befeküdt a házba.
Szultán (maradjon ez a neve), nagyon szép, a nap végére teljesen feloldódott. Kapott egy raklapot, ahonnan, mint egy felség nézelődött. Ő is kapott nyakörvet.
Salsa egész nap a hàtàn fekszik, hogy valaki simogassa. 😍
Hihetetlenül kedves, olyan feje van, mint egy hódnak. 😁
Sajnos Feri, a tegnap talált kutya brutálisan néz ki.😠
Próbáltam levágni a csomókat róla, de ollóval képtelenség. Fáj a füle, az egyik szemén van egy piros kinövés. Nagyon szenved.😢
Csöppentettem a fülébe, ettől megnyugodott, a kaját is megette.
Gabi és Era kitakarította a betonost, úgyhogy a tavaszi nagytakarítást lezárom. 😂
Köszi lányok a mai napot!😍😘

"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Törzstag
zizegő adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zizegő



Tagság: 2010-02-05 20:53:00
Tagszám: #82060
Hozzászólások: 301
44200. Elküldve: 2020-06-22 19:01:22,

[SZERVEZETEK] Csömöri Állatvédők

[13.]

Andi és Mariann napja:

Péntek...

Csendes napnak indult, de besűrűsödött, viszont hála mai szorgos segítőinknek Bártfai Erzsike, Lili, Pál Laci végül minden a helyére került.

Pregi Ildi és Mezei Dóri ugyan egy kis konzultációra jött ki a menhelyre Trudesz kapcsán, de aztán ők sem bírták ki, hogy ne csatlakozzanak be a tevés-vevésbe. 🤣
Dóri Trudit vitte el sétálni, míg Ildi segített elpakolni az újabb nem kis mennyiségű forgácsszállítmányt, ami ma érkezett. 1000 köszönet nekik is! 🥰
Két család jött ma sétáltatásra, így az egyikkel a két Bogi, a másikkal pedig Borka indult csavarogni. A nagy páratartalom miatt kutyuskáink is szenvedtek rendesen és bár csak ritkán sütött ki a nap, Bogi-bigit végül le kellett hűteni Andinak, mert annyira lihegett szegényke a séta után. Rögtön Dózia jutott eszembe róla, őrá volt jellemző ez annak idején.

Pregi Ildi levágta Bogi bigi két visszahajló körmöcskéjét is, mivel már kezdett belenőni a talpába. Így biztos megkönnyebbült szegényke, mert ez biztos nagyon kellemetlen érzés lehetett neki.

Egyke kutyáink sétái is lerövidültek, de nem is volt ma olyan nagy kedvük tekeregni. Visszaérkezésükkor mindegyik a vödörhöz ügetett, ki inni, ki lehűteni magát lábbal beállva. 😜
Azt hiszem, lassan a medence is előkerülhet, hogy pancsolós ebeink kiélvezhessék a fürdés örömeit.

Az újonnan érkezett bundásainkat felosztottuk magunk között, a legnagyobb sikere Salsának volt, neki bőven kijutott a simogatásból. A gyerek látogatók teljesen odavoltak érte. Salsa biztos szívesen sétált volna, de a lába miatt ez most nem volt lehetséges.
A betonosban lévő mudiszerű leányzó, félős ugyan, de nem barátságtalan. A kennelje tele volt szőrrel, jó lett volna kifésülni, de egyelőre ez még nem lehetséges.
Viszont Pepper nagyon visszahúzódó és bizalmatlan. Őt Andi próbálta egy kicsit szelídíteni, sikerült rátenni egy nyakörvet, de ennél tovább nem jutott nála. Egész napját tartósan a forgácsban kucorogva töltötte. A ételt viszont megette és mi ennek is örültünk.
Szultán nagyon kedves kutyus, de először ő is hátra menekül, de aztán hagyja magát simogatni. Őt megpróbáltuk kiinvitálni a kennelből az udvarra egy kis pórázos sétára, de sajnos nem sikerült.

Zoli a sérült kutyus a kőházban, szintén nagyon ember centrikus, őt Erzsi kényeztette. A száraz táp nem zsánere, mert a tegnapi kajáját és a mai reggelijét is ott hagyta, így ebédre junior konzervet kapott, amit aztán Andi kezéből szépen megeszegetett.
Mariskán meglepődtünk egy kicsit, azt hittük sokkal nagyobb termetű kutya lett belőle. Őt Lili vitte el sétálni, ami nagyon tetszett neki, alig akart visszamenni a helyére. Az ágyacskáját átköltöztettük az ajtó mellé, mert a faház azon sarka, ahol eddig a fekhelyek voltak egyelőre sajnos beázik.

Ahogy jeleztem, ma újabb nagy szállítmány forgács érkezett egy cégtől adományként. Akkora zsákok voltak, hogy csak talicskával tudtuk bevinni és mivel a szalmásban már nem nagyon volt hely, Andi és Ildi kénytelenek voltak a kinti tárolást megoldani. Igyekeztek mindent hermetikusan lezárni és letakarni, így is három zsák már csak a szalmás ajtaja elé fért el, így kérlek benneteket, hogy először ezeket kezdjük el használni, hogy onnan fogyjon el először majd.

Köszönjük a mai nagy-nagy segítséget Bártfai Erzsinek, Hermann Lilinek, Pregi Ildinek, Mezei Dórinak és Pál Lacinak. 😘
Szép estét Mindenkinek! icon50.gif

"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Törzstag
zizegő adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zizegő



Tagság: 2010-02-05 20:53:00
Tagszám: #82060
Hozzászólások: 301
44199. Elküldve: 2020-06-22 18:55:27,

[SZERVEZETEK] Csömöri Állatvédők

[14.]

Szöllösi Era napja:

Csütörtök

Sziasztok, a mai csapat Szilvi és kitartó és egyre ügyesebb Niki. Hát a mai napom sem volt tétlen.
A reggeli rutin rendben megvolt Duda teljesen rendben vége a gyógyszer szedése jövőhéten varrat szedés. Eszterrel lebeszéltem kedd du. várja mert biztos hogy kábítani kell hozzá. A nap szépen rendese zajlott mígnem Dóra be nem állított egy kis fekete nagyon kölyök kutyussal. Mivel szegény nem tudott a jobb hátsó lábára állni úgy döntöttem hogy orvoshoz megyek. De ha már megyek akkor Salsa is jön velem. Na itt kezdődött az őrület mert nem igazán jött a lábán 30 kg a kutya plusz a hordozó hát most egyedül nem ment. Úgyhogy Nikivel együtt indultam útnak míg Szilvi tartotta a frontot. Nagy nagy köszönet neki mert 3 után értem vissza és addigra ő meg is etetett csak amivel nem volt tisztában(gyógyszer)az maradt le. Te jó ég nagyon köszönöm. A kutyusok nincsenek jól hétfőn viszem mindkettőt röntgenre. Beszéltem Ágival jön és segít nekem. Sajnos így kevesen sétiztek de Szikra és Kópén kívűl az egyedüli kenelek kijutottak. Ja tényleg jött egy pasi a fiával és ők együtt sétáltak Kittivel és Dudával. Azt mondták az elején Duda csipkelődő volt Kittivel de végül nagyon jót játszottak. 5 után sikerült hazaérnem majd hívott az Ági hogy hoznának még egy kutyát van e hely? Mondtam igen és kimegyek helyette már ne rumlizzon ide. 8-kor hívom hogy mi helyzet hát lássatok csodát (mert ilyen is van)meglett a gazdi. A mai napra ez igen jó hír. Egyébként mindenki jól van csak a szeretgetésre vár.
Sziasztok legyen szép estétek!

"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Törzstag
zizegő adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zizegő



Tagság: 2010-02-05 20:53:00
Tagszám: #82060
Hozzászólások: 301
44198. Elküldve: 2020-06-22 18:53:49,

[SZERVEZETEK] Csömöri Állatvédők

[15.]

Halász Barbi napja:

Szerda

Ahhoz képest,ahogy kinézett reggel az idő,egész jól megúsztuk.
Egyedül kezdtem,majd jött Éva,és rövidesen Edina is. Krisztina szegény egész délelőtt csak vezetett,így ő csak etetésre ért ki.
Meglátogatott meg minket Anna Bálint barátaival és Lili Herman is.
Sokan sétiztek,akik nem azok órákig kifutóztak.
Kópéhoz jött a kis család újabb ismerkedésre, egyre jobban működnek, jót bandukoltak vele és a kifutóban is ismerkedtek. De még mindig nem döntöttek .
Mezei Dóra is jött lánykájával,természetesen Trudihoz elsősorban,de azért másnak is jutott a szeretetből.
Mariskát visszahozták a megbeszéltek szerint.
Szinte semmit sem nőtt,egy aprócska kis őzgida. Jelenleg a Quini névre hallgat.Persze teljesen ki van akadva szegény. Megszakad a szív érte. Hozták vele a cuccait,a kis faházba került a saját párna pokróc ágy kicsit megnyugtatta. Gazdik persze sírtak, ha nem lennék úrinő, még miattam is sírtak volna...🤮
A nap végére érkezett a kiskunhalasi gyepiről 4 új kutya. Mindannyian félnek,ki nagyon ki kevésbé. Nevuk sincs.😢Elvileg 2 kan 2 szuka.🙂Remélem hamar fognak oldódni.
Nagyon nagyon köszönöm mindenkinek a részvételt!❤❤❤❤❤🥰
Remélem nem hagytam ki semmit és senkit.
Puszi pacsi🐾

"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Törzstag
zizegő adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zizegő



Tagság: 2010-02-05 20:53:00
Tagszám: #82060
Hozzászólások: 301
44197. Elküldve: 2020-06-22 18:52:15,

[SZERVEZETEK] Csömöri Állatvédők

[16.]

Szöllösi Era napja:

Fülledt kedd


A mai csapat:
Mariann Judit Niki és jómagam.
Mivel elég sokan voltunk sikerült megint néhány plusz feladatot megcsinálni. A reggeli gyógyszer adagolásait amit Dudánál ugye nem is olyan egyszerű végrehajtani mármint a szem kenegetést. Komolyan leizzadtam mire sikerült.
Nade utánna beindult a napi ténykedés.Judi és Niki sétiztek Mariann konyha én puceva. Jött közben egy kedves pár úgyhogy ők is sétáltak és Mariann is elindult.Hát volt számomra haddelhadd. Mivel Judit a múlt héten elesett és még mindig fájós -lábbal segített nagyon sokféle teendőt megoldott. Amíg bírta a lába sétáltak majd cseréltünk és én sétáltam és ő taksizott. Ezek után eltüntette a maradék forgácsot. Külön köszönöm neki a sok segítséget. Ez idő közben Mariann kifertőtlenítette a faházat és a kőházat is a mobilkenelekkel együtt. Már csak a betonos van ami sajnos a nagytakarításból kimaradt.Mivel pörögős volt a nap nekem volt időm és Áginak is besegítettem és Filtert levittem a dokihoz egy gyors tesztre mert ha minden jó holnap ő is mehet gazdihoz. Az összes kis gézengúz nagyon jól van már várják a holnapi csapat szeretgetését. Szinte mindenki sétált csak Lajkáék és Sissyék maradtak le.
Hát remélem mindent leírtam.
Pár képet azért tudtam csinálni bár Dudával ez sem volt egyszerű.

"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Törzstag
zizegő adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zizegő



Tagság: 2010-02-05 20:53:00
Tagszám: #82060
Hozzászólások: 301
44196. Elküldve: 2020-06-22 18:51:09,

[SZERVEZETEK] Csömöri Állatvédők

[17.]

Hétfőőőőő

Késői beszámoló. Mai csapat tagjai: Marika, Pál Laci Niki (50 órás diák) Erika Szöllősi, majd később én.
A singli kutyák Niki és Laci részvételével nagyot sétáltak. Azokból a kennelekből, ahol több négylábú lakik a kifutóban jó hosszan futkostak, játszottak.
Nem akartam kezdeni azzal a meglepetéssel, hogy az uj kennelében Monokli az ajtó feletti részen lévő rácson fennakadt és ott lógott ( úgy tudom már egy mászás következtében az egyik körme megsérült.) Eráék leszedték és visszarakták a biztonságosan kialakitott kennelbe, ahol nem tud sehol beszorulni a kobakja, mégha ismételten mászásra használja lábait.
Era elvitte Cleot orvoshoz, röntgenre nincs a lábával semmi komolyabb baj, esetleg rándulás, hamar rendbejön. Amig orvosnál volt Era, addig Marika fözött és Niki nagyon ügyesen takarított.
Mikorra felértem a menhelyre szépen haladtak a lányok, Kittit nagyon aranyos volt a ház tetejéről üdvözölt, nagyon sokat javult a kedélye is.
Duda szeme lekezelve, szépen javult.
Gyógyszereket akinek kellett megkapták.
Bementem a nyugdíjas kennelbe, Lénával póráz nélkül kimentem, mivel jött szépen utánam nem álltunk meg igy nem feküdt le, időnként megállt pihent egy kicsit és csak mentünk körbe és körbe, volt kint pisi és kaki, majd szó nélkül követett a kenneljükbe Csokit és Mangót megölelgettem, de Zsebi és Kacor nem jött oda hozzám.
Trudynak nagyon jó kis kuckót alakítottak ki a lányok bementem és megsimiztem, nem morgott engedte a simit.
Mikor végeztünk Era elvitte Monoklit dokihoz elintézni a szükséges dolgokat, mert gazdijelölt jön hozzá.
Nagyon finomat főzött Marika a kutyáknak még holnapra is maradt.
Vége a beszámolómnak Jó éjszakát aki most olvassa és Jó reggelt aki már gépet kikapcsolta.🙂🙂🙂🙂

"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Törzstag
zizegő adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zizegő



Tagság: 2010-02-05 20:53:00
Tagszám: #82060
Hozzászólások: 301
44195. Elküldve: 2020-06-22 18:49:39,

[SZERVEZETEK] Csömöri Állatvédők

[18.]

Kunné Erika & Laci napja:

Vasárnap

Ma volt pár sétáltató és egy gazdijelölt is 🙂
Kutyusok közt nézelődve a gazdijelölt családnak nagyon megtetszett BigliBogi, de még szeretnének eljönni hozzá a jövőhéten valamelyik nap és vasárnap, amikorra döntenek.
Nyugis nap volt, minden kutyus jól van, akinek kellett megkapta gyógyszereit. Orion az egyetlen, aki ma megint rosszabbul lett, reméljük mielőbb a gyógyulás útjára lép, ha nem javul tovább vizsgáltatjuk.
Kitty ma is oviban volt Edinánál, Lokival nagy játszópajtások, szegény a szerdai műtét után úgy is le lesz tiltva kis időre a játszásról.
Virág vitt ki az Árpádföldi CBA-ból adományt, jó minőségű és mennyiségű főznivaló húsit kaptunk 🥰.
Bea pedig kivitte a fűnyírót, de Laci varázskézzel a régit is beindította és lenyírta a füvet kint és bent is 🙂 . Most van 2 fűnyírónk, de nem baj 🙂 😉
Kittynek főzött pár napra Erika, a hűtőben van.
További szép estét! Fotón az adomány.

"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Törzstag
zizegő adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zizegő



Tagság: 2010-02-05 20:53:00
Tagszám: #82060
Hozzászólások: 301
44194. Elküldve: 2020-06-22 18:48:34,

[SZERVEZETEK] Csömöri Állatvédők

[19.]

Virág napja:

Szombat ☀️

A mai nyugis napot Zsuzsival, Rékával és Vikivel töltöttem. 😘
Egy-két kóbor látogatót leszámítva, békésen, ráérősen telt a mai nap.
Először Lajka és Ariel ment az udvarra, mivel Sári vitte suliba ma is Lajkàt. Amíg ő sulizott, átköltöztek a péceliek helyére, mert Björnt és Sissyt hátra raktam a helyükre. Ott nincsenek bekerítve, Björn sem látja a kifutót, nem is ordított egész nap. Itt nagyobb házak vannak, azért kellett Lajkaekat is költöztetni. Monokli viszont Lenàèk helyére ment, mert tuti, hogy Bejönnel egész nap hisztiznének. Ő is csöndben maradt, mivel jobban látja, hogy mi történik, viszont Lajka nem fog vele veszekedni.
Olyan csönd volt egész nap, hogy hihetetlen. 😁
Jó hosszú ideig maradt mindenki a kifutóban, vagy sétált egy nagyot.
Öcsihez jöttek a gazdi jelöltek, jövő hét szerdán költözhet Zuglóba, kertes házba. 😍
Sámlit is elvitték, Dörgicsén fog lakni az elhunyt gazdi barátjánál, aki régen is sokat vigyázott rá.
Próbáltunk füvet nyírni, de elromlott a fűnyíró. Zúg a motor, de nem forognak a pengék. Viki próbálta megszerelni, de inkább meghagytuk Kun Lacinak holnapra. 😘
Az öregek utolsónak mentek ki, Virivel együtt.
Az ebéd láttán szépen jöttek a helyükre, sőt Zsebièk már ott vártak minket.
Reggel kimentem a piacra friss farhàtèrt, csak táppal kapták, rizs nélkül.
Kitty sétált egyet , utána megette a papit, minden bent is maradt.
Duda szeme lekezelve, azért egy sétára őt is elvitte Réka.
Orion étvágya, kedve jó, de fekszik nyugodtan egész nap.
Köszi lányok a mai napot!😍😘

"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Törzstag
zizegő adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zizegő



Tagság: 2010-02-05 20:53:00
Tagszám: #82060
Hozzászólások: 301
44193. Elküldve: 2020-06-22 18:47:53,

[SZERVEZETEK] Csömöri Állatvédők

[20.]

Andi és Marianna napja:

Péntek...

Az idő a híresztelések ellenére kegyes volt velünk, mert csak néha-néha esett egy kicsit napközben. A nagy zuhé később jött, amikor mi már nem voltunk kinn a menhelyen. 😁 Szerencsére.

Mai segítőink Lili és Pál Laci volt, nekik és Andinak köszönhetően ismét több kutyusunk kijutott sétálni.

Orion átköltözött a kőházba, ahol egyelőre továbbra is karanténban kell maradnia az újabb vizsgálatok szerint. Sétálnia nem szabad, de a házban lehet vele játszani, nagyon jól lehet motiválni a labdával. Sőt, kell is! Ha minden jól megy, akkor jövő héten elkezdődhet az oltási programja, így egyelőre nála a papucs használata még kötelező!

Duda kissé lecsendesült, mivel a szemsérülése miatt egy jó nagy kalapot kapott. Igaz, időnként megpróbálja levenni, de aztán megadóan befekszik a házába és onnan szemlélődik. Sétálnia szabad, de a nagy ugrálásokat nem árt, ha kihagyja most.

Mivel Filter magára maradt a nagy kennelben és csak árván ácsorgott ott, odébb költöztettük Csokiék "régi-régi" helyére, hogy közelebb legyen a történésekhez. Úgy vettük észre, hogy jobban érzi magát a kisebb helyen, itt is kapott a rács mellé egy "kanapét", amit délután már ki is használt.

Viri az öregekkel volt kinn a kifutóban. Csoki már nem érdeklődik annyira utána, úgy látszik vége a nagy szerelemnek. 😊

Míg kedden Léna nem akart visszamenni a helyére, addig ma Kacor gondolta úgy, hogy inkább az udvaron maradna, mint a kennelben. Egy idő után kezdett viccessé válni a helyzet, mert Kacor nem akart bemenni, viszont a nyitott ajtó miatt Léna, Csoki és Mangó újra és újra vigyorgó pofival jött ki a kennelből, szerintem úgy gondolták ez most egy jó játék. 🤣🤣🤣 Végül Pál Laci mentett ki szorult helyzetemből és együttes erővel, terelő puli módjára végül sikerült nyugdíjas kutyuskáinkat beédesgetni a helyükre.

A kapu melletti zsemleszínű kutya kennel tiszta, így kérlek benneteket, hogy vele kezdjetek, hogy ne tartogassa azt, aminek ki kell jönnie. Tünemény egy kutya. Andi elvitte sétálni is, nagyon élvezte a dolgot, az étvágya is nagyon jó (mármint a kutyának 😜)

Borka és Szikra már használja a forgácsot, rájöttek, hogy így sokkal jobban járnak.

Andi és Lili etetés után lekezelte az egész bandát kullancs ellen, mert már beindult a szezon rendesen. Öcsiből egy méretes példányt szedtünk ki, ezért őt majd figyelni kell emiatt.

A gyógyszereit mindenki időben megkapta.

Lilinek és Lacinak köszönjük a mai segítséget! icon50.gif

"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Törzstag
zizegő adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zizegő



Tagság: 2010-02-05 20:53:00
Tagszám: #82060
Hozzászólások: 301
44192. Elküldve: 2020-06-22 18:46:10,

[SZERVEZETEK] Csömöri Állatvédők

[21.]

Szöllösi Era napja:

Csütörtök

Először is szeretném megköszönni Szilvinek és Nikinek a mai részvételt és rendkívüli helytállást.
A reggel szépen indult mindenki megkapta a bogyóját Kittit megetettük. Befutott a konténeres is most időben. Öcsi gazdi j.ma ismét volt jó nagyot sétiztek. Szombaton megint jönnek tíz körül. És sikerült ezek után körbe mennem mindenkit üdvözölni. Hát volt egy kis riadalom mikor Dudával szembenéztem. Nagyon csúnya lett a szeme tehát kocsiba penderítettem és gyerünk doki. Először csak kábították hogy kitisztítsák de végül altatták és varrták. Sajnos magáról napról sok mindent nem tudok mondani mert háromnegyed egyre értem vissza. Viszont Szilvi és Niki nem tétlenkedett mindent szuperül csináltak. Mint kiderült Orion helye kimaradt a taksizásból sorry érte. Ha még valami elmaradt azért is. Sokan sétáltak Niki által és lesznek képek is. Ha megkapom felteszem őket.Ja tényleg a dokinál összefutottunk Hunikával és természetesen a gazdikkal. Nagyon jól van megkapta az oltását és szívféregre tesztelték. Édes volt mikor szóltam neki rögtön jött és beült a lábamhoz. Nagyon szeretik és elmondás szerint nagyon jó kutya. Remélem a többiek is így vannak. Hajrá Kalács. Vagyis persze mindenki. Hát sajnos ennyi. Mindenkinek nyugodalmas szép iccakát!
Hát most ennyi

"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Törzstag
zizegő adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zizegő



Tagság: 2010-02-05 20:53:00
Tagszám: #82060
Hozzászólások: 301
44191. Elküldve: 2020-06-22 18:44:42,

[SZERVEZETEK] Csömöri Állatvédők

[22.]

Halász Barbi napja:

Szerda

Hat a mai nap mar nem indult olyan idillien mint a mult heti.
Alighogy beleptem a kapun,a sarkamban nyomultak a gazdijeloltek. Csilla,ezentúl 10 előtt nem fogadok gazdijelolteket!🤪
Se gyógyszerezni,se Kittinek kajat adni semmire nem volt idom ,mindössze annyira,hogy az öregeket kiengedtem a luxus kerobol. Még szerencse, hogy Lili jött felmentő seregnek,így közben már elindult a setafika.
Röpke másfél órát töltöttünk együtt,én és a gazdijeloltek.😬
Nagyon kedves család egyébként 3 gyerkőccel,első kutyások,és akár idősebb korú is szóba jöhet. Végül Kope tett rájuk igazan pozitív benyomást. Majd még jönnek...
Kaptunk adományt is,szuper senior kajat ,pástétomot,rimadilt, ízületre löttyöt.
Mangó valahogy nagyon megöregedett,lelassult,reggel alig tudott kikászálódni az ágyikójából,eszre sem vette,hogy zajlik körülötte már az élet. Édesem.❤ Viszont az étvágya remek!
Sajnos Duda és Filter összekaptak,Duda nem egyszerű eset,ő a felbujtó,és sajnos meg is sérült. A jobb szeme sarka szakadt fel,kicsit be is dagadt,lemostam,lekezeltem,nem tudtam eldönteni,kell e orvos neki. Bár szerintem semmit nem nagyon lehet vele tenni,max kenegetni.
Szikrát összeismertettem Virivel ,hát nem lett bele szerelmes.🙄
Krisztina is befutott.🥰
Trudyt Mezei Dóra elvitte oltásra.
Közben kihordtuk a szalmát a kennelből,kivettük az egyik hazat, így most csak a kutyaagyban tud aludni. Maradjon így!
Nem szabad engedni,hogy elbújjon,láthatatlanná váljon.
Doriek megszedtek jó pár zsákot forgáccsal.🤩
Szegény Orion nincs valami szuperül.
Olyan ,mintha kakilna akaratlanul. Legalábbis mindenhol rengeteg kaki volt.
Áttettük a kőházba, hogy rendesen ki tudjunk takarítani,aztán már ott is hagytuk.
Szegény Lilit kicsit megharapta Hella...🙄
Sétiből visszafelé, acsarkodás közben,nem akarattal. Remélem Lilí jól vagy!❤
Műszak végen már eszeveszetten dörgött, de végül az esőt nagyrészt megúsztuk.
Cloet elvittük a gazdikhoz,de erről már ertesulhettetek.
Végül még elhelyeztem egy Nagytarcsan talált labit,akinek nem lehetett elérni a gazdáját,mint utóbb kiderült,meghalt és már máshol lakik.
Erika Szöllösi,holnap mennek érte.
Jó kis tevékeny nap volt. Ahhoz képest,hogy milyen kevés kutyánk van,mindig sok a tennivaló.
De nem sokáig lesz ez így,már rajta vagyok!😎
Mármint a kevés kutya problémán.🤣
Köszönöm a részvételt csajok!❤❤❤
Puszi pacsi🐾

"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Törzstag
zizegő adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zizegő



Tagság: 2010-02-05 20:53:00
Tagszám: #82060
Hozzászólások: 301
44190. Elküldve: 2020-06-22 18:38:29,

[SZERVEZETEK] Csömöri Állatvédők

[23.]

Szöllösi Era napja

Kedd

Era mai segítői Nagy Éva, Niki diákönkéntes és Marianna voltak. Az kis csapatnak köszönhetően ma is sok kutya kijutott sétálni. Kópé, Borka, Sziszi, Björn, Kitti, Szikra, Hella, Öcsi, Monokli, Ariel és Lajka, a többiek pedig a kifutóban töltöttek el hosszabb időt.
Erának így ma még arra is maradt ideje, hogy a kapu előtt strázsáló egyik nagy forgácsos zsák tartalmát átlapátolta kisebbekbe és így azt sikerült felszámolnia teljesen. Most már csak egy várakozik kint további vállalkozó kedvű emberekre, hogy eltűnjön onnan. 😜
A kinti hűtők kiürültek, illetve még ami benne volt már befért a konyhai felső részébe. A rizs elfogyott.
Érdeklődök is voltak ma, Öcsi lett a kiválasztott, sétáltak vele és holnap ismét kijönnek hozzá 10 óra körül.
Szikra odébb költözött a művészbejárótól, mert a ki- és bejövetelt a többi kutyával eléggé megnehezítette. Különösen Hellával nem bírják egymást, de Monokli sincs különösebben oda érte.
Etetésnél Csoki és Mangó a kis házban eszik becsukott ajtó mögött, így Léna, Zsebi és Kacor békésen majszolhatja el az ételét.
Orion reggel is kapott kaját, mivel még ő is kölyök.
Léna és Hella megkapta a gyógyszereit. Szikra gyógyszerelése a szívféreg miatt holnaptól kezdődik.
Szép estét Mindenkinek!

"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Törzstag
zizegő adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zizegő



Tagság: 2010-02-05 20:53:00
Tagszám: #82060
Hozzászólások: 301
44189. Elküldve: 2020-06-22 18:36:47,

[SZERVEZETEK] Csömöri Állatvédők

[24.]

Erika&Laci napja:

Vasárnap 🌧☁️
Ma Erika és Laci segítsége Marianna volt illetve Dóra Szaff és Andrea is meglátogatta kedvenceit 🙂 Orionnak komfortosították a faházat és Trudi is kapott egy nyitható tetejű házat.
Öreg barátaink jól vannak, Erikáék amikor mentek ki, ő direkt a művészbejáróhoz ment és mindannyian odamentek a kerítéshez egy simiért ❤
Többi kutyus is jól van, Kittyke etetéséhez beüzemelték a turmixot, amit kivittek. Adományba kaptunk ma csirkemellet, amit neki meg is lehet főzni, hagyott is egy adagot a sima hűtőben Erika.
Gazdijelöltek kinézték Cleot, de még írnak és akkor lesz 100% . Dudánál is voltak a saját kutyussal, a kifutóban eresztették őket össze, a nagy kutya jól reagált, de Duda elég erőszakos volt ezért szeretnének még eljönni hozzá és elvinni egy nagyobb sétára a két kutyát. Szóval folyt köv.
Forgácsból már 3 zsákkal kevesebb van kint, aki, ahogy tudja pakolni, apránként bekerül majd 😊
A nagykaput ahogy tudta megcsinálta Laci, de sajnos az oszloppal kell kezdeni valamit, azt még kitalálja. Most ha levesszük a lakatot, akkor azt a felét amit nem nyitunk, azt magunk felé húzva a másikat kicsit megtolva lehet nyitni.
További szép estét!

"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Törzstag
zizegő adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zizegő



Tagság: 2010-02-05 20:53:00
Tagszám: #82060
Hozzászólások: 301
44188. Elküldve: 2020-06-22 18:35:49,

[SZERVEZETEK] Csömöri Állatvédők

[25.]

Virág napja:

Szombat⛅
Köszönet a mai részvételért Csillának, Vikinek, Krisztának, Zsuzsinak és Rékának. 😍😘
Mint már láttátok befejeződött a kinti kennel felújítása és az öregek be is költöztek.
Kitty nagyot játszott az udvaron Dudával és a péceliekkel, azután szépen megette a kaját.
Orion reklamál a faházban, de jól van, nézelődik, evett is renedesen.
Duda beköltözött Vanda helyére, akit Bea ma gazdihoz vitt.
Trudy házát megfordítottuk, hogy ne tudjon elbújni. Kihúztam a házból, simogattam, kikeféltem a szőrét, aztán befeküdt az ágyba, onnan nézelődött.
Látogató csak egy család volt, akik direkt Bogièkhoz jöttek. A többiek az udvaron szaladgáltak, illetve Lajka volt suliban Sárival.
Mindenki jól van, gyógyszerek beadva.

"Amíg meg nem tapasztaltuk, milyen érzés szeretni egy állatot, lelkünk egy része mélyen alszik."
Törzstag
zizegő adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

[SZERVEZETEK] Csömöri Állatvédők

(üzenet: 44187, Kutya)
 
    / 1768 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.025542020797729 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail