Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9455065/13 Témák: 18952 Tagok: 112613 Legújabb tag: Gerard Thornton Online: (65/1
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 1 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

w. gazdis! Helga

(üzenet: 8, Mancs-Rancs Állatmentő Alapítvány)
 

Mancs-Rancs



Tagság: 2011-11-03 18:09:03
Tagszám: #96310
Hozzászólások: 4104
8. Elküldve: 2014-10-14 05:43:05,

w. gazdis! Helga

[1.]

gyertya_gyasz.jpg


Sajnos újabb kutyánk távozott. Igaz, Helga szerető családdal körülvéve hagyta itt a földi életet, mégis a mi Helgánk volt. Idősebben találtuk Őt az autópályán 2011-ben. Olyan „itt sem vagyok” típus volt. Soha nem tolakodott a szeretetért, de nagyon jól esett neki, ha ennek ellenére észrevették.
Egy fantasztikus család jött érte Ausztriából. Két és fél éven keresztül mindenért kárpótolták őt. Mindenhová magukkal vitték, valahogy érezhették, hogy nem sokáig lesz velük, mert szinte minden percüket vele akarták tölteni. Első kutyusuk volt és elvesztése nagy sebet ejtett a szívükben. Ennek ellenére hálásak nekünk Helgáért, a megismert érzésért, mégha a búcsú rendkívül fájdalmas is volt számukra. Az vígasztalja őket, hogy Helgának nem menhelyen, egyedül kellett megküzdnie a betegségével és ez erőt ad a gyászukhoz.
Valóban nemes dolog egy idősebb kutyát befogadni, hiszen tudjuk, nem tölt majd hosszú időt velünk, de nekik van szükségük a legnagyobb szeretetre, gondoskodásra, hogy úgy távozzanak, az ember jó!

Néhány kép az életéből:

Nálunk:

helga1.jpg

Kutyaiskolában:

helga_omy_tobi.jpg

Örökbefogadás:

helga2.jpg

Imádott gazdájával, boldogan:

helga7.JPG


Soha nem felejtjük szeretet után sóvárgó nézésedet.

helga_fej.jpg











Éva
Kiváló dolgozó
Mancs-Rancs adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   

pjuli



Tagság: 2004-11-28 10:33:39
Tagszám: #14217
Hozzászólások: 10595
7. Elküldve: 2014-02-25 05:36:56,

w. gazdis! Helga

[2.]

új képtára:
http://gallery.site.hu/u/MancsRancs/Gazdisok/2012_kutyak/helga/

Juli
Képtáram
Közbenjárás
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2014-03-16 05:48:41]
Kiváló dolgozó
pjuli adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Mancs-Rancs



Tagság: 2011-11-03 18:09:03
Tagszám: #96310
Hozzászólások: 4104
6. Elküldve: 2012-08-16 07:18:11,

w. gazdis! Helga

[3.]

Imádott Helgánkról, az idősebb, fekete, „senkineksemkell” típusú kutyánkról is jöttek hírek:

Gazdi levele:

Az első, részben zűrzavaros napok után egymáshoz szoktunk, Helga családtaggá vált. Sok örömet szerez nekünk és nagyon szófogadó. Nagyon szívesen és sokat megy sétálni. Ez nekünk is jót tesz, de bárcsak ne hajnali ötkor ébresztene bennünket! (ez a panziós életből maradt-szerk.) Élvezi a kertet is, szívesen heverészik a gyepen, vagy nézelődik kíváncsian a kerítésen át. Nem szereti, ha a lakásban bármelyik ajtó is be van csukva, mert folyton szem előtt akar tudni bennünket, hogy lássa, hol is vagyunk, mit csinálunk éppen. Leginkább a fiunkra, Matejre hallgat, együtt voltak Horvátországban is nyaralni. Eleinte aggódtunk, hogy minden rendben lesz-e vele, de remekül viselkedett. Nagyon szívesen autózik. A strandon csak lustálkodott, a legjobb napozófekhelyre tartott igényt. Olykor-olykor a tengerhez is odament, de nem úszott benne. Reggelente és esténként nagy sétákat tettek Matej-jel a szigeten. Úgy gondoljuk, boldog velünk.



Hát mi is úgy látjuk, mert Helga ezalatt a rövid idő alatt megfiatalodott:

Itt még gazdira várva:

helga_fej.jpg

Itt már megérkezett:

helga7.JPG


helga9.JPG


Ez nem szökési kísérlet (örül, hogy a kerítés ezen oldalán van), csak nézelődés

helga8.JPG


A tengerparton heverészve

helga12.jpg

és mérlegelve a fürdési lehetőséget, vagy csak gyönyörködve figyelni.

helga13.JPG



Helga volt azon kutyák egyike, aki nagyon a szívünkhöz nőtt, nagyon sajnáltuk mindig, hogy senki nem veszi észre, kincset ér. Nem gondoltuk volna, hogy pont egy aktív életet élő 23 éves srác fogja Őt társául fogadni, de rettenetesen örülünk!

icon80.gif icon80.gif icon77.gif icon80.gif icon77.gif icon80.gif

Éva
Kiváló dolgozó
Mancs-Rancs adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Mancs-Rancs



Tagság: 2011-11-03 18:09:03
Tagszám: #96310
Hozzászólások: 4104
5. Elküldve: 2012-07-08 06:28:02,

w. gazdis! Helga

[4.]

Akár hiszitek, akár nem, szinte könnyekkel írom le, hogy Helga kutyánk gazdára talált. Tegnap jött érte Bécs mellől egy negyed család(anya és fia), akik 2 héttel ezelőtt jelentkeztek és egy kevésbé esélyes kutyát szerettek volna. Helga, bár tündéri kutya, fekete, 6 éves és több mint másfél év alatt egy jelentkező nem volt rá.
Helga álma valóra vált:
„…Ha lenne egy gazdám, szépen ülnék előtte és várnám, mit szeretne tőlem. Megpróbálnék mindig a kedvébe járni, csak fontos legyek neki.
Remélem hamarosan az én kennel ajtóm is kinyílik és egy kedves ember hazavisz magához. Erről álmodom minden éjjel.
Helga”

Megtaláláskor:

helga3.jpg

helga_fej.jpg

Gazdásan: nézzétek a pofácskáját, nem melege van, ennyire örül a drága! Büszkén körülnéz, ki látja, hogy már neki is van gazdája. Jaj, nagyon szeretem.

helga4.jpg


helga1.jpg

helga2.jpg

Nincs olyan ikon, ami éreztetné az örömömet, mert ennél sokkal nagyobbakat ugrál a szívem.
icon42.gif icon42.gif icon42.gif

Éva
Kiváló dolgozó
Mancs-Rancs adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   

Mancs-Rancs



Tagság: 2011-11-03 18:09:03
Tagszám: #96310
Hozzászólások: 4104
4. Elküldve: 2012-01-27 20:14:16,

w. gazdis! Helga

[5.]

Szerintem, ezek a képek nem olyan rosszak Helgáról. Legalábbis ennél jobb nem sikerül. (nekünk)

helga_uj7.jpg

helga_uj14.jpg

helga_uj16.jpg


Éva
Kiváló dolgozó
Mancs-Rancs adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Mancs-Rancs



Tagság: 2011-11-03 18:09:03
Tagszám: #96310
Hozzászólások: 4104
3. Elküldve: 2012-01-20 07:35:39,

w. gazdis! Helga

[6.]

Helga segélykérő levele:
Helga vagyok, 5 éves ivartalanított szuka. Valamikor volt gazdám, aki szeretett, de elvesztem, egy veszélyes autópályán sokkosan rohangáltam, így kerültem menhelyre. Lassan egy éve vagyok ott és még mindig nagyon szomorú vagyok gazdám elvesztése miatt. Az emberek itt kedvesek velem, de nincs akihez tartozzam, akihez odabújhatok. Sokan jönnek látogatni kutyákat, de engem senki nem vesz észre. Bár még csak 5 éves vagyok, a pofám őszes, így mindenki idősebbnek néz. Ráadásul fekete kutyus vagyok. Néha meg-megállnak a kennelem előtt, de azután tovább mennek a mellettem lévő szép golden retrieverhez és már nyílik is a kennel ajtaja. Ő otthonra talál. És jön a következő szebb kutya mellém és legközelebb megint nem az én ajtómat nyitják ki.
Bár szépségemmel talán nem hódítok, nagyon sok szeretetet tudok adni. Miért nem kell ez ma senkinek? Hiszen ezért érdemes élni! Szeretettet adni-kapni. Még ha „csak” egy kutyától kapod is. Olyan gazdit szeretnék, aki elviseli ragaszkodásomat, sokat van velem otthon, hagyja, hogy kövessem mindenhová. A kutyáktól kissé félek és elő-előfordul az is, hogy megmorgom őket. Nem szeretnék a gazdi szeretetén senkivel osztozni. Nem szeretek egyedül lenni otthon, ilyenkor aggódom kis gazdámért. Mi lehet vele nélkülem? Nem éri-e valami baj? A kutyaiskolát szeretem, mert ott valaki csak velem foglalkozik, velem kedves és igyekszem szépen tanulni. Nagyon jó, ha megdicsérnek. Ha lenne egy gazdám, szépen ülnék előtte és várnám, mit szeretne tőlem. Megpróbálnék mindig a kedvébe járni, csak fontos legyek neki.
Remélem hamarosan az én kennel ajtóm is kinyílik és egy kedves ember hazavisz magához. Erről álmodom minden éjjel.
Ha valaki mégis befogadna, szeretni tudna, kérem hívja a +36 30 311 9701 vagy a +36 30 267 3801 számot vagy írjon az [email protected] -ra

Helga

helga_fej3.jpg

helga_12_1.jpg

helga_winter16.jpg


Éva
Kiváló dolgozó
Mancs-Rancs adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Mancs-Rancs



Tagság: 2011-11-03 18:09:03
Tagszám: #96310
Hozzászólások: 4104
2. Elküldve: 2011-12-17 08:28:03,

w. gazdis! Helga

[7.]

Helga is jó tanuló, már kezd szépen menni láb mellett, nagyon figyelős kid diák:

helga_12_2.jpg

le sem veszi foglalkozójáról a szemét

helga_isk2.jpg

és természetesen Ő sem a tudásért, hanem a dicséretért tanú

helga_fej3.jpg


Éva
Kiváló dolgozó
Mancs-Rancs adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   

sterki



Tagság: 2006-07-08 20:39:45
Tagszám: #32498
Hozzászólások: 3677
1. Elküldve: 2011-02-25 06:15:45,

w. gazdis! Helga

[8.]

Új kutyusunk Helga, akit 3 órás küzdelem után tudtunk összeszedni az autópályáról.
Félős, kedves, középkorú hölgy, aki egyszer biztosan jó körülmények között élt, rejtély, hogy került az utcára.

helga1.jpg

nagy pusziosztó

helga_puszi.jpg

hol a gazdim?

helga_fej.jpg


sterki
http://www.mancsrancs.hu

"A boldogságot nem lehet ajándékba kapni.
Egyetlen titka: adni, mindig csak adni...."
(TÉMANYITÓ)
Kiváló dolgozó
sterki adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

w. gazdis! Helga

(üzenet: 8, Mancs-Rancs Állatmentő Alapítvány)
 
    / 1 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.0080041885375977 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail